Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) Curtain válasza mrzed (#86400) üzenetére


Curtain
senior tag

Nem mertem mert félek hogy túlmelegedne vagy idő előtt tönkremenne. Inkább vennék egy új lapot (amíg még kapható) aminek alapból jobb a Vrm része, a jelenlegi lap meg menne tartalékba.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86402) kezdo11


kezdo11
csendes tag

Űdvözletem! olyan probléma adódott, msi 650 tomahawk alaplap, amd ryzen 7500, és a videókártya amd rx6700 xt , Windows11 op rendszer , 2 hétig hiba mentesen működött, egyszer csak elkezdett driver problémákba ütközni, ,ki lett cserélve a driver ,és 1 darabig jól működött,azután megint kezdte a driver problémákkal a Windows ez töbször el lett játszva ,működött 1 darabig azután megint vacakolt, legutóbb driver telepítés után elkellet menni a géptől a fiamnak és mire vissza tért fekete képernyő fogadta, persze mikor elment minden jónak látszot, és azóta nem lehet vissza varázsolni a képet sehogy a gépre, esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon meg köszönném! :W

(#86403) 5leteseN válasza Curtain (#86401) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kis ezermester tudással és nem sokkal több szándékkal lehet ezt orvosolni az általában több alaplapi venti-csatlakozók egyikének a felhasználásával, egy elfekvőben lévő(vagy akár fillérekért vásárolt) ventivel, és lesz egy növelt teljesítménnyel (és a jobb hűtés miatt biztosan) hosszabb élettartammal rendelkező tartalék alaplapod! ;]
A részfeladatokról(csatlakozó csere, stb...) sok segítő videó van a Yt-on.
Ha pedig már megvan és dolgozik az új alaplap, akkor különösebb kockázat nélkül lehet majd ezt lazán megoldani a jelenlegi alaplappal! ;)

(#86404) mrzed válasza Curtain (#86401) üzenetére


mrzed
senior tag

Én 125W tdp-vel megküldeném, hisz a támogatott cpu listában több ilyen tdp-jű proci is szerepel. Első körben stressz tesztet futtatva infrás/lézeres/tapintásos hőméréssel a vrm-eken.

(#86405) varmi2 válasza Curtain (#86399) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olyan lapot felesleges venned amin szintén nincs hűtőborda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86406) hobizoli válasza Curtain (#86399) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a deszka, aminek a VRM-jen nincs hutoborda az max irodai gepbe valo adminisztrativ felhasznalasra
nem arra, hogy CPUload 100% korul legyen tartosan

meg az sem egy kifejezett hatrany, ha CPU hutorol levalo levegoaramlas az eri a VRM hutofeluletet is
erre az u.n. top flow hutok szoktak jok lenni
a toronyuhutok elfujnak felette

...meg a hazba valahogy bearamlik levego vagy oldallapon vagy elol-alul egy PWM-s ventivel

több drón kell ;P

(#86407) Curtain


Curtain
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86408) Curtain válasza Curtain (#86407) üzenetére


Curtain
senior tag

Bocs a dupláért már nem tudtam szerkeszteni. Közben találtam egy videót az asus lapról és az i5 11400f-ről. Tdp limit nélkül játék alatt nem ment fel a vrm hőmérséklete 60fok fölé. Azért ez nem rossz. Már ha lehet hinni a tesztnek. link Viszont itt találtam olyan verziót amin van hűtőborda a vrm-en. Van valakinek tapasztalata ezzel a boltal?

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86409) Csorbi válasza Curtain (#86408) üzenetére


Csorbi
addikt

A két lapot összehasonlítottad, más eltérés nincs? Már csak azért, mert a modellszám eltérő (-E és -A).
A bolt teljesen megbízható, de ezt a lapot azért megkapod máshol is, olcsóbban.

(#86410) Curtain válasza Csorbi (#86409) üzenetére


Curtain
senior tag

Az "A" verziósat? Ezeket a boltokat találtam csak.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86411) Csorbi válasza Curtain (#86410) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, és...? :U

(#86412) Curtain válasza Csorbi (#86411) üzenetére


Curtain
senior tag

Nem tudom mennyire megbízhatóak.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86413) Csorbi válasza Curtain (#86412) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha neked ott az a pár ezer vélemény, és a "megbízható bolt" plecsni nem elég, akkor teljesen felesleges bármit is bárhonnan rendelni... :W

(#86414) kezdo11


kezdo11
csendes tag

nem lól emlékeztem a videó kárta tipusára 6800 a proci meg 7600 :) :W

(#86415) kezdo11 válasza kezdo11 (#86402) üzenetére


kezdo11
csendes tag

nem jól emlékeztem a videókártya és a proci tipusára 6800 videókrtya a proci meg 7600 :) :W

(#86416) Csorbi válasza kezdo11 (#86415) üzenetére


Csorbi
addikt

Telepítsétek újra a gépet, ha utána is csinálja akkor szerviz.

(#86417) Nestor16 válasza Nestor16 (#86368) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hátha esetleg mást is érdekel(ni fog) később a "megoldás". Igazából egy iGPU-s CPU-val gond nélkül elindult a lap, úgy már a külső VGA-ról is rendesen ad képet.

Üdv, Dávid

(#86418) Curtain válasza Csorbi (#86413) üzenetére


Curtain
senior tag

Igazad van, megrendeltem.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86419) Angie™ válasza tanosj (#86366) üzenetére


Angie™
addikt

Simán lehetséges :) Mondjuk lapok általában, komolyabb terhelésre szoktak ilyet produkálni, pl, AIDA Mem test/benchmark alatt elég sok lapból kihozható a CW :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#86420) _q


_q
addikt

Sziasztok!
OEM alaplapnak IO shield nélkül hol van értelme használni? A Processzoroknál logikus, de alaplapnál nem jöttem rá. OEM esetén van ami még hiányzik?

(#86421) Angie™ válasza _q (#86420) üzenetére


Angie™
addikt

Hogy hogy, hol van értelme? Ha nem adnak hozzá akkor hülyén fog kinézni, mikor be van szerelve a házba, de működni fog :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#86422) _q válasza Angie™ (#86421) üzenetére


_q
addikt

Pont ezért nem értem, mi értelme pont ezt az apróságot kispórolni, kinek éri meg ilyet venni. Arról nem is beszélve, hogy bemehet jobban a por is a házba. Ezért nem értem mi értelme. Egyébként mást nem szoktak kihagyni?

(#86423) Angie™ válasza _q (#86422) üzenetére


Angie™
addikt

Lehet hogy nincs hozzá és azért nem tudnak adni.
Persze, por szempontból is rosszab, de akár a hűtés hatékonyságát is befolyásolhatja.
Az újabb, komolyabb lapokon már gyárilag fent van a shield btw.

Mit szoktak még adni a lapokhoz? SATA kábeleket, használati útmutatót, tartalék csaavrt az m.2 foglalathoz, esetleg tartalék thermalpadot is stb.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#86424) _q válasza Angie™ (#86423) üzenetére


_q
addikt

Köszi a segíséget :R

(#86425) jokeph válasza Angie™ (#86419) üzenetére


jokeph
nagyúr

És még a táp is beleszólhat a képletbe.
13600K-nál az AIDA ram&cache bench-nél (és csak ezzel tudtam produkálni) "dallamosan" megy a cicergés (B660+Z790-ben is) a Seasonic Prime Connect 750W tápnál, Corsair CX650F RGB tápnál meg semmi. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86426) kezdo11 válasza Csorbi (#86416) üzenetére


kezdo11
csendes tag

ja köszi csak teljesen sötét képernyőnél nagyon nehéz bármit újra telepíteni, közben lett megoldás hosszabb ideig volt kivéve az elem az alaplapból, és újra látszott a képernyő, :)

(#86427) Csorbi válasza kezdo11 (#86426) üzenetére


Csorbi
addikt

Ja, hát ha megy a tuning ezerrel és nem bírja a lap/cpu/ram/vga, és a CMOS reset helyrehozza....csak ez nem lett megemlítve hogy a fiatalember korábban ezzel próbálkozott. :R :C Így már mindjárt érthető a sok driverezés és társai...

(#86428) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! Alpenföhn Brocken 2 AM4 készlettel ezt használom az 5700X-n. Ezt a hűtést tudnám AM5-nél is használni? :R

(#86429) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asrock H81M-DGS R2.0 alaplapot szeretnék kicsit fejleszteni. A Hardveraprón több eladó is hirdet i7-4770TE processzort. Mivel elsősorban egy alacsonyabb TDP-vel rendelkező CPU-t keresek, így ez is szimpatikusnak tűnik. Viszont nem szerepel az alaplap támogatási listáján. Lehet, hogy tényleg nem támogatja, vagy csak kihagyták a listáról, de amúgy menne benne? Ebben esetleg tudna valaki segíteni? :R

(#86430) makszutov.hu válasza ETOM (#86428) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ezzel [link] igen.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86431) makszutov.hu válasza Ðávid (#86429) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ez [link] alapján semmi nem indokolja, hogy ne lehessen használni, mivel az i7-4770T támogatott a lap által.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86432) g@bo


g@bo
nagyúr

sziasztok

új am5 építése lesz, pl, egy 8600g procival, lapban melyik lehet normálisabb,

az MSI PRO B650M-P lap (50e) [link] vagy a ASUS TUF GAMING B650M-E WIFI (63e) [link] röhej, hogy a b650m-e lap nem wifis változata itt ott drágább.

ötlet? :R

(#86433) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

Segítséget szeretnék kérni. frissen öszerrakott gépem ha hoszabb ideig van kikapcsoltva mondjuk 1 nap akkor 1. bekapcsolás után az alaplapon a fehér lámpa nem alszik ki csak miután kap 1 restartot . feleségem gépe kb 1 aéves nmálla csak néha fordul ez elő de ha rögtön kap a gép restartot akkor utánna semmi gond nincs mind 2 alaplap asus rog egyik intel foglalat z790 f wifi a másik asus rog b550 AMD foglalattal valami :D de az is fiwi

(#86434) 5leteseN válasza Paddyhats (#86433) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Használ, vagy új vásárlás? Balszerencsés esetben mindkettőnél okozhatja az alaplapi elem lemerülése.
Nálam volt ilyen, =>csere.

(#86435) Paddyhats válasza 5leteseN (#86434) üzenetére


Paddyhats
kezdő

zsír új . De mint mondtam restart segít csak hát minden 1 es alkalomal el kell játszani vele (velük)

(#86436) 5leteseN válasza Paddyhats (#86435) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A hsz-edből úgy tűnik, hogy te raktad össze, és ha igy van(eltaláltam ?), akkor gyors és egyszerű lesz az elemcser, vagy akár egy feszültség-mérés, ha van kéznél ehhez műszered.

Nekem legalábbis ez tűnik egy kezdő lépésnek, de közben(előtte) egy Windows beállítások ellenőrzése is javasolt. Hasonló probléma visszamaradhat telepítés után is. Ha a hardver probléma egyre kevésbé valószínű, akkor a Windows irány lehet a következő majd.

(#86437) Csorbi válasza Paddyhats (#86433) üzenetére


Csorbi
addikt

A hosszabb kikapcsolás mit takar pontosan? Áramtalanítás is történik olyankor? (A táp nem kap áramot)

(#86438) Paddyhats válasza 5leteseN (#86436) üzenetére


Paddyhats
kezdő

meg fogom próbálni :) mindenképp az elemcserét

(#86439) Paddyhats válasza Csorbi (#86437) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Este kikapcsolom és reggel kapcsolom be

DE ! Megvan a probléma és ez 1 akkora marhaság , hogy nem tudom elhinni .

Este mindég kikapcsolom a monitort . És én mindég reflexből előbb a pc t kapcsolom be aztán a monitort
( feleségem is )

Na most ...Ha a gépet úgy kapcsolom be , hogy a monitor off akkor a fehér vga lámpa égve marad .Ezért tűnik el a restarttól a fehér vga led mert akkor a monitor már be van kapcsolva

De ha alapból bekapcsolt monitorral kapcsolom be akkor semmi gond ezt reggel próbáltam ki

Itt csak 1 a gond samsung odyssey g7 em van ezek a monitorok 1 idő után automatikussan kikapcsolnak ha nem használom xddd

Úr isten ekkora marhaságot .. .... ..... :N :N :N :N

(#86440) Weaver


Weaver
senior tag

Asus B550M-K alaplapomon biost frissítenék. ezt írja a biosnál:
" back up Bitlocker recovery key before updating this version BIOS "

van ezzel valami teendő? nem akarnék problémát magamnak.

(#86441) makszutov.hu válasza Weaver (#86440) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha nincs engedélyezve a bitlocker a Windows rendszerben, akkor ne törődj vele.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86442) Weaver válasza makszutov.hu (#86441) üzenetére


Weaver
senior tag

windows 10 a rendszer, ez a bitlocker alapjáraton engedélyezve van? én nem kapcsoltam be ilyen funkciót, azt tudom.

(#86443) makszutov.hu válasza Weaver (#86442) üzenetére


makszutov.hu
tag

Nincs alapból engedélyezve.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86444) Weaver válasza makszutov.hu (#86443) üzenetére


Weaver
senior tag

rendben, köszönöm!

(#86445) jokeph válasza Paddyhats (#86439) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekes összefüggés. :Y

Mivel van csatolva a gép a monitorhoz, HDMI vagy DP ?

A monitor menüjében csak van valami set hogy ne kikapcsoljon, hanem csak készenlétbe menjen le ?

#86447Paddyhats: ezt elrakom a tudástáramba, még jól jöhet.
Most hallok előszőr ilyen problémáról.
Régebbi freesynces LG monitorom -24GM79G (DP/HDMI) és pár éves LG 4K TV-m van (HDMI), de ilyen gond sosem volt, pedig pár VGA/lap volt már rájuk kötve.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86446) Csorbi válasza Weaver (#86442) üzenetére


Csorbi
addikt

Marha egyszerű, megnézed a fájlkezelőben a saját meghajtóid. Ha van rajtuk lakat ikon, akkor titkosítva vannak bitlockerrel. Ha nincs ott semmi, akkor nincs.

(#86447) Paddyhats válasza jokeph (#86445) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Dp mind 2 gép

Feleségemnél nincs ez a jelenség mióta monitort váltottunk asus t kapot azt meg nem kell kapcsolgatni standby ban van ha nem kap powert és automatikusan bekapcsol ha érzékeli a gépet az én g7 em viszont kapcsolgatós

[link] de nem egyedi jelenség

[ Szerkesztve ]

(#86448) Doky586 válasza Paddyhats (#86439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Monitort nem szokás (kézzel) kikapcsolni.
Monitor menüjében az automatikus kikapcsolás idejét a max ra kell állítani. Fogyasztásban úgy sincs különbség a kikapcsolt és az alvó állapota közt.

(#86449) Paddyhats válasza Doky586 (#86448) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Nem szokás valóban de ha nem kap képet akkor idegesítően villog (pislog) a monitor ledje ilyen nagyon éles erős kék színben ...... ezért kapcsolom ki ha meg nem kapcsolom ki 1 idő után kikapcsolja magát . Eddig minden samsung monitorom ilyen volt.... azért egy 200k s monitornál már gáz mikor feleségem 100k s asus monitorja meg annyi ha van kép zöld ha nincs akkor narancs színben világít gyengén

Eredetileg nem samsingot akartam de az odyssey g7 hajlított 27 monitor nagyon megfogott . Valóban remek monitor ezt az 1 dolgot kivéve

(#86450) Doky586 válasza Paddyhats (#86449) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem olcsó samsung monitorom van, de gépkikapcsoláskor azonnal kikapcsol. Hdmi kábelen van. Az előző gépemmel is így ment.

Akkor van probléma ha gagyi a kábel vagy átalakító van a végén. Azokkal nálam is még panaszkodik 1-2 percig hogy "nincs jel"..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.