Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11548) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csökkentett mód, külső monitor, live Linux ? Mit próbáltál eddig ? Nehéz elhinni, hogy egy reinstall oldja csak meg.

Üdv, Dell XPS

(#11552) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11551) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

És másik ugyan ilyen gépbe tökéletesen megy az a hdd ami a hibát produkálja.
Egyszerűen lekapcsolja a monitort kinti monitoron nem tudom megnézni mert nincs kábelem..
nem tudok mire gondolni,ha ujra rakom megy kb 1-2 hetet de mivel már eladtam kicsit kellemetlen hogy hetente hozza vissza a vevő ezzel a hibával,amit amúgy én is tapasztaltam már egyszer de akkor egy elég rossz hdd volt benne így arra gondoltam,sajnos nem az volt mert a mostan hdd 100%..
Ahogy írtam ha átrakom ugyan azt a hdd -t egy ugyan ilyen gépbe gond nélkül betölt.
Tippem sincs,más os nincs most nálam de mindig is xp volt rajta.
csökkentett mód lehetőségét ki sem adja.

Igazából nem is nagyon lehet próbálni semmit mert csak a biosba enged be,az xp képernyő majd üdvözöljük felirat és amikor ott átvált (tovább lépne) akkor lesz fekete a kép de hang van.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11553) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11552) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érdekes valóban. És ha a másik gépből teszed át a merevlemezt? Bios -ban minden ok a jelenség alatt, ha nincs benne a hdd ?

Üdv, Dell XPS

(#11554) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11553) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Igen biosban tökéletes szóval ez nem az a tipikus nx betegség hogy nem tölt be meg ilyesmi itt minden ok csak ép lekapcsol az lcd ...

Esetleg még annyi hogy az alvó üzem nem megy a hibás gépbe még a másikba Ugyan azzal a rendszerrel és telepítéssel tökéletesen üzemmel.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11555) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11554) üzenetére


Dell XPS
veterán

Itt a fórumon ez már nehéz, nekem ez inkább már valaminek az előjele, mintsem az OS, illetve hdd hiba. Ha tudnád, akkor driver nélkül kellene tesztelni (GPU), esetleg egy másik OS -el is ellenőrizni.

Üdv, Dell XPS

(#11556) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11555) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Ha átrakom a hdd-t akkor elvileg ugyan azokkal a driverekkel megy mind két gép?
minden esetre megpróbálom más rendszerrel illetve leveszem a driverét köszönöm a segítséget.

Most hogy mondod tényleg ahogy az xp betölt indulnak a driverek akkor jelentkezik a hiba szóval bios alatt nem..gyanús főleg hogy mindig azt a drivert használom mert meg van pendriveon a másik gépen meg megy rendesen de az annyiban eltér hogy celeronos,ami hibás az meg centrino pentium m ez számíthat?

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11557) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11556) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, működik. :)

Üdv, Dell XPS

(#11558) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11557) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Bocs, hogy belepofázok, de szerintem is driveres hiba, mivel windows előtt(míg be nem tölti), ugye nem kell/nem használható a driver! Ugyan ezért van az is, ha egy notebook vga tv kimenetére tv-t kötsz, amig nem tölt be a win, addig mindkét "monitor" üzemel, csak kicsi felbontáson! Más téma, de a vga-król annyit, hogy egy játékot az én Hp 6730s-em integ dma 4500mhd integrált vga-val, csak akkor inditott el, ha telepítettem az ati drivereket :D:D:D

(#11559) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11547) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Megpróbálom holnap a Bios-t, utána majd írok! Amugy ha az áramkörök haltak meg, rosszabbodhat a dolog? Mármint megölhet más alkatrészeket is?

(#11560) amdathlonxp válasza Bizsu1st (#11558) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem a lap kezd meghalni mert a driver tutti jó hp hivatalos oldaláról van és a másik ilyen gépen megy rendesen én arra gondolok hogy ha leveszem a drivert akkor fog üzemelni úgy mint bios alatt..de abban egyet értünk hogy a driver indulásakor jelentkezik a hiba.

Köszönöm mindenkinek holnap le tesztelem,és közzé teszem az eredményt.( a másik gépen letiltom a vga driverét és úgy rakom majd be a hibásba )

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11561) Bizsu1st válasza amdathlonxp (#11560) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szerintem próbál ki egy új drivert! Dell XPS is azért kérdezhette szerintem a külső monitoros dolgot, mert lehet, hogy ilyenkor átteszi arra a kimenetre a képet!

(#11562) amdathlonxp válasza Bizsu1st (#11561) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszönöm megnézem ,az a baj nincs kábelem mert monitor lenne amin tudok tesztelni.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11563) FlashLed válasza Dell XPS (#11478) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ez nagyon gáz.
Ki tudja mikor fog megfőni,és mág bővíteni sem tudom.

Azért gondoltam,hogy MXM-es mert ugye az IGP mellett ez második kártya, de ezek szerint tévedtem.

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#11564) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hali!

Ilyen notebookom van. Most indítottam el rajta először nem 10 éves játékot, név szerint Dota 2-t. Játék közben 92°C-osra emelkedik a proci hőmérséklete és állandóan disconnectet kapok. A légkiömlő nyílásoknál nem mozog a levegő és az alu gépház éget. Ha kikapcsolódott szoftveresen a ventillátor vezérlése hol lehet visszakapcsolni? Ha így nem megy, akkor gondolom marad a szerviz.

Köszi előre is!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11565) xcds válasza Oppenheimer (#11564) üzenetére


xcds
őstag

Azt a bios vezérli elvileg, nem tudod kikapcsolni. (ha nem használsz venti szabályozó programot). Lehet, hoyg meghalt a venti.

(#11566) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#11564) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Eszembe jutott még az is, hogy eddig nem volt probléma a ventilátorral, legalábbis emlékszem, hogy mikor a lábamon volt, fújta rá a meleget.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11567) Oppenheimer válasza xcds (#11565) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem használok, köszi a választ. Akkor most hogyan tovább? Szerviz?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11568) Ruszki válasza Oppenheimer (#11567) üzenetére


Ruszki
senior tag

Garancia nincs már a laposra!?
Ha nincs és van egy kis műszaki érzéked akkor te is meg tudod nézni ill. szét tudod szedni!
Lehet csak áll benne a por és nem indul el!Ha van otthon kompresszorod akkor fújd ki vele vagy sűrített levegővel(dobozos) esetleg még te is belefújhatsz a szelező rácsokon keresztül!
De ha tényleg nem akar elindulni akkor lehet csere.
Ha a gép már van 2-3 éves akkor érdemes kitakarítani és újrapasztázni a CPU-t és a GPU-t esetleg a chipsetet,persze ha nem garanciális!

Üdv,Ruszki!

ui.: ha mindenféleképpen szerviz akkor lehet,hogy itt a PH-n is találsz megfelelő szakembert!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#11569) KISDUCK válasza Oppenheimer (#11567) üzenetére


KISDUCK
addikt

Biosba nézelődtél? Nekem ott ki lehet kapcsolni a hűtést. Volt olyan, hogy nem búgott fel indulásnál "manuálisan" belefújtam és megindult.
HP Pavilion

[ Szerkesztve ]

(#11570) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok
van egy hp 2303sh notim.szeretnék usbn bootolni csináltam pendriet mian van win 8 de sehogy sem akar elindulni.
valaki segítene?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#11571) NEMO1968 válasza Centaurus (#11570) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
BIOS-ban látod a pendrive-t?
Ne USB 3-ra dugd.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11572) Oppenheimer válasza Ruszki (#11568) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Üdv!

Mivel linkeltem iponról, hogy milyen notim van, ezért ezzel meg is válaszoltam a kérdésed. :D 2 hónapos, kizárt, hogy teli legyen porral, és van rá garancia. Garanciális szervizre gondoltam. Ha biosban nem találok erre beállítást, akkor szervizbe vezessen az utam?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11573) Impressa válasza Oppenheimer (#11572) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Igen, szervizbe vezessen az utad... :D a biosban nem fogsz erre vonatkozólag beállítást találni már. BIOS frissítés szokott tartalmazni módosított ventilátor-szabályozást is, de a te esetedben most kilőve, oldja meg a szerviz a hibát... :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11574) Dell XPS válasza Oppenheimer (#11572) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mi lett az előző problémád megoldása?

(#11559) Bizsu1st : Szerintem nem. Táp nélkül, akkumulátorról nincs ilyen problémád soha?

(#11563) FlashLed : MXM -es videokártyák ma már csak komolyabb gépekben van, és ott sem egyszerű a bővítése. Sok esetben nem is lehetséges, még a processzor csere sem, pl.: ASUS ROG G750

Egyébként miért főznéd meg? Nem szokott probléma lenni a GPU -val..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11575) Oppenheimer válasza Impressa (#11573) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Remek... Köszi! :D

(#11574) Dell XPS: Semmi, még nem vittem szervizbe, mert kellett a vizsgaidőszakra. Egyébként azóta nem csinált ilyet. Most se tudom, hogy mikor vigyem el, mert munkához is kéne, akkor meg nem hevül föl 90 fokosra. De jól sejtem, hogy játék közben bőgnie kéne a ventilátornak, nem pedig hallgatna, ugye? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11576) sandor75


sandor75
csendes tag

Tiszteletem. A gondom a következö: Adott egy fujitsu siemens amilo m3438g laptop. Proci orajele 800, silent mod off, és sehoyg sem tudom feljebb tornázni az orajelet. Sem játék alatt,sem másként nem megy fel, egyik energia ellátási sémával sem. Biosban semmi lehetőség erre nézve.elég fapados a bios ezen a gépen. Mit lehet kezdeni ezzel? Köszönettel!

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#11577) Tim82 válasza sandor75 (#11576) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akku bele van téve, vagy anélkül használod hálózatról?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11578) Dell XPS válasza Oppenheimer (#11575) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jól sejted, bár ha nem működne, akkor játszani sem tudnál rajta, régen lekapcsolt volna. Esetleg egy HWiFO -val ránézhetnél, ott ellenőrizhető a ventilátor fordulatszáma.

KISDUCK kolléga javaslatát ki kellene próbálni, én is nem egyszer láttam, olvastam a fórumon, hogy bevált megoldás. Hátha.. :)

Üdv, Dell XPS

(#11579) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11574) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Nem használom akkuval! Mindig ki van véve, mivel asztali gépként funkcionál! Amugy arra gondoltál, hogy, ha táp nélkül berakom az akkut, elindul-e?

(#11580) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11579) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, arra gondoltam. Jó lenne néha kalibrálni az akkumulátort, mert így biztosan nem kíméled. Természetesen, ha "életképes" még...

Üdv, Dell XPS

(#11581) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Asus N55S notebookban, hogyan tudok LCD kijelzőt cserélni? Sajnos nemtaláltam róla videót/leírást

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#11582) Dell XPS válasza Lucky04 (#11581) üzenetére


Dell XPS
veterán

alul van kettő csavar a zsanérok mellett, majd körbe óvatosan lepattintod belülről haladva a keretet. A többi szinte adja magát, hat csavar és kiveszed.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11583) Ruszki válasza Oppenheimer (#11572) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Lusta voltam megnézni a linket! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#11584) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11580) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Hogyan tudnám kalibrálni? Életképes, szinte soha nem volt használva! Nos megvolt a Bios frissítés ésnyertél, nem oldotta meg a gondot, viszont a benne lévő T5670-es procit 1.8-ról 2Ghz-ra húzta :D magától! Valami overlock-ot ír az aida, plusz 11%-ot! Nos, kipróbáltam, az akkut táp nélkül betéve, semmi sem történik, viszont, ha benne az akku és bedugom a töltőt, ugyanúgy bekapcsol, mint akku nélkül!

(#11585) imi68


imi68
tag

Szasztok.

Van egy ilyen laptopom : MSI MS163C (VR601)

Álandóan eldobálja a wifi jelet , és azt irták hogy BIOS frissitéssel jó lesz.
Ez alapján próbálom frissiteni, de nemigazán jön össze.

[link]

Tudna valaki segiteni hogy másképp hogy lehetne?

:R :R :R

Huawei P10 lite

(#11586) Lucky04 válasza Dell XPS (#11582) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Köszönöm szépen, megpróbálom!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#11587) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung NP535U3C notebook. A mellékelt képen látható a jelenlegi partíciós felosztás.
Gyárilag Windows 8 telepített rendszer van rajta és persze egy csomó felesleges Samsung és egyéb vírusirtó próbaverzió amire nincs szükségem, nem beszélve a rengeteg recovery particióról is.
Van saját windows 8 pro kulcsom, tehát nem okozna gondot ha soha többet nem tudnám használni a recoveryt. Viszont látom, hogy GPT fájlrendszer van a gépen, amire a szokott módon nem tudok telepíteni pendrive-ról. Így azt csináltam, hogy bemásoltam egy W8 Pro iso-t a gépre és onnan csináltam egy telepítést. A telepítő fel is ajánlotta, hogy tiszta telepítést is csinálhatok, tehát semmi sem marad meg abból ami a gépen van. Így most a saját windows 8 pro példányom fut.
De mégiscsak zavaró, hogy van 50 GB hely amit nem igazán tudok kihasználni, max arra ha valamit nagyon elcseszek, ott a recovery.
Olvastam mostanában az UEFI módban való windows telepítésről is. Hogy kezdjek neki ennek az egésznek? Vagy mit ajánlotok?

Oppo Find X5 PRO

(#11588) Oppenheimer válasza Dell XPS (#11578) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szenzorok között akármennyire nézem, nem található meg a fan speed (vagy bármi, ami a ventilátor sebességét mutatja).

Speedfan szerint nincs ventilátor a laptopomban.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11589) sandor75 válasza Tim82 (#11577) üzenetére


sandor75
csendes tag

Bocs ez lemaradt, hálozatrol megy.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#11590) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11584) üzenetére


Dell XPS
veterán

Időnként feltölteni és nem hagyni teljesen lemerülni, mert cellazárlatos lesz. Még mindig nem lennék meglepve, ha ezt a CMOS battery okozná. Olyan jelenséget is tud pl., hogy felhajtod a monitor fedelet és bekapcsol a gép. Nem találkoztam még Bios frissítéssel, ami a javításokon kívül emelte volna az órajelet. Nem semmi..:U

Üdv, Dell XPS

(#11591) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#11588) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha itthon szétkapnám megnézni a fanokat, ugrana a gari?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11592) Tim82 válasza sandor75 (#11589) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kérdésem ettől függetlenül ugyanaz: van benne akku?

Sok notinál ugyanis akku nélkül használva automatikusan visszaveszi az órajelet, hálózatról használva is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11593) sandor75 válasza Tim82 (#11592) üzenetére


sandor75
csendes tag

nincs benne,de ha beleteszem ugyanaz a helyzet, Amugy akku nélkül nincs kimélö üzemmod,tehát miért orajalezi vissza? De mint mondtam akkuval is ugyanez van...

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#11594) Impressa válasza Oppenheimer (#11591) üzenetére


Impressa
őstag

HWiNFO 64 dobd fel.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11595) Oppenheimer válasza Impressa (#11594) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Már fent van. Nem látják a ventilátort ezek a 3rd party appok. Ha szétszedem ugrik a gari? Lenovo hivatalos szarjában nem tesznek említést erről.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11596) xcds válasza Oppenheimer (#11595) üzenetére


xcds
őstag

Ha nincs nyoma, hogy szétszedted... :)

(#11597) Oppenheimer válasza xcds (#11596) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezt hogy kell érteni? Ha nem állat módjára tépem szét, akkor nem lesz gond, vagy kell hozzá a felépítés speciális ismerete is?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11598) Tim82 válasza sandor75 (#11593) üzenetére


Tim82
nagyúr

BIOS-ban van opció Speedstep kikapcsolásra?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11599) Impressa válasza Oppenheimer (#11595) üzenetére


Impressa
őstag

Ennél a típusnál már "elvileg" garanciavesztéssel jár a szétszedés... gondolom tudod, hogy bill felől kell szétszedned, mert minden az aljához van rögzítve. Elképzelhető, hogy a bill. alatt lesz a matrica, akkor onnan nem menj tovább...

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11600) Dell XPS válasza Oppenheimer (#11591) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érdekes, hogy a szenzorok alapján nem azonosítja..

Nem ugrik a gari, de nincs esetleg spray, amivel esetleg megmozdíthatnád?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.