Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) OpUnlimited válasza TazLeacher (#9999) üzenetére


OpUnlimited
csendes tag

Ok.Sorry :))

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#10002) OpUnlimited válasza TazLeacher (#9999) üzenetére


OpUnlimited
csendes tag

2x küldte el..

[ Szerkesztve ]

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#10003) juliabrilke válasza total90 (#9983) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nincs velük semmi gond, csak nem akkora nagy név és ezért kerül kevesebbe. Egyébként az elvárt teljesítmény tudja hozni. Fuss körbe a neten tesztekért és vedd meg. :D

(#10004) juliabrilke válasza Fuzz (#9985) üzenetére


juliabrilke
addikt

A GIGABYTE GA-X48T-DQ6-ra még egy szavazat, ha "húzatni" akarsz. :)

(#10005) juliabrilke válasza OpUnlimited (#9998) üzenetére


juliabrilke
addikt

error #132?

Tuningolva van a rendszered?

Egyébként túlmelegedés vagy memória hiba okozza a problémádat.

(#10006) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

A következő a probléma: Van egy MSI P35 Platinum alaplapom és ebbe 2db Corsair XMS2 memó csücsül na most van olyan néha (nem mindig) h egyszer csak fogja magát a gép és kékhalál :O esetleg arra gondoltam h a ramjaimat nem szereti ez a lap mert pl amikor megvettem már akkor is csak a 1.8 Bios után volt hajlandó elindulni dualba.... lehet ilyen h egy alapalap válógatós? :F

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10007) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Melyik jelenleg, Intel oldalon (Intel chipset) a "sztár" ár/érték alaplap?

Egyáltalán mi a helyzet a chipsetekkel, melyik éri meg most a legjobban? P35?

szerk:
Najó, úgy néz ki Asus P5Q. De ebből melyik verzió éri meg a legjobban?

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#10008) Digital


Digital
addikt

Tiszteletem Uraim!

Az alaplapok alá a csavarokhoz nem kellene valami szigetelő gumi? Az ASUS P4C800-as lapom nagyon meg van hajolva ha minden csavart beleteszek:F Próbáltam óvatosan lehúzni, de csak 2 laza rögzítéssel hajlandó üzemelni! Egy Stacker 810-es házban lakik a deszka, az alaplapi tálcán vannak kis tőcsavar szerű tartók. Ezek, és az alaplap közé gondoltam a gumikat, hátha segítene egyenesen tartani a lapot:F

THX :R

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10009) juliabrilke válasza Quiksilver (#10006) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez ismerős. Annak idején én is szívtam az xms és az OCZ ramokkal. Mind a 2-nek bioszfrissítés kellett, hogy egyáltalán menjenek az alaplapban)

Nézd meg memtest-el vagy orthossal, hogy hibáznak-e ebben az alaplapban.Egyébként minél fordul elő a fagyás? (milyen folyamat?)

(#10010) juliabrilke válasza Digital (#10008) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem nem kellene gumi alá. Egyébként úgy hajlik a lap, hogy a hűtő is rajta van vagy csak üresen, amikor bent van a házban?

Mekkora a hajlás? Nagyon vészes? :F

(#10011) batmab válasza Digital (#10008) üzenetére


batmab
senior tag

nem lehet véletlen,h nem mindegyik egyforma magas tőcsavar???? :F

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#10012) Speederer


Speederer
senior tag

Adott egy Asus A7V600-as lappal szerelt konfig. Úgy hozta a gazdija, hogy nincs rajt kép. Már 3 videókártyával próbáltam, de csak nem akar jó lenni. Se agp-sel, se pci-ossal. A gép mintha elindulna, ventik mennek, ledek világítanak, vinyót + cd-t felpörgeti, de kb itt + is áll a dolog. A szpíker nem pittyeg egyet se, ha van benn vga, ha nincs. Ramot kivéve is ugyanez. Másik memóriám sajna nincs hozzá perpill amit bele tudnék rakni. Szerintetek mit kezdjek vele? :F

Ja, már szpíkert is cseréltem, azzal se pittyeg. :D :(

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10013) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egy kis problémával állok szemben.

XFX 790i a lap, Xigmatek S1283-as hűtővel.

Léetzik, hogy nem tudom állítani a venntit?
Smart-ra van állítva, de inkább belőném fixre. Átállítom manualra, belövöm (próba kedvéért) 100%-ra, Save and Exit, de semmi. (feltételezem hangosabbnak kellene lennie), gondoltam akkor 100-on pörög, beállítottam 50-re, akkor se semmi.

Néztem az RPM-et, akármit állítok mindig 1480 körül van. Mi lehet a bibi?

(#10014) juliabrilke válasza Speederer (#10012) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jó esélyed van rá, hogy ebből bizony kuka lesz... :( Esetleg egy másik táppal nézd meg. Ha megtörtént, akkor sajnálom... :(

(#10015) Digital válasza juliabrilke (#10010) üzenetére


Digital
addikt

[link] Ennek a fele, vagy inkább harmada :F Ilyenkor nem indulnak el a vinyók, nem kapcsol be a monitor:F Kivettem a vga-t, memóriákat, és semmi sípolás:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10016) juliabrilke válasza TazLeacher (#10013) üzenetére


juliabrilke
addikt

Furcsa. Pedig 4 pines csatlakozója van a ventilátornak. Szoftveresen próbáltad állítani a fordulatszámot?

(#10017) juliabrilke válasza Digital (#10015) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ez elég szép hajlás. (még ha nem is ekkora mértékű, mint a képen) Egyébként a 2 csavar, amit beleteszel az alaplap melyik oldalán található?

(#10018) TazLeacher válasza juliabrilke (#10016) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Még nem. Tegnap éjszaka raktam fel rendszert, csak éppenhogy volt időm belepiszkálgatni. Mivel célszerű állítani?

BIOS frissítésben nem tudnál segíteni?

(#10019) Digital válasza juliabrilke (#10017) üzenetére


Digital
addikt

A ház alsó, és a felső részénél lévő két csavar, kb a deszka utolsó harmadánál vannak! Lehet hogy a hajlás inkább az 1/4-e a képen lévőnek:F

Most azt vettem észre, hogy a sztereo hangnak (A hátsó, és első kimeneten is!) csak a bal oldala szól:F Az előlapi kivezetésen ha valamit nem jó helyre dugok lehet köze hozzá?

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10020) juliabrilke válasza TazLeacher (#10018) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen verzió van most rajta a biosból?
Egyébként "sima" XFX 790i vagy esetleg ulta? (vagy más)

(#10021) juliabrilke válasza Digital (#10019) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem hiszem, maximum az előlapon nem stimmelnek a dolgok, ha rossz helyre dugod.

Ilyet nem láttam még egyébként. Egyébként akkor megy rendesen, ha csak ez a két csavar van benne? :F

(#10022) TazLeacher válasza juliabrilke (#10020) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ultra. Miért, én úgy tudtam, hogy mindegyik az...

Na, megvan a BIOS frissítéssel a probléma. Ha jól vettem ki az XFX honlapból, azért nem tudtam BIOS-t letölteni, mert nem voltam regisztrálva. Most regeltem, de kell még product reg is, azt meg innen nem tudom, majd csak, ha hazamnetem.

eVGA 790i-hez már találtam BIOS-t. :W

Így is, úgyis frissítettem volna, majd most megnézem, hogy mit szól a ventivezérlés ehhez.

(#10023) juliabrilke válasza TazLeacher (#10022) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. Az xfx oldalán a support centralhoz (vagy mifene) regisztrálni kell.

Igazad van, csak ultra lap van belőle. Kevertem az xfx 780-as lappal. :B
De azt nem írtad le, hogy milyen verzió van meg neked.

(#10024) TazLeacher válasza juliabrilke (#10023) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

XFX 790i Ultra SLI. Beregezem este a lapot, letöltöm, kiírom, aztán uzsgyi BIOS frissítés...

(#10025) Digital válasza juliabrilke (#10021) üzenetére


Digital
addikt

Most hazajöttem, nem indult el :( Mókoltam a csavarokkal, meglazítottam a vga leszorítóját most megy:F Nem lehet szakadt/repedt az alaplap? Vizuálisan nem láttam rajta semmit!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10026) juliabrilke válasza TazLeacher (#10024) üzenetére


juliabrilke
addikt

Frissítés után majd okosabbak leszünk és ha nem oldja meg a problémát, akkor mehetünk tovább a megoldásban.

De a pontos bios verziószámot még most sem mondtad meg. :F :U

(#10027) Quiksilver válasza juliabrilke (#10009) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Na ez h akkor pl amikor filmet nézek amikor játszok akkor nem fordul elő ilyen

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10028) Abdul84


Abdul84
csendes tag

Hi nem tudom ide tartozik e de egy fontos kérdés ha az alaplapom 50 fok körül megy az gáz ???(asus m2n-sli)
Ja és a hozzá adott program pc probe 2 szerint a különböző feszültségek nem adódnak le pl 12v-n 6,6 ez okozhatja a túl melegedést ???

(#10029) juliabrilke válasza Quiksilver (#10027) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem futtass le egy komplett memóriatesztet a gépeden és a drivereket tedd újra/frissítsd. Először arra kellene rájönni, hogy az adott probléma hardver vagy szoftver hiba miatt lép fel.

Azért kellene ezeket a lépéseket megtenni, amit írtam. (ha esetleg van frissebb bios az alaplaphoz, akkor azt is fel kellene tenni)

(#10030) juliabrilke válasza Abdul84 (#10028) üzenetére


juliabrilke
addikt

Annyira nem gond, hogy ilyen fokra melegedik fel az alaplapod. Egyébként tapasztalsz instabilitási problémákat?

Az, hogy a pc probe mit is mér, arra meg nem szabad mérget venni. A szoftveres mérések a sok esetben nem megbízható értékeket adnak. Biosban mit ír? Milyen feszültséget adnak le az egyes ágak (már ha van benne ilyen opció)

(#10031) juliabrilke válasza Speederer (#10012) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos? Sikerült valamire jutni vele vagy hagytad az egészet?

(#10032) norbee2244 válasza Steve-0 (#9952) üzenetére


norbee2244
senior tag

köszi utólag is :R

(#10033) TazLeacher válasza juliabrilke (#10026) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, hogy a BIOS verziót kérdezted... :B Mostmár nem tudom, de frissítettem P06-ra.

Viszont érdekes dologra lettem figyelmes. Állítható a venti, 30%-on 950 Rpm körül van, 100%-on 1490 Rpm körül. Azt írták, hogy maxon elég hangos a hűtő (leírás szerint a max az 3200 Rpm), 32dba. Maxon a hyperTX után is kimondottan csendes, illetve semmi különbséget nem hallok a 30% és a 100% között. Miért nem megy 1500 felöé?

Az meg a másik, hogy tegnap nézegettem az Everestet, és azt írja ki, hogy burkolatbehatolás történt? Ez mitöl lehet? Nem szedtem szét, nem cseréltem semmit a lapon. :F

Egyelőre nem tudom felfogatni az északi híd ventijét, gondoltam addig nem b@sztatom, de azért netre használnám. Hááát! Tegnap dobtam a dolgot, ugyanis everest szerint így 82(!) fok az alaplap. :Y

Szóval van bajom bőven... :(

[ Szerkesztve ]

(#10034) Gyúrma


Gyúrma
tag

Háj!

Sztetek. ehhez a konfighoz 10k körül(vmi. integrált vga-val, lehetőleg gigabyte márkájú lap) milyen deszka passzolna? :F

CPU Intel Pentium Dual-Core S775 E2180 2,00GHz 1MB Dobozos
RAM Kingmax DDR2 1024MB PC2-6400 800MHz

Ez a gép internetre, irodai munkára lenne és ehhez elég a integrált vga?

Előre is kössz a helpet :D

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#10035) juliabrilke válasza TazLeacher (#10033) üzenetére


juliabrilke
addikt

Olyanra tippelek, hogy maga állítja be a fordulatszámot a ventilátornál a hőfog függvényében. Melegszik, akkor egy kicsit rákapcsol. Nálam is ilyen módszer van a moca-ar lapomnál és ott nem tudom szabályozni. :B (nincs rá opció)

burkolatbehatolás történt: ezzel nem kell foglalkozni. Vannak olyan gépek (főleg szerverek, amit ha kinyitnak, akkor azt tudja érzékelni. (vagy el se indul) Semmi jelentősége nincs, ez nem probléma.

Azért arra nem kell mérget venni, hogy az everest mit ír ki. :U Azt azért próbáld ki, hogy ventivel mennyit mutat. Milyen a felfogatás, hogy nem tudod megoldani?

(#10036) juliabrilke válasza Gyúrma (#10034) üzenetére


juliabrilke
addikt

link GA-G31M-S2L az alaplap neve. Boltban olyan 9k magasságában van. Márkája gigabyte. :D

(Intel GMA 3100) van rajta, ami netezésre és egyéb dolgokra bőven megfelel. Még egy kis játék is belefér talán.

(#10037) Gyúrma válasza juliabrilke (#10036) üzenetére


Gyúrma
tag

THX a gyors választ :DD

Ez jónak tűnik, de nem tudod h van-e rajta inegrált háló kari, mert a leírásba ezt írja:Features high speed Gigabit Ethernet

viszont a részletes leírásba nincs ott :(

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#10038) codec válasza Gyúrma (#10037) üzenetére


codec
senior tag

Van rajta integrált hálókari. A képen is látszik.
(Egyáltalán gyártanak manapság olyan lapot amire nem raknak integrált hálókarit??)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#10039) Gyúrma válasza codec (#10038) üzenetére


Gyúrma
tag

THX...vak voltam, tényleg ott van :DD

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#10040) juliabrilke válasza Gyúrma (#10037) üzenetére


juliabrilke
addikt

Biztos, hogy van rajta. Szerintem nincs is oylan lap, amire nem tesznek. Egyébként csak a leírásából spórolták ki, mert 100% hogy van.

(#10041) TazLeacher válasza juliabrilke (#10035) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nálam 2 féle opcióból lehet választani.

1. Amit te is mondtál, hogy ha emelkedik a hőfok, akkor rákapcsol
2. Fix, amit én állítok be.

Milyen a felfogatás? Nincs felfogatás. Kimaradt a dobozból a cucc, hét elején intézem, hogy kapjak egy ilyet.

(#10042) HolyFire


HolyFire
aktív tag

helló!

a kérdésem hogy Gigabyte 965P-DS3 Rev3.3 lapban mennek az E8000szériás procik??? egyenlőre alaplapot nem tudok cserélni de a prociba akadt egy alkalmi vételem és kicserélném az e6320-am.... már mondták hogy friss biossal frankón mennek a 965-be is az E8000-es procik :D

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#10043) Quiksilver válasza juliabrilke (#10029) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Tegnap tettem fel a legfrissebb BIOS-t (1.9-es) az alaplapra meg mindenből a legújabb cucc van a gépemen. memó tesztet mivel futtassak?
üdv.

[link] van egy ilyen memóriás kérdés csak hát nem vok vmi profi angolos (vagyis egyáltalán nem) :D

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10044) juliabrilke válasza HolyFire (#10042) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hivatalosan nem támogatja az E8000-es szériát az alaplapod.

A lista a támogatott processzorokról : link

Egy próbát azért megér. ;)

(#10045) juliabrilke válasza Quiksilver (#10043) üzenetére


juliabrilke
addikt

Memória tesztre a memtest for windows vagy az orthos se rossz.

memtest
Orthos

A memtest egyszerű program, ott szinte semmi beállítási lehetőség nincs. Az orthos meg tudja tesztelni a memóriát, processzort vagy egyszerre a kettőt is.

(#10046) HolyFire válasza juliabrilke (#10044) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Akkor hát hivatalosan nem támogatja de gyakorlatilag igen és elindul a lapomba.... :U

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#10047) thakl


thakl
csendes tag

Szerintetek melyiket lapot érdemesebb megvenni?

Asus P5Q Deluxe vagy MSI P45 Platinum

Eddig a Asus P5Q Deluxe felé hajlottam, de ennek a hangkodekje nem tud dolby digital live stream-et és a ps/2-es csatlakozót is kombósra csinálták meg. A két ps/2 csatkakozó nem olyan fontos, de a dolby digital live stream az számít.

(#10048) juliabrilke válasza HolyFire (#10046) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért is mondtam, hogy meg kell próbálni. De akkor jó, ha felismeri és megy benne stabilan. :C

(#10049) juliabrilke válasza TazLeacher (#10041) üzenetére


juliabrilke
addikt

A felfogatást akkor intézd el. Egyébként ez milyen hűtő is pontosan?

Én nem nagyon szeretem autómatára beállítani a fordulatszámot. Ne lazsáljon, az a dolga, hogy hűtsön rendesen. :DDD

(#10050) juliabrilke válasza thakl (#10047) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én inkább az Asus P5Q Deluxe-ra voksolnék (nem vagyok MSI ellenes :) )

Viszont ha neked ez a fő szempont a dolby d. l. steam, akkor esélytelen az asus alaplapja.

A P5Q Delux lapnál iylen van:
ADI® AD2000B 8-channel HD Audio CODEC
- Support Jack-Detection, Multi-Streaming, Front Panel Jack-Retasking
- ASUS Noise-Filtering

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.