Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Dtomi válasza Bandus99 (#3450) üzenetére


Dtomi
őstag

Na igen.... :B :P

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3452) Brian_RL válasza Dtomi (#3451) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

lol :C

(#3453) emre33 válasza runner 125 (#3444) üzenetére


emre33
addikt

teleelőtét? Vagyis amire rá kell rakni? azt a kosztes adaptert? azon mit kell véleményezni? (nekem van egy olyan)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3454) ottkar válasza Brian_RL (#3449) üzenetére


ottkar
addikt

Ha kivennéd ami lehetetlen hisz a kép központi része akkor meg érthetetlen lenne hogy miért olyan sötét oldalt. Ez nem becsillanás hanem teljesen a napba fényképeztél. Azt kellett volna elkerülni. Mert így nem is érdemes megmenteni. Ezzel a napellenző sem tudott volna mit csinálni.

(#3455) Brian_RL válasza ottkar (#3454) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Hát én azért megpróbáltam a lehetetlent: [link]
Lehetne még rajta finomítani, talán majd holnap még csiszolok rajta...

(#3456) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok, nem tudom hova írjak a problémámról...elég érdekes... hiszen köze van a fotóhoz is ... WebCammal felvettem egy 21 másodperces Videót amit Avinak ír ki...és abból akartam fotot kívágni... átküldtem a haverom gépére ... és nem játsza le... pedig *káli codectől kezdve minden van a gépen, együl csak hangvan... videó semmi*
ez mitől lehet ? ... a webcamos gépen meg maga a ... media player is lejátsza :S nagy a gond :( pls help :(

(#3457) Bandus99 válasza Dj Dekko! (#3456) üzenetére


Bandus99
őstag

Javaslom a Gspot progit ami megmondja a te gepedem mifele codeket hasznal a lejatszashoz, aztan azt feltelepiteni haver gepere.
Masik megoldas, hogy atkonvertalod a te gepeden vmi mas codekkel.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3458) runner 125 válasza emre33 (#3453) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pontosan ez az. :K ;)
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3459) olli válasza Brian_RL (#3445) üzenetére


olli
tag

[link]Ps-ban színmosással, de az arcot igazolvány képhez nem lehet felhasználni.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#3460) t.imi


t.imi
addikt

Egy kis helpet kérnék, van 2 képem *.epp kiterjesztéssel és nem tudom megnyitni őket.
~ 500-600kb, total com-ben a nézőkével megvizuálom,ennyi adatot áll rendelkezésemre:

OLYMPUS CORPORATION X100,D540Z,C310Z
2006:12:24 17:16:10 PrintIM 0250
[pictureInfo] Resolution=1 [Camera Info] Type=SX775 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
LEAD Technologies Inc. V1.01

Többi az ˇ^ˇ^˘°˛°`°˛˙`€Ä[|Đ, stb:)
olympus oldalró leszedtem a olympus master studio2 progit, de az sem látja.Mivel lehetne ezt megnyitni?
Előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#3461) olli válasza t.imi (#3460) üzenetére


olli
tag

Hogyan sikerült ezeket előállítani? A forrás sokat segítene.[link] Itt nézz szét.

By cool !

(#3462) t.imi válasza olli (#3461) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, megnézem:)
Elszállt a partició és get data után maradt egy vödör kép,amit nem lehet megnyitni.
Lehet, hogy canon photo print file, mert az is lehet. :F

(#3464) Dtomi válasza Kalandor (#3463) üzenetére


Dtomi
őstag

Talán a pálvölgyibe de erős a gyanúm, hogy ők is a DM-be viszik :D Nagyon nehéz mostanában jó helyet találni ahove eddíg vittük az A4-es képeket elégedettek voltunk vele aztán egszercsak nem.... onnantól kezdve az összeset elbasszták. WB, felülexpósan hívták elő, egszerűen oda lett vagy 7 A4 es nyomat

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3465) t.imi


t.imi
addikt

Easy PhotoPrint a canontól, ez az EPP.
Ilyen formában menti a félkész nem nyomtatott képeket. :F
Köszi a linket, elrakom roszabb időkre:)

(#3466) t.imi válasza Kalandor (#3463) üzenetére


t.imi
addikt

Megkérdezem mamát, szokott papirképeket előhívni, asszem 79ft a 10*15-ös, de 100% minőség

(#3467) t.imi


t.imi
addikt

Puskás foto fuji labor.
[link]
árak

(#3468) adik válasza Kalandor (#3463) üzenetére


adik
őstag

soós fotó. talán még bennük nem csalódtam.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3470) Szten Márs válasza Kalandor (#3463) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha tényleg fontos az igazán jó minőség:
[link]

(#3471) ottkar válasza Szten Márs (#3470) üzenetére


ottkar
addikt

Lompos mókucifarkamra mondom nem értem ezt a minőséghajhászást.Minden labor milliós gépekkel márkás papírokra dolgozik, nem úgy bütykölik a képeket.Vagy talán valaki azt várja el hogy jobb képeket kapjon vissza mint amilyent beadott?

(#3472) ottkar válasza Kalandor (#3469) üzenetére


ottkar
addikt

Most csináltattam a Rossmannban 5 Ft-ért képeket semmi kifogásolnivalót nem látok rajtuk. Fuji papírra tették.

[ Szerkesztve ]

(#3473) lesaux válasza lesaux (#3357) üzenetére


lesaux
veterán

Úgy néz ki, megadta magát a tükör a 300D-mben.

Most meg úgy néz ki, hogy Pompi megcsinálta a leírás alapján. Ráment egy fél délelőtt, el is késtem picit a melóból, Pompit megrázta a kondiban maradt feszültség, de egyelőre jónak tűnik a gép. Fókuszál, bepittyen, exponál, nem szellemképes. Közben a redvát is kiszedtük az LCD kijelző elől.
Nem került 49 ezer forintba, és nem másfél hónapig tökölt vele, mint a Camera Kft., ugye.
Szóval nagy-nagy riszpekt. :)

:R

(#3474) Dtomi válasza ottkar (#3471) üzenetére


Dtomi
őstag

Minőséghajhászás??? Nem azért fotózok én se és gondolom más se itt a fórumon majd' milkós cucccal, hogy aztán mikor előhívásra kerülne a sor A4-be ne legyen pontos se a WB se az expozíciós szint. Mit csináljak, és hova tegyem azt a képet??? Szerintem ez a kettő alap, ha ez nem stimmel akkor miről beszélünk???

Vagy talán valaki azt várja el hogy jobb képeket kapjon vissza mint amilyent beadott?Ez miért is meglepő annyira????? Csak mert ez így működött ám... A fotólaborba kezelték az alul/felül expót tudtak élesíteni ésatöbbi. De ma már ezt senki nem várja el! csak azt hogy azt kapja amit ő odaadott CD-n DVD-n ésmégmittudoménmin.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3475) Dtomi válasza lesaux (#3473) üzenetére


Dtomi
őstag

És ugye ne felejtsük el míg a camera kft-ben az van a papírra írva, hogy tükörmechanika csere... 49e ft.... A pontos így lenne AF segédtükör tató pöcök cseréje 10ft + munkadíj ehhh 10e ft. és akkor ugyi brutto 420ezres haviról beszélnénk.

Pompit megrázta a kondiban maradt feszültség, de egyelőre jónak tűnik a gép
És persze Pompi is rendben van :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3476) CYBERIA


CYBERIA
őstag

40-50 k -ért mit érdemes manapság megvenni?
Első körben Fujifilm FinePix S5700 -ra gondoltam, de mivel különösebben nem értek hozzá, megkérdezem itt, hogy mennyire éri meg?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3477) lesaux válasza Dtomi (#3475) üzenetére


lesaux
veterán

És persze Pompi is rendben van

Persze. Kicsit még világít ugyan, de majd elmúlik. Meg legalább lebarnult.

(#3478) Zozzant válasza lesaux (#3473) üzenetére


Zozzant
addikt

húha az Jujjj lehetett.... ;] :R

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3479) Pompi válasza Zozzant (#3478) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó kis móka volt ;)

Feel Good Inc.

(#3480) ottkar válasza Dtomi (#3474) üzenetére


ottkar
addikt

" A fotólaborba kezelték az alul/felül expót tudtak élesíteni ésatöbbi"

Mondjuk azt hogy miből mennyit avatkozzanak be azt nem tudom honnan találják ki.

(#3481) Bandus99 válasza ottkar (#3480) üzenetére


Bandus99
őstag

Sok tapasztalat alapjan ? Ranez es latja, hogy ezt mennyit kellene modositani, hogy helyes expo jojjon ki ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3482) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Barátnőm ma kaptam meg az új Panasonic TZ3-as fényképezőjét. TZ3 A kérdésem az lenne, hogy első használat előtt fel kell-e tölteni az akkut (esetleg kell-e formázni 10-15 órán át), vagy egyből bele lehet tenni a gépbe úgy, ahogy kicsomagoltuk a dobozból?

Jól tudom, hogy nem szabad totál lemeríteni, igaz? (Mindig töltőre kell tenni teljes lemerülés előtt.). Mivel Lítium-ion-os...

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3483) Zozzant válasza Anubis_9 (#3482) üzenetére


Zozzant
addikt

Azon nem tudsz semmit formázni, felrakod, feltölti, kész elalszik a lámpa.
Első használat is lehet amig a gép jelzi hogy lemerült, addig tűűűz...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3484) ottkar válasza Anubis_9 (#3482) üzenetére


ottkar
addikt

A fényképezőgépben a feltöltött akkut nem lehet totál lemeríteni mert a gép még azelött leáll. Mellesleg egyik akkut sem kell hoszú ideg tölteni első alkalommal mert a töltők ha akár időkapcsolós akár delta U úgyis lekapcsol a normál idő végén.

(#3485) stop válasza Anubis_9 (#3482) üzenetére


stop
aktív tag

beteszed a gépbe, és használod amig bírja,
aztán felteszed éjszakára tölteni,
ennél többet nem kell tenned vele.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#3486) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Köszönöm!

Még valami. A gép az AV Planet-ben lett véve. [link] Nem kaptunk hozzá magyar nyelvű kezelési útmutatót. Még angol sem volt a csomagban. Csak német, francia, dán, meg olasz.

A honlapon sehol sem tűntették fel, hogy nem jár hozzá, legalábbis nem találtam erre vonatkozó indormációt.

Van valakinek tapasztalata ezzel a bolttal kapcsolatban? Aki innen vásárolt, másnak sem adtak magyar útmutatót? 10-kor nyit a bolt, felhívom őket, kíváncsi vagyok, mit mondanak. :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3487) johnjohn válasza Anubis_9 (#3486) üzenetére


johnjohn
addikt

Alighanem csak figyelmetlenség, mert már többször vásároltunk náluk, és nem volt ilyen gond.Ha máshogy nem ment, adott az eladó CD-re kiírva scannelt magyar nyelvű gépkönyvet.Kérdezz rá náluk,bár lehet, hogy már ez a bolt is kezd leromlani.

(#3488) Anubis_9 válasza johnjohn (#3487) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most, hogy mondod: volt a csomagban egy RIDISK márkájú írt CD. Még meg is akadt rajta a szemem. De meg nem néztem, hogy mi van rajta. Akkor valószínű az lesz az, amiről beszéltél. :R Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3489) stop válasza Anubis_9 (#3488) üzenetére


stop
aktív tag

Magyarországon vásárolt termékhez, kell hogy kapjál magyarnyelvű leírást - nyomtatott formában - ez kötelező.
Lehet hogy külön van, menj vissza és kérj egyet, biztos adnak neked.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#3490) lesaux válasza stop (#3489) üzenetére


lesaux
veterán

Kivéve ha szürkeimport, de akkor jobb nem bolygatni...

(#3491) ottkar válasza stop (#3489) üzenetére


ottkar
addikt

Nos ez nem teljesen így van. Magyarországon a hivatalos magyar forgalmazó, importőr által forgalomba hozott termékhez jár az eredeti gyári terjedelem szerinti kezelési útmutató. Külföldi disztributor termékéhez nem kötelező. Ebben az esetben az ár alacsonyabb. Valamit valamiért.

(#3492) stop válasza lesaux (#3490) üzenetére


stop
aktív tag

Valamit akkor is tud nyomtatni hozzá a bolt, csak legfeljebb kitölt egy reggeli műsort ismét a Bumerángban. :DD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#3493) stop válasza ottkar (#3491) üzenetére


stop
aktív tag

De szerintem ezt/ezeket részletesen és egyértelműen a vásárló tudomására kell(ene) hozni. (asszem)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#3494) Anubis_9 válasza ottkar (#3491) üzenetére


Anubis_9
őstag

Felhívtam a boltot. Azt felelték, tévedés lehet, mert szoktak adni minden alkalommal kinyomtatott (saját maguk által fordított) magyar nyelvű kézikönyvet. Legrosszabb esetben CD-re kiírt formátumban adják. Azt feleltem, hogy volt a csomagban egy RIDISK vagy RIDATA írt lemez, de nem néztem bele egyenlőre. Szerintük mindenképp azon lesz. Hozzátették, ha nem sikerül megnyitni, hívjam vissza őket és postázzák nyomatott formátumban. :)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3495) ócskás válasza Anubis_9 (#3494) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ha sürgős a dolog, én letölteném a Panasonic.hu-ról :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3496) Anubis_9 válasza ócskás (#3495) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tényleg... :B Ügyfélszolgálaton belül van a "Kezelési útmutatók". Le is szedtem. Köszi! :R

Tegnap kerestem a panasonic.hu-n, de nem találtam: azt hittem ha megkeresem az oldalon belül a TZ3-as gépen, ott lesz valahol vele egy lapon említve a kezelési útmutató letöltése. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3497) runner 125


runner 125
nagyúr

Üdv!
Revuenon-ezt a márkát ismeri valaki? Röviden kérnék róla véleményezést. Nagyon köszönöm! Konkrétan egy Revuenonnagylátószögű (0,7x) előtét lencse -t néztem. Csak kiváncsi lennék h milyen minőség.
Köszönöm még1szer!
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3498) runner 125 válasza Anubis_9 (#3496) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanígy voltam én is :B Nem kaptam semmiféle magyar használtai utasítást az FZ50-hez,de aztán felvilágosítottak h a Pana oldaláról letölthető :B :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3499) nagyfej


nagyfej
csendes tag

Hali. Aki ért hozzá segitsen. Melyik Sonyt érdemesebb megvenni??? DSC-H3 : vagy DSC-W200.
előre is köszönöm a segitséget.üdv

(#3500) johnjohn válasza nagyfej (#3499) üzenetére


johnjohn
addikt

H 3!
Itt van a teszt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.