Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) tbs válasza Hydra SR (#3200) üzenetére


tbs
addikt

Frontlencsét véd, illetve a műanyaglencsék egy része akár át is engedhetik az UV-t. Rühellem az UV szűrőket. "Húzzuk le a (parázós) fotósokat" érzésem van velük kapcsolatban... Nekem van UV szűrőm (10+ éves örökölt darab), és kukaegyforma képeket gyártok vele, és nélküle is. Skylight már csinosabb néha, de az otthoni csavargatós, így nem barát. Cokin átmenetes ND készletre vágyom... :B

(#3202) werttzui válasza Hydra SR (#3200) üzenetére


werttzui
őstag

Voltak régebben nem uv-szűrős(vagyis kevésbé szűrős) gépek ill jó még obi védőnek is és azt az 1 ezred %-ot is kiszűri :) mmmmmm mitől volt tbs magyarázata tudományosabb az enyémnél?

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#3203) drkbl válasza Hydra SR (#3200) üzenetére


drkbl
őstag

(#3204) ottkar válasza Hydra SR (#3200) üzenetére


ottkar
addikt

1. Az üveg szűri az UV-t, az UV szűrő sokkal jobban szűri mert olyan üvegösszetételű.
2. Van lencsevédő üveg is jó drágáért, a párhuzamos csiszolt üveg tiszta változata drága.

Ahhoz hogy UV-t szűrjünk kell sok UV különben nincs mit szűrni. 2000 m felett van sok UV ott is a filmesenél van szemmel jól látható hatás a digitnél kevésbé.

Mellesleg a szűrők árában a nagy tisztaságú párhuzamosra csiszolt üveg a legdrágább. :D

[ Szerkesztve ]

(#3205) drkbl válasza drkbl (#3203) üzenetére


drkbl
őstag

bocs, megküzdöttem a Vistával, ez a link még oda menne: [link]

Itt a Protecting your camera szekció.

(#3206) Hydra SR válasza tbs (#3201) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én is így érzem, hogy leginkább a parázós fotós lehúzására jó, de gondoltam hátha kezdetben volt valami értelme is

drkbl: köszi a linket, de én ezeken sem látom igazán a különbséget, nagyon minimális. Arról nem is beszélve, hogy egy csúszkát egy mm-el odébb viszek a menüben és 100-szor ekkora a változás.

werttzui: nem volt tbs magyarázata sem tudományos, de volt értelme. A tiednek szerintem semmi. Milyen az az UV szűrős meg nem-uv szűrős gép? :F :Y most beszéltük, hogy az üveg szűri az UV-t, meg talán maga a szenzor is ami hasonló anyagból van.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3207) Hydra SR válasza ottkar (#3204) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Ahhoz hogy UV-t szűrjünk kell sok UV különben nincs mit szűrni. 2000 m felett van sok UV ott is a filmesenél van szemmel jól látható hatás a digitnél kevésbé."

Ebben már lehet valami. Mindkét felében. Ez is azt mutatja, hogy átlag usernek fölösleges az UV szűrő, a fényképezőgép tulajok elenyésző hányada mászik hegyet és készít olyan fotókat, amiknél már az UV szűrőn múlik, hogy milyen lesz a kép. Digit gépen meg pláne totálisan fölösleges, ha jól értelmezem. Cáfoljon meg, aki másképp tudja és mondjon példát.

drkbl szintén :R

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3208) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Rájöttem:
Akit UV szűrővel fotóznak, az mosolyog, akit anélkül, az meg fancsali képet vág :) :

A bal oldali kép valóban UV nélkül készült, a jobb oldali meg UV szűrővel, ez a része nem vicc. De esküszöm, a vigyoron kívül nem látok más különbséget. Néztem az árnyékok színét, a csúcsfényeket, kiégéseket, minden speciálisabb területet ami eszembe jutott, de semmi változást nem látok.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3209) werttzui válasza Hydra SR (#3206) üzenetére


werttzui
őstag

Ugyan azt magyaráztam amit ők csak egyszerűbben ja és odaírtam mellé"kevésbé" A mostani masinák jobban szűrik az uv-t mint a régiek ennyi most plussz bevonata van mindennek,hogy többe kerüljön kapísi?Az,hogy nem érted amit mondok az a te bajod én nem tehetek róla sajna így születtél :P Többet a te hsz-eidre nem válaszolok remélem örülsz :)

PENTAX

(#3210) Hydra SR válasza werttzui (#3209) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az üveglencse üvegtartalmát nem mondanám plusz bevonatnak, ráadásul pont hogy újabban vannak műanyagból a lencsék, régebben csak üveg volt. Azt meg már többször is megbeszéltük, hogy az üveg szűri az UV-t. Ezek után ne csodálkozz, hogy nem értem, mit mondasz. Leginkább kötözködsz és mindenáron bizonygatni akarod, hogy neked is lehet igazad úgy, hogy közben nekem nincs. De legalább figyelnél rendesen, hogy miről van szó...

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3211) ottkar válasza Hydra SR (#3208) üzenetére


ottkar
addikt

Menj fel 2000 m-re majd ott már észlelhetsz észrevehető különbséget.

(#3212) werttzui


werttzui
őstag

Igaz ez nem pont a fényképező téma de érdekes lehet annak aki érti is katt :)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#3213) ottkar válasza Hydra SR (#3210) üzenetére


ottkar
addikt

Amelyikre az van írva hogy ED AD LD tagot tartalmaz azok biztos üvegek, az ASP már nem mert az előbbiek diszperzióra javítottak az ASP geometriai javítás.

(#3214) drkbl válasza Hydra SR (#3206) üzenetére


drkbl
őstag

Igazából az ég kékjében van egy kis változás, de nem laborkép, lehet, hogy csak a szél változtatta meg a borultsági szintet.
Földi viszonyok között a Cokin veboldalán a tájképeket emelték ki, de nem találtam a hivatkozást.
Úgy látszik, közelharcban, napsütés nélkül nem effektív :D Valójában csak a polárt hallottam digitálisan nem mímelhetőnek nevezni, az analóg korszakban lehet, hogy nagy durranás volt az életlenedés kiszűrése, most meg mindenki élesíti a képeit...

(#3215) Hydra SR válasza ottkar (#3213) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az ASP tudtommal a fénytőrést nem a lencsében csökkentheti, hanem a szenzoron ill. az infra szűrőn, azáltal, hogy nem valamilyen látószög-/blendefüggő, változó szögben érkezik ezekre a részekre a fény, hanem konkrétan csakis 90 fokos szögben. Azt nem tudom, hogy a kép geometriájába beleszól-e, eddig erről nem hallottam. Én úgy tudom, hogy csakis azért vezették be - és azért éppen csak a digitális korszakban -, mert a digitális szenzorok érzékenyek arra, ha nem merőlegesen kapják a fényt, azt meg már csak én következtettem hozzá, hogy az üvegéhez hasonló fénytörési jelenségek miatt lehet ez amik a szenzoron is jelentkeznek az anyaga miatt. A filmnek és a diának mindegy, azok nem szilíciumból vannak és infra szűrő sincs előttük.
Ebből a szempontból viszont az ASP-nél mindegy, hogy üvegből vagy műanyagból vannak-e az objektív lencséi, mert nem azoknak a fénytőréséről van szó. Arra az APO(kromatikus) lencsetag való, hogy azt csökkentse.
A geometriai torzítást nem tudom, hogyan küszöbölik ki, de azt gyanítom, hogy abban a teljes lencserendszernek részt kell vennie, nem csak egy (mondjuk ASP) tagnak. Ezt meg abból gondolom, hogy a filmes korszakban is létezett például diagonális halszemoptika, és azokban nem volt ASP tag.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3216) BEE


BEE
addikt

Szerintem ha tudni akarjátok a helyes válaszokat,
kérdezzétek meg a méltán igen népszerű Ken Rockwellt. :D
Majd ő megmondja a frankót !

BRRRRR :Y
ui: Nem érzitek kissé túllihegve a dolgot ? :U

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3217) Hydra SR válasza BEE (#3216) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem, mert folyton változik a téma, mindig más és más dolgot vitatunk meg. És úgy tűnik, most már a kedélyek is csillapodtak, én is pihiztem egy kicsit és elszámoltam 10-ig sokszor, kicsit elragadtattam magam :) Szerintem most egy értelmes vita folyik fotózással kapcsolatos dolgokról, mindenki hozzáteheti amit tud, és a végén talán összeáll a kép pár dologról aztán mindenki okosabb lesz :) Jobban fogjuk tudni, hogy mi értelme van x szűrőt vagy y jelöléssel ellátott obit venni, mikor vesszük hasznát és miben kell látni a változást, meg hogy mitől kell valóban óvni a gépet és mi az, ami csak egy elterjedt rémhír. Remélhetőleg :)

Ken Rockwellt nem ismerem, de elég vegyes információkat hallottam róla, a fene tudja, mennyire lehet megbízni a tudásában és a jóindulatában :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3218) Hydra SR válasza ottkar (#3211) üzenetére


Hydra SR
addikt

Csak ezért nem fogok hegyet mászni :) De ha mégis úgy hozza a sors, viszek UV szűrőt és kipróbálom, becsszó :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3219) ottkar válasza Hydra SR (#3215) üzenetére


ottkar
addikt

A szférikus abberációt ( gömbi eltérést ) pont csak a lencsetag gömbtől való eltérésével lehet orvosolni. A lencsék felülete gömbszelet, az aszférikus lencsénél a közepe gömb és a széle felé laposodik. Mivel a szenzorok érzékenyebbek rá az igaz hogy itt nagyobb fontossága van mint a filmesnél de azért ott is hiba, és ismert volt mióta optikák vannak, nem most vezették be. Természetes hogy a lencsék hatnak egymásra ezért nem olyan pofonegyszerű a korigálás

(#3220) werttzui


werttzui
őstag

Na akkor egy újabb feltételezés: ;] (uv szűrő )Elnyeli a szabadtéri felvételeket párássá illetve homályossá tevő ultraibolya sugarakat.Ezen kivül mint állandó objektívvédő is funkcionál és passz katt
Picit kékebbé teszi az eget és eltünteti a párás szmogos szürkeség egy részét bár ha a gépekbe eleve van uv szűrő hááááát kitudja,hogy ez mennyire használ.

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#3221) Hydra SR válasza werttzui (#3220) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, ezt olvastam már. Elég nagy kamu az a két kép amit példaként mutatnak. Sima PS munka. Már akkor is háborogtam rajta. De végülis ez egy bolt honlapja, naná, hogy arra hajtanak, hogy vedd meg a szűrőt :) De azért kösz a linket :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3222) ottkar válasza werttzui (#3220) üzenetére


ottkar
addikt

"Elnyeli a szabadtéri felvételeket párássá illetve homályossá tevő ultraibolya sugarakat"

Az öreganyja térdkalácsát!!!!! Mi teszi párássá a levegőt? A pára!! H2O, víz! A tenger fölött pára szokott lenni! Mondhatta volna szebben kis lovag, életlenség, így ni hallja csak! Az UV sugarak életlenséget sem okoznak. Kettőből semmi!! Az UV sugarak megtévesztve a fénymérést túlexpozíciót okoznak de csak akkor ha sok van belőle. Márpedíg tengerszint közelében nincs sok.Még szerencse.Az ezüstbromid alapú film nagyon érzékeny volt az UV sugarakra ezért használták a szűrőt de csak magashegyekben. A szenzor kevésbé érzékeny és még egy szűrő is van sokszor elötte ezért itt kevésbé zavar be,

[ Szerkesztve ]

(#3223) Hydra SR válasza ottkar (#3222) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez így egész korrektül hangzik. Viszont megint feltűnt valami, amiről mintha korábban hallottam volna, csak nem értem:
Állítólag párás, ködös levegőben UV szűrővel egy hangyafingnyit tudunk szűrni a homályon. Kicsi a változás, de olyan jellegű, amit nem lehet PS-ben pótolni mert megjelenhetnek olyan részletek, amiket a pára eltakar UV szűrő nélkül. Erről tud valaki valamit? Igaz ez, vagy csak egy újabb marketing-sztori?

Ez a frontlencse-védelem UV-vel egy olyan dolog, amire sokan esküsznek, sokan meg fölöslegesnek tartják. Kinek-hogy, én nem használok erre UV-t, sem más szűrőt. Az is igaz viszont, hogy a kedvenc obijaimnak olyan a fizikai kialakítása, hogy a süllyesztett frontlencse miatt elég jól védve vannak. A Jupitert vagy a Pentacon 200-ast pl. szemből meg lehetne küldeni egy kockakővel, a tömör fém napellenzőről lepattanna és el sem érné a lencsét. Hamarabb tolná bele az obit a vázba, mint hogy a lencse sérüljön.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3224) adik


adik
őstag

Térdkalács? Infra? Miből maradtam ki?!!

szóval uv-szűrő hegyekben, párás őszi reggelen, diafilmen látszott, tisztább lett a kép, a pára egy alig érzékelhető hányada talán megfutamodott, egyébként meg inkább azt sikálom, mint a frontlencsét.

infra:
látja a gép. +1, távirányítóval könnyen ellenőrizhető, uv-m nincs most hirtelen.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3225) Hydra SR válasza adik (#3224) üzenetére


Hydra SR
addikt

"távirányítóval könnyen ellenőrizhető"

Úgy érted, mondjuk egy TV távirányítót fotózzak kapcsolgatás közben és a képen látszani fog a fénypötty? Na ezt kipróbálom most :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3226) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Hö! Működik!

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3227) adik válasza Hydra SR (#3226) üzenetére


adik
őstag

:C

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3228) Hydra SR válasza adik (#3227) üzenetére


Hydra SR
addikt

UV ellenőrzéséhez van olyan pilácsom, ami az UV tartományban is világít...csak az a bibi, hogy a láthatóban is. Kéne egy high-pass filter elé :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3229) ottkar válasza Hydra SR (#3223) üzenetére


ottkar
addikt

"Állítólag párás, ködös levegőben UV szűrővel egy hangyafingnyit tudunk szűrni a homályon. Kicsi "

Ez igaz, hangyafingnyit igen.A pára világos szemcsékből áll. Az UV-t a fénymérő nem méri csak a láthatót ezért ha a szemcsék között UV kóvályog az túlexponálja a közöket és tejfölösebb lesz a felvételen mint amit a szemmel látunk.Ezt enyhítheti a szűrő. De azért túldimenzionálni a jelentőségét nem szerencsés.A párásságot nem tünteti el, mint ahogy írják.

[ Szerkesztve ]

(#3230) Hydra SR válasza ottkar (#3229) üzenetére


Hydra SR
addikt

Öhh, lehet, hogy rosszul értem amit mondasz, de nekem úgy jön le, hogy szerinted azokat a képpontokat más expozícióval exponálja, amelyekre több UV jut. Ez viszont elég meghökkentően hangzik.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3231) werttzui válasza ottkar (#3229) üzenetére


werttzui
őstag

Nem én találtam ki :) 3222 es hsz

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#3232) ottkar válasza Hydra SR (#3230) üzenetére


ottkar
addikt

A vízpára kis gömbökből áll közöttük hézag van,a gömb eltéríti az UV sugarat az csak a közökben tud közlekedni. Az UV a közöket kiexponálja mert a gép fénymérése nem érzékeli.Nincs itt kétféle expozíció.Van a gömbök által visszavert fény közötte az UV amit az érzékelő lát csak.Ezért a filmnél ez sokkal jobban látszott. Ennél jobban már nem tudom kifejteni. A víz visszatükrözi az UV sugarat az infrát meg elnyeli. Ezért exponálódnak könnyebben túl a nagy vízeknél készített felvételek.

[ Szerkesztve ]

(#3233) Hydra SR válasza ottkar (#3232) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK most már értem, köszi. Így már logikus. És akkor eljutottunk oda, hogy ehhez valóban látnia kell a szenzornak egy kicsit az UV-ben is :)

werttzui: szerintem nem is neked szólt az öreganyázás (merem remélni), hanem a linknek :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3234) ottkar válasza werttzui (#3231) üzenetére


ottkar
addikt

A link, link. Arra reagáltam. Óriási félretájékoztatás.

(#3235) werttzui válasza ottkar (#3234) üzenetére


werttzui
őstag

Az a baj ,hogy nincs olyan link ami mindenben pontosan tákékoztatna meg hát ki tudja,hogy mi igaz és mi nem a mai világban.

PENTAX

(#3236) BEE válasza Hydra SR (#3223) üzenetére


BEE
addikt

Köd, pára ellen a rózsaszín szűrőt használták, ha jól emlékszem még.
A Skylight 1B pl rózsaszín, lehet vele próbálkozni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3237) Hydra SR válasza werttzui (#3235) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezért van a fórum, meg a fizika óra, meg a felsőoktatás, meg a fotósiskola (bár ez utóbbiban már kevésbé bíznék) :) meg egy pár lelkes ember érdekeltség nélküli, független tesztje amikre sajna elég nehéz rálelni, és megbizonyosodni róla, hogy valóban érdekeltség nélküliek és kellően szakszerűek is.
Éppen az ilyen félretájékoztatások és rémhírek tömkelege miatt teszem fel sorra a kérdéseimet én is itt. Hátha akad valaki, aki tudja a választ, és jól tudja. Utóbbiról néha csak némi faggatózás után sikerül meggyőződni, mert azt, hogy "igen" vagy "nem", azt bárki mondhatja alap nélkül is. Ezért szoktam ragaszkodni a némileg tudományosabb magyarázathoz, vagy bizonyítékhoz, vagy ellenpéldához, de megelégszem a tekintélyes fotós rutinnal is ami sok tapasztalattal jár, néha anélkül, hogy értené a fizikáját de tudja, hogy úgy működik és kész.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3238) BEE válasza Hydra SR (#3226) üzenetére


BEE
addikt

Persze hogy látja, különben nem lehetne infra képeket készíteni.
Valamelyik gép tesztelésekor ki is emelték hogy gyenge az infraszűrője,
mert a fekete tárgyakon látszott némi elszíneződés.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3239) ottkar válasza werttzui (#3235) üzenetére


ottkar
addikt

Egy üzlet húsz fényképezőgép adatlapján volt olvasható valós képű kereső. MIndegyik átnézeti keresős volt. Most ez mi? Figyelmetlenség vagy nemtudás? És nagyon sok az ilyen vagy még súlyosabb hiba.

(#3240) Hydra SR válasza BEE (#3236) üzenetére


Hydra SR
addikt

Van skylightom, marha jó intezív színeket csinál de a ködre nem vettem észre, hogy hatással lenne. A természet zöldjeire és a bőrszínre, meg a kék égre nagyon szép hatással van. Nem úgy, mint a polár, ami egy átmenetet is csinál az égre és az egyik végén lehetetlenül tintakék lesz. Van egy 1A-m is de nem azt szoktam használni (egyébként az is enyhén rózsaszín), a másik meg asszem 1B de azt most nem találom. Az is rózsaszín.

Infránál az is felvetődött bennem - mostanra már kiderült, hogy tévesen - , hogy az az infra szűrő amit IR fotózásnál használnak, valamilyen módon látható tartományúra "konvertálja" az infra tartományú sugarakat, és a szenzor azt látja. De aztán kiderült, hogy semmi mást nem csinál, mint szűri a látható tartományt és az afölötti frekiket.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3241) ottkar válasza BEE (#3236) üzenetére


ottkar
addikt

Pontosan. A vörösnek a legnagyobb az áthatoló képessége.Ezért vörös a nap mikor alacsonyan jár.Persze a fekete fehér filmnél volt szignifikáns a hatása.Színesnél óvatosan és gyengét lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#3242) Hydra SR válasza ottkar (#3241) üzenetére


Hydra SR
addikt

És ezért használnak vörös vagy narancs szűrőt ff-ben a köd szűrésére. Ezt is próbáltam, működik, számít de nem tesz csodát. Rózsaszínről még nem hallottam, de a fene tudja. Biztos az is hat rá, csak nagyon keveset.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3243) adik válasza Hydra SR (#3242) üzenetére


adik
őstag

cserébe viszont megmaradnak a színek. Érdemes elgondolkodni azon is, hogy melyik színek "tűnnek el" a vízben, ahogy egyre mélyebbre halad az ámber. (nem kötődik a témához, de ha már itt tartunk :DDD )

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3244) Hydra SR válasza adik (#3243) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szűrő nélkül is megmaradnak a színek :) És a köd is, de úgy vettem észre, hogy skylighttal is mindkettő megmarad, csak a színek kicsit megváltoznak. A köd meg nem. Nagy kár.

"Érdemes elgondolkodni azon is, hogy melyik színek "tűnnek el" a vízben, ahogy egyre mélyebbre halad az ámber"

Gondolkozom, de én kékesnek szoktam látni a ködöt, ez alapján a vörös tűnik el benne. Bár szerintem a vörös pont ugyanannyi marad, inkább a kék lesz több a visszaverődéstől.

szerk: ja hogy ha lemerülünk? na azt nem tudom. A vízalatti felvételeken lámpával szoktak világítani, vagy nem is merülnek le mélyre. És a természetes vizeknek is van színe. A Duna például sötétbarna a tetején, és 10 centi mélyen már minden szín eltűnik benne :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3245) ottkar válasza adik (#3243) üzenetére


ottkar
addikt

Vízben a hosszabb hullámhossz terjed legjobban a rövidebb visszaverődik.

(#3246) BEE válasza Hydra SR (#3244) üzenetére


BEE
addikt

Azért a nagy köd eltüntetésére ne számíts semilyen szűrővel !
Szinesre meg csak enyhébb árnyalatú szűrőt használhatsz, mert a túl erős,
mint pl a FF-nél használt narancs és vörös érdekes eredményt adna.
Ja és ezeket nem a köd ellen használták FF-en sem, hanem a kontraszt emelésére.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3247) Hydra SR válasza BEE (#3246) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én is így tudom. Csak a boltok és a gyártók igyekeznek meggyőzni minket néha, hogy az ő szűrőjük minden kellemetlen dolgot kiszűr a képből és még az utómunkát is elvégzi helyettünk, a vinyettálást kifejezetten csökkenti és a felbontás meg az élesség is nő tőle. Sőt, lehet, hogy több megapixeles is lesz a kép :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3248) adik válasza Hydra SR (#3244) üzenetére


adik
őstag

Szűrő nélkül is megmaradnak a színek

khmmm. mármint a képen gondoltam, szűrővel... igen, élénkebbek a színek, nő a kontraszt. Inkább a hasznos infó/köd hányados változik kedvezőbb irányban... Értékelhető mennyiségben, lehetőleg felismerhető állapotban.
Gondolj csak egy szép, virágos mezőre - vörös szűrővel. Inkább a Bloody Sunday jut róla az ember eszébe :D

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3249) Hydra SR válasza adik (#3248) üzenetére


Hydra SR
addikt

szerk: #3250: akkor én is átírom a hsz-t mert így már semmi értelme :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3250) adik válasza Hydra SR (#3249) üzenetére


adik
őstag

ld szerkesztve.

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.