Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87252) Doky586 válasza pengegyerek (#87250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha találsz 14 pines TPM 2.0 modult hozzá akkor tudja, ha nem nem. De szerintem teljesen felesleges. És a rádugósok elvileg már törhetők.

(#87253) Anaren91 válasza pengegyerek (#87250) üzenetére


Anaren91
senior tag

Régi lap, 1.2-őt támogat csak sajnos. MSI fórumon felmerült ugyan ez a kérdés, onnan van a válasz is.
[link]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#87254) t72killer válasza Leone743 (#87247) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közeledünk a megoldáshoz, mégis vga probléma lesz: a displayport monitorom rádugva (eddig hdmi tv-n volt) minden ok (pontosabban azután dugtam a monitorra, miután egész éjjelre kivettem az alaplapi elemet).
Úgyh ellátogatok egy körre vmelyik nvidia topikba :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#87255) pengegyerek válasza makszutov.hu (#87251) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, ettől tartottam egy kicsit :(

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#87256) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő:Szüleimnek rakok össze egy netezős gépet,használt alkatrészekből amit otthon tárolok 1-2 éve régi gépeimből.Az alaplap GIGABYTE GA-B150M-D3H becsomagolva áll már kb 1 éve,most újra beépíteném,elemet cseréljek benne szerintetek indulás előtt vagy jó még a régi?
Ha cserélem,eltávolítom a régit akkor az alaplap hogy fog reagálni az első indításnál?Mert ilyet még nem csináltam?Elmegy minden?Utána mi a teendő,csak beszerelem indítom és kész vagy ilyenkor ha elemet cserélek akkor van egyéb plusz teendő az alaplappal?

Köszönöm!!!

(#87257) poirot válasza Csongi2015 (#87256) üzenetére


poirot
senior tag

Szerintem érdemes új elemet belerakni, alapra áll a BIOS, ha kiveszed. Általában az elemek 4-5 évig birják. Egyszerűbb most mikor szereled össze. Úgyis be kell menni a BIOS-ba, dátumot, időt beállítani, látja-e az összes lemezt, esetlegesen a gép indítását hogy, mivel szeretnéd indítani, de persze ez is alaplap függő. Ha bent hagyod, akkor hamarabb kell elemet cserélned.

(#87258) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok.
Bedobtam a gépbe az új Gigabyte B550 Aorus Elite V2 lapot, de valamiért a proci nem megy úgy mint a B450 Tomahawk Max-ba. Eddig játék alatt 4450 MHZ-en volt allcore, most csak 4.1-4.2 re megy fel. Mit kellene állítsak BIOS-ba? PBO be van kapcsolva, Curve optimiser -30 mint az MSI lapon, cool and quiet off.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#87259) brabbitz


brabbitz
tag

Sziasztok! Oriasi problemaba keveredtem.
Aprorol vettem anno egy (ASUS) PRIME B450M-A II alaplapot, tok jol ment, egeszen addig amikor procit akartam cserelni 2600-rol egy 2700-ra (R7)

1 hosszu 2 rovidet sipol egyszer, semmi kep.
probaltam masik videokartyaval, semmi, 3 kulonbozo rammal, 4 kulonbozo procival.
eredmeny ugyanaz.
semmi.

mit ronthattam el? Mi lehet a problema?
Elkeseredtem mert “elvileg” van elet a alaplapban, de bill is teljesen halott. Semmi reakcio nincsen.

kuka a lap?

(#87260) LuiT válasza brabbitz (#87259) üzenetére


LuiT
tag

Bios verzió? Elvileg 0310-s verziójú bios kell a 2700-hoz. A 2600-t visszateszed elindul?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#87261) brabbitz válasza LuiT (#87260) üzenetére


brabbitz
tag

Szia! 2600-at visszarakva se indult el. Most tettem egy próbát ismét a 2700-al, elindult, visszaraktam a 2600-at, semmi, 2700-al is semmi, megint csak rásipol. Most várok egy megint egy kicsit.
Egyebkent a legfrisebb bios volt rajta.

(#87262) abdulka1 válasza brabbitz (#87261) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az említett hangjelzés VGA hibára utal.
VGA-t mozgasd meg, vagy vedd ki és tedd vissza. Reméljük nincs más probléma.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#87263) Pyttawrx válasza brabbitz (#87259) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez a hiba memóriára utal. Vedd ki tedd vissza, vagy ha több van, akkor egyesével próbáld.

(#87264) abdulka1 válasza Pyttawrx (#87263) üzenetére


abdulka1
őstag

Töredelmesen bevallom, nem tudom ezen a lapon melyik BIOS jelzései a mérvadók, de az AMI és az AWARD esetén is VGA problémát jelent a leírások alapján.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#87265) Pyttawrx válasza abdulka1 (#87264) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még. Pendriveról megpróbálhatja a BIOS-t frissíteni. Üresen frissíthető: BIOS FlashBack button van rajta.

(#87266) brabbitz


brabbitz
tag

Sziasztok.
mindet megprobaltam.
egyik se valt be.
valszeg az alapalp hibas, neha bejon a kel, neha nem.
ez van.
megy eladasra hibaskent
koszonom a probalkozasokat azert

(#87267) Curtain


Curtain
senior tag

Sziasztok! Az lehetséges hogy ez a lap nem támogatja az I5 12600kf procit? Nincs a cpu támogatási listában, de minden más 12 genes proci benne van, sőt még az i5 13600kf és a 14600kf is.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#87268) Pyttawrx válasza brabbitz (#87266) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios frissítés is volt?

(#87269) Csorbi válasza Curtain (#87267) üzenetére


Csorbi
addikt

Érdekes, én látom... ;]

(#87270) brabbitz válasza Pyttawrx (#87268) üzenetére


brabbitz
tag

Igen, illetve a ASUS Flashbackel.

(#87271) Pyttawrx válasza brabbitz (#87270) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Cpu cserétől elvileg nem kéne meghallnia.

(#87272) brabbitz


brabbitz
tag

Annyi update van, most ujra megprobaltam, beindult nagy nehezen, de meg biosban levagta magat, ugyanazzal a sipolassal. Meg arra tudok gondolni hogy valami tul melegszik, de hogy mi, nem tudom, CPU tartj az 53C, Chipset 27C.

[ Szerkesztve ]

(#87273) Curtain válasza Csorbi (#87269) üzenetére


Curtain
senior tag

Mobilon néztem a táblázatot és ott nincs: De a fenti legördülő menüben valóban ott van. :)

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#87274) Csorbi válasza Curtain (#87273) üzenetére


Csorbi
addikt

Én nem értem, hogy mit nézel ilyen cirádás betűkkel, esküszöm...

(#87275) Curtain válasza Curtain (#87273) üzenetére


Curtain
senior tag

Ha a fenti legördülő menüben keresek rá akkor nálam is ott van ahogy írtam is. De én alapból csak a táblázatban néztem és ott nincs feltüntetve. Vagy igen? Nem mindegy hogy milyen betütípust használok? :F Befejeztem ezt a témát.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#87276) Csorbi válasza Curtain (#87275) üzenetére


Csorbi
addikt

Ott van az 5. oldalon, lapozni kellene egyet a 4. után... :D

(#87277) Pokskill


Pokskill
tag

Sziasztok.
Van egy asus prime h610m-k d4 alaplapom.
Most van benne egy 12400-as processzor.
Érdeklődnék érdemes e lecserélnem egy 14600k-ra?
Mármint, hogy ki fogja-e tudni húzni az alaplap a processzort?
Elvileg támogatna bios frissítés után, de azt írják netek ehez kell a megfelelő vrm hűtés os. Overlockolni nem áll szándékomban a processzort. Előre is köszönöm. :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#87279) BigBear válasza Pokskill (#87277) üzenetére


BigBear
senior tag

Szerintem inkább ne.
Az egyik legjobb 610-es lapnak mondják a Prime H601M-A lapot, amin van némi VRM hűtés is, de azt is legfeljebb 12600(K)/13600(K) -ig. Valószínűleg menne a 14600(K) is, de a mindenfele hűtés nélküli m-k lappal nem kéne...

(#87280) Pokskill válasza BigBear (#87279) üzenetére


Pokskill
tag

Köszi mindkettőtöknek. Akkor marad a 12400. :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#87282) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Egy új géphez Gigabyte B760M DS3H DDR4 alaplapot szeretnék vásárolni.
[link]
Elméletileg 4 db SATA 6Gb/s portja van, valamint 1 x PCI Express x16 slot, supporting PCIe 4.0 and running at x16, 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2A_CPU) és 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2P_SB). Én 1 db optikai meghajtót, 2 db 3,5 HDD-t és 2 db Kingston 500GB M.2 NVMe 2280 PCIe 4.0 SSD-t szeretnék a gépbe tenni.
A probléma a következő. A mostani gépemben is amikor beraktam 1 NVMe SSD-t az M.2 slotba, a BIOS-ban letiltásra került egy SATA port. Ha most is ez a dolog áll fent, akkor nem fog kijönni a matek, mert a 2 SSD miatt csak 2 SATA port marad a 2 db 3,5 HDD-re és az optikai meghajtóra. Olvasgattam külföldi fórumokat ahol kivétel nélkül mindig azt tanácsolták, láttak már ilyet is meg olyat is de egyértelműen az alaplap használati útmutatójából derül ez ki pontosan, hogy M.2 slot használata esetén le lesz-e tiltva egy SATA port. Az alaplap használati utasítását olvasva, nekem nem derült ki semmi ebből de valószínű csak én nem tudom, hogy hol és mit kell értelmezni. Tudnátok segíteni ebben a kérdésben? Ha mondjuk az egyik SSD a PCI Express x16 slot-ba lenne téve, akkor is letiltásra kerülne egy SATA port?

Köszönöm!

(#87283) LuiT válasza stanley00 (#87282) üzenetére


LuiT
tag

Ennél a lapnál nincs semmiféle letiltás, viszont csak NVMe-s ill., PCIe csatolójú SSD-t használhatsz.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#87284) stanley00 válasza LuiT (#87283) üzenetére


stanley00
tag

Köszönöm szépen a segítséged :)
Ezt ezekből az információkból honnan lehet látni egyértelműen?
Azért kérdezem, hogy én is értsem, tudjam és legközelebb magamtól is meg tudjam határozni.

(#87285) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Egyik céges asztali gépet szeretnék kicsit "korszerűsiteni" többnyire elérhető alkatrészekből (egyszerű dolgokra kell a gép excel, email, minimális 2D autocad). Az alaplap egy Asus Prime A320M-E, amiben jelenleg egy Ryzen 3 1200 proci és Kingston HyperX KHX2400C15D4/4G memória van.

Ha jól látom az alaplap támogatja az otthon, fiókban heverő Ryzen 3400G procit. Mellé kerülne egy Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB, 2666MHz, C16 kit, ha kell hozok még egy 1060-as vga-t bele később.

Frissítettem bios-t a gépen, a kérdésem, hogy működne-e az elképzelésem? Esetleg valami javaslat?

(#87286) brabbitz válasza ParadoxH (#87285) üzenetére


brabbitz
tag

Hali. Teljesen rendben van az elkepzeles.
megcsinaltal minden fontos opciot.
ha van ramon XMP, azt erdemes bekapcsolni

(#87287) LuiT válasza stanley00 (#87284) üzenetére


LuiT
tag

Általában, ha valami korlátozás van, akkor már, amit belinkeltél képet, ott ki szokták írni apró betűkkel, hogy valami tiltásra kerül, vagy használati utasításra hivatkoznak.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#87288) stanley00 válasza LuiT (#87287) üzenetére


stanley00
tag

Köszi!

(#87289) r4zer0919


r4zer0919
tag

Alaplap vásárlása előtt állok éppen.
Ez lenne a kiszemelt: [link]
Viszont honnan tudom azt, hogy a 14900K-s CPU -val menni fog-e?
Nincsen régebbi 1700-as procim a BIOS frissítéshez sajnos.
Valószínűsíthető, hogy ha most veszek egy áruházból egy ilyen alaplapot, azon már frissebb BIOS van amivel a megadott CPU-val el tud indulni?
Ill. van e valakinek ettől sokkal jobb tippje alaplapra/típusra, hasonló árkategóriában, mondjuk a plafon árban olyan ~~100k.
A CPU-t nem akarom tuningolni eszeveszetten, maximum egy kicsit undervoltingolni ha nagyon sülne....
7200Mhz-es RAMokat kezelje minden további nélkül, ha fölötte is tud nem nagy baj, ez is fontos.
MSI alaplapok kilőve sajnos azzal már nagyon megszívtam.

(#87290) Csorbi válasza r4zer0919 (#87289) üzenetére


Csorbi
addikt

Viszont honnan tudom azt, hogy a 14900K-s CPU -val menni fog-e?
Pont erre adja meg a gyártó a lap CPU támogatási listáját.

Valószínűsíthető, hogy ha most veszek egy áruházból egy ilyen alaplapot, azon már frissebb BIOS van amivel a megadott CPU-val el tud indulni?
Nem, nem valószínűsíthető. Biztosra KELL menni. Ezért a lapvásárlás mellé kérj egy BIOS frissítést is, 2-4e Ft közötti összegért megcsinálják, és úgy kapod a lapot. Ha erre sajnálod ezt az összeget, akkor később sokkal többe fog kerülni.

Ill. van e valakinek ettől sokkal jobb tippje alaplapra/típusra, hasonló árkategóriában, mondjuk a plafon árban olyan ~~100k.
Milyen alaplapot vegyek? topic

(#87291) r4zer0919 válasza Csorbi (#87290) üzenetére


r4zer0919
tag

Ok, megpróbálom ott.
Hátha van valami jó tippjük!

(#87292) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Mi lehet az oka annak, hogy nem tudok belépni az UEFI BIOS-ba?
Alaplap: Asrock Z370 PRO4
CPU: Core i3-9100F
RAM: 2x 4GB Kingston 2400 Mhz
VGA: XFX RX580 8 GB
PSU: Cooler MAster 550W

Tehát bekapcsolom a gépet, nyomkodom az F2-t vagy a DEL-t és csak fekete képernyőt kapok.
Ha az F11-et nyomom meg, akkor bejön a menü, ahol a boot sorrendjét lehet beállítani és onnan a start setup gombra kattintva már megjelenik a bios, de pár másodperc múlva lefagy.

Mi lehet a baj? Hibás az alaplap? Pár napja vettem itt a HA-n.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#87293) Csorbi válasza t256 (#87292) üzenetére


Csorbi
addikt

CMOS resetet csináltál már rajta? Használt lapnál az az első...

(#87294) t256 válasza Csorbi (#87293) üzenetére


t256
őstag

Köszi! Ez megoldotta a problémát! Működik!
Most a TPM beállításokat kéne megtalálnom…
TPM tüskesor van az alaplapon. Lehet csak akkor látszik a beállítás, ha van rajta modul?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#87295) Csorbi válasza t256 (#87294) üzenetére


Csorbi
addikt

A firmware (CPU-ban lévő) TPM-et Intelnél Platform Trust Technology-nak hívják (PTT), úgy keresd. Ez untig elég Windows 11-hez.

(#87296) Gus-T.


Gus-T.
tag

Sziasztok.
Egy ProArt Z790-CREATOR WIFI -vel, menne egy PCIe Gen5 SSD?
(mármint Gen5-sebességgel)

Az alaplap promójában ezt írja: "PCIe 5.0® slots for graphics cards and storage "...
De a spec-ben meg PCIe 4.0-t ír :F
Kicsit összezavarodtam a generációkban...

(#87297) Csorbi válasza Gus-T. (#87296) üzenetére


Csorbi
addikt

PCIe foglalatban lévő megfelelő kártyán igen, M.2 slotban nem, abban csak 4.0.

(#87298) Gus-T. válasza Csorbi (#87297) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszi..
Viszont akkor ha jól értem vagy 1x PCIe 5.0 x16 vagy 2x PCIe 5.0 x8,
tehát ha használok még egy PCIe 5.0 -öt akkor a VGA-nak lefelezem a slotját?

Persze a specben ezt írja: " 2 x PCIe 5.0 x16 slots (support x16 or x8/x8 modes)"

(#87299) Angie™ válasza Gus-T. (#87298) üzenetére


Angie™
addikt

Igen, megoszlik a sávszélesség akkor.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#87300) kurtz


kurtz
aktív tag

Hello!

Előfordulhat hogy rossz topic.

Még annak idején mikor fél milliókat kértek bármiért ami nagyjából hasonlított egy videókártyára vettem egy egész élhető pre-buildet: [link] egy hűtő cserén kívül egész oké volt.

Alaplap pontos típusa: Gigabyte b550i aorus pro ax
Processzor típusa: AMD Ryzen 5 5600x
Memória típusa: 2x16gb ddr4 Corsair vengeance pro [?]
Táp típusa: Fractal Design ion sfx-l 650w gold [Ne kérdezd miért raktak SFX-L tápot egy itx házban én se értettem.]

Tegnap miután hazajöttem vissza akartam dugni a billentyűzetet a helyére. Az USB annak rendje és módja szerint meg is csúszott az IO shield-en és megtalált valamit amit nem kellett volna, mert szikrázott egyet és azzal a lendülettel levágta a biztosítékot.

Biztosíték fel, táp ki majd vissza kapcsolás. Még egy indítás, még egy szikra. Azóta abszolúte semmi életjelet nem ad magáról, se alaplapi led se semmi.
Ha bedugom a tápkábelt akkor van egy nem különösebben bizalomgerejsztő elektromos hang de ennyi. [Ez nem újdonság, sosem volt a legstabilabb dolog az az aljzat.]

A ház felépítése miatt elég nehéz eldönteni melyik szikra honnan jött, de mintha a második már a tápkábel aljzatából jött volna és nem az io shield-ről. [Az IO shield fölött közvetlenül van a ház táp aljzata, de maga a táp egy rövid kábel végén a gépház elejében található.]

Feltételezem az usb rövidre zárt valamit. Van valami amit érdemes megpróbálni mielőtt elviszem szervízbe, hogy ránézzenek mit sikerült megsütni?

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.