Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) degu


degu
senior tag

Van egy Asus M3A78PRO alaplap,aminek valoszinüleg hibás az integrált hélózati vezérlője.
Beraktam egy PCI-s hálókártyát,és igy van NET-em.
Az eszköztkezelőben viszont van egy sárga kérdőjel,aminél PCI-szabványos ISA-hidat jelez,az azonosítónál pedig azt irja ki,hogy: ACPI/ATK0110/101010
Mi lehet ez az eszköz? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17502) DonThomasino válasza degu (#17501) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tiltsd le a BIOS ban az integrált hálókártyát.
A laphoz tartozó chipset drivereket szedd le és rakd fel,
akkor nem kéne hogy ott legyen...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17503) ravail válasza degu (#17501) üzenetére


ravail
senior tag

Az alaplapod oldalán a letöltések (Download) között a "Utilities" között a második a szükséges és telepítendő ATK driver. Ha jól emlékszem -de nem biztos-, akkor az ATK segédprogram ez az energiagazdálkodást szabályozza.

(#17504) janszi89 válasza cinkoxid (#17500) üzenetére


janszi89
csendes tag

Nincs xpm profil az az érdekes... Pedig felraktam a legutolsó bios frissítést is és semmi. Amit találtam hozzá neten manualt abban van. de az enyém teljesen másképp néz ki mint az, nekem is megvan a gyári manualja és abban ugyanolyan. mint amit én látok.De a gyáriban nincs róla szó. Nincs vmi ötleted?

(#17505) janszi89 válasza janszi89 (#17504) üzenetére


janszi89
csendes tag

Viszont találtam egy DRAM E.O.C.P-t , ahol az erre hivatott beállítások találhatóak. Kiválasztom a profil 1et és ott egyből 2000mhz-esre állítja át, illetve a megadja a megfelelő feszültséget is, ami 1,65volt. Viszont ahogy ezt beállítom már a bioson belül felhívja a figyelmemet, hogy system voltage not optimized pirossal és miután elmentem és újraindítom hibát ír ki bootolás közben és visszaállítja eredeti állapotra, azzal a különbséggel, hogy már 1,5volt helyett megmarad a 1,65volt, de a RAM sebessége visszaáll 1333mhzre.

(#17506) degu válasza ravail (#17503) üzenetére


degu
senior tag

Megtörtént,és-valóban! a sárga kérdőjel eltünt,és a *rendszer-eszközök* között feltünt az energiagazdálkodás!

Don !
Csak tudnám,hogy hol nézzem?!
Ilyen opciót nem találtam a biosban.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17507) ravail válasza degu (#17506) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia!
A kézikönyved 2-27.oldalán találsz segítséget. A BIOS-ba belépve, az "Advanced" alatt az "Onboard Devices Configuration"-ban találod az alaplapra integrált eszközökkel kapcsolatos beállításokat. A negyedik sorban az "Onboadr Lan Controller" sorban lehet engedélyezni (Enabled) vagy letiltani (Disabled) az alaplapra integrált hálózati kártyát. Ha ezt Disabledre állítod, azzal letiltod az alaplapra integrált hálózati kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#17508) spiritex


spiritex
veterán

Hello!
Ma cseréltem le a hűtőt a Core2Duo E7500-amon az ASUS P5Q-E alaplapomban! Levettem a gyári hűtőt és fel akartam tenni egy Arctic Cooler Freezer7 Pro Rev2-t! Minden szépen ment a keret bepattintásáig... Utána kellett volna a jó nagy hűtőbordát felrakni a keretre és felcsavarozni. Csakhogy ez az ASUS P5Q-E alaplap hűtőbordákkal van tele a processzor körül, amiket egy heat-pipe köt össze, így aztán emiatt nem akart beférni az Arctic Cooler nagy bordája.
Nem tudom ez így van-e kitalálva, de addig feszegettem az alaplapon levő borda szélét, hogy a szélső műanyag fekete felfüggesztés (az amelyik a képen az ASUS felirat 2. S betűje alatt és jobbra van kicsit) elengedte kicsit, tehát kilazult, és kijjebb tudtam hajlítani a bordát, így most teljesen egymáshoz érnek az alaplap és az Arctic Cooler bordái. Működik minden szépen. Szerintetek nem gond, hogy kipattintottam a kis fekete lábát a bordának? Ez így van kitalálva? Le is lehet a bordákat teljesen szerelni, ha ezeket a felfüggesztéseket kihúzza az ember?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17509) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy crosshair III as alaplap egyiknapról másikra bedobta a szunyát...semmire nemreagál a ROG logó világít..és csókolom...mit érdemes vele kezdeni? boltba be és csókolom tessék megcsinálni? vagy egyéb 5let?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17510) norbest


norbest
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni!

Ilyen alaplapom van : Katt !

Valószínűleg tönkre ment benne a videókártya mert xp betöltésénél mindig kikapcsolja a monitort! Újratelepítve már volt, hdd is tesztelve lett !

Videókártyát szerettem volna tesztelni, van itthon pluszba egy AGP és egy PCI-e express videókártyám is, de ebbe egyik sem jó...

valaki tudja esetleg, hogy ennek a videókártyának ami ebbe megy mi a neve, és hol kaphatok ilyet ?

(#17511) Apollo_21 válasza norbest (#17510) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ahogy nézem a lila slot egy PCi-e slot pedig....

- 1 x AGI Express slot (PCI Express x4)

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17512) #65675776 válasza norbest (#17510) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Kb az itt szereplő kártyák közül választhatsz. Mással nem nagyon megy az alap.

(#17513) #02503936


#02503936
törölt tag

Sziasztok! Az egyik ismerősömnek van egy ilyen alaplapja: http://www.msc-ge.com/download/itmain/datasheets/fsc/ds_d2584-A.pdf
és vittem neki egy hd5450 1g dd3 as videókártyát, ö lenne az:http://www.mobilx.hu/szamitastechnika/videokartya-es-tv-tuner/videokartya/sapphire-hd-6450-1gb-ddr3-pcie-vidokartya.html
a lényeg be rakom a videókártyát a slotba, és a gép elkezd csipogni, és kész utána se kép se hang, a videó kártya tuti jó mert az enyém volt és nagyobra váltás miatt került ki a gépemből, a gép amibe be szeretném rakni az szintén új, mi lehet a baj??

(#17514) degu válasza ravail (#17507) üzenetére


degu
senior tag

Szia!
Koszi a részletes,és pontos infókat.Holnap utánna nézek.
A többit priviben!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17515) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdv!
Van egy Gigabyte Z68XP-UD3P-m. Nos ma produkált egy olyat, hogy egy kártyaolvasó kihúzása után megadta magát az összes USB port. Amit rákötök nem ismer fel, feszültség nincs a portokon (nem tudom, csak az hiányzik e). A furcsa, hogy a meglevő eszközök már mennek tovább, újracsatlakoztatás után már az se megy ugye, de ha hagyom akkor megy. Újraindítás után helyrejött.

Ez a probléma mennyire aggasztó szerintetek?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17516) BogyóBP válasza spiritex (#17508) üzenetére


BogyóBP
addikt

Balgaság volt nagyobb hűtést venni mint amekkora beleférne. Az a baj hogy az általad emlitett pöcök ami kicsúszott és remélhetőleg nem kitört, az az északi hidat hűtő bordát szoritja le és kurvára fontos szerepet tölt be az alaplapon (CPU és ram közti kommunikáció), tehát ha van rá mód akkor én azt javasolnám hogyha még garanciás a hűtő vidd vissza hogy elmérted és ha van rá keret akkor inkább egy magasabb bordás hűtést (pl Cooler Master Hyper TX 2) hűtést vegyél helyette. Nemhiszem hogy sokkal többe kerülne, de ott a hűtésnek mindenképp masszivan passzolnia kell mert különben megsül az északi híd és mehet kukába az alaplap.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#17517) spiritex válasza BogyóBP (#17516) üzenetére


spiritex
veterán

Hajjajj, akkor ezt vissza kell csinálni. Az északi híd hőfokát tudom valahol követni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17518) BogyóBP válasza spiritex (#17517) üzenetére


BogyóBP
addikt

Irtam privátot!

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#17519) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv mindenkinek!

Van egy régi Abit NF7 S2-es alaplapom. Mondhatni típushiba, hogy az AGP foglalat melletti kondenzátor a VGA takarásában felpúposodott, és szinte biztos, hogy emiatt halt be az alaplap. Van olyan vállalkozó kedvű fórumtárs, aki némi ellenszolgáltatásért cserébe vállalja a kicserélését? Arra esetleg vállalkozom, hogy beszerzem a szükséges kondit, de a forasztgatásnak tuti nem állnék neki, viszont tartalék alaplapnak még jó lenne, van a családban egy AN7-es, amivel igazából ezt cseréltem le pár éve.

(#17520) BogyóBP válasza i are robot (#17519) üzenetére


BogyóBP
addikt

ónharisnyával / vagy kiforrasztóónnal felhúzod a lyukgalvanizált rétegről a rajta lévő kevés kis ónt, ekkor a kondi kipottyan, megfelelő polaritással beteszed a másikat a helyére, vékony onnal 1-1 picike pöttyel rögzited és kész. Ha viszont tényleg csak ez a ősrégi pisztolypákád van nem érdemes bele kezdeni mert csak taknyolni lehet vele, én már vágtam el így alaplapot, tanultam is az esetből.

Sztem ha beviszed a körtéren az alee mellett lévő mikroelektronikai boltba, ott a srác 1 perc alatt kicseréli neked a megfelelő kondival.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#17521) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémája az alaplapomnak, hogy a bekapcsológombra nem reagál csak ritkán amikor úgy hozza a kedve. Nem a gombbal van a probléma, mert azt már teszteltem.

Néha pedig amikor bekapcsol, úgy tűnik mintha elindulna a gép, felpörögnek a meghajtók és a ventik, de maga a gép nem indul el és képet sem ad.

Ennyiből lehet következtetni a hiba okára?

Ezer hála ha tud valaki segíteni.

(#17522) emlekmas


emlekmas
tag

Sziasztok!

Alaplap: Asrock z77 pro3
VGA: Sapphire 7950
Táp Corasair GS 600
A múlt hónap végén kifagyott a gép játék alatt, és a reset után még bootoló képet sem volt hajlandó adni a VGA-val. Behoztam céghez a VGA-t, itt ment tökéletesen. Hazavittem innen egy VGA-t (valami ősrégi, külön tápot nem igénylő egyszerű cucc), azzal sem ment az otthoni gép. IGP-ről viszont rendben működött, semmi hiba nem volt vele, játék indult, filmeket vitte.
Ezek miatt én elsődlegesen a PCI express slot valamilyen hibájára gyanakodtam, gariban visszavittem az alaplapot két hete, ott tesztelték (még mindig bent van), és azt az infót kaptam, hogy nv 560Ti kártyával elsőre beindult. Ettől függetlenül tettek rá frissebb biost, az 1.3 helyett 1.9-et.

Kérdésem, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót? Szerintetek reménykedhetek benne, hogy a biosfrissítés megoldotta a problémát?
Nekem ez azért lenne kicsit fura, mert ha kompatibilitási hiba van a háttérben, akkor hogyhogy működött rendben 4 hónapig, utána meg mintha elvágták volna?

Ezek után már csak azt tudom feltételezni, hogy esetleg nem is az alaplap, hanem lehet, hogy mégis inkább a tápegység a ludas, de akkor meg hogy lehet, hogy igp-ről meg működik a rendszer?

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#17523) DonThomasino válasza puhakex (#17521) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáltad már úgy csak a lapon lévő tüskéket érinted össze?
Esetleg elemcsere volt már?

emlekmas:
A melegedést kizárhatjuk?
Használd és kiderül figyelj a hőfokokra
lehet csak el volt koszolódva a slot.
Okozhatta driver is a legújabb van fent?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17524) Belako


Belako
tag

Hola!

Mi lehet a hibája a laptopnak?
Ati 4xxx van benne.

Kap a vga driver és azt folyton eldobja, van úgy hogy driverrel bebootól csak az asztal nem jelenik meg hang van meg egér van de több se, ctrl+alt+del re reagál előjönnek a különböző választható opciók.
+ kihúzom a hálózat töltőjét akkor is eldobja a drivert mindegy milyen van rajta.
Ha az van neki amit a win7 ad eredetileg rak akkor azt nem dobja el.

Esetleg bga baja lehet?

Választ köszi.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#17525) i are robot válasza BogyóBP (#17520) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi a tippet. Lehet előbb azt a kis boltot próbálom meg. A Bercsényi utcában, amelyik a pincehelyiségben van, vagy a villamoshoz közelebbi, földszinti üzlet?

Nagyon régen forrasztottam már, úgyhogy azt hiszem nem ezzel kezdeném újra. Ha tényleg csak ennyi baja van, akkor meg van annyi használati értéke, hogy ne ba__am tönkre. ;]

(#17526) emlekmas válasza DonThomasino (#17523) üzenetére


emlekmas
tag

A melegedést általánosságban kizárnám, merthogy utána nem is bootolt a gép. Illetve bootolt, csak a VGA-n nem adott ki jelet semmit. Ha átdugtam igp-re, akkor szépen ott volt a windows a háttérben. Kifagyás sem a melegedés miatt történt szerintem, mert korábban próbaképpen meghajtottam uniginnel, és követhető volt a hűtő hangja alapján, ahogy melegedett. Ez meg egy dx9-es játék alatt történt, ahol nem volt jellemző, hogy nagyon melegedne, és a terhelés sem volt maximális sem a procinak, sem a VGA-nak. A venti pörgött a VGA-n és a procin is, és minden indítási kísérletnél elkezdett pörögni, csak kép nem jött ki belőle.
A VGA céges gépben szépen adott jelet az első pillanattól a céges vga viszont ugyan úgy nem indult el benne.

Használni sajnos nem tudom, mert az alaplap bent van gariban, innentől jelenleg csak egy halom alkatrészem van az asztalon. Öröm a köbön, hogy Iponnál nem lehet telefonon érdeklődni szervíz témában, mert így otthonról semmit nem tudok intézni, ahol ugye az összes számla, meg garijegy, meg átvételi papír meg minden más van (21-ik század, viszonylag híres számtech bolt. Itt tartunk).

A koszolódást nem tartom valószínűnek, a cserélgetésnél feltételezem, hogy ki kellett volna derülnie, ha valami miatt kontakthibás. Én szétszedtem/cseréltem VGA-t odahaza kb 30-szor, mire minden kombinációban kipróbáltam, szervízben meg elvileg első VGA behelyezésnél meg jó. Alaplapon a kiszerelés után nagyítóval megnéztem a slotot, hátha látok benne valami kontakthibára utaló kormolódást, vagy elgörbült/rövid érintkezőt, de semmi ...

Oprendszer frissítés az eset előtt egy héttel történt (w7 ->w8), VGA Driver frissítés is volt előtte néhány nappal (3 vagy 4nappal, akkor jött asszem valami 13-as cata driver), pár napig azzal különösebb gond nélkül ment.
Mondjuk erősen reménykedem, hogy a biosfrissítés megoldotta, de értelem szerűen én nem kezdtem el biosupgradezni még garanciális és szemlátomást nem működő lap esetén. Jelenleg várom, hogy mikor mehetek a lapért, és azon agyalok, ha mégsem indul el benne a vga, akkor mi legyen a következő bevizsgálandó alkatrész.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#17527) theuprising


theuprising
tag

Hali
Egyik napról a másikra egyszer csak nem akart bekapcsolni a gépem. Ennek már kb 1 hete, azóta próbáltam sok mindent.
1: tápot cseréltem (noname táp van benne alapból, haverom kölcsönadta a Corsair VX450-es tápját, azzal sem indult be)
2: procit leellenőriztem egy másik gépben, működik

3: az alaplapon alul a kis zöld LED világít, de valami azt súgja, hogy az alaplap lesz a hibás.
Van még valami ötletetek mit próbálhatnék, mielőtt elkönyvelném, hogy új alaplapra lesz szükség? Meg kéne 100%-ig győződnöm róla, hogy az a rossz.

(#17528) puhakex válasza DonThomasino (#17523) üzenetére


puhakex
tag

Elemcserét is próbáltam és a két tüskét is összeérintettem.
Mindkettő a megszokott eddigi eredményeket hozta.
Esetleg van még ötletetek?

(#17529) ravail válasza puhakex (#17528) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Teljesen az alapról próbáltad már? Vagyis:
Alaplap + CPU + 1db RAM + VGA (ha van alaplapi, akkor az, ha nincs...) + táp + billentyű + monitor és minden egyéb kihúzva, kikötve? Így esetleg indul rendesen?

theuprising Neked is ezt tudom javasolni. Plusz, csinálj egy BIOS resetet. Persze az alaplapi elem feszültségét sem ártana ellenőrizni. De ha a próba idejére ki veszed, az is megteszi. (Mert nem csak lemerülhetett, volt már, hogy a rossz elemtől nem indult egy lap).

[ Szerkesztve ]

(#17530) puhakex válasza ravail (#17529) üzenetére


puhakex
tag

Igen próbáltam már, de egyáltalán nem jön be semmi képernyő.
Csak felpörgeti meghajtókat és a ventiket.
A videokártya is jó, próbáltam másik gépben is. Egyszerűen pörögnek a dolgok és áll a gép képernyő nélkül.

(#17531) spiritex


spiritex
veterán

Azt tudja valaki, hogy a KÉP bal szélén látható fekete fejű rugós műanyag tüske hogyan működik? Hogy szorítja az le a hűtőbordát a chipset-re? És minek kell a rugó? Józan paraszti ésszel gondolkodva, csak olyan erővel szorítja hozzá a chipset-hez a bordát, amennyire a rugó ellentartja a tüske műanyag fejét, vagyis szinte alig (mert ez egy nagyon gyenge rugó...). Jól gondolom? Nem lehet ezen szorítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17532) ravail válasza puhakex (#17530) üzenetére


ravail
senior tag

Akkor a CPU-t és a RAM-okat is meg kellene más gépben nézni, és ha azok is jók, meg nem a tápoddal van baj, akkor maradt az alaplap hiba! Sajnos.
Esetleg azt nézd még meg, hogyha az alaplapi második 4-es vagy 8-as plusz táját lehúzod, indul e?

(#17533) DonThomasino válasza puhakex (#17530) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS frissités volt már?
Ha igen az alkatrészek cserélgetésével csiki csuki
alapon megpróbálhatod kizárni a hibát.
Próbáld 1 RAM mal minden foglalatban alapon,
ha meg van más lap és proci és VGA.
Esetleg nézz hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17534) puhakex válasza ravail (#17532) üzenetére


puhakex
tag

Értem.
Ez alatt a "az alaplapi második 4-es vagy 8-as plusz táját lehúzod", Ez pontosítva le tudnád írni mire gondolsz, mert nem szakmabeli vagyok, csak kicsit erősebb hobbi szinten. ;)
Milyen 4-es és 8-asra gondolsz? Feszültségre?

(#17535) spiritex válasza spiritex (#17531) üzenetére


spiritex
veterán

Ez a MÁSIK KÉP alapján úgy néz ki, hogy itt a rugók nem egyformán vannak összenyomva...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17536) puhakex válasza DonThomasino (#17533) üzenetére


puhakex
tag

A BIOS nem volt frissítve, de már nem is tudom, mert egyáltalán nem jön be semmilyen képernyő.
Megpróbálkozok az alkatrészek játszásával, de nem hiszem hogy probléma lenne velük.

(#17537) ravail válasza puhakex (#17534) üzenetére


ravail
senior tag

Hiába a helyesírás javító!!!! :W a táját az tápját akart lenni.
Igen arra a plusz táp vagy ahogy Te mondtad, feszültség csatlakozóra gondolok. Ha ugyanis lehúzva beindul, akkor a CPU tápellátó áramkörében van hiba, zárlat, és a CPU-d csal alapon, kis teljesítményen tud működni.

(#17538) emlekmas válasza spiritex (#17531) üzenetére


emlekmas
tag

Feltételezem az egy olyan tüske, aminek a másik vége hasítva van, és a két féldarabon perem van, ami a furatba belenyomás után a túloldalon szétnyílik, így nem hagyja visszafelé kicsúszni a tüskét.
Ha ki akarod szedni, akkor a túloldalon össze kell nyomni a kilógó részt, akkor jön ki a fekete tüske a furatból.
A rugó azért van, hogy nagyjából egyenletes legyen a leszorító-erő a borda minden rögzítési pontján. Általában pasztával is meg szokták kenni a borda alatt.

Tényleg meglepő, hogy míg a processzor bordáit általában izomból szorítják a helyére (pasztázás után), addig ezek a gyenge rugós megoldások olyan gumicukornak tűnnek.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#17539) emlekmas válasza spiritex (#17535) üzenetére


emlekmas
tag

Amelyik nagyon kilóg, ott sanszos, hogy a műanyag pöcök nincs a helyén. Érdemes megnézni a túloldalát, hogy ott hogyan néz ki. Lehet deformálódott a másik vége az esetleg többszörös ki-beszereléstől, vagy eredetileg nem sikerült teljesen a helyére nyomni a gyárban, ezért lóg ki látványosan több belőle ezen az oldalon.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#17540) spiritex válasza emlekmas (#17539) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, lehet az lesz, hogy ki kell szerelnem az alaplapot, hogy megnézzem mi a helyzet mögötte, a tüske szétnyíló végével, de ha nem tökéletes a rögzítés és mondjuk hevülne a chipset, arra van valami védelme egy ilyen nem túl olcsó Asus alaplapnak? Pl. kikapcsol, ha túlhevülne az északi híd? (Csak mert egyrészt a BIOS, másrészt az ASUS PC Probe program Motherboard temperature mellett levő 41°C-os hőmérséklete nem biztos, hogy az északi híd hőmérsékletét mutatja...) Azért gondolom, hogy lennie kell, mert pl. egy proci túlhevüléskor is ki szoktak kapcsolni a gépek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17541) puhakex válasza ravail (#17537) üzenetére


puhakex
tag

Kipróbáltam egy másik táppal és egyből feléledt a vasam. :))
Ezek szerint egyszerűbb volt a hiba mint gondoltam, most vehetek egy új tápot.

Köszönöm és ezer hála a sok segítségért!!! :R

(#17542) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Létezik olyan, hogy egy asrock AliveNF7G-HD720p alaplap ne kezeljen egy 1 TB-os merevlemezt? Néha meg-meg pörgeti és ennyi.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#17543) retro*


retro*
csendes tag

Sziasztok! nekem lenne egy olyan kérdésem mi lehet a baj akkor ha windows élményindex nem frissíthető?
azt irja valami egyéb összetevők hiba miatt :/
meg a másik bajom,hogy minden újra índításnál a gép kéri az f1-es indítást ki ír valami runtime errort. :/
valaki esetelg tudna segíteni?

(#17544) djdaniel


djdaniel
senior tag

Üdv!
valaki tudna nekem segíteni ? kicsit elakadtam összeszerelés közben , most másik gépről írok.
nem vagyok benne biztos hogy jól kötöttem be a ház kábeleit, (bekapcsoló gomb, reset gomb, hdd led)
úgy-e nálam 3 csatlakozó van amibe nem vagyok biztos hogy jó helyre dugtam ( többit jól be kötöttem), power sw, hdd led, reset sw, képeken be jelöltem hogy hova lettek kötve, kép ; [link]
szóval valaki mondja meg hogy jó helyre dugtam, vagy sem.
Már szereltem össze gépet, tehát nem most állok neki előszór életemben...
( mostanában kicsit vagyok idegileg, még azt is elfelejtettem hogy mit beszéltem tegnap a barátnőmmel a telefonba, kezdek fogyatékos lenni :W )

[ Szerkesztve ]

(#17545) retro* válasza djdaniel (#17544) üzenetére


retro*
csendes tag

Hát a hdd lednél ballról a két alsóra kell dugni plussz minusz a helyére,ha jól látom a képen :C

És nekem ki segít? :F

[ Szerkesztve ]

(#17546) spiritex


spiritex
veterán

Nem találtam külön hűtéssel foglalkozó topicot, ezért itt teszem fel a kérdést:
a felszerelt AC hűtőmnél [link] miért mutat 4 féle felszerelési módot Intel procik esetén? Nem csak a B a jó, amikor is kifelé, a ház hátúlja felé fújja a cooler ventije a levegőt? A másik 3 megoldás is jó, a gép eleje, teteje, alja felé fújva a meleg levegőt??

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17547) #90933760 válasza spiritex (#17546) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak azért mutatja, mert Intelnél négyzet a felfogatás vagyis rámegy mindenhogy. Úgy rakod fel ahogy a házszellőzésed kívánja.

(#17548) spiritex válasza #90933760 (#17547) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, de nem mindig az a legjobb, ha a legrövidebb úton megy ki a házból a meleg, a gép hátulja felé, nem pedig a memóriákra, a tápra vagy a video kártyára?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17549) tkesy válasza spiritex (#17548) üzenetére


tkesy
őstag

Igen az, de ez háztól is függ, mivel nem csak felsőtápos házak vannak... :)

pl a CM 690II-nél sokkal jobb felfelé kinyomni a meleg levegőt, ("C") mint hátrafelé, és a táp meg nem áll az újtába, mivel alul van...
Mondjuk a "D" -nek és az "A" nak én sok értelmét nem látom, de úgy is fel tudod szerelni, ha akarod, a "B" meg a hagyományos felállást mutatja...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17550) Toxy


Toxy
aktív tag

Szia.

Lenne egy ilyen lapom:

http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-S/

pár hete vettem (használtan). de most hétvégén raktam volna össze gépbe de vmiért nem működik.
konkrétan nem ad képet a monitornak,

egyébként megy illetve beindul csak nincs kép,

próbáltam az alaplapi vga-t illetve külön pci-express vga-t is. de semmi.

most lehet hoogy a lap jó, nem tudom. lehet h proci rossz,
de ami fura hogy nem jelez semmi hibát nem sípol stb

mi lehet gond?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.