Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) picur220 válasza fenergie84 (#35996) üzenetére


picur220
veterán

Elvileg azonos, ja...
A lapon Lankom ethernet vezérlő van, ez meg itt Realteket ír. Amit mutattál realteket, azt már felraktam, de nem működik. A GMA-é viszont megy szépen!:D

(#36002) Attila8006


Attila8006
aktív tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne hogy van egy alaplapom!
Asus M3A79-T Deluxe
a procinál van egy külön tápcsati..2x4-es fehér
de ebből 2x2 levan ragasztva,hogy miért nemtudom...a tápom tudná kezelni 2x4be,de így csak 2x2 csati megy bele...
kérdésem az lenne,mivan ha felszedem azt a ragasztást vagy müanyagot és beletenném a másik táp csatit is?
mivel a lapom egy vgaval érdekesen sípol magas Hercen.ezért kérdem hogy esetleg ez a csati hiánya végett nem lehetséges-e
ha sípol a lap.bekapcsolás után nyomok 2-3x resetet a sípoás abba marad.
de ha sípol is kivállóan megy a gép,csak fül irritáló!!
és az a kérdés ez nem-e oldaná meg a problémát ha oda is a tápot tenném :)
köszi a válaszokat előre is :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#36003) Lenry válasza Attila8006 (#36002) üzenetére


Lenry
félisten

a második 4-es csoportra csak nagy fogyasztású processzorok (TDP: 130W+) esetén van szükség, ha a tiéd ennél kisebb, akkor nem kell bedugnod oda semmit.
a sípolás ezzel nem függ össze, a resetelgetést meg még az előtt hagyd abba, mielőtt eldurranna a tápod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36004) Attila8006 válasza Lenry (#36003) üzenetére


Attila8006
aktív tag

nekem egy Phenom II x4 920as!
akkor ne tegyek oda be semmit? csak a 2x2est aminek van hely? vagy szedjem fel a ragasztót és tegyem be amásikat is?
bár minden remekül megy.lehet felesleges lenne!
Eldurran a táp? nemgondoltam volna hogy olyan gond lehet köszi hogy szóltál :( sajna a sípolásra meg azt mondták nekem nem garis probléma :W hiába mondtam ha leveszem a vgaról a tápot akkor a magas herz hang megszünik csak jelzi a gép hogy nem érzékel vga karit..mikor ismét adok neki áramot meg ujra sípol..de fagyás mentesen megy..azt mondták ez van.. remek.
senki nem tudja mitől,csak viseljem el :D vagy félnek hogy gariba bármit is tenniük kellene :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#36005) Lenry válasza Attila8006 (#36004) üzenetére


Lenry
félisten

akár be is dughatod, bajod nem lesz tőle.

a sípolással kapcsolatban ezt olvasd el (bár tápegységekre írták, de alaplapra is ugyanúgy vonatkozik)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36006) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Hello mindenkinek!
Asus K50Ab 1asx gépem van és egy játék miatt felakartam telepíteni a legújabb VGA drivert hátha azzal jobban fut.Letöltöttem az amd.ati.com honlapjáról a Ati mobility radeon hd 4570 -es kártyámhoz a drivert. Így haladtam: 1 fül:notebook graphics, 2fül:hd mobility series, 3.fül:mobility radeon hd 4xxxx series, 4.fül:windows 7 32 bit. Telepíteni akartam és azt írta ki ,hogy Ati catalyst mobility nem tölthető le mert a számítogép nem rendelkezik a megfelelő szoftverrel/hárdwerrel. Megnéztem ugyanezen a honlapon a telepítő utmutató abba benne volt ,hogy a régi drivert le kell szedni leszedtem megint megpróbáltam föltelepíteni de nem sikerült.És most az a helyzet ,hogy a gépembe két videókártya van de csak a gyengébb üzemel mert a másikat nem is látja a windows. Az a baj ,hogy én nem vagyok valami zseni a gépek terén tehát foggalmam sincs most mi lesz. :F Ha valaki tudna segíteni annak nagyon megköszönném!

(#36007) Attila8006 válasza Lenry (#36005) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget :R elolvastam a mellékelt linket is! sokat segítettél köszönöm :R
További kellemes napot :)

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#36008) djcsabi89 válasza RootRulez (#35998) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

Bios reset meg volt,memória is ki lett szedve és ugy sem indul el söt még a ventilátorok sem pörögnek fel csak az egér világit semmi más.

(#36009) Lenry válasza djcsabi89 (#36008) üzenetére


Lenry
félisten

memória nélkül nem is fog elindulni, ezt ne is várd, de ha sípolt, azt mondhatnád :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36010) sziada5925 válasza zelitomi (#36006) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Régi, jól működő drivert próbáltad visszarakni? Nincs meg a telepítője a gépeden? Szedd le az új drivert( már ha lehetséges) ezután próbálkozz a régivel.

Üdv: Ádám

(#36011) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Megtaláltam a régi gépemen a drivert és feltettem és most minden a régi. Soha többé nem nyúlok hozzá.

(#36012) pixel06


pixel06
csendes tag

sziasztok,

az alaplapom egy alivenf6g-glan.
olyan gondom lenne vele, hogy most újra összetettem, viszont nem ad képet.

na most az lehetséges, hogy a reset, power sw, HDD led. nem jól van rádugva? mivel azokkal gondom akadt.

viszont szinte bármilyen rádugási pozícióban beindult a vas.:/

ha rosszul csatlakoztattam, azzal kitudom végezni a lapot esetleg?:/

Privátra illik válaszolni....

(#36013) Lenry válasza pixel06 (#36012) üzenetére


Lenry
félisten

nem, ha rosszul dugod rá, akkor legrosszabb esetben nem fognak működni azok a kapcsolók/LEDek.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36014) pixel06 válasza Lenry (#36013) üzenetére


pixel06
csendes tag

értem, szóval akkor ez nem lehet az oka annak, hogy nem ad képet se integráltan, se vga karin keresztül.:(

esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

a proci a régi van benne, nem történt csere. a ramok is. csak spontán nem ad képet.

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni....

(#36015) bodlor válasza pixel06 (#36014) üzenetére


bodlor
csendes tag

Helló egy ilyen drivert keresnék " ITA it 8213f " ebbe tudnátok segíteni nekem?

-

(#36016) pixel06 válasza bodlor (#36015) üzenetére


pixel06
csendes tag

talán ezek közül.:)

[link]

Privátra illik válaszolni....

(#36017) Lenry válasza pixel06 (#36014) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom meghalt az alaplap

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36018) djcsabi89 válasza Lenry (#36009) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

hát sipolni nem sipol de ami poén még a ventik sem pörögnk de az egér az világit érdekes

(#36019) pixel06 válasza Lenry (#36017) üzenetére


pixel06
csendes tag

2 hete lett kiszedve, tökéletesen működő álapotban:/

hát akkor muszáj lesz szervizbe vinni:(

Privátra illik válaszolni....

(#36020) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

Abit ib9 lapom van az AHCI módot -majdani ssd miatt kérdezem- hol találom lelem meg? támogatja egyáltalán a lapom eme állítási lehetőséget?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36021) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
GA-MA770T-UD3P (rev. 1.0) alaplap mostanában állandóan fel dobja az
"Egy jack csatlakozót csatlakoztattak" feliratot pedig hozzá sem lett érve a csatlakozókhoz.
Win7 32,bit.
Xp. alatt nem csinálta.
Ötlet hogy mitől lehet? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#36022) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
akármilyen játékot elindítok 30mp-enként 1-2mp fekete képernyő majd megy tovább.
Nem rég vettem procit és videokártyát ezért nem arra gyanakszom.
Kérdésem csinálhat ilyet alaplap esetleg tápegység??

(Konfigom adatlapomnál - már nincs húzva a gép)

(#36023) Winne válasza Winne (#35954) üzenetére


Winne
nagyúr

Kibővült a dolog, most már leteszteltem egy másik táppal is, így már csak az alaplapgyanú maradt...

Cseréltem procit, procihűtőt, tápot, videokártyát, de minden uilyen maradt...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36024) Lenry válasza Regirck (#36022) üzenetére


Lenry
félisten

legfrissebb driver fönn van? még frissebb béta drivert próbáltad? futtass élményindexfrissítést

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36025) Morris válasza zsolt19900 (#36020) üzenetére


Morris
veterán

támogatja. biosban kéne lennie. esetleg eszközkezelő - rendszereszközöknél nézz szét

(#36026) Thom95


Thom95
tag

Hellósztok!
A kérdésem a következő lenne.
Lesz egy Gigabyte GA-MA 770T UD3-as alaplapom és nem tudom hogy támogatja-e az X6-os prockókat. Erre szeretnék választ kapni! A hivatalos honlapon is csak annyi van feltüntetve hogy AthlonII/PhenomII
Választ előre is köszönöm!
Üdv. :)

(#36027) Воланд válasza Thom95 (#36026) üzenetére


Воланд
titán

A rev 1.4-es támogatja. Nem csak az. Lényeg, hogy támogatja. [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36028) Morris válasza Thom95 (#36026) üzenetére


Morris
veterán

[link]
Én úgy látom az 1.1-es is

Mehet bele a hat mag :)

[ Szerkesztve ]

(#36029) Thom95 válasza Morris (#36028) üzenetére


Thom95
tag

Köszönöm szépen a választ!! :R Elvileg Februártól egy 1055T fog így vele menni ! :C

(#36030) RootRulez válasza Thom95 (#36026) üzenetére


RootRulez
félisten

CPU Support alapján igen. :K

Hopp mire megtaláltam kicsit lemaradtam. :U
A magyar nyelvű oldalon eldugták...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#36031) Regirck válasza Lenry (#36024) üzenetére


Regirck
senior tag

Szia, igen a legfrissebb driverek vannak fent és próbáltam többfélével, eredménytelenül sajnos! Viszont élményindexet még nem futattam... Bár nem hiszem, h ez a baj, mert nem rég raktam újra a rendszert és ott volt frissitve és ugyan ez a baj volt.
Létezik, hogy a tápom nem bírja el a gépett. Ezt, h tudám megállapítani vagy azt, h az alaplapommal van-e a hiba.
Választ és segítséget előre is köszönöm!

(#36032) Morris válasza Regirck (#36031) üzenetére


Morris
veterán

dx9.0c-t is raktál fel?

laphibát csak cserével tudod tesztelni. de szerintem a tápot is. Lehet, h kevés neki a nafta. a procc meg a VGA tud fogyasztást generálni.

[ Szerkesztve ]

(#36033) zsolt19900 válasza Morris (#36025) üzenetére


zsolt19900
őstag

hát csak azért kérdezem mert nézegettem googlés képeket más abit biosokról és olyan beállítás sehol az ég világon nincsen az enyémnél hogy ahci vagy bármi ilyesmi a vezérlőpult eszközkezelőben mit keressek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36034) Morris válasza zsolt19900 (#36033) üzenetére


Morris
veterán

Ha bemész a vezérlőpultba, onnan az eszközkezelőbe és lesz egy olyan pont, hogy rendszereszközök.
azt lenyitod és ott kéne keresgélni

[ Szerkesztve ]

(#36035) Morris válasza zsolt19900 (#36033) üzenetére


Morris
veterán

Bocsánat elb*tam.
Én végig AB9-es lapokat néztem. Igaz atzoknál sincs, de jmicron-os chipekkel vannak szerelve és ott elvileg be lehet állítani.

Sajnos az IB9-es lapnak más a chip-je ezért ez nem támogatja az AHCI - sata módot
sorry még1x
Ha satás vinyód van és arról gond nélkül boot-ol a win akkor az SSD-vel sem szabadna gondnak lennie

[ Szerkesztve ]

(#36036) zsolt19900 válasza Morris (#36035) üzenetére


zsolt19900
őstag

csak gondolom ssd kímélőek ezek a módok :) szerintem akkor venni fogok egy másik lapot ehhez kapcsolódna a kérdésem GA-P35C-DS3 ez a gigabyte lap támogat ddr3 as memóriát mennyire úgymond "egészséges" a 775 és a ddr3 házasítás? lesz belőle valami gond baj ilyesmi, mert a hibrid lapokkal valahogy mindig fenntartásaim vannak, vagy annyi lesz az egész, hogy olcsóbb ramot vehetek bele :) és kész? ugyan úgy jól fog menni mint a 775 ddr2?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36037) Morris válasza zsolt19900 (#36036) üzenetére


Morris
veterán

Igazából nem kímélés kérdése, hanem felismeri vagy nem, tud bootolni vagy sem kérdése. Az IB9-nek sok gondja volt anno az IDE vezérlővel. külön driver kellett floppy-ról stb-stb

Jól jársz a cserével. jó kis lap.
semmi gond nem lesz belőle, ha maradsz a korábbi ddr2-nél. Ha jól látom most is az van, így nem kell cserélned) teljesítménybeli különbséget nem fogsz észrevenni, hiába váltasz DDR3-ra
De ha mindenképp új ramot akarsz, akkor menjen a 4Gb. (mindegy melyikből) De egyszerre lehetőleg egy tipusú legyen benne (vagy csak DDR2 vagy csak DDR3)

[ Szerkesztve ]

(#36038) mikorka


mikorka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus p5k delux wifi/ap alaplapom és tegnap össze raktam a gépet ment gond nélkül elsőre, aztán másnap kapcsolnám be és pörög de nem sípol be és képet sem ad, de a képernyő felismeri annyira hogy nem írja ki hogy no signal. Kivettem a ramokat akkor besípol, a kábeleket leellenőriztem hogy a helyükön vannak -e és az is rendben volt. Szétszedtem darabjaira és megint csak semmi. Van valami ötletetek hogy mi a fene lehet vele?

(#36039) Morris válasza mikorka (#36038) üzenetére


Morris
veterán

hallatszik hogy a vinyó teker/bootol?

(#36040) mikorka válasza Morris (#36039) üzenetére


mikorka
csendes tag

igen

(#36041) mikorka válasza mikorka (#36040) üzenetére


mikorka
csendes tag

A táppal sem lehet gond, mert ment vele másik konfig.

(#36042) Morris válasza mikorka (#36040) üzenetére


Morris
veterán

VGA-t vedd ki és tedd vissza, monitor kábelt ellenőrizd mindkét végén.
Ramok a fentiek szerint jók
húzd le a DVD-t és anélkül indítsd.

Mindezek előtt áramtalanítsd a gépet és vedd ki az alaplapi elemt kb 10 percre, amjd tedd vissza
így nézzük meg hogy lehetett e esetleg valamelyik lehetőség

(#36043) mikorka válasza Morris (#36042) üzenetére


mikorka
csendes tag

ugyan az....

(#36044) Morris válasza mikorka (#36043) üzenetére


Morris
veterán

proci hűtőt vedd le és nézd még meg, hogy megfelelően illeszkedik e a foglalatba (mármint a procc).
több ötletem sincs sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#36045) mikorka válasza Morris (#36044) üzenetére


mikorka
csendes tag

Az is a helyén van. Hát nekem sincs sajnos és annyira nem értek hozzá. Azért köszi hogy rabolhattam az idődet :)

(#36046) Morris válasza mikorka (#36045) üzenetére


Morris
veterán

lehet, h a lap szállt el :(

(#36047) The DJ


The DJ
addikt

Olyan gondom lenne, hogy van egy Asus P5K Pro lapom, amin ugye van egy integrált Realtek ALC 883 chipes 8 csatornás hangkártya. Eddig semmi gond, tökéletesen is működött, azonban tegnap észrevettem, hogy nem szól a jobb csatorna. Azt hittem csak megtört a kábel, ezért rögtön az alaplapra dugtam a fülest, de sajnos ott sem szól semmi a jobb oldalon. Megnéztem Windowsban és a Realtek programjában is a balanszokat, minden oké, középen vannak.

Próbáltam újratelepíteni a legfrissebb drivert, semmi változás. Meghalt volna az alaplapon valami vagy mi történhetett?
Elég zavaró, mert szükségem lenne a sztereo kimenetre. Most ideiglenesen úgy oldottam meg a gondot, hogy a kimenet befut a keverőbe, ott meg monora állítottam a csatornát és így már sima mono hangsávot küldd tovább az erősítőnek mind a két oldalra, de ez nem megoldás, csak tüneti kezelés.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#36048) Lenry válasza The DJ (#36047) üzenetére


Lenry
félisten

nem koszos a jack? ha belement valami, akkor az gátolhatja a kontaktot a csati végével, már pedig az felelős az egyik oldalért. most hirtelen nem tudom melyikért...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36049) The DJ válasza Lenry (#36048) üzenetére


The DJ
addikt

Nem, ezt kizárhatjuk... megmozgattam, ki-be húzogattam miközben szólt a zene, de semmi sistergés vagy recsegés, ami ezt alátámasztaná.

Közben fejlemények:

Ha fülessel tesztelem, akkor nagyon halkan hallok jobb oldalról hangot, tehát mikor a Win 7 beépített hangfaltesztjén a jobb hangszóróra nyomok, akkor hallom a hangot, csak irtó halkan.

Annak lehet valami köze a dologhoz, hogy nemrég tettem be egy 8800GT-t? Mintha azóta lenne ilyen a hang, de ez se biztos...

Kipróbáltam Ubuntu Live alatt, hogy mi történik és ugye az alaphelyzetben használt kimeneti csatin ott is csak az egyik oldal szólt... de bemérgesedtem és elkezdtem dugdosni minden lyukba a fülest és láss csodát. Kb mindegyikben tökéletesen, sztereoban szól a zene, csak pont abban nem, amit a Win alapértelmezett kimenetként használ :U

Na már most vagy Linuxot kezdek használni (ami kizárt jelen esetben) vagy rájövök, hogy a hétköznapi lime színű kimeneten miért csak az egyik csatorna szól normálisan. Az is érdekes, hogy Linux alatt kb minden kimeneten normális sztereo hang jön ki. Ha be lehetne ezt állítani Windows alatt akkor nyert ügyem lenne, de a Realtek progija nem sok választási lehetőséget hagy nekem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#36050) Lenry válasza The DJ (#36049) üzenetére


Lenry
félisten

ez alapján szinte biztos, hogy a csatlakozó a rossz.
ha megfordítod a csatornákat, akkor teljesen elnémul, vagy akkor csak a bal oldal szól?

a VGA cserének nem kellene, hogy köze legyen ehhez, de az előfordulhat, hogy esetleg egy óvatlan mozdulattal kárt okoztál, bár bízom a szakértelmedben és a tapasztalatodban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.