Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Gyufaaa válasza sasa311 (#16800) üzenetére


Gyufaaa
veterán

AMD vagy INTEL? :U :F

AMD (Am2)-nél a GAM78-as széria frankó kis lap. Azt kapsz a körül. :K

(#16802) spedyboy


spedyboy
senior tag

Sziasztok!
tudom hogy ez igazábol nem ide illik de nem találtam erre vonatkozo ÉLÖ topicot ezért megkockáztatom h. felteszem a kérdést nektek.

szoval adott egy creative 30PD004000000-tipusu webcam és egyszerüen nem találok hozzá drivert ...
tudnátok nekem segiteni ebben hogy hol tallahatok?
esetleg ha linket is kapnák annak nagyon örülnék!
és elöre is köszönöm a segitséget!
üdv :R

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#16803) Gyufaaa válasza spedyboy (#16802) üzenetére


Gyufaaa
veterán

(#16804) raider5


raider5
csendes tag

Helló! Az lenne a kérdésem, hogy nemtudja-e valaki, hogy egy Epox EP-8KHAL+ alaplap-ba jó lesz-e egy Geforce 6600 GT vidikari vagy esetleg valami olyan videokártya amin van pixel shader és vertex shader...ha tudtok ilyet akkor legyetek szivesek ide megírni. előre is kössz :)

(#16805) Daemon09 válasza raider5 (#16804) üzenetére


Daemon09
őstag

Jó bele, de csak 4x-es agp-t tud ez a lap.

(#16806) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
Bekapcsoláskor elkezd sípolni a gépem folyamatosan.Mindent alapra vettem a biosba,és abbahagyta.De ahogy állítok valamit megint elkezd sípolni :( Tegnap volt bios frissítés(f5h-ról f8-ra).Eddig még soha nem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#16807) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Az olcsóbb régióból a három közül melyiket ajánlanátok inkább?

S775 Gigabyte GA-G31M-S2L
S775 Gigabyte GA-G31M-S2C
S775 Asus P5KPL-AM

Lényeg hogy megbízható legyen mert évekig lesz használva napi 8 órákat.

(#16808) sgergi válasza sulep (#16807) üzenetére


sgergi
veterán

A giga g31-et. A kettő között meg csak valami szolgáltatás különbözik, szóval mindkettő jó lesz.

(#16809) terrion


terrion
tag

üdv ...szeretném megkérdezni hogy érdemes-e elcserélnem az abit ix38quad gt lapom egy gigabyte ep45 ds3-ra...procit ma váltok e6420 rol e8500 ra..
a gigabyte tulaja azért cserélne mert állitolag a lap nem szereti a q6600 -t ilyen létezik????
ha a q6600 t nem szereti akkor lehet a e8500 sem fogja?

terrion

(#16810) Navaze


Navaze
tag

:) Ismét én és a lapom sziasztok :R

Evga 680i, egér-billentyüzet fura dolgokat csinál winben is játékokban is bios alapon.ablakot húzok ide oda aztán el tünik az általam huzott ablak majd egyzser csak meg jelenik stb.A billentyüzet, használat közben a "marha sok gombot nyomtál le egyszerre cimbora" figyelmeztető hangot morzézza alaplapi sub-ról.
Tuning.Katasztrófa, a fent említett problémák fel erősödnek és a hang is elmegy jóval többször szét hullik a vezérlés mint alapon.Mind ez, jóval 333fsb alatt amit azért sztem mennie kéne. :(Amit próbáltam:
-usb-ps2 egér-bill csere-bere
-bios frissítés-beállítás stb.(ha van valakinek bios-os ötlete annak örülnék )
-cpu,táp,vga,vinyó mindent ki cseréltem már
-A csodás nvtune gyökeres ki írtása xp alatt, plusz remélem biosból is.
A lap kívülről hibátlannak tünik semmi puffadt kondi semmi hibára utaló jel.
Ha valaki találkozott ilyennel vagy hasonlóval írjon légyszi :R

(............(o)...............(o)..............)

(#16811) BPFeri válasza terrion (#16809) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Elég furcsa amit az előző tulaj állít :F hisz a mellékelt lista alapján is egyértelműen támogatja az említett procikat ( természetesen a megfelelő BIOS verzióval) és nyugodtan megveheted , nagyon jól fogsz járni vele. Príma kis deszka ! :DD

Üdv, F.

Ui de ha több (megbízhatóbb) infót szeretnél ITT a helyed ! :K

[ Szerkesztve ]

....

(#16812) kornel8585


kornel8585
tag

sziasztok.szerintetek egy asus p5b alaplap minden tartozékával 2év garival mennyit ér meg?4hónapot használtam.előre is köszi.

(#16813) kornel8585


kornel8585
tag

sziasztok.szerintetek egy asus p5b alaplap minden tartozékával 2év garival mennyit ér meg?4hónapot használtam.előre is köszi.

(#16814) BPFeri válasza kornel8585 (#16813) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Szvsz 11- 13k (max) ha tényleg hibátlan és hiánytalan a cucc. :K

Üdv, F.

....

(#16815) terrion válasza BPFeri (#16811) üzenetére


terrion
tag

kösz szépen

terrion

(#16816) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali egy alaplapon mi kell legyen ahoz hogy (bíztonságosan és) nagyon jól lehessen tuningolni vele ?????? :R

(#16817) Oszkár26


Oszkár26
tag

:F

(#16818) BPFeri válasza Oszkár26 (#16816) üzenetére


BPFeri
senior tag

Egy jól (stabilan) húzható proci , megfelelő órajelű és jótuningos RAM, egy stabil megbízható tápegység és egy príma proci hűtő !! ;]
( + némi elszántság, türelem és ügyesség )

....

(#16819) Oszkár26 válasza BPFeri (#16818) üzenetére


Oszkár26
tag

De én szó szerint az alaplapra gondoltam pl hány fázis........ meg milyen bigyuszok legyenek rajta

[ Szerkesztve ]

(#16820) Oszkár26


Oszkár26
tag

na :F

(#16821) sgergi válasza Oszkár26 (#16820) üzenetére


sgergi
veterán

Ez nem chat, hanem fórum, várj türelemmel.

Egyébként minden attól függ, hogy milyen procihoz, mekkora tuningot, milyen lappal akarsz. 6 fázis nem árt a lapon, quadokhoz ennél több is lehet. Jó, ha a feteken van hűtés, illetve a az északi és déli hídon is komolyabb hűtés van. Biosban jó, ha kis lépésekben tudsz feszt adni minél több dolognak. De még ez sem biztos, hogy feltétel, pl. p35-ds3-on nincs hőcső és mégis simán megy 500-as fsb-vel stabilan fesz emelés nélkül. Szóval nagyon sok tényező közrejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#16822) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Az alaplapom nem méri / ill. nem érzékeli (?) a proci (P IV 2,8 GHz) ventillátor fordulatát és a procihőfokot sem - erre vonatkozó adat a BIOS SETUP-ban nincs.
Így az Everest hőfokmérésére kell hagyatkoznom...

Mivel a közelmúltban előfordult párszor, hogy az XP Prof ismeretlen okból egyszerűen "kilépett" adott (nagy erőforrást igénylő) játékból levett házburkolat mellett rendszerstabilitási tesztet végeztem az Everest-tel : a CPU pillanatok alatt 62-67 majd 71 fokra ment fel.
( Valóban forrónak bizonyult...)
A prociventillátor ( mely természetesen az alaplapra van csatlakozatva ) folyamatosan működik...
Kérdés : Lehet, hogy az alaplap nem szabályozza a processzor terhelésének megfelelően a venti fordulatszámát, így a ventillátor egy állandó fordulaton megy, ezért melegszik túl a proci ? (Azaz az alaplap a hibaforrás ? )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#16823) Navaze


Navaze
tag

Szia nálam ugyan ez van 2.8mhz-es Northwood-nál csak 10-15c-al alacsonyabb hőmérsékleten.37-40C-re sikerült a procit, (tápventivel stb) hűteni és anyit ért mint halotnak a beöntés :U Ha az everested 2800rpm-et ír a cpu ventilátorra akkor anyin megy.Nálam megegyező adatokat ad a bios-al.De én is kiváncsi lennék mit lehet vele még tenni :) Alapjáraton nálam is 60c a proci max venti seb. mellet is.

[ Szerkesztve ]

(............(o)...............(o)..............)

(#16824) jasonka válasza Navaze (#16823) üzenetére


jasonka
aktív tag

(Nem tom nekem válaszoltál "é"... :D - de ha igen :

Épp az a gond, hogy - mint írtam - a prociventillátor fordulatszámára SEMMI adatom sincs : sem az alaplapról, sem az Everest-ből - azaz lövésem sincs milyen fordulaton megy a ventillátor, és hogy változik-e egyáltalán a ford. szám, ahogy a proci melegszik....

Hja kérem ! A Belváros !...

(#16825) Navaze válasza jasonka (#16824) üzenetére


Navaze
tag

Jaj neked elnézést mellé nyomtam :R Hát ha változna azt hallanád olyankor ösze visza búg .Ha telhelés alatt 60-70c a procid és gyári hozzá való ventid van akkor az 2800rpm körül megy.De nálam a fagyások a 6600gt/dx9c/sm3 lelkes triójának kihasználása után kezdődtek. :R

(............(o)...............(o)..............)

(#16826) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok! A kérdésem a következő van egy Asus M3A79-T Deluxe alaplapom, lehetséges-e hogy nem az elsődleges hanem a második PCI-e aljzatba teszem a VGA-t mert helyszüke miatt nem tudom az elsőbe belerakni, egyébként négy PCI-e aljzat van az alaplapon!
Mivel ezt a hűtőt el kellene fordítanom, a ramok végett, és belelóg a VGA-ba!

[ Szerkesztve ]

(#16827) puttputt válasza Tidus (#16826) üzenetére


puttputt
őstag

Lehetséges, csak akkor lehet, hogy az lenne, h. csak 4x v. 1x-es sebességen menne a kártya, nem 16x-oson...
Azért lehet több hely, pl., hogy támogassa a Crossfire-t..., ilyesmit.
Szerintem.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16828) Tidus válasza puttputt (#16827) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi, megpróbálom aztán meglátom. a puding próbája is az evés,!

(#16829) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

AZ alaplap tipusa Abit AN8Ultra. Tettem bele egy kétmagos X2 procit tökéletesen müködött vele.Gondoltam azért csinálok egy Bios resetet, innentől kezdve nem tudom az Abit EQ-t belőni a Bios-ban úgy hogy menjen a proci és a Vga ventillátora is.Fel áll a Windows is de csak addig megy mig be nem melegxik,aztán szépen lelövi magát.
Ha valaki tud légyszi segitsen mit merre mire állitsak? SOS

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#16830) Nemesys


Nemesys
tag

Halii!

Na mizu erre felétek? Ádi, hol vaaagy?! :D

Lenne egy kérdésem! Tudom nem ide tartozik de szeretem ezt a topic-ot :D Hogy a fenébe tudok kiirni egy xp-cd-t? Akármivel próbálom nem másolja mert illegális lemez vagy mittomén! Ajánlatok?!

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#16831) mantas02


mantas02
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy lehet e tuningolni Gigabyte GA-945PL-S3P lappal? E2180 processzorom van!

(#16832) Csabee. válasza mantas02 (#16831) üzenetére


Csabee.
nagyúr

lehet.. :) bár azt a procit annyira nem érdemes húzni.. ne várj tőle csodát! :)
de kicsit feltudod húzni! Gigabyte alaplapok általában jól "tuningolhatóak"

Üdv: Csabee.

(#16835) puttputt válasza Tidus (#16828) üzenetére


puttputt
őstag

Biztos be kell vennie, csak mondom, az alábbi "megszorítások" mellett.
Sok sikert! :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16836) puttputt válasza Nemesys (#16830) üzenetére


puttputt
őstag

Üdv!

Ez fura dolog..., ilyen hibával még nem találkoztam.
Próbáld meg úgy, hogy rárakod-másolod a gépedre a teljes tartalmát..., aztán onnan.
Vagy "írd meg" iso-ra gépre, aztán egy Iso burner-rel CD-DVD-re.
/Vagy az iso tartalmat daemon tools-szal megnyitva másold gépre és onnan írni, ha eredetileg abban lenne.../
Több 5letem nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16837) puttputt válasza a1rl1ne (#16829) üzenetére


puttputt
őstag

Nekem ilyesmit akkor művelt, amikor haldoklott az alaplap v. a tápom..., inkább az előbbi.
Nem tudtam konkludálni, mert egyszerre lett cserélve mindkettő a végén.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16838) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok!

Gépvásárlás elött állok, és pont most felmerült egy két szempont az alaplapokra nézve.
P43-as alaplapot néztem ki. Namost a Wikipedia ([link]) szerint a P43-as chipset nem támogatja az 1066Mhz-es DDr2-es ramokat, csak a 800-asokat. Ez igaz? Csakmert 1066-osokat terveztem és ezt jó lenne tudni.

Másrészt az alábbi két alaplap közül melyik a jobb szerintetek?

GIGABYTE GA-EP43-DS3L
GIGABYTE GA-EP43-DS3

Árban nincs hatalmas különbség, felszereltségben annál inkább. (az L tele van PCI-E 1x esekkel, a másikon inkább több sima PCI van). Az L tudtommal Light vagy valami ilyesmit jelent, azt terveztem de kicsit elbizonytalanodtam.

A GIGABYTE GA-EP35-DS3 is egy árban van velük. Ez miben jobb?

Köszi előre is.

(#16839) Stirbi válasza NeoExDeath (#16838) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
a p43 as chipset támogatja az 1066osramokat, ds3jobb, és ep35ds3 azér job mer magas fsb-t lehet elérni vele tuningoláskor

mellesleg mind 3álltalad emlitett lap nagyon jo, nekem ep43-ds3l em van tuningban is szépen remekel ;) ,

de ha van pénzed akor vegyél ep35 ds3 at kitudja beleszeretsz a tuningba és tuningörült leszel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16840) Hosssszu válasza NeoExDeath (#16838) üzenetére


Hosssszu
őstag

Csak nem a Final Fantasy 5-ből szerezted a neved? :DDD

(#16841) Stirbi válasza NeoExDeath (#16838) üzenetére


Stirbi
addikt

jah és egyébként az alaplapok összehasonlitásárol itt találsz dolgokat [link]

(#16842) aero.


aero.
veterán

sziasztok. akadt egy kis problémám.

MSI-6580
P4 2.53ghz ( 2.69ghz )

épp nemrég sikerült szereznem egy videókártyát ( x1650xt agp ), beraktam azonnal a gépbe, de sajnos a 4 tűs tápcsatit nem dugtam rá ( nem vettem észre a csatit ). így persze nem indult el, más baja nem volt, csak ez, széthúztam, megnéztem stb ... aztán mikor egyszer indítottam volna, a d-bracket ledjei hibát jeleztek, mégpedig initializing keyboard controller ... sokszor csinálta már ezt, áramtalanítás után, vagy kábel ki/be dugás után megjavult ... most sajnos nem. Aztán elkezdte az initializing video adaptert ( detecting cpu clock, vide onboard check stb ... ), volt még memória, és processzor sérülés is. na de semmilyen alkatrészhez nem értem, a vga-n kívül, nem törtem bele, nem törtem le, nem karcoltam meg, nem mozdult el ... semmi. és van egy gyanúm, hogy csak szórakozik velem és már nagyon idegesít, mert már nagyon vártam, hogy játszhassak :D ... szóval ha esetleg tudna valaki segíteni ... nagyon megköszönném.

a videókártya amúgy jó, a processzornak sincs semmi baja, már volt cmos reset, bios elem kivétel, áramtalanítás ... és nem felejt :(

amúgy addig jut el a gép, hogy bekapcs, power saving mode, és készenlétibe rakja a monitort, a hiba miatt nem is megy tovább. ja, és észrevettem mégvalamit. azthiszem az agp nem megy, vagyis nem kap áramot x1650 alatt, mert a ventije sem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#16843) aero.


aero.
veterán

ja és még ha kiveszem a vga-t, akkor sípol ugyan, hogy nincs ... de keyboard controller-re panaszkodik.

(#16844) NeoExDeath válasza Hosssszu (#16840) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

De igen :D

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdés: szerintetek a Ds3-on a PCI-E 16x és az egy darab 1x -es sín nincs túl közel egymáshoz? Kicsit olyan benyomásom van mintha kissé szűkös lenne. Ugyanez igaz a legalsó PCI ra, mondjuk remélem a floppy csati van alatta meg ilyesmi ami úgysem kell :)

(#16845) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a különbség a P35 és a P45-ös chipkészlet között? Konkrétan a (Gigabytenál)

[ Szerkesztve ]

(#16846) sgergi válasza Vasinger! (#16845) üzenetére


sgergi
veterán

Hosszan.

Röviden: pci-e 2.0, kisebb csíkszélesség, cf a ds3-on, a 45nm-es procik húzásához inkább p45, a bios jobban finomhangolható,

(#16847) sgergi válasza NeoExDeath (#16844) üzenetére


sgergi
veterán

El lehet ott férni. ;) Persze függ a vidkari hűtőjének méretétől. Alul pedig nem a flopi van, hanem usb, firewire(?) meg hasonló kivezetések, amit egyszer rádugsz, aztán úgyis ottmarad. :)

(#16848) Vasinger! válasza sgergi (#16846) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hajajj, akkor már értem, miért nem akaródzik a procim, jobban menni. :W

Thy a helpet!

(#16849) sNORh válasza Vasinger! (#16845) üzenetére


sNORh
addikt

kisebb csíkszélesség, hűvösebb, energiatakarékosabb, nekem mind2 volt, de a p45-ds5 nemvolt gyenge..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#16850) richies


richies
senior tag

sziasztok,
sajna a core2do-s cuccokkal nem vagyok otthon, eljart felettem az ido, meg a gyors technologia.

a kerdese ma kovetkezo,
a cegem akar venni egy gyors gepet, s majd huzni is fogjuk
szoval adott egy e8600-as proci, s ezt milyen lapban tudjuk biztosan gyari leghutessel 4.2 Ghz-re huzni ,stabilan?

max 35e Ft os lap...
minisegi kell s, atom stabil legyen!

koszi

Rozsomak of Power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.