Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Szoles válasza tbs (#3750) üzenetére


Szoles
senior tag

Tyű, ezek a titokzatos betűk nekem semmit sem mondanak :B , de ezek szerint ez nekem nem fog menni? :(( Adjam fel, és hagyjalak benneteket békén?

(#3752) rauschie válasza Szoles (#3751) üzenetére


rauschie
senior tag

Konyhanyelven: TFT-lapos monitor; DVI-kéknél szélesebb, fehér színü monitordugó ;)

(#3753) feco88


feco88
tag

hello. erröl a gépröl mi a véleményetek? Kodak EasyShare Z-740 találtam 1Gb memóval meg minden tartozékkal 12.000-ért. elvileg hibátlan állapotú.

(#3754) rauschie válasza feco88 (#3753) üzenetére


rauschie
senior tag

12 000-ért nemhinném, hogy megkapod, ha de, akkor hozhatsz nekem is kettőt. Ha 120 k, akörül én már DSLR-ben gondolkodnék(d40).
mod: kicsit jobban utánanéztem, gép korát figyelembe véve már reálisabb lehet 12 000 ft, de még mindig meredeken olcsónak hat számomra, hacsak nem valami leharcolt példány. Ennyiért szerintem benevezhetsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3755) Zola007


Zola007
veterán

Digitall.hu mennyire megbízható szerintetek?
Elég jó áraik vannak, xD memóriakarit akarok venni, de gyanúsan olcsó.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3756) feco88 válasza rauschie (#3754) üzenetére


feco88
tag

jaja nekem is elégé olcsónak tűnik, de pesten kipróbálható :U a baj hogy Hajdúsámsoni vok :O ( debrecentöl 10 kilóra a határ irányába )

(#3757) Szoles válasza rauschie (#3752) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszi értem. Azt hiszem nem kell magyarázni, hogy nem vagyok egy hardver guru. :)

(#3758) Szoles válasza Zola007 (#3755) üzenetére


Szoles
senior tag

Itt nem olcsóbb? [link] (persze plusz postaköltség)
Ha meg jársz Pesten vagy Szegeden, akkor itt kb ugyanannyi, mint a digitall.hu-nál: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3759) drkbl válasza Szoles (#3749) üzenetére


drkbl
őstag

Mi a pontos típus?

(#3760) Szoles válasza drkbl (#3759) üzenetére


Szoles
senior tag

Ha a digitcam-ra gondoltál, akkor ezek: [link]

(#3761) drkbl válasza Szoles (#3760) üzenetére


drkbl
őstag

Nem, a monitorodra :)

(#3762) Zola007 válasza Szoles (#3758) üzenetére


Zola007
veterán

2 gigás H-s xD 6600 ft krül csak itt + a mixben, 13 kerület azért lenne jobb, mint csepel, mert párom pesti és 2 utcányira van tőle.

Postára nem bízom az ilyet, nem jók a tapasztalatok, csak a futárokkal.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3763) Szoles válasza drkbl (#3761) üzenetére


Szoles
senior tag

Álmos vagyok , bocs. :) (Nem is igazán értettem, hogy vajon miért kérdezed, ha már ott vagy a honlapjukon. :) )
A monitorom típusa: Samsung SyncMaster 793MB

(#3764) Szoles válasza Zola007 (#3762) üzenetére


Szoles
senior tag

Így érthető,a 6600 nagyon korrekt ár. (Bár állítólag ezekkel a 2 gigásokkal volt valami gond, de ez lehet hogy csak pletyka, nem tom.)

(#3765) drkbl válasza Szoles (#3763) üzenetére


drkbl
őstag

Én, honlapjukon? A te általad linkelt képet néztem :) Itt egy angol használati, e szerint menü, téglalapok keresztben, lefel és balrajobbra nyilak.

(#3766) rauschie válasza rauschie (#3747) üzenetére


rauschie
senior tag

Valaki? :U

(#3767) Szten Márs válasza rauschie (#3766) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#3768) Szoles válasza drkbl (#3765) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm, át tanulmányozom.

(#3769) tbs


tbs
addikt

Csúnya, perverz kérdés: Bp.-en, pár órán belül elkészülő, olcsó, de még elfogadható minőségű, a4-es méretű, nem légypiszoknyi képecskékkel rendelkező (mondjuk bélyegnagyság nekem már jó, max. 40 kép), indexkép-gyárat nem ismer valaki..?

(#3770) philoxenia válasza tbs (#3769) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Előhívással? Nyomtatva nem jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3771) tbs válasza philoxenia (#3770) üzenetére


tbs
addikt

Kihajítanám a színes tintasugarasom (öreg, nemolcsó egy lap (ténta - papír), stb.), egyedül a fenti tudás hiánya tart vissza. Rossz szokásom, hogy offline szeretek elmélkedni a képek fölött... :B

(#3772) tbs válasza tbs (#3771) üzenetére


tbs
addikt

Szóval döglődik az istenadta, nem vennék színeset, ha lehet. :B

(#3773) Teo70


Teo70
tag

szerintetek érdemes pénzt adni egy 25-30ezer expos 20Dért?

(#3774) feco88


feco88
tag

Hello. Lenne olyan kérdésem hogy egy fuji S5800-ért+ 2G Xd kártyáért érdemes-e 50 ezret adni 1év gari mellet. itt is csak az LCD meg a felbontás nőtt az S5600-hoz, S5700-hoz képest. jah S5700-at 1G memóval tudok ujjonan 40-ért. jah igen a makro módja jobb mint az S5800-nak, és általános meg néha merészebb képekhez kellene. haverom S5600-as gépével csináltam ezeket a képeket. A véleményeket szivesen fogadom nem vok sértődős :B

(#3775) feco88 válasza feco88 (#3774) üzenetére


feco88
tag

(#3776) ottkar válasza feco88 (#3775) üzenetére


ottkar
addikt

Egyedül a virág az ami elfogadható mert uralja a képet bár a háttér zavar. De az ágaknál a háttér túl éles teljesen összeolvad vele, ilyenkor a témából kisebb részt kell felvenni, és közelebbről akkor a háttér életlenebb lesz és kiugrik a téma.

(#3777) feco88 válasza ottkar (#3776) üzenetére


feco88
tag

aham értem mit irsz, majd ha meglesz a saját gépem akkor osztok meg azzal készült képeket is. közelebbi képeket amin inkább a téma van előtérben azért nem sikerült csinálni mert a fuji S5600-son 12cm-töl van makro és közelebbi képnél csak mosott volt minden. nem vok én olyan fotós alkat csak néha elkapp a hév és olyankor szeretek egy kicsit "profiskodni".
azért is szeretnék olyan gépet aminvel lehet jó képeket csinálni és nincs egetverő ára mert annyira nem vok fotós alkat, deviszont szeretek fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#3778) @lbert


@lbert
tag

Üdv!
Adobe Photoshop CS3-hoz keresesek magyar nyelvi fájlt. Tud valaki ebben segíteni? Sajna guglival nem sokra mentem.

(#3779) Hydra SR válasza feco88 (#3777) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az S5600 pont jó gép hobbifotózásra, kezdésnek mindenképp. Csak nem árt hozzátanulni kicsit. Egy profibb géppel el se tudnál indulni, legalábbis nehezebb, főleg a makró.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3780) ottkar válasza feco88 (#3777) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan makrónál amelynél a hátteret minél jobban el kell mosni a DSLR-ek optikái vannak előnyben, míg ahol minél nagyobb mélységélesség kell ott a kompaktok jobb optikái KM Z-k pld teljesítenek jól. A Minolta annál inkább mert két makró állása van, 1cm-10cm-ig, és 10cm-től kezdődően. Nem tudom miért nem csinálta meg más cég ezt a sémát.

(#3781) Hydra SR válasza ottkar (#3780) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez nem a szupermakró mód ami más márkáknál is létezik?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3782) philoxenia válasza Hydra SR (#3781) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Makro, Szupermakro Minolta Z2 az előbb csináltam, kevés a fény benn, ezért kell a vaku :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3783) Zola007


Zola007
veterán

Tudna vki segíteni LCD ügyben. Egyik ismerősömnek vmi lett a Kodak z612 lcd-jével. Táskában sérülthetett meg vmikor, leejtve nem volt. Kodak szervíz megcsinálja vajon emberi áron vagy esetleg tudtok olyan helyet, ahol tudnak LCD kijelzőt cserélni ilyen típuson?
Elég az is, ha venni tud vhol (van ismerős, aki megcsinálná)
Köszönöm.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3784) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Mi a kulonbseg a hosszu szinkron es a hosszu zarido kozott?

(#3785) philoxenia válasza sto1911 (#3784) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hosszú záridő azt jelenti, hogy a zár tovább van nyitva, például akár 1-2 másodpercig is, a hosszú idős vakuszinkron, ahogy a filmes időkben nevezték, azt jelenti, hogy a zár relatíve hosszabb ideig nyitva van még a vaku elvillanása után, hogy a háttér is exponálódjon.
A komolyabb gépeknél a vaku az első és a hátsó redőnyre is lehet szinkronizált, ha az elsőre akkor az első redőny nyitásakor villan, ha a hátsóra, akkor a második redőny záródása előtt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3786) Hydra SR válasza philoxenia (#3785) üzenetére


Hydra SR
addikt

A hosszú szinkronban nem vagyok biztos, hogy azt jelenti amiről beszélsz. Néhány esetben kritikus probléma tud lenni, hogy mi az a legrövidebb záridő ami alatt még van egy pillanat amíg a redőny teljesen nyitva van. Ezt hívják vakuszinkron időnek. Ha ez hosszabb az rosszabb :) Félig nyitott redőnynél nem éri meg vakuzni (le is van tiltva a legtöbb gépben) mert látszani fog a képen az egyik redőny árnyéka. Gyártófüggő is, hogy melyik gépnek mennyi a vakuszinkron ideje. Canonnál 1/200 illetve High-Sync módban 1/250 másodperc, ami elég jónak számít. A stroboszkópos vakukkal részben sikerült kiküszöbölni ezt a problémát de azért még mindig előfordulhat olyan eset, amit nem pótol, nem is beszélve a fényerővesztésről.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3787) philoxenia válasza Hydra SR (#3786) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amire Te gondolsz, az a vakuszinkron idő, amiről írtam az úgy működik, hogy a a vaku által megvilágított ídőnél, hosszabb ideig van nyitva a zár, ezt a jobb kompaktok is tudják. A vakuszinkron időnek az idegen vakunál van jelentősége, amikor a váz nem a rendszervakuval dolgozik együtt.
A DSLR gépeken a zár két elemből áll, ahol, az első elem elindul, a második egy kis idő múlva szintén, amikor mindkét elem nyitott állapotban van, az a legrövidebb vakuszinkron ideje. Az első redőnyön ill. második redőnyön ezt értettem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3788) Hydra SR válasza philoxenia (#3787) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természetesen a vakuszinkron időre gondoltam de nem tudom, mi más lehet a fényképezésben ami szinkron és hossza van.
A kompaktokban pedig nincs redőny, így vakuszinkron idő sincs. A legrövidebb záridőbe is bele tudnak villantani, csak arra kell ügyelni, hogy a blende már be legyen húzva és a szenzor be legyen kapcsolva.

"A vakuszinkron időnek az idegen vakunál van jelentősége, amikor a váz nem a rendszervakuval dolgozik együtt."
Bocs de ez így egy nagy marhaság. A probléma a redőnyök mozgása, nem a villanás erőssége. A rendszervaku csak annyit csinál, hogy az objektíven keresztül beérkező fényből saccolja meg, hogy mikor lett elegendő a megvilágítás és a gépvázon keresztüli visszacsatolás leállítja a villanócsövet, ha elegendőnek ítéli a bejutott fényt. Illetve mindezt egy elővillanás segítségével teszi.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3789) Szoles


Szoles
senior tag

Akkor jól értem, hogy a redőnyös gépekkel nem, vagy csak nehezen lehet nagyon rövideket exponálni (pl 1-2 ezred) ? Vagy félreértettem?

(#3790) philoxenia válasza Hydra SR (#3788) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amiről én írtam, az van a kompaktoknál, nem vakuszinkron idő, hanem hosszú idős vakuszinkron, azaz "Slow Sync".
A hosszú idős vakuszinkron kifejezést azért használom, mert a régi fotós könyvekben így írják, pl. a Hefelle József által írtban. :)

A gép használati utasításában -K10D- azt írja, az x jelű /vakuszinkron/ tárcsaálláshoz,

" A gép a zársebességet fixen 1/180 mp-re állítja. Olyankor használja ezt a beállítást, ha a külső vaku nem módosítja automatikusan a zársebességet."

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3791) Hydra SR válasza philoxenia (#3790) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja jó, akkor csak az kavart be, hogy abban a mondatban épp vakuszinkron időt írtál :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3792) Szoles válasza Szoles (#3789) üzenetére


Szoles
senior tag

Persze úgy értettem, hogy vakuval exponálni.

(#3793) Szten Márs válasza Szoles (#3789) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na most a #3792-ben konkretizáltad a kérdést, ez esetben nem írtam semmit :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3794) Hydra SR válasza Szoles (#3789) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, a redőnyzár kritikus probléma lehet vakuzásnál. Viszont állítólag az elektronikus zárak még mindig nem elég pontosak a lecseréléshez. Ezt a gyártók állítják.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3795) Szoles


Szoles
senior tag

Ezek szerint jól értettem. Furcsa, nem tudtam erről a problémáról. Ezek szerint a Fuji 6500-am mégis veri a tükrös "vackaitokat"! :) De komolyabban: a kompaktokban miféle módon működik a "zár"?

(#3796) Hydra SR válasza Szoles (#3795) üzenetére


Hydra SR
addikt

A kompaktokban elektronikus a "zár". A szenzort csak bekapcsolják, kikapcsolják, kiolvassák de nem takarják el soha. Ezért is írtam, hogy "állítólag" nem elég pontos az elektronikus zár, hiszen szemmel láthatólag a kompaktokban azért kielégítően működik. Fogalmam sincs, miért nem cserélik le a DSLR-ekben. Vagy van valami műszaki oka amihez már nem értek, vagy csak simán marketing ez is és későbbre tartogatják a vakuzást gátoló, hangos, elkopó alkatrész lecserélését.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3797) ottkar válasza Szoles (#3789) üzenetére


ottkar
addikt

A redőnnyel lehet 1/8000-et is exponálni. A vakunál van olyan probléma hogy a redőnyzár úgy fut le hogy a zár egyik fele végigfut a kapu elött és amikor végigért indul a másik fél ekkor kell a vakunak villanni ez pedig 1/500-adnál gyorsabb nem lehet egyszerűen mechanikai okból.A 8000-edes expoziciót csak úgy lehet elérni hogy elindul azegyik zárfél de egy résnyi távolság után indul a másik fél is ilyenkor nem érdemes belevillantani egyik állásba se mert csak a rés fog fényt kapni.

(#3798) Zola007 válasza Zola007 (#3783) üzenetére


Zola007
veterán

UPUPUP!!!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3799) Szoles


Szoles
senior tag

Köszönöm Uraim, akkor már ezt is értem. Mindenesetre tényleg furcsa, hogy nem tudják üzembiztosan megoldani elektromosan.

(#3800) sto1911


sto1911
veterán

Koszonom a valaszokat!
Megneztem, es angolul az egyik Slow Synchro, a masik meg Long Shutter.

Tehat a 2 dolog lenyegeben uaz, csak a hossz kulonbozik?

Egyebkent egy tok kezdo Canon Powershot a460-as masinam van, jelenleg allvanyt akarok hozza barkacsolni hazilag :) mert hianyzik a kepstabilizator :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.