Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) Killer man válasza Flex Wheeler (#15249) üzenetére


Killer man
tag

Ez nem hiba, csak beállítás kérdése. Asszem jumperesen is át lehet állítani.

(#15252) klambi válasza klambi (#15208) üzenetére


klambi
addikt

senki nem tudja mi lehet az usb-s gondom?? :F :O

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15253) Flex Wheeler válasza Killer man (#15251) üzenetére


Flex Wheeler
tag

Igen , a könyv is ir valami ilyet, át is jumpereltem , de semmi. Biosban valami?

(#15254) Killer man válasza klambi (#15252) üzenetére


Killer man
tag

Mindegyik usb port ezt csinálja vagy csak egy? Biosban nem állítottál az usb sebességén?

Flex Wheeler: A jumperesnek pedig jónak kellene lenni. Talán usb-ről is életre lehet kelteni a gépet. Nézd meg biosban a ps2-nél van e valami ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#15255) Flex Wheeler válasza Killer man (#15254) üzenetére


Flex Wheeler
tag

Na most az a pontos helyzet hogy az a gép amin ez jelentkezik nincs nálam, de van nálam egy olyan gép mint az de ezen nem jelentkezik, és ezen a gépen próbálom elérni hogy az USB kikapcsolás után is működjenek, hogy tudjak mit mondani a srácnak hogy hogyan álljanak le az USBk kikapcsolás után. :DDD De hiába jumperelem ezen nem marad bekapcsolva, szóval hogyan érhetném el hogy bekapcsolva maradjanak az USBk?

(#15256) Killer man válasza Flex Wheeler (#15255) üzenetére


Killer man
tag

Állandóan megy az usb +5V. Ha jumperesen nem lehet állítani akkor alaplapi gond. Több jumper is van. Nekem pl. USBPW és PS2_USBPW is van.
De valahol olvastam, hogy bizonyos tipusú egérnél előjön, másiknál meg nem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15257) 8800gts


8800gts
tag

sziasztok

tudtok olyan programot amivel komplett windows-vistát át lehet másolni másik vinyóra úgy hogy arról lehessen boot-olni?

sajna a vinyóm behalófélben van rendszeresen megáll és nincs kedvem mindentújratelepíteni

és ha vann tudtok v.mi linket adni?

(#15258) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Meg tudná mondani valaki hogy ASUS A7N8X-X alaplap integrált vga van-e rajta?

(#15259) Szancsó válasza ToBeY (#15258) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Én itt nem láttam rajta...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#15260) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a lapom (MSI P35 Neo2-FR) miért nem támogatja BIOS-ból a feles cpu szorzót. Ha auto-n hagyon a cpu szorzót akkor természetesen úgy rakja be, hogy 7.5-en van, de amint átváltok manuális szorzóállításra, akkor már csak a 7-es a legnagyobb. A legújabb BIOS van rajta, nemrég jött ki, de még ezzel sem támogatja, vagy P35-től ne is várjam? :F

Geza60

(#15261) ToBeY válasza Szancsó (#15259) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor miért csinálja azt hogy mikor feltelepítem az agp kártya driver-ét kikapcsol a monitor.Meg biosba lehet választani PCI és AGP között

(#15262) Szancsó válasza ToBeY (#15261) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Szerintem BIOS -ban csak azt tudod állítani, hogy AGP vagy PCI slotban keressen -e először VGA -t.
Ha pedig lekapcsol a monitor, az talán lehet azért, mert nem támogatott felbontással/frissítéssel kínálja meg a kártya. De ez csak tipp. ( Egyébkét nem tudom, hogy lehet visszaállítani: talán csökkentett módban ha beállítod a felbontást :F )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#15263) Redy


Redy
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Egyik ismerősöm gépével olyan probléma van, hogy amikor bekapcsolja, nem jut el odáig hogy betöltse a windowst hanem lefagy, és ujratelepíteni sem tudja mert már az indítás elején lefagy a gép.
Mi lehet a probléma?

(#15264) tengo24


tengo24
tag

Hali!

Van egy GIGABYTE GA-EP43-DS3L alaplapom, az lenne a kérdéssem, hogy a rajta lévő optikai kimenet kezeli-e az 5.1-es hangzást?
Összekötöttem egy Samsung házimozi rendszerrel és csak sztereóként tudom hallgatni a filmeket.
Milyen egyéb beállítást kell eseteg hozzá, hogy 5.1 hangzás legyen, ha egyáltalán kezeli?

Aki tud segítsen, köszönöm!

(#15265) ati012 válasza Redy (#15263) üzenetére


ati012
senior tag

Sok minden lehet...érdemes minden hw elemet átvizsgálni.

Amivel érdemes kezdeni az az alaplap. Pl a kondik nem-e púposak.

(#15266) No-kia


No-kia
őstag

hello! haveromnak az m2n-sli lapban hogy kell beállítani a dual channel-t? berakom két kingmax ramot a sárga és fekete slotba de a cpu-z csak single-nek írja, a biosban kell állítani vmit?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15267) Redy válasza ati012 (#15265) üzenetére


Redy
tag

Köszi.
Nem az enyém a gép, de elviszi szerelőhöz.
Az a legbiztosabb.

(#15268) ati012 válasza No-kia (#15266) üzenetére


ati012
senior tag

Azonos színűbe kell rakni.
Tehát van 2 ugyanolyan 1 Gb-s Kingmax ramod, akkor az egyiket a sárgába a másikat a sárgába. BIOS-ba meg sehol nem kell állítgatni semmit. Asszem érthető :D

Redy: nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

(#15269) No-kia válasza ati012 (#15268) üzenetére


No-kia
őstag

néztük sárga sárgában is, de úgy se jó, meg a használatiban volt hogy sárga az A1-es a fekete az A2-es foglalat azért gondoltam hogy úgy rakom,bele, nem pont egyforma ramok, az egyik javító chip-es lehet az a naja, de akk majd azt kicseréltetem, monfjuk jó dual channel nélkül is csak az azért még is más

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15270) Szancsó válasza No-kia (#15266) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Szerintem ha csak 2 modul van, akkor azt a 2 sárga slotban kellene megpróbálni.

Mod: Sokáig olvastam manualt...

Lehet nem ártana hasonló modulokkal próbálkozni (nekem ment már különböző gyártmányú és sebességű modul dual -ban -nyilván a lasabb sebességen-, de mindkettő ECC nélküli és egyoldalas volt).

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#15271) ati012 válasza No-kia (#15269) üzenetére


ati012
senior tag

KIT-et vegyél, azok tuti hogy menni fognak együtt! (egy dobozba van pl 2x512 Mb v. 2x1Gb esetleg 2x2 Gb ...stb és rá van irva hogy KIT. Boltosra ne bízd hogy ad két ramod polc alól csomagolás nélkül...ha már csomagolás mentest veszel ellenőrízd hogy egyformák-e!)

(#15272) szacsee


szacsee
nagyúr

ToBeY: Nincs rajta integrált VGA, viszont szerintem szoftveres gond lesz, légyszíves írd le milyen alkatrészek vannak a gépben (VGA) és milyen oprendszert, drivert használsz hozzá.. Nézd meg, hogy Fast Write nincs-e engedélyezve, illetve VGA-nak van-e Cache engedélyezve...és persze, hogy hányszoros AGP módban megy a csatlakozó (4x-8x).

Geza60: +/- -al kell ha jól látom változtatni.. page up/down-al nem lehet mahinálni valamit? ... Ha nem akkor talán a következő bios tartalmazni fogja... esetleg egy cmos Clear és egy elem kivétel, majd elemtartó érintkező összezár (csavarhúzóval) kombináció jól jöhet áramtalanított állapotban.. :K

No-kia M2N-E SLI vagy M2N SLI Deluxe a lap pontos neve?

(#15273) Geniust


Geniust
tag

Sziasztok.Olyan gondom lenne,h ha a gépem lekapcsolom és rögtön inditanám ujra akkor csak egy hosszú sipot és minden müködik csak képet nem ad a monitornak.Egy táp tönkrevághat igy vmit a gépben h ha bemelegszik akkor csak 3-4ik inditásra indul be??

(#15274) rovtiv


rovtiv
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy bosszantó problémám. Eddig a Giga 790FX DQ6-os lapom alatt F6B BIOS volt, működött is rendesen. Tegnap frissítettem a Gigabyte oldaláról a legújabb F6D-re. Bár ne tettem volna! A biosban a RAM beállítások közül eltűnt a GANGED-UNGANGED opció. Úgyhogy jelenleg 64-bites UNGANGED-módban hajlandó működni a gép. A nagyobb baj, hogy ezzel egyidejűleg az oldalról eltűnt az F6B verzió. Tudom, mentenem kellett volna, de már késő.
Ráadásul azóta kétszer is volt kékhalálom, ezzel a hibaüzenettel:
C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERda86.dir00\Mini122908-01.dmp
C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERda86.dir00\sysdata.xml
BCCode : 1000008e BCP1 : C0000047 BCP2 : 804FCF44 BCP3 : BACE37B0
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1
A vindóz 3 napos, XP 32-bit.
Esetleg valaki tudna-e segíteni, tanácsot adni, vagy ötletet, honnan tudnám az előzőt letölteni?
Előre is köszönöm.

...már bocsánat...

(#15275) joc88


joc88
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne hogy van egy Abit IS7 alaplap csatlakoztatom rá egy Samsung Sata winyot és nem ismeri fel de az IDE winyot igen.

(#15276) ToBeY válasza szacsee (#15272) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sempron proci 2db 512 és egy 256 ram Coonect9600SE most raktam fel hozzá omega drivert (de még mindig kikapcsolja a monitort win betöltése után) nforce 2 driver és realtek driver (alaplap oldaláról) Winxp sp3

[ Szerkesztve ]

(#15277) szacsee válasza rovtiv (#15274) üzenetére


szacsee
nagyúr

A lap dual biosos, tehát előző bios ott figyel a recovery bioson... asszem gép bekapcs és insert gombal lehet visszatölteni, de @biossal a legegyszerübb. F6b bios Csak akkor tedd fel, ha tuti stabil... különben F5 a nyerő, ha támogatja a procid.

ToBeY: Próbáld meg esetleg Nforce nélkül, vagy régebbi ATi driverrel ami még megfelelően műkszik..
A kártya topikjában, ha nem írnak negatívumot, akkor a 7.12-es megfelelne neked. ;)
.NET-et feltetted? :F

[ Szerkesztve ]

(#15278) ToBeY válasza szacsee (#15277) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha nincs fent az nforce nincs hang hálók stb... igen win update feltette a legújabb NET-et.

A vicc az egészbe hogy csökkentet módban minden ok,csak ott szar a felbontás és a frissités.Ebből gondolom hogy ez lesz a gond és e miatt kapcsol le a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#15279) ToBeY válasza szacsee (#15277) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez a omega driver van fent Radeon Omega Drivers 4.8.442 (Catalyst 7.12)

(#15280) Geniust


Geniust
tag

Vki vmi ötlet a gondomra?Kösz elöre is....

(#15281) rovtiv válasza szacsee (#15277) üzenetére


rovtiv
tag

Óriási, köszönöm. A dual bios felejtő, mert az F5-öt is megpróbáltam tegnap, úgyhogy most az van benne. Az F5 régebben is fenn volt nekem, de valahogy a memókkal gond volt 2.14V-on kezelte a memókat stabilan, 5-7-7-24 időzítésekkel. Az F6B pedig 5-5-5-15-tel 1.98Volton.
Nagyon köszönöm a segítséget!

...már bocsánat...

(#15282) ati012 válasza Geniust (#15280) üzenetére


ati012
senior tag

Ha csak sípol mint állat össze vissza akkor az memória gond lesz. Ha hosszan sípol akkor ha jól emlékszem videjókártya gond.

(#15283) Geniust


Geniust
tag

De ez miért lehet ??Vmit kinyirt a videjókariban a táp??Amugy 2 hónapos gép ugyhogy por még nincs benne a dolgok meg rendessen bele vannak illesztve(rakva).Lehet attól h sok kakaó kell a Vga-nak inditáskor?De akkor azt nem értem ha pihen min 1órát akkor gond nélkül elindul :O .Vagyis hidegen elindult eddig még mindig.....

[ Szerkesztve ]

(#15284) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem karácsonyelőtt egy 780G-s alaplapot meg mindent ami bele kell!
És nem indul!
Mi lehet a baj?
Videó kártya nincs benne gondoltam először megnézem mire képes az integrált önmagában!
Semmit sem csinál.
A monitoron semmi sem jelenik meg!
Minden áram alatt pörög meg minden de semmi képet nem ad!

Most meg bekapcsoltam úgy hogy a 12Vos csati nem volt bedugva és nem lehet kikapcsolni!
Megoldás???

D°°ci

(#15285) Viktoár


Viktoár
addikt

Srácok,narancssárgán világít a led ami ugye 100Mbps lenne de ha vindózba nézem a hálózati kapcsolatokat ott 10Mbps -t ír és a másolás sebessége is ennyi.Ha a speciális beállításoknál állítgatom a link speed-et akkor mindig kiírja hogy a kábel nincs bedugva.

Üdv:Viktor

(#15286) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Légyszi segítsetek a gombot hiába tartom nyomva nem kapcsol ki a gép!
Hogyan tudnám kikapcsolni! :F

D°°ci

(#15287) ati012 válasza Geniust (#15283) üzenetére


ati012
senior tag

Milyen videókártyád van ill. milyen tápod?

(#15288) Geniust válasza ati012 (#15287) üzenetére


Geniust
tag

Gainward 9600gt Golden Sample 512 és Codegen 400W(Karácsonyi ajándék sajnos)de elötte mercury volt 450W sztem az viselte meg a videjókarimat :((

(#15289) Vertigo18 válasza HAYES (#47) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dagaddt!

Húzd ki a falból! :D

De most komolyan... Az alaplapod jól van jumperolva? Az okozhatja a hibát...

Az alaplapi vidkarit pedig engedélyezni kellene a BIOS-ban... Tegyél bele egy vidkarit, indítsd azza, egyből lépj a BIOS-ba, aktiváld az integrált videókártyát.
Ezután állítsd le, szedd ki a vidkarit, kösd át a monitort (!!!), majd indítsd újra!

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#15290) No-kia válasza ati012 (#15271) üzenetére


No-kia
őstag

tudom, nagyjából értek a gépekhez, csak votl két ram amit megakartunk próbálni, hátha, de belesz cserélve(legalább si remélem) csak gondoltuk hátha, jah most voltam nála lanozni, beraktuk a corsair ramjaimat azokkal szépen ment, szval marad a csere :R

szacsee: sima ,nem deluxe

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15291) Dagaddt válasza Vertigo18 (#15289) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Hú köszi a választ! Én is erre gondoltam mert mintha a leírásban azt irták volna alapbeállításon a PCI-osall indul!
De ez kurva nagy kibaszás!
És ha nem tudok kölcsön kérni egy PCI-E-s videókarit???
ÁÁÁ

D°°ci

(#15292) szacsee válasza Dagaddt (#15291) üzenetére


szacsee
nagyúr

Régi PCI-ossal is beindul szerintem. :)

No-kia: Az milyen chipset :F , mert nem látom az Asus oldalán, nemhiába öregszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#15293) Dagaddt válasza szacsee (#15292) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Ott a pont! :DD

D°°ci

(#15294) No-kia válasza szacsee (#15292) üzenetére


No-kia
őstag

M2N-E SLI -re gondoltam, de írtam hogy nem deluxe, szval kilehetett következtetni :P , de mindegy, megoldjuk akk ram cserével :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15295) turbocfh


turbocfh
csendes tag

Hellosztok!

A következőben lenne szükségem egy kis segítségre.
A gépemben egy d805ös pentium Dual core van, alapból 2,66Ghzen megy. Ezeket a procikat simán lehet járatni 3,5-4Ghzen. Mivel egy asus p5ld2es pcic alaplapom volt azzal nem tudtam rendesen húznui. Beszereztem egy Gigabyte GA-945GCM-S2C alaplapot, ami állítólag sokkal tuningbarátabb. A következő vele a problémám. A procim 133x20 as szorzóval volt ami ugye kiadja a 2,66Ghzet a régi asus alaplapban, a mostaniban viszont ez az érték 133x14!!!, tehát így csak 1,8Ghzen meg. Ebben a biosban is csak a fsb-t lehet állítani, ami kb 180-ig megy, de így is csak 2,5Ghz, az alap 2,66Ghz helyett után el sem indul a gép. Ha valaki tudja mi a fenétől lett a régi 20-as szorzó 14-es akkor please help.
Előre is köszönöm.

Turbo

(#15296) szacsee válasza turbocfh (#15295) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik bios van most fenn?
Próbáld ki az F5-össel.

(#15297) turbocfh válasza szacsee (#15296) üzenetére


turbocfh
csendes tag

hello!
Köszi a gyors választ!
Az F5ös bios van fenn. Most már annyi történt, hogy kivettem a foglalatból a procit, meg visszavettem plusz raktam rá új hűtőpasztát, mert a régivel olyan 70 fok körül ment a proci most meg csak 45 fok, Ami a lényeg hogy kivettem meg betettem újra a procit és most meg a biosban alapból 133x20!!!as szorzó van. Kiváncsi lennék hogy mi a fene történhetett amitől felment 20ra 14ről.
Köszi a segítséget.

Turbo

(#15298) AMD X2 válasza turbocfh (#15297) üzenetére


AMD X2
senior tag

Lehet , hogy most ismerte fel jól a bios a prockót !?

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15299) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Kaptam egy gépet és a következök vannak benne.
Táp:
[link]
alaplap:
[link]
a proci az AMD a márkáját nem tudom.
VGA:
[link]
Ram:
2x 2GB DDR2
Asus dvd rw
és 640GB sata vinyo.
amikor bekapcsolom csak a táp ventije pörög fel meg az egyik rendszerhütés.a proci hütö az nem,mi lehet a gond? specko táp van benne és jol vannak összedugva.az alaplapon lévö led az világit.elöre is köszi a segitséget.

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#15300) turbocfh válasza AMD X2 (#15298) üzenetére


turbocfh
csendes tag

hello!
Sztem rosszul állítóttam be és olyankor automatán visszarakja 14es szorzóra. érdekes megoldás. valszín az volt a baja hogy a ramok 667esek benne, és az fsb állítás miatt ez felmet mondjuk 700ra és azt már nem bírta a ram.

Turbo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.