Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16101) sbazsi válasza whited (#16099) üzenetére


sbazsi
veterán

CWM.
Ennek itthon az a jelentése, hogy Comes Without Music ;] ;]

(#16103) sbazsi


sbazsi
veterán

bp-6mt akksit keresgélek e51-be. (ha van tipped, jöhet VIII v XIV kerületben.)
de nem is ez a lényeg.

ilyen szöveget látott már valaki?!

Garanciát nem adunk a termékekre, mivel jellegüknél fogva egyszer használatosak, kivéve ha a gyártó ennél hosszabb idejű garanciával hozza forgalomba termékét Magyarországon. A számla ebben az esetben, jótállási jegyként is szolgál,külön jótállási jegyet nem adunk.
:Y :Y :Y
itt

(#16104) whited válasza akos3 (#16100) üzenetére


whited
addikt

de jó
akk gyak felesleges a 32gb-osat venni a 16helyett? :F :F :F :W

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16105) sbazsi válasza whited (#16104) üzenetére


sbazsi
veterán

Attól még tudsz rá zenét tenni

(#16106) Ricardo válasza sbazsi (#16102) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem félreértetted a fórumtárs kérdése arra vonatkozik hogy a sima microSD mellett elboldogul e a készülék a micro SDHC kártyaval is.

(#16107) whited válasza sbazsi (#16105) üzenetére


whited
addikt

persze értem de akkoris itthon viszont nem tudok letölteni zenét vele :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16108) razsa


razsa
aktív tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogyha én veszek egy készüléket a pannonnál, de a 3 napos vásárlási garanciaidőn belül visszaviszem azzal(akár bontatlanul is), hogy cseréljék ki ugyanilyen típusú telefonra, csak más színűre, akkor ezt tudják majd teljesíteni?
Köszi a választ előre is.

(#16109) Ricardo válasza razsa (#16108) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt nem igazán értem. Ajándékba lesz?
Amikor bemész kérdezd meg hogy lehet e ilyet csinálni.

(#16110) meroly válasza razsa (#16108) üzenetére


meroly
veterán

Hát ha tényleg bontatlan, akkor esetleg, de erre se látok sok reményt. A 3 nap nem kimondottan erre van, bár törvényi előírás, de azért nem vihet vissza mindenki mindent, mert pl nem tetszik a színe...szerintem...

Impossible is nothing

(#16111) errerr válasza razsa (#16108) üzenetére


errerr
tag

Láttam már olyat is, hogy valakinek azért cserélték ki a készüléket egy másik típusra, mert úgy vitte vissza, hogy neki nem felel meg, mert túl bonyolult.. :Y
Ezek alapján elvileg kicserélik..próba szerencse.

(#16112) vinistv


vinistv
tag

Hali mindenkinek. A jó öreg és már biztosan mindenki által szétnyúzott problémára szeretnék választ kapni: Miért kell minden közép vagy felsőkategóriás készüléket az Apple iPhone-hoz hasonlítani? Már rendkívül fárasztó... :(((

-

(#16113) vinistv


vinistv
tag

Az 'isteni' iPhone sem hibátlan, nem kell aggódni. Egyik ismerősömnek van, idáig orrba-szájba szidja a legkülönfélébb problémák miatt és azt mondja kár volt megvenni. Egyetértek, nem tudom mennyi kártyás csomagban, de fogadni merek, hogy 100 ezren felüli. Előfizetéssel sem épp olcsó, ha már itt tartunk.

"Akinek nem tetszik, az kapjon be..." - ez nagyon ott van! :D

-

(#16114) vinistv


vinistv
tag

Srácok! Vettem a fáradtságot és utánanéztem, ide süssön mindenki!

2 féle kapható jelenleg kis hazánkban az iPhone-ból:

Apple iPhone 3GS

Apple iPhone 3G

Előbbi kártyás csomagban 159.990-be fáj (Atya gatya...), utóbbi pedig 134.990-be. Kissé túlzás, nemde? :F

-

(#16115) Karma válasza vinistv (#16112) üzenetére


Karma
félisten

Leginkább azért, mert sok szempontból még mindig a mezőny előtt jár.

Többek között szerintem:
1) A kezdetektől fogva ergonomikusan megtervezett a felhasználói felülete. Nem egy korábbi koncepciót tákoltak rá nagy érintőképernyőre, mint ahogy a versenytársak tették (legszebb példa az S60 5th Edition), kihagytak egy csomó elemet, ami felesleges komplexitást adna (pl. pop-up menük), és az előírások betartását megkövetelik az alkalmazásfejlesztőktől is.
2) Erős, egységes hardver a kezdetek óta. Persze lehet morogni ha nincs jobb időtöltés, hogy az első iPhone-nak nem volt 3G-je meg GPS-e, viszont a legelső eszközöktől kezdve van egy relatíve (3GS-ben meg végképp) erős CPU, valamint FPU és GPU is. És a rendszer ezeket ki is használja (vö. HTC HD2).
3) Gombamód elszaporodott alkalmazások, persze sok a fingó meg bullshit program is, de rengeteg színvonalas is van abban a 100k-ban. Amit más platformon nagyon elképzelni se lehet, mert vagy fizikailag lehetetlen, vagy a fejlesztők nem törődnek vele. Itt van a pénz. Ugyanis:
4) Bár az árazása elég necces, a felhasználóbarátsága (nomeg a hype, mert letagadhatatlanul az is van) nagyban hozzájárul, hogy az átlagember is nyisson az okostelefonok és a mobil internet, nomeg minden kapcsolódó szolgáltatás felé.

#16113-4: Te most spamhadjáratot folytatsz, vagy mi? Használd a szerkesztés gombot, ha többet akarsz írni 5 percen belül. Mellesleg előfizetéssel már egyáltalán nem durva (feltéve persze, hogy az ember ki is akarja használni az előfizetésben foglalt forgalmat.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16116) errerr válasza Karma (#16115) üzenetére


errerr
tag

Nem érted? Most lett lelkes újonc belőle...
Hülye lenne a szerkesztés gombot használni... :D

(#16117) akos3 válasza whited (#16107) üzenetére


akos3
addikt

Hát egy darabig tuti nem. :(

(#16118) meroly válasza Karma (#16115) üzenetére


meroly
veterán

Hát igen, mérföldkövet alkottak az tény. Saját hardverhez saját szoftver, ez a titka :K

Impossible is nothing

(#16119) sonykor


sonykor
tag

Ha olyan telefont vásárolok amiben wifi is van akkor teljesen ingyen internetezhetek az otthoni a wifi routeremen keresztül? A szolgáltatónál nem kell aktiválnom a mobilinternetet?

Másik kérdésem, hogy vodafonos vitamax-os Sony Ericsson K770i-s telefonom driverét szerettem volna frissíteni, de nem sikerült. A vodafonos üzletben azt mondták, hogy ha elküldik szervízbe az minimum 3 hétig tart. Nem létezik valami gyorsabb megoldás, ahova akár személyesen elvinném és ott azonnal meg tudják nézni miért nem lehetett frissíteni a telefonomat?

(#16120) Karma válasza sonykor (#16119) üzenetére


Karma
félisten

Wifis kérdés: Pontosan. :K
SE kérdés: Nem tudom. :(

“All nothings are not equal.”

(#16121) RootRulez válasza sonykor (#16119) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen,a Wi-Fiben az a lényeg, hogy helyi átjárókon keresztül tudsz netezni, így nem kell wap előfizetés, akár otthon akár az SZTK-ban akár suliban a lényeg, hogy legyen lefedettség és ha kell tudd a hozzáférési adatokat...

═════════════════════════════════════════

(#16122) MalterKoma válasza sbazsi (#16101) üzenetére


MalterKoma
csendes tag

Sziasztok! Keresek megvételre régi, 5V-os, működő, még aktív Domino SIM-kártyát. Egy régi autótelefonba kellene, csak az 5V-ost fogadja el. Ha valaki tud segíteni, megköszönném a kittyankukacfreemailponthu-ra válaszolna. thx Malter

(#16123) meroly válasza MalterKoma (#16122) üzenetére


meroly
veterán

Húúú az működne még?
Amúgy milyen autótelefonba lesz?

Impossible is nothing

(#16124) MalterKoma válasza meroly (#16123) üzenetére


MalterKoma
csendes tag

Egy Motorola gyári autótelefon. A Motorolával is beszéltem, szerintük is csak azzal működne. A t-mobile adna autóskártyában ilyet, 1900 Ft/hó készenléti díjjal egy meglévő előfizetés mellé. Namost, se előfizetésem nincs, és nem is akarok (céges mellé, viszont a céges meg ki tudja meddig lesz nálam), sem az 1900 ft/hó nem teccik. Üdv

(#16125) Windsurfer


Windsurfer
tag

ha egy telefon képes a GSM 900/1800/1900mhz-n működni akkor azzal a hazai 3g (vodafone) hálózatra tudok csatlakozni? vagy csak sima GPRS/EDGE fog menni? úgy tudom, hogy csak a HSDPA-hoz kell 2100mhz... vagy a kettő ua? :B bocsi a tudatlanságomért.

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16126) meroly válasza Windsurfer (#16125) üzenetére


meroly
veterán

A GSM szabványok 850/1900 Mhz - USA, 900/1800 MHz - EU
3G szabványokat nem tudom fejből, de mi a 2100MHz-et használjuk.
Attól hogy egy telefon háromsávos (GSM) attól még nem lesz képes HSDPA-ra is.

MalterKoma: nem is tudtam hogy létezik ilyen még, hogy autótelefon és ahhoz adnak előfizetést is, durva. Viszont ha tudnak adni sim-et akkor működik. Ez legalább megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#16127) Windsurfer válasza meroly (#16126) üzenetére


Windsurfer
tag

az ok,hogy nem lesz képes HSDPA-ra. most pl van egy Samsung L700i telefonom ami "sima" 3G-s. ezért is kérdeztem, hogy ha csak a mezei háromsávos akkor is tud e a "sima" 3G-re csatlakozni. én naív, ugye? :U :D

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16128) mishubi


mishubi
tag

Valaki tudna nekem írni kis infot a sony ericsson k880i-ről mert be kellene számítanom egy üzletbe és azt se tudom miket tud, meg milyen árba mennek.. a gúgle se sokat segített..
de hátha itt..:D

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#16129) snicky


snicky
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy van erre más topik is, de mivel ott nem kapok egyértelmű választ, ezért itt próbálom. És minél hamarabb le szeretném cserélni a telefonomat. Egy Lg Gd510-et néztem ki. Van már valakinek ilyen telefonja, és tudna róla véleményt írni? Ajánlja esetleg vagy sem?

(#16130) meroly válasza Windsurfer (#16127) üzenetére


meroly
veterán

Persze UMTS-t tud a készülék.
Ha te ezt nevezed "sima" 3G-nek? ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#16131) Windsurfer válasza meroly (#16130) üzenetére


Windsurfer
tag

hát...őőő...lehet,asszem :D de EDGE sebességre képes lehet egy ilyen ketyere ha 3g-re nem is ugye? mondjuk nem életem a 3g én max e-maileket nézek a telefonomon és híreket olvasok (azokat is úgy,hogy lekapcsolom a képi megjelenítést a telefon böngészőben)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16132) meroly válasza Windsurfer (#16131) üzenetére


meroly
veterán

Az előbb linkeltem, tud 3G-t a telefonod, igaz a kicsivel lassabb UMTS-t, de amire írtad arra bőven elég. EDGE-t meg szinte minden készülék tud, hisz az még GSM szabvány.

Impossible is nothing

(#16133) Windsurfer válasza meroly (#16132) üzenetére


Windsurfer
tag

igen, félreérthetően írtam, bocsi. Ezt az EDGE dolgot a legutolsó hozzá szólásomban arra a készülékre értettem amire csak annyti adtak meg,hogy GSM 900/1800/1900mhz :))

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16134) meroly válasza Windsurfer (#16133) üzenetére


meroly
veterán

Hát ha nem 5 évvel ezelőtti a telefon akkor tudnia kell, de milyen típusról van szó?

Impossible is nothing

(#16135) Windsurfer válasza meroly (#16134) üzenetére


Windsurfer
tag

Nokia 6788 :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16136) meroly válasza Windsurfer (#16135) üzenetére


meroly
veterán

Jesszus :Y
Hát azzal itt nem tudsz 3gzni, max edge. TD-SCMA van benne, vagy mi a szösz...

Impossible is nothing

(#16137) Windsurfer válasza meroly (#16136) üzenetére


Windsurfer
tag

igen, én is erre számítottam de naívan föltettem a kérdést azért :DD

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16138) meroly válasza Windsurfer (#16137) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes választás lenne egy ilyen teló... :U

Impossible is nothing

(#16139) Windsurfer válasza meroly (#16138) üzenetére


Windsurfer
tag

hát nem jönne velem szemben az utcán v a pártiban :D

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16140) meroly válasza Windsurfer (#16139) üzenetére


meroly
veterán

Azzz tuti, én pont ezért szerettem a 8800-m.... ;) :K

Impossible is nothing

(#16141) csl1982 válasza csl1982 (#16033) üzenetére


csl1982
tag

Adatmentés megtörtént, full reset is, de még mindig nem jó a telefon.
Samsungokat garanciaidőn túl érdemes szakszervízben javíttatni? Szerintem mivel csúsztatós, kábel gondja lehet.
Ha nem szakszervíz, akkor hová érdemes vinni Bp. 3./13. kerületben, ahol nem lopják ki az ember szemét?

(#16142) skrabi válasza csl1982 (#16141) üzenetére


skrabi
senior tag

13.ker? én váci út-at ajánlom, ott van pár gsm-es;)

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#16143) TeeJay válasza TeeJay (#16007) üzenetére


TeeJay
félisten

közben sikerült megoldanom a memóriakártya kódkérős gondot

tehát ha valakinek a microSD kártyája kódot kér mikor a telefonba rakja, tegye bele egy E szériás Nokiába és azzal meg lehet formázni legalább.
így most már sikerült megmentenem a 64megás illetve 1gigás microSD kártyámat holott bármelyik telefonba tettük kódot kért illetve kártyaolvasók sem látták.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16144) errerr válasza csl1982 (#16141) üzenetére


errerr
tag

Nem hiszem, hogy átvezető fólia baja lenne..
Nézesd meg, de ha sokat akarnak kérni, keress meg :K

(#16145) bunora


bunora
csendes tag

Sziasztok. Vettem használtan egy kínai kütyüt 9ezerért.TV és rádió nem működik rajta, vagyis csak recseg.Ez nem is baj,mert telefonálásra használom leginkább.Viszont szükségem lenne valami diverre, hogy frissíteni tudjam, illetve a PC-vel tudjam hangolni. Ha valakinek van használati kézikönyve hozzá, az is jó lenne. Nem kaptam hozzá se drivert, se útmutatót, vagyis kínait igen kevés angollal, de abból semmit sem tudok kideríteni.Szeretném beállítgatni a telót, de nem igazán tudom az angol nyelv miatt. A teló adatai
GSM Quad-band Coll phone
miniphone-TV 168-3G+
Model No: A1221 FCC

Tudnátok segíteni?
Köszi bunora :W

(#16146) brembo


brembo
tag

Sziasztok!

Nagyon láma kérdésem lenne adatmentéssel kapcsolatban.
Van egy E50-es nokiám, amin van egy csomó telefonszám, sms. Ezeket szeretném átmenteni egy PDA telefonra. (WM6-os oprendszerrel). Ezt meg tudom tenni simán egy microSD kártyával vagy így nem megy? Esetleg kellene egy progi, amivel szinkronizálnom kell az adatokat? Még sosem kötöttem gépre telefont, így nem tudom, mennyire bonyolult, milyen program javasolt hozzá, ezért megköszönném a segítségeteket.

Üdv: brembo

(#16147) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Most hallottam ismerősömtől, hogy állítólag az okostelefonok wifi használatért is fizetni kell. Mert hogy nem mindegyik oldal jön ben, ez le van tiltva, igaz ez? Vagy csak hülyít? :D
Én most akarok először venni egy okostelefont. Samsung i900-ra gondoltam, elég jó áron van a tudásához képest, és megfelel az igényeimnek.

Én szeretném a wifit használni ahol fel lehet rá csatlakozni ingyen... pl: éttermek, egyetem. E-maileket, Facebook teljeskörben (játékok), Youtube, Iwiw, Prohardver... Mert most ekkor ez nem lehetséges ingyen?

előre is köszi a válaszokat: Lakers :R

(#16148) Windsurfer válasza bunora (#16145) üzenetére


Windsurfer
tag

felejtős. Ezekhez a telefonokhoz nem igazán adnak semmilyen programot, driver-t. Általában ha adatkábellel összekötöd akkor is csak mint külön tárhely látja, de semmi mást nem fogsz tudni csinálni a telefonnal (4db kínai telefonom volt és most is van).
Kézikönyvet is csak azt fogsz találni amit alapjáraton hozzá adnak. Magyarosítani kb lehetetlen mivel a ROM adatokat nem fogod tudni megszerezni.
Frissítés meg szintén felejtős, egyszer megírták (megjegyzem igen stabilra, nekem sose fagyott ki egy kínai telóm se) a rendszert azt annyi.

Lakers:
Nem hinném, hogy kell érte fizetni, maximum nem fog 1-2 oldal bejönni meg elképzelhető, hogy msn/skype nem fog menni (BMF-n pl az MSN levan tiltva)
Szóval, wifiz bátran :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16149) ALI_G


ALI_G
veterán

Adott egy nokia 6550, amiben van GPS. Erre most az új nokia maps-ot ami ingyen navigál hogy lehet rápakolni? Leszedtem a pc suite-ot, majd klikkeltem a térképekre ami irányított a letöltési oldalra, ahol már az Ovi maps fogadott, de ott van egy készülék lista amiben nincs benne.
Amennyire láttam, csak touch verziós telók votlak. :F

(#16150) csl1982 válasza errerr (#16144) üzenetére


csl1982
tag

Mennyi az a sok? :)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.