Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) syC válasza Bikerider (#12000) üzenetére


syC
addikt

Szép tény :)

(#12002) robag83


robag83
csendes tag

Helló!

Mi a véleményetek az Asrock P45 TurboTwins2000 alaplapról? Core2 Duo E8400-as proci kellene.
Előre is köszi.

(#12003) Ragadozó válasza Bikerider (#12000) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hiba felderítő ledek, a lap kézikönyvéből meglehet nézni miért kiabál a lap...sípol is?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12004) dokee78 válasza Lenry (#11999) üzenetére


dokee78
félisten

Ha 1.4-et adok akkor a CPU-Z,Everest 1.328v-t mutat!
Így megy 3.6GHz-en,azt hiszem azt mondják erre,hogy droppol az alaplap vagy valami ilyesmi!

(#12005) syC válasza dokee78 (#12004) üzenetére


syC
addikt

Pontosan, de ez teljesen normális. Próbálkoztál a lapod topikjában okosodni?

(#12006) Bikerider válasza Ragadozó (#12003) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Igen sipol is mielot le all es urjra indul aszem 2 vagy 3 szor rovid vagy hosszu nem tudom mert olyan mintha egyszer az elso rovid a masodik hosszu szolva mintha a sipolas egybefolyna.Kivettem a VGA-t akkor kezdet sipolni.De miutan vissza tettem a VGA-t A sipolas mar nincs de a tobbi leirtak azok maradtak.

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#12007) Az-X


Az-X
őstag

Üdv topik lakók!

Tudnátok ajánlani nekem egy alaplapot ami Vista64 alatt tud Dolbi Digital-t illetve DTS-t 5.1-en netalán 6.1-en kiadni az alaplapi hangkártya digitális kimenetén?
A procim egy Intel 6750-es (Core2Duo 775-ös)
Árban max 35-40 fér bele.

:)

(#12008) Az-X válasza Az-X (#12007) üzenetére


Az-X
őstag

Hopp természetesen Dolby Digital akart leni :B

:)

(#12009) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Akkor leírnám a problémám...:
Vistát akartam telepíteni, de nem ment mert nem akarta felrakni arra a partícióra amire én akartam, evvel a hibaüzivel: failed to create a new partition on selected unused space [Error0x8004240f]. Nade, jólvan mondom leszarom. Visszarakom a másik wnóincsit, amin már 3 hónapja normálisan megy az xp(500GB samsung Sata2). Nem akar semmit se csin. Kiírt vmit ahol a bootolni akarna, sajna azt nem jegyeztem meg, de vmi olyasmit hogy nem jó mervlemez, vagy hasonló. Innentől kezdődik a probláma. Mondom akkor bios reset. Semmi, már be sem indul a gép csak fekete képernyő és ennyi. A monitor kék lámpája villog, de ennyi. Minden lehúztam már, csak a bill. maradt rajta. Próbáltam winyó nélkül is, semmi. Mehet a kukába a P35C-DS3R? :F

(#12010) sNORh válasza Vasinger! (#12009) üzenetére


sNORh
addikt

Bios resetet hogy? Biosba Optimalized Settings? ha igen akkor az alaplapon keress egy olyan jumpert hogy CMOS vagy Jbat.. ezzel reseteld..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12011) Fire/SOUL/CD válasza Bikerider (#12006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elolvastam a tortúrádat, nem semmi. A következőt kellene csinálni.

1. szedj ki minden pci portba dugott eszközt(hangkari, tv tuner, hálókari, stb)
2. húzz le minden adattárólót a lapról az adatkábelüket és a tápzsinorókat is húzd ki belőlük(sata/pata hdd, dvd writer, stb)
3. az alaplapon a csak a POWER SWITCH ill SPEAKER legyen a panelra dugva a többi nem(hdd led, power led, reset switch stb)
4. ha van akkor az előlapi audiopanel csatikat is szedd le az alaplapról ill az előlapi usb csatikat is húzd le.

Tehát csak alaplap, cpu, vga, billentyű és 1DARAB RAM!!!
A +12 voltos CPU csatit a tápról persze dugd rá, DE A 24 TŰS TÁPCSATIBÓL CSAK A 20-AST!(már ha külön lejön róla a plusz 4 tűs csati)

Áramtalanit, biosreset a jumperral, bekapcs, biosba be, default vagy original settings betölt, elment, újraindít.

Várom válaszod, különös tekintettel a speaker által kiadott füttykoncertre( ha lesz).

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12012) Vasinger! válasza sNORh (#12010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az elemet szedtem ki még csak! De várj megnézem amit írtál!

(#12013) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem, nem nem és nem! CLR CMOS után sem jó! Beindul, minden venti pörög, de a monitoron csak nagy feketeség! PLS help!

(#12014) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#12013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Röviden, RAM vagy VGA.
(Bocs de rohanok, ha volt korábban is HSZ-od, azt nem olvastam el, ha abban már próbáltad a ramot vagy vga-t, akkor bocsi)
Ja, és csak 1 ram legyen benne.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12015) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#12014) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, a ram volt a problem, már minden megoldódott! :K

(#12016) Bikerider válasza Fire/SOUL/CD (#12011) üzenetére


Bikerider
aktív tag

HI

Megcsinaltam amire kertel.Egy husszo es ket rovid sipolas.Ja es tovabra is masodszora indul a gep.A tap ventije az elso indulasnal forog a masodik ujra indulasnal mar nem forog.

[ Szerkesztve ]

(#12017) brother016 válasza Lenry (#11997) üzenetére


brother016
csendes tag

Tegnap kérdeztem, hogy az ASUS M2R-FVM alaplapom bírni fogja-e a 320as vinyót, válaszul kaptam, hogy persze. Ezen felbátorodva meg is vettem, de NEM ismeri fel a Bios így nem tok rárakni semmit... :((( :W Valami ötlet a Bios frissítésen kívül???

(#12018) janos80 válasza brother016 (#12017) üzenetére


janos80
senior tag

jumper meg ilyesmi jo helyre van dugva. kabel ellenorizve???

udv
Janos

(#12019) brother016 válasza janos80 (#12018) üzenetére


brother016
csendes tag

Igen,minden rendesen a helyén van, már egy csomószor szétszedtem-összeraktam!

(#12020) janos80 válasza brother016 (#12019) üzenetére


janos80
senior tag

az hogy lehet,hogy az asus oldalan nincs ilyen lap?
milyen chipset van ezen?

udv
Janos

(#12021) superecneB


superecneB
őstag

Gyerekek!
Kikapcsoltam bátyám gépét, most bekapcsolom (bekapcsolnám) és felpörögnek a ventik, minden de nem ad képet. Lap vagy VGA? :W :W

(#12022) janos80 válasza superecneB (#12021) üzenetére


janos80
senior tag

probaltad kapcsolgatni? mert nekem is szokott nagyon ritkan olyat csinalni,hogy bekapcsolom,minden elindul,sot winfos is elindul,de nincs kep.ez egy egyszeru ujrainditasal megszokott oldodni.
esetleg ha nem jon be,akkor mondjuk csinalj egy bios resetet hatha valami beszorult a biosba. vagy nem tom

udv
Janos

(#12023) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Intel DP35DP alaplapom, erre két Sata-s vinyo és egy ide-s és egy Sata-s DVD iro van rákötve. A kérdésem az lenne, hogy milyen drivert kell ahoz feltenni hogy ezek jol müködjenek, illetve kell-e egyaltalan valamilyen plussz drivert feltenni az alaplaphoz kapott cd-n kivül??! Olvasgattam valami oylasmit, hogy ahoz hogy jol kezelje a sata-s dolgokat az alaplap ahoz kell valami driver féle, csak azt nem tudom micsoda, honnan lehet letölteni és hogy kell használni, és persze egyaltalan kell- e ez vagy anélkul is jol müködnek a cuccok!!?? Pl. befolyasolo tényezö-e dvd irasnal meg iylenek.

Elöre is köszönöm a segitségeteket.

üdv:guiness

(#12024) janos80 válasza guiness (#12023) üzenetére


janos80
senior tag

szia

felkell telepiteni az alaplaphoz kapott osszes drivert(alaplapi cuccot).
valamint ha mondjuk vista-t hasznalsz akkor abba eleve bele van epitve altalaban.
de akkor is kell az alaplap cuccait telepiteni. ha ezek megvannak,akkor ezen kivul mas mar nem kell...

udv
Janos

(#12025) Fire/SOUL/CD válasza Bikerider (#12016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az alaplapodon(Gigabyte GA-EP35 DS3R) award bios van, ebben az esetben az egy hosszú és két rövid sípolás egyértelműen videókártyával kapcsolatos hibát detektál. Szedd ki belőle, tegyél bele valami ezeréves pci vga-t, aztán úgy ahogy van próbáld meg újra.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12026) guiness válasza janos80 (#12024) üzenetére


guiness
csendes tag

Köszönöm. Amugy Xp hasznalok, még nem jött meg a kedvem a Vistahoz, majd idövel. Ha mindent feltettem ami a cd-n volt akkor nem kell már semmi iylen sata-s driver vagy micsoda biztos? amugy a biosban IDE-re van allitva a sata resz es igy muködik a gépem. Az elejen RAID-re volt allitva amikor megvettem a boltban de ugy nem latta a satas vinyokat.

Amugy csak azert kerdezgetek ennyit, mert most kicsit el kezdte piszkalni a csörömet ez a dolog, és eddig nem foglalkoztam vele, csak most sokat olvastam iylenröl meg hasonlatos hibakrol amik a sata-s vinyok es optikai meghajtok helytelen müködesevel kapcsolatosak emiatt.
Nah nem okoskodok tovabb és mégegyszer köszönöm a figyelmet és a válaszokat ismetelten majd.

üdv

(#12027) janos80 válasza guiness (#12026) üzenetére


janos80
senior tag

csak akkor kell raid-re allitani,ha raidbe akarod hasznalni. de neked teljesen jo az ide-s beallitas a biosban. ha nem lenne valami jo,akkor az xp-d sem látná a vinyodat,vagy irodat.

udv
Janos

(#12028) guiness válasza janos80 (#12027) üzenetére


guiness
csendes tag

Köszönöm!

Még egy kerdes ha megengeded?! Mi aza pio üzemmod az iroknal vagy vinyoknal? meg van azon kivül is valami mas tipus is csak nemtom mi, ezekröl tudsz bövebben par szot irni hogy megertsem.

(#12029) Fire/SOUL/CD válasza brother016 (#12019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Olvasgattam a neten a problémád felől(ugyanolyan alaplap természetesen), egyetlen egy fórumban találtam valami érdekeset.
Összefoglalva: Ha be van kapcsolva a RAID akkor nem müködött(nem látta a vinyót) a gyereknél a SATA port(egyik sem hiába volt minden sata engedélyezve).
Kikapcsolta a RAID-et, látta a vinyót...
Ő később frissített a bioson.
Először próbáld ki te is, a raid letiltását.

Remélem segít.

Fire.

UI: ha nem menne, akkor egy haverodnál próbáljátok ki a vinyót, hátha gyárihibásat vettél, előfordul. (én is ilyen vagyok, ha ki van elém rakva 50 dvd-író, akkor tuti azt az egyet választom ami gyárihibás... :C Ezért szokom mással kiválasztani melyik legyen, eddig bejött :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12030) superecneB válasza janos80 (#12022) üzenetére


superecneB
őstag

Megoldodott. Kivolt csuszva az AGPbol a vga kicsit... Dehogy ez az asztalon lévő zárt gépből hogy csinálta az jó kérdés... :D mégis vannak UFOk!

(#12031) Bikerider válasza Fire/SOUL/CD (#12025) üzenetére


Bikerider
aktív tag

HI

8600gt-vel nem sipol de a ketszer ujraindulas megmaradt.es a masod indulasnal a tap ventije ismet nem forog.

(#12032) janos80 válasza superecneB (#12030) üzenetére


janos80
senior tag

:W :W azta :Y :Y

(#12034) janos80 válasza guiness (#12028) üzenetére


janos80
senior tag

megy egy privi

(#12035) janos80 válasza molngab (#12033) üzenetére


janos80
senior tag

hat ez osszetett hiba lehet...
nekem volt olyan,hogy vettem egy uj lapot(msi p45 platinum) és egy gyari hibas sata vezerlo miatt eltunt minden adatom rola... ugyanigy fagyasok,ujraindulgatasok,majd utana be sem indult a gep....
nalad akar lehet tap hiba is. lehet ingadozik egy kicsit a fesz,vagy tul fesz van... everestel nezd meg a feszultseg ertekeket...

udv
Janos

(#12036) Fire/SOUL/CD válasza Bikerider (#12031) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Figyu, csináljuk azt, hogy ne legyen bent videokari meg ram se meg semmi se, még a billentyűt is meg mindent húzz le az a gép hátuljáról, aztán indítsd el.
A ventiknek attól még menniük kell, meglátjuk mi lesz. Erre én is kiváncsi vagyok.

Ha netalántán csoda történik és mennek a ventik, akkor berakod a ramot(csak a ramot) és megint indít. Ha még mindig mennek a ventik, akkor be a videókarit, újraindít...stb.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12038) janos80 válasza molngab (#12037) üzenetére


janos80
senior tag

mindjart megy egy privi

udv
Janos

(#12039) janos80 válasza Fire/SOUL/CD (#12036) üzenetére


janos80
senior tag

lehet elszallt a tap? :F
vagy csak egy kis resze,azert indulgat ilyen hulyen?

(#12040) janos80 válasza molngab (#12037) üzenetére


janos80
senior tag

még egy kerdes: milyen cuccok vannak a gepben,es milyen tapegyseg?
tehat proci,ram,vga,hdd,odd,...... valamint a tapegyseg markaja,es teljesitmenye

udv
Janos

(#12041) Bikerider válasza Fire/SOUL/CD (#12036) üzenetére


Bikerider
aktív tag

HI

Megcsinaltam de ugy.az a jelenseg a tappal es a sipolassal.

Jol megharagitott ez a qrva gep :(( .Eladom vagy Tarolo ;] .X-360 ara jol lement kiprobalom azt :D

A Segitsegedet Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#12042) janos80 válasza Bikerider (#12041) üzenetére


janos80
senior tag

bocs,hogy belekerdezek a dolgotokba,csak kerdeznem,hogy amikor masodszorra elindul,es a tap ventije nem porog,akkor beindul legalabb a rendszer,vagy ugyanaz mint eloszor,csak nem porog a ventije a tapnak?

udv
Janos

(#12043) Bikerider válasza janos80 (#12042) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Igen Masodszora elindul a gep be is tolt a win,de azt is mar akadozva.De a ventilator tovabra se porog.

Volt egy ilyen gepem 2006-ba:A8N-SLI,Amd 3500+,1G Kingmax,80GB SAmu,X800XL 256mb UGYEN ezzel a CPU VENDOROS HIba uzenettel :(( EL IS ADTAM :))

[ Szerkesztve ]

(#12044) janos80 válasza Bikerider (#12043) üzenetére


janos80
senior tag

és akkor ez eleinte normalisan mukodott? nem lehet ,hogy homersekletre kapcsol be a venti?

udv
Janos

(#12045) Bikerider válasza janos80 (#12044) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Meg a 386-os csinalt ilyen akadasokat mikor nem forgott a tap ventije.Lehet hogy hore indul be a venti de akkor is miert masodszora indul el a gep :W

Csinalok a WIN-be egy ujrainditast akkor vagy masodszorra indul el vagy teljesen leall a gep egy ugy 3-4mp.

(#12046) janos80 válasza Bikerider (#12045) üzenetére


janos80
senior tag

fogadjunk hogy huzva van a gep?
alaplapod milyen tipusu? giga?

[ Szerkesztve ]

(#12047) Fire/SOUL/CD válasza janos80 (#12046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elöször is egyáltalán nem baj, hogy "belekérdezel a dolgainkba", örülök neki, hogy valaki még töri a fejét a dolgon és nem azt javasolja BikeRider-nak, hogy dobja ki a gépet.
Húzva(ha volt is) most nem lehet, mert korábban kireseltettem vele a biost, az meg ugyebár alapra állít mindent(jó esetben). Igen Giga az alaplap MOST. De korábban, ahol szintén ez a jelenség volt egész más alaplap volt. Az a teljesen érthetettlen, hogy az egész hardwer ki lett cserélve szinte, mégis ua. a hibajelenség.. :F

Most már csak ilyen "elképzelhetettlen" ötleteim vannak, mint pl:
Nem ment át egy úthenger a 220-as zsinoron? :DDD
Jó az a konnektor amibe a gép van dugva?(ki kellene próbálni, hogy egy másik helységből vinni áramot)

Mi a véleményed?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12048) albertz


albertz
csendes tag

Sziasztok!

Olyan ASUS alaplapot szeretnék vásárolni, amin lévő optikai kimenet nem sztereó, hanem tutira 5.1 vagy 7.1 csatornás.
Melyiket ajánlanátok?

(#12049) janos80 válasza Fire/SOUL/CD (#12047) üzenetére


janos80
senior tag

azert kerdeztem,hogy huzva van e a gep,mert nekem is volt egy ilyen giga lapom. asszem p35
es az csinalt ilyenek,amikor huzva volt. de csak ha huzva volt.
ugyanez. inditas----elindul---leall---var----elindul---es megy rendesen
aztan ha win alol ujrainditas volt: leall-----var-----indul
es ugy ahogy bikerrider is irja volt hogy ujrainditas utan nem egybol indult ujra,hanem mondjuk masodszorra.
de ugyanez volt a reakcio reset gombra is. szoval nem volt egy ep ujrainditas,ha tuningolva volt a gep. hogy aztan ez nekem mitol volt azt nem tudom,mert aztan eladtam a lapot, minden mas egyeb maradt a regi(ram,cpu,tap,vga) szoval minden,és egyszeruen ez a gond megszunt. a mai napig nem tudom,hogy mi volt a baja

mod: mondjuk utana jelezte az uj tulaj,hogy valamiert bekakilt az ide csatornaja :DD
de ha tudtam volna,hogy baja lesz termeszetesen nem adtam volna el,hisz még garis volt, az aqua-ba és tudjuk,hogy ott ilyennel nem szarakodnak,hanem cserelik par napon belul :K

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#12050) janos80 válasza albertz (#12048) üzenetére


janos80
senior tag

msi p45 diamond :DDD X-FI-vel adjak
bar az nem asus :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.