Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok! Van egy konstans problémám, amire megoldást keresek. Van egy nf7-s v2.0-ás lapom, benne eredeti bios+2500+ bartonmagos amd+hd3650-es videokari. Korábban csak NVidiás karik voltak benne. A probléma pedig az, hogy ha tuniongolok a procin vagy a memórián, vagy mindkettőn, akkor windowsban minden rendben megy, viszont mikor 3d-s alkalmazást indítok akkor kékhalál a vége rögtön a program indulása után. Egyedül a 3D Mark 2005 fut egy darabig, de pár teszt után az is kékhalál lesz. Segítsetek pls, mert már azt is kipróbáltam, hogy a memóriamodulokat egyesével belerakom, de így is meghal. Viszont tuning nélkül minden simán fut. Előre is köszi.

**********

(#15652) echterion


echterion
nagyúr

Jah, és korábban ugyanezekkel a memóriákkal, fesz emelés nélkül bírta a 235-ös fsb-t meg a 2,1 GHz-t.

**********

(#15653) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Van olyan eset mikor ki akarom kapcsolni a gépet és nem kikapcsol hanem ujraindul./természetesen nem az ujraindításra kattintok./ Mi lehet a gond ?

(#15654) thumb


thumb
aktív tag

valaki meg tudja nekem mondani, hogy a biosban mit állítsak, hogy ne ingadozzon a proci fesz hanem fix legyen

köszi

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#15655) Gézengúz válasza thumb (#15654) üzenetére


Gézengúz
addikt

khmmm...........sokkal több readonly ........[link]

és akkor azt is tudnád ezt a kérdést hol tedd fel......

(#15656) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok Ez lenne a problémám: [link]
Gondolom az alaplapon kéne valamit állítani :F

(#15657) csendes válasza amdkiller (#15656) üzenetére


csendes
őstag

Nem biztos. Ha a teszteket az ugyanazon a lemezen levő Vista alól indítottad, akkor természetes, hogy leesik a sebesség a tesztben, mert közben a Vista is használja.
Ezt innen vettem: [link], itt is a tiédhez hasonló sebességeket mértek, az oldal aljához közel van az ábra.
A másik, hogy megpróbálkozhatsz firmware frissítéssel: az 1AA01108-as firmware valamiért lassú, az 1AA01112 már gyorsabb:[link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15658) amdkiller válasza csendes (#15657) üzenetére


amdkiller
aktív tag

vinyón lehet firmware-t frissíteni?
Hogyan?

(#15659) csendes válasza doodooman (#15646) üzenetére


csendes
őstag

Az LE sorozat az AMD legolcsóbb, egymagos, energiatakarékos (45 W TDP) SEMPRON és ATHLON processzorait jelöli, nagyjából az Intel D420-D450 sorozattal egy kategória.
SEMPRON: [link]
ATHLON: [link]
AM2-es a foglalata, de az alaplap specifikációban mindig célszerű ellenőrizni, hogy fogadja-e a processzort. Ez időnként az alaplap kibocsátási verziójától (revision, rev), illetve a BIOS verziótól is függhet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15660) longbow


longbow
csendes tag

hello! azt szeretnem megtudni hogy asus p5b deluxe vagy gigabyte ga-ep35 ds3 a jobb? melyiket javasolnatok inkabb? q6600 szeretnek bele rakni

[ Szerkesztve ]

(#15661) Gézengúz válasza csendes (#15659) üzenetére


Gézengúz
addikt

"Nem biztos. Ha a teszteket az ugyanazon a lemezen levő Vista alól indítottad, akkor természetes, hogy leesik a sebesség a tesztben, mert közben a Vista is használja."

ez nem így van....simán hozni kellene a maxot...winyón firmware frissítés nem hétköznapi dolog...ezzel óvatosan...

Nehéz idők jönnek, Másik Magyarország félek tőled

(#15662) Jorus válasza longbow (#15660) üzenetére


Jorus
nagyúr

DS3 pár évvel fiatalabb, modernebb chipset. Mondjuk a P5BD-vel ellentétben csak 6 fázisú a CPU táplálása, de kérdés, hogy mennyire húzod majd.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15663) longbow


longbow
csendes tag

Jorus koszi hogy gyorsan valaszoltal. most akarom eppen ossze dobni, de nem tudom melyik alaplapot valassszam. ebben tudnal tanacsot adni? en csak annyit vagok hogy az asus p5b deluxe oksoabb, mig a gigabyte ga-ep35 ds3 fiatalabb. meg ddr2 memoraval hasznalom, szoval dd3 nem miatt nem erdekel a p35 ha az asus jobb.

(#15664) csendes válasza amdkiller (#15658) üzenetére


csendes
őstag

Hivatalosan a SAMSUNG nem bocsát ki firmware-t. Szervizben lehet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15665) Jorus válasza longbow (#15663) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én a P35 DS3-at venném mindenképpen. Ha megnézed a Kentsfield topicban is van jó pár szép eredmény ien deszkával. 440-450MHz-es FSB-ig szépen muzsikál quad alatt, és elég szokott lenni a 6 fázis is. A P5B okosnak okosabb, de 3 éves technika, én kerülném, hacsak nem tudnám jelentősen olcsóbban beszerezni. A P35 DS3 is csak DDR2 RAM-okat támogat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15666) doodooman válasza csendes (#15659) üzenetére


doodooman
csendes tag

Kösz szépen, megnéztem a lap hivatalos oldalán, állítólag barátok a kiszemelt procival, minden bios verzió esetében.

Még egyszer köszi :)

(#15667) Stirbi válasza doodooman (#15646) üzenetére


Stirbi
addikt

igen belemegy mivel ez is am2 es :DDD

(#15668) Baga1983 válasza Khan13 (#15644) üzenetére


Baga1983
senior tag

Az odáig rendben van hogy nem ismeri fel a dvd-t de akkor miért irja ki hogy két HDD?

(#15669) csendes válasza Baga1983 (#15668) üzenetére


csendes
őstag

Próbáld ki, hogy mi történik, ha csak a HDD-t vagy csak a DVD írót hagyod rajta. Biztos, hogy jól vannak jumper-olva?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15670) thumb válasza Gézengúz (#15655) üzenetére


thumb
aktív tag

hm érdekes pedig az alaplapon állítanék nem a procin mégis oda menjek? nahát nahát

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#15671) Baga1983 válasza csendes (#15669) üzenetére


Baga1983
senior tag

Na közben átállítottam ezt a biosban:

SATA PORT 0-3 Disabled-ről Enabled-re és eltünt a másik képzeletbeli vinyó, szal ez biztos a RAID miatt volt. De továbbra sem ismeri fel a DVD-t, és ujraindul.

(#15672) gumimajom


gumimajom
csendes tag

Hali!
Az a kérdésem az alaplapomban 2db drr2es fogadó hely van, az egyikben működik a ram, de ha a másikba is teszek akkor elindul a gép de a moncsit nem kapcsolja fel.
A másik gépen meg mindegy melyikbe teszem a ramot a gép indul sípolás nincs de a monitor nem reagál. Tudja valaki ilyenkor mi van? Mit lehet tenni?

(#15673) janos80 válasza thumb (#15670) üzenetére


janos80
senior tag

szia

mekkora az ingadozas? csak a fesz? a proci sebesseg nem?

udv
Janos

(#15674) sgergi válasza gumimajom (#15672) üzenetére


sgergi
veterán

Kicsit több fesz a ramoknak elsőre.

(#15675) gumimajom válasza sgergi (#15674) üzenetére


gumimajom
csendes tag

A gépek compaq masinák és a biosban nem lehet állítani semmit mármint az egyiknél a másik sajnos nem jelenít meg semmit a monitoron, be se kapcsolja azt )videokarit is tettem bele azzal se reagált szépen felpörgette de semmi)

(#15676) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok!

Akkor mi a baj ha az Everest sebesség mérésnél az E5200-at ami 2500MHZ csak 1200 MHZ nek ismeri ( Pentium E5200 1200 MHz Gigabyte GA-EP31-DS3L P31 Dual DDR2-800 6-6-6-18 CR2 5148 MB/mp )

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15677) janos80 válasza Brekecs (#15676) üzenetére


janos80
senior tag

szia

gondolom valami régi everest lehet nem? verzio?
cpu-z mit ir?

[ Szerkesztve ]

(#15678) Brekecs válasza janos80 (#15677) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia

Már megoldodott Osynho segitségével szóval semmi baj :D a válasz : Azért 1200 mhz, mert ha nincs terhelve a proci, vissza veszi 6-os szorzóra magát (6x200mhz) energiatakarékosság miatt

Köszi mindenkinek !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15679) Livius


Livius
őstag

Hello!
Vennem kell egy alaplapot, ami egy ASRock P4I 65GV. Tudom rohadt régi, de az eddigi beszart, és talán ez még van olyan régi, hogy menne a többi hardverrel. A kérdésem az hogy, bele kéne raknom egy Intel Pentium 4 1.6 Ghz-es 400Mhz fsb-s 478socket-es cpu-t, és egy GeForce 2 MX 400 vga-t. Sajnos nem tudom konkrétan milyen magos a cpu, emlékeim szerint northwood-os. Ebben a lapban működnek majd ezek a hardverek, vagy már ezek is túl régiek ehez a régi laphoz?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#15680) kosian24


kosian24
tag

Üdv.
Az a gondom, hogy amikor játszok a GRID-del, néha újraindul a gépem. Ez akkor kezdődött, mikor vettem plusz memóriát a gépembe. Először erre gyanakodtam, de többször is futtattam memtestet és sosem hibázott. Aztán gondoltam talán kontakthiba és átraktam másik slotba a memókat, viszont utána meg nem akart beindulni a gépem. Se kép, se hang...
Néha felvillan egy pillanatra, de annyi. Csomó kínlódás után kiszereltem a tápot, de semmit nem csináltam vele, csak bedugtam a tápkábelt és elindult :F Visszaszereltem, bedugtam és ment. Ezt eljátszotta 2x, 3x és vettem egy új tápot. Először minden király volt, a Grid sem fagyott, de aztán bő fél óra játék után most megint. Levettem a gép oldalát, hogy megnézzem a memókat, kicsit megpiszkáltam és megint ugyanaz. Se kép, se hang. Ugyanúgy kiszereltem a tápot, bedugtam és indult :F . Visszaraktam és most megint megy. Ez mi lehet? Lehet még így is memóriahiba?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#15681) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Abban kérnék segitséget hogy adott egy Gigabyte GA-EP31 DS3L-alaplap hozzá egy E5200 proci 3GHZ-re szeretném állitani a Biosban úgy is van de az Everest illetve a CPU-Z szerint is 2500MHZ fut !

Vagy nem jól csináltam valamit ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15682) doodooman válasza Stirbi (#15667) üzenetére


doodooman
csendes tag

Tisztában vagyok vele, hogy milyen foglalatú, nem is ez volt a kérdés.
Attól még nem biztos, hogy magát a procit támogatja-e az adott alaplap.
(az egész kérdés azért merült fel bennem, mert az athlon 64 FX-et meg szokták említeni, mint támogatott procit, de az LE-t nem :S )

De azért kösz :D

[ Szerkesztve ]

(#15683) borat26 válasza Szancsó (#15627) üzenetére


borat26
aktív tag

Istenkirály vagy!

Végre műxik a vinyóm.

Mélységes tiszteletem!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#15684) Zin


Zin
senior tag

Gigabyte DS3 es DS4 kozott mi a kulonbség?
E8500-öt akarok hozzá,de remélem 4,2Ghz-et DS3 is tudja.Vélemény?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#15685) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Van egy gépem.

Msi K9A2 Platinium, AMD9600-os proci, 2db Kingmax 1024/1066 memória, Gigabyte ATI 4850/1024 videó kari, 2db Samsung winyó 1db 320 sata, 1db 500 sata, 1db Asus DVD író, 650W chiftec tápegység.

Aza gondom hogy elég sürün magától újraindul és bejelnkezés után kiírja hogy SÚLYOS HIBA UTÁN ÁLLT HELYRE.

A memóriák már cserélve lettek mert először arra gondoltam/gondoltunk, de nem változott a helyzet. Az Xp már mind a két winyón prbáltam de az sem segítetett.

Még csinál olyat is hogy úgy fagy le mintaha menne az egér mutató mozog is, de bármire kattintok nem idul el és a Ctrl+Alt+Del-re sem reagál, a kikapcsolásra sem reagál.

A memória fesszel is játszadozom,de nem nyagyon segít. /jelenleg 2Vra van állítva/

VAN VALAKINEK ÖTLETE ?????

(#15686) csendes válasza Livius (#15679) üzenetére


csendes
őstag

Az Ascrock P4i65GV CPU support list [link] szerint az 1.6 GHz-es processzort nem támogatja a lap, a VGA support list szerint [link] viszont a GF2 MX400-at igen.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15687) maker4


maker4
csendes tag

Az miért van hogy van 4gb ramom és a sajátgépbe csak 3,50et ir de a biosba meg a 4gbot? :F

(#15688) csendes válasza maker4 (#15687) üzenetére


csendes
őstag

Nem lehet, hogy 32 bites Windows-t használsz?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#15689) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv.
Aránylag egy jó lapot szeretnék, de úgy 15.000-ért (max 20e.)
Egy hd4830-as kari alá, core 2 e6400 proci alá. :)
Szeretném ha támogatná az 1066-os procikat, de megfelel ha a 800-asokat támogatja. :))
Kinéztem egyet, de nem tudom h jó-e Gigabyte GA-P31-ES3G . :F
Nem tuningolásra venném. Előre köszönöm válaszotokat. :R :R :R :R

(#15690) Stirbi válasza doodooman (#15682) üzenetére


Stirbi
addikt

jajj értem, bocs :U , agyártoná lérdeklödj ott mindig pontos aadatok vanak

(#15691) Stirbi válasza Cimbooora (#15689) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv ezt vedd:[link], mivel ez támogatja az 1066 os ramokat :U

jaj bocs nem figyeltem meg az általad emlitet lapot, de mindkettö megfelel a célnak

[ Szerkesztve ]

(#15692) Stirbi válasza maker4 (#15687) üzenetére


Stirbi
addikt

gondolom 32bites xp -t használsz, az viszont csak max 3,5 ramot ismer fel, de a 64bites xp viszont,felismer 4 gbt, a vista ezért jo ott ilyen gondok nincsenek, jah és még megemliteném,hogy én azt halotam h a 64 bites xp vel gondok vanak :N

(#15693) Stirbi válasza Zin (#15684) üzenetére


Stirbi
addikt

az orajel a procitol függ(fesz....ilyenek), de a ds3 as gigabit ek ismegfelelnek ara a célra :U

mod : a ds3 as lapokra max 2vga csatit helyeznek , a ds4 re viszont 3 vga csatit helyeznek

[ Szerkesztve ]

(#15694) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

és milyen ramot érdemes ehhez a laphoz venni? :F

(#15695) Stirbi válasza Cimbooora (#15694) üzenetére


Stirbi
addikt

hát sztem ha veszel akkor 1066 osokat, és kingstont, vagy kingmaxot, az márt h 2x1 gb-t vagy 2x2 gb-t már te döntöd el, de sztem joban megéri inkább megvenni a 2x2gb és le van a gondod

(#15696) anrab2


anrab2
csendes tag

Sziasztok most szeretnek venni uj ramot és azt szeretném tudni hogy az alaplapom hoz lehet 1066 osokat venni és milyet ajánlotok 12000e környékén???
Barna

(#15697) pootytang


pootytang
tag

Sziasztok!

Van egy MSI 945GCM478-L laplapom benne egy P4-es Nortwood 2.8 GHz-es proci! Az a problémám hogy az alaplaphoz mellékelt szoftverrel nem tudom az FSB-t az alap 200 fölé emelni mert hozzá sem enged az overlocking opcióhoz, nem él a menüben! Azt szeretném kérdezni hogy tudtok-e esetleg olyan programot mondani amivel meg tudnám emelni a processzor órajelét.

köszönöm a válszokat elöre is!

(#15698) Stirbi válasza pootytang (#15697) üzenetére


Stirbi
addikt

ódv, biosban lehet tuningolni

anrab2- hát nem tudom, én szivem szerint nem ennék uj ramokat, nemfox észrevenni nagy vváltozást

(#15699) pootytang válasza Stirbi (#15698) üzenetére


pootytang
tag

Sajnos biosban sem lehet mert csak az órajelet és az fsb-szorzó párost (200x14)irja ki!
Régebbi alaplapom egy asus p4-p800vm volt ahol a biosban szintén nem lehetett állitani az fsb-n de egy asus alaplapokhoz való porogival tudtam állítani az fsb-t4

(#15700) Cimbooora válasza anrab2 (#15696) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

http://www.pcx.hu/?action=termekLista&kategoria_id=10144&rendezesSelect=&gyartoSelect=&keres=&akcio=&ujdonsag=&pageIdx=7

Aránylag ez a hely korrekt, és ha a szállítást netán nem tudnád megoldani az is elég olcsó mindössze 1300 vagy 1500. :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.