Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) janos80 válasza amdni (#15498) üzenetére


janos80
senior tag

kulon kulon mukodik mindegyik..... :Y
az ugy már érdekes.... és mindegyik ramod mukodik rendesen kulon kulon is? memtest egyebek....

udv
Janos

(#15502) janos80 válasza borsodika (#15497) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ha jol ertem a procinak a feszét manuálon allitottad be az alozoleges auto-rol,es a ram pedig maradt auto-n?
mert ha igy van,akkor nem a ram feszét kellene állitgatni,hanem a procinak lehet hogy tobb kene. azért azt jo lenne tudni,hogy mennyi a proci alapfesze,bár a G0-nak kéne vinnie alapfeszen a 3ghz-et. viszont ha bios-ban allitod 1.3-ra az korant sem 1.3-at ad,hanem valamennyivel kevesebbet. ez laponkent valtozhat. van hogy 0.05-0.06-al is kevesebbet ad,igy viszont már instabil lesz a proci. cpu-z-vel ellenorizd manualon win alatt a feszt,es ugy allitsd be a biosban a feszt,hogy win alatt meglegyen az 1.3.szerintem ez lesz a problema.
a tobbi feszt pedig tokeletesen tudod nezni pl everest-el :R

szerk: ja es az 1066-os kingmaxnak nyugodtan adj neki 1.95-2.0V-ot ,mert ott mukodik rendesen. nekem volt ilyenbol 4db is,es amig megvoltak(1ev) addig igy mentek,es tokeletesen birták az 1180-at is. meg valahol olvastam is ,hogy a kingmax 1066-osanak kell a 2v.

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#15503) janos80 válasza emisi1 (#15499) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ha a ketto kozul valasztani kéne ,akkor az aw9d-t valasztanam,de ha lenne ra mod,akkor eladnam mind a kettot,es vennek valami p35-ot...

udv
Janos

(#15504) maker4


maker4
csendes tag

HELLO!
Lenne egy kérdésem,lehet hogy butaság! De az asus m2n-e támogatja a windows vista premiumot? :F
Ja és fontos lenne!! :)

[ Szerkesztve ]

(#15505) maker4


maker4
csendes tag

Szerintetek ez milyen?
Gigabyte 3d aurora,Superflower 750watt,Asus m2n-e,Asus en8800gt,Kingston ddr2 4x1gb 800mhz,Samsung 250gb és 120gb,AMD X2 6000+,Asus dvd iró :)

[ Szerkesztve ]

(#15506) Borzoló


Borzoló
senior tag

Hi!
VGA drivertől elszállhat a deszka hídja?
a választ kösziöni:sanyi

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#15507) janos80 válasza Borzoló (#15506) üzenetére


janos80
senior tag

én ezt nehezen tudnam elkepzelni :U

(#15508) janos80 válasza maker4 (#15504) üzenetére


janos80
senior tag

tamogatja igen. az op.rendszer nem alaplap fuggo. :N

udv
Janos

(#15509) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Üdv.
Adott egy MSI815EM Pro alaplappal szerelt P3 gép ami egyszerüen bizonyos idő után kifagy aztán se előre se hátra.Még csak nem is játék közben,az Everest Rendszerstabilitástesztje probléma nélkül megy.Memória módul csere ki-be már megvolt másik Hdd,Dvd cserén is tul vagyok. Ma kb 5x kellett neki futni mire felment az XP, telepitést közben egyszerüen megállt.
BIOS-t is frissitettem rajta.
Valami ötlet jó tanács??? :F

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15510) 5teve válasza janos80 (#15508) üzenetére


5teve
senior tag

ez így ebben a formában nem teljesen igaz...
például próbálj meg p35-ös chipsetes lappal win98-at telepíteni. :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#15511) janos80 válasza a1rl1ne (#15509) üzenetére


janos80
senior tag

memtest-et csinalj rajta szerintem. az everest stabilitas tesztje nem nagyon terheli sem a procit,sem a ramot.
valami hardver csere mostanaban nem volt?

udv
Janos

(#15512) janos80 válasza 5teve (#15510) üzenetére


janos80
senior tag

miert nem lehet? dehogynem. kell egy ATA-s FAT32-es hdd és már megy is. na meg lehet hogy flopy meg ilyenek :D

szerk: vagy nem lehet? :F :U :DDD
még nem probaltam,de nem latom akadalyat,hogy win98 menjen

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#15513) a1rl1ne válasza janos80 (#15511) üzenetére


a1rl1ne
tag

Talán csak másik vinyó került a gépbe.
Prime95-öt futtassam le?
Holnap megnézem addig is köszi!

[ Szerkesztve ]

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15514) janos80 válasza a1rl1ne (#15513) üzenetére


janos80
senior tag

inkabb ezt ajanlanam : [link]
igaz,hogy dos-os,de van ott az oldal allja fele boot-os iso-k amit kitudsz irni lemezre,vagy van ott pendrive-os megoldas is. jobb dosbol ellenorizni. igaz sok ido,de ez tutira megmondja,hogy van e gond a ramjaiddal.

udv
Janos

(#15515) 5teve válasza a1rl1ne (#15509) üzenetére


5teve
senior tag

mivel p3-ról van szó, nézdd meg a kondikat is, nem e kezdenek dudorodni az alaplapon.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#15516) a1rl1ne válasza 5teve (#15515) üzenetére


a1rl1ne
tag

Köszi, már ezen is tul vok hibátlannak tünnek.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15517) a1rl1ne válasza janos80 (#15514) üzenetére


a1rl1ne
tag

A Hiren's BootCD-n is megtalálható a Memtest86 . Akkor ezzel is próbálhatom? Mennyi idő ez általábam?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15518) 5teve válasza a1rl1ne (#15517) üzenetére


5teve
senior tag

jó minél tovább futtatni, de ha nagyon tré a memó, azt kidobja hamar. (fél-1 óra)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#15519) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Hali all , az lenne a kérdésem, hogy alaplap cserével újra kell rakni az oprendszert , vagy fog működni ? Most Asus p5kc alaplapom van egy samsung sata2 es vinyóval , alaplapot cserélném le x38 as asus ra . Valami vélemény ? Vagy máshol kérdezzem ?

(#15520) Thrawn válasza neszoljalbe (#15519) üzenetére


Thrawn
félisten

Elvileg nem, de gyakorlatilag jobban jársz ha friss rendszert telepítesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15521) mike1


mike1
csendes tag

Sziasztok...

A következő problémához várok ötleteket:

Az asztali gép NEC 4551A firmware frissítése után kérte a gép, hogy indítsak újra...
A gépet kikapcsoltam, de bekapcsolni már nem lehet :Y

A táp indul azt megnéztem, tehát az biztos jó...ha lehúzom az összes merevlemezt, és cd-dvd olvasót akkor sem megy a gép...

Mi a fák miatt lehet? A firmware frissítés elqrhatta az alaplap bios-át? Én úgy gondolom, hogy annak nem lenne köze a dologhoz...

Várom az építő jellegű segítséget :(

köszönöm

(#15522) janos80 válasza a1rl1ne (#15517) üzenetére


janos80
senior tag

persze. De 5teve már meg is válaszolta :C :R

(#15523) Wyll


Wyll
őstag

sziasztok

Egy régi Abit NF7-es lapom van, itt a link hogy miről is van szó.

Összerakom szép gondosan, egy 400W-os fsp táppal, a memókkal, a procival, vga-val, de vinyó nélkül. Be is indul, ventik felpörögnek mindenhol (táp,cpu,vga), lassan melegszenek is a bordák, minden ok-nak tűnik, de a monitor nem kap jelet. És a speaker sem sípol semmit.

Kipróbáltam másik vga-val, másik memóriákkal, memóriamodulonként és szlotonként, másik táppal is, BIOS resetet is, Insert gombos indítást is. De semmi, illetve mindig ugyanaz. :F Van tippetek? Esetleg máshova menjek a problémámmal?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15524) Wyll válasza Wyll (#15523) üzenetére


Wyll
őstag

Közben még azon gondolkodtam, hogy EZ vajon lesarkazásnak számít-e? Nézzétek meg jól a képet (ennyit bírt a telefonom).
Bár amennyire emléxem, mindig ilyen volt, igaz, nem sokszor nézegettem. Szerintetek? :F
(Kezdek nagyon off lenni, ha tudtok erre jobb helyet, mondhatjátok :R )

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15525) #65675776 válasza Wyll (#15524) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lesarkazás, de ennyi nem jelent semmit.

Na ez már lesarkazás! A proci hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#15526) Wyll válasza #65675776 (#15525) üzenetére


Wyll
őstag

Na igen, én is ilyesmikre emlékeztem. :P Tehát akkor az enyémen a girbegurba széle nem jelenthet gondot?
Vagy csak nagy valószínűséggel nem jelent gondot?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15527) #65675776 válasza Wyll (#15526) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az lópikula.

És úgy is kipróbáltad a gépet, hogy kihagyod belőle mondjuk a RAM-ot vagy VGA-t? Esetleg másik lappal?

(#15528) Wyll válasza #65675776 (#15527) üzenetére


Wyll
őstag

Ram nélkül is kipróbáltam, igen, és akkor sem sípolt a szpíker :F
VGA nélkül nem próbáltam, mert akkor nem látnám ha jó. De talán akkor legalább sípol, mi? OK, majd holnap szerelek, ha nem alszanak szobatársaim :))
Másik lappal sem próbáltam. (Nem állnak hegyekben a socket A-s lapok :B ) Meg végülis ezt akarom eladni. (mondjuk b*szhatom mit akarok ha nem indul)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15529) #65675776 válasza Wyll (#15528) üzenetére


#65675776
törölt tag

Procin nincs véletlenül égésnyom?

Gondolom akkor másik procit sem tudsz szerezni. (Én mondjuk tudnék adni kettőt is, csak kicsit messze vagyok Pesttől. S462 lapom is van vagy három itthon.)

[ Szerkesztve ]

(#15530) Wyll válasza #65675776 (#15529) üzenetére


Wyll
őstag

Égésnyom: látsz rajta? képek: 1 2 3

Már látom hogy sok sörrel fogok jönni szobatársamnak, neki is socketA-s lapja és AhtlonXP-je van, a 'másik vga' is az övé :C Akkor holnap (ma) további szerelés, köszi a segítséget!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15531) felora:) válasza Wyll (#15530) üzenetére


felora:)
tag

égésnyom tény, hogy nincs rajta, viszont a sarkok nincsenek a helyzet magaslatán.:))

(#15532) #65675776 válasza Wyll (#15530) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amire én gondoltam, az inkább a proci alján látszana. Ha a mag alatt van egy kicsit megbarnulva, az nem számít.

(#15533) Wyll válasza felora:) (#15531) üzenetére


Wyll
őstag

Majd ma úgyis kiderül valami remélhetőleg.

daa-raa: nincs sehol megbarnulva :K

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15534) a1rl1ne válasza janos80 (#15514) üzenetére


a1rl1ne
tag

Hali.
Ma reggel futtattam a Memtestet 1óra hosszát nem irt ki semmi féle hibát.
Vissza a vindowsba inditanám a saját játékából a Flippert.Még csak be sem tölt máris fagyás.
Akkor most még mi lehet probléma,esetleg a táp?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15535) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Van egy MSIK9A2 Platinum alaplapom. A VGA kártyán /ATI 4850 1024Mb/ van egy hatos csati ami pluszz árammal látja el. Ez be van dugva, de az alaplapon is van egy csatlakozó, olyan mint a winyó táp csatlakozója. Azt is be kell dugni az alaplapra?

(#15536) lsc válasza roland02 (#15535) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem fontos, elmegy anélkül is, de rá is dughatsz egyet . A videokártyának ad + feszt, de a 6-os csatin keresztül úgyis kap .

Az élet kegyetlen .

(#15537) roland02 válasza lsc (#15536) üzenetére


roland02
csendes tag

Akkor valamelyik legyen bedugva a kettő közül?

Köszi

(#15538) lsc válasza roland02 (#15537) üzenetére


lsc
nagyúr

A videokártyán lévő 6-os mindenképpen, az alaplapra nem fontos, de ha rádugod akkor sincs gond .

Az élet kegyetlen .

(#15539) csendes


csendes
őstag

Kérdés: javítható-e vagy kuka a lap?

Lap:
Intel DQ963FX. Egy hónapja vettem, elvileg új, de csak 3 nap gari volt rá. BIOS-t 3 hete frissítettem. Intel D440 proci + 2x 512 MB CORSAIR XMS2 DDR II 675 (PC2-5400) RAM, FSP350-60 HLC táp

Hiba:
Január 3-án éjjel az operációs rendszerrel (Archlinux) leállítottam a gépet, de csak a proci venti állt le, és utána kézzel kellett az előlapi kapcsológombot benyomva tartva leállítani a tápot.
Azóta nem indul a gép. Az alaplapon a zöld LED világít, ha áramot kap a gép. Ha megnyomom az előlapi kapcsológombot, akkor az előlapi power LED világít, de a gép nem indul. Az előlapi kapcsológombot lenyomva tartva a LED kialszik (leáll). Csatlakozásokat ellenőriztem. Másik táppal se indul. Fizikai sérülés, égés, nincs a lapon. Eddig nem volt vele gond, csak annyi, hogy néhány eszközről (USB-ről, DVD-ről) nem mindig boot-olt.

Mi a baj? Javítható-e a lap, esetleg tudtok valakit aki megnézi vagy kuka?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15540) Hosssszu válasza lsc (#15538) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ez engem is érdekelne!
Tehát akkor az alaplapi "molex" csatira simán rádughatok egy sima "vinyóhoz vagy cd-hez való" molex csatit?

(#15541) lsc válasza Hosssszu (#15540) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel mást nem tudsz, de mint írtam nem fontos, a videokártyára kell mindenképpen a 6/8-as .

Az élet kegyetlen .

(#15542) borsodika válasza janos80 (#15502) üzenetére


borsodika
őstag

Köszönöm a választ mai nap folyamán kipróbálom :R

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#15543) whited


whited
addikt

MSI P35 NEO2-FR Intel P35 LGA775 ATX
sziasztok
sztetek ez jó deszka? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#15544) Geniust válasza AMD X2 (#15309) üzenetére


Geniust
tag

Hello.Gigabyte GA-M57SLI-S4 alaplapom van Geil BLACK DRAGON DDR2 800MHz 2GB KIT CL4 memóriával
1db SAMSUNG 320GB HD320KJ 16MB 7200rpm - SATA2
1db Pioneer DVR-111D 16x DL drive
AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 processzor
1db Gainward 9600GT 512MB Golden Sample (9115)
Táp CORSAIR CX PSU-400CX vadiúj.
A többi cucc is pár hónapos.
Na most a problémám az h ha hidegen inditom el a gépem akkor semmi probléma vele de ha ezután lekapcsolom(nem újrainditom) akkor csak 1hosszú sípszó fogad de az xp rendessen betölt csak a monitor nem kap jelet(nincs kép).3-ra 4-re rendessen elindul.Legelöször a mercury házamban 1 mercury 450w-os tápocska volt már nála is voltak ilyen problémák 2hónap után aztán kaptam 1codegen 400w-os tápot karácsonyra (ajándék) és azzal sem javultak a dolgok. :( Na most a tápra gyanakodtam és még 1pár emberke is itt.Most vadiúj Corsair CX 400-as tápom van (nagyon jó :) .)és azzal sem oldódott meg a probléma :(( .JA ÉS PRÓBÁLTAM MÁSIK VIDEJÓKARIVAL ÉS AZZAL SEMMI GOND :)).A másik videjókari az egy gyengébb kari volt Gainward 9500gt silent.AZ LENNE A KÉRDÉSEM H KINYIRTA A VIDEJÓKARIMAT AZ ELÖZÖ EGY-KÉT TÁP?? :O Vagy vki járt már így mint én?Olyat is olvastam az elöbb h a 400w-os táp kevés a konfigomhoz az inditáskor :O Köszi ha vki ír erre vmit.....

[ Szerkesztve ]

(#15545) janos80 válasza whited (#15543) üzenetére


janos80
senior tag

szia

nekem volt ilyen lapom. ment benne quad meg minden. nem egy tuning bajnok,de nem zarkozik el elole. egy kozepkategorias lapnak mondhato.

udv
Janos

(#15546) janos80 válasza Geniust (#15544) üzenetére


janos80
senior tag

ha jol ertem,akkor eloszor van kép es csak utana nincs? a sipolas szerintem azert van,mert a vga nem kap rendesen aramot. ugyanaz mintha nem lenne radugva a tapcsatija és akkor is sipol. egyebkent min 400w-os táp kell hozza. ha tuningolva van a geped akkor megnagyobb. szerintem keves a tap hozza.

udv
Janos

(#15547) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Hali janos80
(#15534) a1rl1ne válasza janos80 (#15514) üzenetére

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15548) Geniust válasza janos80 (#15546) üzenetére


Geniust
tag

Akkor most vettem 1 vadiúj(gyenge) tápot? :O Amugy most minden másodikra elindul, vmivel erösebb táp ebböl látszik.Ha elindul normálissan akkor mindig van kép és STABIL csak akkor nincs ha a hosszú sípszóval indul el(olyan mintha nem adna jelet a monitor felé vagyis mintha nem lenne videjókari :) .)De amugy ilyen sok kakaó kell inditáskor a konfigomnak??Állítóllag ez a táp még nagyobb konfigot is vinne....Stabilan

[ Szerkesztve ]

(#15549) Geniust


Geniust
tag

Nincs tuningolva a konfigom..............

(#15550) 14adam


14adam
addikt

Hello,lenne egy buta kérdésem szerintetek ezt hova kell dugni? illetve melyik boltba kapok és kb mennyiért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.