Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) colin81 válasza Tiby (#15950) üzenetére


colin81
tag

:R Köszi Q6700 már 3.8ghz van :R

(#15952) Tiby válasza colin81 (#15951) üzenetére


Tiby
tag

megy ez neked egyedül is.........

[ Szerkesztve ]

(#15953) Tidus válasza Viktoár (#15949) üzenetére


Tidus
addikt

Egy ajánlat, ez, mint látod 1,475 Volt-ot is ment, ebben a felálításban, ez a deszka! És a jövöre is alapozhatsz vele, ezért!
De jelenleg 2.1 Volt-on megy az Ocz-kel!

[ Szerkesztve ]

(#15954) oldsaman


oldsaman
tag

Hi .

Coolermaster iceblue , északi híd hűtő . Kiszakította az egyik tartófület a lapról !!! Pedig nem veszettre húztam a csavarokat .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#15955) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

üdv.

ma vettem egy HD4850-es vga-t, beleraktam a jo öreg asus p5b lapomba és azt kellett látnom, hogy nem láttam semmit... egyszerüen nem ad képet akármit akárhogy dugok rá a kimenetre. a kártyára természetesen rávan durva a tápkábel.
alaplapi bios a legujabb (nem béta) verzio: P5B BIOS V2001

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15956) dannyl9


dannyl9
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne , hogy most tervezem hogy vegyek új gépet jó ideig nem szeretném bőviteni hanem azt akarom hogy legyen jó egy darabig. 300ezrem van a dologra.
Eddig ezt néztem ki kérem aki tud nekem segiteni a legjobb döntésbe az irjon.
Előre köszönöm minden forumozonak.

Alaplap GIGABYTE GA-EP45-DS3 1 db 30.221 Ft
Processzor INTEL Core2 Duo E8500 3.16GHz 775 BOX 1 db 45.452 Ft
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT 1 db 20.544 Ft
Videókártya MSI R4870X2-T2D2G-OC PCIE 1 db 130.516 Ft
Merevlemez SAMSUNG 1000GB 7200rpm 32MB SATA2 1 db 23.388 Ft
Ház APLUS Twin Engine BB 1 db 27.696 Ft
Táp CHIEFTEC CFT-700-14CS 700W 1 db 23.783 Ft

(#15957) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#15955) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jajj azt elfelejtettem mondani hogy a tesom gépébe tökéletesen megy
most ahogy utánanéztem neten több helyen is azt vettem észre, hogy a p5b lapokkal nem barátkozik a 4850.. de miért? mi az oka? és ami a legfontosabb hogy lehet ezt megoldani? :S
más vga megy az én lapommal tökéletesen

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15958) zyzzyadi válasza Blacki (#15939) üzenetére


zyzzyadi
tag

blacki képén az a kis tranyó ment ki :S kárérte
lehet amúgy akármi venti vezérlő tápellátás bekapcsoló ,akár ram modul fesszabályozója (monnyuk azt kétlem mert az egy picit nagyobb de egy előtéttranyó is lehet).
de a bibit szinte biztos hogy táp vagy csatlakozás probléma(rövidzár vagy rossz érintkezés) okozta kárrérte am nemis bootol ?

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#15959) losi73


losi73
senior tag

üdv egy dfi lapnál x48 as vagy más lapnál mi a normális hömérséglet a chipsetnél?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#15960) zyzzyadi válasza Blacki (#15943) üzenetére


zyzzyadi
tag

ez egy egyszerű fet vagy bipoláris tranzisztor elvileg cserélhető csak tudnikéne hogy mijjazottan :F

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#15961) zyzzyadi válasza Sk8erPeter (#15947) üzenetére


zyzzyadi
tag

Hoho
Én kérek elnézést :B
Én csak felvetettem a bios ki másik lapba fless módszert(HOTSWAP). De már mivel lebeszéltük, hogy a bios nem kivehető, ezért tárgytalan. Lehet hogy én levagyok maradva a kőkorszaki asus m2n-e lapommal :R De abba még kivehető a bios -nem olyan ratyi beforrszatott sodip8 as eeprom... -
Segíteni próbáltam másoknak ezzel az ún. utolsó lehetőséggel, mert ha alapja bese kapcsol akkor micsináljon ? Dobja ki ?
Egyik megoldás:
-link
- Link2
ez megoldás lenne a sodip8 asazaz a blacki lapjára.(- forrasztott bios esetén-)
- a bios ki másik lapba be megoldás a HOTSWAP módszer: link3

Remélem elég tagoltam írtam sk8er peter kolegának
Peace
:R :R

[ Szerkesztve ]

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#15962) Sk8erPeter válasza zyzzyadi (#15961) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy vagyok vele, hogy akkor már ezt a részét végeztessük el hozzáértővel: [link], mert lehet, hogy nagyobb kárt okozunk vele, mintha hozzá se nyúlnánk. (Akár véglegessé is tehetjük a károkat.) Persze ha már valaki csinált már ilyet, és többször be is jött, akkor minden elismerésem, és csinálja csak, de sztem ez nem a legjobb tanács egy gyakorlatlan, mezei júzernek.
Amúgy béke van, vitatkozni lehet kulturáltan is, örülök, hogy te is így láttad. :R

Sk8erPeter

(#15963) Blacki


Blacki
tag

Fiúk szent a béke..Ezen ne vitatkozzatok.
Ya valami vezérlés vagy tápellátás nem tudom..
Csak háát kár érte de ne offoljuk itt szét a topicot.
Elég szépen megpirult az bizta.

[ Szerkesztve ]

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#15964) CyberJedi


CyberJedi
tag

Segítség kellene.
Elkezdett fagyni az XP-m. Először mozog az egér de már nem reagál rá semmi. Utána lefagy az egér is, egyet sípol a gép és csak reset-re indul újra.
Ki találkozott pontosan ezzel a jelenséggel már (fagyás+1 rövid sípszó)?
Gigabyte P965-DS4, E8500, F12a BIOS, 2*2G ram.
Fő kérdés: ebben az esetben mit jelent a sípszó??
A többit tesztelem más partíción, uj install, stb.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#15965) losi73


losi73
senior tag

üdv egy dfi lapnál x48 as vagy más lapnál mi a normális hömérséglet a chipsetnél?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#15966) losi73


losi73
senior tag

üdv egy dfi lapnál x48 as vagy más lapnál mi a normális hömérséglet a chipsetnél?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#15967) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ez lehet a tegnap berakott új ramok hibája?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15968) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no még 1

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15969) Erdei88 válasza pok.tom (#15894) üzenetére


Erdei88
veterán

Lga 775öst, E8500 van hozzá

(#15970) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ramos kérdés sztornó, rosszak az új ramok.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15971) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

hi!

mi a különbség a két chipset közt? P43, P45

konkrétan Gigabyte GA-EP43-DS3L és EP45-DS3L között

olyan tapasztalatbeli különbségek érdekelnének amik nincsenek a specifikációknál feltüntetve

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15972) johniee


johniee
senior tag

Hello!
Most fogok alaplapot cserélni. ABIT AB9 Pro --> ASUS P5KR
Az lenne a kérdésem, hogy mit állítsak majd az ASUS lapban (IDE vagy AHCI) hogy a mostani XP-m ne szálljon el?? Az ABIT lapban nincs lehetőség állítani AHCI/IDE között...
:R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15973) Tidus válasza johniee (#15972) üzenetére


Tidus
addikt

Hagyd IDE-n, de szerintem, és ez lessz a vége, le kell gyalulnod az XP-t mivel alaplap drivert is kell cserélned, (chipset driver, stb), és a törlés csak egy dolog , de ha én alaplapot cserélnék ezen nem gondolkodnák, és nem is gondolkodtam, menteném a dokumentumaimat egy másik meghajtóra és gyalulnák!!

[ Szerkesztve ]

(#15974) johniee válasza Tidus (#15973) üzenetére


johniee
senior tag

Akkor az lesz :DDD De azért megpróbálom majd hogy menni fog-e az XP :DDD
Doksik már rég másik partíción vannak :))
:R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15975) Jorus válasza jaffa 2843 (#15971) üzenetére


Jorus
nagyúr

A specifikációkon kívül igazából csak a tuningpotenciálban van markáns differencia.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15976) koxes


koxes
tag

Ma vettem egy Samsung vinyot (HD501LJ), és valamiért nem jelenik meg sajátgépben, de HDsentinel látja. Micsináljak hogy sajátgépben is megjelenjen?

(#15977) Kicsirics77 válasza koxes (#15976) üzenetére


Kicsirics77
veterán

formázd le

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15978) koxes válasza Kicsirics77 (#15977) üzenetére


koxes
tag

és azt hogy ?

(#15979) Jorus válasza koxes (#15978) üzenetére


Jorus
nagyúr

Win alatt: Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Teljesítmény és karbantartás -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés -> Lemezkezelés
Vagy Sajátgép ikonra jobb egér -> Kezelés -> Lemezkezelés
Ott lesz a HDD, partícionálatlanul, találd ki, hogy mekkora, mien partinyó kell, azt formázzad.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15980) sNORh válasza koxes (#15978) üzenetére


sNORh
addikt

Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Számítógép kezelés->Lemezkezelés, ott fogod látni, és particionálni is tudod, jobklikk rá minden lehetőséget megad
Jorus :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#15981) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Üdv.

Nemsokára tervezek venni egy GIGABYTE GA-EP43-DS3L alaplapot. Egy E8400-as CPU kerül bele, és épp procihűtőt keresek. A kérdésem arra vonatkozna, hogy ez az alaplap tudja-e szabályozni a hűtők ventijét?

Ezek a hűtők jönnek szóba:

Cooler Master Hyper TX2
Arctic Cooling Freezer XTREME
Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Köszi a választ.

(#15982) Tidus válasza johniee (#15974) üzenetére


Tidus
addikt

Be fognak lassítani az előző alaplap töredékfájlai, és nem lessz igazán kompatibilis az egész rendszer! Nem hiába van az a telepítő CD!!

(#15983) ogre1019


ogre1019
csendes tag

Sziasztok! Lenne pár fontos kérdésem:
Most készülünk venni egy szervergépet a köv. paraméterekkel: i7 920, 12gb ddr3, giga lap, 2x320as vinyó raid, ház, táp. Megéri-e megvenni? Illetve felmegy-e rá a Debian?. Honlapok és játékszerverek futnának róla. És az utolsó kérdésem: mi a kül. a CL5, CL6 -os jelzésű memóriák között! A válaszotokat nagyon várom!

(#15984) johniee válasza Tidus (#15982) üzenetére


johniee
senior tag

Köszi a tanácsokat :) Semmi baja nem lett az XP-nek :Y :D Megy mint a golyó! de már úgyis ráfér egy reinstall... :R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15985) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok a hibryd CFet hogyan kell aktiválni?
780G-s alaplap é egy hd3450-es

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#15986) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok! Kérdésem hogy tudja e valaki hogyan álítsam a lapom biosában a PCI Latenci Timert(és ezzel mit állítok)? Alapon 64-re állítja be, amúgy 32-248 között lehet állítani 32-es lépésben. Azért kérdezem, mert próbálom húzni a procit és már 3.3-nál alig tudok bejutni a bioszba! Már csak ez van amit nem állítottam! Induláskor már az eszközfelismerés is alig akar menni, ezért gondolom hogy talán ezen is kellene állítani A ramot csak úgy tudom állítani hogy vagy auto akkor megy az Fsb-vel együtt fel, ha 400-ra állítom akkor is, még 333-as lehetőség van de azon se oké! Ezt nem tudom fixálni! Ha valaki tud akkor segítsen! Nagyon megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#15987) csendes válasza Dagaddt (#15985) üzenetére


csendes
őstag

Laptól függően a BIOS-ban valószínűleg az IGP-t vagy Internal Graphics Mode-ot kell UMA-ra állítani. Itt a képernyő középtájt: [link] És kell a Catalyst.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15988) chrisnorman


chrisnorman
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus A8V-VM alaplapom amiben eddig minden VGA működött ( szám szerint 2, egy X800 GTO, X1950 PRO) most pedig van egy GIGABYTE HD3870 512mb és ezt nem érzékeli, azt hallottam hogy lehet a VIA chipsettel akad, állítólag. Valaki tudna ebben segíteni????

(#15989) degu


degu
senior tag

Szolgaltatot valtottam,es gepet csereltem-sajnos egyszerre! /Szigetnetrol Invitelre ill. Intelrol AMD-re/
Azota a gepem bekapcsolas utan,es az XP betoltodese utan az elet,es a kozmosz nagy kerdesein gondolkodhat,mert bebootolas utan kb. 2 percig SEMMIT nem tudok kezdeni vele!
Nem reagal semmire,csak az egerkurzort tudom mozgatni!
Nem nyit meg semmit,nem hozza be az Invitel-kapcsolatot,meg a startmenut sem lehet megnyitni! A vinyo orulten dolgozik valamin...
Kaptam tippet,hogy a hatterbe fut/toltodik be tul sok program,na de azixpe egy multitask oprencer !
Nem illene reagalni a gepnek,meg akkor is,ha tolt be progikat?
Es egyaltalan...mi a fenet kezdjek vele?Mit csinalhat 2 percig?
/Ha kivarom ezt a ket percet,akkor mar megy flottul a gep,semmi hiba!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15990) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Tápot cseréltem, és felmerült 1 kérdés.

Mostantól büszke Corsair VX450 tulajdonos vagyok :D

nade a kérdésem.

Az alaplapom egy MSI K8N Diamond Plus. a lap

Az előző tápomon volt 1 db p4es csati, ami be is volt dugva a megfelelő helyre, namost a corsairon 2db 4pines csatlakozo is van, közvetlen egymás mellett, a kérdésem, dugjam rá a lapra mind2őt? vagy inkább csak 1et, úgy ahogy eddig volt?

Itt a kérdéses csatlakozó
Eddig csak a jobb oldalra volt dugva egy 4 pin-es, dugjam e rá a másikat is?
Annak mi a szerepe? a bal oldali 4pin-nek?

Nem szeretném megölni a lapom, így nem dugtam rá.

üdv

(#15991) koxes


koxes
tag

hogy különböztetik meg az új vinyok hogy melyik a mester és slave , mert nincsen jumperelve?

(#15992) sgergi válasza werszomjas (#15990) üzenetére


sgergi
veterán

Alapesetben csak az eddig is rádugott 4 tűs csati kell. A másik fele csak akkor kell, ha a proci 130W fölött fogyaszt, de ez benne van az alaplap kézikönyvében is.

(#15993) sgergi válasza koxes (#15991) üzenetére


sgergi
veterán

Satát nem kell jumperelni emiatt, már, ha arra gondoltál.

(#15994) sgergi válasza degu (#15989) üzenetére


sgergi
veterán

Bizonyos esetekban, ha nincs fix ip cím beállítva, akkor a windows addig belassul, amíg nem kap a szolgátatótol ip címet, de utána minden jó lesz.

(#15995) koxes válasza sgergi (#15993) üzenetére


koxes
tag

tehát az 1es számú alaplapi sata-csatlakozóban lesz automatikusan a master?

[ Szerkesztve ]

(#15996) werszomjas válasza sgergi (#15992) üzenetére


werszomjas
őstag

kezikonyve sajnos mar ninc meg, koszi a valaszt.

meg annyi hogy a procim fogyasztasat hogy tudom megnezni?

üdv

(#15997) robagp


robagp
tag

Hello!

MOst vettem egy alaplapot, és a biosban van egy pont: mb inteligent tweaker (m.i.t.). Mi a szösz ez?
Cpu freq-nál és a pcie clock -nál mennyire kell állítanom? Cpu-m AMD athlon x2 5400 , a pcie Gef 9600gt.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#15998) zyzzyadi válasza Sk8erPeter (#15962) üzenetére


zyzzyadi
tag

Sk8 er peter
Igazad van szentabéke :R
Ha valakinek kell ,akkor kell sajnos a hotswap :S
De ez már tényleg kritikus eset.
LÁSD:Blacki lapja remélem megoldódik neki a problem ... szurkolunk :C

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#15999) sgergi válasza werszomjas (#15996) üzenetére


sgergi
veterán

amd/ intel honlapján rá tudsz keresni.

(#16000) sgergi válasza koxes (#15995) üzenetére


sgergi
veterán

Nem, hanem teljesn mindegy, hogy melyik csatira dugod rá, mert itt egy csatlakozóra csak 1 eszköz megy. Bármelyikre rádughatod, de jó lesz az elsőre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.