Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

üdv!

egy kicsit off de azért szakmai kérdésem lenne: a processzorok tápáramkörei hogy működnek ill. a különböző alkatrészeknek mi a szerepe? jöhet hagyományos és pwm-es is! szakdolgozathoz kéne info, bár még van időm, de gondoltam az ilyen húzósabb témába előbb belekezdek. előre is köszi!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16052) hydra112


hydra112
csendes tag

Hello. Én azt szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy a gépem néha (játék közben, általában mindig ugyanazon a ponton, illetve CD/DVD írás közben) csak úgy magától kikapcsol, mintha elmenne az áram.

Már kicseréltem a RAM-ot azóta, videókártyát, meg a tápegységet.

Mostani konfigom:

MSI K9N SLI Platinum
AMD AM2 Athlon64 X2 6400+
ASUS NVIDIA 9600GT
CoolerMaster Real Power M620 (ezt ma vettem)
4GB Corsair 800MHZ RAM

Ja és kipróbáltam a másik gépből egy CD íróval, ugyanezt csinálja.

Már csak szerintem az alaplap vagy a processzor lehet a hibás, de miért csinálja ezt?

(#16053) FireKeeper válasza hydra112 (#16052) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet hogy a gagyi nVidia alaplapmeghajtó driver. próbáld meg azt, hogy leszeded az egészet, és csak a lan+hang drivert rakod fel, meg azokat kézileg amik kellenek!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16054) hydra112 válasza FireKeeper (#16053) üzenetére


hydra112
csendes tag

Csak LAN meg hang drivert raktam fel, meg persze a videókártya driverét (legújabbat).

Megnéztem Hmonitorban és ezt írja:

http://img231.imageshack.us/img231/1470/40577066qg8.jpg

Jah és van a tápegységen egy 8pines csatlakozó, azt nem tudtam bedugni sehova, csak a 4eset, mert olyat nem találok az alaplapomon.

(#16055) FireKeeper válasza hydra112 (#16054) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a hőmérsékletek jónak tűnnek, bár azért kézzel megnézhetnéd az alaplapon a hűtőt, ha jól emlékszem ezeknél a lapoknál az nvidia chip veszettül melegedett. de amúgy az is lehet, hogy nem olyan hiba van amire gondolsz, hanem pl a vinyóddal van valami gáz, azért fagy ki ugyanott mindig, és azért nem reagált az írócserére. nézd meg hd-sentinellel

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16056) Bahama válasza hydra112 (#16052) üzenetére


Bahama
aktív tag

Nekem régen volt ilyen problémám. Az alaplapon a kondenzátorok felpuffadtak, mert párszor lekapcsolt az áram. Kicserélték a kondikat, és utána nem volt gond.

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#16057) hydra112 válasza FireKeeper (#16055) üzenetére


hydra112
csendes tag

De a kép alapján arra gondoltam hogy 5V-nél 4,73V-t ír, az nem kevés egy kicsit?

(#16058) hydra112 válasza FireKeeper (#16055) üzenetére


hydra112
csendes tag

(#16059) bogyo33


bogyo33
tag

Hy all

Tudna nekem valaki egy jó alaplapot ajánlani? Gigabyte GA-P31-DS3L ez a mostani alaplapom az a baj vele hogy nem kezeli rendesen a 45 nm procikat és azt mondták hogy minimum egy p43-ast vegyek! De nem tudom hogy milyet mert elég sok fajta van belőle
annyi a lényeg hogy egy pci e-res csatlakozó elég nem kell belőle kettő! azt nem tudom hogy milyet vegyek, előre is köszi bogyo33 :R

XFX Play Hard!!!

(#16060) FireKeeper válasza hydra112 (#16058) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor a vinyógonddal melléböktem, ez totál egészséges, lehet hogy tényleg a kolléga által említett kondi-gond. arra a legegszerűbb, ha visszaviszed a szervízbe, vagy oda ahol vetted (persze ha még garis).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16061) hydra112 válasza FireKeeper (#16060) üzenetére


hydra112
csendes tag

És amit az előbb említettem (5V helyett csak 4,73V van) az nem lehet a probléma oka?

(#16062) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

#16042 Semmi ötlet? :( :F

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#16063) Jorus válasza Stirbi (#16050) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alaplap cserénél, hacsak nem azonos a chipset, mindenképpen javasolt újrahúzni a wint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16064) Laraxior válasza Jorus (#16063) üzenetére


Laraxior
titán

Azonos chipsetnél nagyon buli...cserélgetheted a alaplapokat..egy restart és minden rendben van :C Én is megusztam DS5nél meg UD3Pnél :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16065) sgergi válasza bogyo33 (#16059) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen 45nm-es procit nem kezel? Mert bios frissítés után az összes 45nm-es procit normálisan kéne kezelnie. [link]

(#16066) Blaze71 válasza Stirbi (#16050) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha Vista van a gépen, akkor nem gond. Molyol úgy 5 percet, aztán feláll a rendszer és mehet rá a driver. A régit úgysem fogja használni. Ha XP, akkor nem biztos, hogy összejön, de valószínüleg nem lesz gond, mert mindkettőben Intel chip van. Pár éve csináltam olyant, hogy ismerősnek úgy telepítettem újra a gépet, hogy az én VIA chipes AMD procis gépemben rátoltam a rendszert és a segédprogikat, aztán elpostáztam a winyót. Ő meg betette a saját VIA chippes P-III gépbe és ment is. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16067) sgergi válasza hydra112 (#16061) üzenetére


sgergi
veterán

Szoftveres feszmérés nem mérés, szóval erre nem lehet alapozni, valószínűleg a driverek kavarnak, esetleg rossz a kábel/ érintkezés.

(#16068) Stirbi válasza Blaze71 (#16066) üzenetére


Stirbi
addikt

igen vistám van
most még egy kételyem van
[link]

vagy

[link]

ti melyiket ajánlanátok? én a p31 et tartom nyerönek eddig

(#16069) janati


janati
őstag

Az alaplapom (ld. adatlap) bios-ában mit jelentenek a köv. állítási lehetőségek?

1. Secure Virtual Machine

2. Enhanced Halt State

mindkettőnél van Ena/Disa....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#16070) sgergi válasza Stirbi (#16068) üzenetére


sgergi
veterán

A g31-es lap is nagyon jó, tuningolni is lehet vele, ráadásul kapsz egy integrált vidkarit is, ami még jól jöhet mondjuk, ha tönkremegy a vidkarid. Persze, ha kell a 4 memóriaslot, meg 1-2 dolog plusz, akkor a p31 is nagyon jó kis lap.

(#16071) Gaben001


Gaben001
tag

Sziasztok!
Egy ideje nézegetem de nem találok olyan alaplapot ami socket A-s és pci-exresses.
Létezik ilyen egyátalán?Megmaradt egy 7300 gt-m ezt akarnám a párom gépébe rakni az fx5200 helyett.Ha már megmaradt....
A választ előre is köszönöm!

(#16072) janati válasza Gaben001 (#16071) üzenetére


janati
őstag

ilyen lap nem létezik....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#16073) bogyo33 válasza Gaben001 (#16071) üzenetére


bogyo33
tag

Hello

Én még nem találkoztam olyan lappal ami socket A-s és pci e-resz is, olyan lappal már találkoztam ami socket 754-es és pci e-resz is, szerintem nincs ilyen lap amit keresel :(

XFX Play Hard!!!

(#16074) bogyo33 válasza sgergi (#16065) üzenetére


bogyo33
tag

Hello

Egy C2D E7300-as procim van! Az a baj a lappal hogy nem engedi húzni a procit, a régi procimnál nem volt gond az egy E4400-as volt!

XFX Play Hard!!!

(#16075) Gaben001 válasza janati (#16072) üzenetére


Gaben001
tag

Rémlik valami,hogy volt egy alaplap amin mindkettő volt de lehet tévedek.
Athlon 2400+ az socket A nem?

(#16076) janati válasza Gaben001 (#16075) üzenetére


janati
őstag

a 2400+ igen, az csak SocketA lehet.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#16077) hydra112 válasza sgergi (#16067) üzenetére


hydra112
csendes tag

És hogyha megmérem rendesen, és tényleg csak 4,73V? Akkor lehet az a hibás?

(#16078) sgergi válasza bogyo33 (#16074) üzenetére


sgergi
veterán

Egy bios frissítést meg kéne ejteni, és azzal menne a tuning valószínűleg.

(#16079) o.O18


o.O18
csendes tag

Sziasztok pls heeeelp :(
ezt azüzenetet kapom:
USb device over current status detected
system will shutdown in 15 second

mi lehet BAJ? at elemet már kivettem desemmi:( :W :W :W :W :( :(

(#16080) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Szevasztok! Valamiért egyik percről a másikra elkezdett villogni a monitorom (mintha ki be kapcsolna 1-2 másodpercre de effektíve nem kapcsol ki csak elsötétül, teljesen rendszertelenül) Lehet ez vírus ? Valakinek valami tippje??

Előre is NAGYON hálás vagyok a tippekért!!
Köszönöm!

(#16081) bogyo33 válasza sgergi (#16078) üzenetére


bogyo33
tag

a biost már frissítettem feltettem rá a legújabbat de akkor sem megy :(
amikor az fsb-t emelem és elmentem akkor a gép kikapcsol magától és kb 2-3 másodperc múla bekapcsol, ez így volt az e4400-al is de itt amikor bejön a logó akkor megint kikapcsol és visszaáll alapra! :(((

XFX Play Hard!!!

(#16082) sgergi válasza hydra112 (#16077) üzenetére


sgergi
veterán

Mérd meg, ha tudod, de a ATX12V szabványban +/- 5%-os eltérés van engedélyezve, és ez csak éppen hogy csak kisebb nála(persze ez szoftveres mérés), de akár ez lehet gond, bár szerintem nem ugyanott akadna meg tőle mindig, hanem kiszámíthatatlan lenne.

(#16083) bogyo33 válasza LukaBrazi (#16080) üzenetére


bogyo33
tag

Hello

sztem a vga-is ludas lehet, vagy a monitor! Nálam is volt már ilyen dolog anno igaz nálam a vga volt az kiszedtem a portból mert ajánlották hogy portalanítsam és után nekem jó lett!
Ha meg alaplapit használsz akkor lehet h haldoklik. Lehet hogy csak érintkezési hiba

XFX Play Hard!!!

(#16084) sgergi válasza bogyo33 (#16081) üzenetére


sgergi
veterán

Binden beállítás megfeleően van belőve? Nekem e5xxx procituning simán megy, pedig az is 45nm. Szerintem próbálj feszekkel, beállításokkal játszadozni, hátha.

(#16085) bogyo33 válasza sgergi (#16084) üzenetére


bogyo33
tag

Igen azok jól vannak belőve! hát majd próbálkozok még ha nem megy sehogyse akkor másik lap! :(

[ Szerkesztve ]

XFX Play Hard!!!

(#16086) hydra112 válasza sgergi (#16082) üzenetére


hydra112
csendes tag

Azt rosszul mondtam a múltkor, csak mert 2szer majdnem ugyanott kapocslt ki a gép, de többször is megpróbáltam, néha tovább el tudtam menni, mielőtt kikapcsolt.

Ma amikor bekapcsoltam a gépem és beléptem Firefoxba egyből egy BSOD-t kaptam és a gép magától újraindult.

(#16087) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Film nézés közben abbamarad a jelenség, de ahogy a kurzorral babrálok, nyomatja a hülyeséget..

(#16088) o.O18


o.O18
csendes tag

nekemtudnasegiteni vki???
naonmegköszönném :S:S:S

(#16089) Jorus válasza o.O18 (#16088) üzenetére


Jorus
nagyúr

USB jumperek (ha vannak), előlapi kivezetések kábelei a helyükön?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16090) Stirbi válasza sgergi (#16070) üzenetére


Stirbi
addikt

2x2gb ramom van ugyh 4ramslotot kisem használnák,integrált hangkarit sem használok, az integrált vga nekem is birizgálja az oldalam, de a p31 en lehet,hogy nincs alaplapi vga, de viszont nem olyan zsufolt a lap, és több a bövitö slot, a vga elhalálozására meg nemso kesély van sztem

és meik jobb tuning barát? p31 vagy g31?

(#16091) sgergi válasza Stirbi (#16090) üzenetére


sgergi
veterán

a p31 340-es fsb-ig jó, aztán fölötte nem, mert a pci-e sebessége nem állítható. a g31-nél sem állítható be fixen 100-ra 340-es fsb fött. Persze, ha kicsit följebb állítod a pci-e sebességét, akkor az fsb is emelhető tovább, bár ez nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#16092) Stirbi válasza sgergi (#16091) üzenetére


Stirbi
addikt

a cpu mat csak addig akarom felhuzni mig alapfeszen birja, de p31 mellet döntöttem, nem olyan zsufolt lap mint a g31

alapfeszen kb medig birja a e2200? 2.8-3 ghz? :U

(#16093) sgergi válasza Stirbi (#16092) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem olyan 3GHZ környékét simán viszi, persze majd meglátjuk. :D

(#16094) Stirbi válasza sgergi (#16093) üzenetére


Stirbi
addikt

akkor mind akét általam emlitett lap 100% osan engedi a tuningot 340fsb ig?

(#16095) sgergi válasza Stirbi (#16094) üzenetére


sgergi
veterán

:K

(#16096) degu válasza sgergi (#16013) üzenetére


degu
senior tag

Koszi a valaszt,de most hadd legyen egy hulye kerdesem! :R
Ha a gep nincs bekapcsolva,akkor is van IP cim? /a modem kapja,ami be van kapcsolva?/
Vagy csak a mukodo,es netre kapcsolodo gep kap IP cimet?
Mi keri es kapja az IP-cimet?..Az oprendszer?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16097) sgergi válasza degu (#16096) üzenetére


sgergi
veterán

A netre való csatlakozáskor kér és kap a szolgátatótól. De nem igazán vágom a hálózati témákat, és lehet nem is minden netnél van így, nálam már egyszer volt ilyen probléma, akkor bejött. Egyébként ezért ajánlottam valamilyen hálózatokkal foglakozó topikot, vagy az azonnali kérdések óráját, ott is sok hálózati kérdés felmerül.

(#16098) degu válasza sgergi (#16097) üzenetére


degu
senior tag

O.K.!
Megyek halozni... :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16099) erdoke


erdoke
titán

Ha itt előbb járna valaki, mint a lap témájában: [link] THX

A legjobb aláírás a héten

(#16100) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Sziasztok!

Nem értek hozzá, ezért kérdezném, hogy egy jó hűtővel egy E2200-as procit meddig lehet húzni egy ASUS P5QL-E alaplapban?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.