Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Hosssszu válasza bishopx2 (#1993) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!
Eleg a legujabb BIOS-t feltenni! (az tartalmazza a osszes javitast)
Ugyelni arra kell, hogy pontosan a lapodhoz mpasszolo BIOS-t tedd fel. De arra nagyon!!!
Rovid leiras! (mivel en nem bizok a windowsos megoldasokban, ezert a DOS-os megoldast irom): Lehuzod a BIOS-t, lehuzod a hozzavalo flash-elo progit, (ha jol emlekszem, akkor awardflash. Valahol ott szokott lenni a BIOS image-k kornyeken.), csinalsz egy boot-floppyt (esetleg boot cd-t), a boot-floppy-ra (vagy a boot cd-re) meg kiirod a BIOS-filet, meg a flash-elo progit, bebootolsz a floppyrol (vagy a cd-rol), es elinditod a flash-elo progit ugy ahogy az levan irva a manual-jaban.
Tudom hogy kiszamithatatlan ups nelkul, de vigyazz az aramszunetre, flash-eles kozben!
Nagyjabol ennyi! Remelem tudtam segiteni!

(#2002) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

lenne egy elég kezdő kérdésem. :)

ASUS P4P800 Deluxe lapom van Intel 865PE chipsettel, amit ki is használok (dc, ht).
XP Pro SP2 az os.

A kérdésem az volna, hogy szükséges feltennem chipset drivert?
Ha igen, akkor az mire jó?
Valamint elég ami a alaplaphoz kapott cd-n van, vagy nézzek szét az itel oldalán mert chipsetekhez is készül frissebb driver, vagy nem?

Köszi!

(#2003) Andrewhouse válasza kory24 (#2002) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hali a chipset driver az nagyon fontos, főleg ha újjab kiadűsú akkor még gyorsul is a géped tőle..........

(#2004) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy ABIT AN8 Ultra alaplapom, ami bizonyos üzemmódokban elkezdett "ciripelni". Kb. 2 hete vettem észre mikor indult a gép, hogy valami rezonál, de nem sokáig lehettet hallani, mert pár másodperc múlva abbahagyta, most már tudom h az nem rögzítési pont volt. (VGA: 2600XT)
Alapjáraton semmi hang, majd mikor elindítom a dxdiag 3D tesztet elkezd valami ciripelni, de nem a videókártyán, és nem a tápban, a CPU lörnyékén, memóroák mellett, csak egyszerűen nem tudom pontosan bemérni ezt a magasfrekvenciás hangot.
Az is érdekes, hogy a DX7-es teszt alatt a leghangosabb, 8-as alatt kevésbé, ill 9-es alatt alig hallani.
PRO STREET-ben ha a menüben állítom a World Shadert akkor is változik a ciripelés hagereje, minél nagyobb LOW-MEDIUM-HIGH annál erősebb a ciripelés (sistergés), de játék közben megszünik, 3DMark-ban is csak töltés közben hallani.
Orthos szerint semmi gond, tehát nem CPU terhelés okozza, és akkor nem is hallani.
Néha nem indult el a VGA (2 hónap alatt 4-5ször fordult elő), én arra gyanakszom, hogy valamelyik kondenzátor kiszáradt és ez adja a hangot ki magából, mert amit lehetett mindent megmozgattam...
Valakinek vmi 5lete?

no brain, no problem

(#2005) Qru válasza Zolee11 (#2004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyik kondid kiszáradt szerintem is. Kezdj gyüjteni új lapra... ;)

mod: vagy ha sikerülne lokalizálni a pontos helyét cserélhető is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2006) zeix


zeix
senior tag

Helló!

Ma jött meg az új lapom Gigabyte P35T-DS3P ami támogatja a DDR3 1333-at meg a crossfire-t.
Viszont nem kaptam a laphoz cr. hidat, a Sapphire kártyámhoz sem.
Kérdésem: működni fog a crossfire híd nélkül is?

(#2007) Zolee11 válasza zeix (#2006) üzenetére


Zolee11
senior tag

Üdv.

Hidat a kártya mellé kellett volna kapjál, anélkül nem fog menni...

no brain, no problem

(#2008) bishopx2 válasza Hosssszu (#2001) üzenetére


bishopx2
tag

Köszönöm válaszod !!! legleslegjobban az első mondatodat
Sikerült feltenni és nagyon egyszerű volt.

van ilyen..

(#2009) zeix válasza Zolee11 (#2007) üzenetére


zeix
senior tag

Az király, Sapphire kártyákhoz nem jár hid... :((( csak Asushoz jár tudtommal, de olyat nem veszek...

(#2010) zeix válasza zeix (#2009) üzenetére


zeix
senior tag

Na mindegy, a puding próbája az evés... megveszem a másik karcsit azután beborul.

[ Szerkesztve ]

(#2011) kali válasza Benhill (#1998) üzenetére


kali
legenda

az meg pláne nem fog menni... net esetében két különböző - eltérő sebességű - kapcsolatot összehozni egy szálra - azonos folymaton belül :F de szerintem még két azonosat sem lehet összadatni semmi módon az oprendszerrel! külön - külön lehet kezelni őket, de összeadódni nem fog a sebesség, az tuti...
szerintem sok pozitív tapasztalattal nem fogsz találkozni, de azért sok sikert...

(#2012) mmdms


mmdms
addikt

hali!
lehet hogy hülye kérdés de a PCI-E 100MHz-e az mi?valaki elmagyorázhatná...
pl ha 105MHzen menne akkor mivan?ez gpu tuninghoz kell?vagy mihez?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2013) Uzo válasza Andrewhouse (#1995) üzenetére


Uzo
csendes tag

igen szeretnék játszani ezekkel a dolgokkal, de v.miért nemtudok(ilyen lapom van most, Abit an52, AMD 6000+, 2x1GB ram, ASUS X1950 pro)...és...már ne haragudj, de a 8600 gt a közelébe nincs az X1950 pro-nak...ami a közelébe van, az a 8600 GTS, de még az is gagyibb, és drágább is...Dx10-re meg egyszerűen szánalmas..

(#2014) Uzo


Uzo
csendes tag

Ha V.kinek egy Asus M2N-en, Asus M2N-E-n, vagy EGY MSI K9N-en van 6000+(vagy hasonló), 2gb ram, és egy X1950 pro, az privizzen már rám...mert olyanra szeretnék váltani, és érdekelne egy-két gém fps adata, stb.. thx

(#2015) replay007


replay007
tag

valaki help! pls mondjatok TUNINGLAPOT ami 20000 körül van és nem giga ga ma 690g s3h

(#2016) replay007


replay007
tag

bocs nemide most talatam megt az erre megfelelo topikot..! sorry

[ Szerkesztve ]

(#2017) Andrewhouse válasza replay007 (#2015) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Gigabyte GA-M57SLI-S4
nForce 570-SLI lapkakészlet, Socket AM2, DDR2 800 MHz

(#2018) tom-neo


tom-neo
csendes tag

Sziasztok
Erről a lapról valami vélemény? Asus P5L-1394 LGA775
űdv

(#2019) Gucunja


Gucunja
aktív tag

sziasztok az én alaplapom tudja az sli-t de a második pcie slot csak 1Xes érdemes lenne még egy Galaxy 7300GT premium Zalman-t vennem, vagy inkább vegyek 1db Galaxy 8600GT 256 MB Cooler master-t 28000ért?

(#2020) kircso13 válasza Gucunja (#2019) üzenetére


kircso13
senior tag

Galaxy 8600GT 256 MB Cooler master-t 28000ért<--- inkább ezt! jobban jársz :D

..,

(#2021) Pety válasza Gucunja (#2019) üzenetére


Pety
senior tag

Szerintem inkább próbáld meg eladni a 7300gt és venni egy 8800gt-t 8600 széria felejtős Sli-t a tápod sem fogja bírni úgyhogy azt is cserélni kellene annyi gyorsulást meg nem fog hozni tehát inkább gondold át!

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2022) Pety válasza Gucunja (#2019) üzenetére


Pety
senior tag

miért lett két hsz :F

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2023) kircso13 válasza Pety (#2021) üzenetére


kircso13
senior tag

szerintem nem mindenki teheti meg a 60-70e forintos vga kártyát így beérik a 2600 ill. 8600 szériávalis.

..,

(#2024) Pety válasza kircso13 (#2023) üzenetére


Pety
senior tag

most 56 eFt a 8800gt,ha tápot cserél mert slihez kevés lesz 8600 meg nem sokkal fogja többre vinni mint a 7300gt vel de igazad nem mindenki engedheti meg(inkább költ 2 szer és többe lesz mint mikor elkezdett volna osztani szorozni.Én csak véleményt írtam amit vagy megfogad vagy nem ennyi.Nincs harag remélem ;]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2025) gerrog válasza tom-neo (#2018) üzenetére


gerrog
aktív tag

P965 chipsetet tanácsoltak nekem, merthogy az már normálisan támogatja a C2D procikat
próbálj olyasmi lapot keresni :K

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#2026) kircso13 válasza Pety (#2024) üzenetére


kircso13
senior tag

Én sem úgy szántam, hogy harag legyen :) . Valakinek kevés a 8800gtx sli valakinek elég a 8600gt ( lehet hogy nem elég de ennyire futotta)
A videokarimat én is szépen folyamatossan fejleszettem fel mert egyszerre nem tudtam volna 70e forintot kiadni rá. így havonta +5000 forint töbletkiadást jelentett, így túl lehetett élni :D

..,

(#2027) kali válasza Gucunja (#2019) üzenetére


kali
legenda

MSI 945GCM5-F ---> ez az alaplap tudná az SLI-t :F

(#2028) kircso13 válasza kali (#2027) üzenetére


kircso13
senior tag

nem
[link]

..,

(#2029) Pety válasza kali (#2027) üzenetére


Pety
senior tag

Nah igen erre ki sem tértem.
kircso:nem is akartam haragot,aki a ph-ra jár rossz ember nem lehet :R
A nap hozzászólása gyanús. :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2030) kali válasza kircso13 (#2028) üzenetére


kali
legenda

hú, már azt hittem, hogy én tudom (vagy látom) rosszul...
ezért nem értettem, hogy miért erőlködik a pci-e x1 csatival, oda milyen vga kerülne?
meg az intel chipset amúgy sem túl sli specifikus...

(#2031) WRoli


WRoli
tag

Sziasztok
s939 Biostar GeForce6100-M9 erről a lapről mi a véleményetek,jó vétel van valami szária hibája stb.
Csak azért mer kinésztem egy ilyett joval olcsoban mint a nevesebb gyártok által kinált deszkák.
De erről Biostarról nem sokatt halottam

IQ

(#2032) Pety válasza WRoli (#2031) üzenetére


Pety
senior tag

nem ismert márka itthon de ettől nem rossz,bár konkrétumot nem tudok a lapról.Istenigazából a chipset a meghatározó egy-egy szériában általában nem sok különbség van a gyártók lapjai között.Valószínűleg idejét múlt azért olcsó s939 nem lesz már hosszú életű egy barátomnak 1 hetet szaladgáltunk cpu-ért ilyen lapba 2 hónappal ezelőtt.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2033) Rick4 válasza WRoli (#2031) üzenetére


Rick4
félisten

nekem volt egy biostar lapom, tök jó volt nem ment a bios órája, ahova állítottam, ott maradt hónapokig. teljesen jó volt a próbaverziós progiknak....de azt mondom, a piros nyákos lapoktól a számítástechnika istene óvjon meg mindenkit...abit nf7-szívás, msi 945 pl neo- szívás, biostar- szívás... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2034) sztanesz


sztanesz
tag

Sziasztok!

Asus p5k, vagy gigabyte p35 ds3? Tapasztalatok, problémák, ki melyiket ajánlja? valószínű egy E6550 lesz bele, és tuning is fontos szempont. Köszi a segítséget!
Ja és egy 400w táp elég egy ilyen rendszerhez?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Gaming V2, Ryzen 5 5600,32gb 3600Mhz ram, gigabyte 1050Ti OC http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2035) kicsitomi88 válasza sztanesz (#2034) üzenetére


kicsitomi88
őstag

DS3al jobbak a tapasztalatok.

elso bekezdes

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2036) Andrewhouse válasza sztanesz (#2034) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Mindenképp Giga ds3 p35-öt válaszd. kiforrot

P5k-val sok a gond........legalábbis garanciás infóból tudom.....

Hát 400 watt elég de attól függ milyen....egy Fsp400pnf...tuti jó...

[ Szerkesztve ]

(#2037) ciry


ciry
őstag

Üdv!Szerintetek lehet 15 rongy körül normális core2duo-s alaplapot venni vagy mind kókány :F Ha igen, milyet?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#2038) 04ahgy válasza ciry (#2037) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet!

A használtpiacon ennyiért jó esélyed van egy Abit AB9-re. BIOS frissítéssel pöpecül megy az 1333MHz FSB is. Elég frankó lap, tuningra is kiváló.
Ez csak egy példa volt, de van még egyéb lap is, ami neked jó lehet, viszont az AB9 élen jár az élen járó lapok között is. :DDD A kategóriájában. i965 chipsettel sszerelt jószág.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2039) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Sziasztok
Az erdekelne hogy megjelent-e Abit IP35e hez az 1.3 BIOS vegleges valtozata vagy az 1.4es ami mar megoldja a 2szer indulast. Az abit honlapjan meg csak az 1.2est lattam de ahogy utana olvastam azzal meg ketszer indul. Szoval ha tudtok egy oldalt ahonnan le lehetne szedni megkoszonnem.
Illetve meg egy dolog nem tudom eletre kelteni az usb-ket az alaplapon eszkozkezelo felismeri de az usb root hub-ok elott sarga kerdojel van, nah ez minek a hibaja?bios, alaplap, driver vagy windows...? (xp sp2van fennt, gyari alaplapos driver)
Koszi elore is :R

(#2040) ciry válasza 04ahgy (#2038) üzenetére


ciry
őstag

Köszi, de én újra gondoltam, ott esetleg valami használható :U?Nem akarok nagyon tuningolni, de fontos, hogy stabil legyen és 667-es ram is elég.
Ha van még tipp megköszönöm.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#2041) Qru válasza ciry (#2040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ragaszkodsz az újhoz akkor: Gigabyte 945P DS3 vagy integrált vga-s változata a Gigabyte 945G S3. Mind a kettő 15k alatt van, viszont ezek nem viszik az újabb procikat (E6x50-eseket) és hivatalosan csak 667-es ramot támogatnak.

Sztem inkább használt Gigabyte 965P DS3 / Abit AB9-et vegyél. Jobban jársz, és árulnak használtban is garisat...

#nincsbennetarcsi

(#2042) ciry válasza Qru (#2041) üzenetére


ciry
őstag

Köszi.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#2043) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Hellósztok! Olyan kérdésem lenne hogy Gigabyteból vagy ASUSból szeretnék alaplapot venni és tudja a SLI-t Nvidiában olyan 25-30 Ft-ig
Ha tudtok valami jót ajánlani akkor írjatok köszi!

(#2044) ciry


ciry
őstag

ASRock ConRoe1333-D667 11 rongy.Ez nagyon retek lap? :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#2045) 100kg


100kg
tag

Hi!

Van 1 kis gondom! Van egy MSI K9N Ultra alaplap meg 7600gt videókrai fsp 400as táp 4200 X2 proci 250es maxtor meg 500gb wd vinyó... A gond az hogy benyomom a gépet aztán ne mcsináll semmit csak 1 fekete képernyő van a videókari jó táp jó stb. én az alaplapra tippelek sztetek is ez lehet??

(#2046) 7Heads Drago válasza 100kg (#2045) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nincs véletlen szünetmentesed?
Jól kötöted be a csatikat?
Nézesd meg valakivel.......... Igy elég nehéz lenne kitalálni.......

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2047) 100kg válasza 7Heads Drago (#2046) üzenetére


100kg
tag

Már fél éve működött rendesen ma lett ilyen! :F

(#2048) Pety válasza 100kg (#2047) üzenetére


Pety
senior tag

Bios resettel próbálkoznék vagy az elem kivételével pár percig.Ezen nincs hátul ilyen ledparádé,hogy épp mit csinál az alaplap illetve hol akadt föl?Ha nem értesz hozzá mindenképp hívj valakit aki már látott ilyet(csinált) ha ez sem akkor még a tápot kéne kipróbálni,hogy elindul-e.Közben látom táp vga jó.Akkor az elejét javaslom --->valószínűleg alaplap ha az nem segít.Tuning nem volt?

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2049) 100kg válasza Pety (#2048) üzenetére


100kg
tag

Ledparádi nincs neki, Biosrezetet megcsináltuk ugyna az... Táp jó vga jó ki lett próbálva.... Elindíttom a gépet és a montir be sem kapcsol csak készenkléti állapotban villog

(#2050) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Lecseréltem végre az iszonyat hangos alaplapi chip(set)hűtő ventillátoromat (NForce4) egy Thermalright HR-05 SLI IFX+Silenx ixtrema kombóra.
A gondom az h. a videókártyám miatt a chiphűtőt nem tudtam rögzíteni a hozzáadott csavarral+anyával, hanem csak az eredeti műanyag pöcökkel.

A kérdés: ha leesne a hűtő, akkor lekapcsol a gép?
A lap: DFI LanParty NF4-Ultra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.