Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) regos


regos
tag

sziasztok
alaplap: MSI PM8M2-V
meghalt egy ATA hdd egy gépben.lett helyette egy SATÁS.
az a probléme,hogy a bios nem látja.egy másik gépben raktam rá egy Xp-t.
indul a gép,win logó és kékhalál.
előtte bejön egy Raid-es ablak,ott viszont látja a hdd-t.de ott semmit nem lehet változtatni.
biosban semmi sata vagy raid beállitási lehetőséget sem találok.
cmos reset megvolt-semmi
ha van ötletetek légyszi osszátok meg velem:-)
thx
bye

[ Szerkesztve ]

(#47002) batmab válasza regos (#47001) üzenetére


batmab
senior tag

le kellene szedni valahol a lapodhoz tartozó sata vezérlőt, és xp telepitésnél F6(ha jól emlékszem :B )"Más gyártótól származó driver telepítése", ide floppyról beadni..

vagy nlite-tal beintegrálni a satavezérlőt az xptelepítőbe.. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#47003) CoolMan válasza regos (#47001) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen SATA vinyót akarsz bele tenni? Mivel a lapod SATA 1-es a vinyó meg gondolom SATA2-es. Elvileg mennie kellene vele, viszont a tapasztalatom az, hogy nem mindig működnek.
A másik gépben telepített windows meg nem fog működni az MSI lapos gépben, mint azt tapasztaltad is.

batmab: Már BIOS-ban sem látja neki a vinyót. Mondjuk az eléggé ellentmondásos, hogy a BIOS nem látja de van "win logó" :F

[ Szerkesztve ]

(#47004) regos válasza batmab (#47002) üzenetére


regos
tag

szia
leszedtem,ha más nem lesz a floppys megpróbálom....már ha tudok keriteni
thx
bye

(#47005) regos válasza CoolMan (#47003) üzenetére


regos
tag

szia
sata2-es igen,jumpereltem sata 1-re.
bios nem látja csak a raid ablak.
a telepitett win már csak hab a tortán volt :-)
thx
bye

(#47006) batmab válasza CoolMan (#47003) üzenetére


batmab
senior tag

látja,de csak a sata/raid ablakban... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#47007) spista222 válasza regos (#47004) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
először meg kell próbálnod hogy látja e az XP telepítő a hdd-t. Ha nem akkor jöhet a floppys vagy az nliteos megoldás(beleintegrálod a telepítő CD-be a sata drivert) és menni fog. Azzal ne törődj hogy a bios "nem látja" mert ha már a logo bejött akkor biztos bootol róla.

[ Szerkesztve ]

(#47008) vizimento válasza fetye (#46996) üzenetére


vizimento
senior tag

A helyzet változatlan.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#47009) regos válasza spista222 (#47007) üzenetére


regos
tag

szia
xp telepitő nem látja.most kajtatok egy floppyt :-)
nlite-os dolgot még nem próbáltam soha.
mormolom az imát.
thx
bye

(#47010) fetye válasza vizimento (#47008) üzenetére


fetye
tag

Akkor még próbáld meg teljesen más modulokkal. DDR hanyas kell bele? Lehet, h tudok kölcsönadni.

(#47011) spista222 válasza regos (#47009) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem találnál floppyt akkor itt van egy leírás az n-literól.

(#47012) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. ASUS P5Q SE Plus lapom van és a hálókártya driver telepítés után azonnal valami címet keres és ez rendkívül hosszúvá teszi az indítást. Addig nem volt probléma amíg egy routerhez volt kötve, de az most valahogy nem elérhető. Hogy most a hálókártya vagy a router problémás azt nem tudom, de a router például egy megadott IP címen nem jelentkezik be a böngésző alatt. Resetre sem reagál. (talán bekrepált?)
Ettől függetlenül nem lehet valahogy azt elérni hogy a hálókártya ne akarja azt a címkeresést? Hosszú keresés után csak rádöbben hogy nincs és jelzi, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#47013) Zlin50 válasza regos (#47009) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hagyd el azt a floppyt nyugodtan. Tegnap sikerült például egy Asrock Sata3 kártyát is beintegrálni pedig elsőre nem ment. Csak külön trükkel, de végül is sikerült. Az AHCI vezérlőt viszont probléma nélkül berakja.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#47014) spista222 válasza Zlin50 (#47012) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
próbálj meg másik gépet a routerre kötni és megnézni hogy azon megy e a hálózat. A másik lépés hogy egy másik routerre kötni a gépet(márha van) és megnézni hogy ott kap e IP-címet. Persze ezek előtt megnézni egy másik UTP kábellal és ki és újra bedugni a kábelt hátha csak kontakt hiba. Ha viszont csak azt akarod (mert gondolom így úgysincs net) hogy ne keresse a hálózati címet akkor tíltsd le vezérlőpult eszközkezelőben a kártyát-> így nem fogja keresni. vagy állíts be statikus IP- címet és átjárót, vagy csak egyszerűen húzd ki a hálókábelt. Ha kihúzott hálókábellel is sokat vár akkor a hálókártyával van valami gubanc egyébként a kábel vagy a router.

[ Szerkesztve ]

(#47015) regos válasza spista222 (#47011) üzenetére


regos
tag

szia
küzdöttem ma reményvesztetten :-)
szereztem floppyt,gyártó oldalárol leszedtem a drivert ami kellett.rátettem a cuccot.
amikor eljött az idő boldogan nyomtam az F6-ot.
le se xarta...
tovább haladtam,megadtam neki a más illesztőprogramos résznél,hogy hol találja(esetleg ha nem tudná..)
erre benyögte,hogy nem talál egy fájlt (txtsetup.oem).
dehát rajta vaaaan.
Matt.
gondoltam nlite-ot kipróbálom.
nem huzom a dolgot az sem sikerült :-)
errorkódos bizbaszok.....
nem mélyedtem bele,mert hisztérikusan kellett már keresnem a nyugtatót :-)))))
ötletek? (alkoholt ne irjatok,mert favorit helyen van a listámon már)
thx

(#47016) csubesz


csubesz
csendes tag

sziasztok remélem tudtok nekem segíteni ha nem jó topikba írok akkor elnézést vettem 1 msi 970a-g45 alaplapot mikor kibontottam láttam hogy 8 pin es a12v csati van rajta de az én tápomon csak 4 es van és ha komolyabban meghuzom a procit phenom llx2 560@x4 olyan 4 ghz re a gép megy nem fagy teljesítményben is javul szóval a probléma ha ujraindítom akkor nem indul el, megy a gép de kép nincsen nyomok 1 resetet és pöcc röff szóval a kérdés hogy lehet attól nem tud ujraindulni mert csak 4 pines csati van és nem tud megfelelő kraftot adni válaszotokat előre is köszönöm
üdv zsolt

[ Szerkesztve ]

(#47017) DonThomasino válasza csubesz (#47016) üzenetére


DonThomasino
veterán

Elviekben lehetséges, de az én véleményem az hogy
inkább a tápod kevés a konfignak.
Ezt egy átalakítóval könnyen kipróbálhatod.

Milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47018) csubesz válasza DonThomasino (#47017) üzenetére


csubesz
csendes tag

vettem 1 hkc 580 asnak írt tápot hírtelen felindulásból de már utánna olvastam 1-2 helyen és nem naon ajánlják ezeket a tápokat de nem ez a lényeg szóval van még a konfigban sapphire 6870 4gb corsair ram 1 db vinyo meg 1-2 venti aztán ennyi azért gondolom ennyit csak el kéne bírnia elméletileg sznted melyik átalakító kéne mert láttam pin 4 to 8 pin meg van olyan amin 2 molex csati van és a másik vele 8 pin?

[ Szerkesztve ]

(#47019) DonThomasino válasza csubesz (#47018) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem átalakítóra van szükséged, hanem egy normális tápra.

Ha jól emlékszem akkor ilyen.
[link]
52418 sor

Erre gondoltál?

Nekem is 4 pines csati van a 8as alaplapi csatin és semmi baja,
Pont pár napja kérdzete vki hogy nem gond e...., és ott se volt probléma

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47020) spista222 válasza regos (#47015) üzenetére


spista222
addikt

Biosba be volt állítva hogy van floppy amikor F6 ot nyomtál utána azért megzörgette a kislemezmeghajtót? Miután rámásoltad a drivert utána le próbáltad le másolni(régi technika és megbízhatatlan is)?
n-lite nem ment? Pedig szokott:D mindent úgy csináltál mint a linken?
Esetleg szerezz egy olyan telepítőt amibe már az összes sata driver bele van integrálva.

(#47021) Zlin50 válasza regos (#47015) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hogy néz ki a driver, mi tartalmazza, mi az amit letöltöttél? Becsomagolva valami zip vagy rar? Megadnád a linket amin elérhető vagy fel tudod tölteni valahová?
Ha látom miből áll, akkor talán tudok tippet adni hogy fuss neki nlite-nak.

Például nálam Asrock S3: XP 32 alá van a CD-n exe file meg Floppy32 könyvtár *.sys meg *.dll és txtsetup.oem és egyebek tartalommal. (neten is az van hozzá)
Már telepített rendszerbe simán fel lehetett rakni az exe file segítségével, de az első alkalomkor nlite nem csinálta meg normálisan a floppy32 könyvtárban lévő anyagból. Addig még eljutottam hogy a file-okat felmásolja a HDD-re de aztán újraindításnál kékhalál. És kékhalál azért mert a kártyához 3 file kell mint driver. A Windows\system32\drivers alá kell kettő *.sys és a system32 alá egy *.dll. Ez pedig a feltelepített rendszerbe való exe file-os telepítés után a vezérlőpult - rendszer - SCSI vezérlők alatt kiválasztva a kártyát és a driverek tulajdonságait derült ki. Az nlite még ennek ellenére sem csinálta meg jól elsőre és csak az egyik *.sys került a helyére egy másik vinyóról indítva és megvizslatva a felmásolt anyagot, aztán bevetettem egy kis trükkött és megszünt a kékhalál. Azóta telepíthető.

Az Asrock Sata3 kártyához szerintem hasonló módon kell a driver mint az alaplapi vezérlőhöz. Mellesleg a saját lapomhoz is kellett ilyet pluszba produkálni, de nlite megoldotta, legalábbis azt probléma nélkül.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#47022) csubesz válasza DonThomasino (#47019) üzenetére


csubesz
csendes tag

igen ilyenre gondoltam szóval akkor sznted másik táp? köszönöm a :gyors reagálást :R

[ Szerkesztve ]

(#47023) DonThomasino válasza csubesz (#47022) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na várjál lehet én nem értettem vmit.
A VGAd on sincs rendes csati?
Mert eddig csak alalapiról volt szó......

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47024) regos válasza spista222 (#47020) üzenetére


regos
tag

szia
igen beállitottam biosbe,recegtette is.
linken követtem szigoruan az utasitást nlite-nál
thx
bye

(#47025) regos válasza Zlin50 (#47021) üzenetére


regos
tag

szia
zipes csomagolású.
[link]
thx
bye

[ Szerkesztve ]

(#47026) csubesz válasza DonThomasino (#47023) üzenetére


csubesz
csendes tag

abba a 2x6 os pci-e van az frankó csak az alaplapiban van a 4es de azon filóztam hogy hiába alakítom át akkor is csak 1 szer 4 ből jön tehát valszeg nem tud annyit leadni mint a 2 szer 4 es gondolom vagy tévednék?

(#47027) DonThomasino válasza csubesz (#47026) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen jól gondolod.
Megoldás próba egy rendes táppal.
Ha OK kezdhetsz spórolni. :DDD

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47028) csubesz válasza DonThomasino (#47027) üzenetére


csubesz
csendes tag

aham nem hangzik jól viszont elég shit-ül tehát akkor neked csak az 1 ik 4 es van bedugva és ugy megy frankon? egyébként a válaszért örök hála :K akkor marad 1 ideig így ahogy van így is megy minden faszán csak hát azért idegesítő hogy a lap bírná meg minden más is és így belenyultam a tutiba béke

[ Szerkesztve ]

(#47029) DonThomasino válasza csubesz (#47028) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen nem csak nekem másnak is .
Ha visszaolvasol talán még meg is találod egy pár napja írt ugyan ide.

Próbálj kunyizni egy minőségi tápot egy próbára.
Aztán dönts.
Jobb ötletem nincs.

Hűtéseddel minden OK? Hőfokok rendben?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47030) csubesz válasza DonThomasino (#47029) üzenetére


csubesz
csendes tag

bezony azokkal nincsen problematika gondoltam kéne venni 1 átalakítót de ugy belegondolva értelmetlen lenne mert ugyanannyit tud neki leadni ugyhogy vhogy ki kéne mérni a tápot hogy mennyi teljesítményt tud leadni aztán visszavinni a boltba mert kb 3 hete vettem és addig nem is volt baj amíg nem kezdtem kicsit meghuzni a dolgokat akkor viszont már hát végülis annyi hogy ujraindítás után nem akar indulni gondolom ahoz több kraft kéne mert ha megy se fagyi meg semmi ilyesmi ezért érdekes :W

(#47031) Zlin50 válasza regos (#47025) üzenetére


Zlin50
senior tag

A zip-ben lévő i386 alatti két file-t és az NT5 könyvtárban lévőket másold be egy külön létrehozott könyvtárba (összesen 5 file lesz benne). Ereszd meg az nlite-ot és a létrehozott könyvtárba összemásolt file-okból majd a *.inf-et jelöld ki a driver beillesztésnél. Ha van újraírható CD akkor elsőre arra próbáld az iso -t megírni. Ha nem megy róla a telepítés, akkor trükkre lehet szükség. Először viszont próbáld meg amit írtam. Ha nem megy lépünk tovább.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#47032) DJ WOKKY válasza csubesz (#47030) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Mindaddig igaz, amíg nem adsz neki terhelést. Ahogy a terhelés ingadozik, úgy jelentős ingadozásokat tudnak produkálni a hkc tápok. Nem mellesleg semmi védelem sincs bennük.

Meggyőző videó a HKC tápok ellen

(#47033) DonThomasino válasza DJ WOKKY (#47032) üzenetére


DonThomasino
veterán

:Y
Amúgy te értesz a tápokhoz worky?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47034) kukinyo válasza DJ WOKKY (#47032) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez elég érdekes. :W

(#47035) DJ WOKKY válasza DonThomasino (#47033) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem igazán. Az adatlapomon épp egy ilyen tápom van, ami eddig szuperül megy, és fesz-eket mérve is stabil volt. Természetesen minőségi mérővel.

[ Szerkesztve ]

(#47036) regos válasza Zlin50 (#47031) üzenetére


regos
tag

gyártom.
leirnád a trükköst is?
azt is legyártanám.
esetleg ha van több is az is jöhet.
egyszerűbb lesz váltogatni a lemezeket:-)
thx
bye

(#47037) Storms


Storms
őstag

üdv

Van egy ASRock 870 Extreme 3 lapom. Az lenne a kérdésem hogy a chipset-nek milyen hőmérséklet árthat már? játék közben 48 fokig megy fel kb. Csak azért kérdem ezeket mert ma játék közbe olyan fura müanyag szagot éreztem...És aggódom picit hátha a géptől jött. De minden megy rendesen, semmi fagyás semmi..Most csak netezek és ilyen hőfokok vannak: LINK Sok?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#47038) Zlin50 válasza regos (#47036) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az nlite amikor integrál akkor létrehoz egy NLDRV könyvtárat az i386 alatt (ez itt most az az anyag amit a telepítő CD-ről felvesz). Abban lesznek alkönyvtárak 001 , 002, 003 attól függően hány drivert integrálsz. Ha mást nem raksz be akkor 001 lesz.
A trükk: az integráláshoz használt anyagot az összemásolt könyvtárból belemásolni a 001-be és az i386 -ba és a 001 -ben lévőket is bele az i386-ba, abban a fázisban amikor az nlite már integrált de még az iso előállítás hátra van. Ha megvan a bemásolás akkor kell kérni az iso előállítást.
Miután ezt hasonlóan megtettem azóta működőképes az Asrock S3 telepítése.
Ez igazából akkor érdekes ha simán futtatva az nlite-ot nem megy a telepítés a megírt CD-ről.

Neked alapvetően nem kellene hogy problémás legyen a sima megoldás mert az iastor cucc inegrálása nálam nem volt gond Asus p5q se plus laphoz. Anélkül viszont AHCI módra váltva a biost azonnal kékhalál. Hiányzott a driver mint az asrocknál.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#47039) regos válasza Zlin50 (#47038) üzenetére


regos
tag

köszönöm,gyártom:-)
holnap teszt és jelentek.
thx
bye

(#47040) macera2


macera2
aktív tag

Elnézést a nem ide vágó témáért, de jobb forrásom nincs. Szóval egy olyan topik címet keresek, ahol szoftverek után lehet érdeklődni. Előre is ezer köszönet.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#47041) Hunork válasza macera2 (#47040) üzenetére


Hunork
veterán

Milyen szoftverek? (van vagy milliónyi...) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47042) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!
Írtam már a problémával a tápos topikba,de kiderült,hogy az alapom sípol.Pár napja vettem az adatlapomban szereplő lapot és idleben a windowsba való belépés után éles sípoló hangot hallat mindaddig míg terhelés nem éri a processzort.Mi lehet ez és szerintetek ez garanciális probléma?Megőrjít a dolog,az egész gépem a csendre épül :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47043) spista222 válasza Normi™ (#47042) üzenetére


spista222
addikt

Egyszer már egy hasonló kérdésre válaszoltam.
Sajnos azt nem tudom hogy ilyen miatt cserélik e garanciába és mint már egyszer írtam nem e előjön e a másik alaplappal is ez a probléma. Ha nagyon zavar akkor biosba kapcsold ki az proci energiatakarékossági funkcióit és lehet hogy egy kicsit többet fog enni de elvileg megszűnik a sípolás és ez a cél.

(#47044) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
a pm55 chipset milyen mobil procikat támogat? (nem találtam semmilyen listát amiben mind fel lenne sorolva...)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#47045) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki tanácsot adni erre a hsz-re?

Köszi, előre is! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#47046) kukinyo válasza Honkydoo (#47045) üzenetére


kukinyo
addikt

Én inkább azon aggódnék hogy mikor jön a yard és visz el.Nagy a valószínűsége hogy az alaplap döntött.Ha pedig így van akkor orgazdaságért eljárást indíthatnak ellened.

(#47047) Hunork válasza kukinyo (#47046) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt most nem értem. Valaki eladna egy lapot, a srác megvenné, és a vevő lesz az orgazda?? Egy rakás használt cucc cserél gazdát, ezért csodálkozok. (nem hinném, hogy bárki is adna számlát...)
UI: én mindig a bolton keresztül intézem a régi dolgaim cseréjét, ezért nem vagyok járatos ebben, vagy lehet, hogy csak éjjel van... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47048) kukinyo válasza Hunork (#47047) üzenetére


kukinyo
addikt

"HP-nál dolgozik, és azt állítja tud szerezni."
Én csak abból gondoltam hogy az ott dolgozóknak osztogatnák a lapot,papír gari,minden nélkül?
Senkit nem akartam megbántani és meggyanúsítani sem.De nekem ez volt az első gondolatom.
Remélem rosszul gondoltam. :)

(#47049) Tibl válasza kukinyo (#47046) üzenetére


Tibl
tag

Nem viszik el a yardok. Max egy kihalgatásra. Válasz a kérdéseikre!

Ennyiért meg ennyiért vettem ettől a személytől.
Ekkor mentem személyesen érte.
Nem tudtam én , hogy lopott!
Nincs számla?? Nem foglalkoztam vele különösebben. Mindent nem tarthat meg az ember örökké. Mármint a szálát. Biztos kidobta, elhagyta stbb....
Teszteltük, kifizettem. Ennyi.

Semmi felelösség nem terhelné a vevőt.Még ha kiderülne utolag az, hogy hogyan, honnan származik a lap. Akkor se!!! Ennyi.

Ezt azért tudom biztosan mert volt ebben a procedurában már részem. Igaz nem PC cucossal volt a gáz, hanem mással. De végül is ugyan az a sztori.

Csak azt megnem mondja az ember , hogy tudott rola , hogy seftes mert akkor van a gáz. :)

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#47050) DonThomasino válasza Honkydoo (#47045) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi van akkor ha írtok egy két tanús adásvételi szerződést?

Garancia sztem kéne hogy legyen nem hiszem hogy HP a dolgozóinak nem adna garanciát.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.