Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Oppenheimer válasza Impressa (#11599) üzenetére


Oppenheimer
veterán

és Dell XPS:

Köszi a segítséget, ez esetben inkább nem szedem szét. Ha dezodor nem jó, akkor nincs spray amivel beindíthatnám a ventit. :D Marad a szerviz, majd valamikorra.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11602) sandor75 válasza Tim82 (#11598) üzenetére


sandor75
csendes tag

Nincs. Ennek a biosában "semmi" sincs , joszerével..Ilyen fapados bioszt még nem láttam.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#11603) Dell XPS válasza Oppenheimer (#11601) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mivel itt beszélgetünk a fórumon, így nem a kozmetikumokra gondoltam. :R

Üdv, Dell XPS

(#11604) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Légyszíves vki segítsen,van egy jó öreg notebookom HP Compaq 615-öm és szeretném nővelni benne a memóriaromot ,találtam is egyet új Micron 4GB DDR2 800Mhz notebook memória,Szerintetek ez jó az én gépemhez ,illetve 23000 Huf az sok érte?
előre is köszönöm a válaszokat :R

Üdv:Balázs

(#11605) Tim82 válasza Kezdő Balázs (#11604) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sok érte.

Inkább tőle vegyél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11606) Impressa válasza Kezdő Balázs (#11604) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Jó lesz a gépedhez max. 2 x 4 GB RAM-ot tud kezelni DDR2-800. Nem írtad el véletlenül az árát? oké, hogy új, és most drasztikusan emelkedtek az árak, de ez sok lenne érte. :U

Dell XPS sorry :R , nem gondoltam, hogy te is teszel be képet, szerintem maradhatott volna. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11607) Kezdő Balázs válasza Tim82 (#11605) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Hálásan Köszönöm :R :R Már is írok neki :K

Üdv:Balázs

(#11608) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11590) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Ha gondolod küldök képernyőképet az AIDA-ról az órajel miatt! Én is meglepődtem, mikor a widget-je 1795Mhz helyett 1996Mhz-t irt ki!Lehet amugy hinni az AIDA-nak? Megjáratom párszor az akkut, nagyon rég nem volt használva(kb 1-2 éve)! Cserélhető a Cmos, vagy forrfüles cucc van benne! Bontottam már darabokra a gépet(ritka kínszenvedés és egy nagy konyhaasztal tele volt az alkatrészeivel), de nem emlékszem, hol van benne!

(#11609) Kezdő Balázs válasza Impressa (#11606) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia !
Az nagyon f@xa örülök,hogy jó lesz hozzá :C a kollégád segített és már lehet vásárolok a fentebb nevezett notiramból,apropó: Nem írtam el a 23000 ft-ot ,igen vadi újonnan és 1év garival ,de ha gondolod belinkelem azt ahol én ezt néztem ,csak nem tudom,hogy ezt szabad-e itt? meg persze korrekt-e?
Még egyszer köszönöm Tim82 ,remélem össze jön az üzlet ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#11610) Impressa válasza Kezdő Balázs (#11609) üzenetére


Impressa
őstag

Én elhiszem neked :K csak néztem egy :Y . Ha belinkeled azzal nem sértesz meg senkit. Az a fontos, hogy előbb kérdeztél, mint vásároltál... ;) A DDR2-es RAM mindig is drága volt.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11611) Kezdő Balázs válasza Impressa (#11610) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Hát rendben van ,náluk néztem http://www.laptopszaki.hu/laptop-memoria/3679-micron-4gb-ddr2-800mhz-notebook-memoria-1.html :N

Üdv:Balázs

(#11612) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11608) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kétlem csak meglepett. Sima CR 2032 -as kell a notiba, viszont a palmrest alatt van, ami nem kettő csavar sajnos. De mivel HP, ebben semmi meglepő nincsen. Akkumulátorra vigyázz, mert ha nem használod, akkor többet ártasz vele. Kémia nem áll le.. :)

(#11606) Impressa: Szia! A kettő sok lett volna, de nincs ebből probléma nálunk, legalábbis remélem. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11613) Impressa válasza Kezdő Balázs (#11611) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi! Nem a szavahihetőségedet kérdőjeleztem meg, ne értsd félre. Elő szokott fordulni, hogy véletlenül elírják az árat, vagy az adatokat (még velem is előfordul), ezért is kérdeztem rá. ;) Tudod, mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik... de a lényeg, hogy olcsóbban jutottál hozzá, mint remélted. :)

(#11612) Dell XPS Szia! Persze nincs ebből probléma, biztos lehetsz benne. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11614) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11612) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Én sem feltételeztem, hogy kételkedsz, csak kiváncsi voltam a véleményedre, mitől lehet! Bocs, de mi az a palmrest :D ? Buta hegesztő vagyok csak, meg egy kis ez+az :D:D:D

(#11615) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok. Istenverte acer aspire 5530asom 4 napja ért haza a szervizből ahol a kerregő ventillátorát cserélték ki. Azóta többször is tapasztaltam, hogy 10-20 perc játék után a kép elszáll,azaz a háttérvilágítás megy, csak fekete a kép, a hang is elmegy, s nem reagál semmire csak kikapcs bekapcs segít rajt. Bekapcsoláskor viszont normálisan van kép és hang is. Ha csak netezek, filmezek akkor nem jelentkezik a hiba. (eddig legalábbis nem). Próbáltam másik monitort is rádugni, és mikor ugyanúgy elment a hang meg a kép, a külső monitoron is elszállt a kép és csak a check signal cabel felirat virított rajt. Mi okozhatja ezt? Gyenge lehet a venti? (azt mondták eredeti gyári)... Nem tudom mennyire relevánsak az ilyen hőmérő progik (speedfan pl) de egy a google chrome és skype futása közben 70-80 fokot jelez....

(#11616) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11614) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez lenne, amit emberünk érzéssel feszít:

Most elkeseredtem. Alumínium hegesztést is tanultam a többi mellett (AWI), és még gyakoroltam is egy kicsit.. :B

Üdv, Dell XPS

(#11617) Dell XPS válasza beach head (#11615) üzenetére


Dell XPS
veterán

Melegszik a processzor és a chipset (IGP). Pasztázd, és cseréld ki a gap-pad -et, utóbbi alatt rézlemezes megoldásra. Lehetőleg minél hamarabb, mert könnyen behalhat a vezérlő, ami típus betegség a notinál. Csodálom, hogy eddig megúszta..

Üdv, Dell XPS

(#11618) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11555) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszi a segítséget
video vezérlő nélkül megy az nx .........gondolom nem sokáig már.(gpu) :)

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11619) Dell XPS válasza amdathlonxp (#11618) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, erre gondoltam. Sajnos jól látod.. :)

Üdv, Dell XPS

(#11620) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11616) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Köszi, neten én is megtaláltam! Igen szép és hozzáférhető hely :P ! Én csak a palmrest kifejezést nem értem! Miért keseredtél el??? Mi a foglalkozásod? Vagy szivedrevetted a "buta"-t?

(#11621) superecneB


superecneB
őstag

Szeretném visszaállítani nővérem HP Pavilion dm4 laptopját. Simán F11-el recovery, de azt írja A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
2. choose your language settings, then click next
3. Click "repair your comupter"

If you do not have this disc, contact your system administrator or comupter manufacturer for assistance.

Hol, milyen fórumon tudom elérni a HP-t, hogy megkapjam a telepítő CD-t? (Gyárilag windows 7 home premiummal szerelt, de disc nincs hozzá)

(#11622) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11620) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :) Remélem sikerül egy havert megkérni, amíg felfeszíti a csere idejére. :D :DDD

palmrest = felső borítás

Dehogy vettem! Ismerősöm "buta hegesztőként" közel 3500€ keres, hogy utálom.. :D

Üdv, Dell XPS

(#11623) bategg


bategg
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem valószínű teljesen triviális de kérlek segítsetek!
Nem rég kezdtem el használni egy Lenovo G-500 i5-ös laptopot. A kérdésem az lenne hogy AIDA-ban azt látom, hogy a Megjelenítésként a Videokártya : Intel(R) HD Graphics 4000. De ugye a gépben elvileg van egy AMD Radeo. n HD 8500M Series videókártya. Ezt hogyan tehetem elsődlegessé vagy nincs erre szükség, a gép magától kezeli vagy ez beállítás kérdése?
Elnézést a hozzá nem értésemből adódó hülye kérdésekből :)

Köszönettel

(#11624) Dell XPS válasza bategg (#11623) üzenetére


Dell XPS
veterán

Win7 SP1-et telepítettél? le is frissítetted, mert különben nem menni a dGPU driver telepítése (keretrendszer 4.5) ? Bios- ban nincs letiltva? Asztalon: jobb klick; váltható grafikus rendszer konfigurálása. Itt tudod beállítani, optimalizálni magad számára, természetesen ha fent van az illesztő.

Üdv, Dell XPS

(#11625) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11624) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem ha egy jó hosszú lapos csavarhúzóval alá feszítesz akkor még a csavarokat sem kell meglazítani :D

Durva a kép :C

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11626) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Aspire 5740G-re szeretnék Win 8.1-et feltenni, de nem sikerül eljutni az install részig. Pendrive-ról telepíteném, korábban is tettem már fel így emlékeim szerint Win7-et, de most mindenféle hibákat dob mielőtt elindulna a telepítő. Az egyik, hogy Operation System not found (ez akkor amikor F12-vel választom ki a pendrive-ot a boot menüből), a másik pedig egy teljes képernyős hiba, hogy vagy sérült a rendszer vagy stb stb.

Valaki találkozott már ilyennel? Eddig nem igényelt semmi speciális beállítást installhoz. Ugyanezt az iso-t ugyanerről a pendrive-ról raktam fel két napja az asztalira, kizárt, hogy ezek hibásak legyenek.
Úgy telepítettem eddig, hogy NTFS-re formáztam, majd az iso-t mountolva átmásoltam annak tartalmát a pendrive-ra. Asztalin ez tökéletesen működött is.

[ Szerkesztve ]

(#11627) TheProb válasza TheProb (#11472) üzenetére


TheProb
veterán

UP!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11628) szabonagyur válasza bategg (#11623) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Alap használatban az Aida sem látja a dedikált kártyát. Terheld le vagy játsz valamit és akkor megjelenik.

Nálam HD4400+HD8670M van, és utóbbi ritkán kapcsol be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11629) NEMO1968 válasza bategg (#11623) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Először is én felvenném a fórum szabályai közé,hogy senkit nem röhögünk ki,bármit is kérdez.
Senki nem szétszedett laptoppal a kezében(vagy informatikusként)született.
Elvileg(ha minden driver fent van,és normálisan működik)akkor aut.vált a videokártyák között.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11630) Krisz79


Krisz79
őstag

Lenovo G500 notin keresztül nézett online műsort Hdmi-n kereszül tudom átvinni 1 Samu ue40D 6100-ra?
Szükséges ilyenkor valami beállitás?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11631) beach head válasza Dell XPS (#11617) üzenetére


beach head
senior tag

Szia! Kösz, hogy írtál!
Az hogy lehet, hogy eddig nem csinált ilyet, és pont kezdett rá, amikor csütörtökön érkezett vissza a szervizből, ahol kicserélték a ventit mert iszonyat kerregésbe kezdett pár nap leforgása alatt? Én nem nagyon értek hozzá de akkor ott nem kellett volna ezt lepasztázni? Sajnos mivel ki kell belezni az egészet, hogy hozzáférjen az ember én merek rá vállalkozni, ez a szar ventillátor csere is 16 ezer forintba került. És ez a notebook maga a típushiba! Perelni kéne az acert, hogy ezt anno akkor rámsózták.. Gyári szerviznek nem tűnt fel anno, hogy az egyik ram slot valamiért hibás...., úgy felforrósodott ráadásul, hogy megolvadt a tápkábel csatlakozónál a burkolat. A bedöglött videochipről meg a gyenge anyaghasználatról nem is szólok akkor már...

[ Szerkesztve ]

(#11632) bategg válasza szabonagyur (#11628) üzenetére


bategg
csendes tag

Az AIDA az OpenGL tualjdonságainál Renderer-ként látja a kártyát ott jelenik meg az AMD Radeon HD 8500M Series-név.
De akkor megnyugodtam, hogy ezt automatikusan kezeli a windows 8.1. Meg közben nézelődtem és találtam egy AMD Catalyst Control Center nevű futó programot, gondolom ez végzi az automatikus beállításokat.

Köszönöm a segítséget!

(#11633) bategg válasza NEMO1968 (#11629) üzenetére


bategg
csendes tag

Szerintem minden driver fent van! Köszönöm!

(#11634) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11622) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Kösz, hogy felokosítottál :D palmrest...
Melyik országban van az ismerősöd? Gondolom awizik! Megpróbálom kicserélni, bár már utálattal gondolok a szétszedésre..., utána jelzem, változott-e a helyzet! Miért nem tudták úgy megcsinálni, mint az én acer aspire 4315-ömet? Proci+ram csere, pasztázással kb 20 perc!

(#11635) szabonagyur válasza bategg (#11632) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így igaz, de ha felrakod a GPU-Z-t az nekem kiírja mindkét kártyát, és ott láthatod mikor melyik az aktív.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11636) Dell XPS válasza beach head (#11631) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elméletileg illett volna pasztázni illetve gap pad-et cserélni és ellenőrizni a működését, természetesen hőmérséklettel együtt. Én magasnak találom a megjelölt értékeket, bár a Chrome használat érdekes dolgokat produkál néha.

(#11634) Bizsu1st : Várom a visszajelzésedet, nem olyan nehéz, inkább csak macerás a szétszedés. Azért poénkodtam, mert a berakott kép illusztráció volt a CMOS battery-hez, ami önmagában is mulatságos.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11637) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11622) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Felcukkoltál, ugyhogy 5-5.5 perc alatt kicseréltem :D Csak két csavart kellett kilazítani és kellett egy minőségi, kb velem egyidős szemöldökcsipesz! Tesztelem és írok!

(#11638) Bizsu1st válasza amdathlonxp (#11625) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Gondoltam rá, de épp mellette van egy csavar :D

(#11639) beach head válasza Dell XPS (#11636) üzenetére


beach head
senior tag

Nem tudom hogy le kell-e szedni, az hűtőbordát vagy csövet vagy mi a nevét a venti cseréjéhez... Mert én konkrétan csak annak a cseréjét kértem. De tény, hogy eddig a legnagyobb nyári kánikulában sem nyekkent meg a gép így.... Ha nem futtatok semmit csak bejelentkezek akkor is 65 fok körül van alapjáraton a hőmérséklete a progi szerint... Szombat este történt a második ilyen lefagyás, írtam is nekik akkor mindjárt, nem tudom, hogy milyen választ kapok holnapra.... gondolom nem olyat ami nekem kedvez.

(#11640) Dell XPS válasza NEMO1968 (#11629) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Mitől ez a felvetés? Én elég régóta fórumozok, de nem láttam senkit röhögni azon, ha valaki esetleg tétova, vagy szakmailag nehezen fogalmazza meg kérdését. Kigúnyolni vagy kinevetni bárkit is, én ilyennel nem is találkoztam. Ebben topic-ban kifejezetten segítőkész mindenki mindenre.

Üdv, Dell XPS

(#11641) Dell XPS válasza beach head (#11639) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ki lehet cserélni a ventilátort a heat-pipe megbontása nélkül is, de ha ott járunk...

Majd jelezzél, megpróbálunk segíteni, ha nincs változás és így melegszik a gép.

Üdv, Dell XPS

(#11642) beach head válasza Dell XPS (#11641) üzenetére


beach head
senior tag

valószínűleg ez történt szerintem amit mondasz... a furcsa még az, hogy ilyen nagyon vékony, halk ciripelést még most is hallat a venti ha ráhajolok a fülemmel a billentyűzetre.... de lehet, hogy ez normális és csak én kezdek becsavarodni ettől az átkozott géptől már... Remélem válaszolnak holnap és akkor majd megosztom... Köszi mindent addig is.

[ Szerkesztve ]

(#11643) amdathlonxp válasza Dell XPS (#11640) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem rám gondolt,de én egyáltalán nem akartam ki gúnyolni senkit csak a képpel kapcsolatban írtam .

Nekem is azt írta valaki egy hirdetésemre hogy szeretné a kijelző bezel-t nem ismertem ezt a kifejezést de már tudom hogy az lcd keretéről van szó,ez egyáltalán nem kínos szerintem pl a palmrest sokan csuklótámasznak ismerik ebben nincs semmi szerintem.De nem erre irányult a hozzá szólásom egyáltalán,,,,
Aki szakember az nem itt érdeklődik szerintem ennek a topicnak az a lényege hogy hozzá értők segítsenek kevésbé hozzá értőknek..

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11644) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11636) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szóval, még jó, hogy buta hegesztő vagyok, mert épp ilyen elem/akku kell a pajzsomba is! Nem szedtem szét a gépet, csak kissé feszegettem, persze a megfelelő csavarok lazítása után(vagyis barmoltam :D:D:D)! Megszűnt a hiba :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Te egy Úr Vagy és még egyszer köszönöm a segítséget!
Jah és itt az igért kép, a fontos részek aláhúzva! Mostmár nemcsak, hogy 2Ghz-n fut a proci, az AIDA annyinak is látja alapból :D

[ Szerkesztve ]

(#11645) Impressa válasza TheProb (#11627) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem elképzelhetetlen ennek fényében, hogy tápáramköri hiba van az alaplapon. A HDD-nek nem tud elegendő áramot biztosítani, vagy leesik a feszültség a terhelés hatására. ODD-t visszarakva az megy rendesen?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11646) Tim82 válasza Dell XPS (#11622) üzenetére


Tim82
nagyúr

A palmrest szó szerint is tenyértámaszt jelent angolul, a billentyűzet alatti burkolatdarabot hívják így a notiknál, ahol valóban a tenyeret, csuklót pihenteti a felhasználó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11647) Dell XPS válasza Tim82 (#11646) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, teljesen igazad van! Már nem akartam tovább bonyolítani, így is bántam, hogy nem másképpen neveztem meg. :R

Üdv, Dell XPS

(#11648) Dell XPS válasza Chosen (#11626) üzenetére


Dell XPS
veterán

Írtad ugyan, hogy kipróbált telepítő, de szerintem meg kellene nézned egy másikkal is. Itt nincs UEFI/Legacy, Secure boot, Fast Boot és egyéb opciók, ezért ha jó az eszköz és az ISO, akkor simán mennie kell - elvileg.

Javaslom a Rufust, a többi elég sok esetben hibázik. :)

Üdv, Dell XPS

(#11649) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

tud valaki véletlenül, egy ingyenes reklámmentes Webcam-ről való fénykép illetve videókészítő szoftware-t?

Hiába rakom fel a gyártó által mellékelt drivert egyszerűen azzal nem működik, a webcam jó skype-al tökéletesen működik, csak vele nem tudok fényképeket csinálni.

Köszi. :R

(#11650) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Lenne még egy gondom! Adott egy Acer Aspire 4315-ös notebook! A celeron proci Core2Duo T5550-re cserélve! A Tdp-je majdnem ugyan az(30-35W), mint a cerkának, viszont az átlag üzemi hőfok 70-80 celsius! Természetesen ujra van pasztázva! Lehetne valahogy tuningolni a hűtést? Ventillátor szépen megy, nem csapágyas és szabályozza a bios rendesen a sebességet is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.