Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) Jorus válasza Lenry (#15050) üzenetére


Jorus
nagyúr

A chipset támogatta, hiszen azon nem változtattak az AW9D esetében sem, ellenben a lapok tápellátása nem volt megfelelő a C2D-knek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15052) HunChaos


HunChaos
aktív tag

kösz a válaszokat!a proci támogatást néztem!csak reménykedtem... :O

(#15053) Lenry válasza Jorus (#15051) üzenetére


Lenry
félisten

akkor az Intel Bad Axe és Bad Axe 2 közt is csak az áramellátásban van különbség?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15054) BandiHUN


BandiHUN
veterán

fontos kérdés:mennyi esélyem van arra,hogy egy AMD-ről Intel platformra váltást megússzak XP újrarakás nélkül,mégha időlegesen is?gondolok én a dologra úgy,hogy alaplapi driverek,vidkaridriver,procidriver,stb eltávolit,driver cleaner,majd utána alaplap+procicsere...elviekben működhetne a dolog,legalábbis szerintem.várnám a véleményeket,ötleteket,mindenképp jó lenne legalább néhány napigmegmenteni a régi rendszert,mert nem lesz időm telepitgetni mindent újra pár napig,,persze aztán szűzen menne az új op,ha lecsillapodik a karácsonyi láz...előre is :R a tipekért!

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#15055) Core2duo6600 válasza #54630400 (#14993) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezesetben valami kompatibilitási gond lehet a ram és a lap között.
Amikor új volt a mostani gépem, nekem is ilyenekt csinált
Ramtest hibátlan volt.
Visszavittem a 800 as kingmaxokat.
Ott is tesztelték nem volt hiba.
Kicseréltem a mostani corsairokra, azóta nincs gond.

(#14995) roland02
RAM gond lehet, vagy akár lap is.
Kontaksprayt próbáld meg, hátha
De akár inkompatibilitás is lehet, bár ha csak az van, akkor nem sipákol.

(#14996) csongi
Nem, már csak azért is, mert csak 1 PCI EX16 os csatija van, integrált vga s lapok nem szoktak a CF et támogatni, mert ezek zömmel irodai használatra készülnek, és a wordhöz nem kell erős vga, sok esetben a külső vga sem megy zökkenőmentesen.

(#15001) trakesz
LGA 775 ös lapok visszafelé kompatibilisek, kezeli.

(#15003) johniee
Nézd meg a biost, hogy a webcamot nem - e usb s háttérnek látja, ha annak látja, akkor elképzelhető, hogy onnan akar bootolni, és mivel nem talál semmit vár a csodára.

(#15017) RootRulez
Tedd bele a ramot is.
Nézd meg, hogy nincs - e fordítva rádugva a szallagkábel a floppyra, hdd re.
Valamint az egér és a bill ps2 es portjai nincsenek - felcserélve.

(#15018) Lacikasr
Be kell a biost állítani.
Kezd egy CMOS Clearrel.
Mindig ez legyen az első, mert a gyárban a lapokat kipróbálják, és a bios emlékszik még arra a cpu ra le is szokott lenni írva a könyvében, hogy milyen konfiggal tesztelték.

(#15029) KaiotEch
Menj fel szépen az asus oldalára és töltsed le.
e a vista felimseri van egy olyan sejttésem, az alaplap cd ket ki sem szoktam bontani :)

Ram hiba, vagy ram inkompatibilitás, vagy rossz a crack.

(#15032) birozoli7800
HA nem akarsz nagyon huzni a cpu n akkor mindegy, a P5B elég jü tuningra.
Meg hát attól is függ, hogy milyen cpu t teszel bele, enélkül nincs értelme ajánlani semmit sem.

(#15035) Zsolt1980
Nem ismerem a játékot, még nem tettem fel, nem lehet, hogy azért nem megy, mert dx 10 es a game, ami csak a vistában van ?

(#15037) Onadiar
Elösször is vedd vissza a tuningot.
Majd korrekten állítsad be a biost a ramnak megfelelően.

(#15054) Lorenzo9
Ha a HDD ket.
nem ahci, hanem sima ide módban hajtod
Akkor driverek uninstall töröltesd le vele a file okat is.
Drivercleanert, mint külső progit én nem tennék fel.
Majd miután átszerelted a gépet.
Csökkentett módban indítanám, ha így nem indul, akkor nincs más mint reinstall.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15056) madmaxxx válasza Lenry (#15050) üzenetére


madmaxxx
senior tag

köszi a pontosítást!Én is így tudtam,de legközelebb pontosabban fogalmazok!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15057) dr.ozdik20 válasza -bh- (#15042) üzenetére


dr.ozdik20
csendes tag

Műtéttel próbálkoztam már. Csak az nem jött össze, működöt a gép egy darabig azzal nem is volt baj. Csak sajna egy memóriám bánta és az pont az slot1-be meg is sült :D. És ha a slot1-be memóriát rakok be sem kapcsol a gép. Nem egyszerű az esetem :DD

(#15058) Core2duo6600 válasza dr.ozdik20 (#15057) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet lapcsere lesz ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15059) dr.ozdik20 válasza Core2duo6600 (#15058) üzenetére


dr.ozdik20
csendes tag

Lehet hogy az lesz, csak sajnálom, mert faja konfig volt :F

(#15060) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Evga lapot hogyan kell regelni, hogy érvényes legyen a gari. Nem tudom, hol lett vásárolva, nincs garipapir sem. Viszont a gyártó 10évet ad rá.

(#15061) saby74


saby74
csendes tag

Tuningolni szeretnén az alábbi konfigurációt, de a BIOS főmenüben egyszerűen hiányzik a Frequency/Voltage menüpont, pedig az alaplap egészen biztosan támogatja ezt a funkciót (minden hivatalos leírásban ez van) !

[I]MSI PM8M3-V alaplap, Model MS-7211 PCB version 4.1
(VIA P4M800CE chipset, Socket 775 LGA, mATX,
frissített, teljesen aktuális Phoenix BIOS v6.00PG W7211VMS V3.1)

Intel D805 2.66 Ghz (20.0 x 133 Mhz) Stepping 7 Revision B0
[/I]

Külföldi fórumokat olvasgatva másoknak is volt pont ugyanezzel a konfiggal ugyanez a problémájuk, de megoldást nem írnak.

Volt aki azt írta hogy az mATX formátumú alaplapokon nem lehet frekvenciát állítani (akkor minek írja a manual, az pont ehhez készült?!), és volt olyan is aki a CPU-ra fogta ("csak az Extreme Edition" overclockolható?!).

Mi az igazság?

(#15062) szente


szente
addikt

hali

egy szerencsétlen overclock után nem indul egy p3as alaplap.szeretnék biost resetelni,de nincs rajta jumper.kihúztam a tápot a konnektorból és ki vettem az alaplapi gombelemet is,de a lap továbbra sem indul...valami elszált? :F

üdv

(#15063) Core2duo6600 válasza szente (#15062) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Keresd azt a jumpert, minden lapon van
néha a legképtelenebb helyen van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15064) sNORh válasza Core2duo6600 (#15063) üzenetére


sNORh
addikt

van a 2 szálas clearmos reset is, akkor veddle a cdromról a jumpert és rádugod->áramot neki- bekapcs-> áramtalanítás -le a jumpert-> bekapcs

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#15065) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.
adott a konfigom.
mit kell tennem,h a cool and quiet működjön?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15066) madmaxxx válasza darál0w (#15065) üzenetére


madmaxxx
senior tag

milyen konfigod van?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15067) batmab válasza darál0w (#15065) üzenetére


batmab
senior tag

a lapod biosában kapcsold be..ott kell lennie... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#15068) Gyufaaa válasza madmaxxx (#15066) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Adatainál megtalálod!

darál0w: milyen oprendszered van? Nekem XP alatt ne igazán működött még az M56S3 lapomnál! :N Vista alatt hibátlan volt. ( :DDD bár lehet én voltam a balfasz :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#15069) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#14844) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hogy más is okuljon belőle: annyi volt a gond, hogy az alaplap gombeleme lemerült. Kicseréltem egy másikra és egyből elindult. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15070) darál0w válasza Gyufaaa (#15068) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

már megvan a megoldás.
XP-m van.vista mellett simán megy azt tudom.
xp mellett telepíteni kell egy AMD Processor Drivert(vista ezt tartalmazza :K ),majd a szorzot autora állítani,proc és mem feszeket is(ha tuningal használod nembiztos,h menni fog alapfeszeken,szal ki kell probálgatni).nekem tuningal megy a proc, szorzo auton,proc és mem fesz 1.4 illetve 1.95,energiagazdálkodási mod mimimálison és így 3200Mhzről visszaugrik 1130Mhzre. :C

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15071) fefex83


fefex83
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem most vettem tegnap egy komplett pc-t és szépen össze is lett rakva de még csak fel se tudom telepíteni, mert FAGY!!! Mikor, hogy épp a formázás közben vagy előbb változó namármost Gigabyte EP43-S3L alaplapon Intel E5200-as 2,5G-ás proci 2x1G Kingmax 800Mhz-es RAM van.
Memtest-et próbáltam de az is lefagy a két RAM-ot egyesével betettem úgyis lefagyott ha a sárga slotból átraktam a pirosba őket akkor is fagyás volt, a winchestert lekötöttem, BIOS-ba beléptem ott is fagy ha rajta a vinyó ha nincs. Ezért is írtam ide az alaplap témához, mert most már tényleg csak vagy alaplap vagy processzor lessz nemtudom mit kezdjek már vele úgyhogy ha tud valaki légyszi segítsen. :((

(#15072) sgergi válasza fefex83 (#15071) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen verziójú bios van a lapodon? Ugyanis az e5200-at csak az F7-es bios támogatja a feles szorzó miatt. Próbálj meg neki beállítani egész szorzót, elvileg akkor jó lesz, vagy frissíts biost, de ne a folyamatosan fagyó procival, mert elronthatod a frissítést, ha közben lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#15073) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok lenne egy kérédésem, hogy van egy ASUS P5PE-VM alaplapom 775 Socket támogatással és AGP VGA foglalattal, és az lenne a kérdésem hogy egy Intel Core2Duo E6550 LGA775 processzort elbírja e az alaplapom?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#15074) t0m_


t0m_
tag

Sziasztok,

milyen memóriát ajánlanátok a Gigabyte ds3r lapomba? Játékhoz, cad programokhoz renderhez használnám, tehát minél több kellene. Jelenleg 2x1gb 800mhz geil value-m van ami lassan kevésnek bizonyul. Inkább költenék tök új ramokra, nem egészíteném ki ugyanilyen geilekkel. De mit érdemes venni? Izmos 4gigát vagy közepes 8gigát? Ddr2-t vagy 3at? (asszem ez a ds3r már kezeli a ddr3at is) És 800mhz elég vagy érdemes-e már gyorsabbat venni? Vagy vegyek jól húzhatót, és azt úgyis fel lehet tornázni 1000mhz köré? Olyan 20-25 ropit szánnék rá, de nem tudom, hogy mire! Kérlek segítsetek!

köszi

t0m

Boldog Karácsonyt!

(#15075) fefex83 válasza sgergi (#15072) üzenetére


fefex83
csendes tag

Szia

Hát BIOS verziót még nem frissítettem de a verzió ha jót írtam le 62.94.3C.00.GO ha tudnál segíteni ezen pontosan hol változtassak szorzót és merre tudom frissíteni megköszönném. Ha esetleg nem ez a verziószám akkor merre találom? Előre is kössz a választ!

(#15076) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok lenne egy kérédésem, hogy van egy ASUS P5PE-VM alaplapom 775 Socket támogatással és AGP VGA foglalattal, és az lenne a kérdésem hogy egy Intel Core2Duo E6550 LGA775 processzort elbírja e az alaplapom?
BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#15077) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Van nekem egy Intel Desktop Board 915G Chipsetes lapom. Windows Xp SP3 van rá telepitve és nemtudom beállitani hogy 4Csatornán legyen. Mikor átakarom állitani akkor kiirja hogy A lejátszási/felvételi erőforrás teljesen lefoglalt! Nem történik meg a beállitás engedélyezése.

Legujabb realtek hangdriver van fenn. ALC880as kódek van az alaplapon. 2.11es HD Audió driver van telepitve.

Milehet a probléma??

És mindenkinek kivánok Békés és Boldog Karácsonyt.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#15078) zsid


zsid
senior tag

Üdv!
Feldobnék én is egy kérdést. Egyik reggel nem volt hajlandó bekapcsolni a gépem ( infó a profilomban ), még a power le se világított. Az alaplapról lehúztam a kábeleket, cmos reset, majd apránként vissza.Addig eljutottam egyszer, hogy a win betöltésnél megáll kék képernyővel. Utána nem volt hajlandó elindulni, bekapcsolom, ventik pörögnek, de a postig már nem megy el. Vkinek valami ötlete? ( a lapon még van 2 év gari) .

<tRucKdriFteR>

(#15079) Steve-0 válasza Brucehun (#15076) üzenetére


Steve-0
őstag

cpu support list: [link]

ez a processzor nem szerepel rajt, de nagy a valószínűsége, h megeszi (neten még nézz körül h vki rakott e bele egy ilyen procit)
BIOS-t frissítsed mielőtt belerakod ;)

[ Szerkesztve ]

(#15080) djrobaa válasza djrobaa (#15077) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Közbe megoldodott. Felraktam egy régebbi drivert. Ezzel most jó.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#15081) ladida


ladida
csendes tag

Sziasztok új tag vagyok és máris kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy régi III-as gépem adatok:canyon6sp2as-t alaplap celeron1.2-es procival. A problémám ott kezdődött hogy gondolt egyet és mindig újraindult volt hogy 2 perc után volt hogy bírta fél óráig. Újratelepítés és memóriacsere nem segített. Nem nagy szakértője vagyok a pc-nek ezért ha tudtok segítsetek.
Elöre is köszi!
Üdv: ladida

(#15082) tupacamaru válasza ladida (#15081) üzenetére


tupacamaru
veterán

A kondik a lapon nem púposak?? Memteszt nem ír hibát??

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15083) ladida válasza tupacamaru (#15082) üzenetére


ladida
csendes tag

A kondikon hibát nem látok, memtesztet még nem csináltam, de kipróbálom. Szerinted bios frissítés nem oldja meg a hibát?

(#15084) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Most raktam újra a windows-om lefrissítette magát és most vettem észre nem látja az optokai meghajtót. (a win onnan ment fel)
Mit csináljak vele?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15085) mc-4


mc-4
aktív tag

Hi!

Megvan, jó lett!
Hardver hozzáadásban meglettek és fel is ismerte őket! :D

(#15086) #TOTTI válasza Brucehun (#15076) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha megy is benn nem fogja felismerni és csak 7x266on ennél sokkal többel nem igen...

(#15087) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Azt mondjátok meg nekem, hogy az minek a hibája, hogy ha egy IDE-kábelre egy dvd-írót kötök, akkor az működik, ha egy mobil-rack-et, akkor az működik, de ha mindkettőt egyszerre, akkor vagy nem akar elindulni a win (esetleg hamarabb lefagy), vagy elindul, de nem látja egyik eszközt sem?

Kábel, alaplap, táp nem bírja?

Muterék gépe, ez így nem pöpec...

(#15088) Lenry válasza Mauzes (#15087) üzenetére


Lenry
félisten

jumperelés rendben van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15089) #TOTTI válasza Mauzes (#15087) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nézd meg hogy egyik masterra más slavera van e téve..? mert valszeg ez lehet a gond..! Csináld azt hogy a DVD legyem Master a vinyokat amit a Rackbe teszel ügyelj rá hogy legyen slaven és arra is hogy ne capacity limit slaven...

(#15090) Mauzes válasza Mauzes (#15087) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, már nem tudtam szerkeszteni.

Másik dolog: kikapcsolás után az állapotjelző LED tovább ég, pedig már minden leállt. Ha nyomok egy reset-et, akkor elalszik. Ha a HDD-ledet kötöm rá a tűkre, akkor az a LED csinál ugyanígy.

A probléma megint csak az, hogy muterék gépe, így kellene nekik LED, hogy tudják, mikor van bekapcsolva, de aludjon is el, ha kikapcsolják...

(#15091) Mauzes válasza #TOTTI (#15089) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, a jumperelés volt a gond. Most már mindkettő cable select-en van.

Már csak a LED-re kellene megoldás... :)

(#15092) #TOTTI válasza Mauzes (#15091) üzenetére


#TOTTI
őstag

Milyen alaplap ez..?

(#15093) Core2duo6600 válasza Gyufaaa (#15068) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Xp alatt, nekem az intel C1E je miatt is akadt ki az xp, nem hiába már régi os.

(#15071) fefex83
Ha garis a géped, ne bösszankodj vidd nekik vissza, tedd le, és mondd azt, hogy nem megy bameg meg

ELvben támogatja, de nézd meg, hogy a cpu d milyen fsb vel rendelkezik, mert csak 800 ig viszi a lap, ha jól értem.
1066 os fsb ét akkor tudsz beállítani, ha külső vga --t használsz.
Szvsz ehhez a cpu hoz, dukálna legalább egy 965 - ös chipset.

(#15074) t0m_
Pontosan milyen lap, mert az, hogy ds3 az kevés.
De a Corsair felé nézelödj.
A ddr2 vel jobban jársz, mert olcsobb, így többet tehetsz bele.
4 GB ram ma már dukál, de csak akkor x64 es Oprendszert használsz, Windows vonalon Vistat.
A Ram tuningot, hanyagold.
Ha lassabb az órajel, akkor minél kisebb legyen a késleltetés
Értsd ezt ugy, hogy egy 1066 os ram, cl5 ben, ugyanazt hozza mint egy 800 as cl4 ben.

(#15078) zsid
Nagy valószínűséggel meghalt a ramod, vagy a lapod.
Ha egyhelyen lett véve, viheted vissza.

(#15083) ladida
Elösször a ramot teszteld, ah hibás ram mellett csinálsz biosfrissitést, az a gép gyilkolása lehet !!!!

(#15087) Mauzes
Rosszul van jumperelve, de a helyedben kivágnám a mobilrackot, és egy usb és keretet használnék a mobilrack elb*sza a winyot, szar a csatlakozás stb...

(#15091) Mauzes
Láttam már olyan lapod, ahol így oldották meg a stand by , kijelzését.
Ahhoz hasonlóan mint a tv kel a piros led.
Szvsz normális, legalábbis nem hiba, ha rendesen muxik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15094) szente válasza Core2duo6600 (#15063) üzenetére


szente
addikt

egy szál jumper sincs rajta :( viszont a két pci sín között van egy switch on pressing "F" clear cmos "J" re-detect cpu felirat.az vajon mire vonatkozhat?

(#15095) Mauzes válasza #TOTTI (#15092) üzenetére


Mauzes
őstag

ABIT UL8.

És az USB-kezelése is szarakodik, egyszerűen nem értem. Telepítettem rendesen a vezérlőket, utána mégis csak akkor működött a nyomtató, ha a windows magának is megcsinálta. Aztán webkamera telepítés, megint szarakodás, valahogy mégis működött, most meg a nyomtató megint nem jó. Azt írja, nincs bedugva, pedig be van. Már egyszer működött, aztán szarkodás, vezérlő újratelepítése, szarakodás...

(#15096) Jorus válasza szente (#15094) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS reset = clear CMOS.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15097) ladida válasza Core2duo6600 (#15093) üzenetére


ladida
csendes tag

Sajna nem bootol-be a memtest. Na most mit csináljak?

(#15098) tupacamaru válasza ladida (#15097) üzenetére


tupacamaru
veterán

A BIOS-ban át kell állítani az elsődleges BOOT eszközt a CD meghajtóra.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15099) smore09


smore09
csendes tag

LÉgyszíves segitsetek!
Abit NF7-S V2.0 es deszkám van de a hang nem szól jól.
Most fogom hozá felrakni xp-n az realtek AC'97es drivert de vistán se ment!
És az a baj hogy csak a jobb oldal szól!
Nincs elállítva semmi nincs jobb oldalra állitv de a bal meg se szólal pls help!!!

(#15100) ladida válasza tupacamaru (#15098) üzenetére


ladida
csendes tag

Mindez megvolt ezért nemtom hogy most mivan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.