Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Robberbangi válasza hajis (#3000) üzenetére


Robberbangi
csendes tag

silentes a kari? mert akkor nem kell neki. enyém pont ilyen. esetleg próbáld meg a másik dvi kimenetet is vagy a másik átalakítót, ha igysem jó monitorkábelt nézdd át nincs-e kitörve láb a csatiban? De ha régebbi tipusú monitorod van nem biztos hogy támogat akkora képfrissítést mint ami a kari küld. Kérdés a monitoron a led sárgán ill zölden világít?

(#3002) ssolitude válasza hajis (#3000) üzenetére


ssolitude
őstag

Ilyen? [link]
A kártya végén van egy fekete csatlakozó.Azt hiszem 3 pin-es.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3003) hajis válasza ssolitude (#3002) üzenetére


hajis
csendes tag

ilyen

(#3004) ssolitude válasza hajis (#3003) üzenetére


ssolitude
őstag

Kell rajta lennie.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3005) hajis válasza ssolitude (#3004) üzenetére


hajis
csendes tag

hát én nem találom, pedig nézem erőteljesen :( , új monitorom van, nem lehet bajmeg lábak sincsenek kitörve, lehet valami mást raktam össze rosszul :F
Proci a helyén, hűtő rajta, 2db memória ugyanolyn színű foglalatban, táp benn, kap az alapla áramot, ráraktam a belűkapcsoló gombot, vidi kártya a helyén, nemtom mi lehet a baj :F ezek alapján vmi ötlet?

(#3006) ssolitude válasza hajis (#3005) üzenetére


ssolitude
őstag

Akkor az nem is 8600GT ;] lehet valami Voodoo :B
Egyébként a 8600-os topicba nyugodtan linkeld be a képet, ott megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3007) hajis válasza ssolitude (#3006) üzenetére


hajis
csendes tag

oks, köszi h megpróbáltál segíteni :))

(#3008) sazabi


sazabi
aktív tag

hi all
gigabyte GA-MA69GM-S2H
bios frissítés(wines autoupdate legújabbra) után "video error" (1 hosszú 2 rövid sípolás) és egyátalán nem ad képet postig se jut el. :(
amit eddig próbáltam:
pci-os videokártya, alaplapi s-video, integrált video egyik se ad képet.
lehúztam az alaplapról mindent(kivéve ram, meg táp kábelek), 1db 800as ddr2 kingmax van benne, azt átrakosgattam többi ram slotba, alaplapot kivettem a gépházból kontakt hiba sincs.
hogyan lehetne rávenni hogy adjon képet? :O
tippek? ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#3009) ssolitude válasza sazabi (#3008) üzenetére


ssolitude
őstag

Én a helyedben visszatenném az F1vagy F2 BIOS-t. Esetleg meg kellene próbálni egy másik PCI vagy PCI-E kártyával. BIOS-ban engedélyezve van az onboard vga?(egy hosszú-két rövid video adapter probléma egyébként, szerintem felesleges RAM-okat cserélgetni)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3010) hajis


hajis
csendes tag

kell valamit állítani az alplapon első összrakásnál, beindításnál(jumper, stb)? már cserélgettem kábeleket, szétszedtem, összeraktam, de egyszerűen nem csinál semmit a monitor(bevan kapcsolva :DDD ) Valakinek ötlete????

(#3011) sazabi válasza ssolitude (#3009) üzenetére


sazabi
aktív tag

a lap nem ad képet sehogyse..postig se jut el, csak rinyál hogy vga error. :O
"pci-os videokártya, alaplapi s-video, integrált video egyik se ad képet."
pci-os kártyával se ad képet..
pci-e kártyám nincs azzal nem tudom kipróbálni de sztem ugyanez lenne.
engedélyezve volt az onboard vga..

(#3012) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lenne egy alaplapom (Matsonic, i845D-s) ami tegnap este óta az istenért se akar elindulni, mintha nem kapna áramot, pedig a táp biztosan jó. Ha be van kapcsolva a Keyboard WakeUp (jumperral) és bedugom a billentyűzetet akkor viszont felvillanak a bill-en a lámpák, sőt ha áramtalanítom a gépet akkor is villannak hármat, de a gépnek hiába nyomom a bekapcs gombját, nem reagál. A gépház gombja jó, CMOS resettel is próbálkoztam, elemet kiszedni, BIOS chipet kiszedtem, stb, leszedtem mindent a lapról, procit is cseréltem de semmi. Látható elváltozás (égésnyom, stb) nincs a lapon se, és a tápban se.
A behalás előtt egy orthos futott (máskor is futtattam soxor, de akkor sem volt semmi), lehet h túlmelegedett a proci (65 fok körül lehetett, a max viszont 75), mert egyszerűen csak egyik pillanatról a másikra kikapcsolt a gép, de bekapcsolni már nem lehetett. Pedig a BIOS-ban nincs is olyan h bizonyos hőmérséklet után kikapcsol a gép.

Van valami remény, vagy dobjam a lapot? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3013) DeviL-B


DeviL-B
tag

Sziasztok. Lenne egy hülye kérdésem :)

Gigabyte p31 lapot frissíthetek p35 biossal?

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3014) Zufoo


Zufoo
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy a Maximus formula és a Blitz Formula között annyi a külömbség hogy a maximus az x38 chipset et használ a másik meg p35? :F

Let's talk..........

(#3015) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Asszem a most vásárolandó konfigomnál már csak ez az egy kényes pont maradt. 20 000ért kellene egy jó alaplapot választanom E4500 alá. Eddig a jelölt egy Gigabyte P31-DS3L, de ebben a 20-as kategóriában csomó lap. : ((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3016) SoPunk


SoPunk
csendes tag

Helló!
Lenne egy olyan kérdésem,milyen jelei lehetnek annak ha az alaplapon a pci-e kezd tönkremenni???
Illetve az,hogy egy táp elszállása (egy sz@r Codegen 300W-os,sztem no PFC) mennyire vághatja gallyra az alaplapot???

Egyébként a konkrét problem: elindítok egy 3d-s game-t és egy idő után(2-15perc) kifagy...valamint a 2-d s game-k is kezdenek megfagyni,ezek csak megakadnak 1 percre de utána tovább mennek
szeretném segítségeteket kérni!!!
Köszi

A processzor füsttel működik,ha kijön belőle tönkremegy...:)

(#3017) Pubszon válasza SoPunk (#3016) üzenetére


Pubszon
veterán

Csúnyán gajra tudja vágni az alaplapot egy szar táp.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3018) SoPunk válasza Pubszon (#3017) üzenetére


SoPunk
csendes tag

és ez lehet a problémám forrása?

A processzor füsttel működik,ha kijön belőle tönkremegy...:)

(#3019) sgergi válasza Agostino (#3015) üzenetére


sgergi
veterán

Dobjál hozzá 2k-t, és vegyél Giga p35-ds3-at, a legjobb vétel. Olcsó helyen elég +1k is.

(#3020) sgergi válasza DeviL-B (#3013) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem nem, legalábbis én biztos nem merném. Miért kéne neked p35.ös bios?

(#3021) mexel


mexel
veterán

Nem tudja valaki, hogy a win miért cserélhető lemeznek ismeri fel a dvd-met? P35-ös Giga lap, BIOS-ban látszik, dos-ban olvassa a gép ( a bios jól van beállítva). A winben viszont nem látszik mint cd-dvd-rom, hanem van egy cserélhető meghajtóm, viszont nem működik. ATA-s a dvd, nem satás.

[ Szerkesztve ]

(#3022) ssolitude válasza sazabi (#3011) üzenetére


ssolitude
őstag

Vissza kell tenni az eredeti BIOS-t, ha így sem megy, akkor fel kell keresni Dryman fórumtársat(vagy a közeledben egy hozzáértőt) és visszaégetni az F1 BIOS-t. Utána levonni a tanulságot, és nem cserélni BIOS-t Win alól ;]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3023) ssolitude válasza lezso6 (#3012) üzenetére


ssolitude
őstag

A tápban elindul a venti bekapcsoláskor?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3024) Laczik


Laczik
tag

Van valakinek valami tippje mit lehetne kezdeni egy meghalt Abit AN8-as alaplappal ill egy szintén rosz GF 6800GT videókártyával?
Van oylan a fórumon aki gyűjti ezeket?Vagy eltehetem emlékbe?

(#3025) DeviL-B válasza sgergi (#3020) üzenetére


DeviL-B
tag

Csak azért, mert a p31 csak akkor indul 4Gb rammal, ha olyat rakok bele, amin egy oldalon van az összes memória modul (SS). Ilyet viszont sehol nem találok, mert mindenhol csak olyan van, ahol mindkét oldalon van modul (DS). Nekem is ilyenből van 4*1Gb. A p35-nél viszont nincs ilyen gond.

Ezzel a lappal csak 2Gb-ot tudok használni. Valahogy nagyon idegesít a dolog.

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3026) cherokee.hu


cherokee.hu
csendes tag

Üdv mindenkinek!

2 gépem van otthon, az egyiknél cserélni szeretném a videókártyát, viszont azt ami most van jelenleg átraknám a másik gyenkébbecske vasba. Ahhoz kérnék tanácsot, hogy mégis milyen alaplapot kellene venni, hogy életképesen működjenek az alábbi hardverek egymással:

GeForce 6600 GT PCIe
Intel Celeron (440 asszem???) 2 GHZ
Kingmax DDR 400 512 vagy 1024 MB RAM

Gondolom ha van, akkor nem egyetlen jó választás létezik, úgyhogy ha konkrét típust nem is tudtok ajánlani akkor az is nagy segítség lenne, ha mondanátok néhány kritériumot, hogy mire figyeljek!

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#3027) Pubszon válasza SoPunk (#3018) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, lehet.
Bár jobb lenne, ha egy ismerősöd tápjával kipróbálnád ami tuti jó.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3028) Pubszon válasza cherokee.hu (#3026) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó lenne tudni mindenekelőtt hogy a CPU és a RAM milyen foglalatos?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3029) cherokee.hu válasza Pubszon (#3028) üzenetére


cherokee.hu
csendes tag

A proci Socket 478-as, a memória DDR 400-as.

(#3030) Agostino válasza sgergi (#3019) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Köszönöm a tippet, megfogadom, tényleg jónak tűnik.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3031) Pubszon válasza cherokee.hu (#3029) üzenetére


Pubszon
veterán

Ilyen foglalatu alaplap már nem nagyon kapható, tehát vegyél oylat amilyet még találsz és legyen rajta PCI-E.

Én csak EZT találtam, de sztem ezekhez az alkatrészekhet tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3032) DeviL-B válasza cherokee.hu (#3029) üzenetére


DeviL-B
tag

ASRock P4VM900

Ebben 478-as a proci foglalat, pci-e a videókari, ddr1-es memória, és kemény 10-11 ezer forint. 6600Gt-hez, és 2Ghz-es Cerkóhoz tökéletes :K

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3033) cherokee.hu válasza DeviL-B (#3032) üzenetére


cherokee.hu
csendes tag

Áááá ezazz! Isten vagy! :D

Kösz mindenkinek a helpet! :)

(#3034) DeviL-B válasza cherokee.hu (#3033) üzenetére


DeviL-B
tag

Nincs mit :) Használd egészséggel :)

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3035) DeviL-B


DeviL-B
tag

Nekem viszont abban segíthetne valaki, hogyan indítsam el a P31 lapot 4Gb rammal. A ramok kétoldalasak, és így nem megy, viszont nem nagyon akarok lapot cserélni. BIOS frissítés segíthet valamit??
Azon is gondolkodtam, hogy ráengedem a P35-ös BIOS-t.

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3036) u.d.


u.d.
tag

Lehet hogy hülye kérdés , de sli alaplapba lehet építeni crossfire rendszert ?

(#3037) dorten


dorten
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a Gigabyte HD2400Pro kártya PCI-E x16 helyett a kártya csak 4x -esen megy. (Támogatja a 16x-ost). Gigabyte GA-945GZM-S2 alaplap van alatta. Próbálkoztam már driverekkel, win újratelepítés, de nem használt. Alaplaphoz a legújabb BIOS van fent. A segítséget előre is ksözönöm.

dorten

(#3038) DeviL-B válasza dorten (#3037) üzenetére


DeviL-B
tag

Hol nézted meg, hogy csak 4x-es?? Elvileg ami pci-e, az 16x-os, szóval a lapnak is bírnia kell.

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3039) DeviL-B válasza u.d. (#3036) üzenetére


DeviL-B
tag

Nem valószínű :D

Azért SLi a neve, és azért nVidia nForce a chip :)

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3040) dorten válasza DeviL-B (#3038) üzenetére


dorten
tag

Everest, és az Ati Control Center is aztmondja, hogy csak 4x -es.

dorten

(#3041) Djopci


Djopci
tag

Hali. Most 1 barátom nevében kérdezék.
Kivan nézve neki ez a lap :
M2N-E SLI --- 2 x PCI Express x16 slot with NVIDIA® SLI™ technology support, Support AMD® Socket AM2 Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64/ Sempron

a kérdés az lenne, hogy ez a lap teljesen kompatibilis az ATI kártyákkal ?
mert ugye N-Vidia chipset van rajt...

sürgős lenne!!

KÖSZIKE :R

(#3042) dorten válasza Djopci (#3041) üzenetére


dorten
tag

Rakhatsz bele ATi kártyát, csak cross-fire nem megy.

(#3043) DeviL-B válasza Djopci (#3041) üzenetére


DeviL-B
tag

nVidia laphoz szerintem nVidia kari kellene. ha ennyire muszáj az Ati, akkor inkább egy CF alaplap kellene hozzá.

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#3044) Djopci


Djopci
tag

Akkor most elviszi gond nélkul az atit vagy nem?

(#3045) Thrawn válasza Djopci (#3044) üzenetére


Thrawn
félisten

Elviszi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3046) Pubszon válasza Djopci (#3044) üzenetére


Pubszon
veterán

1-et 100%-osan el visz, de kettőt nem támogat.
Ennyi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3047) Djopci


Djopci
tag

köszönjük nektek a válaszokat :R :R

(#3048) Thrawn válasza Pubszon (#3046) üzenetére


Thrawn
félisten

Kettőt is támogat, csak a CrossFire nem használható. Ellenben 4 monitor kezeléséhez jó megoldás lehet.
Ennyi :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3049) sgergi válasza u.d. (#3036) üzenetére


sgergi
veterán

Nem.

(#3050) Pubszon válasza Thrawn (#3048) üzenetére


Pubszon
veterán

Tisztában vagyok az állításaimmal, de a kérdező sztem nem akar rá kötni 4 monitort, csak egy ATI/AMD videókarit. :K
Ennyi. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.