Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) zpitta


zpitta
csendes tag

Kétszer ment ki.

[ Szerkesztve ]

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#16952) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok! Lenne egy-két fura kérdésem! Létezik e olyan alaplap, ami kezeli a régi 1 magos procikat(P4 800Mhz Fsb) De az újakat is! Továbbá a régi DDR1 ramokat(400mhz) és a DDR2-es ramokat is! Mégtovábbá 16x PCI-e legyen rajta, és azon is menjen+lehessen aránylag jól tuningolni is+ne legyen drága, de nagyon gagyi se! Asszem ennyi lenne az igényem egyenlőre a lappal szemben :DDD Ha valakinek van infója hogy létezik ilyen, az legyenszives ossza meg velem! Nagyon megköszönném :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16953) roland.75


roland.75
tag

Hali!
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ehhez a procihoz: (QX9650 3.00GHz Extreme) milyen lapot ajánlanátok.
A jelenlegi egy: Asus Striker II extreme ezt szeretném lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#16954) zsid


zsid
senior tag

Hali!

felvetődött egy olyan problémám, hogy a winXP csak 1 magot vesz észre az A64 X2mnél. Van erre valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni ( 1,5 éves konfig, eddig nem volt ilyen probléma ).

<tRucKdriFteR>

(#16955) Vasinger! válasza zsid (#16954) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehetséges, hogy tönkre ment benne 1 mag. Van ilyen. Ha nem javul meg magától, akkor próbáld ki másik gépbe. Esetleg winreinstal!

roland.75: Miért akarod lecserélni? Az a lap tökéletes hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#16956) zsid válasza Vasinger! (#16955) üzenetére


zsid
senior tag

Most veszem észre, az RMCLock is csak 1 magot lát, de kb 3 perce néztem biosban ott még count:2 t írt.

<tRucKdriFteR>

(#16957) borisz_B


borisz_B
tag

Tudtok nekem ajánlani olyan alaplapot, ami stabilan működik (!!!), nem akarom tuningolni, egy E6400-es procihoz kellene, (de később egy E8400-es lenne benne), a VGA egy ATI 4850-es DisplayPortos lenne hozzá + egy HP LP2475W monitor!
A keretem max. kb.30e! :F
Grafikai, kiadványszerkesztési és képfeldolgozásokhoz, néha (kevés) játék!
Nézegettem a Gigagyte EP35 és EP45-ösöket, de nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb, és típusban és az utolsó szám és betü jelekben sem!
Minden segítséget elfogadok! :R

[ Szerkesztve ]

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#16958) roland.75 válasza Vasinger! (#16955) üzenetére


roland.75
tag

Hali.
Elegem lett belőle, (hosszú lenne elmesélni, de csak annyi, hogy egyedileg gyártattam, hozzá észk-déli egybe vízhűtőblokkot, hogy SLI-re alkalmas legyen,+stb átalakítás) a lap 0km-es és full vizes, még feszültséget se kapott (nem volt beszerelve), de ahogy olvasgatok róla....
A proci meg a dobozában pihen, használva az sem volt, ha nem találok 775-be normális lapot legalábbis ennél jobb kritikával és paraméterekkel felvértezettet akkor platform csere.

[ Szerkesztve ]

(#16959) Vasinger! válasza zsid (#16956) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A feladatkezelőbe, a teljesítmény fül alatt, hány grafikon van? Esetleg egy képet is linkelnél róla?

(#16960) zsid válasza Vasinger! (#16959) üzenetére


zsid
senior tag

Egy grafikon van csak, akkor lepődtem meg én is. Az RMclocknál is cska egy mag grafikonjait mutatja.

<tRucKdriFteR>

(#16961) Vasinger! válasza zsid (#16960) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

CPU-z? :U Az mit ír?

(#16962) zsid válasza Vasinger! (#16961) üzenetére


zsid
senior tag

CPU Z 1.50
cores:1 threads : 1

<tRucKdriFteR>

(#16963) Vasinger! válasza zsid (#16962) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyre inkább hajlok afelé, hogy meghalt az eggyik mag. Gari van még rá? Ha igen vidd vissza.

(#16964) celf


celf
őstag

egy Gigabyte P35-DS3l
s-pdif outjan tulajdonkeppen mi jon ki?
csak audiojel, vagy akar barmilyen mas adat?

(#16965) zsid válasza Vasinger! (#16963) üzenetére


zsid
senior tag

Fél éve lejárt sajnos :(( a Lapomon is megállt az egyik PCIEx16 ( Asus M2R32MVP) bár azon még van 1,5 év gar.

<tRucKdriFteR>

(#16966) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!Szeretnék meríteni tudásotok tengeréből,ha lehet.Van egy Asrock 4coredual sata2 alaplapom,amin biost frissítettem.Azóta videókari problémáim vannak(konkrétan driver frissítésnél reboot után fekete képernyő).Segítségeteket előre is köszönöm,csak megkérek mindenkit,hogy lassan beszéljen,mert sík hülye vagyok biosból.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#16967) atirag válasza #65675776 (#16946) üzenetére


atirag
őstag

Tökéletes elég a koax verzio.Köszönöm a segitséget.

(#16968) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok!

Azért ide írok, mert bár hangkártya bajom van, de alaplapi integrált, szóval hátha.

Az a bajom, hogy vista alatt ha zenét hallgatok, vagy filmet nézek, nem szól a mélyláda és nincs basszus. Játék alatt van, de máshol nincs. Gigabyte alaplapra integrált 7.1-es hangkártyám van egy Genius 5.1-es aktív mélyládás hangrendszerrel. Eddig xp-t használtam és nem volt ilyen probléma. Most vettem csak észre, hogy csak játéknál van basszus. Töltöttem hozzá legújabb drivert a gyártó honlapjáról, tettem fel 2 codec packot is, de semmi. Mitől lehet ez? Nem tudjátok mi a baj? Ja, amúgy Realtek AC97-es kártya.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#16969) zpitta


zpitta
csendes tag

Erre 16950 valki?

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#16970) Keni21


Keni21
tag

Jó reggelt lenne pár kérdésem cseréltem egyik haverommal memóriát de az ő memóriájával nem indult el a gép ha mindkettő Dimm-be betettem, most vissza akartam tenni a régi kingmaxokat de a gép nem akar bootolni csak a vinyó ledje és a dvd iró ledje villágit egy darabig. Lehet hogy meghalt a 2 Dimm-em? Mert mindkettő memória jó mert ha az egyes Dimm-be teszem akármelyik memóriámakkor simán bootol a gép.Ha a kettwes dimmbe teszem akkor szintugy nem bootol a gép mellesleg Asus M2N-MX SE PLUS alaplapom van elöre is köszönöm a választ

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#16971) netboy


netboy
senior tag

Valaki tudna nekem User's manualt küldeni abit TH7II-raid-es alaplaphoz mert nem lehet letölteni :(

(#16972) razorbenke92

Hello! Senki sem tud válaszolnio a fenti kérdésemre???

Sziasztok!A kövi lenne a kérdésem:Most vettem az egyik gépembe 2x256mb SD ram-ot. Eddig 256mb volt és ezeket is beletettem. A gép bővíthető 1gb ig is de mikor beletettem a memory test 524mb ig megy. A rendszerben pedig kiírja az everest hogy 3 256os ram van benne de a két újra amit beletettem kiírja hogy csökkentett (az újratöltési ideje felén áll) és igy csak 256+128+128 ram van benne amit feldolgoz!

Arra rájöttem hogy valamit a BIOS ban kellhet tenni mert már a rendszer előtt is 512mb ot tesztel.

Milyen menüpontot keres
ressek a BIOSban? Vagy az alaplapon keressek valamit?Köszönöm a segítséget előre is!

Légyszi segítsetek ha tudtok!

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16973) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok van egy másik lapom GA-K8N Pro-SLI és szeretnék rá vistát tenni, de nem találok hozzá drivert( néztem a gigabyte oldalon de nem találtam). Ha tudnátok segiteni naon megköszönöm

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#16974) Lenry válasza Keni21 (#16973) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg azért mert nincs hozzá... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16975) #65675776 válasza razorbenke92 (#16972) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen gépbe raktad és milyen az a régi modul. Vagy a chipset nem támogatja az adott adatsűrűségű chipeket, vagy a régi modul más adatsűrűségű és szervezésű, és ezért a chipset az újakat is annak megfelelően kezeli. Vedd ki a régi modult, ha akkor a két új modullal látod mind az 512MiB-ot, akkor modulközi inkompatibilitás, ha akkor sem, akkor viszont modul - chipset inkompatibilitásról van szó. Persze ha a három modul háromféle, akkor egyenként is nézd meg őket. BIOS beállítással ezen nem tudsz segíteni.

Keni21: Ne a GB, hanem az adott chipek gyártójának oldalán nézelődj (chipset -> nV; hang -> Realtek).

(#16976) kizul


kizul
tag

Hali!

Igazából nemtudtam, hova írjak , szóval bocs ha off!
Tehát, az lenne a problémám, hogy bekapcsoltam gépet és nem a szokásos pár mp-es kis adatok "leírásával" indult, hanem kis kép alaplapom nevével és utána kis feketeség majd kezd tölteni az xp. Utána bejelentkezés és jobb alul megjelenik az új hardver varázsló, vmi PCI Device-t akart telepiteni az gondolom a lapon a pci részbe rakott hardverek..(bár nemtudom biztosan, mer úgyvok, hogy használom a gépet de nemnagyon értek hozzá) Szóval lehet,hogy semmi fontos csak érdekel,hogy mér van ez így. Jah és kidobott csomó vírust pedig elötte nap semmi nemvolt.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16977) #65675776 válasza Lenry (#16974) üzenetére


#65675776
törölt tag

nF4-hez van Vista driver.

(#16978) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van egy Asus Maximus II Formula lapom, ami P45 chipset-es, és két db PCI-E VGA slot van rajta.
A másodlagos VGA slotban lehetne használni egy PCI-E x1 csatis TV-Tuner kártyát? :F
Biztos belemenne, csak azon aggódom, hogy nehogy bekavarjon a PCI-E sávok elosztásába, és v.mi CF-nek érzékelje. Nem lenne jó, ha csak x8 módban menne a VGA.

Próbált már v.ki ilyesmit?

Köszi!

ImI

(#16979) #65675776 válasza ImI87 (#16978) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet.

(#16980) Blaze71 válasza kizul (#16976) üzenetére


Blaze71
őstag

A kis kép az alaplapod nevével azért van, mert a Biosban engedélyezve lett a FullScreenLogo. Ha nem nyúltál bele a Biosba, akkor ez azért van, mert valamiért visszaállt alapbeállításra, olyankor meg engedélyezve van. A hardver varázsló meg lehet, hogy megint a Bios alapra állása miatt van, mert így engedélyezve lett valami, ami eddig nem volt. Tedd be az alaplapi telepítőlemezt és kerestess rá a Windowsal. Vírus ügyben passz, nem értek hozzá.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16981) Roxeus válasza Roxeus (#16918) üzenetére


Roxeus
tag

Sikerült megoldani a problémát, tű+fogpiszkáló+szemöldök csipesz kombója csodákra képes... :DD :C

(#16982) Keni21


Keni21
tag

Helloka lenne pár kérdésem cseréltem egyik haverommal memóriát de az ő memóriájával nem indult el a gép ha mindkettő Dimm-be betettem, most vissza akartam tenni a régi kingmaxokat de a gép nem akar bootolni csak a vinyó ledje és a dvd iró ledje villágit egy darabig. Lehet hogy meghalt a 2 Dimm-em? Mert mindkettő memória jó mert ha az egyes Dimm-be teszem akármelyik memóriámakkor simán bootol a gép.Ha a kettwes dimmbe teszem akkor szintugy nem bootol a gép mellesleg Asus M2N-MX SE PLUS alaplapom van elöre is köszönöm a választ

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#16983) Mappa


Mappa
addikt

Hali

most vettem gépet külön alkatrészekből...és hát még sosem raktam össze gépet..na most,amit összelehet és összekell dugdosni azt megtettem...el is indul...aztán olyat ír ki hogy DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM Disk and Press Enter...asszem ezt írja ki bementem biosba hogy cd-rom boot-on elsőként...elmentem,restart ugyanezt írja ki....a dvd-író ba csak egy táp csatit dugtam de mivel ez ilyen új csatlakozos (legalábbis nekem új) ilyen lapos nem olyan régi 4 pin-es mit szurhattam el :F

a lap Giga P35-DS3 író Pioneer DVR-216

nem kötelező megadni

(#16984) Stirbi válasza Mappa (#16983) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv még egy piros, avgy sárga oylan 1 cm széles kábelt is bekel dgnia dvd romba és a hdd be is és amásik végeket pedig az alaplapra

(#16985) viking19


viking19
tag

Sziasztok!

Megmondom őszintén nem nagyon tartom az iramot mostanában az alaplapokkal, chipsetekkel. Ezért fordulok hozzátok kérdésemmel, milyen deszkát vegyek?
A CPU az bizos, hogy valami alsókategóriás Intel Qxxxx. Nem kell nekem integrált GPU, viszont firewire vagy eSata jól jönne. Sem Crossfire, sem SLI nem érdekel. 22000 HUF-ra gondoltam max. Intel Chilset-tel, elsősorban P35 P43-akra gondoltam, de ha van valakinek jobb ötlete nem zárkózok el(nem vagyok Nvidia ellenes jöhet az is!)

Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#16986) Stirbi válasza viking19 (#16985) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv, gigabyte p35 ds3 at nagyon sokan használják és dicsérik, én személy szerint tapasztalatbol a gigabyte p43-ds3l t ajánlom nekem nagyon bevált, mindenképpen gigát vegyél asusokra sok panaszt hallok

(#16987) viking19 válasza Stirbi (#16986) üzenetére


viking19
tag

Köszi!

Olvasgattam a különbségeket a P35 P43 közt, de ami a használatban jelentkezne nem nagyon láttam(leszámítva, hogy a P43-hoz ICH10 jár).
Stabilitási vagy egyéb különbséget tudsz?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#16988) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Egyik ismerősömnek elkezdett szórakozni a lapja.MSI K9 NEO V2 Olyan hibajelenségeket produkál, hogy nem ismeri fel a vinyót.Satas vinyóról van szó.Egyik napról a másikra történt.
Erre tegnapelőtt hív egy másik haver, hogy neki meg a sata-s dvd íróval szarakodik.Természetesen ugyanilyen lapja van neki is.
Tudtok valami infóval szolgálni, hogy mi lehet a sata portokkal ezeknél a lapoknál?Esetleg valami szériahiba? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16989) pebe


pebe
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenséggel állok szemben,amit még eddig nem tapasztaltam.
754-es géppel szarakodok már egy ideje,és amit produkál csupán annyi,hogy miután összeraktam a tápnak áramot adok,egyből pörgeti a ventiket,és kb itt a vége semmi több.
Mi lehet a gond?

Ha valaki tudna érdemleges választ adni,megköszönném.

(#16990) Stirbi válasza viking19 (#16987) üzenetére


Stirbi
addikt

p35 ösnél a tuningkor nagyobb fsb t tudsz elérni, de a p43 ban lehet alulfeszelni a cpu-t de p43is jol szerepel tuningkor nemsok különbség van a két csipset tuningban sem között,de ha veszel akkor sztem inkább ap43 at, ujjab igy tovább lesz forgalomban, a p35 ö gigákat nálunk már kiárusitják slovákián az üzletek

(#16991) Stirbi válasza pebe (#16989) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
ha mindenigaz akkor 90%,h meghalt az alaplap

(#16992) pebe válasza Stirbi (#16991) üzenetére


pebe
csendes tag

köszi

(#16993) viking19 válasza Stirbi (#16990) üzenetére


viking19
tag

MSI-ről mi a véleményed??

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#16994) Stirbi válasza viking19 (#16993) üzenetére


Stirbi
addikt

ha elolvasod a 16988 hsz-t akor elmegy kedved töle,régen jok voltak ,de máramár elég sok velük a probléma , szerintem neválogass nagyon mindenképpen a giga a befuto :U

(#16995) Stirbi válasza Stirbi (#16994) üzenetére


Stirbi
addikt

[link]
ezt lesd meg ha gondolod

(#16996) viking19 válasza Stirbi (#16994) üzenetére


viking19
tag

thx mindenért

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#16997) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Megjött az alaplap (Giga 78GPM-DS2H), van egy sata II HDD-m, ami még a régi alaplapban volt, ott lett particionálva, stb. Win XP van rajta, a floppis trükkel.

Ez az alaplap kínálja a natív IDE módot, a raid-et (egy vinyóval ez nehézkes), és az AHCI módot... Ha natív ide módba telepítek, akkor elvileg nem kell a floppos dolog, viszont ez lassabb-e, mint az AHCI mód? A meglévő 2. partíciómra ugye nincs hatással hogy milyen módot választok? (raid-nél formáz, a többinél nem?)

Ehem... ezek a kérdéseim, várom a tapasztaltak segítségét/javaslatát.
Előre is köszi!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16998) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem hozzátok. Előzmények:
Alaplapom : Gigabyte GA-8I848PM
A kézikönyvében ez van: Supports EasyTune 4
letöltöttem, telepítettem ezt a progit. Újraindítást kért. Ezt megtettem. Ezután a következőket írta ki:


Scan Bios info fail
OK. leokéztam

Sorry. Wedid n' t Support this main board
OK. leokéztam, és ennyi. Mi lehet a gond. ha egyszer támogatja a progit miért nem hagyja futni?

Köszi a fikázásmentes válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16999) darál0w


darál0w
Jómunkásember

na hali mindenki.
vettem pár uj cuccot,de van egy kis problem...
giga ep31 ds3l lap bele az e5200 egy a többi maradt ugyan az.(adatlap)
a következő a helyzet.
a gép felpörög,de a monitor nem mutat semmit és olyan,mintha készenléti állapotban lenne.
vga cserét eszközöltem,de ugyan az a helyzet.
esetleg a procit nem ismeri fel a lap?vagy vmi rosszul raktam össze?
a procit ugye egyféleképpen lehet belerakni.máshogy nem is lehet,mert ugy van kialakítva.a kis ablakocska,amivel le kell zárni az elég erősen beletolja a lapba.az normális?
na szal ez lenne a gond. :O
ötleteket várok :F

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17000) Tiby válasza darál0w (#16999) üzenetére


Tiby
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.