Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) namerke válasza NEMO1968 (#11893) üzenetére


namerke
tag

Szia! Köszi a segítséget, érdeklődöm a megadott helyeken. :R

(#11902) Kozs


Kozs
tag

Reggelt!

Olyat csinál a notim,hogy gondol egyet,eltűnik a kép 2 sec múlva kattan egyet(szerintem a HDD) visszajön a kép,de be van zárva minden,csak az üres asztal jelenik meg,utánna gond nélkül megnyithatok bármit,és folytathatom. Energiagazdálkodásban kivan kapcsolva,hogy a merevlemez bármikor is leálljon,biosban szintén,windows 8 operációs rendszer van rajta(legális). Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#11903) uszkart


uszkart
tag

Hi!

HD8870 vagy GT745M?

Köszi!

(#11904) ligeti8


ligeti8
csendes tag

Tiszteletem minden kedves fórumozónak !

Olyan kérdésem lenne, hogy a gyári dell 5110 esem 6 cellás akkujában a cellákat simán ki tudom cserélni ( tehát szétszedés után újat rakok bele házilag) vagy számolnom kell valami olyasmi blokkoló timer chippel mint a tinta patronokban ?

Köszönöm a válaszokat előre is !

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#11905) Impressa válasza ligeti8 (#11904) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv,

Van benne védelem, de ahogy megszakítod az áramkört, onnantól kezdve nem fogja engedélyezni a chip a cellák töltését. Ha mégis sikerül megoldanod (külső táppal), akkor még mindig ott vagy, hogy a töltésciklus-számláló nincsen nullázva, így ha eléri a maximumot, akkor megint csak letiltja a cellák töltését, hiába újak.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11906) Rivaul válasza uszkart (#11903) üzenetére


Rivaul
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11907) Chabi válasza uszkart (#11903) üzenetére


Chabi
aktív tag

ha nem számít az ár akkor nvidia, de ha igen akkor szerintem a radeon hd 8800 + ok a jó választás, különösen a 8970. :)

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#11908) béke


béke
aktív tag

Hali volna egy HP nc6120-as gépem ami bekapcsolásnál Power on keycode-ot kér,
Végignéztem jó pár youtube-ot
Próbáltam olvasni az érthetetlen külföldi oldalakat megoldásokat de nem működött egyik sem lehet ezzel kezdeni valamit vagy törjem ketté és elfelejti ?? :)
Előre is köszi bárkinek ha valaki tud segíteni meghálálom.

Alá írás :)

(#11909) wineZ


wineZ
csendes tag

Üdv! Adott egy Dell 3537! Benne egy Intel HD4400, és egy Hd8850M VGA, kérdés a következő, hogy tudnám a Radeont kicsit overclockolni?:)

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#11910) TheProb válasza wineZ (#11909) üzenetére


TheProb
veterán

Nem nagyon kéne!... Laptop hűtő így se arra van tervezve, hogy huzamosabb ideig hűtse a terhelt vga-t.. Nekem pl nyáron így főtt meg a gépem alaplapja és az oc-zva se volt, szerencsére cserélték garba

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11911) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem! Acer aspire 7741G-6426-hoz szeretném leszedni a drivereket és ebben kérnék segítségét hogy honnan a legegyszerűbb és ha esetleg valaki tudja linkelni azt nagyon megköszönöm. windows7 64 lett telepítve az eszközre.A segítségeket előre is köszönöm.

(#11912) Rivaul válasza ozzzy21 (#11911) üzenetére


Rivaul
addikt

Mint a legtöbb esetben pl a gyártó oldaláról a legegyszerűbb. Tessék

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11913) wineZ válasza TheProb (#11910) üzenetére


wineZ
csendes tag

Nem forró huzamosabb használat után sem! :R 8870 ugyanaz a vga mint ez csak más GPU clockon, és elvileg ugyanilyen hűtővel szerelve kiadták 8870el is ezt a lapost :R

De hallgatok az úrra! :R

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#11914) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Van itt nálam egy lenovo noti.Ha elindul az op rendszer és betölti a kezdőképernyőt a gépből ciripelő síproló hangot hallani mi lehet baja?vagy ez normális? Ha mozgatom a kurzort azt is simán hallani.Volt már valakinek ilyen gondja?

(#11915) Arlekim


Arlekim
aktív tag

HP 2710p gyárilag 1,8" zif hdd-vel szerelt. Az ilyen hdd-k, ssdk vagy nincsenek, vagy nagyon drágák.
Meg lehet oldani hogy ezt a csatlakozót
Lecseréljük olyanra, amin legalább egy nyamvadt ata, vagy esetleg sata port található?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11916) Dell XPS válasza lajosx (#11914) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

cseréltél valamit mostanában a notiban?

(#11915) Arlekim: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11917) lajosx válasza Dell XPS (#11916) üzenetére


lajosx
őstag

Szia. Mire gondolsz? Egyébként nem hdd volt benn és ssd került bele ennyiről tudok.

(#11918) Arlekim válasza Dell XPS (#11916) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszi!

Megtaláltam, úgy 2600ft környéke, free shipping.
Ettől függetlenül még aggódom. Vajon a zif, és a sata meghajtók között van méretbeli eltérés? El fog férni ez a nem flexibilis cucc, ott ahol eredetileg szalagkábel volt. Jó kis gép a 2530p, de vajon megér e ennyi vesződséget, és ha minden klappol is, fölé tudunk e menni az eredeti 16Mb/s csigulásnak "Original hdd is ultraslow"

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11919) NiceFire


NiceFire
csendes tag

Sziasztok!

Már kb. egy héttel ezelőtt ezzel a kérdéssel jelentkeztem itt, kaptam két választ amiket köszönök, most újra leírnám:

Toshiba Satellit L300 laptop magára lett hagyva és mire visszatértem hozzá kikapcsolt. Be akartam kapcsolni, de csak a sárga akku töltetlenség jelző villant fel párszor, aztán semmi. A gép közben rá volt dugva a hálózatra, a töltőn keresztül. Kivettem az aksit csak a töltön volt rajta így már a sárga led sem csinált semmit. Szét szedtem a laptopot a csatlakozón be megy az áram.

Mit nézzek még meg, mi lehet a hiba oka? A töltőn is átjön az áram. Azt nem tudtam mérni, hogy mennyi,ha ez számít. Aki tudna segíteni tegye meg. Mit kell megnézni, esetleg milyen értékeket kell mérni és hol? Amennyiben ez így nem eszközölhető akkor elnézéseteket kérem, de kezdő vagyok ebben.

Köszönettel!

(#11920) Arlekim válasza NiceFire (#11919) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Próbálj szerezni egy feszültségben (V) és áramban (A) közel, vagy teljesen azonos tápegységet, és próbáld ki. Ennek kellene megelőznie a gép teljes szétszedését, hiszen ha a baj mértéke olyan, hogy szét kell szedni, jó eséllyel amatőrként nem fogod tudni javítani, vagy csak alaplap cserével.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11921) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok! A Toshiba C855-12L gépemen szeretném frissíteni a BIOS-t, hivatalos support oldalról. A problémám az, hogy hibaüzenetet kapok:

"Current platform have secure boot feature, it must provide NV storage location by IHISI interface. The authenticate variables will be modified or cleared by flash process"

Utána ha Okéra, ha X-re megyek, újra betölt a flashelő program és onanntól már engedné a flash-t! Secure boot kikapcsoló nincs sehol a BIOS-ban már 5x megnéztem.

(#11922) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Rokonomtól megkaptam egy Toshiba notebookot. Eredetileg volt hozzá Win7 operációs rendszer és egy rahedli program. De a HDD-t megtartotta, mert rajta voltak fontos adatok, képek stb, így kellett vennem hozzá egy új HDD-t. Ő azt az op.rendszert már nem tudja használni, mert egy új laptopja van, csak külső HDD-ként használja. És szinte esély sincs rá, hogy odaadja azt a HDD-t. A gépen rajta van a windows sorszámos matrica, tehát minden legális.

Ilyen esetben a gyártó (vagy importőr) elérhetővé teszi nekem az oprendszert és az összes szoftvert, amit a géphez adott eredetileg? Nem bánnám! Hiszen nincs semmi visszaélés vagy illegális felhasználás.

(#11923) NiceFire válasza Arlekim (#11920) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom.

(#11924) Kbali válasza Rodzser Mór (#11922) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak úgy tudod megoldani, hogy szerzel egy olyan Win verziót, ami eredetileg a gépen volt, a gépen lévő serial-lal pedig aktiválod.
Az összes többi drivert meg típus és oprendszer alapján le tudod szedni a Toshiba honlapjáról. Nem tudom, milyen régi a gép, de egy időben adtak hozzájuk driver meg utility lemezt.

(#11925) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Toshiba Satellite Pro L300 -20L
Nem működik a TouchPad..Win telepítőnél nem is jelenik meg a kurzor, agombokra sem reagál. BIOSBAN Disableden volt. Enabledre raktam, de semmi, ugyanúgy nem működik.
Szerintetek mit kéne meglesnem?
Ezt lehet cserélni..?

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#11926) Dell XPS válasza havri1 (#11925) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

1,) SM-Busz reset

2.) megigazítod a szalagkábelt

3.) touchpad csere, viszonylag egyszerűen cserélhető

Üdv, Dell XPS

(#11927) havri1 válasza Dell XPS (#11926) üzenetére


havri1
félisten

Szia!

1., - Hogy kell?:-)
2., - Megigazítottam..legalábbis azt hiszem. Klaviatúra mellett kis fehér szalagkábel : lefényképezzem?
3., - ebayen érdemes rendelni?

:R

havri

(#11928) Dell XPS válasza havri1 (#11927) üzenetére


Dell XPS
veterán

SM- Busz:

1.) teljes áramtalanítás: akku és tápcsatlakozó eltávolítás

2.) power-gomb nyomva tartása: kb. egy percig

3.) 1-2 perc múlva indítás tápról (akkumulátort ne helyezd vissza (!)

Így van, a palmrest alatt van rögzítve, tehát nem okoz különösebb nehézséget. Elképzelhető, hogy megsérült, megtört, nem ül rendesen a csatlakozóban, szóval ezeket kell ellenőrizni.

Itthon is lehet szerintem, mivel nem gyakori az eszköz meghibásodása, így nagy öröm amikor el lehet adni touchpad-ot (végre).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11929) havri1 válasza Dell XPS (#11928) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, megcsináltam. (Nem jó ugyanúgy néma a pad)
Tudnál segíteni keresni egy touch padot hozzá?

[ Szerkesztve ]

havri

(#11930) Dell XPS válasza havri1 (#11929) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11931) havri1 válasza Dell XPS (#11930) üzenetére


havri1
félisten

Nagy thx!

Írtam is nekik:)
Ha megvan, tudsz segíteni szétszedni? Nézegettem, de le kell venni a hát vagy előlapot hozzá, de félek pattintós :(
Youtubeon keresek addig videót, hátha van.

havri

(#11932) Dell XPS válasza havri1 (#11931) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen segítek de vagy user manual (képek), és YT video.

Üdv, Dell XPS

(#11933) havri1 válasza Dell XPS (#11932) üzenetére


havri1
félisten

Ezek alapján menni, fog, de sikítok ha nem :) Köszi!
Amúgy 10k-ért sikerült megvennem a notit, egy hdd, akksi, meg ez a touch a baja.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11934) Dell XPS válasza havri1 (#11933) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szuper, GRAT! HDD, ODD, billentyűzet rendben? USB -ék működnek? Csökkentett üzemmód alatt sem reagál a touchpad?

Üdv, Dell XPS

(#11935) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Egy régi hp pavilon van nálam (bn.öm húgának a gépe)lehúzták az lcd kábelét az alaplapról és hiába dugták vissza csak a hátér világítás megy kép nincs....minden normálisan van összedugva átnéztem de nincs kép...
Azért is érdekes mert van nálam egy ilyen gép bontásra ami ugyan ezzel a hibával került hozzám kicsit szórakoztam vele de utána elkönyveltem hogy lcd,vagy szalagkábel hiba mivel kinti monitoron van kép mind két gép esetében.
Tudna esetleg valaki segíteni mi lehet a gond?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11936) havri1 válasza Dell XPS (#11934) üzenetére


havri1
félisten

HDD -t kiszedtem, csak kattog..fel sem ismeri sajnos a BIOS.
ODD működik, USB-k is, mert az egeret végigpróbáltam:)
Nincs oprendszer, mert holnap hozzák az SSD-t, így a csökkentet módot nem tudom kipróbálni, de a telepítő alatt nem érzékeli.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11937) Dell XPS válasza havri1 (#11936) üzenetére


Dell XPS
veterán

akkor marad a pad cseréje. :)

Üdv, Dell XPS

(#11938) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11935) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs ott Nálad egy panel amit próbálhatsz? Vagy a HP kijelzőjét egy működő gépre csatlakoztatni?

Üdv, Dell XPS

(#11939) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok erre esetleg valami infó?járt már valaki így?Köszi

(#11940) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11938) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Ilyen kicsiben csak a 2 hp lcd-jét tudom variálni az a baj,de mind a két gépnél ugyan az a jelenség így nem jutottam előrébb :((
tényleg nem tudom esetleg alaplaposak,mert az alaplapon a tűk szoktak elgörbülni a csatalkozóban de az mind 2 gépnél jó,mind 2 szalagkábel gyalázatosan néz ki de megtörve nincs ,
esetleg beválhat egy resetelés szerinted?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11941) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Ilyen problémával a 20 év alatt nem találkoztam.
Adott egy Dell N7110-es notebook ami alaplap és billentyűzet cserés volt gariban. Azon nem csodálkozok, hogy a win7 nem indult el, de azon igen, hogy nem tudom újra telepíteni se. A win7 feltolja a telepítendő fileokat és utána megáll... Ubuntu linux felmegy... Ötlet? Lehet a dvd is meghalt, mert linux pendriveról ment fel?! Köszi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11942) Dell XPS válasza lajosx (#11939) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolkoztam még rajta, mert meglepett, hogy közben SSD -re lett cserélve a meghajtó. :R Igazából a merevlemezre tippeltem, esetleg memória, de szerintem ezt látni, hallani kellene (videós segítség), mert így nehéz lesz, legalábbis nekem.

(#11940) amdathlonxp: Reset ezen nem fog segíteni, nekem olyan mintha az alaplapon lenne a hiba, ezért szerettem volna "kizártnak" látni az LCD panelt. Volt ilyen esetem, de nem jut eszembe a konkrét megoldása. :W

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11943) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11942) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Az a baj nem én szedtem le a lcd kábelt az alaplapról mert ezeket könnyű fórditva rádugni vagy ilyesmi,mivel kint van kép én arra tippelek hogy ki lett ütve a csatlakozó az alaplapon.bár az is fura hogy táp jön ki az inverternek mert ez egy dugós.
Nem értem de azt hiszem megtaláltam a megoldást vegyenek egy új gépet mert ennek lejárt az ideje.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11944) Dell XPS válasza h1mpi (#11941) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akár...próbáld feltenni pendrive -ról az OS -t. Milyen OS? RUFUS !

(#11943) amdathlonxp : kábelt még ki tudod mérni, de ha így látod lehet, hogy tényleg felesleges. Nagyon kellene hozzá egy próba kijelző..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11945) lajosx válasza Dell XPS (#11942) üzenetére


lajosx
őstag

hát egy videot csináltam róla,de nem tudom hova lehetne felrakni?

közben már töltöm Youtube-ra

[ Szerkesztve ]

(#11946) havri1 válasza lajosx (#11945) üzenetére


havri1
félisten

Youtube?

havri

(#11947) h1mpi válasza Dell XPS (#11944) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Win7 kellene rá, de akkor csinálok bootolható külső winyót

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11948) amdathlonxp válasza amdathlonxp (#11943) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Az a baj csak 30 pinesem van ,

2 lcd 2 szalagkábel és 2 alaplap van de akárhogy variálóm ugyan az a hiba mind két gépnél.Most vagy mind kettőben ugyan az a rossz vagy alaplapos mind kettő...

Amúgy ilyen alaplap hiba szerinted van hogy csak külsőn ad képet?Mert ilyen esetbe elsőre az lcd vagy szalagkábel jut eszembe .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11949) Dell XPS válasza Arlekim (#11918) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

van természetesen különbség, sajnos nem tudom a pontos részleteket, de ránézek. Láttam már 60GB -os meghajtót 10-12k -ért, elképzelhető, hogy egyszerűbb megoldás lenne. :)

SSD: 220/200 Mb/s

(#11945) lajosx :R

(#11948) amdathlonxp : Sajnos van! Ahhoz képest, hogy elsőre azt ajánljuk általában ellenőrzésre (azért jó teszt!), simán lehet alaplap hiba. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11950) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11949) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszönöm a segítséget
Az a baj nincs műszerem kimérni így megakadt a folyamat de szerintem is alaplapos lesz úgy hogy ennyi.
esetleg hibernálom a szekrényembe és majd ha lesz ilyen lcd-m ránézek.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.