Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) sgergi válasza robagp (#15997) üzenetére


sgergi
veterán

A m.i.t. emlékeim szerint az automatikus tuningoló progi, amivel %-osan lehet a rendszert húzni. Alapesetben, ha nem akarsz tuningolni, akkor semmit nem kell beállítanod a biosban. Tuningnál a pci-e sebességét érdemes 100-on fixálni. Ha tuningolsz, akkor a procit meg ki kell tanulmányozni meddig megy.

(#16002) koxes válasza sgergi (#16000) üzenetére


koxes
tag

de mi alapján, hogy dönti el, hogy melyikről bootoljon?
:R

(#16003) robagp válasza sgergi (#16001) üzenetére


robagp
tag

Ahamm, nem akarok tuningolni, úgyhogy nagyon szépen köszönöm a választ!
:R

(#16004) sgergi válasza koxes (#16002) üzenetére


sgergi
veterán

A biosban beállított bootsorrend dönti el.

(#16005) Tidus válasza NeoExDeath (#15981) üzenetére


Tidus
addikt

Nem szabályozza a z alaplapod a venti fordulatát, csak szemmel követheted Bios-ban v. Everestben, a sok közül! De ha szabályozni akarod, épj erre a linkre, és olvasd el figyelmesen, aztán töltsd le a speedfan nevü progit, azt is megtalálod a linkben, és láthatod, hogy az alaplapod támogatja, ezek után ha mindent jól csinálsz szabályozni tudod a ventit! De megfontoltan tedd, mert elfüstölhet az egész cuccod!!

[ Szerkesztve ]

(#16006) zyzzyadi válasza koxes (#15991) üzenetére


zyzzyadi
tag

Szia koxes!
Ha ide-s vinyóról van szó akkor ezlehet:
Lehet van rajta jumper a cable select módon:
Állítólag az ide kábel egyik érpárja nincs bekötve valameik csatiba(nemtoom csak hallottam)
A másik amire meg én gondolok az az, hogy mivel a kábel egyik csatija messzebb van az apaplapi ide csatlakozótól, ezért nagyobb a pingje(később ér oda az adat) emiatt tudja azonosítani (bár lehet ezis hülyeség mert az elérés vinyónként válzotik) :F

És ami a legbiztosabb hogy van néhény vinyó ami jumper nélkül slave(pl seagate,néhány maxtor(főleg a vékony 40-80Gb os széria)) illetve vannak amelyek jumper nélkül masterek(etc: vinyók többsége)

Ha satáról kérdezed:
A sata cuccoknak eszközönként 1 kábele van, tehát nemnehéz az azonosításos dolog :D
Remélem segíthettem.

U.I:valakinek ötlete, hogy ténylegesen (pl cable select módba) hogyazonosítja a rendszer a vinyókat(ping vagy kábel szerint) ?
(etc:majdnem uyganaz mint jumper nélkül de mégse(vannak olyan vinyók, amelyek ha másik van mellette, akkor automatica cable select módot állít be)) ;]

Illetve degunak:
-Ha nincs floppymeghajtód akkor tiltsd le a biosban
-Ha nod32 van installálva akkor próbáld meg letörölni és ha úgy megy akkor vagy reinstall vagy másik vírusírtó.
-Érdmes lene átnézni a vinyód vírus és spyware szempontjából azis okozhat ilyet.
Ajánlok neked 1-2 progit: Ashampoo Powerup 3 , illetve regcleaner vagy windows doctor 1.7 nekem mindbevált.(nekem a nod vagy 2percig szenvedett de ashampoo után megjavult)Barátod a google és a toorent oldalak :C
-mégeyg probléma húzdle az összes ide cuccot csak a vinyó maradjon a helyén hátha jumper probléma van :D
Sok sikert :R

[ Szerkesztve ]

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#16007) Fellow


Fellow
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, mert nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a baj.
Decemberben vettem: Gigabyte GA-M57SLI-S4 lapot, AMD X2 6000+ cpu-t, Gigabyte 1GB 9800GT-t és 2x2GB Geil Black Dragon 800MHz-t.

Minden szép és jó, DE!! service pack nélkül Vista-t telepíteni nem tudok, mert kék halál, sp1-es vista64 felmegy rá, de megbolondul teljesen, ezért maradtam a régi jól bevált xp-nél. Ha csak 1ram van benn akkor sp nélkül vista felmegy rá, de az úgy meg kevés :F

Ezzel se lenne még gondom, mert szeretem az XP-t, csak itt jön megint a problémám. :F
Cod4, Cod5 multiban laggol, 8Mbit/1Mbit-es netem van, ami stabilan át is jön, tehát nem lehet, hogy a net miatt laggolnék, ugyanakkor gta4 multiban nem tapasztaltam ien hibát.

Gondoltam arra, hogy az alaplappal van valami, hogy nem kezeli a ramokat jól vagy valami, ezért BIOS-t frissítettem, de semmi változás nem történt.

Kérdem én, mi lehet a rossz?

Rammal kapcsolatban kaptam egy tippet, hogy adjak neki plusz feszkót meg állítsam át 4-4-4-12-re az időzítést az 5-5-5-15-ről, mert hogy azon jól kell mennie, de nem tudom mennyi fesz-en megy a ram, mert a bios azt sajnos nem írja :| és amikor átraktam +0,2v-al a ramfeszt és 4-4-4-12-re állítottam az időzítést akkor nem indult el semmi és ekkor jött bios reset...
meg tudom nézni valahogyan windowsból a ramfesz-t esetleg? :F

Segítsetek pls, mert megőrülök már ettől, szervízbe meg nem akarok elvinni egyesével mindent ha nem muszáj.

THX előre is minden értékes segítséget :R

Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

(#16008) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! van egy gigabyte ep35-ds3-as alaplapom, ami támogatja a digitális ventilátor-szabályzást. kíváncsiságból kipróbáltam, mennyit bír a procim, addig kikapcsoltam BIOSban a "smart cpu controll" vagy valami hasonló elnevezésű opciót, hogy nehogy odaégjen a proci. miután végeztem, visszakapcsoltam, de nem veszi le a venti fordulatszámát, még mikor 33 fokos a proci, akkor sem :S előtte némára szabályozta magát, most meg süvít mint a porszívó :S ötlet bárkinek?

(#16009) degu válasza sgergi (#15994) üzenetére


degu
senior tag

Megnyugtattal,hogy nem a vassal van a gond! :R
Na de akkor hogy is van ez? :F
A bena Szigetnetnel,ahol allando volt az uzemzavar,meg a belassulas a szerver-tulterheltseg miatt,ott nem volt ilyen problema,most,hogy atnyergeltem az INVITEL vilagcegre,most viszont varakozni kell az IP-cimre?
Talan pont ezert? Mert az INVITEL-nel olyan sok *belepo* van egyszerre,hogy varni kell a soromra?Vagy az XP benazik valamiert?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16010) degu


degu
senior tag

Jut eszembe!
Nem lehet ez a gond,mert az INVITEL belepteto rendszere nem automatikus! :(
Tehat amig meg nem adom a felhasznalonevet,es a jelszot,addig NINCS belepes,nincs netkapcsolat! :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16011) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-MA770-es lapom. Ebbe került eredetileg egy X2 4200+ proci, 2x1 giga Kingmax 800-as Ram és egy X1950-es kártya. A táp egy Chieftech 400-as. Egy darabig gond nélkül ment. A másik gépemet kissé túlhúztam és nem tudtam elindítani. Mivel csak csipogott, azt hittem, hogy elküldtem benne a procit, ami X2 4000+. Kicseréltem a két procit, de így sem indult el a gép, majd kicseréltem a memóriákat is, azóta a másik gép megy. Most viszont a 770-es lapban van a 4000+ proci és amikor leállítom a gépet, nem tudom újból elindítani. Csak úgy, ha lekapcsolom a tápot, megvárom amig teljesen feszmentes lesz és akkor kapcsolom vissza. Ha viszont újraindítást kérek, akkor gond nélkül elindul. Mi a fene baja lehet???

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16012) Arpusz27


Arpusz27
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy Asus P5K-E wifi alaplapom és olyan probléma jelentkezik, hogy állandóan szétkapcsol az internet, de nem csak a kapcsolat, hanem a vezetéknélküli hálózat is eltűnik és akkor pár másodperc, perc mulva meg visszajön. Valamikor 1óráig is jó az internet, de van, hogy percenként eltűnik.
Mi lehet a gond? Az alaplap vagy az antenna mehetett tönkre? Vagy valakinek volt hasonló problémája?
Köszi :R

(#16013) sgergi válasza degu (#16010) üzenetére


sgergi
veterán

:K , de asszem, ha megadsz fix ip címet, akkor jó lesz azonnal, bár ehhez egy specifikusabb topikba irányítanálak át. (Nálam is volt régen ilyen, akkor én meg tudtam oldani, de már nem tudom hogyan)

(#16014) sgergi válasza mg105 (#16008) üzenetére


sgergi
veterán

Ha beállítás után nem működik, akkor talán egy bios reset segít.

(#16015) Blaze71 válasza Fellow (#16007) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Az nForce chippes Gigabyte lapoknak van egy olyan apró problémája, hogy a SATA DVD írókat csak akkor kezeli rendesen, ha a SATA kezelés a BIOS-ban AHCI módra van állítva. Ha nem, akkor lehet kékhalál, vagy el sem indul a telepítés. Nekem GA-M56 lapom van, arra is jellemző. Mivel írtad a BIOS resetet, azt gondolom, hogy ez is lehet a problémád forrása. Alapból a SATA kezelés IDE módban van, tehát reset után is itt lesz. A 64 bites rendszerrel meg az a gond, hogy sok segédprogit nem tudsz feltelepíteni rá, mert összeakad. Próbáltam már én is, de csak szívás lett, mert ezt-azt nem tudtam felrakni és a hardver gyártó oldalán sem találtam drivert 64 bit alá.

A memóri feszültség alapból 1,8 V, ezen emelni csak akkor kell, ha tuningolod a gépet, de akkor is max 0,2 V-ot. Lehet, hogy majd páran lehurrognak, hogy elbírja a + 0,4 V-ot is, de jobb az óvatosság. Nekem + 0,2 V mellett simán ment már stabilan 1000 MHz fölött a 800 Kingmax.

A feszültségeket és egyéb nyalánkságokat az Everest megmutatja, de a Gigabyte EasyTune segítségével is rá tudsz lesni.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16016) Fellow válasza Blaze71 (#16015) üzenetére


Fellow
csendes tag

Szia
Köszi, de nem igazán lettem kisegítve, mert IDE-s íróval próbáltam.
64bites winhez meg driverem volt.
Ettől függetlenül az AHCI-t beállítom, thx.
Még valaki esetleg? :(

Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

(#16017) moto-moto


moto-moto
csendes tag

Helló!

Kellene egy kis segítség!

Asus P5WD2 Premium alaplaphoz, mi az a proci amit még elbír?

Elképzelhető ,hogy bios frisítéssel jó hozzá Dual Core Exxxx proci?

(#16018) sgergi válasza moto-moto (#16017) üzenetére


sgergi
veterán

(#16019) turbocfh


turbocfh
csendes tag

Hellosztok.
Egy ASUS P5B-Deluxe alaplapom van 1 hete raktam össze. Az a problémám vele hogy amikor le akarom állítani akkor ne ál le hanem újraindul. Akkor is ha a power gombot nyomom meg rajta,meg akkor is ha az XPben kapcsolom ki. Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet a gond akkor please help.
Előre is köszönöm.

Turbo

(#16020) mg105 válasza turbocfh (#16019) üzenetére


mg105
senior tag

némely alaplapnál be lehet állítani biosban, hogy a power gomb megnyomására mit csináljon a gép. ellenőrizd! (már ha van ilyen)

(#16021) turbocfh válasza mg105 (#16020) üzenetére


turbocfh
csendes tag

Köszi. Megnézem

Turbo

(#16022) moto-moto válasza sgergi (#16018) üzenetére


moto-moto
csendes tag

Köszi!

Akkor marad a D sorozat!

(#16023) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Acorp 7K333-as régi alaplapba tehetek DDR2-es RAM-ot?
Olyat lehet hogy az egyik memória modulom sima DDR-es, a másik DDR2-es?
Vagy ez így nagyon hülyeség? :)))

Köszi

(#16024) Ragadozó válasza Pityke78 (#16023) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Csak ddr1...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#16025) Jorus válasza Pityke78 (#16023) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem. Nem. Igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16026) Pityke78 válasza Jorus (#16025) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi! :DD

(#16027) jani00


jani00
tag

üdv

Srácok mivel ez alaplap totyik szerintetek mi legyen? Ti elég jól értetek a témához:) Kettő lap között gondolkodok pénz sajnos 20-25 körül van max. Kérdés gigabyt ep35-ds3R vagy gigabyt ep45-ds3L Tudom ,hogy az L az a gyengített ,de ez miben nyilvánúl meg? annyival rosszabb?az ep45 mellett az szól ,hogy a honlapja szerint támogatja a pci express x16 2.0 át de gyengített az ep35 pedig régebbi chipset és sajnos nem támogatja a pci expressz 2.0 át De sajnos a VGA 2.0 ás és lehetőségem sincs kipróbálni melyikben megy jobban a VGA. A tuning számomra teljesen elhanyagolható lényeg ,hogy stabil legyen és sokáig bírja a lap/2-3év/

Ha netán ep35 akkor egy honlapon hogy dönthetem el hogy ez rev2.1?

Még valami ,ha ramot veszek akkor ezekbe a lapokban vajon jól fog működni? ilyen ram 2*2giga ocz 800Mhz

Nagyon kiváncsi lennék a véleményetekre előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#16028) Steve-0 válasza jani00 (#16027) üzenetére


Steve-0
őstag

amit már többen is mondtak a P35-ös chipsettel szerelt alaplapot vedd meg... indok is volt bőven...

PCIe 2.0 - több áramot képes leadni a VGA-nak... azaz nem kell direktbe a tápból még egy kábelt beledugdosni...

Rád elég jól hat a marketing ahogy látom :DD

amúgy milyen procit akarsz ebbe az alaplapba rakni?

[ Szerkesztve ]

(#16029) Torky


Torky
csendes tag

hi!

havernak behalt egyik pillanatról a másikra a gépe, kiírja amikor bekapcsolja hogy "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".
-mondtam neki hogy reseteljen egy biost, megcsinálta, ugyanaz van.
-utána mondom igazítsa meg a sata kábelt a vinyóban,biosban állítsa be elsődlegesnek a vinyót...semmi

mit csináljon?

eladó cuccaim: http://www.teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=11391343

(#16030) chrisnorman


chrisnorman
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus A8V-VM alaplapom amiben eddig minden VGA működött ( szám szerint 2, egy X800 GTO, X1950 PRO) most pedig van egy GIGABYTE HD3870 512mb és ezt nem érzékeli, azt hallottam hogy lehet a VIA chipsettel akad, állítólag. Valaki tudna ebben segíteni????

(#16031) Steve-0 válasza chrisnorman (#16030) üzenetére


Steve-0
őstag

BIOS-t frissítetted? Már ha adott ki az Asus új BIOS-t a laphoz?!

Az ASRocK-nál ugyanilyen chipsetes lapoknál adtak ki az új szériákhoz (HD2xxx, HD3xxx, HD4xxx) BIOS-t.

Amúgy tök fölösleges volt megvenned ezt a VGA-t, x1950 PRO-t se hajtottad ki teljesen :U

A probléma az, hogy a chipset nem ismeri fel a PCIE 2.0-as VGA-kat!!!

[ Szerkesztve ]

(#16032) Steve-0 válasza chrisnorman (#16030) üzenetére


Steve-0
őstag

Megoldás lehet egy modolt bios a laphoz már ha létezik, itt nézelődj: www.pctreiber.net

[ Szerkesztve ]

(#16033) chrisnorman válasza Steve-0 (#16032) üzenetére


chrisnorman
csendes tag

frissítettem de erre a problémára nincs,esetleg egy nforce chipes lappal menne??? Mert arra ki tudom cserélni az enyémet!

(#16034) Steve-0 válasza chrisnorman (#16033) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, azzal szerintem biztosan, de gondolom nem úgy veszed?!

(#16035) chrisnorman válasza Steve-0 (#16031) üzenetére


chrisnorman
csendes tag

Amúgy a 1950-est nem adtam el hanem behalt, és erre cserélték ki gariban!

(#16036) chrisnorman válasza Steve-0 (#16034) üzenetére


chrisnorman
csendes tag

cserébe adják, remélem az már jó lesz mert 3 hete küzdök, már tápot is cseréltem mert először arra gyanakodtam!

(#16037) Steve-0 válasza chrisnorman (#16036) üzenetére


Steve-0
őstag

áh értem ;)

(#16038) chrisnorman válasza Steve-0 (#16037) üzenetére


chrisnorman
csendes tag

szerinted az jó lesz, vagy esetleg van még valami ötleted???

(#16039) Blaze71 válasza Pityke78 (#16023) üzenetére


Blaze71
őstag

Erősen Láma kérdés volt. :D 182 pin vs. 240 pin. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16040) Blaze71 válasza Torky (#16029) üzenetére


Blaze71
őstag

A winyóról huzza le a SATA és a táp kábelt is és igazítsa meg. Ha mégsem, akkor SATA kábel csere, ha ez sem segít, nézzétek meg másik gépben a winyót, hogy megy-e. Ha igen, akkor mentsetek le róla mindern lényegeset és telepítse újra, mert az is lehet nagyon szélsőséges esetben, hogy valami lényegest törölt róla véletlenül.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16041) Blaze71 válasza chrisnorman (#16038) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Ha az A8V lapodat kicserélik egy A8N lapra, akkor egy percet se gondolkodj rajta. Usgyi, amíg nem gondolja meg magát az illető. :)

Nem tudom, hogy minek kell megspórolni azt az ezer, esetleg 2 ezer forintot egy lapon, amennyivel egy VIA olcsóbb. Aztán a végén úgyis csak vakaródás lesz vele. Irodai gépbe, alaplapi S3Virge VGA-val office mellé jó, de egyébre.... :O

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16042) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Üdv
Vettem egy MSI K8N Neo4 alplapot A64 3000+ procihoz.
Elindult a gép több óra fagyás-ujraindulás mentes stabil használat után leállitottam teljesen áramtalanitottam. Utána már nem akart elindulni, kivettem a memóriákat de semmi aztán a Vga következet de megint semmi BIOS elem ki reset és láss csodát elindul az alplap.Cseréltem már másik tápot is de az sem segitett.A lényeg az ha nem áramtalanitom le akkor mindig sikeresen bekapcsolható de ha kb fél órára nem kap semmi áramot akkor csak a BIOS reset(legalábbis ugy néz ki) után indul el.
Mi lehet a probléma?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#16043) mukidsl


mukidsl
csendes tag

Haliho.ASUS A7N8X-X alaplapban van AMD Duron 1.30-as proci,kicsit mintha lassu lenne a gép.2x512Mb 400 Mhz ram.Milyen procit vegyek,hogy a maximumot hozzam ki a gépböl?Játékra nem használom,netezek,filmeket nézek.Elöre is köszi a válaszokat!

(#16044) madmaxxx válasza mukidsl (#16043) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerintem és a jelek [link] szerint egész jól bírja a deszkád a gyűrődést!Nyugodtan beletehetsz akár 1 Athlon 2500+ Bartont is!!!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#16045) chrisnorman válasza Blaze71 (#16041) üzenetére


chrisnorman
csendes tag

hát amikor még vettem úgy gondoltam hogy ez a jó, köszönöm a tanácsodat ennek nagyon örülök akkor holnap le is bonyolítom a cserét. Amúgy a lap Asus A8N-E, erről van valami vélemény!

(#16046) turbocfh válasza mg105 (#16020) üzenetére


turbocfh
csendes tag

hello.
megnéztem, sajna nincs ilyen opció. ha van esetleg más ötleted hogy leállítás helyett miért újraindul mmegköszönném.
előre is köszi

Turbo

(#16047) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv adot két lap
melyiket ajánljáto inkább? (én a gigabite fele hajlok,asusra elég sok panaszt halotam)
[link]
[link]

a válaszokat elöre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#16048) Blaze71 válasza chrisnorman (#16045) üzenetére


Blaze71
őstag

Különösebb véleményem nincs, de az utolsó igazán jó szériája volt az ASUS-nak.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16049) Blaze71 válasza Stirbi (#16047) üzenetére


Blaze71
őstag

Egyértelműen a Gigabyte. Az ASUS lapokkal mostanában sok a gond. Szomszédnál egy hasonló ASUS, bár nem emlékszem a pontos típusra, nagyon gagyi eredményt produkált egy 7400-as procival. Kapásból 100 fokosnak látja a procit, amikor a magok alig 40-45 fokon vannak. Ráadásul Biosból is, nem csak az Everest szerint. ami elég gáz Viszont, ha anyagilag belefér, akkor inkább P35-ös Gigát vegyél.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16050) Stirbi válasza Blaze71 (#16049) üzenetére


Stirbi
addikt

kösz avlaszt mégbiztosab letem a dolgomban, p35 nemjönki anyagilag, uygis 4gb ramom van , és sztem az mégjo ideig böven elég lesz :B , halli és még az lene a kérdésem ,hogy ime a mostani lapom :[link], namost ebben 945gc s csipset van , és felvan instalálva, ha kicserélem azalaplapot akkor milesz? mit tegyek a csipszet driverel, mert uninstalálni nemtudom :W :F :F :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.