Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) trakesz


trakesz
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni? Van egy intel pentium D 945D típusú procim, és alaplapot szeretnék cserélni. kinéztem az ASRock P45TurboTwins2000 típust. az érdekelne hogy ez a lap kezeli e a pentium D típusú procit. (a leításban nem láttam így kiemelve, de előfordulhat-e mégis mivel a tokozás ugyanaz: LGA 775

kössze

mindenki **zi aki nem táncol!

(#15002) SirKero válasza (Bundás) (#15000) üzenetére


SirKero
őstag

Mind kettőben chieftec táp van 400/550 W-os. Természetesen minden csatlakozó rádugva. És az elsőben a 9600GT tökéletesem megy.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#15003) johniee


johniee
senior tag

Üdv! Van nekem egy Intel Atom D945GCLF alaplapom PicoPSU-val. Miért lehet az, hogy ha a webkamerát bedugom, nem indul el, csak egy fekete képernyő fogad egy villogó promt jellel. Ha kihúzom a cuccost, akkor meg egyből elindul.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15004) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy építek egy kis gépet, 2ezres celeronnal és amikor bekapcsolom a gépet akkor, egy pár másodpercre elindul a processzorhűtő, és aztán megáll. Megpróbáltam proci nélkül is ugyanazt csinálja. Felpörög aztán meg leáll... Elvileg minden hibátlan, zárlatos lenne a lap vagy mi lehet baj, BIOS reset megvolt…
ASROCK alaplap az illető és multkor még működött ugynezzel a procival :DDD

Ja ramot nem tettem bele, már azzal is előrébb lennék, ha beindulna és sipákolna a ram miatt...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#15005) sgergi válasza RootRulez (#15004) üzenetére


sgergi
veterán

Nem lehet, hogy azért nem pörög fel, mert biosban olyan beállítás van, hogy amíg a proci nem ér el egy bizonyos hőfokot, addig a procihűtő ne pörögjön fel? Próbáld ki, hogy hagyod egy ideig, a proci nem fő meg, mert hamarabb lekapcsol.

(#15006) SirKero válasza SirKero (#15002) üzenetére


SirKero
őstag

Ja és még annyit tennék hozzá,hogy ha berakom a PCI slotba a karit akkor az integrált sem működik holott a kézikönyv azt írja hogy mennek együtt is.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#15007) RootRulez válasza sgergi (#15005) üzenetére


RootRulez
félisten

Felpörög, de addig is tart, aztán le is kapcsol, a proci nem melegszik szal nem amiatt kapcsol le...

═════════════════════════════════════════

(#15008) sgergi válasza RootRulez (#15007) üzenetére


sgergi
veterán

Pont ezaz, hogy mondjuk csak 40 fok fölött kapcsol be a venti. A mai alaplapok közül elég sok tudja. Az elején még azért pörög fel, mert addig még nem tölt be a bios, de aztán a bios leállítja.

(#15009) madmaxxx válasza trakesz (#15001) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Helló!

Úgy néz ki,hogy a deszka kezeli a procidat!!!
Kemény szerszám!!!
[link]

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15010) becoe


becoe
csendes tag

Sziasztok!

Olyan alaplapot keresek, ami támogatja az AM3-at, a CrossFire-t, a DDR2 és DDR3 foglalatú memóriákat is, és van integrált VGA-ja. :)) Létezik ilyen lap? :DDD

Köszi előre is!

Üdv!

(#15011) #65675776 válasza becoe (#15010) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen lapot majd akkor fogsz kapni, ha megjelenik a piacon az AM3 (még 2-3 hónap alsóhangon). És még akkor sem biztos, hogy lesznek hibridmemóriás lapok.

Amit jelenleg kaphatsz: AM2+, IGP, DDR2, CF (2x8 felállásban). Ebbe majd belemegy az AM3 proci, de a DDR3 RAM nem.

(#15012) becoe válasza #65675776 (#15011) üzenetére


becoe
csendes tag

Végülis a DDR3 az, amitől a legkönnyebben elállok :K Azért kérdeztem rá az AM3 támogatásra, mert pl az Asus honlapján némelyik lap mellett fel van tüntetve, hogy támogatják a következő AMD processzorokat is, ebből gondoltam, hogy nyilvánvaló, hogy vannak lapok, amik konkrétan tudják már ezt.

(#15013) madmaxxx válasza becoe (#15012) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Felesleges pénzkidobás egyenlőre!Minek keresgélni még kiforratlan technológiát? :N :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15014) d@minator válasza Core2duo6600 (#14982) üzenetére


d@minator
addikt

Ok. Nem az enyém de a srác azt mondja ha egyet kivett valamelyik slot-ból akkor mindig látott 1,5 gigát. Majd megpróbálja még egyszer, hogy biztos legyen. Utána lehet tovább gondolkodni.

(#15015) dr.ozdik20


dr.ozdik20
csendes tag

Hello!
Olyan problémám lenne hogy bios szeretnék frissíteni abit nf7-s v2.0 alaplapon. Mert csinál egy pár érdekes dolgot, pl.: felhúzom az fsb-t 133Mhz-re, újra indítom és mintha nem is csináltam volna semmit sem :W vagyis marad 100mhz az fsb és a proci az marad 1250Mhz-en. De ilyennel nem találkoztam :F . Megpróbáltam az ABIT FLASHMENU nevezetű progival, mert ugye ez windows-ben működik, de azt írja ki hogy a bios írásvédett. Letölteni letudja az új biost, meg a régit is letudom vele menteni, de felülírni már nem :F. Akkor megpróbáltam Dos-ban frissíteni a bios-t az awdflash-el, de ott se működik. Az a baj hogy másik bios chipem meg nincs, pedig az lenne már a legjobb :D . Mondjuk azt nem todum hogy azt téleg figyelembe kell-e venni hogy az első memória slotban legyen csak ram? Valaki :C segítseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen. Várom az ötleteket Előre is köszönöm.

(#15016) -bh- válasza dr.ozdik20 (#15015) üzenetére


-bh-
aktív tag

van a BIOS-odban 1 olyan opció, h "BIOS WRITE PROTECT" v hasonló. azt rakd Disabled-re; és fogsz tudni flashelni...

szvsz lehet a procidnál degradálódás is....

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15017) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy építek egy kis gépet, 2ezres celeronnal és amikor bekapcsolom a gépet akkor, egy pár másodpercre elindul a processzorhűtő, és aztán megáll. Megpróbáltam proci nélkül is ugyanazt csinálja. Felpörög aztán meg leáll... Elvileg minden hibátlan, zárlatos lenne a lap vagy mi lehet baj, BIOS reset megvolt…
ASROCK alaplap az illető és multkor még működött ugynezzel a procival :DDD

Ramot nem tettem bele, már azzal is előrébb lennék, ha beindulna és sipákolna a ram miatt...

═════════════════════════════════════════

(#15018) Lacikasr


Lacikasr
csendes tag

helosztok!
Nekem is lenne egy problémám.
Ma vettem egy Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H lapot bele egy 5600+-os procit és 1 gb ddr2 1066 ramot.Össze szereltem de mikor bekapcsolom a gépet semmi...
a processzor hűtő felgyorsul de a monitor nem ragál...
Ha le huzom a vga-rol a dugot monitort bekacsol ha vissza dugom akkor megint kikapcsol..
Mi tévő legyek?Vmi nem jó vagy mi lehet a probléma oka?
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#15019) Wyll


Wyll
őstag

sziasztok, volna egy érdekes kérdésem.
Az ASROCK ALiveNF7G-FullHD R3.0 alaplapban most milyen chipkészlet van pontosan, 7050 vagy 7050PV ? Azért nem mindegy, mert a PV-s támogatja a HD videók hardveres lejátszását, ah jól tudom. És bár az asrock honlapján az van fent, hogy PV nélükli ez az alaplap, egy csomó más honlapon meg PV-snek írják. Akkor most mi az igazság?

megköszönném a gyors választ! :C

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15020) Wyll


Wyll
őstag

elnézést, véletlen 2x nyomtam meg

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15021) Lenry válasza Wyll (#15019) üzenetére


Lenry
félisten

én a gyártó oldalán leírtakban bíznék inkább... még is csak az a hiteles forrás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15022) Wyll válasza Lenry (#15021) üzenetére


Wyll
őstag

csakhogy
1. a honlapjukon egyáltalán nincs PV-s alaplap
2. a neve mégis erre utal (FullHD)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15023) Wyll válasza Wyll (#15022) üzenetére


Wyll
őstag

tök ellentmondásos az egész: német oldal :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15024) madmaxxx válasza Wyll (#15019) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Üdv!

Több oldalt is átböngészve 7050 a chipkészlet.Nem tudom,hogy a PV-s hol volt leírva? :F

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15025) madmaxxx válasza Wyll (#15023) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Megnéztem,szerintem elírták a svábok:) :K

ÉN csak ebben az Asrock oldalban bízok meg!!!![link]

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15026) Wyll válasza madmaxxx (#15024) üzenetére


Wyll
őstag

beírod a neve mellé gugliba hogy 7050pv, és láss csodát. :B

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15027) Wyll válasza madmaxxx (#15025) üzenetére


Wyll
őstag

pont a precíz svábok cseszik el? nagybetűvel oda van írva a termék nevébe...
jogosnak érzem a kétségeimet, de már csak röhögök kínomban :))
(esetleg valakinek nincs ilyenje?)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15028) madmaxxx válasza Wyll (#15027) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez a 22-es csapdája,egy igazi ördögi kör!!!
Az nVIDIA oldalán meg a sima 7050 nem is létezik!!![link]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15029) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Valaki help! Most raktam össze a gépet ASUS P5Q lappal és kéne egy ethernet driver...(ami a CD-n van alapból kuka kb). Letöltöttem egyet felraktam de semmi... Melyik kéne?

Illetve kell vmi BIOS-ban állítani a dátumon, boot-on kívül?

Köszi!

(#15030) Zsolt1980


Zsolt1980
csendes tag

hi,
Nekem nem indul el a Need for Speed: Undercover című játék tudnátok segíteni, pontosabban miután a profilt betöltöm kilép az alábbi hibaüzenttel:
Kirja egy másik ablakban az alábbi szöveget:
"A "0x00758556" címen található utasítás a "0x00001000" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelelet: read".
A program befejezéséhet kattintson az OK gombra.
A program hibakereséséhez kattintson a MÉGSE gombra."
Ezután egy fekete ablakban ez jelenik meg.
"R6025
- pure virtual function call "
A légyeg mindig úgyanaz akármit nyomok kirak az asztalra.
ha esetleg valaki találkozott ezzel akár ennél a proginál akár másnál vagy van ötletetek hogy melyik fórumon kérdezősködjek akkor segítsetek légyszi
köszi
Memóriákkal már szöszöltem, cseréltem raktam bele másikat teszteltem és sehogy sem akar jó lenni,
Segítsetek légyszi. köszi

Szerinteteke lehet alaplap probléma??? köszi a segítséget.

Remélem tudtok segiteni. mert nem hiszem el hogy csak én találkoztam eddig ilyen hibaüzenttel, és csak ennél a játéknál csinálja és már egyszerüen kifogytam az ötletekből. Ha valaki találkozott már hasonlóval az segítsen kösz. :R :R :R :R

(#15031) Wyll válasza madmaxxx (#15028) üzenetére


Wyll
őstag

de létezik, csak máshol: [link] következetesség rulz!! :C

amúgy a PureVideo HD mit jelent, mert az nincs a 7050PV-ben, csak a 8200-esben,
viszont a HD Video Playback-nél mindkettőnél yes van írva.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15032) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!
Ez a két lap közül melyiket ajánljátok főleg tuningra. (Alap fesszel tuningolnék)
Gigabite p35-ds3l
Asus p5b i965

(#15033) Wyll válasza birozoli7800 (#15032) üzenetére


Wyll
őstag

L-eset nem szoktunk ajánlani, főleg tuningra nem.. ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#15034) madmaxxx válasza Zsolt1980 (#15030) üzenetére


madmaxxx
senior tag

milyen konfiggal nyomod?
próbáltad újrarakni? :F :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15035) Zsolt1980 válasza madmaxxx (#15034) üzenetére


Zsolt1980
csendes tag

Win XP, hát az újra rakás még nem történt meg, de az a baj, hogy nem vagyok róla meggyőződve hogy az segit mivel nem rég telepitettem fel az XP-t

(#15036) madmaxxx válasza Zsolt1980 (#15035) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem az XP,hanem a játék újratelepítésére gondoltam.A profilt a dokumentumok mappából ki tudod másolni és visszarakás után mehet minden!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15037) Onadiar válasza Loretto (#1) üzenetére


Onadiar
csendes tag

helló
szóval lenne 1 olyan problémám hogy van 1 Asrock P4V88+ lapom és benne 1 2.4ghz/prescott proci ami most 3.0ghz-en fut
vettem dualkitbe 2*1gb memóriát de a gép nem akarja betölteni még a windows-ot se ez miért van? pedig a lapnak elvileg 4gb-ig kell kezelni memóiát
elöre is köszi a segítséget

Amiben tudok segítek! Csak kérdezz bátran!

(#15038) Zsolt1980 válasza madmaxxx (#15036) üzenetére


Zsolt1980
csendes tag

az már meg volt, többször is, de sajnos nem jelentett megoldást a problémámra :O :F

(#15039) madmaxxx válasza Zsolt1980 (#15038) üzenetére


madmaxxx
senior tag

tori letöltés?mert lehet,hogy a tori hibás!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15040) dr.ozdik20 válasza -bh- (#15016) üzenetére


dr.ozdik20
csendes tag

Köszi. Megnéztem amit írtál. És nem találok ilyet a BIOS-ban :F . Nem tom hogy azt mennyire kell figyelembe venni, hogy a memória az 1slotban legyen? Mert az a gáz hogy az nem jó azu alaplapon mert megsült benne egy 512-es memória :D és valahogy az adot sztem a BIOSNAK. Még valami ötlet?

(#15041) -bh- válasza dr.ozdik20 (#15040) üzenetére


-bh-
aktív tag

úgy tudom, némhány lapnál a BIOS-recoveryhez kell 1. slotba rakni a ramot - sima flasheléshez "csak" stabil rendszer kell.
Olyan előfordulhat, h jumperrel lehet írásvédetté tenni a BIOSt (h a te lepodon is így van, azt nem tudom....rég láttam már NF7est....) - nézz körül a manulban, h van-e ilyen jumper... (keresek én is 1et...) - esetleg vmi billentyűkombó :F rejtett opciókhoz -
ha nincs, és tokozott a BIOS-chip (...és van tartalékban 1 hasonló...)akkor esetleg műtéttel megpróbálkozhatsz....hátha...
a sült memória viszont valóban nem túl egészséges.... :F lehet, hagyott némi nyomot maga után...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15042) -bh- válasza -bh- (#15041) üzenetére


-bh-
aktív tag

[link]eszerint nincs BIOSwriteProtect jumper... kikapcsolt táppal kell viszont -szerintük- resetelni a BIOS-t - aztán próbálj flashelni :F hátha...
esetleg NF7 topic?[link]

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15043) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek!

Az alaplapom biosát szeretném frissíteni az új procim miatt, csak azt nem tudom, hogy fogjak hozzá. :D Valaki tud nekem ebben segíteni? Úgy is jó, ha 1 útmutatót adtok a frissítéshez.

ilyen az alaplap: Asus M2NPV-MX

Ilyen a proci:AMD Athlon64 X2 6000+ 3,1 Ghz

Köszi a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#15044) Lenry válasza Satyricon (#15043) üzenetére


Lenry
félisten

itt a neked való topik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15045) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!valaki tud segíteni?
van egy abit AW8D lapom! i975x chipsetes!
vajon támogatja a legújabb bios-sal a core2-ket?!

(#15046) Jorus válasza HunChaos (#15045) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15047) sgergi válasza HunChaos (#15045) üzenetére


sgergi
veterán

[link] Egyébként mi is csak onnan tudjuk megnézni, ahonnan te is megtudnád.

(#15048) madmaxxx válasza HunChaos (#15045) üzenetére


madmaxxx
senior tag

csak az abit aw9d-től támogatja a kétmagos procikat

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15049) Jorus válasza madmaxxx (#15048) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kétmagos procikat az AW8 is támogat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15050) Lenry válasza HunChaos (#15045) üzenetére


Lenry
félisten

sajna nem... az i975X első szériái még nem támogatták a Core2-t... a második szériás pedig az AW9-en van

madmaxx: csak Core2-t nem visz ez a lap... kétmagost (Pentium D 800 és Pentium D 900-at) igen

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.