Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) darál0w válasza Tiby (#17000) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

yo,tehát procit alapbol,alapbiossal vinnie kell ezekszerint.
akkor mi lehet a bibi?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17002) Balu4


Balu4
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS TUSI-M alaplapom, integrált hang, vga és háló. Ez utóbbival van gondom a leírás szerint 10/100-as, de 10Mb/s fölé nem bírom tekerni a sebességet. Friss gyári driver van rajta, bios-ban nem találtam lehetőséget állításra, kipróbáltam egy külön PCI 100-as lan kártyát, de ua az eredmény. A vezetéket is cseréltem az bírja a 100-at.
Van ötletetek esetleg mit lenne érdemes megnézni (friss xp sp2 telepítés)?
Köszönöm,

Balu

[ Szerkesztve ]

(#17003) darál0w válasza Tiby (#17000) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elnéztem :D

f5a bios kell hozzá.
és hogyan tudnám frissíteni?
gondolom csak egy másik procko igénybevételével,ha yol feltételezem :(((

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17004) Lenry válasza Balu4 (#17002) üzenetére


Lenry
félisten

hol mérted ezt a 10Mbitet? nem hogy a router/switch/hub csak 10 megás?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17005) Zotya984


Zotya984
senior tag

sziasztok
Számomra iszonyat hajmeresztő dologgal találkoztam. Feltettünk egy e8400 az procira a dobozban található gyári hűtőt ami igencsak nehezen ment föl. Mikor raktuk volna be a házba a lapot a felszerelt proci+gyári hűtővel akkor (és ez a hajmeresztő nekem) ELVOLT HAJOLVA AZ ALAPLAP . Levettük a hűtőt és az alaplap visszaált a normális megszokott egyenes állásba.
ALAPLAP ELGÖRBÜLÉSE!!!! NORMÁLIS DOLOG???

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#17006) tomika


tomika
aktív tag

Utolsó esélyként itt is segítséget kérek.
Probléma:
Gigabyte G33M-DS2R alaplapomba, ha beteszem a 2x2 GB Kingston kit-emet, fagyogat a gép. Memtest vagy lefagy, vagy újraindítja a gépet.
Kipróbálgattam:
2+2 GB - nem jó
1+1 GB - OK
2+1 GB - OK
2+2+1 GB - nem jó
1+1+2 GB - nem jó
Slotok variálása nem segít. FSB variálása nem segít. Feszemelés nem segít. 5-5-5-18 beállítása nem segít (itt van pár lehetőség még, amit nem tudom min kellene állnia). Kipróbáltam egy régebbi bios-szal, ezzel sem megy.
Más gépben kipróbálva megy a két modul.
Valakinek van esetleg ötlete? Kezd elég kilátástalan lenni a dolog...
Alaplapom rossz? Inkompatibilitási probléma?

Memóriák típusa:
KVR800D2N5K2/2G
KVR800D2N5K2/4G

[ Szerkesztve ]

(#17007) Lenry válasza Zotya984 (#17005) üzenetére


Lenry
félisten

nem az alaplap görbülése nem normális dolog...
pontosan milyen lapról van szó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17008) Zotya984


Zotya984
senior tag

Gigabite EP35DS3 a tipusa az alaplapnak.Miért?Van ötleted?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#17009) Lenry válasza tomika (#17006) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltad 533-on vagy 667-en járatni a RAMokat?

specifikáció szerint vinnie kéne a 800as RAMokat, de azért próbáld meg hátha... próbáltad másik memóriákkal?
az is lehet, hogy egymást nem szereti a két 2GB-s... én 2db 2GB/800 CSX-el jártam úgy, hogy együtt kékhaláloztak, külön semmi baja sem volt egyiknek se, visszavittem a boltba, elmondtam, hogy mi a szitu, és egyszerűen kaptam helyettük másikokat, ezeknek semmi bajuk együtt

Zotya984: azt hittem valami szutyok kínai dzsunka alaplap, amin esetleg félrefúrták a lyukakat, de ilyen lapot én is raktam már össze, ugyanúgy gyári Intel hűtőt raktam rá, és nem volt ilyen bajom... valamit, valahol nem jól illesztettetek össze... proci jól a helyén van? a lefogató keret normálisan tartja a procit, hűtő és a proci közé biztos nem került be semmi? tudom hülye kérdések, de mindent végig kell gondolni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17010) tomika válasza Lenry (#17009) üzenetére


tomika
aktív tag

Persze, hogy vinnie kéne 800-on, a 2x1 GB úgy megy gond nélkül.
1+1+2 GB - nem jó, úgyhogy az sem lehet, hogy a 2 GB-os modulok nem szeretik egymást. Meg másik gépben mennek rendesen.

240 km-re van a garancia, és egyáltalán nem biztos, hogy kicserélnék. Ugyanis más gépben mennek, akkor, ha ők kipróbálják, valószínűleg náluk is menni fognak.

(#17011) Zotya984 válasza Lenry (#17009) üzenetére


Zotya984
senior tag

a proci a helyén van. Nem lehet csak 1 féleképpen belerakni. A proci alatt és a leszorító keret alatt sincsen semmi ami extra magasságot adna.
Amikor a házba volt a lap nem mertem erőltetni a hűtőt és természetesen az ujjammal ellent tartottam (nem hagytam lenyomódni az alplapot).
Lehet hogy a hűtő lefogató pöcökje nem jó?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#17012) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Megjött az alaplap (Giga 78GPM-DS2H), van egy sata II HDD-m, ami még a régi alaplapban volt, ott lett particionálva, stb. Win XP van rajta, a floppis trükkel.

Ez az alaplap kínálja a natív IDE módot, a raid-et (egy vinyóval ez nehézkes), és az AHCI módot...

Ha natív ide módba telepítek, akkor elvileg nem kell a floppos dolog, viszont ez lassabb-e, mint az AHCI mód? A meglévő 2. partíciómra ugye nincs hatással hogy milyen módot választok? (raid-nél formáz, a többinél nem?)

ezek a kérdéseim, várom a tapasztaltak segítségét/javaslatát.
Előre is köszi!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17013) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem hozzátok. Előzmények:
Alaplapom : Gigabyte GA-8I848PM
A kézikönyvében ez van: Supports EasyTune 4
letöltöttem, telepítettem ezt a progit. Újraindítást kért. Ezt megtettem. Ezután a következőket írta ki:

Scan Bios info fail OK. leokéztam

Sorry. Wedid n' t Support this main board OK. leokéztam, és ennyi. Mi lehet a gond. ha egyszer támogatja a progit miért nem hagyja futni?

Köszi a fikázásmentes válaszokat! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17014) Tiby válasza embe (#17013) üzenetére


Tiby
tag

Bios cserével probálkozz

(#17015) embe válasza Tiby (#17014) üzenetére


embe
nagyúr

Nem igazán találok hozzá friss biost, .... illetve nem is tudom hogy kell.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17016) Tiby válasza embe (#17015) üzenetére


Tiby
tag

[link]
GA-8I848P verziót találtam csak -M nélkül!!

[ Szerkesztve ]

(#17017) hajnalbros


hajnalbros
tag

Jestét ! Jestét! Alaplapot vennék de már teljesen összezavarodtam ! Gigabyte GA-965P- DQ6 -ot veszek 14k-ért. Elég lesz az nekem ? , most ugyis csak E6400 támogatom később meg elviszi majd az E8400et is ha maj má 15k-ért adják majd használtan. Vélemény? És tanáltam még pár lapot a hardverkernél [link] Gigabyte X38as DS4 +Giga NF 680i SLI DQ6, csak sajnálom reájuk a pénzem. Nem tudom nyerek-e velük annyit. Annyira nem akarom huzigálni a procit, meg egekbe emelni azórajelet, mer főleg netezek + COD4ezek, meg majd karácsonykor COD5özni szeretnék a géppel. Mindemellet Giga P35ös lapra is gondoltam, Asus P5N-E SLIre is ?! Grrr... Nos mi a véleményetek?

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#17018) embe válasza Tiby (#17016) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a fáradozásod! :R De nem ez a lapom.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17019) Balu4 válasza Lenry (#17004) üzenetére


Balu4
csendes tag

Router mögött van, de a router 10/100-as tuti.

(#17020) Lenry válasza hajnalbros (#17017) üzenetére


Lenry
félisten

Gigabyte P35-DS3 vagy EP35-DS3 (égadta világon semmi különség nincs köztük azt az egy E betűt leszámítva)
ez lesz a neked való. gyors, stabil, tuningbarát, nagyon sokféle procit megeszik és nem is drága

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17021) pedrő


pedrő
aktív tag

Hali! Phenom-II 920-hoz kéne egy jópofa lap ami szereti az 1066-os ocz gold-ot. Valami javaslat?

(#17022) Desmond


Desmond
csendes tag

Hali!

Tud valaki valamit erről az alaplapról: EVGA X58 SLI([link])

DFI és e között gondolkodok, mert ez olcsóbb egy picivel, de ahogy látom ez nem támogatja az ATI Cross-Fire-t?

köszi

[ Szerkesztve ]

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#17023) pedrő válasza Desmond (#17022) üzenetére


pedrő
aktív tag

The EVGA X58 SLI board carries support for 2-way SLI, 3-way SLI and CrossfireX...
Én ebből azt veszem ki hogy támogatja, de azért nézd meg te is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17024) Desmond


Desmond
csendes tag

Melyiket lenne érdemes megvenni? ezt vagy a DFI LANPARTY UT X58-T3eH8?([link]). DFI akkor már jobban néz és talán többet is tud, nem? És kb. 10k-ban tér el a két lap egymástól.

[ Szerkesztve ]

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#17025) Desmond válasza Desmond (#17022) üzenetére


Desmond
csendes tag

van valakinek ezzel a lappal kapcsolatban valamiféle tapasztalata?

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#17026) zoo8800


zoo8800
veterán

Hali

Mi is az a "V drop mod"? Így nem droppol majd annyit a lap?

rip and tear, until it is done

(#17027) hajnalbros válasza Lenry (#17020) üzenetére


hajnalbros
tag

Üdv ! Amugy asszem van különbség a P35 + EP35 között, van benne vmi GIGABYTE Dynamic Energy Saver unit ! De már eldöntöttem, hogy a Giga P965 DQ6-ot veszem meg, vagy a GA-EX38-DS4-et. Ezt ma lefixálom magamban és ennyi.

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#17028) Lenry válasza hajnalbros (#17027) üzenetére


Lenry
félisten

igen, tényleg van, de egy abszolút használhatatlan hülyeség ez a power saver...

egy szavazat az X38-ra :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17029) kicsigeri válasza hajnalbros (#17027) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hát akkor gyorsan vedd rá magad hogy az X38 legyen. Ahogy ismerem őket minden az X38 mellet szól. Egyedűl az ára nem biztos.

Még 1 X38

[ Szerkesztve ]

(#17030) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy használt Gigabyte X38-DS5 lapot, eddig nem volt vele semmi bajom, viszont tegnap dugtam rá egy pendrive-ot, ami meg sem nyikkant. Egy másikat is, de az sem. Mindjárt nagy nyomozásba kezdtem, de semmi eredményre nem jutottam velük. Az eszközkezelőben rendben látszanak az USB portok, USB-s egér megy róla (tehát van táp), külső winyó megy róla (annak saját tápja van). A pendrive-ok viszont fel sem villannak, tehát mintha táp sem lenne rajtuk.

Nálam van ez egyik pendrive, amivel tegnap otthon próbálkoztam, de már halott. Szerintem a lap nyírta ki, este melóhelyen még semmi baja nem volt.

Zárlatos lenne a foglalat vagy mi lehet ez? De akkor az egeret miért nem nyírja ki?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17031) tdd587 válasza tdd587 (#17030) üzenetére


tdd587
őstag

Gondolkodtam rajta és felmerült a következő scenarió: először mindkét pendrive-ot a front panelen lévő USB csatikra kötöttem. Az egeret és a HDD-t hátul használtam és mire ott is kipróbáltam a pendrive-okat, addigra már halottak voltak.

Kérdés tehát: egy rosszul bekötött (=fordítva) USB csati megölhet egy eszközt? Vagy a földelés hiánya? Valami csak kinyírta...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17032) Ace Ventura válasza darál0w (#16999) üzenetére


Ace Ventura
addikt

BIOS frissités megoldja a gondodat ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17033) Ace Ventura válasza tdd587 (#17031) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ne tudd meg hányszor jártam igy.A rosszul bekötött usb port kinyirja a cuccokat.Még jó hogy csak pen drive volt.Nekem 2 mp3 lejátszó is bánta, és egy bluetooth adapter is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17034) tdd587 válasza Ace Ventura (#17033) üzenetére


tdd587
őstag

A fenébe, remélem csak ez van és nem fizetek még több tanulópénzt... mondjuk a 16GB Kingston cuccomért nagyon kár, ha meghalt az is (karácsonyra kaptam, hüp, hüp...)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17035) Ace Ventura válasza tdd587 (#17034) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Annyit segítek, hogy amikor tönkretettem, akkor garanciába azonnal cserélték, be sem vizsgálták, csak helyben kipróbálták :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17036) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

szevasztok,

htpc-t akarok építeni, és itt kezdeném a kérdezősödét mert először el kell döntenem hogy mATX-es lapot vagy ATX-es lapot vegyek?!
szóval van teljesítménybeli, felszereltségi vagy stabilitási különbség egy mATX és az ATX között méretét leszámítva?
olyan lap létezik amibe be van építve a WIFI?
egyelőre nem tudom hogy AMD-s vagy Inteles rendszert építsek.
Szerintetek? (És miért?)

(#17037) gabrus


gabrus
csendes tag

Helló! Egy olyan problémám lenne hogy van egy Asrock 775 Dual-VSTA alaplapom beleraktam egy Sapphire HD3450-es VGA-t és nem ad képet a monitort se kapcsolja be.Próbáltam a 3.10-es biost de nem változott semmi.Aki tud segítsen légyszi.Elöre is kösz

(#17038) Guderian


Guderian
tag

Hello!
Komolyabb gép vásárlása előtt állok.
Milyen alaplapot ajánlanátok kb 18 ezer FT-ig az alábbi konfighoz?
Intel CORE 2 DUO E8500 BOX S775
GIGABYTE GV-R485OC-1GH HD4850 512MB PCIE
Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500) 3X
Ezek között vacilálok nem tudom melyik lenne jobb lap:

Asus P5B,Gigabyte P35-S3G,GIGABYTE GA-EP31-DS3L,,Asus P5K SE

Ti melyiket ajánlanátok?

A válaszokat előre is köszönöm.

''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

(#17039) Ace Ventura válasza zsolt320i (#17036) üzenetére


Ace Ventura
addikt

mATX-es lapot.
Teljesitménykülönbség van , valamint felszereltségi.Picit le vannak butitva, de nem annyira, hogy ne tudnád bőviteni, mondjuk egy vga-val, vagy bármilyen kiegészitővel.
mATX lapokban nincs WIFI, viszont van integrált vga.Mindkét gyártónál vannak jó megoldások, válassz szived és pénztárcád szerint.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17040) Tiby válasza gabrus (#17037) üzenetére


Tiby
tag

SAPPHIRE HD3450 PCI Express® 2.0 x16 bus support

[ Szerkesztve ]

(#17041) Ace Ventura válasza Guderian (#17038) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Picit spórolj még egy P35 DS3-ra.Az a proci megérdemel egy jobb deszkát.Használtan kapsz 18 körül.
Ésa ne 3 gigával, csak 2 giga rammal próbálkozz. ;)

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17042) gabrus válasza Tiby (#17040) üzenetére


gabrus
csendes tag

elvileg a 3.10-es bios frissítésnek meg kellett volna oldani a problémát.de nem csinál semmit ha esetleg van ötleted segíts légyszi

(#17043) Balu4


Balu4
csendes tag

Akkor alaplapcsere lesz, nincs ötletek mit lenne érdemes megnézni? Igaz PIII-as a lap, nem mai darab.

(#17044) Guderian válasza Ace Ventura (#17041) üzenetére


Guderian
tag

Köszi a segítséget.
Miért ne vegyek 3 Giga ramot?
Nem fogja kihasználni a gép?Vagy mi? :)

''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

(#17045) Tiby válasza gabrus (#17042) üzenetére


Tiby
tag

milyen vga volt bent eddig?

(#17046) gabrus válasza Tiby (#17045) üzenetére


gabrus
csendes tag

inno3D Geforce 6600

(#17047) Guderian


Guderian
tag

A P35 DS3 már ki tudja hajtani a proci és a VGA 100%-át?

''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

(#17048) Tiby válasza gabrus (#17046) üzenetére


Tiby
tag

pcie vagy agp?

(#17049) gabrus válasza Tiby (#17048) üzenetére


gabrus
csendes tag

bocs ezt elfelejtettem odaírni PCI-e

(#17050) zsolt320i válasza Ace Ventura (#17039) üzenetére


zsolt320i
senior tag

kösz a segítséget!
a véleményed alapján eldöntöttem ATX-es lapot veszek.
Már csak az a kérdés hogy milyet?!
Amire szükség lenne:
- passzív hűtésű déli híd (zajmentes)
- beépitett wifi
- keveset fogyasszon
- stabil legyen
- jó minőségű hangkártya
- SPDIF

Nagyon megköszönném ha tudnátok AMD-s és Inteles lapot ajánlani mert még nem eldöntött hogy mi lesz.
Kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.