Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) norcsu81 válasza ricsi99 (#67500) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Igen, van olyan ram párban.
Az alábbi lévő linken megnézheted.
[link]
Amikor megláttam, hogy a Corsair ramok nem futnak max-on akkor egyből lefrissítettem a BIOS-t.
De tök feleslegesen, mert a honlapon található verzió volt már az alaplapon.

(#67502) ricsi99 válasza norcsu81 (#67501) üzenetére


ricsi99
addikt

Sorry ... más ötletem nincs.
Ha a lap biosa nem támogatja 100% -an a ramot ott sok mindent nem lehet tenni.

Már a 286-osomat is húztam erre már rájöttem.
De lehetséges van okosabb nálam... kérdezgess körül más topicokban ,hogy ki milyen ramot használ és mit kell kerülni... Sajna az amd az am2-es procikkal kezdődően ezt elk@rta rendesen.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67503) norcsu81 válasza ricsi99 (#67502) üzenetére


norcsu81
csendes tag

azért köszönöm a fáradozást!
Veszek bele a fenti linken található ramot, azzal biztosan megy.
Igaz nem 2000mhz, de az a kis különbség csak nem okoz olyan sok sebesség csökkenést.

(#67504) ricsi99 válasza norcsu81 (#67503) üzenetére


ricsi99
addikt

Nincs mit.
a topicban amit linkeltem ott is faggatózz... az elmélet meg a gyakorlat nem mindig fedi egymást :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67505) norcsu81 válasza ricsi99 (#67504) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Oké rendben, körbe kérdezek.
Minden jót! :)
Üdv.

(#67506) XplayR


XplayR
csendes tag

Sziasztok

Inteles lapos vagyok ezèrt esetleg valaki tudna segíteni hogy ryzen 2700x , 3700x ,3800x, alá külön külön milyen lapokat ajánlanátok ès ha mèg ez nem offtopik akkor hűtèst is ;)

a proci+ lap egy 1080ti mellè 3000 mhz-s ramokhoz ès 650w corsair táp mellè kerülne. Az utsó offtopikos kèrdès hogy a mostani i7 7700k procimat melyik 3 ryzen überelnè
A fent leírtam közül ha játèkról ès streamelèsről lenne szó egyszerre.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#67507) Starchm válasza XplayR (#67506) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen alaplapot vegyek.

3700x, 3800x biztos jobb multicoreban, de sztem még a 2700x is jobb nála.

Hűtő

(#67508) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Alaplap: Asus P8H61-M LX3 R2. 0
Processzor:Intel Pentium G860
Memória:Kingston 1333Mhz DC 8 Gb Ddr3
Op rendszer:Win 10 Enterprise 64 bit

A gondom az lenne ezzel a géppel hogy az előlapi hangkimenetet nem tudom rávenni a működésre. Haver azt állítja telepítés előtt jó volt. A biosban már átállítottam HD-ről AC97-re az fp-t, de így sem megy. Nekem csak Realtek integrált hangkártyáim voltak, azzal tudom hogy csak a manager kell. De ezzel az nvidia cuccal nem boldogulok. Hogyan működhetne az fp? Semmilyen driver nincs telepítve, csak amit a win tett fel. Kivéve a vga ami szintén nvidia GTX 660 TI.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#67509) Glaz-dozfhut válasza Wucky (#67508) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A gyártó oldaláról azért meg lehet próbálni a letöltést. Win 10-hez csak chipset driver van, de ha úgy sem megy, megpróbálkozhatsz win7-es driverek közül az audiot. [link] kárt nem tesz a próba.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#67510) Wucky válasza Glaz-dozfhut (#67509) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi. Megpróbálom.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#67511) ricsi99 válasza Wucky (#67510) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Win 8.1 es driver megpróbálhatod.
Biztos megy az elölap? Nincs lecsúszva /rosszul feltéve?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67512) Wucky válasza ricsi99 (#67511) üzenetére


Wucky
senior tag

Leellenőriztem a lap könyve alapján. Rádugtam az én gigabyte lapomra, és azon is ment. Csak ezen a foson nem megy.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#67513) ricsi99 válasza Wucky (#67512) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld meg akkor a 8.1 es drivert ,én is azt használok a lapomon.
Ha úgy sincs hang akkor pen drive-ről valami livel linux al is meg kellene nézni, ha ott szól akkor 100% driver hiba ,ha ott sem akkor passz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67514) cheatergs


cheatergs
senior tag

Szép napot mindenkinek!

Asus X58 Sabertooth elindul, de nem bootol (legalábbis képet nem ad), POST kód nincs (több csipogóval se).
A memtest OK nevű led vörösen világít, manual szerinti nyomva tartás nem használ.

Túl vagyok:
-ram csere (hynix 4gb és samsung 4gb mind2 1.5V)
-cpu csere (i7-920 és xeon w3580)
-ram bank csere (single, dual és tri-channel)
-clear cmos (jumper és gombelem)
-üres ram bank (POST nem jelzi)
-8 pines atx kieg nem bedugva

Póttápom nincs (FSP 650W).

Se a manualban, se a neten nem foglalkoznak külön a memtest red leddel, csak a cpu red leddel együtt. V az a konklúziójuk, h rosszul ül a proci a lapban v nem kompatibilis a ram-mobo.

Előző tulajnál állítólag hasított.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#67515) ricsi99 válasza cheatergs (#67514) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
"-8 pines atx kieg nem bedugva"
ezt azért nem erőltetném nem tudom ki javasolta

Ha nincs a lapban semmi ,se cpu se ram stb stb
Csak simán az atx táp bedugva.
Úgy reagál e a bekapcsoló gombra rendesen? Tehát megnyomod bekapcsol.... aztán ha 4-6mp ig nyomod a kikapcsoló gombot akkor kikapcsol rendesen?

Cpu foglalat rendben van? Régi cucc aztán a tuning megviseli a lábakat rendesen....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67516) Wucky válasza ricsi99 (#67513) üzenetére


Wucky
senior tag

Találtam itthon egy alaplapot Gigabyte GA-H61M-S2PV. Azt tettem be. Azzal működik a frontpanel. De hiába dúrtam le mindent a vinyóról, partícionáltam újra, most plussz 3 partíciót csinált a win 10 és csak win 10 boot managerrel hajlandó indulni, ha a biosba az van beállítva. Ilyet nem láttam még. Az eredeti win 10-em sem csinált még sosem és **** verziók sem plusz 1 partíciónál többet. Mára abba hagyom, mert kikészít ez a win 10.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#67517) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hahó.

Adott egy MSI B350 Tomahawk Arctic alaplap, HKM BIOS-szal. Használat közben egyszer csak elment a net és utána nem is jött többet vissza. Windowsban még szüttyögtem vele, de nem sikerült megcsinálni. A kábel/router biztos, hogy jó, ellenőriztem másik géppel. Gondoltam, akkor rakjunk újra egy Win 10-et, de már telepítés közben sem akart online menni, így kizártam a szoftveres problémát - és BIOS-ban sincs letiltva az ethernet.

Van még valami, amivel lehet próbálkozni vagy lehasalt a LAN chip?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67518) ricsi99 válasza Wucky (#67516) üzenetére


ricsi99
addikt

Na ja win10 agyas.
Akkor tudod ez kikerülni ,ha egy másik gépben megcsinálod a particionálást egy hdd/ssd-n majd amikor telepitesz kizárolag az legyen benne és csak megmutatod a teliptonek ,hogy az elöre elkészitett particióra telepuljon
Mezei win7-el tesztelj ,ha ott megy utánna ráérsz a win10-el

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67519) ricsi99 válasza Synthwave (#67517) üzenetére


ricsi99
addikt

Gondolom nem fogad adatot a hálókártya.
Egy nem megfelelő bios simán elintézi... saját tapasztalat... ha rájössz a megoldásra engem is érdekelne

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67520) Synthwave válasza ricsi99 (#67519) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

HKM beta BIOS, Matisse-hoz. De 1 hónapja ez van rajta és eddig semmi gond nem volt vele, szóval szerintem nem itt van a kutya elásva.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67521) ricsi99 válasza Synthwave (#67520) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbálj ki egy live linux -ot... ha ott megy akkor sw gond... ha ott se akkor hw

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67522) Synthwave válasza ricsi99 (#67521) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na de ha szoftveres gond lenne, akkor a friss, formázás utáni Win 10 telepítés közben csatlakozott volna a nethez, nem? Mert próbálta azonosítani a hálózatot, de nem sikerült neki és csak offline módban ment tovább az install.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67523) ricsi99 válasza Synthwave (#67522) üzenetére


ricsi99
addikt

"HKM beta BIOS, Matisse-hoz. De 1 hónapja ez van rajta és eddig semmi gond nem volt vele, szóval szerintem nem itt van a kutya elásva."

Szerinted nem hw a gond... oké ha szerinted software a gond arra tökéletes a live linux... nem kell telepiteni ,állltalában minden hw-t felismer... ha ott megy neked van igazad és és windows kergamarhakór
ha ott is dettó ugyan az akkor hw probléma

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67524) cheatergs válasza ricsi99 (#67515) üzenetére


cheatergs
senior tag

ATX 8pinest arra javasolták külföldi fórumon, h ha elindul anélkül és nem világít a cpu red led, akk elszállt a vrm.

Foglalat rendben van.

Bekapcs gombbal be lehet kapcsolni, de kikapcsolni nem lehet. Tápról kell leállítani.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#67525) ricsi99 válasza cheatergs (#67524) üzenetére


ricsi99
addikt

Én akkor lapra tippelek.
Lehet előző tulajnál hasított ,de az utazás megviselte.
Cpu nélkül is reagálni kell a kikapcsoló gombra

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67526) cheatergs válasza ricsi99 (#67525) üzenetére


cheatergs
senior tag

Pdg jó tankos dobozban érkezett, meg antisztatikus zacsiban, ah illik.

Meg eszerint akk 1 Asrock Extreme6 is belehalt a földrajzi hely megváltoztatásába? Azt ugyan nem volt időm bevizsgálni anno, csak 1 próbát tenni, de hasonlóra emléxem.

Van 1 Lenovo S20 szerverlapom, amin foglalatcsere volt, az már el se indult.

Úgy érzem, h sajnálatomra az S1366 a legtrágyább platform, amit valaha kiadott az Intel, mert ami működik UD4, az is megbízhatatlan és alulteljesít a neten mutogatott tesztekhez képest.

Mindig minden mindegy

(#67527) ricsi99 válasza cheatergs (#67526) üzenetére


ricsi99
addikt

Régi cuccok érdekesek
Extrém példák....volt lapom 100% kiválló... kivettem a procit ,és nem tudtam ,hogy rá volt sülve 2 láb... beraktam egy újat és se kép se hang... 2 nap amikor már nagyítóval néztem akkor láttam a hibát.
Rendeltem lapot e-bay.. gyönyörű csomagolás ,alaplap szinte vadonat új ,csak épp egy extra csavar is belekerült a tasakban ami persze szépen meg is találta magán a cpu foglalatot amin szemmel látható sérülés nem volt...de amit beleraktam cpu-t az elégette
Rendeltem 560ti videokarit ,szintén tökéletes csomagolás... viszont csak a házba kicsit meghajlitva/feszitve működik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67528) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte X570 Aorus Master alaplap egy AMD Ryzen 9 3900X társaságában.

Tegnap raktam össze a gépet és a gyári AMD hűtőjének az RGB-je szépen megy is, viszont az alaplap "armor led-jei" egyáltalán nem működnek, hiába csinálok bármit is az RGB Fusion 2.0 progiban.

Valakinek valami ötlete esetleg? :R

(#67529) Glaz-dozfhut válasza Tomace91 (#67528) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Valahogy nekem se szuperált kifogástalanul az a program sohasem. Az utilities-nél vagy valahol írják, hogy a segédprogramok telepítése előtt, az app centert kell telepíteni. Én úgy csináltam, mégsem volt az igazi. Az alaplapot vezérelte, de a videókártyát nem. Mondjuk az nem volt aorus, de gigabyte.

- Glaz-doz-fhut -

(#67530) Tomace91 válasza Glaz-dozfhut (#67529) üzenetére


Tomace91
senior tag

Először az app centert raktam fel, de az alaplapi ledeket mármint az aorus logot és az ess sabre feliratot nem tudom máködésre bírni.

(#67531) Tomace91 válasza Tomace91 (#67530) üzenetére


Tomace91
senior tag

Működik, egy BIOS reset után.

(#67532) vodika


vodika
tag

Hali!
Segìtséget szeretnék kérni: sógor Asus alaplapos
gépe dobott egy hátast és 2-3 biztosíték lecsapás után
jobb létre szenderült. Hoztam egy ATX-es használt de tesztelt tápot (a gép maga is vagy 6-7 éves) de most nincs bootolás alatt videójel. Ha kiveszem a vinyót, vagy a RAM-ot, videó kártyát semmi beep meg semmi. Tartok tőle hogy meghalt a lap.. valami tipp mit hogyan teszteljék? Nincs màsik gép így tesztelni nem tudok másik videó kártya sincs. Köszönöm előre is!
Üdv: Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#67533) ricsi99 válasza vodika (#67532) üzenetére


ricsi99
addikt

Kiszedsz az alaplapból mindent ,cpu ram ,kártyák mindent....
Utánna megnézed ,hogy egyáltalán a bekapcsoló gombra reagál e
bekapcs... ventiknek pörögni kell.... aztán nyomod 5-10mp ig a bekapcsoló gombot akkor ki kell kapcsolnia
Ha ez megy akkor van rá esély ,hogy felkeljen a lap.
Ez után mehet teszt ,hogy csak cpu és sipol e... igy tovább

UI: ha meghal a táp sose tudhatod ,hogy mit visz magával... szóval ha teszteled valami másik dépben az alkatrészek csak nagyon ovatosan mert nem tudhatod nem e csinál valahol valamiböl egy darab sziliciumkupacot.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67534) vodika válasza ricsi99 (#67533) üzenetére


vodika
tag

Köszi ricsi99!
Eddig megvolt a RAM és a Profi kivételével minden lépés.
A proci venti megy a táp visszajelző LED világít és mintha a vinyó is menne. De nincs videójel...
A táp is megy tesztelve is volt.
Na majd csak lesz valami....
Üdv: Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#67535) vodika válasza ricsi99 (#67533) üzenetére


vodika
tag

Ja igen a kikapcs nem megy és a részére sem reagál...

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#67536) ricsi99 válasza vodika (#67535) üzenetére


ricsi99
addikt

99% kuka sajna

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67537) Synthwave válasza ricsi99 (#67523) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, szerintem a hardver a gond, csak nem a BIOS..

Mindegy, vergődök vele valamit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67538) Doky586 válasza Wucky (#67516) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"és csak win 10 boot managerrel hajlandó indulni"

Szerintem ez így természetes. Nálam is így megy. Miért zavar ez téged?

(#67539) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Volna egy Asus Expedition b250 V7 lapom. 16Gb ram van benne 2400Mhz-en. I5 6500 a processzor. A HWinfó szerint 1067Mhz-en mennek a memóriák (nem fut semmi). Ennyit kellene írnia vagy Biosban kell mahinálni? Köszönöm :R :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#67540) ricsi99 válasza nomad138 (#67539) üzenetére


ricsi99
addikt

Elöször is nézd meg másik programmal is Cpu-z .aida64 stb...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67541) nomad138 válasza ricsi99 (#67540) üzenetére


nomad138
tag

A CpuZ-ben a 2400Mhz mellett zárójelbe ott van, hogy 1200Mhz. Az miért lehet? 4x4Gb 2400Mhz

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#67542) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!

Összeszerelésnél megtorpantam egy kicsit egy Crosshair VI alaplapnál.
Van rajta 4+4 PIN és egy 4 PIN CPU táp csatlakozó.
Az FSP Hydro G 750 tápomon viszont csak 1 db 4+4 PIN tápcsati van amire CPU van írva.
A kérdésem a következő:
A PCI-E 6+2 csatlakozót ráköthetem a CPU 4+4 PIN helyére és az így felszabadult CPU feliratú tápból jövő 4+4 PIN csatlakozó egyik felét pedig a külön árválkodó 4 PIN helyére?
Lehet kissé bonyolultan írtam le, ha nem teljesen tiszta mit szeretnék lövök hozzá fotókat.

A tápból összesen 4 ilyen PCI-E 6+2 csatlakozó jöhet ki. (gondolom a multi GPU-s rendszerekre felkészítve)

(#67543) abdulka1 válasza Aethel (#67542) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az a plusz 4 pin akkor kell ha extrém tuningot tervezel. Ellenkező esetben elég a 8 pin(4+4)
A PCIe csatlakozót ne próbáld helyette használni. Nem is nagyon menne mert más a kialakítása. (persze erőből megoldható)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#67544) ricsi99 válasza nomad138 (#67541) üzenetére


ricsi99
addikt

Felszorozza az alaplap ne foglalkozz vele....
Memory fül alatt látod az aktuális sebességet
Spd fül alatt látod ,hogy a ram milyen tulajdonságokkal rendelkezik gyárilag.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67545) ricsi99 válasza Aethel (#67542) üzenetére


ricsi99
addikt

"A PCI-E 6+2 csatlakozót ráköthetem a CPU 4+4 PIN helyére "
meg ne próbáld a vga tápcsatit bedugni mert nagy valószínűséggel elégeted a lapod és a tápod!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67546) jokeph válasza abdulka1 (#67543) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

Ellenjavalt, mivel ha bele is lehetne (max erőszakkal) tuszkolni, igen csúnya füst keletkezne a fordított +12V/GND kötés miatt. :U

EPS 8 PIN:

PCI-E 8 PIN:

:U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67547) Aethel válasza ricsi99 (#67545) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat, közben megnéztem alaposan és fizikailag hülyebiztosra van kialakítva :D
Nem tervezem az extrém tuningot, elég jó áron sikerült hozzá jutnom, emiatt esett erre a lapra a választásom. Egy sima kis mezei 3600 Ryzennel lesz hajtva. Akkor elég lesz neki a 2x4 PIN :))
Csak a Manualban olvastam azt a mondatot hogy mindkét CPU tápot adjam be neki mert különben eljő a Ragnarök és a többi..
Köszi még egyszer! :R

(#67548) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Segítséget kérek.

Néhány nappal ezelőtt a gépet "járva" hagytam.
Semmilyen tesztprogram nem futott vagy játék alapont ment a gép.
4-5 óra után mikor bejöttem a géphez az alábbi jelenségre lettem figyelmes.

[link]

Jól hallható volt.Eleinte azt gondoltam,hogy valamelyik ventillátorom csapágyas.
Kikapcsoltam a gépet,majd bekapcsoltam.
A hiba elmúlt azóta sem tudom előhozni.

Foglalkoznom kell ezzel a hibával?Mi okozhatta ezt a zajt?

Az alaplap egy ASUS Z390 H Strix Gaming
Tápegység: Be quiet straight power 10 700W

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#67549) ricsi99 válasza PeTeR_33 (#67548) üzenetére


ricsi99
addikt

Inkább olyan hangja volt mint amikor hozzáér valami a ventilátorhoz...
Úgy látom nem egy ördöngösség kivenni .
Szerintem ne foglalkozz vele... ha meg nem hagy nyugodni akkor vedd ki ventillátort is nézd meg.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67550) jokeph válasza ricsi99 (#67549) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tényleg arra hajaz a hang, mintha változó mértékben elérne finoman a ventilátor pl. egy kábelt... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.