Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) #90933760 válasza Sixty21 (#5649) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha a DVD meghajtója működik akkor az IDE vezérlésnek jónak kell lennie, nem?

(#5652) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen alaplapom és az lenne a kérdésem hogy EZ a ram pár mennének e benne gond nélkül?

Köszönöm előre is! :R

Üdv.: Levente

(#5653) #90933760 válasza Levmen (#5652) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elvileg megy, de az 1333-as sebességet akkor éri el ha túlhúzod. 1066-ot tuti megy. Én mondjuk 775-re nem vennék DDR3 memót...

(#5654) Levmen válasza #90933760 (#5653) üzenetére


Levmen
tag

Köszi a választ! :R

Mért nem érné el az 1333MHz-t ha a lap támogat 1333MHz-ig?

A lap csak DDR3-as ramokat támogat!

Üdv.: Levente

(#5655) #90933760 válasza Levmen (#5654) üzenetére


#90933760
törölt tag

Menni fog. Ha ad olyan szorzót a lap akkor megy, ha nem ad akkor emelni kell kicsit az FSB-n, hogy elérje. Ha jól mondom.

Egyébként az se lesz katasztrófa, ha nem pont 1333-on megy, mert az északi híd átengedő képessége 800 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#5656) Sixty21 válasza #90933760 (#5651) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Igazad van. Ez felett elsiklottam. tegnap szombat volt :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5657) Levmen válasza #90933760 (#5655) üzenetére


Levmen
tag

Értem köszi :R

Üdv.: Levente

(#5658) Sixty21


Sixty21
aktív tag

asus m2n sli-be van esélyem két gtx 460 oc kártyát meghajtani?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5659) nincskedvem válasza Sixty21 (#5656) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

tehát senkinek semmi ötlete?
közben szétszedtem az egész gépet..ram,proci minden ki.majd minden be. és sikerült a hütőnek a két alsó pöckét letörni..tehát bekapcsolás után kb 10mpig megy a gép.majd leáll (gondolom mert nem kap megfelelő hütést..) kezd már kicsit idegesiteni, hogy déltöl szenvedek vele és még csak rosszabb lett mint volt..
valaki aki miskolci, és csupán szivességbol megnézné ezt a s**rt megtenné? nem aztmondom,hogy létszükség a gép,de néha nagyon kell..

(#5660) Kobold190 válasza nincskedvem (#5659) üzenetére


Kobold190
aktív tag

ha letörted a pöcköket akkor gondolom amd-s géped van :)

(#5661) nincskedvem válasza Kobold190 (#5660) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

775ös intel.

(#5662) Kobold190 válasza nincskedvem (#5661) üzenetére


Kobold190
aktív tag

:Y annak meg hogy sikerült letörni a pöckeit?? nincs érzés a kezedben?? :D

(#5663) nincskedvem válasza Kobold190 (#5662) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

mivel déltöl szenvedtem vele,és amúgy se vagyok egy türelmes ember..így sikerült letörni. de ha bárkinek van valmi ötlete hogyan lehetne orvosolni a huto hibat,es a fent emlitett problemakat, szivesen vennem. de attol lennék igazán boldog ha személyesen egy hozzá értő szemugyre venné. köszönöm az eddigi segitseget is!

(#5664) batmab válasza nincskedvem (#5663) üzenetére


batmab
senior tag

itt próbáld meg.. közel vannak, de legalább nem távol... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#5665) Kobold190 válasza batmab (#5664) üzenetére


Kobold190
aktív tag

másik lefogató pöcköket meg én birok adni ha kell, nekem van itthon 8 darab :)

(#5666) batmab válasza Kobold190 (#5665) üzenetére


batmab
senior tag

nekem ne.. ;]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#5667) Kobold190 válasza batmab (#5666) üzenetére


Kobold190
aktív tag

nem neked, csak épp a te neved volt ott, tudja az akinek szólt :K remélem :))

(#5668) nincskedvem válasza Kobold190 (#5665) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

azt megköszönném! viszont a cseréjét valaki másra biznám, mivel én inkább már nem nyulok hozzá..be irtam a fent emlitett topicba is a problémámat. remélem sikerrel járok. köszönöm mégegyszer!

(#5669) haddent


haddent
addikt

üdv
nem teljesen ide tartozik, de nem tudok jobb helyet neki, és végső soron alaplap-gond...
szeretnék egy vadállat "routert" (szervert) összerakni, és ehhez egy cpu-gpu integrált kis mini itx lapot néztem ki. Ez szép és jó, azonban ezen van 1db lan csati. Ugye kellene nekem 4db lan és wifi sugárzás is. Tudtommal mindkettőre van PCI kártya, de ezeken az alaplapokon 99%-ban csak egyetlen 1db PCI sín van. Tehát a kérdés: hogy lehetne ezt megoldani? :DDD Van 4xlan + wifi kombinált bővítőkari?
Köszi előre is!

(#5670) Kobold190 válasza haddent (#5669) üzenetére


Kobold190
aktív tag

veszel mellé egy routert és annyi, vagy egy switchet és egy wifi kártyát és osztod azzal attól függ milyen neted van :R

(#5671) haddent válasza Kobold190 (#5670) üzenetére


haddent
addikt

De hát épp ez az :D Hogy ő látná el a router szerepet. De most jut eszembe, hogy vannak USB -s WiFi stick -ek, azok vajon tudnak sugározni is valami agybeteg antennával? És akkor a PCI slotot megkapná a 4x lan.

Ha veszek mellé routert/switch-et akkor semmi értelme... vannak olyan routerek amik tudják ezt, amit ez tudna. A lényeg, hogy erre saját OS -t rakhatok, és a lehetőség tárháza végtelen..

[ Szerkesztve ]

(#5672) spista222 válasza haddent (#5669) üzenetére


spista222
addikt

Ha routert szeretnél belőle építeni akkor kellene bele akkor minimum 2 Rj45 port kell egy az internetnek és egy a belső hűlózatnak amit aztán továbbosztasz egy switch-el.
A wifi-t megoldhatod egy AP-val vagy egy jobb USB- stick-el.(vannak USB-s LAN-ok is:) )

[ Szerkesztve ]

(#5673) haddent válasza spista222 (#5672) üzenetére


haddent
addikt

Igen az RJ45 -öt "hívtam" én LAN port nak :) Abból kell 4db, meg 1 bejövő. De akkor meg is válaszoltad, hogy USB -s stick is megfelel wlan sugárzásra.

(#5674) Kobold190 válasza haddent (#5673) üzenetére


Kobold190
aktív tag

de ha veszel egy routert akkor ugyanottvagy nem, van 4 lan rajta+ sugároz is a házon belül, kevesebbet is fogyaszt mind egy pc, vagy letölteni is akarsz rá ?? :)

(#5675) haddent válasza Kobold190 (#5674) üzenetére


haddent
addikt

Igen, illetve home szerver, print szerver, NAS szerver, multimédia szerver stb... tehát ezért lenne fontos egy nem kifejezetten lebutított, inkább kihegyezett linux futtatására való készség.

(#5676) Kobold190 válasza haddent (#5675) üzenetére


Kobold190
aktív tag

én akkor is a routert javasolnám hozzá, a pci-od szabad maradni, a routernak meg elég 1 lan is :)

(#5677) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Adott egy ASUS Z77 Sabertooth alaplap, UEFI BIOS.szal. A probléma csak az hogy a bootsorrendnél csak a Vertex3-at és a DVD írót hajlandó felismerni, holott látja a többi vinyót is a gépben. Ilyennel még nem találkoztam a régi BIOS.os alaplapokban. Mit lehet tenni hogy a többi meghajtót is lássa?

(#5678) #10726912 válasza Dr. Akula (#5677) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem ismerem az alaplapod, olyannal már találkoztam, hogy a BIOS-ban meg kellett adnom a gépnek, hogy melyik az elsődleges HDD és ODD és mindig azokat kereste BOOT-oláskor, ami beállítottam elsődlegesnek. Ott keresd, ahol a BOOT sorrendet beállítod.

(#5679) spista222 válasza Dr. Akula (#5677) üzenetére


spista222
addikt

Igen mint előttem is írták van hogy a boot sorrendnél csak azt tudod megadni hogy HDD vagy ODD legyen az első és egy másik menüből ki tudod választani hogy melyik HDD legyen a sok közül amelyik bootol.

(#5680) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha vagy pl egy ilyen alaplapom, amin ugye van DVI + HDMI kimenet is, akkor erre köthetek 2 monitort VGA nélkül, illetve lehet úgy hogy az egyik monitort DVI kábellel, a másikat pedig HDMI -> DVI kábellel, ha esetleg nincs HDMI port a monitoron? :U

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5681) spista222 válasza bugizozi (#5680) üzenetére


spista222
addikt

Régebben egy AMD-s integrált lapon nem lehetett egyszerre használni a HDMI-t és a DVI-D-t mert ugyanaz a kimenet volt csak más csatlakozóval amit a kézikönyvben fel is tüntettek.
Megnéztem a te alaplapod kézikönyvét és smmiféle erre utaló figyelmeztetést nem találtam vagyis menni kellene 2 monditoros módnak a hdmi(teljesen mindegy hogy ezt átalakítod vagy sem)+DVI-D párosítással.

(#5682) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

szerintetek lenne ertelme egy mini PCIe foglalatba USB3 bovitokartyat pakolni? Nem tudom fejbol milyen adatatvitelre kepes a miniPCIe, hany csatornaja lehet... Erdemes ezzel szorakozni, vagy nem lesz jelentosebben gyorsabb, mint az USB 2.0-as kapcsolat?

Koszi

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#5683) spista222 válasza nbg (#5682) üzenetére


spista222
addikt

Itt egy link.
X1 es sáv van benne ami 250MB/s-ot tud ez alatta van az USB3.0 sebességének de a 2.0-nak majdnem 4 szerese vagyis megérheti berakni.

(#5684) nbg válasza spista222 (#5683) üzenetére


nbg
senior tag

Koszi, akkor azt hiszem meglepem a dolgot.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#5685) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Asrock 970-esekkel és 990-el elég sok gond van erről ti mit tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#5686) Gyufaaa válasza FuRiONight (#5685) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én ezt mondanám inkább. :U
Elég jól szerepel tuning terén.

[ Szerkesztve ]

(#5687) FuRiONight válasza Gyufaaa (#5686) üzenetére


FuRiONight
őstag

mi a gond 970-el és a 990-nel?

(#5688) Dr. Akula válasza spista222 (#5679) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na épp ez a bajom, hogy ilyet nem találok. Átnéztem minden menüpontot az advanced beállítási módban (nehogy az legyen a probléma hogy basicnél "ez téged úgysem érdekel" jeligével kihagyja), de semmi. Érdekes mód pont azt a 2 meghajtót engedte kiválasztani ami a natív SATA3 vezérlőn lóg, de a chipsetnek van ugyancsak natív SATA2-es vezérlője is, ami azon van az sehol. Az extra Asmedia vezérlőchipen lógókat már nem is említem.

Észrevettem azt is hogy a SATA3-ra kötött SATA2-es (vagy 1-es?) DVD író minden 2. lemezt nem képes beolvasni, hiába kompatibilis visszamenőlegesen. Köztük a gyárilag nyomtatott (nem írhatóra felpörkölt) alaplapi driver lemezt se. Amíg SATA2-n lógott, semmi baja nem volt. Ez ennyire szar?

(#5689) Gyufaaa válasza FuRiONight (#5687) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak annyit olvastam róla, hogy a magok feloldásában nem a legjobb a 9x-es széria. Azt hiszem ebben a topikban volt róla szó. Nem mondom tutira! Viszont az biztos, hogy ezzel a lappal elég sok a jó tapasztalat tuning terén is. :U

(#5690) spista222 válasza Dr. Akula (#5688) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg "+" vagy "-" -al is lehet állítani a drive-ok között.(Esetleg PageUp/PageDown <-,->,enter pl a hdd-n)
Ha végképp nem tudsz semmit beállítani a BIOS-ban akkor kösd a DVD-t a sata2-es portra és post közben nyomd meg az F8-at azzal előjön a boot menü amiből ki tudod választani bármelyik eszközt és ott kiválasztod a DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#5691) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Egyik kolléga már adott választ, de más véleményére is kíváncsi lennék :)

Szóval van egy ilyen alaplapom és ezt a kittet akarnám bele venni.
A kérdésem megint, hogy futnának e gond nélkül és elérnék e a kívánt sebességet? (1333MHz-t és a CL6-ot)

Előre is köszönöm minden válaszolónak! :R

Üdv.: Levente

(#5692) spista222 válasza Levmen (#5691) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
nem látom memória támogatásban ezt a ram-ot, ettől független még mehet.
Én is vettem 1333MHz-es DDR3 memóriát de az én G41-es lapomban nem akar hibátlanul menni csak ha 1066-on járatom, lehet hogy nálad ilyen probléma nem fog előjönni csak gondoltam szólok. Még az is előfordulhat hogy nem lehet ilyen alacsony időzítéseket beállítani azon a lapon(nem néztem meg hogy mi a minimum és max időzítés azon a lapon)
Lehetséges hogy egy BIOS-frissítés kell neki.

(#5693) Levmen válasza spista222 (#5692) üzenetére


Levmen
tag

Értem köszi! :R

És ezeket a CL támogatós dolgokat valahol meg lehet érdeklődni, hogy mennyit bír az alaplapom?

Üdv.: Levente

(#5694) porsapka válasza spista222 (#5589) üzenetére


porsapka
csendes tag

Köszi,a b75 és h77 mivel jobb,mint a h67?

(#5695) spista222 válasza Levmen (#5693) üzenetére


spista222
addikt

A memória QVL-ben vannak CL6-os memóriák vagyis az nem lesz gond:)

porsapkaNatív USB3.0-om támogatással jobb a H77 mint a H67. A B75 nél viszont egy SATA3-at lefokoztak sata 2 re.

[ Szerkesztve ]

(#5696) Levmen válasza spista222 (#5695) üzenetére


Levmen
tag

Értem. Szóval akkor tuti jók lesznek? :U

Mert az eladó azt írja, hogy az amd-t jobban szereti mint az intel-t. Nekem intelem van. Na de mi a különbség? Mi az hogy jobban szereti az amd-t?

Üdv.: Levente

(#5697) spista222 válasza Levmen (#5696) üzenetére


spista222
addikt

Kérdezd meg hogy mekkora feszültséggel működik, ha több mint 1.5 akkor azért nem ajánlják az intelhez mert az újabb processzorok beépített memóriavezérlői nem szeretik a nagyobb feszültséget, de ilyen "régi" lap bírja ezt mert még DDR2 támogatással is adtak ki ilyen lapot ami 1,8V-on megy.
Sajnos mivel nincs benne a Memry QVL-ben így biztosat nem tudok mondani rá. Menni kellene de mint minden ez is csak akkor derül ki ha kipróbálod legalább egy hetet.

(#5698) #65675776 válasza Dr. Akula (#5677) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elméletileg a Boot Option Priorities-nél kellene, hogy ezek a beállítások legyenek, csak sajnos az Asus szokás szerint nagyjából használhatatlan kézikönyvet csinált. (De a BIOS-ban lehet patkánnyal bohóckodni, az a lényeg...) Mindenképpen Advanced mode-ban kell lennie az UEFI-nek ha jól emlékszem, hogy ez el is érd rendesen.

(#5699) porsapka válasza spista222 (#5695) üzenetére


porsapka
csendes tag

Ezt is köszi. :)

(#5700) porsapka


porsapka
csendes tag

az Msi vagy az ashrock b75 -öt ajánljátok inkább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.