Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) nat


nat
senior tag

5980hsz :F

(#6002) Jorus válasza nat (#6001) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mien procihoz, mien RAM-hoz, mien céllal? A felszereltségbeli különbségeket gondolom már nézted a gyártók honlapján, a chipsetek közötti különbségeket meg elég sok cikk, teszt kitárgyalta már.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6003) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!
Tegnap adtak egy gépet, hogy nézzem meg mi a baja, mert képet nem ad, csak hülye szirénázó hangot ad! Megnéztem az illesztőegységeket, minden megfelelően csatlakozik! A gép egy ABIT NF8-V lap, rajta AMD Sempron 2800+ proci, ATI 9550 videókarival!
Mit jelenthet ez a hülye hang? A könyve nincs meg!

BL

(#6004) Jorus válasza Boryszka (#6003) üzenetére


Jorus
nagyúr

Award BIOS füttyszótár.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6005) greatchaos válasza Jorus (#6004) üzenetére


greatchaos
addikt

csk, hogy a bioszfüttöket kiegészítsem a másik két gyártóéval is, hátha használt lehet venni:

Az AWARD BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

És itt a másik két nagy bios gyártóé:

Az AMI BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
1 rövid. Minden rendben.
2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
5 rövid. Hiba a központi processzorban.
6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
7 rövid. Hiba az alaplapban.
8 rövid. Hiba a videomemóriában.
9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.

A Phoenix BIOS jelzései:

1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.
1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.
1-2-1. Rossz az alaplap.
1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.
1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.
1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.
1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.
1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.
1-4-1. Rossz az alaplap.
1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.
1-4-3. A rendszer-timer hibája.
1-4-4. Hiba az I/O portnál.
3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.
3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.
3-1-4. Rossz az alaplap.
3-2-4. A billentyűzet hibája.
3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.
4-2-1. A timer hibája.
4-2-3. Az A20 vonal hibája.
4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.
4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.
4-3-4. Hiba a PC órájában.
4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.
4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.
4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során.

(#6006) Boryszka válasza Jorus (#6004) üzenetére


Boryszka
tag

Köszi! Megvan a hiba! A proci lesz az! De egyik napról a másikra ment tönkre! Megnézted, kitisztítottam, kivettem-betettem, de újra gondság van vele!

BL

(#6007) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Egy kis segítség kellene!

Van egy lapom, amihez kellene egy leírás (user manual), de nem találok hozzá.
A lapra a köv. van írva:
BVK2A Ver. 1.1

Googlival böngésztem, de nem találtam hozzá leírást, csak annyit tudtam kideríteni, hogy valami Procomp termék.

Tudna valaki egy angol (ne orosz, stb.) leírást ide linkelni?

(Drivert találtam hozzá, de nem az kell, hanem a lap leírása.)

(#6008) greatchaos válasza gabor128 (#6007) üzenetére


greatchaos
addikt

ezt találtam, hog yegyezik a két lap

Procomp BVK2A (=BioStar M7VKB) Apollo KT133(A)

ebből kiindulva, ez jó lehet

(#6009) PeL


PeL
addikt

Nah kicsit próbálgattam a gépet.

Most ott tartok hogy az 1. és a 3. slotban vannak RAM-ok. Így 1 GB van a gépben de először 333 MHz-nek látta a gép a két RAM-ot ezért BIOS-ban felhúztam 400-ra. így nincs Dual-Channel és eddig gond nélkül megy. Ha az 1. és 2. slotban van csak RAM akkor nem ad képet (dual-channel), ha az 1., 2., és 3. -ba is teszek akkor eljutok addig hogy bejelentkezik a gép, de a processzor típusának kijelzése után a RAM mennyiségét már nem írja ki hanem lefagy. Ugyanez van ha az 1. 3. és 4. slotban van RAM.

Továbbra is várom a tippeket, tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#6010) nat válasza PeL (#6009) üzenetére


nat
senior tag

szvsz a mhc ment ki

(#6011) nat válasza Jorus (#6002) üzenetére


nat
senior tag

e6600 proc.
2x1G geil/800
a felszereltség nem nagyon számit
inkább az érdekelne,hogy egy jól húzható 965 lap(ab9qgt) vagy a p35(ds3) a jobb

(#6012) gabor128 válasza greatchaos (#6008) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi a segítséget. Megnéztem a linket. Lehet, hogy a 2 lap tudásra azonos, de felépítésileg eltérőek. A lap igazából egy haveromé, aki úgy vette, de minden leírás nélkül.
A gép elején levő ledek, stb. helyes bekötését akartam megtudni. A linkelt leírásban pedig máshol vannak az elemek. Mindenesetre azért köszi, még én is nézelődök, hátha.
:D

Pel:
Öreg! Olvasd már el az alaplapod leírását! Nem rakhatod akármelyik slot-ba a memóriákat. Ennek meghatározott sorrendje van. Az sem mindegy, hogy a lapod milyen típusokat és sebességűeket tud fogadni. Ráadásul, ha dualban akarod használni, akkor ugyanolyan típusokat kell összeválogatni (ehhez a részhez annyira nem értek), de a gyártó biztos ad valami ötletet. Ez MIND le van írva!
Egyébként a dual channelos megoldás nem sokkal gyorsabb, mint a sima; és nem gyorsabb, mint a lap sebessége. Ezeknek nézz utána, ahogy én is!

[ Szerkesztve ]

(#6013) Detox!


Detox!
senior tag

Hali!

MSI K9VGM-V van egy ilyen deszkám, kezeli ez a 65nm-es X2 procikat? :F

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#6014) greatchaos válasza gabor128 (#6012) üzenetére


greatchaos
addikt

pedig direkt megnéztem, hogy az átalad írt lap igen hasonlít amit küldtem. jó, nem néztem meg mindient, de az atx elhelyezése, a biosz elem, a hátlap stillmet...

(#6015) gabor128 válasza greatchaos (#6014) üzenetére


gabor128
aktív tag

Most találtam egy oldalt, ahol Procomp lapokról van leírás. Gyorsan végignéztem a keresett típus-ét. Úgy néz ki a lap elrendezése olyan mint amit te találtál! Ezek szerint én emlékezek rosszul az elrendezésre.
Valószínű, hogy akkor jó lesz a laphoz. Probléma megoldva.
Köszi a segítséget!
:D

(#6016) greatchaos válasza gabor128 (#6015) üzenetére


greatchaos
addikt

a legelső hsz-be írtam, hogy egy ilyen leírást találtam:

Procomp BVK2A (=BioStar M7VKB) Apollo KT133(A)

tehát a két lap egy és ugyanaz

(#6017) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok, érdeklődnék, hogy egy ilyen alaplap:
asus P5G-MX integrált intel 950 vga-val - ez kb milyen nem integrált vga-nak felel meg?
köszi

One Ring to rule them all

(#6018) laragirl83 válasza LOTR (#6017) üzenetére


laragirl83
őstag

A 9600PRO és X1300X közé esik vhova... (1.6Gpixel/s)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#6019) greatchaos válasza LOTR (#6017) üzenetére


greatchaos
addikt

nagyon keveset várj tőle. mint egy 64 bites radeon 9600se

(#6020) greatchaos válasza laragirl83 (#6018) üzenetére


greatchaos
addikt

azért elég messze van a 9600pro-tól...

egy agyonhúzott 6150 magas ht.vel tud annyit, mint egy 9600pro (itt <600mhz-s gput-t értek, és ~13-400-s ht-t)

(#6021) PeL válasza nat (#6010) üzenetére


PeL
addikt

mi is ez az mhc pontosan ?

EDIT:

MHC = Memory Hub Controller szóval akkor alaplap ?

[ Szerkesztve ]

(#6022) PeL válasza gabor128 (#6012) üzenetére


PeL
addikt

Köszi, de egész eddig gond nélkül ment a rendszerem úgy 3/4 évig egészen tegnapig

(#6023) PeL válasza nat (#6010) üzenetére


PeL
addikt

Ja és AMD rendszerem van, ott nem a processzorban van a memória vezérlő ?

(#6024) Jorus válasza nat (#6011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindkét lap jól húzható, a P35 jobb, ha hosszútávra tervezel, plusz nem kell BIOS-t frissíteni, ha procit cserélsz. Egyébként mindkettő tud 450-500MHz körüli FSB-t, tehát nagyon nem tudsz mellényúlni egyikkel sem. Ettől függetlenül én a P35-öt venném.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6025) jano_77


jano_77
nagyúr

Lenne egy olyan problémám, bízom benne, hogy vki tud segíteni, hogy végre valahára összeraktam az új gépet és a winfos is felment, illetve pár progi is már!
A problem ott kezdődik, hogy mikor indul a gép - HDMI csatlakozáson - nincs boot képernyő, semmi jelet nem vesz az LCD tv egészen addig, míg a winfosos bejelentkező képernyő nem jön be!?!?!?

Miért van ez?!? Így még a BIOSba se tudok belépni :F :(

Köszi előre a segítséget

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6026) Maotun


Maotun
őstag

:R MI AZ A PCI LATENCY ? 1 - 31 között Most miért 8 auto beálítás melett.
Ez a régi lapomba 32, 64, 128 Mhz volt és PCI frekvencia megnevezése volt?
alaplap: DFI UT 790 FX főnix? biosz ?
eccerű eszemhez egyszerű választ pls! :R

(#6027) #65675776 válasza Maotun (#6026) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kettő nem keverendő. A PCI Latency a PCI busz adatátviteli késleltetése.

A PCI Clock meg az órajel. És kötve hiszem, hogy állíthattad volna akár csak 64MHz-re, pláne 128-ra. Sokkal inkább AGP apertúramemória volt az, az viszont MiB-ban.

jano_77: A többmonitoros üzemmódot a VGA driver kezeli. Az meg ugye OS alatt fut, szóval amíg az el nem indítja, addig csak és kizárólag az elsődleges kijelzőn fogsz látni bármit is.

(#6028) Maotun válasza #65675776 (#6027) üzenetére


Maotun
őstag

:R köszönöm , nos akkor ha 2 db pci eszköz fizikai kártya, Xfi van a gépembe akkor a 8 as alapérték változtatásával pld.: 1 re vagy 31 re mit változtatok, mit eredményezhet?
Azért érdeklödöm mert játék közbe fejhalgatóból érdekes felhangok, zavarok jönnek egér mozgatásakor :F Xfi nek ez eddig nem volt szokása .. füles másik gépen tisztán szól...
Asus A8R32 Mvp deluxe: ATI chipset ,CF, PCIe , volt az elöző deszka és ott volt lehetöség PCI Clock 32, 64, 128 ra
de most nem ez a lényeg nekem a 32 bőven jó de a latency 8 nem biztos ?
amatőrként előbb kérdezek aztán állítok :R
Már ezt is köszi mert megjártam már a lapom topikját, a ppu topikot is de érdemi választ ezidáig nem kaptam THx mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#6029) jano_77 válasza #65675776 (#6027) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezt nem igazán értem!?!
Nekem csak egy kijelzőm van a gépre csatlakoztatva!
A VGA drivereknél tényleg van elsődleges és másodlagos, de mindkettő ugyan az az LCD tv!?!

Továbbá arra lennék kíváncsi, hogy az alaplaphoz Driver lemezen miért nem találja meg a gép az SM busz driverét és az USB vezérlőjét?!?

Melyik USB csatlakozók a 2.0-sok, ezt honnan lehet tudni?!?
Mert rádugtam egy pendrivet aztán egy külső winyót és azt írta ki, hogy nagyobb sebességre is képes lenne, csak dugjam át egy 2.0-ás csatlakozóra?!?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6030) Dani_kp válasza Detox! (#6013) üzenetére


Dani_kp
őstag

hi.

link

Az alaplap tokozása AM2 (s940) akkor támogatja az AMD X2-es procikat :K

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#6031) #65675776 válasza Maotun (#6028) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alapértelmezésben a PCI Latency 32.

A PCI Clock értékei biztosan nem vettek fel olyan értéket, amit mondasz. Eleve csak 33 vagy 66MHz lehet a PCI órajele. Az valami más volt.

(#6032) Maotun válasza #65675776 (#6031) üzenetére


Maotun
őstag

Alapértelmezésben a PCI Latency 32. de akkor miért 1-31 ig van ez a biosban és alapon
miért 8 :Y

A PCI Clock értékei biztosan nem vettek fel olyan értéket, amit mondasz. :R
akkor rosszul emlékszen :R

(#6033) greatchaos válasza Dani_kp (#6030) üzenetére


greatchaos
addikt

támogatja, de oda is van írva

Compatible Processors: Athlon 64, Sempron, Athlon 64 FX, Athlon 64 X2

(#6034) Maotun válasza Maotun (#6032) üzenetére


Maotun
őstag

Tehát :
PCI Latency Timer (Per 8 clk) ......................... 8
ENTER után: Min= 0
Max=31???? 32.-öt nem lehet

(#6035) Maotun válasza greatchaos (#6033) üzenetére


Maotun
őstag

:R 6032, re 6034 re valamit mondani pls. mester :R

(#6036) Dani_kp válasza greatchaos (#6033) üzenetére


Dani_kp
őstag

tudom.... én is olvastam :)

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#6037) greatchaos válasza Dani_kp (#6036) üzenetére


greatchaos
addikt

sry, nem láttam, hogy te is válaszoltad... bocsi

(#6038) greatchaos válasza Maotun (#6035) üzenetére


greatchaos
addikt

alapvetően a kérdésed az, hogy zörejek vannak, az hogy a PCI Latency mit állít, abban nem tudnék érdemben hozzászólni. de szvsz a zörejek oka valamilyen elektromos zaj, amit a coolerek keltenek, vagy esetleg a füles kábele van közel a tápkábelhez

(#6039) 04ahgy válasza Maotun (#6035) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, figyeljetek kedves topiclakók, és olvassatok figyelmesen!

PCI Latency Timer: mint a nevében is van, a PCI latenciát, magyarul PCI késleltetést állítja be. A beállítás órajelekben történik. Jelentése: ott van az alaplapon több PCI slot, benne több kártya, de a buszra mindegyik párhuzamosan csatlakozik. tehát egyszerre csak egy írhat/olvashat (mint az IDE master/slave, csak itt kettőnél több eszköz van). Amennyi ez az említett PCI Latency Timer, annyi órajelig nem vehető el a kommunikáció joga az egyik slottól, ha már megkapta, még akkor sem, ha közben kér egy másik slot jogot.

A PCI Latency Timer beállítása egy kényes feladat, manapság azonban kezdi jelentőségét veszteni, a PCI busz visszaszorulásával.

Ha sok PCI kártya van, és alacsony a PCI latency, akkor egy kártya _lehet_, hogy kevesebb ideig kommunikál, de a másik is hamarabb megkapja a jogot. Persze hamarabb el is vesztheti. Ez egy igazságos rendszer, mert kisebb szeleteket egyenlőbben el lehet osztani, azonban ezáltal nagy lesz az adminisztrációs költség.

Ha magas a PCI latency, akkor egy eszköz sokáig (legfeljebb 255 órajelet) birtokolja a kommunikáció jogát, nem kell az adatfolyamot gyakran megszakítani, nincs sok adminisztrációs költség. De gondoljunk csak bele: mi történik, ha egy eszköz kapott jogot, és csak néhány órajelciklusnyi adatáramlást valósít meg? Akkor utána több tíz, vagy akár száz órajelciklusnyit üresen jár a busz, mert nem vehető el tőle a jog.

Ezért a kompromisszumos 32 beállítás.

Kiegészítés angolul nem tudó barátunk (Maotun) részére: A te eseted a következő.

PCI Latency Timer (Per 8 clk) ......................... 8
ENTER után: Min= 0
Max=31???? 32.-öt nem lehet

Megvastagítottam azt, ami nekünk érdekes. Azaz 8 clock! Amit te megadsz, szintén a PCI Latency, azonban nyolc órajeles egységekben megadva.
Tehát amit te beírsz oda, azt megszorozva 8-cal kapod a tényleges órajelszámot. És akkor már valóban csak 0-255 közötti értéket tudsz beállítani, természetesen csak modulo 8.
(Alapon pont 8 az érték nálad. 8*8 pedig 32 szokott lenni felénk.)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6040) Maotun válasza 04ahgy (#6039) üzenetére


Maotun
őstag

Végre valaki aki tud :R
És értem is amit mond :K
eddig csak sejtésem volt hogy 4 re kéne azt tenni, köszi
de mivel figyelmesen olvastam azért:
(Alapon pont 8 az érték nálad. 8*8 pedig 32 szokott lenni felénk.)
felénk meg a 4x8 a 32 :DD

(#6041) #65675776 válasza 04ahgy (#6039) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olvasni egyszerre is tudja a buszt minden rácsatlakoztatott eszköz. Csak az írás az, amit egyszerre csak egy eszköz végezhet.

(#6042) Maotun válasza 04ahgy (#6039) üzenetére


Maotun
őstag

"A specifikáció lehetővé teszi a PCI kártya automatikus hardver-konfigurálását, vagyis azt, hogy az üzembe helyezés során a periféria illesztőkártyája együttműködjön a rendszerrel, és meghatározza a megszakítás-beállításokat és a szoftveres alapértelmezéseket. Ez teszi lehetővé, hogy minden csatlakoztatott egység önmagát konfigurálja vagy a rendszer konfigurálja a bővítőkártyán tárolt információ segítségével. Így nincs szükség sem konfigurációs program futtatására, sem pedig kapcsolók állítgatására"
ezek szerint meg nem kell piszkálni :U .

(#6043) #65675776 válasza Maotun (#6042) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak vannak hw-ek, amelyek elég aggresszíven kezelik ezt a dolgot.

(#6044) Maotun válasza #65675776 (#6043) üzenetére


Maotun
őstag

:K a régi lapban is váltott magától 64 Mhz, re mikor betettem az xfi mellé ,, akkor jol emlékeztem 8x8 64, 32x 8 256 Mhz ig lehetett álítani a clock ot, frekvenciat, vagy latencyt, :U

(#6045) 04ahgy válasza Maotun (#6040) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Váááá... Igen. felénk is. :D

Csak épp azon gondolkodtam, hogy megemlítsem, hogy egyes A64 Abit lapoknál 64 az alapérték. És bennemaradt a fejemben a 8*8. de ezt már nem mosom le magamról. :O
Tehát a 8 is ugyanolyan jó alapértéknek. De a 4-gyel sem okozol semmi problémát. Sőt, talán a 4 jobb is, mert a hangkártyák tipikusan a kicsi adatcsomagokat szeretik jobban használni. A magas PCI latency például pont egy SCSI vezérlő és egy hangkártya együttes PCI buszon csücsülésekor a káros, épp azért, mert sokáig van üresen a busz, a SCSI meg kérné a sávszélességet...

daa-raa: köszi a kiigazításokat. Tőled a kritika is öröm. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6046) Maotun válasza 04ahgy (#6045) üzenetére


Maotun
őstag

és a 2 ? ha már ilyet is tud a deszka?
halvány sejtésem szerint PCI -os XFi felett eljárt az idő, 8 as látency melett pöcörgés a fülesben ... PPU elött ez nem volt, holnap kisérlet 2, 4, 6, 8, 16 latency melett.
Ha pöcörög eladom és USB .-s Xfi mod a megoldás :U

[ Szerkesztve ]

(#6047) 04ahgy válasza Maotun (#6044) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, az nem MHz!

Az órajel. A PCI busz az fixen 33MHz frekvenciájú! Azaz 33 millió váltás egy másodperc alatt.
A PCI Latency úgy is felfogható, hogy hányszor 1/33-ad mikroszekundumra (μs) birtokolhatja egy eszköz (daa-raa kiegészítésének köszönhetően immár csak írásra) a PCI buszt.

#6046: ne feledd, az adminisztrációs költség nő az érték csökkentésével!

A te alaplapodnál valószínűleg azért nem lehet egyenként állítani amúgy, csak nyolcasával, mert a számítástechnikában nem szeretjük a páratlan számokat. És azokat sem, amik nem oszthatók minimum jónéhány 2 hatvánnyal. :DDD

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6048) Maotun válasza 04ahgy (#6047) üzenetére


Maotun
őstag

A PCI Latency úgy is felfogható, hogy hányszor 1/33-ad mikroszekundumra (μs)
akkor 1 es latency melett is nézem majd.....
:R köszönöm neked és daa-raa mesternek a továbbképzést :R
Jó éjt nektek!

[ Szerkesztve ]

(#6049) 04ahgy válasza Maotun (#6046) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Ha pöcörög eladom és USB-s X-Fi a megoldás."

Hmmm. Még jó hogy leírtad a szándékaid... Érdemesnek tartom megjegyezni, hogy az USB kontroller nagy valószínűség szerint a PCI buszt gazdagítja, habár ennek érdemes lenne utánakukkantani, mert elég új az a lapkakészlet, amid van (AMD790FX).

Ráadásul ha USB-s tárolóeszközt szeretnél később, nagy sebességen használni, akkor azzal fog az X-Fi konkurrálni. :DDD

Sehogy sem jó ez a fránya számítástechnika, mi? ;] :P

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6050) DarchonX


DarchonX
csendes tag

hello mindenkinek!
lenne nekem egy olyan problémám hogy van egy ismerősöm akinek összeraktam egy gépet msi k9n neo-f v2-es deszkával és ment az szépen rendesen vistával is meg xp-vel is, de 2 nap múlva amikor bekapcsolja a gépet akkor eljut a vadászgépes képernyőig és ott meg áll és nem csinál semmit és éppen emiatt még a biosba se tudok belépni... próbáltam mindent, kicseréltem a winyót, a ramot, a procit nem, még az órajel-generátort is kiszedtem meg visszaraktam, de sehogysem akar csinálni semmit.....
most akor gyári hibás a lap vagy mi?
ha valaki tud nekem segíteni akkor azt megköszönném és privátban írjatok lécci mert nem mindig nézem a topicot!
előre is thx
:R :R :R

M2N-MX, AMD 3200+ - Freezer 64Pro, Leadtek 7600GT, 2x512 DDR2 800 Mhz, Raidmax Ninja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.