Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) lajosx


lajosx
őstag

értem köszönöm nektek:R

(#10252) semetka


semetka
őstag

Valaki itt a fórumon foglalkozik rossz laposokkal? Ismerősömnek van egy Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553-as notija, de bekapcsolásnál nincs kép. Venti felpörög aztán leáll. Power led ég. Azt mondta alaplapos valószínű, járt már így másikkal. Alkatrésznek eladná ha valakit érdekel. Van ilyen emberke a fórumon?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10253) ati012 válasza semetka (#10252) üzenetére


ati012
senior tag

Akad :)

(#10254) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Biztos nem jó helyre írok de lenne egy routher problémám hátha tud valaki segíteni. Ez egy Mercury kob br100
Nem éppen új,és semmilyen program vagy ilyesmi nincs hozzá csak bedugtam és ment eddig,de tegnap valami történt mert azt irja ki ez a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre (természetesen net van)
Használat közben állt meg ,és se a hálózati diagnosztika,se hálózat javítás nem segít,Itt felhasználó neves digi net van amit nem én állítottam be hanem a digi szerelője a Futtatás -menüben ügyködött valamit de nem figyeltem,ipconfig-al próbálkoztam az nem hozott eredményt,ki be kapcsolás meg volt 50 x semmi.

Tud esetleg valaki még valamit amit ki tudok próbálni?
Előre is köszönöm

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10255) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Lenovo E125-ön hogyan tudok belépni a BIOS-ba? Végigzongoráztam már minden gombot, de egyszerűen nem tudok bejutni. Előre is kösz!

“The wha-"

(#10256) Impressa válasza amdathlonxp (#10254) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!
Dobd át a kérdésedet ide: Azonnali kérdések órája

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10257) amdathlonxp válasza Impressa (#10256) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Köszi átraktam.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10258) Sheld


Sheld
senior tag

Asus K53TA alsóházat bontottan tud ajánlani valaki? Esetleg egy olyan gépházat, amibe kompatibilis az alaplapom? (Az se baj, ha fémház, vagy valami hasonló, csak tartósabb legyen.)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10259) Impressa válasza Wlac (#10255) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!
F1-re sem reagál? mert azzal lehet belépni a bios-ba. Ahogy bekapcsolod a géped, kitartóan nyomogasd az F1 :D

amdathlonxp nincs mit. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10260) modern


modern
aktív tag

Üdv.

Clevo m55g laptopba nem tudja valaki, hogy maximum milyen proci jó? Annyit tudok hogy most egy Intel Celeron M 360j proci van benne, de ez édeskevés remélem hogy két magosat is elbír.
Illetve hogy 2x1gb ramot is, a jelenlegi 2x512 helyett. Valaki tudna segíteni benne?

Előre is köszönöm! :B

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#10261) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

A múlt héten, valószínűleg az elektromos hálózat hibája miatt... megadta magát az 5,5 éves ASUS F5SL gépem töltője. Mivel sürgős volt és gépem sem volt, így bementem a hely Saturn áruházba és mivel nem tudtam mekkora a jó töltő vettem egy 90W-at. Gondolom ez bőven elég, de mekkora kellett volna amúgy? Gondolom bajom nem lesz belőle, hogy nagyobb mint a régi. (Igen a régin nem volt rajta semmi felirat sem). A töltő amúgy jól teszi dolgát és kb. 10 Eur. különbség ha volt a 65W-hoz képest.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10262) Impressa válasza szabonagyur (#10261) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nyugontan használhatod vele, nem lesz baja, több tartalékod marad. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10263) ati012 válasza amdathlonxp (#10254) üzenetére


ati012
senior tag

Céltopic.

modern: szerintem nem kezel 2 magost. 2 x 1GB DDR1 RAM pedig iszonyat drága lesz bele.

(#10264) modern válasza ati012 (#10263) üzenetére


modern
aktív tag

ddr2 kell bele.
Csak azért kérdeztem a procit mert max 533mhz fsb procikat kezel.
a T2310 is 533mhz fsb, de ettől még nem biztos h kezeli is :/

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#10265) NEMO1968 válasza szabonagyur (#10261) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A gèpre sincs semmi ràìrva?(V,A)
Legalàbn olyat kène szerezned,aminek a feszültsège egyezik,az amper lehet nagyobb.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10266) Kbali válasza Sheld (#10258) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem mindegy azért, hogy milyen az alsó rész: esetleg nézd meg itt, hátha (bár régi géphez nem olcsó, ha van egyáltalán).

(#10267) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Fél éve vettem egy Lenovo G565-t , akkor lett újratéve, gyors volt szuper, mostanra eléggé belassult, újraszeretném tenni ezért , Win8 vagy Win7 -et ajánljátok ? Most Win7 van rajt, 4 Gb ram van a gépbe

És mit tudok az ellen tenni hogy ne lassuljon olyan gyorsan be a gép ? Valam gyorsító progi esetleg, vagy csak szabadítsak fel a vinyón helyet? 50 gb van most

(#10268) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok át lett rakva egy win8-as laptop biosa uefi-ről legícy-ra de most nem indul a win8 hogy lehet vissza lépni.A lapzop egy sony gép.

(#10269) Sheld válasza Kbali (#10266) üzenetére


Sheld
senior tag

Olyan szempontból mind1, hogy nem baj ha fém, mert az tartósabb. De köszönöm szépen a linket, átbogarászom hamar.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10270) ati012 válasza Aldo Novares (#10267) üzenetére


ati012
senior tag

Használsz virusirtót, tördezettségmentesítőt stb.

Szerintem a 7-es tökéletes, de egyébként oly mindegy.

perfegor17: mit ír ki? Boot menü (F8 / F12 általába) -ben ki tudod választani hogy HDD-ről boot-oljon? Miért állítottad át?

(#10271) perfegor17 válasza ati012 (#10270) üzenetére


perfegor17
senior tag

win7 telepítés miatt de kár volt és vissza akarom tenni.semmit annyi ír ki hogy sony vaio és kész utána hogy operating system not found

(#10272) ati012 válasza perfegor17 (#10271) üzenetére


ati012
senior tag

Még véletlenül se formáztad le ugye?

(#10273) perfegor17 válasza ati012 (#10272) üzenetére


perfegor17
senior tag

nem

(#10274) Impressa válasza perfegor17 (#10271) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Van a gépeden egy Assist gomb? mert ha azzal indítod a laptopot, akkor be kellene jönni a menünek (SONYCare Rescue Mode), majd Start Bios Setup [F2].

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10275) perfegor17 válasza Impressa (#10274) üzenetére


perfegor17
senior tag

van de semmit nem csinál
meg van örök hálám

[ Szerkesztve ]

(#10276) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
Lenovo g565 laptop-ba szeretnék ssd-t tenni.
Mivel nem találok semmi érdemi leírást az alaplap sata vezérlőjéről
(talán sata1) ezért kérdezném, hogy tudja e valaki pontosan milyen van benne?
Üdv:Tom

(#10277) szabonagyur válasza NEMO1968 (#10265) üzenetére


szabonagyur
félisten

A volt tartománya beleesik a régin szereplőn, valamint a dobozon rajta volt, hogy ASUS támogatott, meg 1 hete már megy is vele napi 12+ órát hiba nélkül. A gépre amúgy semmi nincs ráírva, ha volt is lekopott, a töltőn meg csak V volt írva az meg beleesik az új töltőn szereplő tartományba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10278) Impressa válasza geotom (#10276) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Aida64, vagy HWinfo64-el is meg tudod nézni milyen csatolója van. De egyébként Sata 1 van a gépedben, de igazából mindegy, mert az SSD kompatibilis vele, csak nem hozza tesztekben mért gyári értékeket a csatoló sebességkorlátja miatt.

(#10275) perfegor17 Sirály :C

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10279) geotom válasza Impressa (#10278) üzenetére


geotom
tag

Köszönöm!

(#10280) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Van egy MSI notebook-om tök jó meg minden csak ha bele dugok valamit az usb-be akkor lefagy ha pedig benne van valami és úgy inditom akkor be sem tölt.Az expresscard hol megy hol nem de ha benne van indításkor szintén nem tölt be,illetve ha olyan kedve van elmegy,vagy kicsíkozodik a kép. És expresscard nélkül kifogástalan a gép.Gondolom alaplap hiba az érdekelne hogy ezt érdemes javítatni mert nekem az usb kell mindenképp.De nem szeretnék rá sokat költeni,milyen árban mozoghat egy ilyen javítás?
Előre is köszönm

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10281) Impressa válasza amdathlonxp (#10280) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Keresd őt privátban. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10282) looser


looser
addikt

Sziasztok! Samsung NP300V5A noti egyszer csak lefagyott. Belefagy az indulásba is. Ha beteszek egy Hiren's boot cd-t, a menüig eljut, de mozogni nem tudok benne. Ha viszont kiveszem a vinyót és cd-ről bootolok, a gép akkor is lefagy, de ha usb-ről bootolok (hdd nélkül), akkor elindul a telepítő. Másik hdd-vel is ugyanez. Elképzelhető, hogy a sata vezérlő hibás?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10283) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy problémám a HP NX7010 laptopommal.Szétszedtem kitakarítani és miután összeraktam bootolásnál (ha jól hallottam) 4-3-5 pittenyéssorozatot ad le és utána bootol az XP. Googleben próbáltam keresni de nem találtam semmit.Tudnátok segíteni?

(#10284) krups8


krups8
tag

Sziasztok!

Ha nulláról akarok teljes format után telepíteni XP SP3-at egy régi Fujitsu-n (1.6Celeron), akkor azt megtehetem úgy, hogy mikor felment az XP halászom össze a drivereket hozzá? Természetesen vezetékes a net. Minden driver nélkül tehát, ha rádugom lesz netem, miután felment a OS? Mert CD nincs, a gép pedig már kur.va lassú, hogy böngésszem meg próbálgassam, előre összeszedjem őket. Előre is köszönöm!

(#10285) keszo válasza krups8 (#10284) üzenetére


keszo
őstag

Valszeg nem mert nem lesz hálókártyád se driver nélkül.
Először szedd le a megfelelő drivereket, ragd el valahova és csak utána formatáld a c-t

[ Szerkesztve ]

Attila

(#10286) krups8 válasza keszo (#10285) üzenetére


krups8
tag

Köszi! Elég nagy szop.ás ez így.

(#10287) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

Van egy Clevo M72SR típusú notim, ami bekapcsolás után folyamatosan sípolni kezd, szétkaptam és kipróbálva mindent kiderült, hogy USB billentyűzetről bejutok a biosba úgy 2 perc agyattépő sípolás után, tehát az alap billentyűzete szinte biztosan meghalt, biosban minden más lát, de itt jön a csavar.
A folyamatos sípolás megmarad és a biosban láthatóan úgy funkcionál mintha a szürkeplusz (+) nyomva tartaná valami (folyamatosan pörögnek a számok ahol a kurzor van és nőnek, vagy ha minusz nyomok kicsit lassul a növekedés), kiszedtem a beépített billentyűzetet, de így is maradt a jelenség, ami miatt persze a gép nem indul el. Van Ötletetek? :U :W :W :W

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#10288) amdathlonxp válasza Impressa (#10281) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia köszi írok neki.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10289) ati012 válasza Tamás24 (#10287) üzenetére


ati012
senior tag

Hallani kéne hogyan sípol.

(#10290) Tamás24 válasza ati012 (#10289) üzenetére


Tamás24
tag

Pontosan ilyen mint a ennek a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#10291) ati012 válasza Tamás24 (#10290) üzenetére


ati012
senior tag

asszony még alszik, nem keltem fel a csipogással :D Kicsit később rátérek.

[ Szerkesztve ]

(#10292) bianca3


bianca3
tag

Netbookom (Acer aspire one NA3) töltője megtört valahol és nem tölti már az aksit. Vettem hozzá egyet, de annak a feje nem ebbe a típusba való, lötyög, kiesik.
Most van egy jó hozzá. Ami kell hozzá pontosan az 19 V, 1.58A és 30 W.
Ami van hozzá új az 19V, 1,58A és 65W!

30W helyett a 65W-vel rendesen működne?

Ismerősömnek túltöltötte egy rosszul választott töltő és magától elszállt a laptopja...

Várom az ötleteket! Kösziii

(#10293) Tamás24 válasza bianca3 (#10292) üzenetére


Tamás24
tag

tudtommal az áramerősség és feszültség szorzata a fogyasztás,így AxV=max kimenő fogyasztas. A 65wattot lehet megeszi a hálózatról az adapter de nem tud annyit leadni csak az áramszámlád emeli...azért valaki erősítsen meg.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#10294) bianca3 válasza Tamás24 (#10293) üzenetére


bianca3
tag

Nem mindent értek (fizikából gyenge voltam) de a lényeg, hogy nem jó ?

(#10295) hcsaba válasza bianca3 (#10294) üzenetére


hcsaba
tag

Jó hozzá.

(#10296) Impressa válasza bianca3 (#10294) üzenetére


Impressa
őstag

Jó hozzá az adaptered, nem lesz baja a gépednek. Több tartalék marad a töltőben, amit nem fogsz kihasználni. ;)

Tamás24 szerencsére az áramszámláját nem fogja emelni. De itt sok tényezőt kellene még figyelembe venni, de nem is ez a lényeg. Jól mondtad P=U*I :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10297) krups8 válasza Impressa (#10296) üzenetére


krups8
tag

Sziasztok ismét Kérdésem lenne! Nulláról format után XP SP3 mindenféle driver nélkül (FuSi L7320) felismeri az USB.re dugott adathordozót? (Nokia C2-01 benne a memkari és azon a driverek) :)

(#10298) Impressa válasza krups8 (#10297) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Meg kell próbálni, de nem biztos, hogy a teló SD kártyáját fogja látni. Partíciónálva van a vinyód? De egyszerűbb lenne még mindig egy pendrive, azt biztosan tudja kezelni. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10299) krups8 válasza Impressa (#10298) üzenetére


krups8
tag

Ja, partícionálva. Arra gondolsz, hogy a C-re mennyen a Win és a D marad, aztán ha fent a win átpakolom a C-re a drivereket és format a D is ugye? :) Nagy koponya vagy, sajnos PD-m nincs (elveszett), de akkor a következő kérdésem, hogy a fertőződhetett D nem fogja nekem bevírusozni a C-t, amíg formázom. Illetve az olyan, mint ha win telepítés közben formáznám? Elég a gyorsformázás ami majd felülírja a régi cellákat, ha jön az új adat, vagy biztonságosabb és gyorsabb lesz a gép, ha teljes formázást választom? :)

[ Szerkesztve ]

(#10300) Impressa válasza krups8 (#10299) üzenetére


Impressa
őstag

Hát, ha vírussal van dolgod, akkor én a helyedben kompletten formáznám a vinyót, mert amit te is írsz, visszakerülhet D meghajtóról, és ott vagy ahonnan elindultál. :K De nem a formázás közben lesz vírusos, hanem a telepítést követően.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.