Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) crysis88 válasza Rico83 (#17934) üzenetére


crysis88
tag

Az OK hogy a bios frissítés nem nagy dolog , de ha egyszer nem indul el avval a procival akkor hogyan lehet frissíteni ? Más proci nincs. :F

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#17952) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv!

Az a kérdésem hogy a bios frissitést meg tudom e csinálni a windowsba is vagy csak a biosban mert megpróbáltam de a q-flashnel nem csinált semmit pedig megvan a frissitést és rá is tettem egy pendrivéra

(#17953) Thrawn válasza Assasin_ (#17952) üzenetére


Thrawn
félisten

A pendrive-on milyen fájlrendszer van? Általában FAT vagy FAT32 az amit a beépített frissítő programok szeretnek. Plusz remélem ha zip-fájlként töltötted le a BIOS-t az kicsomagolva másoltad át a pendrive-ra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17954) Assasin_ válasza Thrawn (#17953) üzenetére


Assasin_
aktív tag

igen kicsomagoltam és fat32-es a fájlrendszer akkor mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#17955) Thrawn válasza Assasin_ (#17954) üzenetére


Thrawn
félisten

Találtam egy leírást Q-Flash-ről: Link, hátha segít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17956) Rico83 válasza crysis88 (#17951) üzenetére


Rico83
tag

Proci nélkül nemigen frissíthetsz,szerezz egyet kölcsön a fissítés erejéig,vagy cseréld el a procit.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#17957) Rico83 válasza Assasin_ (#17952) üzenetére


Rico83
tag

Én afuwin-t használtam eddig bios frissítésre 6 különböző alaplapnál 100%-os hatékonysággal(magyarul mind jó lett) de kizárólag XP alól.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#17958) Rico83 válasza zsoca875 (#17949) üzenetére


Rico83
tag

Csinálj egy bios resetet,és csak minimálisan rakd össze a cuccot.Alaplapra táp,1db memória,vga-t se rakd bele,,asszem van rajta alaplapi,billentyűzet és így indítsd el hogy eljutsz e vele a biosig. Ha bootol akkor nem a proci a ludas.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#17959) zsoca875 válasza Rico83 (#17958) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Köszönöm, megbróbálkozom a dologgal! :K

(#17960) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv.

Valaki tudna e nekem linkkelni drivereket ehezz a laphoz. Gigabyte p61 ds3 b3hoz. Hálózati kártya hangkartya meg ilyenek. Bocsánat de telorol írók mert így nincs netem

(#17961) spiritex válasza Assasin_ (#17960) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel nem írtad mlyen op.rendszerhez kellene, így neked kell befejezni a letöltést, miután kiválaszottad mi alá kellenek a driverek:
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-p61-ds3-b3rev_11/download/

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17962) Assasin_ válasza spiritex (#17961) üzenetére


Assasin_
aktív tag

bocsánat nem irtam igen win7 64biteshez kell de már töltöm. Még 1 hülye kérdés az alaplapi drivereken kivül meg a vga driveren kivül kell még valamit letölteni a normális müködéshez mármint driverre gondolok?

(#17963) PH-User


PH-User
addikt

Hello.

Alaplap: MSI K9N Neo v2.0 (MS-7260)
Értelmetlenül állok a dolog előtt.
Ha fenn van a gépház oldala, akkor 88-90°C.
Nem gondolom, hogy ez így normális, mit lehetne tenni, hogy ne legyen ilyen forró?
Egyáltalán mit takar ezeknél a lapoknál, hogy "AUX"... ?

Köszi.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17964) spiritex válasza Assasin_ (#17962) üzenetére


spiritex
veterán

Nem kell semmi, hacsak nincsenek plusz kütyüid, pl. TV-kártya.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17965) Assasin_ válasza spiritex (#17964) üzenetére


Assasin_
aktív tag

ok köszi megvagyok :R :R

(#17966) cinkoxid válasza PH-User (#17963) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nálam régebbi gépeknél mindig mérte, és mindig nagyon magas értéket. Nem volt ritka a 130 fok sem. Éppen ezért nem mondanám abnormális eredménynek.

(#17967) Lenry válasza PH-User (#17963) üzenetére


Lenry
félisten

minden alaplapnál mást.
nálad valószínűleg nincs bekötve semmilyen érzékelőre, ezért fals értékeket ad vissza.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17968) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni hogy mitöl van az,hogy a gépen menyomom az indito gombot,felpörögnek a ventik és ha elengedem azonnal meg is áll a gép. Ha nyomval tartom akkor kb 5mp ig megy és leáll.

GA-K8NF9.SI lap 3500+ procival,és 1,5gb ram.

Tegnap este mikor kikapcsoltam nemvolt semmi hibája. FSP 350-60MDN tápom van.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#17969) cinkoxid válasza BigDarkJoy (#17968) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbáltad a csavarhúzós módszerrel indítani? Power gomb nélkül. Utána jöhet másik tápegység, de ha azzal se jó, akkor valószínűleg alaplap hiba.

(#17970) BigDarkJoy válasza cinkoxid (#17969) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

probáltam mint a táp csere,ill az összezárást is.

Viszont észrevettem hogy lepottyant 1 kis kütyü a laprol, egy 10V kis kondi, ez okozhatja a gondot?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#17971) cinkoxid válasza BigDarkJoy (#17970) üzenetére


cinkoxid
senior tag

1 kis kütyü...? :) Na és hogy pottyant le?
Megvan a hiba forrása.

(#17972) BigDarkJoy válasza cinkoxid (#17971) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

nemtudom, ott figyelt a ház alján , 2 kis lábacska meg az alaplapon villog.. :(

Szerettem mert jó kis gép csendes és netezni elég.

Ha kicserélem ezt a lóbigyot mennifog megint?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#17973) PH-User válasza BigDarkJoy (#17972) üzenetére


PH-User
addikt

Ha nem tudod kicserélni keress privátban. :)

cinkoxid & Lenry

Én meg úgy tudom, hogy ez is be van kötve valahová a FET-ek környékére.
Illetve elvezetve, mert a Winbond chip nem ott van közvetlen. :F

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17974) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali !
Van egy Fujitsu Siemens W26361-W80-Z2-04-36 számú , D1761 A23 GS2 jelzésű alaplapom benne egy intel celeron d 330-as procival. Ehhez keresek drívert de eddig még sikertelenül. Volna tipped hol keressem ?

Üdv ; Zoli

(#17975) PH-User válasza Zolifarkas (#17974) üzenetére


PH-User
addikt

Chipkészlet: SiS661FX
Hangkártya: Realtek ALC655
Hálózat: ADMTek AN983N
Videokártya: SiS660

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17976) Zolifarkas válasza PH-User (#17975) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm a gyors választ letöltöm őket .

Üdv; Zoli

(#17977) ingyom007


ingyom007
tag

Sziasztok
Eladtam ma egy srácnak a régi üzemképes alaplapom és még a mai nap folyamán jelezte nekem, hogy biztos benne, hogy az alaplapom a sz*r és, hogy emiatt nem indul a gép. Ezt írta
"speakert rádugtam debug cáljából de megse szólal csak pattan eggyet , megmértem , 5V- van a speakeren folyamatosan"
Ha tényleg nem működőképes az alaplapom amit nagyon furcsálnék akkor milyen hibalehetőségek vannak ami miatt már nem működik. Gondosan szereltem szét 20 napja addig dobozban volt, szállításkor se ütöttem neki semminek. Szerencsére meg vannak még a régi cuccaim amikkel használtam de ha a srác csinált esetleg vele valamit akkor úgyse fog működni hiába rakom bele a régi hardvereket amikkel használtam.

[ Szerkesztve ]

(#17978) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Van az alaplapomon 5db 4 tűs ventilátor csatlakozó. Az egyikre rákötöttem egy PWM-es ventit. Ha a BIOSban beállítom hogy a minimum és max teljesítmény is 60% legyen, menet közben akkor is állítgatja a fordulatszámot. :( Ráadásnak Standard állapot és 60% között nincs különbség fordulatszámban! :( Ez miért? Vagy PWM ventiket nem lehet szabályozni így?

Alaplap ASUS P8Z77-V Pro

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17979) RootRulez válasza ingyom007 (#17977) üzenetére


RootRulez
félisten

Támogatja az a BIOS azt procit, ami rajta volt nálad?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#17980) ingyom007 válasza RootRulez (#17979) üzenetére


ingyom007
tag

AM2-es 6000+al használtam és ő is azzal próbálta, de szerintem azt is frissen vette valakitől, mint ahogy az alaplapomat. Nem hiszem hogy bővítésnek vette a lapomat mivel ettől nagyobb csak a 6400+ amit támogat és biosfrissítéssel is ez a plafon.

[ Szerkesztve ]

(#17981) RootRulez válasza ingyom007 (#17980) üzenetére


RootRulez
félisten

RAM nélkül se csipog?

(#17982) ingyom007: Lehet proci gubanc is.

Lehet balga kérdés, de rádugta a 4 tűs plusz fázist is? :U Meg rendes táppal használná?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#17982) ingyom007 válasza RootRulez (#17981) üzenetére


ingyom007
tag

Ezt csak holnap tudom letesztelni amikor kipróbáljuk nálam. Gondolom ha RAM nélkül nem csipog akkor fix az alaplap hiba vagy ugyan úgy lehet CPU hiba is?

(#17981)Hát én másra nem tudok gondolni csak CPU hibára és remélem hogy nem kapott zárlatot, mert közvetlen a gépháznak csavarozta vagy nem csinált vele valami hasonló marhaságot.

Hát nemtudom a táp hazavághatta?

[ Szerkesztve ]

(#17983) cinkoxid válasza wolfman (#17978) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem ritka eset, amikor a gyárilag mellékelt szoftverekkel lehet csak rendesen szabályozni a ventiket. Egy próbát megér :K

(#17984) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ECC-s memóriák minden alaplapban működnek, vagy csak AMD platformon lehet használni?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17985) cinkoxid válasza csabyka666 (#17984) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Általában odaírják az alaplaphoz, hogy "ECC memory support" ha van hozzá. De ez főként szervereknél van használva, és ott is van értelme.

(#17986) csabyka666 válasza cinkoxid (#17985) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, hát jól van. Azt hallottam, hogy platformfüggő, de ezek szerint nem csak itt van a különbség.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17987) ingyom007 válasza ingyom007 (#17982) üzenetére


ingyom007
tag

Tényleg útközben az alaplappal lett valami hangot nem ad ki a proci melegszik rendesen ventik felpörögnek de semmit nem csinál bekapcsolásra csak fűt. Viszont a chipset hűtőbordája olyan tűzforró ami egyáltalán nem normális. Teljesen kuka az alaplap mitől tudott így meghibásodni?

(#17988) klambi


klambi
addikt

olyan előfordulhat, hogy bios update-nél megváltozik a mac címem is?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17989) Rico83 válasza klambi (#17988) üzenetére


Rico83
tag

Alaplapi hálókártyánál előfordul,de ha megszerzed valahonnan a smac nevű programot,olyan mac címed lesz amilyet akarsz.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#17990) m1sk4r válasza Rico83 (#17989) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ez "fizikailag" írja át a MAC-címet? Mert szoftveresen a Windows eszközkezelőben is megváltoztatható.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#17991) Rico83 válasza m1sk4r (#17990) üzenetére


Rico83
tag

Fizikailag azt hiszem nem tudja átírni,de sokkal stabilabb mint a windows programja.Amíg nem volt routerem,ezzel a programmal klónoztam le a sógoromék mac címét és így volt netem.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#17992) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok lenne egy problémám, szóval ahogy szedtem ki a tápot leesett a kondi, viszont a 2 láb ami tartja az ott maradt csak elferdült, én szépen visszahajlítottam és odatettem úgy ahogy volt, belenyomtam rendesen. Szerintetek lehet baja?

*Sn0w

(#17993) cocus007


cocus007
tag

Van 1 régi gépben 1 Asrock 775v88+ alaplap.
Kapott a tulajdonos 1 új Hama MetalPro mikrofonos webcam-et, de ezen a gépen nem akar működni a mikrofon rész. a webcam jó, a hangkártya se (teljesen ) rossz, mert a hangfal is működik. És a Hama se selejtes,mert az én gépemen funkcionál.
Asrock oldalról leszedtem a hozzá való audio drivert, de az se javított a dolgon.

Mit próbálhatnék még ki,hogy megoldódjon ez a probléma?

Esetleg eszközkezelőben letörölni azt a hardvert és teljesen újra telepíteni? Meg a hangeszközök közt vmi MIDI-s bejegyzés is volt,nemtom h az mennyire van útban...

(#17994) m1sk4r válasza Rico83 (#17991) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Közben megtaláltam, hogy szoftveresen írja át. Egyetemi kollégiumban MAC-cím alapján osztják ki a netet. Annak idején mikor félév közben cseréltem alaplapot az eszközkezelős módszerrel változtattam meg az integrált hálókártya MAC címét a régi alaplapon találhatóéra. Nekem stabil volt hónapokig, pedig ki volt használva rendesen a sávszél.

Aurea mediocritas

(#17995) parkr


parkr
őstag

Hali! alaplapi speakerről szeretnék informálódni.
a jelenlegi giga lapomon nincs, ezért egy régi abit lapról tettem át egyet de semmi hangot nem hajlandó kiadni, pedig a másik lapon működött.
ugyanígy néz ki, és neten is csak ilyen fajtát látok mindenhol. vagy létezik ezekből több típus is?

(#17996) Zolifarkas válasza parkr (#17995) üzenetére


Zolifarkas
tag

Hali !

Nekem a gépházban van egy hagyományos mini hangszóró , aminek a kábelei végén ugyanolyan csati van mint a képen láthatóé.

(#17997) draco31 válasza gtamate2 (#17992) üzenetére


draco31
veterán

Tehát leszakadt egy kondenzátor? Újat kell beforrasztani, utána jó lesz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17998) parkr válasza Zolifarkas (#17996) üzenetére


parkr
őstag

hát az enyémben nincs ilyesmi :F

létezik hogy a lapon nem jók az érinkezők?

(#17999) Zolifarkas válasza parkr (#17998) üzenetére


Zolifarkas
tag

Nem valószínű, ha megfelelően van rádugva a tüskékre és feltételezzük, hogy jó a mini hangszóró akkor működnie kéne .

(#18000) Lajos11107


Lajos11107
tag

Nekem lenne egy kérdésem hogy,hogyan tudnám Sata 2-ről Sata 1-re változtatni a vinyómat,nagyon fontos lenne számomra??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.