Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Impressa válasza Aljasvip (#10850) üzenetére


Impressa
őstag

Az SSD-nek ez az egyetlen hátulütője, ha tönkre megy, nem menthetőek róla az adatok sajnos, mint egy mezei HDD-ről sok esetben.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10852) Kbali válasza gabi123 (#10848) üzenetére


Kbali
nagyúr

Alaplapcsere biztosan számít, már nem az a hardver van benne hangilag, mint amivel szerelték, ezért nem jó az hozzá, amit ST alapján kapsz.
Próbáld meg kézzel az Intel honlapjáról letölteni a megfelelő drivert. És remélhetőleg minden csatlakozó is a helyén van.

(#10853) gabi123 válasza Kbali (#10852) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Köszi a választ!

Intel Driver Update Utility ezt mondja az audio-ra: "this device is unknown or unsupported"

Én sem tudok róla, hogy az Intelnek lenne bármilyen audio drivere. Szerintem attól, hogy az alaplapot cserélték, még nem biztos, hogy más modell is került bele, és hogy azon más vezérlő van.

Ráadásul ha ST nélkül nézem a Dell oldalán az N5040 letöltéseket, akkor is csak IDT audio driver van, ami nálam azt jelenti, hogy nem szerelték másmilyen hangchippel! :(

Ugyanakkor valóban az az egyetlen logikus magyarázat a jelenségre, hogy már nem az az audio chip, ennyi alapján viszont nem tudom kideríteni, hogy akkor mi is lenne a megfelelő driver neki... :(

Forza Ferrari!

(#10854) Aljasvip válasza Impressa (#10851) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szóval azt mondod teljesen értelmetlen javítást/adatmentést is bepróbálni?

(#10855) semetka válasza semetka (#10762) üzenetére


semetka
őstag

Levettem a fedelet de semmi csavart csavart nem találtam ami az ODD-hez kapcsolódik. Asszem az egész hátulját le kell venni, hogy ki lehessen szedni. Most minden win telepítésnél szedjem le a hátulját mert SSD-re telepítésnél nem szabad hogy HDD legyen bedugva? Ezt nyilván kihagyom, berakom az SSD-t és USB 3.0 án használom tovább a winyót, sokkal nem lassabb. Pedig tesóm 4 éves Asus laposán ott az alján a csavar, ezt meg szét kell bontani. :S

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10856) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Udv sracok!

Lenne egy kerdesem.
Van egy Acer Aspire v5 472 laposom.
i5 proci, 1,8Ghz-en.
Ugye valtozik ennek a sebessege 7-800Mhz.tol 1,8ig terhelestol fuggoen.
Tegnap ota meg kicsit lassan nyilnak meg a lapok, mintha az egesz gep be lenne lassulva..
Most mentem a FB-ra jatszani, Angry B. meg szaggat mint allat...
Mondom akkor valami csak nem stimmel. Elso nekifutasra a vga vezerlore gondoltam, de fent van.
Utana nezem a feladat kezeloben, hogy a proci 0,77Ghz-en van.. Nyitok egy par progit, meg mindig annyin megy.
Akkor rar elo, meg mindig ~800mhz
Aida-val is futtattam par tesztet, akkor is 800Mhz-re van beallva.
Valakinek vanvalami otlete, mi az ami megfoghatja azon az orajelen a sebesseget, vagy mi allithatodott el?
Bios-ban semmi olyan lehetoseg nincs, hogy az orajeleket lehessen allitani, fixalni stb.
w8 64b
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#10857) ati012 válasza fRooStzzZ (#10856) üzenetére


ati012
senior tag

biosz ápdét?

(#10858) fRooStzzZ válasza fRooStzzZ (#10856) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

No..
Kozben valtozasok leptek eletbe a geppel kapcsolatban..

Itt talaltam egy hasonlo hibaval egy irast, ugyan csak 800mhz-es beragadassal kapcsolatban.
A hozzaszolasok kozt talaltam egy olyat, hogy ha a tolto-t nem tudja felismerni, akkor meg tud ragadni a gep a legkisebb orajelen.
Tolto kihuz, toltu ujra bedug, es lom vilagossag.. Egybol megy rendesen a gep.
Viszont nem is tudtam, hogy tolto csatlakozassal lehet tepni a gepet. :D

Aida szerint (is) most 2,5Ghz-en megy a gep. :D
Kep

Akkor erre otlet, mitol csinalhat ilyet? :D

szerk:
Bios az utolso van rajta, amit kiadtak.
Az kb 3 hete kerult fel a gepre.

[ Szerkesztve ]

(#10859) Kbali válasza gabi123 (#10853) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dobj fel esetleg egy speccy-t, ő mit mond, mi van a gépben. Vagy keress vissza itt a topikban driver genius hátha segít.

(#10860) kopke20


kopke20
újonc

Sziasztok! Segitsegre lenne szuksegem! A tortenet a kovetkezo: 3 honapja vettem egy Hp Envy-m6 gepet win8 rendszerrel nem is volt semmi problemam amig el nem kovettem azt a hibat, hogy frissitettem 8.1re(en marha). Egybol utana azt tapasztaltam, hogy nem tudok jatszani mert a rendszer csak az egyik videokartyat ismeri fel! Nagy nehezen talatam egy drivert ami latszolag megoldotta a problemat de most ugyan az a jatek a ami a frissites elott tokeletesen futott, 5 perc utan kilep es egy rendszeruzenet fogad: "alacsony a memoria..."! A lapozofajlt mar beallitottam a jatek erdeti szoval lovesem sincs, hogy mi lehet a problema!
A gep adatai:[link]

Koszonom

(#10861) fRooStzzZ válasza kopke20 (#10860) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Be van allitva, hogy a program / jatek melyik vga-t hasznalja?
Ezzel nekem is meggyult a bajom, de en megoldottam a problemat.
Atsegitettem a masvilagra a laptopot. ugyan ezek a parameterek voltak, csak az egy Pavilon G6 volt.
Ez a 8-8,1 es a mostani laposok only w8 modban mennek, kiborit.

(#10862) Buci21 válasza kopke20 (#10860) üzenetére


Buci21
addikt

HP honlapjáról hivatalos driver? vagy tedd fel kézzel mindkét kártya driverét, és virtu MVP-vel váltogattasd őket :R

(#10863) kopke20 válasza fRooStzzZ (#10861) üzenetére


kopke20
újonc

Igen az be volt allitva.

(#10864) kopke20 válasza Buci21 (#10862) üzenetére


kopke20
újonc

Megprobalom megegyszer! Koszi

(#10865) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok,

Sikeresen elhagytam a laptopom (dell 5521) töltőjét, és van itthon egy HP töltőm (input: 100-240V~1.5A(1.5A) 50-60Hz output:19V 4.74A(4.74A) 90W MAX.).

A kérdés, hogy mennyire örülne a laptopom, ha ezt beledugnám? (ha kiveszem az akkut akkor?)

Köszönettel,
kpetyke

(#10866) Buci21 válasza kpetyke (#10865) üzenetére


Buci21
addikt

pont ilyet csináltunk, és megy róla, de akkut nem tölt. rosszat nem teszel vele, csak tölteni nem fogod

(#10867) Dell XPS válasza kpetyke (#10865) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudsz benne kárt okozni, mert beazonosítja az adaptert. Szvsz jelez, hogy nem megfelelőt használsz és fog működni a gép, max. visszaveszi a teljesítményt/órajelet.

Üdv, Dell XPS

(#10868) Buci21 válasza Dell XPS (#10867) üzenetére


Buci21
addikt

nekem dellt nem volt hajlandó tölteni, ellenben szépen tápról ment a gép

(#10869) kpetyke válasza Buci21 (#10866) üzenetére


kpetyke
tag

Egyenlőre megy. :)

Köszi a segítséget!

(#10870) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

A következő hibában kérném segítségeteket: Egy dell d630 laptop Core2Duo, Quadro 135 NVS 128MB, 1GB ram) képernyőjén a csatolt képen látható hiba tapasztalható néha. Ha éppen windows alatt jön elő, akkor kb 50% esély van rá, hogy le is fog fagyni.
Valamikor azt csinálja, hogy a képernyő teljesen fekete, de ennek ellenére betölti a Windows-t (belépő dallamon hallom), illetve ha röviden megnyomom a ki/be kapcsoló gombot, akkor szépen a windows bezárja magát búcsúzó dallam) és kikapcsol a gép. Ennek ellenére végig nem ad képet.

Eddig szervizes azt mondta, hogy a VGA memória érintkező hibás lehet, vagy maga a memória chip hibás.

Tud-e e valaki ötletben segíteni, illetve, hogy ki tud nekem segíteni. Amúgy hibátlan lenne a gép, szeretnénk megjavítani. Vagy ha valaki barátságos áron vállalná, akkor szeretnék élni segítségével.
Akár privátban is írhattok.
:R

Jevons paradox

(#10871) Buci21 válasza Aprósólyom (#10870) üzenetére


Buci21
addikt

BGA-s a gép, ez 99%. volt javítva valaha? egy D830-as DELL lett nekem most BGA-ztatva, ugyan az csak simán nem adott képet, de abban pedig egy NVS 140M van. Szerintem vidd el valahova, szakértő kezekbe, az F27 szervizt ajánlom pesten. ha nem kell chipet cserélni, akkor 10-12 ezerből kivan a javítás.

(#10872) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!
Egy 2,5 éves Packard Bell laptopom van. (i3-350M 2,27Ghz, 4Gb RAM, Radeon 5470 512Mb) Mostanában akarom legyalulni, érdemes lenne Win 8.1-re váltani vagy maradjak a jól bevált Win7-nél? Számítana vmit sebességben vagy bármi másban?

(#10873) wineZ válasza Kbali (#10844) üzenetére


wineZ
csendes tag

Megy a váltás rendesen... Tv-n mindne ok, egyszerűen hiába rakok rá hdmi-t rá se szagol... nem ajánlja fel új kijelzőként! :W

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#10874) Mikulásbá válasza Kodiak88 (#10872) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kicsit gyorsabb a win 8.1-szerintem érdemes,nem csak ezért.

(#10875) Buci21 válasza Kodiak88 (#10872) üzenetére


Buci21
addikt

sebességben nem sokat számítana (bootidő talán jobb kicsit), egy SSD-vel sokkal többet érsz. Plusz nem tudom találnál-e rá win8 drivereket. Én maradnék a win7-nél ha megszoktad, egy SSD-t viszont rittyents bele szerintem, nagyon sokat számít

[ Szerkesztve ]

(#10876) Aprósólyom válasza Buci21 (#10871) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kb. 3 évig egy cég használta. Tudtommal nem volt javítva, legfeljebb csak cserélve garancia időn belül. :R

Jevons paradox

(#10877) Mikulásbá válasza Buci21 (#10875) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tény,hogy az SSD a nagy dobás,arra rá kell szánni a zsetont.Elég egy 64 GB-os a rendszernek.

(#10878) Kodiak88 válasza Buci21 (#10875) üzenetére


Kodiak88
tag

SSD-n gondolkodtam, de nincs benne plusz hely, így le kéne mondanom az optikai meghajtóról, ami néha még jól jön. Ha bele tudnám pakolni azonnal vennék egy 64-128 gigásat a windowsnak ill programoknak. Megnéztem a gyártói oldalon, a letöltéseknel csak win7 32/64 bithez vannak a driverek, ugyh valszeg marad a win7 :/

[ Szerkesztve ]

(#10879) Buci21 válasza Kodiak88 (#10878) üzenetére


Buci21
addikt

semmi gond nincs a hetessel, alig lassabb, és kb csak bootban van különbség

(#10880) Dell XPS válasza Buci21 (#10868) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem minden esetben volt szerencsém ezzel kapcsolatban. Előfordult, hogy nagyobb teljesítményű adapter esetében is "tiltakozott" (nem kellene), ha kisebb akkor természetesen egyértelmű. Azért írtam a kollégának, hogy bátran használja, mert gondot nem fog okozni.

Üdv, Dell XPS

(#10881) amdathlonxp válasza Aprósólyom (#10870) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Esetleg vedd le a videovezérlő driverét az eszközkezelőben vagy csak ne engedélyezd az adhat pár hónap pluszt
ha csak netezésre használod..
Persze a valódi problémádat csak egy szakember fogja tudni megoldani..(alaplap)

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10882) Dell XPS válasza amdathlonxp (#10881) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet, hogy egy alaplap cserével jobban járna a moti' esetében ha hosszabb távra gondolkozik.

Üdv, Dell XPS

(#10883) Buci21 válasza Dell XPS (#10882) üzenetére


Buci21
addikt

ha BGA akkor nem feltétlen kell cserélni, egyszer újragolyózható ha nem chip-hibás

(#10884) medium84


medium84
aktív tag

A Lenovon kívül rak valaki SSHD-t notebookba?

(#10885) Buci21 válasza medium84 (#10884) üzenetére


Buci21
addikt

nem tudom, de te tehetsz bele :R

(#10886) amdathlonxp válasza Dell XPS (#10882) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Persze minden kép,
amit írtam max arra jó hogy átmenetileg használni tudja ,persze kell némi szerencse is hozzá.
Nekem így megy egy gép kb 1 éve (de az én gépem csak op rendszer alatt csíkosodott és nem fagyott)
ha biosban is csíkos akkor azon már nem segít,csak az alaplap csere vagy javítás..
Nem túl kellemes karácsonyi ajándék de ez van .. :(

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10887) medium84 válasza Buci21 (#10885) üzenetére


medium84
aktív tag

Új noti vásárlásáról van szó. Olyat veszek, ami minden igényem kielégíti.

(#10888) Buci21 válasza medium84 (#10887) üzenetére


Buci21
addikt

én nem HDD alapján válogatnék notebookot, de a milyen notebookot topicban ha leírod az igényeid, tuti kisegítenek a bölcsek :R

(#10889) medium84 válasza Buci21 (#10888) üzenetére


medium84
aktív tag

Z510 az ideális számomra

(#10890) Buci21 válasza medium84 (#10889) üzenetére


Buci21
addikt

nem ismerem, de szép darab :D

(#10891) Kbali válasza wineZ (#10873) üzenetére


Kbali
nagyúr

Billentyű kombinációt használnál váltásra, nekem ez az fn+f4, de van fn+f5, fn+f8, esetleg win+P.
Egyéb ötletem távolról már nincs.

(#10892) Adammam7 válasza radi8tor (#1) üzenetére


Adammam7
újonc

Sziasztok!
Pár napja észrevettem, hogy a laptopom hamar, nagyon felmelegszik.
A laptop 1 éves, Acer Aspire 7750ZG.
Terhelés alatt még nem néztem, milyen meleg,de terhelés nélkül 70fokon túl megy, van mikor 60,de ritka.
Gondoltam veszek egy hütõpadot,de sokan mondták, hogy az pár fokot visz le, és még úgy is gond lenne.
Talán processzor pasztázás kellene? Ha igen,milyen pasztát vegyek,hogy jól bírja?
Illetve ha megjavulna, hütõpadot továbbra is szeretnék venni, milyet ajánlotko ilyen géphez?
A másik: kitakarítottam a billentyüzetet, úgy,hogy kiszedtem az összes gombot.. a gond az,hogy 2 gomb (nyilak) eltört,vagyis a gomb alatti rész,amire rámenne a gomb.Olyat hol lehet beszerezni,mert így elég rosszul néz ki. :F
Köszi a válaszokat! :)

(#10893) Buci21 válasza Adammam7 (#10892) üzenetére


Buci21
addikt

venti pörög benne rendesen? nincs eltömődve?

(#10894) Dell XPS válasza medium84 (#10884) üzenetére


Dell XPS
veterán

Dell 7XXX -es széria.

(#10883) Buci21: nagyon rákos eset a d630 -as, de majd tájékoztatják róla (F27).

(#10895) medium84: abban a szegmensben csak Lenovo.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10895) medium84 válasza Dell XPS (#10894) üzenetére


medium84
aktív tag

200-ig? :D

(#10896) Adammam7 válasza Buci21 (#10893) üzenetére


Adammam7
újonc

Igen, megy rendesen.
Azt nem tudom, hogy belül mi van, nem szedtem még szét.
De ha megszáradt a paszta a procin, akkor is ilyen gyorsan melegedik?
Mert akkor lehet az a gond. :W

(#10897) ati012 válasza Adammam7 (#10892) üzenetére


ati012
senior tag

Lehet csak takarítani kellene.
Nincs kisállat a szobába? Az tudja nagyon generálni a szöszmöszt.

(#10898) Buci21 válasza Adammam7 (#10896) üzenetére


Buci21
addikt

opciók:
a) kiszáradt paszta
b) állatszőr, haj, dohányfüstből kátrány eltömítette
c) egyéb hardverhiba, lyukas hőcső, stb

én b, a, c sorrendben ellenőrizném a dolgokat

(#10899) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Tudja valaki lenovo (ideapad g505) biosába, hogyan jutok be?

Amd - Radeon - Ryzen

(#10900) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Vettem egy LENOVO B590-es laptopot.

Van benne az Intel® GMA HD 4000 integrált videokártya
illetve NVIDIA GeForce GT 720M 1 GB-os dedikált vidikari.

Játszani is szeretnék rajta, de a játék csak az integráltat mutatja, látja.

Mit kell tennem, hogy a rendes, gyors dedikált vidikarit lássa a játék?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.