Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Atomixx


Atomixx
tag

Üdv

Adott egy új Lenovo noti. i5 4GB 1Tb

Intel + Ati 5870 2GB VGA
Mi a módja a VGA driver installnak hogy működjenek is rendesen. Intel driver fenntvan, de az Ati felkiáltójeles az eszközkezelőben. win7 64bit
Lenovo oldaláról szedett driver van fennt. Adtak hozzá driver lemezt, arról se jó
Van valami trükk?

thx

<~>

(#11102) NEMO1968 válasza Ferdzsoo (#11100) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,normális.
Takarítás,pasztázás mikor volt utoljára?
Mostanra beporosodhatott még az Atyaisten is ott,és melegebb a szokottnál,azért pörög jobban a szokottnál.
Rosszabb esetben már csapágyas a venti,és annak a zörejét hallod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11103) Mercutio_ válasza jahatpersze (#11097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem synaptic-os így nincs a driverben olyan kezelofelulet.

Feree13: 2 év alatt elég sok szöszt osszeszedett már az a hűtés, én bevinném egy notiszervizbe illetve ha még garis márka szervizbe takaritasra. Biosban lehet bizonyos notiknal annyit állítani, hogy hűvösebb legyen legyen a gép vagy csendesebb a hűtés, illetve hőfok függöen menjen vagy fix sebességen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11104) Impressa válasza Mercutio_ (#11103) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet a win 7 topikban kellene rákérdezned, hogy van-e lehetőséged winből letiltani az egeret. Gondolok itt arra, hogy elindítasz egy szolgáltatást, ami a rendszer betöltődését követően tiltja az egeret. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11105) Ferdzsoo válasza Mercutio_ (#11103) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszi a tippeket srácok, term szétszedtem ki lett pucolva 100% -ra. Ez alap. :R Pasztázni nem pasztáztam újra. Lehet az segítene? De inkább arra gondoltam én is hogy csapágyas lett a venti 2 év alatt. Ez lehet?
Akkor nincs software notiventiszabályzásra ugye?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11106) NEMO1968 válasza Ferdzsoo (#11105) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,lehet hogy segìtene a pasztázás,de az is lehet,hogy csapágyas a venti.
Megpróbálhatod kicsit megolajozni,vagy WD 40-el megkenni.
Lehet hogy halkìt rajta,és akàr 1 évvel is kitolhatod a csere idejèt.
Èn fecskendővel tűvel csinálom,ìgy csk oda jut az anyagból,ahova kell.
A WD 40-ből üdìtőskupakba nyomok kicsit,ès úgy szìvom fel.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11107) Mercutio_ válasza Impressa (#11104) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegy, elmagyaráztam, hogy rendszer indulás után Fn+F4 és ennyi ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11108) Ferdzsoo válasza NEMO1968 (#11106) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Na ez tűs megoldás tetszik. Kipróbálom. Kőszi a tippet.
Amúgy ha cserés akkor honnan lehet újat rendelni?
Lenovo márkaszervíz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11109) Impressa válasza Mercutio_ (#11107) üzenetére


Impressa
őstag

Ha már az ősök mernek internetezni, akkor az Fn + F4 kombináció sem okozhat nekik problémát. ;] Nálunk is ugyanez a szitu. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11110) NEMO1968 válasza Ferdzsoo (#11108) üzenetére


NEMO1968
őstag

Pl.[link] innen.
Amúgy a gúúgli a barátod.
Márka,típus,alkatrésznév,és dobálja a találatokat ;] .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11111) Mercutio_ válasza Impressa (#11109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tegnapelőtt megkapták a notit, belőttem mindent nekik (kedvencek, outlook címjegyzék, stb.) erre tegnap már csörgött a teló :O "HOLVANNAKAKEDVENCEEEEEEEK??????" :Y
Hihetetlenek ezek a nyugdíjasok, mindent azonnal, és ők sosem hibáznak :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11112) Impressa válasza Mercutio_ (#11111) üzenetére


Impressa
őstag

:D tudom miről beszélsz :C Nálunk a családi fotókat tüntették el, pedig: "én csak meg akartam nyitni, ahogy szoktam...". Végül is sikerült, egyetlen mozdulattal törölni az egész mappát. :P

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11113) szabonagyur válasza Atomixx (#11101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Milyen noti ez pontosan?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11114) amdathlonxp válasza Rivaul (#11030) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszönöm a segítséget véletlen írtam ide...
Idő közben megoldódott egy kondi volt a gond amit egy barátom ingyen kicserélt......
Tanúság személyesen sem lehet megvenni semmit... :((

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11115) Atomixx válasza szabonagyur (#11113) üzenetére


Atomixx
tag

Üdv
G500
közben találtam sok infot, később le lesznek tesztelve. [link] + hsz-k. Talán működni is fog úgy ahogy kellene :U

<~>

(#11116) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Felszeretnem tenni a Lenovo G565-ös lapomra a drivereket mert valamiert a HD5470 vga helyett HD4200-t jelez ki... Betettem a gyari cd-t , teljes telepítés, és semmit se telepít fel. Ez mitől lehet ? Már többször megpróbáltam de semmi S:

(#11117) Kbali válasza Ferdzsoo (#11108) üzenetére


Kbali
nagyúr

WD40-et véletlenül se: az egy univerzális, semmire sem jó cucc. Akkor inkább 1-2 csepp műszerolaj az elmondottak szerint a venti tengelyére, de máshová véletlenül se.

(#11118) kisorosz


kisorosz
tag

Szisztok!
Az lenne a probléma, hogy a laptopomon Acer aspire 5732z a képernyő világítása nem működik, vagyis ezt gondolom, mert ha megvilágítom a képernyőt akkor látszik a kép. Az elején csak bekapsolás után ment a még egy darabig a világítás, aztán menet közben ment el, visont most már be se kapcsol a fény. Fénycsővek halhattak meg, vagy mi probléma lehet?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#11119) NEMO1968 válasza Kbali (#11117) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem tudom.
Nekem sok alkalmazásban bevált a WD40.
Mind1,az elv a lényeg.
Keveset,és azt is óvatosan.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11120) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lány ismerősöm laptopjába kéne ramot bővítenem.
A gép hp550 vagy hp500-as, ezt nem tudja pontosan (sajnos nincs előttem a gépe), jelenleg 1gb ram van, és ezt szeretné lecserélni 4gb ramra (2x2).
Vajon milyen ram kell bele?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11121) jahatpersze válasza Zirowe (#11120) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Konkrétan abba a gépbe, amit linkeltél max 2x2GB DDR2-es 667MHz-es RAM megy. Kezeli a 800MHz-est is, de azt is csak 667MHz-en, így elég bele a 667-es. Én használtam venném, nagyon drágák most a RAM-ok. Pontos géptípus alapján lehetne csak megmondani milyen megy bele, mert a proci+chipsettől függ.

(#11122) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy egy ilyet hogyan lehet egy Lenovo B590-es laptopba szerelni? Milyen keret kell hozzá?

(#11123) Zirowe válasza jahatpersze (#11121) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, mindenképpen használtat szeretnék, köszi, akkor majd megnézem és írok megint.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11124) Impressa válasza jahatpersze (#11122) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Ha a HDD helyére teszed be, akkor nem kell semmilyen keret, ha viszont az ODD helyére szeretnéd berakni, akkor erre lesz szükséged.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11125) jahatpersze válasza Impressa (#11124) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Köszi szépen!

(#11126) gerenda110 válasza jahatpersze (#11125) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Szevasztok!
Van egy Acer Aspire 6530 Notim, És bekapcsolás után folyton újra indul. Kb 3 óra újra indulgatás után bekapcsol nagy nehezen. Tehát bekapcsolni bekapcsol 3 óra után. Addig meg csak bekapcsol a led,és a venti felpörög. de biosba sem tudok belépni. Valami ötlet?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#11127) amdathlonxp válasza gerenda110 (#11126) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
lehet alaplap hiba is.mikor újra indul ahogy írtad többször is akkor a kijelző sötét marad?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11128) gerenda110 válasza amdathlonxp (#11127) üzenetére


gerenda110
aktív tag

igen sötét marad. de régebben egyből indult. most kezdte el.. 3 óra kell neki. fn +escre meg villog a power button. Bios resetet próbálok csinálni

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#11129) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok

Egy két amatőr kérdésem lenne!

Nemrég vásároltam egy HP Pavilon G6-2240SH laptopot.
Na most ebben ivy bridge cori 7i + HD4000vga és pluszba egy radeon 7600-as kártya van.
Akárhol keresem a neten,nem találom,hogy ez a radeon alaplapra van integrálva,vagy ez külön kártya e benne?
Ha külön kártya akkor milyen csatlakozású MXM?Aztán még az érdekelne,hogy ugye itt az integrált IGP a proci mellett van, tehát lényegében már nincs mitől tartani,hogy megfő az alaplap ugye?
Mert a north bridge is, igp is a proci része ha jól tudom?!

The Mechanic

(#11130) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali. Ebbe a régebbi laptopba [ SATA I ] vajon bele tudnék rakni egy ilyen SSD-t [ SATA III ]? Mert nemsokára cserélve lesz a vas, viszont HDD már haldoklik benne és arra a 3 hónapra már nem akarok HDD-t cserélni benne az SSD viszont jó lenne a következőbe is, ha ebbe is bele menne esetleg. Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#11131) FRENK1988 válasza dReFiX (#11130) üzenetére


FRENK1988
veterán

PErsze a sata szabvány visszafelé kompatibilis

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11132) Dell XPS válasza kisorosz (#11118) üzenetére


Dell XPS
veterán

LED -es háttérvilágítás van benne és nem fénycső (ccfl). Végig kellene mérni a vezérlő elektronikát ahhoz, hogy pontosabbat lehessen mondani. Lehet szakadás, esetleg táp hiba, de ennek a javítása nem egyszerű. Egy olcsó, bontott kijelzővel célegyenesbe vagy. :)

Üdv, Dell XPS

(#11133) Dell XPS válasza gerenda110 (#11126) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg légy szíves HDD, ODD, akku nélkül felváltva egy-egy memória modullal, slot -ot is cserélve közben. Ha nincs változás akkor vezérlő hibás a noti, és csak egy reball vagy chip csere segíthet rajta. Sajnos a chipset alapján esélyes.

Üdv, Dell XPS

(#11134) Kbali válasza NEMO1968 (#11119) üzenetére


Kbali
nagyúr

A WD40 nagyon sok port össze tud gyűjteni sajna és utána egy ragadós kulimász lesz a helyén

(#11135) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Elitebooknál érdekes dologot figyeltem meg, hogy alacsonyabb fényerőnél olyan, mintha a fényerő ingadozna. Ez miért van illetve gondolom nem normális dolog?
Inverter vagy micsoda? Kicserélésénél ez megszűnik, mennyire kell komolyan venni?

Este szoktam leginkább észrevenni, amikor sötétben használom csökkentett fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#11136) gerenda110 válasza Dell XPS (#11133) üzenetére


gerenda110
aktív tag

sajnos semmi..:S

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#11137) Dell XPS válasza gerenda110 (#11136) üzenetére


Dell XPS
veterán

akkor szerviz (BGA -ás üzem), ha ez lenne a szándék. :)

Üdv, Dell XPS

(#11138) amdathlonxp válasza Ice&Lime (#11135) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szalagkábel hiba is lehet próbáld ki más szögbe állítani az lcd-t és kiderül..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11139) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Sziasztok!

Van lehetőség laptop és PC között fájlmegosztásra wi-fi-n keresztül?
Próbáltam már otthoni csoportot mindent de nem sikerült, nem látja egymást a két gép.

a noti: Acer aspire 5742G win7 64bit
a pc pedig az adatlapomon lévő win 7 32 bit

Lehet probléma hogy az egyiken 32bites a másikon 64-es van?
Esetleg ha van ideje valakinek le tudja írni lepésről lépésre a teendőket?

Előre is köszönöm !

(#11140) kali válasza DiamondBack (#11139) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, van.
a 32 kontra 64 bit jellemzően nem probléma.
milyen wifi eszköz eszközli a hálózatot a két munkaállomás között?
az ipc címek kiosztása megfelelő? azonos (al)hálózat...stb?

(#11141) NEMO1968 válasza Kbali (#11134) üzenetére


NEMO1968
őstag

Értem,köszi az infot.
A WD40-et egyenlőre csak ajtóknàl,bringáknál használtam,és a saját gépem kentem meg vele.
Ezek után másokét nem fogom,de még a sajátom se.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11142) Ice&Lime válasza amdathlonxp (#11138) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt hiszem úgy is csinálja, amikor jobban kihajtom a kijelzőt.
Egyébként volt egy monitorom, elég régi volt már és annál volt ilyesmi, hogy az osd menüben, amikor 70 alá állítottam a fényerőt akkor kezdett szabálytalanná válni a fényerő.
Olyan pislákolás jellegű a dolog.
Ilyenkor mi van, mit cserélnek, gondolom jó lenne a kábelt is és az invertert is, hogy ne kelljen kétszer szátszedni..?

(#11143) amdathlonxp válasza Ice&Lime (#11142) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem más nem igen okozhat ilyet csak a 2 felsorolt alkatrész.....
Tudom mire gondolsz vibrál kicsit ...
nekem kábel okozott ilyet de inverter is lehet,,esetleg fénycső (ha nem ledes)
kb ezekkel tudsz variálni

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11144) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok!

Problémám következő: Lőn egy Toshiba Satellite c660 1x4 laptopom ami bekapcsolástól egészen a rendszer felállásáig fehér képernyőt mutat ami ugrál össze vissza közben bekockásodik. VGA problémára gyanakszom, de más véleményére is kíváncsi vagyok! Csak netezésre van használva de eközben is szokott szétcsúszni a kép. A kérdésem az lenne hogy ebben a laptopban cserélhető a vga mert nem nagyon találtam erről infót?! Köszönöm a válaszokat!

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#11145) gerenda110 válasza Dell XPS (#11137) üzenetére


gerenda110
aktív tag

nemtudod mennyi a javítás kb?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#11146) Ice&Lime válasza amdathlonxp (#11143) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó kösz, egyébként ledes a kijelzője.
csak az az érdekes, hogy egy egyáltalán nem "régi" darabról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11147) FlashLed


FlashLed
senior tag

Senki semmit nem tud erre? : [link]

The Mechanic

(#11148) DiamondBack válasza kali (#11140) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Jelen pillanatban semmilyen külön eszköz nincsen, a laptopban ugye a beépített wifi eszköz van a pcben pedig egy stickes wifi.
Annak alapján gondoltam hogy kábellal összelehet hozni, de erre nincsen lehetőségem jelen pillanatban.
Nem tudtam hogy egyéb eszköz is kell.

(#11149) borics96


borics96
csendes tag

Hello!

problémám lenne....mégpedig vettem a napokba egy dell inspiron 3537 laptopot és felrakosgattam rá a drivereket..a quickset-tel van gondom :/ mégpedig nem tudom állítani a fényerőt (igen tudom melyik bill. kombináció, de sajnos csak kijön a kép ami jelezné, de nem történik semmi)

Valami bevált megoldás?
köszönöm :)

(#11150) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Egy olyan dologba futottam amire nem találtam megoldást .Szóval Dell latitude C400,Tönkre ment a hdd ki is cseréltem de nem tudom telepíteni ,se usb és külső cd-dvd ről sem lehet.Hiába állítom a biosba be hogy arról induljon nem jó az f12 re kiírja hogy miről lehetne indítani de ott nem szerepel se usb se külső meghajtó ,.
Van valakinek ötlete mert sürgősen szükség lenne a gépre . :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.