Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Egy ABIT AW9D alaplapon szeretnék BIOS-t frissíteni.
BIOS frissítés leírása: [link]
BIOS verziók letöltése: [link]

A letöltött BIOS verziókat nem tudom kicsomagolni. Hibás archívum.
A leírásból az awdflash.exe nem tölthető le.

Ilyen fájlokat én nem töltök le ismeretlen forrásból. Ezért kérnék segítséget, hátha valaki tud megbízható forrást ezeknek.

[ Szerkesztve ]

(#58452) Viktor77 válasza csadi0011 (#58451) üzenetére


Viktor77
titán

Én innen letöltöttem, MS Defenderrel ellenőríztem, nem talált semmit. Benne van a flashelő file is.

De tessék. Pubban vannak a biosok. Innen vettem a linket.
Csont ugyanaz jön le, mint az első linkemről.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#58453) snecy20 válasza MésziGab (#58447) üzenetére


snecy20
veterán

Ez így egy jó párosítás lesz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58454) abdulka1 válasza poirot (#58450) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Eseménynapló mit mond?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#58455) Terentius


Terentius
őstag

Segítséget szeretnék kérni, mert az alaplapi(MSI B150M Mortar) hangszóró jack kimenet egyik napról a másikra semmilyen hangot nem ad le. Csak a házon(PC) lévő előlapi csatlakozó működik.

Poco F5 12/256 Gb

(#58456) csadi0011 válasza Viktor77 (#58452) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszönöm! :R

(#58457) poirot válasza abdulka1 (#58454) üzenetére


poirot
senior tag

A helyi adapter nem támogatja a Bluetooth Low Energy funkciót.

Ez ebben az időben volt, de viszont az USB-vel volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#58458) corwen


corwen
csendes tag

Helló!

Van egy Z270 chipsetes alaplapom, ALC1220 audióval megáldva. Egyszercsak feltűnt hogy a hátulra bedugott hangfalam nem szól. Vezérlőpultban megnéztem, az a kimenet van alapértelmezettre kapcsolva, viszont lejátszás esetén a hangerő nem megy 1 csíknál feljebb. A hangfal helyett egy fejhallgatóval is kipróbáltam- nem volt jó. Front panelen viszont mind a fejhallgató és a hangfal is szólt. Kipróbáltam egy live linuxszal, hátsó kimeneten ott sem volt hang.Mi lehet a gond, illetve meg lehet-e jobban bizonyosodni arról, hogy az alaplap a rossz?

üdv,
Corwen

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#58459) kl1max


kl1max
újonc

Sziasztok!

Rendeltem kb 1 hónapja egy MSI A320M Gaming Pro alaplapot (Aqua-tól) majd miután megérkezett mellé a többi alaktrészem ebben a hónapban (CPU,GPU,RAM) és összeszereltem majd OCzni szerettem volna rá kellett jönnöm hogy ezen a fajta alaplapon nem lehet a CPU OC-zni :W . Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben mitévő legyek? A processzort mindenképp szeretném húzni mivel egy Ryzen 3 1200 ról van szó. Más megoldás nem jöhet szóba csak új alaplap :F :F ?

Válaszaitokat előre is köszönöm :R :R

(#58460) varmi2 válasza kl1max (#58459) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen más megoldásra gondolsz? Alaplap csere egy b350 chipset-re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#58461) Mikiller válasza corwen (#58458) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Felraktad a realtek drivert? Azt elindítva (fekete hangszóró az óra mellett) be kell állítani, hogy sztereo, kvadro,5.1 v. 7.1 legyen.

(#58462) abdulka1 válasza poirot (#58457) üzenetére


abdulka1
őstag

A Bt adapter nem USB-s?

A felügyeleti eseményeknél sincs semmi pirossal jelzett hiba?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#58463) poirot válasza abdulka1 (#58462) üzenetére


poirot
senior tag

Semmi. Csak ennyi.

Az asusfilter.sys-re rögtön rákerestem persze, de nem lettem okosabb. Írnak rá egy pár hibát, de ismétlem, nem lettem okosabb tőle.
Tavasszal volt egy olyan, hogy ugyanígy benyekkent a gépem, mikor elvittem egy szakértőhöz, minden működött nagyon szépen. Egyedül a PS2-es billentyűt nem választottam le nálam, nála minden simán müködött.

Na akkortól tértem rá az USB-s wifi-s billentyűre. Eddig nem is volt semmi gond.

(#58464) abdulka1 válasza poirot (#58463) üzenetére


abdulka1
őstag

Az asusfilter.sys, a leírás alapján az USB eszköz vagy a meghajtóprogram hibájára utal. Próbáld ki az eszközt egy másik gépen, vagy frissítsd a lap illesztőprogramjait.

Ha lesz még ilyen, érdemes nézegetni a naplót hátha egyszer mond valami konkrétat, és nem kell a sötétben tapogatózni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#58465) poirot válasza abdulka1 (#58464) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi az a jó tanácsot, nálam mindig a legfrissebb BIOS, plusz driverek vannak fent, ezért nem is értem az egészet.l

(#58466) abdulka1 válasza poirot (#58465) üzenetére


abdulka1
őstag

A Windows csodákra képes. (sajnos)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#58467) looser válasza Mikiller (#58448) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm! :R
Max gépcsere is lesz, végül is 10 éves a deszka...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58468) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Sziasztok! Van egy Asus K5P/EPU alaplap. A gép random szerüen újraindul. Van úgy, hogy megy 1-2 órát aztán újraindul ha tud mert inkább csak a processzor ventillátor forog de nem tud elindulni. Ram, videokártya, processzor tesztelve táp is jó! Pupos kondi nincs. Van egy másik Asus alaplap ugyan ez a hiba. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Minden segítséget tanácsot megköszönök!

(#58469) snecy20 válasza Cingi1979 (#58468) üzenetére


snecy20
veterán

Kéne első körben egy BIOS reset mindent default-ra téve. Az megvolt?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58470) Cingi1979 válasza snecy20 (#58469) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Igen! Elem kivéve stb... Mindent megpróbáltam de semmi! Elindul, kikapcsol ez megy a végtelenségig. Kondikat rendben látom. Totál tanácstalanság! 2 db ASUS alaplap és ugyanaz a hiba. Random újraindúlnak. :W

(#58471) poirot válasza Cingi1979 (#58470) üzenetére


poirot
senior tag

Szerintem nagyon kicsi a valószinű, hogy mindkét alaplapnak ugyanaz a baja. Helyedben egy másik tápot, más kábelekkel csak egy winchestert egy másik billentyűvel, egy minimális felszereltséggel, vagyis, hogy amivel már elindul a gép. Ha van alaplapi VGA akkor avval indítanám, a másikat kivenném, egy RAM-ot hagynék bent kezdésnek

Aztán innen lehet tovább vagy visszalépni.

Még azért hálózati konnektort is váltanék, vagy elosztót, hogy kizárjam a lehetséges hibákból.

(#58472) corwen


corwen
csendes tag

Hali,

sajnos a stereo beállítás volt aktív, de arra jöttem rá, hogy csak az alaplap oldaláról letöltött driver szólaltatja meg a hátsó panelt, se a realtekről letöltött, se drivereasyvel talált frissítés nem volt jó. úgyhogy most marad a "gyári".

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#58473) Harambee


Harambee
tag

sziasztok!
egy olyan problémám lenne , hogy a tegnap nap épp játszottam majd hirtelen a billentyűzetem elfelejtett működni és a karakterem magt hátrafelé ment.
Restartoltam a képet mire fel se az egér se a billentyűzet nem reagált semmi, nem is világit mintha nem kapna áramot.
Ha biosba belépek mert ott még működik akkor ott mind kettőt tudom használni.De amint a windows elkezd be bootolni vége kikapcsol mindkét eszköz. Frissitettem biost is de nem segitett, próbáltsm másik egeret de nem működött igy az egernek és a billnek nincs baja mert az asszony gépével működnek.
Maguk az usb portok is jók mert a telefonat tudom tölteni érzékeli a gép hog, bedugtam.
Mi lehet a gond? rakjam ujra a windowst vagy a rendszernek nins köze hozzá? win10 64bit

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#58474) poirot válasza Harambee (#58473) üzenetére


poirot
senior tag

Másik USB portra raktad ?

(#58475) Mikiller válasza Harambee (#58473) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nekem régebben az egér csinálta, hogy boot után középen volt az asztalon megmozdíthatatlanul.Hiába húztam ki-be, nem reagált csak miután kikapcsoltam a gépet, majd hátul táp lekapcsol, megvárni amíg minden led kialszik, újra táp be és gép bekapcs, egér ment. Ezt évente 2x 3x eljátszotta.

(#58476) Cingi1979 válasza poirot (#58471) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Oké! Köszi, megpróbálom de már feladtam. Köszi az ötleteket! Csak, hogy érdekes legyen a sztori a szobában van még 2 db pc ami hibátlanul működik. Amelyik az ASUS helyére lett berakva 52 napja megy folyamatosan hiba nélkül. Ezt a hálozatra és az elosztóra értem. Nem vagyak egy informatikai zseni de még annyit a hibához, hogy volt olyan, hogy lefagyott rendszer betöltés közben a gép. Igaz olyan csak egyszer volt. Ami állandóan hiba az ,hogy elindul megy egy darabig és kikapcsol. Teljesen kiszámíthatatlan időközönként csinálja. Eladni sem merem így mert rossz! :W

[ Szerkesztve ]

(#58477) poirot


poirot
senior tag

A BIOS-ban nincs hőfok jelző, értve a procira illetve a többi egységre. És nincs-e esetleg valami alacsony hőfok korlát berakva. Az AIDA-t indítsd el ott is van hőfok kijelzés.

(#58478) Harambee válasza poirot (#58474) üzenetére


Harambee
tag

mindet portot probáltam egyik sem jó :/

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#58479) intelMMX


intelMMX
senior tag

Van egy Asus P5VD2-X alaplapom, ami eddig egy GT620al üzemelt, ám "váratlanul mechanikailag meghibásodott" a videokártya. Egy ideig mint képadó elem működött még, aztán végleg kifingott.
Most összeraktam ezt a mocskot egy HD7750-el, ami más gépekben tökéletesen üzemelt eddig is.
Ebben persze hogy nem hajlandó képet adni.

Kérdés: Mennyi benzinen locsoljam le ezt a mérnöki kudarcot, hogy még a téridőkontinuumból is kitöröljen végleg a gyártót is?

(#58480) poirot válasza Harambee (#58478) üzenetére


poirot
senior tag

Egy hardveres reset a BIOS-nál. Hátha segít. A gép könyvében le van írva, hogy hogyan melyik jumperrel kell.

(#58481) Mikiller válasza Harambee (#58478) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Áramtalanítást kipróbáltad?

(#58482) szucsinka válasza Mikiller (#58481) üzenetére


szucsinka
őstag

Segítséget szeretnék kérni
adott egy Alaplap(asrock g43twins-fullhd) tudom régi 😁 amin van Alaplapi videokártya d-sub kimenettel de csak olyan
Monitorom illetve tv-em van amin csak scart,hdmi,komponens bemenet van
Hogy tudom osszehozni a képet olcsón? Vagy vegyek inkább egy low bugdet videokártyàt?
Esetleg dsub-dvi átalakító -majd dvi-hdmi kábel???

[ Szerkesztve ]

(#58483) poirot válasza szucsinka (#58482) üzenetére


poirot
senior tag

Keress rá a Google-n:

Hdmi vga átalakito

(#58484) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Asrock ab350m pro4 .Engedélyeztem a Fast boot beállítást de így nem tudok belépni újra a biosba.Előző lapomnál volt erre egy program de asrock alkalmazást nem találok ilyet ami Windows alól beléptet a biosba .Tudja valaki a megoldást ?

(#58485) poirot válasza Kisbocs06 (#58484) üzenetére


poirot
senior tag

Elméleletileg akkor is be kéne jutnod a BIOS-ba. Lehetséges, hogy későn nyomod a megfelelő billentyűt. Mielőtt a logó megjelenik, már akkor többször nyomkod a billentyűt. Ha így sem megy, akkor jumperrel resetelni a BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

(#58486) Viktor77 válasza Kisbocs06 (#58484) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig ott van a lapodnál a letöltések közt a Restart to UEFI.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#58487) quailstorm válasza Kisbocs06 (#58484) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gépház/frisítés/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás, és ott kéne legyen egy UEFI-be belépés menüpont.

(#58485) poirot : van olyan gép, aminél nem lehet belépni ilyenkor, nekem is van egy ilyen, Samsung Series 9. Sőt postán kaptam egy Series5-öt leformázott vinyóval ami csak bootloopolt emiatt....

(#58488) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ez a ROG SupremeFX 2015 audiochip vagy komponens milyen audiochippet foglal magába? Realtek? Creative? Nem találni róla semmi leírást de szerintem realtek 1220S lesz.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#58489) quailstorm válasza BogyóBP (#58488) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy hivatalos Asus marketinges is azt mondja hogy S1220A, akkor az.

(#58490) BogyóBP válasza quailstorm (#58489) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez elég hiba mert akkor ezek szerint realtek chipsetes, és hiába a legnagyobb gyártó mégis nem a legjobbak a termékei. Mondjuk vicces hogy a Creative sound blaster audigy is a realtek et használta.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#58491) quailstorm válasza BogyóBP (#58490) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem már egy párszor elmondtuk, hogy tévúton jársz...

(#58492) BogyóBP válasza quailstorm (#58491) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jó persze.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#58493) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Van egy ilyen asrock b150m pro4 lapom. Egy laserjet pro m12a nyomtatót nem akar felismerni win 10 alatt. Néha megy pár hétig utána,mintha elfelejtene mindent nem ismeri fel. Hiába rakom újra a hp szoftvert,semmi. Ennek a nyomtatónak csak usb 2 izéje van,ezért nem jó az alaplaphoz? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58494) poirot válasza FIREBLADE78 (#58493) üzenetére


poirot
senior tag

Az USB port vagy jó vagy nem jó, nem befolyásolja, hogy USB 2-es, visszafelé kompatibilis.

Hogyan szoktad használni ? Be van mindig kapcsolva, mikor indítod a gépet, vagy csak akkor kapcsolod be, mikor szükséges nyomtatni ?

Próbáld ki mikor észleli biztosan, úgy használd. Vagy másik USB portra rakd és ott figyeld meg.

(#58495) FIREBLADE78 válasza poirot (#58494) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Alvó állapotban lehet,mert csak villog. Teljesen kikapcsolni nem tudom. Ha megnyomom a bekapcsot,akkor végig világít a ledje. Rápróbálok másik portnál,de nem hiszem,hogy jó lenne.
[kép]ezt látom.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58496) poirot válasza FIREBLADE78 (#58495) üzenetére


poirot
senior tag

Felraktad a legújabb szoftverét? Ha jól látom firmware is van hozzá

https://support.hp.com/hu-hu/drivers/selfservice/hp-laserjet-pro-m11-m13-printer-series/9365405

Persze a firmware egy általános, fogalmam sincs, hogy jó-e hozzá.

(#58497) FIREBLADE78 válasza poirot (#58496) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:K :K :K :K Másik usb port sem jó. Az a vicc,hogy egy régebbi hp ment eddig a gépről,de az is ezt irkálta ki hibakánt. Át lett rakva egy régi gépre ott jó. Újabb hp lett az új géphez,jó volt x ideig és ugyanúgy hibát ír ki. Fél éves alaplap behal? Egér,bill minden működik,csak a nyomtató nem. Próbáltam kábelt cserélni,semmi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58498) poirot válasza FIREBLADE78 (#58497) üzenetére


poirot
senior tag

Próbáltad már, hogy az eszközkezelőből eltávolítod a szoftverét és a win 10 által felajánlottad rakod fel ?

(#58499) FIREBLADE78 válasza poirot (#58498) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem,de win10 fel sem ismeri. Rápróbálok.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58500) FIREBLADE78 válasza poirot (#58498) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem ajánl fel semmit. :o

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.