Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Dell XPS válasza lacko0123 (#11842) üzenetére


Dell XPS
veterán

sajnos nem, integrált a GPU az alaplapon.

(#11845) rox1818 : Szívesen! A legjobb döntést hoztad meg. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11852) xcds válasza HF77 (#11850) üzenetére


xcds
őstag

Hát ha ezt kérte, akkor ne vegyél neki olyat. :DDD

(#11853) boost válasza HF77 (#11850) üzenetére


boost
addikt

ezt én se mondanám. Persze Dellbe is van/volt gyenge széria, de 100ezer forintért akármilyen márkát vehetsz, csak gyenge (szar) gép lesz. Csak a profibb gyártók max nem mennek le ennyire az árban/minőségben.

(#11854) Dell XPS válasza artiny (#11846) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudod beállítani a Bios-ban, automatikusan használja. 6GB -nál semmi gondod nem lesz (egyébként sem), a GPU gyenge teljesítményen nem tudsz változtatni, ha erre gondoltál.

Üdv, Dell XPS

(#11855) stigma


stigma
addikt

Hali, lenne egy olyan gyors kérdésem hogy Dell 3521-es laptop, Driverek fenn vannak, de játéknál,3D-s alkalmazásnál szeretném használni a benne lévő Ati 8730-es VGA-t hol tudom ezt pontosan beállítani?
Elvileg intel HD driver és Ati CAtaly-t 13.10-es driver is fenn van.

Segítséget előre is köszönöm!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11856) NEMO1968 válasza tknof1871 (#11847) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Tudtommal laptop akksi nèlkül nem létezik.
Nem sok lehetőség van bővìtésre.
RAM-ot,HDD-t,CPU-t tudsz benne cserélni.
Esetleg márkától,tìpustól függően videokártyát és WiFi modult.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11857) Dell XPS válasza stigma (#11855) üzenetére


Dell XPS
veterán

CCC-ben, asztal; jobb klick, váltható rendszer konfigurálása

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11858) Kleroo válasza Dell XPS (#11801) üzenetére


Kleroo
veterán

Packard Bell EASYNOTE F4081-SB-213HG :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#11859) stigma válasza Dell XPS (#11857) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a segítséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11860) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

találkozott valaki olyannal, hogy Lenovo U510 esetében Win8.1 alatt egyetlen a honlapról letöltött driver sem működik? Intel HD sem megy fel meg semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11861) adatfalo válasza szabonagyur (#11860) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ma ugyan ezt tapasztaltam egy sony vaio pro 13-nál, az intel hd graphic driverénél. Nem engedte tovább, mivel nincs digitális aláírása (talán erre hivatkozott, már nincs itt a gép). DriverGenious-al viszont feltelepített egy "elvileg" kompatibilis drivert. :U

www.adatfalodesign.hu

(#11862) szabonagyur válasza adatfalo (#11861) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meglett a megoldása az egésznek!
Tehát azok számára akik Lenovo U510-et használnak (i3, 720m) azoknak javaslom, hogy ne is próbálják a Win8.1-hez kiadott drivereket felrakni mivel nem fog sikerülni, Win8 driverek tökéletesen mennek. 8.1-es driverek fel sem települnek, hibával kidobnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11863) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!
Adott egy HP probook 4520as laptop aminek 1.3as a hdmi kimenete.
Ezt lehet valahogy upgradelni 1.4re?
Vga csere megoldás?

(#11864) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Eladásnál, hogy töröljek mindent a laptopról?
Formázás ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11865) Rivaul válasza Krisz79 (#11864) üzenetére


Rivaul
addikt

Az megteszi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11866) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Adott egy Toshiba Satellite, amin win7 van. Ez sajnos nem akar felállni, javítást kér, mert szoftveres probléma következett be. Csökentett mód sem indul, újratelepítéskor a nyelv választás után nem megy tovább még a win 8.1 telepítés sem, de hdd led villog.
Meghalt a HDD? H igen valahogy visszalehet nyerni róla az adatokat?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11867) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Adott egy ismerős hp laptopja.
Elmondása szerint leöntötte egy pohár borral, a folyadék azonnal le lett öntve és le is lett csúrgatva utána és ki lett szárítva. Be és ki is lehet kapcsolni a gépet, de csak egy betűt lehet vele írni, de azt végtelen mennyiségben. Egyenlőre ennyit tudok róla.
Szerintetek mit kellene megnézni és kicserélni benne?

(#11868) xcds válasza Ice&Lime (#11867) üzenetére


xcds
őstag

Billentyűzetet.

(#11869) Rivaul válasza Ice&Lime (#11867) üzenetére


Rivaul
addikt

Meg kéne nézni hogy a bill alá bejutott-e. Azt valószínűleg mindenképpen ki kell cserélni de egy alaposabb tisztítás is ráférne a bill alatt mert ha az egész meghalt ráadásul egy komplett pohárnyi folyadéktól akkor lehet ott nagyobb problémák is lesznek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11870) Aethelstone válasza Sperafico (#11863) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem nem.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11871) Impressa válasza F.B.I. (#11866) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv!

Szerencsésebb esetben még menthetőek róla az adatok, ha adatmeghajtóként csatlakoztatod egy másik gépre.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11872) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Ma reggel egy samsung np350v5c-s03hu notit teljesen szűz(nem raktam fel semmilyen drivert,hogy nehogy bekavarjanak) windows 8-al frissítettem 8.1-re, és így akartam sw updattel felrakni a drivereket. Rendszerkiválasztásnál kiválasztottam a gépet+windows8.1-et és mindössze 2 db illesztőprogramot talált hozzá,az amd grafikus kártyáét és a bluetooth drivert. A többi drivert nem adták még ki hozzá,vagy rakjam fel a sima 8-as drivereket?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#11873) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Van egy laptop 34mm ExpressCard slot-tal. Mit kezdhetek ezzel? Mit tehetek ide, aminek van értelme?

A laptop felszereltsége ugye a szokásos: LAN, n-es wifi, 3x USB (1x USB 3.0, 2x USB 2.0), külön card reader, HDMI, D-SUB.

Ami nem lenne rossz: még egy USB 3.0, vagy akár 2.0, tv-tuner, esetleg mini SSD HDD.

Köszönöm

(#11874) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.
Szert tettem egy Ace Travelmate 5760z laptopra.
Alapkiépítésben Pentium B960 2,2GHz, 320HDD, 4GB RAM.
Megéri lecserélni ezt a B960-as processzort egy i3 vagy i5-re?
Ha jól sejtem akkor ezeknél a régebbi laposoknál nem a prociba integrált a videokártya hanem az alaplapra, ugye? Tehát a processzor cserével nem lesz jobb a grafikus teljesitményem?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11875) akos86


akos86
aktív tag

Üdv! Adott egy Régi HP NC6000 laptop és ha megmozdítom a gépet akkor azonnal lefagy, ilyennel még nem találkoztam. Valakinek valami ötlet?

3dfx, gone but never forgotten...

(#11876) Impressa válasza akos86 (#11875) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!
Miután lefagyott a géped, feléled vagy csak a restart segít rajta?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11877) akos86 válasza Impressa (#11876) üzenetére


akos86
aktív tag

csak a restart segít többször is próbáltam, megemelem balra majd jobbra döntöm egy kicsit és azonnal lefagy komolyan mondom ilyennel 10 év alatt nem találkoztam teljesen tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#11878) Impressa válasza akos86 (#11877) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor nézz rá légy szíves a HDS-el (Hard Disk Sentinel), hogy minden rendben van-e a HDD-vel.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11879) akos86 válasza Impressa (#11878) üzenetére


akos86
aktív tag

a HDD vadonat új de ránézek hátha....

nos nálad a pont a kondíció 69% teljesítmény 100% 9 hibás szektor található melyek a .....

teszek bele egy másik hdd-t és megnézem hogy azzal hogyan muzsikál ez egy kettő hetes hdd mikor leellenőriztem legutóbb akkor 100/100volt álmomban sem gondoltam volna vizsont tény hogy itt találhatóak mozgó alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#11880) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Következő a problémám. Hátha már találkoztatok ilyen gonddal. Adott egy Packard Bell Dot SE-130G típusú netbook. Win 7 starter szépen felmegy. Driverek viszont nem működnek. Hivatalos oldalról letöltve a drivereket nem reagálnak semmire. Ami talán hab a tortán, hogy sem SNID sem sorozatszámra nem találja a gépet a hivatalos oldalon.

Tipp, ötlet?

Isu :R

(#11881) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Videót nézek youtube-on, konkrétan ezt: [link]

Videó nézés közben egy részen becsíkozott a videó felülete de csak egy bizonyos részen.
Dell 3537 gép, semmi melegedés nincs és csak a videónak azon a részén ilyen, 9.52nél.

Itt egy videó amit én vettem fel. Ez a gép hibája vagy másnak is ilyen? [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11882) Impressa válasza akos86 (#11879) üzenetére


Impressa
őstag

Az új HDD-nél is előfordul (nem azonnal), hanem 1-2 hét vagy hónap után jelentkeznek a hibák. Ez részben függ attól is milyen intenzitással használod a gépedet. A HDS szakértője azt szokta javasolni, hogy az új HDD-t is érdemes tesztnek alávetni, hogy minél hamarabb felszínre kerüljenek az esetlegesen gyenge, hibás szektorok.

(#11881) szabonagyur a youtube-os videó nálam is ilyen, szóval nem az ön készülékében van a hiba. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11883) szabonagyur válasza Impressa (#11882) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben köszönöm Uram :D Már megijedtem, hogy mi lehet..:D Azért elég szomorú, hogy így került fel akkor...:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11884) Impressa válasza szabonagyur (#11883) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen Uram! :D És pont akkor jön az a mondat, hogy: "mindent élesen láthassunk" :DDD ezt jól összehozta a videó készítője. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11885) akos86 válasza Impressa (#11882) üzenetére


akos86
aktív tag

Másik hdd-vel is kipróbáltam friss rendszert rátelepítettem de ugyan az a hibajelenség. Hmm érdekes :W

3dfx, gone but never forgotten...

(#11886) Dell XPS válasza akos86 (#11877) üzenetére


Dell XPS
veterán

"megemelem balra majd jobbra döntöm egy kicsit és azonnal lefagy komolyan mondom ilyennel 10 év alatt nem találkoztam teljesen tanácstalan vagyok"

alaplap hiba; BGA-ás sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#11887) Impressa válasza akos86 (#11885) üzenetére


Impressa
őstag

Mivel a HDD-t kizártunk, az lett volna a következő gondolatom, amit Dell XPS kolléga is írt, alaplap hiba okozza, sajnos.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11888) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Hali Guruk!

A haveromnak van egy kis Acer Aspire 4820T notebookja. Folyamatosan kékhalált kapott, a rendszer nem bírt felállni, max a biosig jutott. Próbálta visszaállítani a rendszert vmi régebbi időpontra, hátha lesz vmi, de most talán még rosszabb a helyzet.Sztem nem fejezte be rendesen a visszaállítást, vagy nem tudom... Most annyi történik, hogy bekapcsolás után BIOS-ba se lehet bemenni, hanem amikor tölti be a windowst, pici fehér csík alul és "Setup is starting services", majd hosszú idő után "the windows can not run on your hardware"(vagy vmi ilyesmi".
Na ilyenkor mi a teendő? :F

Origin: BlessedElroy

(#11889) akos86 válasza Impressa (#11887) üzenetére


akos86
aktív tag

Akkor ez totál szívás sajnos :W

3dfx, gone but never forgotten...

(#11890) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Samsung np350v5c s03hu notim van,win8-as operációs rendszerrel használom,felraktam a skyrimot,és raktam rá egy enb-et,és ha rajta van az enb akkor az integrált "kártyát" használja,hogyan tudnám elérni,hogy a dedikált Atit pörgesse? A váltható grafikus rendszernél a nagy teljesítmény be van állítva. A LucidLogix programot ajánlották,felraktam,de aztmondja nem megfelelő a hardvere/driver ellenőrizzem. A dedikált kártyát is és az integráltat is felismeri a gép,a driverek pedig az sw update által letöltöttek vannak fent. Van ehhez hasonló program,amivel működne?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#11891) namerke


namerke
tag

Üdv urak! Olyan problémám lenne, hogy egy HP pavilion G6-os gép elvesztette a CPU ventilátor egyik "pengéjét". Tudnátok nekem segíteni, hogy kitől lehetne kizárólag a ventilátort pótolni? Ha nem muszáj, nem költenénk egy teljes hűtőre 12k-t. Esetleg valamilyen alternatíva a pótlására?

(#11892) Dell XPS válasza BlessedElroy (#11888) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

szvsz összeomlott a rendszer, de egy rendszerindító lemezzel ellenőrizni kellene mindenképpen (live Linux, Hiren's BCD). Ha nincs Bios Setup vagy Boot menü elérés, akkor vegyétek ki a merevlemezt és úgy próbáljatok opciót állítani.

Üdv, Dell XPS

(#11893) NEMO1968 válasza namerke (#11891) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Tőlük kérdezd meg akár telón,vagy a fórumukban.
Lehet hogy itt is találsz.
Valszeg itt islesz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11894) TheProb válasza TheProb (#11844) üzenetére


TheProb
veterán

Most írt a CHS, hogy rendeltek alaplapot a gépemhez. Érdekes számomra, hogy látatlanba rendeltek alkatrészt, csak arra hagyatkoztak amit én mondtam nekik. Így nem a LSZ-hoz lesz leadva, hanem futár viszi majd fel a nagykerhez. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11895) Impressa válasza TheProb (#11894) üzenetére


Impressa
őstag

Gondolom, pontosan tudják, hogy alaplap hiba okozza a problémát. Én is szervizesként dolgozok (más területen), nálunk raktárkészleten vannak bizonyos alkatrészek, hogy minél hamarabb orvosolható legyen a hiba. (már a mérnökök által korrigált, javított alkatrészekkel). Majd kiderül, hogy hogyan muzsikál a csere után.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11896) TheProb válasza Impressa (#11895) üzenetére


TheProb
veterán

Nagyon remélem hogy gond nélkül megjavítják és jó is lesz.elküldöm majd nekik a caddy-t is hogy kipróbálhassák.igaz hogy 2500 lesz a futár, de nem is baj. LSZ múltkori levele után eléggé kiábrándultam belőlük (nemtom olvastad-e belinkeltem ide)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11897) Dell XPS válasza Kleroo (#11858) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! Megy pü..

Üdv, Dell XPS

(#11898) Impressa válasza TheProb (#11896) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, olvastam, érdekes reakció volt részükről. De mivel ők kereskedők és nem szervizesek, nekik az az elsődleges feladatuk, hogy a garanciális problémákat megoldják, és hogy neked minél kisebb kényelmetlenséget okozzon a gép garanciáztatása (most nem védeni akarom őket, csak tényeket írok).
Gondolom megírod, hogy mi lett a végeredmény...

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11899) TheProb válasza Impressa (#11898) üzenetére


TheProb
veterán

Igen az lenne, de a levelükből ezt se tudtam leszűrni a "még szerencse, hogy a caddy nem tőlünk van" rész után.... Na mind1, bízok a legjobbakban.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11900) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Notebookomban ez a hdd ketyeg: HGST HTS725050A7E630
Nem ismerem, ezért kérdezem, mik a tapasztalatok ezzel? Megbízható? Vagy számítsak rá, hogy 2 év múlva kuka...?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.