Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) hydra112


hydra112
csendes tag

Mostmár csak azt szeretném megtudni hogy ASUS M3A78 PRO-val kompatibilis-e az AM2 AMD Athlon64 X2 6400+? Mert olvastam hogy hiába van kiírva hogy igen, van olyan 780G chipre épített alaplap, ami nem támogatja a 125W és afeletti processzorokat, hiába van kiírva, hogy 140W-ig lehet belerakni.

Továbbá azt, hogy a HD3200, ami ebben az alaplapban van, azon működni fognak-e rendesen a régebbi játékok (pl. Warcraft 3, Diablo 2, ilyesmi szintűek...)

(#15202) szente válasza hydra112 (#15201) üzenetére


szente
addikt

asus cpu support list szerint támogatja ezt a procit(Athlon 64 X2 6400+ (CZ),2MB,rev.F3,125W,SocketAM2 ) ez az alaplap.videokártya is rendben lesz!

(#15203) AMD X2


AMD X2
senior tag

Sziasztok !! Valaki aki találkozott azzal a gondal, hogy a gép kikapcsolása után majd az elosztó is kikapcsolva, és induláskor BIOS alapról indul még az időt is felejti,az írja már a tippjeit mit ellenőrizzek?? !!
Elem cserélve , foglalata tisztítva rendben. elfogyott a további ötletem.
TIPUSA -DFI Lanparty UT 590sli m2r/g

[ Szerkesztve ]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15204) Gerisan


Gerisan
tag

Hali!
Ismerősömnek ilyen lapja van:ALiveSATA2-GLAN és videókártya kéne bele de nem tudom van-e valahol valami kompatibilitási lista mert most egy giga 7600gt volt benne de az meghalt de elötte asus 8600gt ment volna bele de azt nem szerette az alaplap.félek nehogy az legyen hogy vesz a srác bele videókártyát aztán azt sem szeretni az alaplap.Bios frissítést csináltam anno hátha az megoldja de nem így lett belőle egy 7600gt.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#15205) Szpisti


Szpisti
addikt

Császtok!
nForce 750a chipsettes alaplapot akarok venni.
Szerintetek az alábbiak közül melyiket válasszam?

ASUS M3N72-D
MSI K9N2 SLI Platinum
Gigabyte GA-M750SLI-DS4
XFX nForce 750a MCP

Valszeg az XFX kiesik, mivel nem supported a 9750-es Phenom-ommal...

(#15206) Vares


Vares
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A kérdésem csak annyi lenne hogy valakinek volt-e már valamilyen tapasztalata egy
Asus P5KPL SE alaplappal?

Lehet hogy veszek egy ilyet. :F

Köszi

(#15207) Core2duo6600 válasza Szpisti (#15205) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Asus vagy Giga

Egy AMD chipsetessel nem járnál jobban ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15208) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
valamilyen oknál fogva elszált az usb 2.0 ám...asus a8n sli delux alaplapon, 1ik nap megy, másik nap rádugom a pent és kiírja hogy gyorsabb működésre is képes az eszköz, újrainstalláltam a chipset drivert, de azzal nem lett semmi változás, ötlet valakinek?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15209) Lares


Lares
csendes tag

Sziasztok! Van egy Gigabyte GA-MA770 DS3 alaplapom, az a szitu hogy a gépem, everest stb. "ismeretlen" nek látja mit tudnék tenni ez ügyben hogy felismerje minden?

(#15210) -bh- válasza Lares (#15209) üzenetére


-bh-
aktív tag

Egy újabb Everest-verzióval kéne megpróbálnod ;) pl 4.6x -es

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15211) Szpisti válasza Core2duo6600 (#15207) üzenetére


Szpisti
addikt

AMD chipsetes van most. Egy Gigabyte GA-MA770-DS3. Csakhogy szereztem mégegy 8800GT karit a régi mellé és szeretném SLI-be tenni őket, az AMD chipsettel meg ugye csak Crossfire-ba tudok rakni két ATI kártyát.
Az MSI-vel mi a helyzet? Az nem jó márka?

(#15212) kelzsoca válasza klambi (#15208) üzenetére


kelzsoca
félisten

Biztos hogy az USB ment ki?
Másik eszközzel nem próbáltad?

(#15213) Core2duo6600 válasza Szpisti (#15211) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Régebben jónak számított, ujabban az ASUS -t vagy a Gigabytot szokták javasolni.
Igen, az SLI valóban az nforce nak a kiváltsága.

(#15203) AMD X2
A bios cleaner jumper lemozdulhatott, az tulképpen az emem tápját szakítja meg.

(#15208) klambi
Bios ban nézd meg, hogy hispeedre van - e téve a
Fullspeed érdekes mód a lassabb. 1.0 ás
Más tippem nincs.
Olyat már hallottam, hogy totál elszállt az usb, mert rosszul volt a kivezetés bekötve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15214) Zolics


Zolics
csendes tag

Sziasztok!Légyszi segítsetek!régi drivert keresek ehhez a laphoz:ASKA SST-5830 .
ha tudtok kozvetlen linket akkor kuldjetek vagy ajáljatok megfelelő topikot.köszönöm elore is.

(#15215) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Üdv mindenkinek!
Asus A8N-E alaplapról lenne szó.
Játék közben elszürkült a kép csak kihuzva tudtam leállitania gépet.Egy kondi volt felpuposodva de azt már kicseréltük.
Semmit nem csinál csak a zöld kis led világit rajta.
Amiket végig próbáltam már:
-másik táp
-Vga,memóriák,proci kiszedegetése
-meghajtok lehuzása.
Csak a lapnak csupaszon is kellene indulnia?Értem ezalatt hogy még a procit is kivettem tehát csak a szűz alaplap.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15216) Killer man válasza a1rl1ne (#15215) üzenetére


Killer man
tag

Én csak egy cpu ventit szoktam rádugni meg a speakert, ha felpörög akkor indul a lap.
Nekem is vannak olyan lapjaim amibe van fesz, mégse indul.

Ja, a tápventinek is kellene pörögni.

[ Szerkesztve ]

(#15217) Core2duo6600 válasza Koczka's (#15195) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szedest le vele a frissitéseket, és a chipset drivert is a legfrissebbet a chipset gyátójának az opldaláról .

Biosban nézd meg, hogy engedve van -e egyaltalán.
És mit ír ki ?

(#15215) a1rl1ne
A CPU mindenképp kell bele, anélkül meg sem mozdul.
Nagy az esély, hogy azon a lapon más is tönkrement.
AMit esetleg nem láttál, illetve e megváltozott elektromosság hatására akár a ram is elszállhatott.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15218) a1rl1ne válasza Killer man (#15216) üzenetére


a1rl1ne
tag

Megpróbáltam az általad leirt módon de sajnos semmi.
(#15217) Core2duo6600: a procit is visszatettem a helyére 1 próba erejéig sajna eredménytelenül. :((
Akkor ezekszerint most már nyugodtan dobjam a kukába. :W
Köszönöm a segitségeteket :R

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#15219) kpal


kpal
veterán

Tudja valaki hogy a18-22e-ft -os ASROCK lapokon lehet állitani a feszt a procinál?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15220) klambi válasza kelzsoca (#15212) üzenetére


klambi
addikt

tök mind1 mit dugok rá mindenre ezt írja, összes porton szerintem a 2.0-driver, de nem toom hogy visszavarázsolni rá...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15221) Zolics


Zolics
csendes tag

ziasztok!Légyszi segítsetek!régi drivert keresek ehhez a laphoz:ASKA SST-5830 .
ha tudtok kozvetlen linket akkor kuldjetek vagy ajáljatok megfelelő topikot.köszönöm elore is

(#15222) Gege00


Gege00
csendes tag

Hellosztok.

Nem rég vettem egy Gigabyte ga-73pvm-s2 alap, és az a gond van vele, hogy nem engedi a memória feszültségén változtatni. Se boisból, sem windowsból. Biost frissitettem, de semmi. :( Ha tudtok segitsetek!
Elöre is kösz. :)

(#15223) #65675776 válasza Zolics (#15221) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]

Gege00: Ezen nem lehet segíteni, a lap nem támogat ilyesmit. Ha komolyabb tuningot tervezel, akkor vegyél egy normális lapot.

(#15224) petya89


petya89
csendes tag


"Kaptam karácsonyra egy 2*2gigás 800hz-es geil kitet!
Berakom a gépbe, és a 32bites vista nem bootol... ha benn vannak a ramok új rendszer telepítés sem lehetséges. Más gépbe kipróbálva szépen látja a vista 32bit a 4gigát...
A poén az, hogy egyenként berakva a gépbe a ramokat, szépen mennek, csak ha mindkettő van benne akkor hal be!"

Erre jogosan azt a választ kaptam egy másik topicba, hogy alaplap feszültségnem nézzek utána. Tehát a kérdésem az lenne, hogy egy MSI K9N platinum lapon kell-e valami feszültséget állítani? Minden alapbeállításon van, amin megvettem 3éve.

[ Szerkesztve ]

(#15226) AMD X2 válasza petya89 (#15224) üzenetére


AMD X2
senior tag

Szia ! Eddig milyen memód volt a lapban??

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15227) petya89 válasza AMD X2 (#15226) üzenetére


petya89
csendes tag

2*1 giga 800as kingstone...

(#15228) AMD X2 válasza petya89 (#15227) üzenetére


AMD X2
senior tag

Ugyan abba a foglalatokba tetted az új ramokat is mint elötte a 2X1 giga volt?

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15229) petya89 válasza AMD X2 (#15228) üzenetére


petya89
csendes tag

Már minden fogalaltba belepróbáltam, minden variációba... Ha benne van mindkét modul se dual-channelbe, se simába, semmilyen elrendezésbe nem megy.

(#15230) AMD X2 válasza petya89 (#15229) üzenetére


AMD X2
senior tag

Akkor esetleg valóban lehet feszt emelni a biosban a ramoknak !! De nemhiszem , hogy bevállik . Nekem is pont ilyen lapom volt és 4X1 giga geil ultra szaladt benne mint az angyal!!
Bios mit lát ha csak az egyik foglalatban van memó ? 2 gigát ír ki??

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15231) petya89 válasza AMD X2 (#15230) üzenetére


petya89
csendes tag

bizony, ha csak egy van benne 2 gigát ír... ha kettő van benne 4 gigát ír... kár hogy innen windowsra tovább nem megy! :)

(#15232) AMD X2 válasza petya89 (#15231) üzenetére


AMD X2
senior tag

Esetleg az aktuális biost frissítetted ? A modulokat akkor is indítja a lap ha a fesz nem jó nekik , csak az időzítést állítja rosszabbra.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15233) petya89 válasza AMD X2 (#15232) üzenetére


petya89
csendes tag

Hát volt egy frissítés úgy egy éve. Akkor váltottam vistára és ahhoz már 4giga memóriát szerettem volna,de nem jött össze, csak ezért emlékszem rá... :D

(#15234) AMD X2 válasza petya89 (#15233) üzenetére


AMD X2
senior tag

EZ akkor frissebb !!
Esetleg a lap nem szereti az effajta párosítást !!

[ Szerkesztve ]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15235) imikee


imikee
tag

Sziasztok!!

Egy kis help kellene. Úrja kellene telepítenem egy gépet viszont drivert sehol sem találok hozzá. A cdje sincs meg. EPOX EP 8RDA+. Tudna valaki nekem drivert adni hozzá!!!!

Előre is köszönöm!

imikee

...

(#15236) petya89 válasza AMD X2 (#15234) üzenetére


petya89
csendes tag

kk! Köszi a segítséget, holnap lefrissítem! :R

(#15237) lsc válasza imikee (#15235) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli, de hogy melyikről tudsz letölteni azt nem tudom .

Az élet kegyetlen .

(#15238) AMD X2 válasza imikee (#15235) üzenetére


AMD X2
senior tag

ITT keresgélj !!

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15239) AMD X2 válasza petya89 (#15236) üzenetére


AMD X2
senior tag

Hát azért nem fűzök hozzá sok reményt. De ez maradt utolsó mencsvárnak.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#15240) komyka


komyka
tag

Hali. kérdésem az lenne hogy hogyan kell beállítani a memóriák időzítését? konkrétan mit kell hogy válasszak a system memory multiplier-hez? a proci C2D E8400 (FSB 1333) és 2 giga CSX 800Mzh s ram van mellé. Tudom hogy 5-5-5-15 ös az időzítés csak míg a System memory multipliert meg nem adom nem engedi változtatni és oda nem tudom melyiket kellene választanom. Vagy ha valami más is kell akkor légyszives írja le valaki hogy mit kellene még... Köszi

(#15241) komyka


komyka
tag

Jah és Gigabyte EP43 DS3L alaplap :)

(#15242) -bh- válasza komyka (#15241) üzenetére


-bh-
aktív tag

BIOS-ban, a főmenüben [CTRL]+[F1];majd a M.I.T. menüben tudod állítani.. jah, és DRAM timings-et [manual]-ra.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15243) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem Asrock Conroe 945G-DVI lapom van és hogy kompatibilis-e az E5200-al a gugli nem segített a választ előre is köszönöm.

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15244) -bh- válasza Brekecs (#15243) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ha a ConRoe1333-DVI/H R2.0
a lapod, akkor igen. 2.10-es BIOS verziótól.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15245) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy asus m2n4-sli lapom és a helyi hálózat csak 10Mbps sebességgel megy,nem tudom miért.Az előző konfigommal teljesen jó volt a sebesség így a kábelhibát kizárnám.A gépből a kábel egy switch-be megy.A kézikönyvben [ezt] találtam de nem értem mit jelent.Valaki tud segíteni?

Üdv:Viktor

(#15246) Core2duo6600 válasza petya89 (#15224) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha minden auton van, 800 on akkor is kellene, hogy menjen, amikor benne van mind a 2 ram, nyomj egy ramtesztet, mert erős a gyanum, hogy vagy a lap, vagy a ramok hibásak
És a biosban mindenekelött, egy load to default, tehát a gyári állapotra tedd vissza.

Lehet, ám, hogy arról van szó, hogy a kingston jobb, mint a Geil.
Nem kizárt, hogy a ramok és a lap is hibátlanok, csak nem haverjai egymásnak.
Ezt ki kell tesztelni, olyanról is hallottam, hogy 2 tök egyforma lap, egy időben 1 helyen véve.
2 egyforma ram kit.
Egyikben ment. másikban nem, és egyenként minden hibátlan volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15247) #TOTTI válasza Viktoár (#15245) üzenetére


#TOTTI
őstag

Szóval a speed link nem ég és van kapcsolat.! és villog is zölden a masik..? Nem lett azota egy 10Mbites eszköz a hálozatba iktatva..?

Szerk..:Ha nem ég a bal oldali led akkor nincs kapcsolat ha ég akkor van ha villog akkor adat folyik rajt.. a speed link ha nem ég akkor 10Mbit ha narancssárga akkor 100Mbit.. ha zöld akkor 1Gbps..

[ Szerkesztve ]

(#15248) -bh- válasza Viktoár (#15245) üzenetére


-bh-
aktív tag

Az ábrán az van, h ha a "Speed LED" nem világít: 10Mbps a kapcsolat; ha narancssárgán világít, akkor 100Mbps; ha zölden, akkor Gigabites a hálózati csatlakozásod.

néhány ötlet:

-a legfrissebb hálókártya-drivered van fent? lehet ez is 1 ok...
-mozgasd meg a kábelt, lehet, h csak kontaktos (akár az aljzat is..vagy a switchből lett kirángatva...)
-software-s beállítás - lekorlátozni a hálókártyát 100Mbps-re (Tulajdonságok...)
-az sem lehetetlen, h alapból rossz rajta a LAN.... (->gari...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15249) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Üdv mindenkinek,

Van egy gépem, ha kikapcsolom folyamatosan világit az egér, és a többi dolog ami az USBre van kötve,mi okozhatja ezt? ez egy hiba lenne az alaplapban? Esetleg ki lehet kapcsolni?

(#15250) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Hy!
Egy pár napja játék közbe pukkant vmi gépben pontosan nem tudom mi...majd a gép nyomott egy resit magától és azóta nem bootol be hanem 4 piros led világít a vga kártyámon....a ventillátorok a HDD-k a meghajtók mennek csak a vga ledjei világítanak és a vga ventillátora nem pörög fel,mint ahogy szokott bekapcsolás után...nem tudjátok azok a fránya ledek mit akarnak?Jaa és még azt vettem észre,hogy az egerem röktön bootoláskor világítani szokott..most meg semmi.Akk ez most vga vagy alaplap?
Előre is THX!

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.