Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) Jorus válasza Huvi00 (#16500) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint a 98GT mellé vagy ahelyett? Természetesen megy NF lapban ATI VGA is, csak a 2 kártyás rendszereknél vannak mexorítások, de akkor is csak a driverek miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16502) Gyufaaa válasza Huvi00 (#16500) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem akkor van csak jelentősége ha két vga-t kötsz össze. Amúgy nincs. :U

Lekéstem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16503) Huvi00 válasza Jorus (#16501) üzenetére


Huvi00
tag

gf 9800GT szeretném atira cserélni de akkor még uyg megy minden ?:S

.

(#16504) Huvi00 válasza Gyufaaa (#16502) üzenetére


Huvi00
tag

nem kell lekicsíteni BUNKÓ
nem vagyok hülye de ebbe bizontalan vagyok

.

(#16505) Jorus válasza Huvi00 (#16503) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, menni fog rendesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16506) Huvi00 válasza Jorus (#16505) üzenetére


Huvi00
tag

ok kösz

.

(#16507) Jorus válasza Huvi00 (#16504) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerintem semmi bántó nem volt abban, amint Gyufaaa írt, nem kell mindjárt személyeskedni, nyugi. ;)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16508) Gyufaaa válasza Huvi00 (#16504) üzenetére


Gyufaaa
veterán

TE EMBER! Én nem tudom mi rosszat mondtam azzal, hogy segíteni akarok neked, de megelőztek ezért nem írtam tovább. De ha neked ez fáj akkor sajnálom. Bocs a HELPÉRT! Azért még egy ilyenedért kérek neked egy moderálást. Csak a miheztartás végett. :(((

(#16509) levibeka


levibeka
csendes tag

sziasztok!

telepiteni szeretném a 64 bites Vistát, a kérdésem az lenne ha a régi vinyomra teszem ahol 3 particiom van de a maradék kettőt azt még 32 bites XP-vel formatáltam és adataim vannak rajta, most hogy 64 bites Vistat teszek fel a Windows foja látni, felismerni, olvasni a másik két particiómat ami 32 bites windowsal volt használva????
Köszi előre is a válaszotokat!!!!!!! :C :R

(#16510) hoax válasza levibeka (#16509) üzenetére


hoax
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az NTFS az teljesen független a rá kerülő adatoktól...
Jelen esetben a 32 vs. 64 bit-től.

Don't panic!

(#16511) #68216320 válasza levibeka (#16509) üzenetére


#68216320
törölt tag

Fogja!

Más:

C1E v. EIST tuning közben tudja csökkenteni a fesz. értékét, ha terheletlenül megy a CPU? Vagy csak a szorzót tudja. Gondolom a C1E állítja a szorzót, de mit csinál az EIST????

(#16512) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindnyájatoknak !

Lehet, hogy harsány kacagást - lehet, hogy hatalmas megdöbbenést - vált ki a következő villámkérdésem - de gondolom úgy tanulok, ha kérdezek : :D :D :D

Működik-e (hibátlanul) egy mikroATX-es alaplap "sima" ATX-es tápegységről ?

Arról van szó, hogy az eddigi ASROCK P5FX+ ATX-es lap helyett vettem egy használt - szintén ATX-esként eladott - HP-s alaplapot. Kicsit furcsa volt, hogy a házban máshová estek a furatok, és kisebb helyet foglal el, de "passzolt" minden - a táp, a proci, a DDRAM -. El is indul, fel is ment az XP - de időnként lefagy, és ilyenkor bootolás után sorra "eltűnnek" a HDD-k, majd a DVD-írók...

Vagyis : VAN különbség az ATX-es és a mikro ATX-es laphoz való táp között - annak ellenére, hogy "simán" felment a táp, el is indul, és (ideig-óráig) működik a rendszer ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#16513) #68216320 válasza jasonka (#16512) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tudtommal semmi különbség táp szempontjából. A microATX az alaplap méretére utal.

(#16514) hoax válasza #68216320 (#16511) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha minden igaz, itt mindent megtalálsz a kérdéseddel kapcsolatban...
Feltéve, hogy megy az Angol... ;)
És itt a lényeg: "...the core voltage can also be reduced..."!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#16515) sgteam


sgteam
aktív tag

Üdv!!!

Atikmdag.sys na erre mondjon nekem valaki okosat!!!
ati catalyst 9.1
vista 32bit
asus 4870
asus p5q-pro

forumokon olvastam, hogy a bios frissítés megoldja a problémát de nekem a 1611 bios van amit nem tudok már frissíteni mert nincs újabb.

ötletek?

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#16516) hoax válasza jasonka (#16512) üzenetére


hoax
aktív tag

Még mindig azt mondom, hogy nézd meg a tápot, hogy az összes fesz rendben van-e!
Lesd meg, hogy ingadozik-e valamelyik feszültség, az 5volt valóban 5volt, és így tovább...
A BIOS-ban, vagy Everest-tel meg tudod nézni, hirtelen az is elég...

Don't panic!

(#16517) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok!

Adott egy gigabyte GA-M56S-S3 új lap--kb 2 hetes--...a gép tökéletesen működik, viszont ma a következőket tapasztaltam..:

A gép bekapcsolása után a pc-ház hangszórója iszonyatosan elkezdett sípolni, de a gép meg megy tökéletesen....ha leveszem a lapról a hangszóró csatit nincs sípolás természetesen....valaki tapasztalt már ilyet?mitől lehet ez szerintetek?
csak azért, mert ha a lap hibája, akkor gariztatom...

(#16518) #68216320 válasza hoax (#16514) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha, értem. Szóval az órajelből és valamiféle együtthatóból kiszámolja milyen fesz. kell a procinak. Viszont tapasztalat, hogy C1E-vel együtt működik(gondolom a szorzó állítással ez csinál más órajelet) és csak visszavenni tud. Másrészt úgy tűnik nem működik, ha a vcore nem normál módban van, azaz fesz. emelést csinálok. Abból nem akar visszaosztani.

(#16519) #68216320 válasza vepe (#16517) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem melegszik túl és az riaszt? Vagy esetleg túl alacsony a venti fordulatszáma és azért jelez. BIOS-ban nézd meg az értékeket és azt, hogy riasztás be van-e állítva.

(#16520) nguru válasza Nemesys (#16497) üzenetére


nguru
tag

Hivatalosan nem uguru, hanem mikroguru, csak utálok spec karakterekben keresgélni...

Szóval az abit saját chipje a feszek, ventik,fsb, stb ellenőrzésére. Hasonló mint az Msi Corecellje, de sztem annál kiforrottab.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16521) Jorus válasza nguru (#16520) üzenetére


Jorus
nagyúr

guru :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16522) jasonka válasza hoax (#16516) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nosch : megtettem ( digitális multiméterrel - persze úgy, hogy a HDD-k / DD-k áramcsatlakozójának "lyukjaiban" mértem a feszültséget érintkezőtűvel - nehogy rövidzárat sikerüljön összehozni :D )

A ''sor elején" - azaz a tápegységből kijövő MOLEXen :

+11,72 V és 6,74 V

(őszintén szólva nem tudom, hogy a csati négy érintkezőjéből melyiken milyen értéket kellene kapni, de a két szélsőn biztos 12 V-ot)

HANEM a legutolsó MOLEXen 10,51 V !!!!

Nem tudom, mennyi a megengedett eltérés a névleges 12 V-tól, de ez azért meglepett...

(Persze mindezt "üres" csatlakozóérintkezőkön mértem - azaz fogyasztó nélkül...

Azon is gondolkodtam - vagy 5 mp-ig : nem érdemes-e venni egy LED-es tápegység tesztert 2,9 e-ért - de aztán azt gondoltam annyiból már kijön egy új táp fele... :D :D

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#16523) nguru válasza Jorus (#16521) üzenetére


nguru
tag

Jorusnál a pont. (Akinek van rá ideje.... :DD )

(#16524) kriszbon


kriszbon
őstag

Nemesys: Nagyon halgatsz a Bios frissítésről! Most ez vagy azért van mert sikerült és örömödben elfelejtetted közölni velem velünk a jó hírt, vagy merengsz az élet sötét rejtelmein egy sötét monitor előtt ülve a bios frissítés után, hogy hol rontottam el valamit :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16525) sgergi válasza jasonka (#16522) üzenetére


sgergi
veterán

A szabvány +/- 5%-os eltérést engedélyez a feszültségekből, szóval az a 10,5 nagyon kevés.

(#16526) Ishau


Ishau
csendes tag

Hello!

Lenne egy problémám :W ... Van egy Asus P4-P800 SE lapom, 2,8 celeron, Inno3D 6600GT, 2G ram...Szóval a lényeg, rádugtunk egy külső racket, 500 as winyóval(USB), Windows fagyott, reset, azóta nincs kép, csak a ventik pörögnek fel, meg a winyó is. Próbáltam másik vid. karit...nem jó, Próbáltam egyesével a memóriákat...nem jó. Kivettem a laposelemet, majd kb. 10 perc múlva visszaraktam, nem jó :( ...amikor észrevettem, h bekapcsolás után kb 3-4 másodperccel az Inteles Chipem égetően forró :( ...ha valakinek van tapasztalata, további ötlete, irjon pls :Y ...keresgéltem már, de a lehetséges válaszok nem segitettek, ti mit javasolnátok?

Köszi előre is! :F

(#16527) gooool


gooool
őstag

Helló!
Az ASUS M3N78-as lapról mi a véleményetek?
Egy 5600+ alá lenne és kb. 2 hónapig használnák az integrált VGA-ját.
Még gondolkoztunk a Gigabyte MA780GM-S2H-n is,de az már nem fér bele a keretbe.
Kösz a választ! :)

Üdv, Balázs

(#16528) vepe válasza #68216320 (#16519) üzenetére


vepe
senior tag

ezeken már túl vagyok....valami más itt a gond, de fogalmam sincs mi lehet...

(#16529) vepe válasza Ishau (#16526) üzenetére


vepe
senior tag

déli híd forró?..lehet beégett a chip, de cmos resetet csináltál már?

(#16530) Ishau válasza vepe (#16529) üzenetére


Ishau
csendes tag

Csináltam egy CMOS resetet is, hamarabb már csináltam, csak az elemet vettem ki, most tápkábel ki, elem ki, CMOS reset jumpert át 2-3 ra, majd 15 mp múlva vissza az egész...de még mindig semmi... :(
http://kepfeltoltes.hu/view/090130/P4P800-SE-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
erről a chipről van szó, asszem ez a déli-hid bár én nem vok ennyire otthon az apróbb részekben.
Jah és égési nyomot nem látok, korom, szag sincs... :( bár attól még lehet h kiégett nem?

[ Szerkesztve ]

(#16531) hoax válasza #68216320 (#16518) üzenetére


hoax
aktív tag

Igen! Ha változtatsz a VCore-on akkor ugye az egy fix érték lesz és nem fog hozzányúlni.
És igen, visszaveszi a szorzót ha nem terheled, viszont ahogy melóznia kell, abban a pillanatban visszaugrik a szorzó az eredetire...
Próbáld ki Everest stabilításteszttel, mellette tudod nézni a túlhajtás oldalt is...

Don't panic!

(#16532) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Vettem egy Rampage Extreme lapot, be is szereltem és akkor derült ki hogy a driver CD -t elfelejtette az előző tulaj mellékelni. Így semmit nem tudok feltenni, max. ha letöltöm. Asus -ra fölmentem, és itt akartam letölteni az Extreme -hez minden drivert, de már a chipnél elakadtam. Mivel a leírás P45/ICH10R software -t ír az Extreme letöltőjénél.
Ez most elírás, vagy hiba? Ha ez nem ok, tudtok mondani egy oldalt, ahonnan letölthetem az összes drivert?

:R

Don't Tread On Me

(#16533) hoax válasza jasonka (#16522) üzenetére


hoax
aktív tag

A multiméter hasznos holmi! :K
A 4pines Molex csatikon(vinyó tápja) a sárga a 12V, fekete a test(0), a piros pedig 5V kell, hogy legyen.
Elöször is nem árt ha terhelve méred, mivel így csalhat...
Másodszor pedig [link]... ;)
Sok sikert!

Don't panic!

(#16534) hoax válasza vepe (#16528) üzenetére


hoax
aktív tag

Esetleg "Chassis intrusion detected"?

Don't panic!

(#16535) hoax válasza Ishau (#16530) üzenetére


hoax
aktív tag

Két eset lehetséges...szerintem...
Vagy a lapod adta meg magát(mivel a déli hídba vannak integrálva az USB vezérlők), vagy a tápod hányt be.
A helyedben kipróbálnék egy másik tápot, mivel azt mondtad, hogy melegszik.
Ez azt jelenti, hogy áramot kap.
Viszont nem mindegy, hogy mennyit!

Don't panic!

(#16536) vepe válasza hoax (#16534) üzenetére


vepe
senior tag

mármint, hogy a burkolatba történt-e behatolás?..nem hinném, hogy ezzel lenne gond, mert ahhoz a háznak lennie kellene ilyen csatijának..vagy tévedek?

(#16537) hoax válasza MPowerPH (#16532) üzenetére


hoax
aktív tag

Javaslom, itt próbálkozz...! ;)

Don't panic!

(#16538) hoax válasza vepe (#16536) üzenetére


hoax
aktív tag

Nem a ház a lényeg, hanem a lap.
Nem csúszott le róla a jumper?

Don't panic!

(#16539) MPowerPH válasza hoax (#16537) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, itt is próbálkoztam. Válaszd ki az OS -t az Extreme lapnál, és nézd meg a chip driver-re milyen leírást ad. Azt írja P45, nem X48. :F

Don't Tread On Me

(#16540) vepe válasza Ishau (#16530) üzenetére


vepe
senior tag

az a déli híd igen és könnyen kiéghetett (bár azok a chippek elég melegek egyébként is)...az usb-t hová kötötted?hátsó csatiba, vagy az alaplapra kötött frontpanelre?...mert ha a lapra kötött usb csatiba, amit esetleg rosszul dugtál a lapra(már ha nem egy nagy csatival csatlakozik, hanem egyesével kell rádugdosni), akkor azzal is kicseszhettél a lappal, mert ugye ott nem mindegy mit hová raksz rá....adsz neki egy plusz feszt oda ahová nem kellene és kész....

(#16541) feenty


feenty
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Gépfejlesztés előtt állok, de igencsak tanácstalan vagyok. Nem tudom hogyan álljak hozzá. Lényegében az első lépéssel van gondom! A jelenlegi konfigom (eléggé öregecske):

Asus P5B MoBo
Gigabyte 8800 GTS 320 MB
2GB 667 DDR2
E6300 Core2Duo

A lényeg azt hiszem ennyi. Ezeken kellene fejlesztenem, de nem tudom hol kezdjem el, mert lépésenként akarom a fejlesztést. Mit tanácsoltok, mit cseréljel le legelőször, és mire?!
Lehetőleg pénztárcabarát megoldások érdekelnének!

Előre is köszi a figyelmet és segítséget!

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#16542) hoax válasza MPowerPH (#16539) üzenetére


hoax
aktív tag

Az zavarhatott meg, hogy P45-öt írtak...
Inteléknél a vegyes driver-ek az általánosak, ezért tökéletesen jó ami ott van!
De ha nem elég friss, akkor itt egy frissebb.
Tekerd az aljára, "Accept", és már jön is... ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#16543) Ishau válasza vepe (#16540) üzenetére


Ishau
csendes tag

Front paneles USB re(lapra kötött külön), és csak egy csatis a rack, csatlakoztatás után lett bekapcsolva, és kész, lefagyott...
Nem hinném hogy a táp lenne a hibás, bár majd holnap kipróbálom másikkal, de gondolom akkor már egyből kinyirta volna a lapot, és nem csak lefagy, meg a tápot elronthatja egy USB eszköz?
Próbáltam már mindent amugy, h csak a vid.karit hagyom benne, lehuztam az USB ket, az opt eszközötket, a winyót, viszont a monitor igy sem kap jelet...
Egyre biztosabb, hogy megadta magát a lapom, igy pár év után... :W
Ha van még ötlet szeretettel várom.
És köszönöm az eddigieket is... :R

(#16544) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ebben kérnék segítséget: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16545) vepe válasza hoax (#16538) üzenetére


vepe
senior tag

szerintem a ház a lényeg...

itt a manual:

[link]

a 17-es versenyző az általad említett funkciónak a csatlakozása...ezen a lapon nem volt jamper, most sincs és nem is kell szerintem...egyik a signál, másik a test...erre kell dugni a ház megfelelő csatiját és egy kapcsoló útján jelzi ha a házba behatolás történik....szóval nem e-miatt van szerintem a sípolás...

(#16546) vepe válasza Ishau (#16543) üzenetére


vepe
senior tag

nem az a lényeg, hogy a rack hány csatis (azt csak 1 féleképpen tudod bedugni), hanem a lapra jól van-e a ház csatija rárakva...ha nem megfelelően kötötted a lapra a ház csatiját (pl.az 5v-ot), az kitolhat vele...azzal kiütheted akár a lapot is.

A vga-t még vedd ki belőle, teljes áramtalanítás mellett..és kb 5 perc múlva rakd vissza és úgy áram alá a rendszert...

(#16547) vepe válasza Fire/SOUL/CD (#16544) üzenetére


vepe
senior tag

nem kell ahhoz cd,hogy eladd.. :DDD , ha kell rá vevő tudok neked ajánlani, aki átveszi tőled a-nélkül is...

(#16548) zoo8800 válasza feenty (#16541) üzenetére


zoo8800
veterán

Mire kéne majd a gép?
Ha játékra, akkor én csak a VGA-t cserélném, és semmi mást. Pl. NV9800GT-t, vagy ATI4380-t kapsz 30K környékén.

rip and tear, until it is done

(#16549) Fire/SOUL/CD válasza vepe (#16547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

De az AHCI miatt muszály....
Ha NCQ hdd-d van(pl hitachi) akkor csak ahci-ben lehet rá felrakni a vistat-t.
Viszont ilyenkor kell az alaplapi AHCI driver(mert egyébként előfordulhat, hogy nem látja a hdd-t)
Azt meg csak akkor tudod beadni a vista-nak, ha az eredeti lemez van meg(vagy legalábbis az eredetiről átírt másolat)
Nem akarok kicseszni senkivel, ezért szeretném, kiírni, és azzal együtt eladni......

Fire.

UI: Kaposváron van a garancia, mától számított egy év(teljeskörű)
(ide kábel, floppy kábel, sata adat kábel, sata táp kábel-t adok hozzá, illetve a fontosabb csatlakozok bekötési rajzát is ha kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16550) vepe válasza feenty (#16541) üzenetére


vepe
senior tag

én a lapot és a ramokat cserélném ki első körben (de minden pénztárca függő).....a p5b chipje már elég gyengécske és a 667 ram sem a legjobb választás....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.