Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) norbit808


norbit808
tag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem,hogy egy ASRock N68C-S UCC lap támogatna egy Athlon II X4 640-et? DDR3 memóriával?

(#17702) tkesy válasza norbit808 (#17701) üzenetére


tkesy
őstag

a proci rajta van a cpu support listán, és ddr3-as memóriafoglalat is van a lapon, szóval igen, csak AM3-as tokozású procit vegyél...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17703) norbit808 válasza tkesy (#17702) üzenetére


norbit808
tag

Köszi,de ez amit kérdetem X4 az AM3-as,végül is akkor majdnem mind1 mit veszek csak Am3 tokozású legyen?

(#17704) tkesy válasza norbit808 (#17703) üzenetére


tkesy
őstag

Athlon II X4 640-ből eszerint van AM2+ -os és AM3-as tokozású proci is, viszont az AM2+-os csak DDR2-es memóriát támogat...
Amúgy meg igen, ha DDR3-at akarsz, akkor AM3-as proci kell...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17705) albinolynx válasza albinolynx (#17689) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre is légy szíves válaszolni!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17706) norbit808 válasza tkesy (#17704) üzenetére


norbit808
tag

Értem és köszi még egyszer a helpet,csak nem tudtam kezeli e a lap az AM3.as procikat,de akkor ezek szerint igen

(#17707) Piros Disznó válasza tkesy (#17704) üzenetére


Piros Disznó
csendes tag

Ha már téma, ezek az Athlonok jobbak roszak a Bulldozereknél? Vagy hol helyezkednek el? S mennyivel?

Malacom van

(#17708) norbit808 válasza Piros Disznó (#17707) üzenetére


norbit808
tag

Szerintem a Buldózerek jobbak erősebbek:)

(#17709) Geller72 válasza tkesy (#17700) üzenetére


Geller72
veterán

"hogy az alaplapi int vga lett az alapértelmezett kimenet..."

_alapból auto-n van egy ilyen bios setting, de amúgy is lazán autoselectet tudnak a mai lapok. Max egy restart és már van is detect.

(#17710) tkesy válasza albinolynx (#17689) üzenetére


tkesy
őstag

Erre nehéz válaszolni, mert alapesetben 2 út lehetséges...
- ha valamilyen módon támogatja az adott bios a cpu-t akkor egy post-ig el kellene jutni, max nem jól kezeli le (fesz, szorzó egyéb) a lap a procit... ekkor megpróbálható azzal a procival is a fríssités, de nagyobb a kockázata a dolognak...
- ha nincs még post se, akkor csak valami csere cpu segítségével tudod frissíteni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17711) tkesy válasza Geller72 (#17709) üzenetére


tkesy
őstag

ami aztán vagy úgy működik ahogy megálmodták, vagy nem.... amúgy meg 4 éves a konstrukcióról beszélünk...

de ha a tulaj megint ír, akkor majd elválik, hogy mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17712) laccerot


laccerot
tag

Hali azt szeretném megtudni hogy hogyan tudom beállítani a biosban alaplap tip:Gigabyte GA-870A-UD3 v2 hogy menjen 2133MHz en a ramom, (Patriot 2x4gb ddr3 2133) eddig max 1600on ment automata módban és manualban is.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#17713) Piros Disznó válasza norbit808 (#17708) üzenetére


Piros Disznó
csendes tag

k@cs@g boltos athlont ajánlott nekem 7850-hez.

Malacom van

(#17714) #65675776 válasza Piros Disznó (#17713) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés, hogy milyenek az árviszonyok. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy egy Athlon II 750K teljesítményileg kb ugyan az, mint az FX-4100. A lényegi különbség csak az a 200MHz az FX javára. Turboban viszont már a 750K órajele magasabb 200MHz-cel. Viszont a 750K már Piledriver modulokkal készül, ami ez ellensúlyozza, sőt. Árban meg ott van azért az a 7k különbözet a 750K javára. Anyit meg az L3 cache nem ér.

Szóval ha a boltos az Athlon II 750K-t ajánlotta, akkor nagyon is jól tette.

[ Szerkesztve ]

(#17715) Piros Disznó válasza #65675776 (#17714) üzenetére


Piros Disznó
csendes tag

Nem tudom melyik volt de olcsóbb volt. Az volt a baj nem volt aki tanácsot adjon s határidős volt.

Malacom van

(#17716) tkesy válasza laccerot (#17712) üzenetére


tkesy
őstag

annyira nem vagyok otthon amd-ben, de az gigabyte azt írta, hogy az 1866 eléréséhez (és fölötte) tuning kell... esetleg, ha van rá lehetőség meg kellene próbálni a memória XMP profilját aktiválni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17717) albinolynx válasza tkesy (#17710) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem nálam van a lap és az van, hogy egy athlon II x2 250-nel probléma nélkül ment. Eladtam, aki megvette az egy 8150-et szeretne hajtani benne. CPU support-ban szerepel a processzor, csak gondolom kellene egy bios frissítés a lapnak. Enyhe 22-es csapdája, de erre a bios frissítésre felhívtam a figyelmét még adásvétel előtt. Azt mondta nem baj, megoldja. Most viszont megy a szenvedés...
Táv meg nagy, hogy átugorjak a saját procimmal egy frissítés erejéig.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17718) kahva


kahva
tag

Sziasztok, ma érkezett meg a Z77A-GD65 ös alaplapos új gépem.
Össze is raktam, minden király. Viszont amikor kiakarom kapcsolni a gépet Windows-ba nem kapcsol ki csak kilép Windowsból és kikapcsolja a monitort mintha kikapcsolna de a ventilátorok meg minden megy tovább. Ez valami hiba lenne ? vagy valami beállítás ?

(#17719) tkesy válasza albinolynx (#17717) üzenetére


tkesy
őstag

akkor sajnos szerezni kell egy procit a frissités elejéig... talán a legközelebi számtech boltban tudnak neki segíteni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17720) Geller72 válasza kahva (#17718) üzenetére


Geller72
veterán

Az mit jelent bővebben, hogy."amikor ki akarom kapcsolni.."?
Hogyan akarod kikapcsolni? Milyen OS-ed van? Biosban hogyan van beállítva az erre vonatkozó opció(k)?

(#17721) albinolynx válasza tkesy (#17719) üzenetére


albinolynx
őstag

Ja, hát azt oldja meg. Csak azért kérdeztem rá, hátha benéztem valamit. Ezek szerint nem.
Megnéztem több helyen is, le tudja kezelni, csak hát a bios... Köszönöm szépen a megerősítést!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17722) spiritex válasza kahva (#17718) üzenetére


spiritex
veterán

Valószínűleg csak hibernálja a gépet. Próbáld Start menü / Shutdown-al.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17723) kahva válasza spiritex (#17722) üzenetére


kahva
tag

Úgy próbáltam.

(#17724) kahva válasza Geller72 (#17720) üzenetére


kahva
tag

Start Menü / Leállítás
Windows 7 SP1 64bit.
Bios-ban van erre opció ?

(#17725) vass1024


vass1024
tag

Hy skacok!
Hallottatok már olyanról, hogy egy alaplap kinyír egy vidkarit :F

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17726) vass1024 válasza vass1024 (#17725) üzenetére


vass1024
tag

Látom már alszotok akkor majd holnap.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17727) spiritex válasza vass1024 (#17725) üzenetére


spiritex
veterán

Még nem alszom, hehe, de én még ilyenről nem hallottam, inkább arról, hogy egy hibás táp ki tud nyírni elég sok mindent.

(#17724) kahva
Sajnos ezek nem túl jó hírek...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17728) albinolynx válasza vass1024 (#17725) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerintem valami kerettörténetet csak hallottál mellé. Azt leírhatnád...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17729) kahva válasza spiritex (#17727) üzenetére


kahva
tag

Hát igen, ez nem túl jó hír.

(#17730) Geller72 válasza kahva (#17724) üzenetére


Geller72
veterán

Konkrétan ezt a lapot én személy szerint nem ismerem, de vannak olyan biossal ellátott lapok, és ha jól emlékszem a winben is van olyan beállítás, hogy mi alapján működjön az éppen beállított energiagazdálkodás. Azaz a win felülbírálja e a biost, vagy a bios setting alapján működjenek a beállítások, események. Első lépcsőben megnézném, hogyan van beállítva a bios idevágó része.

(#17731) vass1024 válasza albinolynx (#17728) üzenetére


vass1024
tag

Adott a lapomon szereplő config, elsőnek egy Sapphire 7970 vérzett el benne, egyáltalán nem adott képet első indításra sem de a gép ment. Utána kaptam egy Asus 7970 dc2-t az 3napig ment tökéletesen de 4. napon már nem lehetett elindítani a gépet, minden villan egyet és kész olyan zárlatos dolognak tűnt. Kikaptam a karit és már ment is a gép igpről. Tápot végig mértem multiméterrel jónak látszanak a feszültségek. Na most járok itt :((

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17732) albinolynx válasza vass1024 (#17731) üzenetére


albinolynx
őstag

550W sovány, hiába FSP?
Ha jól google-ztam, a kártyád terhelve beszippant ~300W-ot. Mellé az i7 is képes terhelés alatt zabálni. Kiugrasztod a vga-t, persze, hogy minden helyreáll az alaplapival. Legalábbis nekem ez a meglátásom.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17733) vass1024 válasza albinolynx (#17732) üzenetére


vass1024
tag

Pedig ezt a tápot régen itt a skacokkal választottuk ki. De hát a proc 95W vga 300W az még benne van a keretben. Amd szerint 500W-t elég és gondoltak itt a rosszabb minőségű tápokra is azzal 500W-al-

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17734) albinolynx válasza vass1024 (#17733) üzenetére


albinolynx
őstag

Én azt az i7-est többnek látom terhelve.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17735) vass1024 válasza albinolynx (#17734) üzenetére


vass1024
tag

És akkor 3napig hogy tudtam Crysis 2-t nyomni full-fullon?? Én sztem az a kari is hibás volt nagyon sok hibás van most 7xxx szériában. Az még a sztorihoz tartozik hogy az első összerakáskor sikerült megnyomorgatnom a lapot mert nem akart rámenni egy scythe hűtő a procira, aztán csak rá raktam hülye fejjel. De működött minden jól és régebben is volt benne kari egy kis ideig az is ment.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17736) albinolynx válasza vass1024 (#17735) üzenetére


albinolynx
őstag

Akkor lehet, hogy a megnyomorgatás, vagy egy újabb hibás kártya az oka. :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17737) vass1024 válasza albinolynx (#17736) üzenetére


vass1024
tag

Amúgyis nem induláskor kajál be 550W-ot hanem terhelés alatt. 7950/70 topikba valaki 550W még tuningol is. Akkor szerinted ha egy alaplap jó akkor jó? vagy szépen lassan gyilkol? (amit hülyeségnek tartok)

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17738) kahva válasza spiritex (#17727) üzenetére


kahva
tag

Időközben sikerül megoldanom a problémákat. A megoldás: BIOS frissítés + Windows 8. Leáll - újraindul mindent amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#17739) Csak.TnT válasza tkesy (#17700) üzenetére


Csak.TnT
tag

hello. úgy indul el a gép hogy pörög minden venti de képet nem ad...
Nem lehet valahogy az eredeti biost vissza állítani?

Vannak az alaplapon kis ledek, ebből kettő szokot égni amikor bekapcsolom majd utána a többi...most peddig amint bekapcsolom mindegyik led ég, a vga ventije is maxon pörög, eddig csak felpörgöt leállt és jött a kép. most semmi..:/

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#17740) spiritex


spiritex
veterán

Édesanyám gépében nemrég lecseréltem egy hibás ventillátoros Ati Radeon 9550-et egy passzív Ati Radeon 9250-re. Athlon XP 2500+os a proci és XP van a gépén.
Szerintetek mitől lehet az, hogy bekapcsolás után azonnal, a boot képernyőnél előbb vékony szürke szaggatott (kb. 1 cm-es szakaszokból álló) vízszintes csíkok villódznak a képernyőn? Amikor az XP fehér csíkja fut végig a fekete képernyőn akkor nem, de utána az XP logónál, amikor alatta fut a töltődést jelző csík, akkor is villódznak hasonló szaggatott vonalak, de más elrendezésben. Azt megfigyeltem, hogy a boot képernyőnél, és később az XP logónál is mindig ugyanabban az elrendezésben és elhelyezkedésben jelennek meg a kis vonalak... Amikor bejön az op.rendszer már semmi gond nincs! Tehát a használatot nem befolyásolja, de mégis idegesító, hogy mi lehet, nem lesz-e rosszabb. Az is fontos, hogy vannak időszakok, napok, amikor egyáltalán nem jelentkezik a dolog. Úgy vettem észre, hogy talán javít a helyzeten, ha kikapcsolom a táp kapcsolóját. Mintha akkor egy időre abbahagyná a dolgot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17741) Aryon87 válasza spiritex (#17740) üzenetére


Aryon87
félisten

Sziasztok! Pendrive-s BIOS frissítés menetét le tudná írni valaki? Sőt ha valakinek van ideje, és segítőkészsége, és persze ért is hozzá, nem tudna segíteni megcsinálni? Nem merem magam megcsinálni, mert viszonylag "új" alaplapom van, amit ismerőstől vettem, és nem szeretném tönkre-vágni... Abit IS-7 lapról van szó, és a processzortámogatással van baja, ami BIOS frissítést igényel. Bp-i lakos vagyok, 18 kerület.
Segítségeteket előre is köszönöm! (Van floppy meghajtóm, csak épp floppy-m nincs hozzá, ezért lenne a pendrive)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17742) Geller72 válasza spiritex (#17740) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy a VGA, vagy a lap, esetleg a táp ami nem 100%-os. A VGA alatti/melletti slotban van másik kártya? Próbáld meg másik táppal is, hogy akkor is csinálja e. Ha igen, akkor marad a lap és a vga. Ilyenkor azért általában a vga szokott a hiba oka lenni.

(#17743) Geller72 válasza Aryon87 (#17741) üzenetére


Geller72
veterán

A penes bios upgradek általában nem nehezek, vagy nem nehezebbek, mint bármilyen más mód. Főleg úgy, hogy a mai lapok már bios szinten támogatják ezt az opciót. Nem kll semmiről bootolni, hanem a megfelelő funkció gomot lenyomva a postnál, eleve egy menübe kerülsz, ahol csak a bináris fájlt kell megmutatnod a proginak és már csinálja is. A penre elég csak a BIN fájlt rakni. Fontos, hogy a pen filerendszere sima fat legyen, ne ntfs, extfs. Ha nem olyan, másik gépben formázd le. Mindenképpen készíts biztonsági másolatot, ezt is lehetővé teszik a progik. A flash után egy cmos cleart is vigyél véghez! Ha nincs benne a biosban a flash, akkor sajna marad a hagyományos módszer. Boot után a flash. Nem ismerem konkrétan a lapot.
De ha van már rendszer, amiről bootolsz, tehát már van rajta os, akkor a cd-n, ami jár hozzá van progi. Csak a legújabb flasht kell letöltened.

[ Szerkesztve ]

(#17744) norbit808


norbit808
tag

Sziasztok!
róla szeretnék érdeklődni,hogy vele lehet magot feloldani?

(#17745) Rics15


Rics15
csendes tag

pls tudnátok segiteni vettem egy alaplapot és be szereltem és csak felpörögnek a ventik és se kép se hang egy msi p45 neo2-ről van szó codegen 400w táp 2gb kingston ram nvidia 7300gs vga már mindet ki probáltam semmi aztán szereztem tegnap egy 945 chipset es alaplapot és be kötötem és az se müködik az is csak fel pörög tudna nekem segiteni valaki hogy mi lehet a probléma mert szerintem a lapokal nem lehet baj mert a 945-öt az egy müködö konfígból szedtem ki valaki segitsen SOS

(#17746) spiritex válasza Rics15 (#17745) üzenetére


spiritex
veterán

Ami biztos, hogy a "codegen" név elég rosszul "cseng"...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17747) norbit808 válasza Rics15 (#17745) üzenetére


norbit808
tag

Táp esetleg vagy a proci rendesen benne van? memória tökéletesen benne van a shlotban?

(#17748) Toxy válasza Rics15 (#17745) üzenetére


Toxy
aktív tag

én is hasonlóképpen jártam pár napja.

egy asrock g31m-s- lapot vettem 2x512mb rammal és egy p4 630 procival 1,5 hete, s mikr összeraktam, csak pörgtek ventik de nem lett kép., először táphibának hittem - hisz akitől félkonfigot vettm azt mopndta minden okés vele - hát vettem egy tápot, de avval se lett jó, ugyanaz a jelenség maradt, no akkor gondoltam rossz a alaplapi vga, szerztem kölcsön egy pci-e vga-t de azzal sem ment ugyanezt csinálta, no eztán jött a gondolat hogy a ramok lehet h rosszak s úgy is lett, másik rammal tökéletesen megy a gép)

nálam a ramok voltak rosszak.

esetleg próbáldd ki te is ha van rá lehetőséged más rammal

[ Szerkesztve ]

(#17749) Aryon87 válasza Geller72 (#17743) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszönöm az infót! Van a bootoláskor valami enter AWFLASH menü akármi, feltételezem hogy ott kell ügyködni majd. Leszedtem a legújabb frissítést, a pendrivot átformázom Fat rendszerbe, de ehhez miért kell másik gép? (ami nem probléma mert van) ha a formázás megvan, akkor azt a leszedett fájlt simán áthúzom? MAga a biztonsági mentés mire értendő? A jelenlegi BIOSra, vagy a rendszerre? Bocsánat ezekhez a hülye kérdésekhez, csak a BIOS frissítés meghaladja a tudásomat...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17750) Rics15 válasza Toxy (#17748) üzenetére


Rics15
csendes tag

aza baj hogy nincs másik ram de akkor nem az alaplap szar ? vagy igen ? probáltam másik tápal de semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.