Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) syC


syC
addikt

No ? Semmi fejlemény? :(

[ Szerkesztve ]

(#13002) kovari válasza syC (#13001) üzenetére


kovari
csendes tag

Láss csodát ...tápcsere után minden ok :C köszi azért tevezettél rá a megoldásra :D

(#13003) syC válasza kovari (#13002) üzenetére


syC
addikt

Meglepő :) Nem arra tippeltem volna , de a lényeg, hogy működik :R

(#13004) hax0r !


hax0r !
csendes tag

Nah, senki nem tud erről semmit ?

C Chips LM754LMR ( ez 1 ősrégi S370-es lap )

Everest ennyit mond róla, de drivert sehol nem találok, ha esetleg valaki tudna vmit, és PÜben dobna 1 linket, ahonnan le tudom szedni, azt megköszönném...win98 alá kellene... :S

A Firefox a gyengék útja...az igazi férfi IE-t használ...kaland, veszély, kockázat :)

(#13005) tzsolesz válasza tzsolesz (#12982) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Erre valaki???? :F

(#13006) localhost válasza hax0r ! (#13004) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Aztán milyen driver kellene ahhoz az alaplaphoz ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13007) localhost válasza hax0r ! (#13004) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Talán : ezt kerested?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13008) veber


veber
tag

HI
valaki megtduja mondani egy ich9-es gigabyte lapnál milyen driver kell az ahci modban való telepítéshez xphez?

toki

(#13009) Hunter2


Hunter2
addikt

mivan akkor ha egy 400-as FSB-jű procit rakok egy olyan lapba ami hivatalosan nem támogatja azt.Történetesen egy 400-ra BSEL modolt e2140-ről van szó.Még nem csináltam meg csak kiváncsi vagyok hogy sztetek menni fog-e.

(#13010) hax0r ! válasza localhost (#13007) üzenetére


hax0r !
csendes tag

köszi, már időközben meglett, igaz nem innen, de meglett...azért köszi

A Firefox a gyengék útja...az igazi férfi IE-t használ...kaland, veszély, kockázat :)

(#13011) hax0r ! válasza localhost (#13007) üzenetére


hax0r !
csendes tag

köszi, már időközben meglett, igaz nem innen, de meglett...azért köszi

A Firefox a gyengék útja...az igazi férfi IE-t használ...kaland, veszély, kockázat :)

(#13012) makekolo


makekolo
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan promlémám lenne vettem egy GIGABYTE EP35 DS3 lapot!

Összeraktam mindent és mikor bekapcsolom annyit csinál hogy felpörögnek a ventik 2 másodperce és kész!

elméletileg elég a 20 pines tápcsati meg a +4 pines ATX csatlakozo nem???

a tápom NONAME 450W!

please segitsetek! a lap lenne hibás :F :F :F

(#13013) czombacs


czombacs
tag

Sziasztok!

Lehet én vagyok béna, de megkérdezem, mert nem bírok rájönni.

Helyzet: Cseréltem a régi s478 gépemet LGA775re (EP43-DS3L + e8500 + 2GB CSX 1066Mhz)

Probléma: Egyszerűen hiába állítom a biosban, vagy windowson keresztül, 6x333Mhz-n megy a gép, azaz 2GHz-n az alap 3,16-hoz képest. Hiába elmentem meg minden, ugyanígy indul újra.

Kérdés: Mit csinálok rosszul? :F

Köszi előre is a válaszokat! :R

(#13014) Ragadozó válasza czombacs (#13013) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Vissza veszi a procit alapon, terheld meg valamivel és úgy monitorozd...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13015) czombacs válasza Ragadozó (#13014) üzenetére


czombacs
tag

Ja akkor ez az energy save mode? Tehát ha mondjuk nekiállok játszani, akkor kihasználja mindet?

(#13016) Ragadozó válasza czombacs (#13015) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igen, ha játszol fullon megy ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13017) makekolo


makekolo
csendes tag

Sziasztok! Ma vissza vittem a boltba lapot kiprobáltuk a boltban ott sem volt jo!
kicserélik garival!

akkor annyi kérdésem lenne hogy 20 pines tápcsatival menni fog a lap vagy vegyek jobbat? NONAME 450W van most!

ELÖRE IS KÖSZÖNÖM!

(#13018) (Bundás) válasza makekolo (#13017) üzenetére


(Bundás)
addikt

Noname tápot nem ildomos használni, márha valóban nevetlen. Milyen videókártyád van?

(#13019) ollie válasza makekolo (#13017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen vegyél egy márkás tápot, 400W-s FSP tápok már 10 rugó alatt vannak.

***

(#13020) zsid


zsid
senior tag

Hali!
Feldobnék egy problémát! Nálam vna a szomszédom gépe, MSI KT600as lap, Athlon XP, DDR... A PS/2 port úgy tűnik megált, mert egy billentyűtzettel, se indult a gép, vagy elment a POSTig és ott kidobta, hogy nincs keyboard, vagy villant egyet a Num Lock led és fagyott a gép. MOst próbálnánk életre kelteni USB-s billentyűzettel,de nem müködik. Cmos reset már volt, azóta legalább kiírja induláskor hogy vna benne egy Abit Siluro FX5xxx, de a POST SCREEN már nem jön be, csak egy kurzor villog(az egy rövid síp megvan). Ha kihúzok mindent ( egér bill, HDD, ODD,) akkor is ugyanez. Kivettem a ramokat, akkor nem indult el , csak sípolt.

Valakinek valami ötlete, hogy mit lehet vele csinálni?

<tRucKdriFteR>

(#13021) Hunter2 válasza zsid (#13020) üzenetére


Hunter2
addikt

legalább egy ramnak benne kell lennie hogy elinduljon. Először kezd úgy hogy lehúzol mindent a lapról, raksz bele egy garantáltan jó ramot, ha úgy sem megy akkor egy másik vga-t is ha úgysem akkor még lehet procit cserélni (az nem sürün szokott meghalni).Szóval ha már mindent cseréltél és még mindig szar akkor az alaplap a rossz.

(#13022) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hi!

Valaki ért valamilyen szinten a témához, vagy van tapasztalata. [link]

(#13023) zsid válasza tzsolesz (#13022) üzenetére


zsid
senior tag

Felmész a Foxconn oldsalára, letöltöd a lap manualját, és megnézed benne. Ha abban sincs ilyesmi akkor nem lesz tuning ( szokott benne lenni, a teszkónak nem írnak új biost.). Az alaplapra rá szokták írni a lap pontos tipusát, everestben meg számítógép/DMI/alaplap < itt remélhetőleg nem sorolja fel az összeset, de a biztos az amit rányomtak a lapra.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#13024) makekolo válasza (Bundás) (#13018) üzenetére


makekolo
csendes tag

Hy 8800GT videokarim van!

De egy elözö lapban tökéleteen müködött a kártya!

(#13025) diegho


diegho
nagyúr

valakinek ötlet arra, hogy miért nem megy a C1E és az EIST?

Asrock 4Core1600-D800 nem röhög!!! most adtam el a P45-DS3at
E8500 E0
2*1GB kingmax 1066
XPSP3

eddig ment mindegyik szépen a gigával, de nem tettem újra az oprendszert, lehet ez a baja?

(#13026) (Bundás) válasza makekolo (#13024) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ahogy ollie kolléga ajánlotta 350-400 Wattos FSP táp elég lenne a gépednek, ár/minőség arányban még mindig a legjobb választás.
Hiába működött eddig "tökéletesen" a géped, ha a gagyi tápokban nincs szinte semmi védelem, áramingadozás, túlfesz, miegymás esetén a géped nyírhatja ki, nemhogy magát csapná le.

(#13027) makekolo


makekolo
csendes tag

Oksi Forúmtársak!

Szerzek egy FSP 400W tápot!

Köszönöm mindenkinek a segitséget! :R :R :R

(#13028) tzsolesz válasza zsid (#13023) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi, csak hát öcsém nem itt van nálam, és ő annyira nem ért hozzá. De azért abban igazad van, hogy nézze csak meg, tehát szedje szét, hogy kiderüljön a pontos típus. :R
Egyébként általában mik a tapsztalatok ezekkkel a lapokkal kapcsolatban?

Szerk: ja, és tesco-t csak azért mondtam, mert onnan való, és a foxconn oldalát már 1000-szer megnéztem. De így nem lehet rákeresni.

köszi szépen. :R :R

(#13029) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Van egy Asus P5N32-e sli alaplapom amibe volt 2*1 gb GEIL PC6400 DDR2 memória(GX22GB6400UDC)
A tegnapi nap folyamán tettem bele +2 gb Geil (GX22GB6400UDC) memóriát, de a régi és az uj geil memória között
Volt eltérés van, szoval a régire az volt írva hogy 2.1 V az ujra pedig az van hogy 2.0 Volt.
A régebbi 2gb memóriával amit a biosba 4-4-4-12 CAS-ra állítottam és command per clock (CMD):2 Clockra állítva jól ment
de most hogy beleraktam az ujat állandóan Kékhalált hal a rendszer sokszor még a gépindító képernyőnél sem jutok tovább.
Esetleg valami Volt beállítási probléma lehet a gond? A memória végigfutott a MEMETEST86 programot 0 hibával!Szoval nem Rossz!
Valamint ezen lapon lehet állítani a slotoknak a feszültségét külön- külön?Esetleg ez a beállítás arra utalhat:DDR2 channel A ref voltage////DDr2 channel B ref voltage?
Valaki tudja mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#13030) zsid válasza tzsolesz (#13028) üzenetére


zsid
senior tag

Megvan az :) Mindhárom tipusnak közös manualja van ( valszeg nagyon egyformák ).[link] 116mega:)

<tRucKdriFteR>

(#13031) zsid válasza diegho (#13025) üzenetére


zsid
senior tag

Kicsúsztam az időkorlátból.

Biosban az Enhanced Halt State és a Speedstep be van kapcsolva? XP energiagazdálkodás minimumon van? ( Ha más nincs akkor marad az RMClock meg a többi ilyen progi).

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#13032) diegho válasza zsid (#13031) üzenetére


diegho
nagyúr

már közben megoldódott a dolog, nem volt hordozhatóra állítva, hozzászoktam a fullosabb lapokhoz, ott semmit nem kellett állítani.

(#13033) tzsolesz válasza zsid (#13030) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:R :R :R

(#13034) pink75


pink75
aktív tag

Itten gyakja az agyamat ez a lap itten (intel sds2), vazz. Már újrahúztam a wint, most szűz, és idle-ben ez meg ez van. Nem is lenne gond, csak épp szaggat emiatt az egér, nem játszik le mp3-at (akadozik, majd végképp elveszíti a fonalat, és olyan kakofón dolgokat hoz ki még szécsi pálból is, hogy gyönyörű), szóval, használhatatlan. 2x1400MHz tua van benne. Beleraktam egy pci s3-at, arra felkiáltójel, hogy nem talál erőforrást...500W-os a táp, 2x1GB 133 ECC. 1db 250GB IDE HDD.
Mi a fene lehet ez, már nemtom.

xxx

(#13035) Hunter2 válasza tzsolesz (#13033) üzenetére


Hunter2
addikt

945-ös lapok nem a tunningról híresek, adjátok el a lapot 3-4 ezerért és vegyetek egy p31-ds3l-t vagy valami olcsóbb p35-öst.Azokban tuti fog menni a proci legalább 3ghz-t.P31-est 10ezer alatt is láttam már itt ph-n.boltban meg 12 körűl van.

[ Szerkesztve ]

(#13036) kem válasza pink75 (#13034) üzenetére


kem
addikt

valami komolyabb vga nem lenne?
nálam is akad ilyen VGA-val minden, pl amikor az explorer/firefoxot lefele lapozom.
lehet szar az az s3

chipset driver remélem fentvan :B

Köszi!

(#13037) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

következő a helyzet: egyik barátomnak kellene dualcore alá valami lap, max 15ért, de ha olcsóbban, az se baj. valszeg e5200/7200 lesz, esetleg valami e2xx0ás.

az a helyzet, hogy nekem a dualcore teljesen kimaradt, quad alatt meg más jellegű problémák vannak (FSB wallba szinte lehetetlne futni, cserébe a hűtés és a feszek lényegesen problémásabb). mit ajánlotok? ha konkrétan proci függvényében is le lenne írva, az se baj. extrák (CF, kiskutya, 6 tonna réz, uw lila csatlakozók)nem érdekesek. legyen stabil, aztán annyi. esetleg némi tuning befigyelhet, de emiatt súlyos pénzekkel nem hajlandó többet rákölteni.

előre is köszönöm a segítséget.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13038) sgergi válasza proci985 (#13037) üzenetére


sgergi
veterán

a Gigabyte p31-ds3l jó választás lehet, tuning befefér 300-340-as fsb-ig, stabil, viszont lehet biosfrissítés kell a procikhoz, ha régi biossal érkezik. Az új már támogatja őket.

(#13039) syC


syC
addikt

Nincs valakinek tapasztalata ep45 extreme + q6600 os párosítással? Mennyi max fsb-re számítsak? :U

(#13040) diegho


diegho
nagyúr

kéne nekem egy kis help. Alaplap kell, méghozzá a következő paraméterekkel:
-LGA775 E8500 E0 support-al
-Integrált VGA
-Legalább 2db ventit rá lehessen kötni
-Lehetőleg normális hang codec, tehát 8-as realtek mondjuk
-Olcsó legyen

Jelenleg egy asrock 4core1600-D800 van ami végülis minden feltételnek megfelel, de ha esetleg tudtok ajánlani egy olyant, ami nem sokkal drágább és mondjuk még tuningolni is lehet vele, akkor azt megköszönöm.

(#13041) syC válasza diegho (#13040) üzenetére


syC
addikt

giga p45ds3 esetleg ds4

(#13042) diegho válasza syC (#13041) üzenetére


diegho
nagyúr

ha elolvasnád amit írtam, az sokat segítene neked is... Ezeken hol is van integrált vga? Mellesleg tegnap adtam el a DS3-at...

(#13043) syC válasza diegho (#13042) üzenetére


syC
addikt

A, bocs, az a sor kimaradt nekem :)

Ebben az esteben G31es csipet vennék a helyedben, mondjuk giga lapból.

(#13044) ateszm


ateszm
senior tag

erre tud valaki valamit mondani? válaszokat előre is köszi. :R

(#13045) Bazsalazsa


Bazsalazsa
csendes tag

Hi all!
A problémám a következő: Vettem egy új konfigot,összeraktam,Vista telepítés rendben volt(bár a speaker már akkor is sípolgatott,hogy a proci túl meleg),felraktam minden programot(drivereket is,minden gyárit),aztán először játék közben el kezdett újra sípolni a speaker a proci miatt,majd lefagyott a rendszer(kép megáll,hang kattog,semmire nem reagál...csak reset),aztán pár újraindítás után már videó nézés közben is fagyott(ekkor a proci nem volt túlmelegedve),majd nemsoká(1-2 óra múlva)már a windows betöltés után meghalt.Proci hőmérsékletét néztem BIOS-ban 70fok körüli ,windowsban 55-60fok,amikor semmi folyamat nem megy.Aztán uninstalláltam a videókártya drivert,a windows felrakta a saját driverét(szabványos VGA),úgy nem fagyott a rendszer(játszani nem,de legalább netezni tudok).Ma vettem egy új tápot(16000Ft-ért),mert mindenki azt mondta,hogy tuti táp hiba.Ki is cseréltem de ugyanaz a hiba,bár most már windowsban nem fagy a gép,csak ha videót nézek,vagy játékot futtatok Memóriákat teszteltem semmi bajuk,videókártyát már 5féle driverrel próbáltam.Ha valakinek van valami ötlete,mitől lehet ez a hiba pls segítsen,mert itt van egy jó gép,de semmi hasznát nem veszem!Válaszokat előre is kössz!
Jah...itt a konfig:
táp: FSP Blue Storm II 500Watt
proci: Intel Core2Quad Q9300 2.5Ghz 1333
alaplap: Abit IP43
Memória: 2x1GB Kingmax DDR2 800Mhz
Videókártya: Asus GeForce9800GT Ultimate 512MB GDDR3
Winchester: Maxtor 300GB
DVD: Pionner DVD-RW

(#13046) Khan13


Khan13
senior tag

Hello, ha van egy alaplapom ami hivatalosan csak 1066MHz FSB-t támogat, abban működhet 1333MHz FSB-jű proci visszavett teljesítménnyel?
Kaptam egy MSI PM9M-V nevű rev 1.1-es lapot ideiglenesnek, ebbe vennék egy E8xxx CPU-t, ami maradna a lap cseréje után.

(#13047) codec válasza Bazsalazsa (#13045) üzenetére


codec
senior tag

Mennyire friss bios van a lapodon? Azok a cpu hőmérsékletek 1 kicsit magasak.. Esetleg másik cpu hűtő, vagy újrapasztázás..? Az is lehet, hogy csak simán nincs rendesen rögzítve a cpu cooler.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#13048) tzsolesz válasza Khan13 (#13046) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az a baj, hogy nem jutsz el odáig, hogy bármit is beállíts a bios-ban, mert el sem fog indulni addig a lap, amíg a procit nem ismerte fel rendesen. Már pedig ha nem támogatja az 1333 Mhz-es FSB-t, akkor nem támogatja az E8xxx-es szériát sem. :(

(#13049) Bazsalazsa válasza codec (#13047) üzenetére


Bazsalazsa
csendes tag

A bios a gyári van rajta,nem tom mikori,majd megnézem,a hűtő tuti rajta van rendesen,már néztem,és ráadásul gyári,aminek elvileg rendesen le kéne hűtenie.

(#13050) tzsolesz válasza Bazsalazsa (#13049) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szedd szét az egész gépet, és rakd össze újra. Egyébként ez még alaplap hiba is lehet ám. Nem melegszik túl? Nézd meg az északi, és a déli hidat, nem-e túlságosan forró. A proci egyébként nem túl meleg, jók azok a hőfokok, Mert hiába van rajta rendesen, ha nincs jól pasztázva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.