Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Weaver


Weaver
senior tag

saját alaplapom és a catalyst topicjában sem kaptam választ. a kérdés az,h az SM buszvezérlőt miért nem ismerte fel a 9.1? és egyántalán mi ez?

az eszközkezelőben ugyanis kérdőjeles maradt, de ha jól emlékszem a 8.10-es driver felismerte anno.

(#16702) Csabee. válasza Weaver (#16701) üzenetére


Csabee.
nagyúr

everesttel listázd ki .és ott kiírja pontosan mi az ami hiányzik neked,, rákeresel googlén és biztos megtalálod hozzá a drivert :)

Üdv: Csabee.

(#16703) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Nyáron vettem egy Hp D530 Sff konfigot ,használtan.
Ki kelett cserélnem a cpu ventijét, mert kicsit zakatólt már szegény.
Rádobtam egy Titan ttc-w2tb jelzésű (3pin-es), párszáz forintos hűtőt és most szembesültem,hogy a gyári asus alaplap kezeli a ventiszabályzást. Bekapcsoláskor felpörög és leáll, ekkor everest szerint 26 fokos a cpu. Mikor felmelegszik kb. 30 fokra bekapcsol , 36-nál már teker rendessen.
Szerintetek ez lehetséges,van valakinek ilyen konfigja?
( mert a gyári hűtő folyamatossan pörgött.)
Ez az állapot kb. normállisnak mondható?

[ Szerkesztve ]

(#16704) sgergi válasza zodo (#16703) üzenetére


sgergi
veterán

Ha a kérdésed arra irányul, hogy normális dolog-e az, hogy amíg hideg a proci, addig nem megy a venti, akkor igen, ez egy teljesen normális dolog.

(#16705) MikiASD


MikiASD
tag

Hello!
lenne egy kérdésem
MSI 945p neo5 be belelehet pakolni 800MHZ-s memóriát?

(#16706) zodo válasza sgergi (#16704) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát azt tudom,hogy zajlik a ventiszabályzós rendszer mükődése.
Kb. erre gondoltam,hogy létezik-e ez a jelenség ennél a lapnál,mert kicsit gyanús volt a helyzet a folyamatossan forgó gyári venti végett.
Tehát ,még ezt is tudja ez a kicsi gép. :C

Köszönöm. :R

(#16707) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Mitől van az, hogy nem boot -ol be a gép, még a BIOS sem töltödik be.

Húzni probáltam a gépet, de nem a feszeket, hanem a procit és a ramot és párszor újraindult, de most nem akarja resetelni a biost, Gigabyte EP45-DS4 lapom van, van az alaplapon három gomb, nem tudom BIOS -t resetelni, mert a reset gombot hiába nyomom nem történik semmi, a clear cmos az mit takar :F van rajta még egy power gomb is :F

Tundátok segiteni :F

[ Szerkesztve ]

(#16708) Stirbi válasza MikiASD (#16705) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
igen,de a lapod 667et konfigurál igy visszosztja 667re a 800as ramodat ;)

(#16709) Stirbi válasza HoReSz1975 (#16707) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv az alaplapon lévö kör formáju elemet ved ki kés kb 5 perc után ted visza

de elötte ezt probáld ki: kikapcsolod a tápot áramalol és lenyomod a bekapcs gombot, és lenyomva tartod és igy kapcsolod fel a tápot :U ez 99% ban segit - ha nem akkor az elöször emlitett dolgot csináld

[ Szerkesztve ]

(#16710) HoReSz1975 válasza Stirbi (#16709) üzenetére


HoReSz1975
őstag

köszi,ha hazamegyek melóból, akkor kiprobálom :F

az oka mi lehet :F sokszor indult újra az :F

gondolom ettől nem száll el semmi :F

(#16711) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#16710) üzenetére


HoReSz1975
őstag

köszi,ha hazamegyek melóból, akkor kiprobálom :R

(#16712) Stirbi válasza HoReSz1975 (#16710) üzenetére


Stirbi
addikt

nem száll el semi, alapbeálitáson fog indulni a géped

(#16713) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Hi all!

Egy olyan problémám lenne hogy rengetegszer újraindul a gépem. Van amikor bejutok a winbe, sőt el tudok indítani pár progit is, de játék elindításnál, mikor betölt akkor pár perc múlva újraindul a gép. De valamikor még a win betöltőképernyője után indul újra.

Először azt hittem hogy megbolondult a win így egy másik vinyóra is felraktam az xp-t, de ott is bolondozott a masina. Gyanakodtam a memóriára de felváltva egyenként is beleraktam a két modult de ugyanúgy csinálta a bajt. Meg a két modul egyszerre nem bolondulna meg sőt, külön-külön is állítottam sebességet, emeltem feszültséget is,de nem segített a stabilitáson.

Másodikként a videókártyára terelődött a gyanúm, de mivel kipróbáltam egy másik kártyát is a gépemben és ugyanúgy újraindult, először játék közben másodszor mikor be sem boot-olt teljesen akkor elkezdte az újraindulgatást.

Mivel ilyen esetekben a tápegységre terelődne a gyanúm, de mivel nincs itthon olyan táp amivel ki tudnám próbálni(nem- nincs haver a közelben, nincs ismerős semmi hely és pénzem sincs hogy csak úgy másikat vegyek9, de egy nagyon megbízhaó tápegységről van szó Chieftek 450 aa delta típusú példány kicsit kevésbé gyanakszom rá mint az alaplapomra.

Proci nem valószínű.. alapon megy, semmi extra dolog.

Létezik olyan hogy meghal az alaplap?

A konfigom az aláírásomban, minden alapon megy, semmi nincs húzva.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16714) süttyő


süttyő
tag

HY!
meik alaplap legyen?
lesz tuning is :D
Asus P5Q-E vagy Gigabyte GA-EP45-DS4

(#16715) sgergi válasza .:T.H:. (#16713) üzenetére


sgergi
veterán

Alaplapon nézd meg a kondenzátorokat, nincsenek-e felpúposodva, megsérülve?

(#16716) sgergi válasza süttyő (#16714) üzenetére


sgergi
veterán

Giga. Egyébként milyen procihoz lesz?

(#16717) .:T.H:. válasza sgergi (#16715) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Semmi hibát nem látok, minden kondi alaplaphoz képest szép merőlegesen áll, sehol semmi furcsát nem látok.

Lehetséges hogy alaplapcsere? Vagy vigyem el gariba a tápot?
Hőmérsékletek rendben, feszültségek nem ingadoznak, minden okénak látszik..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16718) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Találkoztatok már ilyen problémával? Nem tudok biost frissíteni. :W

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#16719) sgergi válasza .:T.H:. (#16717) üzenetére


sgergi
veterán

Ha még garos a táp, akkor visszavinném, nekem elég gyanús. Biosban is lefagy, vagy ott nincs gond?

(#16720) sgergi válasza G@bi90MR (#16718) üzenetére


sgergi
veterán

Nem a legbiztonságosabb, de próbáld meg windows alól, nekem még soha nem volt belőle gondom. Tuning kilőve, minden fölöd programot állíts le, a bios képfájlt töltsd le a vinyóra, és a Giga updater programjával frissíts a vinyóról.

(#16721) G@bi90MR válasza sgergi (#16720) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Félek megpróbálni. Ááááá. :W :)
Az a baj, hogy a lap már nem garis, epp romot égetni nincs kedvem hurcolászni. Feltéve ha javítható. :F
Kilövök mindent, vírusírtót stb, ctrl+alt+del folyamatkezelőben is érdemes még kilőni további dolgokat?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#16722) HoReSz1975 válasza .:T.H:. (#16713) üzenetére


HoReSz1975
őstag

találkoztam már hasonlóval, a venti forog a procin, vagy a videokártyán, esetleg nem melegszik a táp :F

ilyen eseteknél láttam már hasonló zavarokat, de gyanus a táp nekem is, valami áramfelvételi ingadozás lehet, hogy nem tud valami elég feszhez jutni, de a ventiket nézd meg, mert, akkor is letilt a gépezet, ha valami hirtelen felmelegszik :U

(#16723) HoReSz1975 válasza G@bi90MR (#16721) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Most vettem egy Gigabyte EP45-DS4 lapot, eredetileg F6 verzió volt fent,rendesen frissitettem neten F9 -re, semmi gond nem volt, újraindultam és ennyi :K

nem kell tojni :B :K

(#16724) .:T.H:. válasza sgergi (#16719) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Biosban rendben van, mindent tudok állítani megy minden. A régi winnel ritkán indul be, általában az esetek 90%ban mikor bejönne az üdvözlés akkor katt és újraindul. Az új winnel elég sokszor elindul alapdolgokat tudok futtatni vele, néha böngészni is tudom a netet, néha már a böngészők is kifagynak. De komolyabb játékok amik kicsit több naftát érdemelnének akkor automatikusan újraindul.

Megpróbáljam itt a feleségem régebbi gépben a tápot? Mert én is a tápra gyanakodnék de ebben a masinában nem biztos hogy előjönne a probléma.
Csak tudod félek hogy visszaviszem feleslegesen a tápom(még van rajta gar)mert azt mondják hogy semmi baja. Mert most csak az egyik dologra telne: vagy alaplap vagy táp. Alaplap már nem garos, de a táp még igen.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16725) G@bi90MR válasza HoReSz1975 (#16723) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Köszi! Online updattel nem éltem, magam választottam ki a fájlt és életem leghosszabb 20mp-ét éltem át, mire kiírta Bios Update Succes!

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#16726) .:T.H:. válasza HoReSz1975 (#16722) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Minden forog rendesen, de viszont lehet hogy itt van a kutya elásva.
A proci normális hőfokon üzemel de legutóbb a féléves portalanításkortörtént egy kis baki.
Ilyenkor lefektetem a házat kifújkálom a szöszpamacsokat a ventiket és mikorventikhez érek egy puha kis ecsettel szoktam a nehezen elérhető helyeket lekezelni. de mikor visszaállítottam a gépet kicsit túldöccentettem a a tűréshatáron és elkezdett bolondozni a fent említett dolgokkal. Nagy nehezen rájöttem hogy túlmelegszik a proci mert még annak idején(mikor beérkeztek az első core2duo példányok és megvettem)rosszul rakhattam fel mert a mostani döccenésnél kipattant a 4 lefogató egyike és nem állt jól a procin a hűtő és alig feküdt fel rá. Szépen visszapattintottam és láss csodát normális hőfok(40egynéhány fok).

De azóta rendetlenkedik így. Pasztázni kéne? Vagy tényleg a táp lehet a hibás(pedig a legmegbízhatóbbak közé tartozik). Hőfokot nem tudom hogy mennyire ugorhat fel, de prociigényes dolgokkor fagy ki az tény. Biosban újraindulás után(2-3 mp)a procihőfok normális, mikor jobban megy egy kicsit(mikor megy egyáltalán) akkor sem megy nagyon fel 48 fölé. Ennél koolyabb alkalmazásokat nem tudom mérni mert akkor indul újra.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16727) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Memóriát, tápot meg videokarit cseréltem, az új kari, egy MSI 4830 nagyon akadozva futott. Volt mindenféle driverfrissítés, csatlakozások ellenőrzése, stb.
3dmark06-ban a második teszt le se futott, játékok kifagytak pár másodperc után.
Windows reinstall, új driverek fel, csatlakozók újra ellenőrizve, a probléma ugyanaz.

Visszacseréltem a HD4830-at a régi Giga 4670-re, driver frissítés (előtte driver sweeper pucolás) megvolt, csatlakozók a helyükön. 3dmark most lefut, de akadozik és gyenge az eredmény. Játékok kifagynak, ha esetleg „csak” kilépnek, akkor utána nincs hálózat.

Másik kit memót próbáltam, a gond ugyanaz.
Orthos blend test kb egy órája megy, még futtatom pár órát.

A táp egy Enermax Modu 82+ 425W dícsérik. Gondoltam azt is visszacserélem a régire, és észrevettem, hogy a 20 pines csatlakozóban egy kábel helye üres. Ez OK ? Rákérdeztem a táposoknál is

Most az FSP van benn, továbbra is akadozik a DMark meg a játékok kifagynak

4830-ra meg a 4670-re is ugyanezek a tünetek voltak. Alaplapot szerintetek hogy tudok vizsgálni ? Van egyéb tanácsotok ?

Előre is köszönöm.

(#16728) sgergi válasza .:T.H:. (#16726) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor akár lehet a melegedés is, bár az egy hosszabb folyamat amíg felmelegszik, és nem bekapcsoláskor azonnal. Szedd szét a gépet teljesen, takarítsd ki, pasztázd újra a procit, csinálj meg mindent alaposan, mintha új gép lenne, az legalább nem kerül pénzbe eddig.

(#16729) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem:

Ismerősömnek van vmi GFXPro chipsetes alaplapja, állítolag Socket370-es.
Ebbe most akkor FC-PGA vagy FC-PGA2 proci kell? :U

(#16730) .:T.H:. válasza sgergi (#16728) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Na ezeket majd holnap megcsinálom, lesz egy kis időm munka előtt. Köszönöm az eddigieket, Mára sziasztok!

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16731) HoReSz1975 válasza .:T.H:. (#16726) üzenetére


HoReSz1975
őstag

mindig pasztázni kell, ha eltávolítod a hűtőt, legalább is nem árt, hogy jó legyen a hőelvonás, amit a proci termel :K

(#16732) HoReSz1975 válasza Stirbi (#16709) üzenetére


HoReSz1975
őstag

sikerült köszi, de csak az elem eltávolítós módszerrel, a másikkal nem :R :R :R

(#16733) zyzzyadi válasza Supr@ (#16697) üzenetére


zyzzyadi
tag

hy allz hosszabb szabadság után visszatértem elosztogatni a maradék eszemet :D
Supr@ megoldás: biosban engedd a hangkártyát lehet ottvan letiltva.a hdmi az a videokártya kimeneti hangja azzal nefoglalkozz.
-nézd meg hogy az eszközkezelőbe(sajátgép jobbbklikk tulajdonságok eszközkezelő) van e ismeretlen hardware.
-ha megtalálta a hangkártyát(tehát ottvan az eszközkezelőbe és nincsvele hiba) akkor új driver + a progija is kelll neki.
-ha nem felismert eszköz akkor szedj le hozzá normális drivert.
-ha bios beállításban is aktív a hangkártyád és nem látja a gép akkor halál :( (vagy bios frisstés legritkább esteben)
-ha semmien driver nemmegy fel rá akkor vmi van az audiochippel.
a biztonság kedvéért próbálj egy xp-t is hátha azzal jjó mert a vista nekem is bebuzul a supprem Fx X-FI karimra.
Sok sikert peace :R :R

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#16734) Daemon09 válasza djbahool (#16729) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
FC-PGA kell bele, az FC-PGA2 az tualatin, de ez a lap nem támogatja a tualatin procikat, ha jól tudom.

(#16735) djbahool válasza Daemon09 (#16734) üzenetére


djbahool
senior tag

THX :R

(#16736) hogatos


hogatos
csendes tag

Köszi mindenkinek az ötleteket!
A tápra én is gondoltam, de nem...
Egy szimpla reinstall megoldott minden problémát.
Nincs kékhalál, stb.
Egyszerűen, csak nem szerette az előző OS, hogy csomó új alkatrész került a gépbe... majd legközelebb alaposabb, óvatosabb leszek.
Egy proci-cserénél is kell reinstall? (Vagy azt azért elbírja a rendszer..., főleg, ha előtte leszedem az eszközkezelőből az előző procit...)

(#16737) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok,
van egy Aopen AS3x lapom, és a probléma az, hogy nem képes elindulni a 733-as P3 és a 900-as Celeron procival sem, KIZÁRÓLAG egy 500 MHz-es Celeronnal üzemel. Egy bontóban beletettek egy 128/133-as SD ramot, ment a 900-as proci. Én beletettem otthon egy 128/133-as SD ramot, nem megy. 256/133, nem megy. Kombinálva, nem megy!! :W
És fingom sincs mi a gond, mert 2 hónapja szenvedek ezzel a lappal, és nem képes elindulni. Akkor a bontóban miért ment?
Nálam eljut a POST képernyőig, és lefagy ott hogy Detecting IDE devices... Na de semmi gond az IDE cuccokkal, mindent kipróbáltam, FSB jumpereket, MINDENT! Valaki segítsen legyen oly kedves, köszi.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#16738) süttyő válasza sgergi (#16715) üzenetére


süttyő
tag

A giga alaplap c2d q6600 procihoz lessz :D

(#16739) Badman 4ever válasza WD40 (#16737) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szétszed és újra összerak, nálam is ez a menet minden ilyen estben.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16740) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali amit a képen bekarikáztam az azt jelenti hogy hány fázisu az alaplap???

(#16741) sgergi válasza Oszkár26 (#16740) üzenetére


sgergi
veterán

Nem, a felette és mellette lévő fekete "kockák" száma alapján látszik. Ezen 6 db van.

[ Szerkesztve ]

(#16742) WD40 válasza Badman 4ever (#16739) üzenetére


WD40
aktív tag

Vagy kismilliószor szétszedtem, cserélgettem a komponenseket, bővítgettem, hogy hol akad el, de már az elején szar. Bekapcsolom, elindul épp a winyó, aztán kikapcsol az egész magától, és csak a power led világít. Ezt sem tudom miért csinálja. Vagy ha nagy nehezen sikerül BIOSba belépni, már ott kifagy. A memóriák és a procik tuti hogy jók, az alaplap is. Akkor most mivan?! :F

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#16743) Weaver


Weaver
senior tag

SM buszvezérlő mit jelent, mit csinál ? ez lenne a kérdésem. most azt hagyjuk h nem lőtte be a Catalyst. bárhol (google, ph) rákeresek mindig a driver probléma felé megy el a beszélgetés. engem igazából az érdekelne, h mi ez, mi a dolga ? pls help!

(#16744) .:T.H:. válasza HoReSz1975 (#16731) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Paszta fent(új),de semmi változás.. folyamatosan újraindul
..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16745) mindkilla


mindkilla
tag

Helósztok!

24tűs atx kábel hosszabítóra lenne szükségem.
Valami tippet adjatok már légyszi, hogy merre induljak.

(#16746) sgergi válasza mindkilla (#16745) üzenetére


sgergi
veterán

Pl.

(#16747) mindkilla válasza sgergi (#16746) üzenetére


mindkilla
tag

You just saved a life.
:R

(#16748) gzoli2


gzoli2
tag

Hi
tudja valaki , hogy Asrock p43-as lapoknál melyik billentyűt kell bootoláskor nyomni hogy default bios beállításokkal induljon a lap? Enyhe :DD tuningot probálgatok és rohadt idegesítő 2 percenként jumperrel biost resetelni.Van valami Boot Failure Guard is a kézikönyvben emlitve de fogalmam sincs hogy müködik.
Köszi

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#16749) djh


djh
csendes tag

Sziasztok!

Van nálam egy Gigybyte GA-945PL-S3-as lap,ami nem hajlandó bekapcsolni.Kripóbáltam 2 táppal is és semmi.Van vmi trükk hogy felélesszem?

Kössz!

(#16750) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
A Gigabyte GA-MA78G-DS3H lapból van két revízió, és nem tudják megmondani, melyiket kapnám... És az első ram kezelése, CPU supportja sok kritikát kapott, ezeket a rev 2.x-ben kijavították.
Itt jön a képbe a Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H (rev. 1.x)
Ennél csak egy PCIe kari hely van, vagyis le kellene mondanom a CF-ről, ami nem nagy gond, hiszen egyszerre nem tudnék 2 karit venni, másrészt szinte évente lehet cserélni... Tesztekben is odavert a régebbi CF-nek egy újabb generációs kari -lényeg, h nem gond.
Ezen a lapon az IGP-hez van sideport memória, ami így a recesszió derekán sokat jelenthet a csóró IGP-gamernek, amíg beszerzek vmi kellemes karit.
Tapasztalat? Ez vagy az?
Köszönöm tisztelettel.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.