Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Borisz76 válasza ghostie (#5200) üzenetére


Borisz76
veterán

1.5 m-es távolságból egy 55"-os FHD TV-n néztem, teljes képernyőn.

Szerintem teljesen jó a felvétel !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5202) Gépötty válasza ghostie (#5200) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szia!
Ennyiért ajándék volt!
A látószög biztosan nincs 170 fok (az enyémnek 168, és mind a két A-oszlop alja látszik a képen), de ezt nem mondanám hátránynak, és előnynek sem. Jól jártál vele, és ez a lényeg!
Ja, a bele szerintem ugyanaz, mint a G1W-nek, az amúgy teljesen felesleges LED hiányzik az elejéről.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5203) Petyus87 válasza Gépötty (#5202) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Egyet értek!
Meglepődtem a felvétel láttán. Ennyi pénzért én is megvenném. Pedig nagyon háklis vagyok a minőségre, a sima HD kamerák felvételeinek nagy részére simán rámondom, hogy pocsék.
Mehet nyugodtan mindenki érte, aki kamera vásárláson gondolkodik. Garancia gondolom legalább 1 év van rá, szóval ár/érték arányban ajánlható.

(#5204) ghostie válasza Petyus87 (#5203) üzenetére


ghostie
tag

Sziasztok,

Köszönöm szépen a véleményeket. Úgy voltam vele, hogy ennyi pénzért maximum játszik vele a gyerek ha nem lesz használható autóban, de inkább megtartom :)
Garancia van rá persze, de most meg nem tudnám mondani, hogy 1 vagy 2 év.
Viszont azt tudni kell, hogy kiárusításos akcióban vettem, kb. 1,5 hete.
3 db volt a polcon, abból egyet elhoztam, szóval nem biztos, hogy van már belőle, bár még más Tescoban lehet nagyobb készlet.

Kérdeznék is valamit:
Egy tesztben azt olvastam, hogy a rendőrök nem szeretik ha a szélvédőre van rögzítve a kamera, és célszerű a visszapillantó tükör mögé tenni. Én ezt nagyon kényelmetlennek tartanám, most a szélvédő alsó részére középre raktam. Itt nekem nem takar be kb. semmit. Mennyire probléma ez a gyakorlatban?

Köszönöm

(#5205) Petyus87 válasza ghostie (#5204) üzenetére


Petyus87
aktív tag

A kamerát én is a visszapillantó mögé teszem, de nem a rendőrök miatt, hanem mert úgy fel tudom tenni, ha mondjuk beülsz az autóba, max a szivargyújtó kábelből tudnád megítélni, hogy kamera van a kocsiban, így a kilátást egyáltalán nem korlátozza. Biztos van rendőr amelyik nem szereti, de az legyen az egyéni szociális problémája. Nem tud vele mit csinálni...

(#5206) Calogero válasza ghostie (#5204) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem még sosem szóltak érte, pedig volt pár igazoltatásom.
Amúgy én is lent középen használom a kamerám.
Annyi pénzért tényleg jó vétel volt.
Én mindig rossz helyen vagyok rossz időben, soha nem tudok ilyen akciót kifogni. (most már mindennap bemegyek a TESCO-ba ;] )

(#5207) kismikis válasza ghostie (#5204) üzenetére


kismikis
tag

Nem mind arany, ami fénylik! Én is vettem és 1 percet működött. Amikor visszavittem, megnéztünk másik két darabot, hogy kicseréljük, de inkább a pénzt kértem, mert mindegyikről hiányzott az optikát védő gyári fólia (az egyikről a kijelzővédő fólia is) és itt-ott ujjnyomokat láttam. Elképzelhető, hogy ezek az olcsó darabok már nem bontatlanok, uram bocsá jártak már szervízben. Ezzel együtt megérheti az árát, ha kifox egy jó darabot. Sok szerencsét a cucchoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#5208) ghostie válasza kismikis (#5207) üzenetére


ghostie
tag

Szia,

Köszi az infót, majd résen leszek. Így visszagondolva nem emlékszem védő fóliákra, elképzelhető hogy ki volt már bontva, de ezt betudtam annak, hogy a boltban nézegették a vásárlók. Használati nyomok nem voltak rajta.

Ha valami baja lesz, legrosszabb esetben is visszaadják az árát és nem buktam semmit.

Üdv

(#5209) Gépötty válasza kismikis (#5207) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mit jelent, hogy egy percet működött?
Csak azért, mert ha ezt saját akkuról tudta, akkor az nagyon jó cucc volt!
Az akciós dolgok közt általában kiállított, csomagolássérült, tartozékhiányos darabokat lehet találni, félárért nem várhatod el, hogy előtted bontsák ki a szűz dobozból.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5210) bul07 válasza Gépötty (#5209) üzenetére


bul07
nagyúr

A Tesco tud érdekesen árazni, úgy értve félre árazni
Simán lehet hogy elárazták

Ilyen elárazásoknál ép milyen kedvem van dönt, hogy csak azért is a kiírt árért viszem vagy hagyom a fenébe
De ha ép kell az adott árú és spórolok jó pár ezret akkor nem hagyom magamat, Metro-ba ágynemű huzatot vettem így 3600Ft ár helyett 1600Ft-ért, jó pár éve (most az a minőségű ágynemű 5e Ft felett van)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5211) kenguru99 válasza bul07 (#5210) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nem árazták el. Kiárusításba került, 21.000.- volt az eredeti ára.

[ Szerkesztve ]

(#5212) Gépötty válasza bul07 (#5210) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ezt már én is megfigyeltem.
Pár éve vettem ÉCs (értékcsökkent) pultból csomagolássérült Bosch AeroTwin ablaktörlőt párban, 750(!) Ft-ért. Tudtam, hogy nem olcsó, de arra nem készültem, hogy egy tizes lenne a rendes ára. Ez volt eddig a csúcs, bár életem legszarabb ablaktörlői voltak. Mire visszamentem a többiért, valaki már felmarkolta az összeset, így sajnos nem én toltam fel őket a Vaterára ötezerért :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5213) kismikis válasza Gépötty (#5209) üzenetére


kismikis
tag

~8 óra hálózati töltés után a menüből beállítottam a szükséges dolgokat, levittem a kocsihoz rögzítettem, bedugtam a szivargyújtóba, elindítottam a motort. Itt kezdődött az egy perc. Motor indítás után minden szuper a kijelző szerint. DE! Mielőtt a kocsi megmozdult volna, a kijelző elsötétült, a led folyamatosan kéken világított. Próbálkoztam resettel, táppal, kártyával, semmi változás. A boltban sem tudtak életet lehelni bele, pedig ők is lelkesen próbálkoztak és töltőre is tették.
Concorde HD30-at használok nyolc hónapja, nem volt még gondom vele. Gondoltam Lark más néven (és újracsomagolva) ugyanaz, de nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Gépötty válasza kismikis (#5213) üzenetére


Gépötty
senior tag

Tényleg nem.
Több műszerésztől hallottam már, hogy ha valami nem döglik meg az első két hétben, akkor a garanciás idő többszörösét fogja futni. Kameráknál bekavar az akku, de általában a mechanikák mennek tönkre.
Az esetedben benne voltál a két hétben, van ilyen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5215) xigris válasza Gépötty (#5214) üzenetére


xigris
őstag

Sajna nekem eddig 2 ből 2 g1wh halt meg az első bírt 3 hónapot a 2. meg 1 hetet lassan kezdem unni :K

(#5216) cigam válasza xigris (#5215) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A Concorde HD30 jobban bírja, vagy csak kevesebb van belőle, és ezért kevesebb hal meg?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5217) Moleman válasza xigris (#5215) üzenetére


Moleman
addikt

13 hónap és 10 ezer km után a G1W-m még mindig hibátlan. :)

(#5218) Gépötty válasza Moleman (#5217) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem az a becsípődésem, hogy az akku miatt halnak meg. Gondolom, több beszállító is van, és ha olyat fogsz ki, beszopod.
Persze mindezt anélkül mondom, hogy egyet is a kezembe fogtam volna, így akármi is lehet, csak gyártottam egy lehetőséget.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5219) kismikis válasza Gépötty (#5218) üzenetére


kismikis
tag

Nekem meg az cseszi a csőröm a fényképezőgépek kellemesen alacsony árait elnézve, hogy mekkora kaszálás folyik a az autós és az akciókamerák piacán. Tehetnének autós opciót a fotómasinák szoftverébe. Monnyuk azt már nem merném az ablakban hagyni a Vaskapu utcában.

(#5220) TaaT válasza kismikis (#5219) üzenetére


TaaT
veterán

"a fényképezőgépek kellemesen alacsony árait elnézve, hogy mekkora kaszálás folyik a az autós és az akciókamerák piacán."

A hagyományos (kompakt) fényképezőgépek iránt csökken a kereslet, az autós kamerák iránt meg nő. Gondolom ez is közre játszik. :)

Give them hell Ukraine!

(#5221) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Azt csak én érzem úgy, hogy a nagy látószögű kameráknál 16:9 helyett 21:9, vagy még szélesebb képarány jobb lenne?
Csak mert minek felvenni az égboltot meg a műszerfalat? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5222) TaaT válasza -=RelakS=- (#5221) üzenetére


TaaT
veterán

Én is imádom a 21:9-et :K

Give them hell Ukraine!

(#5223) Moleman válasza -=RelakS=- (#5221) üzenetére


Moleman
addikt

Jól érzed, a mini 0806 tudja is.

(#5219) kismikis
Én a G1W előtt egy 2009-es kompakt fényképezővel kameráztam, 20 percenként manuálisan elindítva... 480p-ben rögzített, de a felbontástól eltekintve sem közelítette meg a G1W minőségét. Nem tudom, hogy a maiak mennyivel tudnak többet.

(#5224) Gépötty válasza kismikis (#5219) üzenetére


Gépötty
senior tag

Teljesen más felhasználási terület: fényképezőgép valamennyi videófunkcióval vs. videokamera, ami valamilyen minőségben tud állóképet is csinálni.
Egymásnak ellentmondó, de legalábbis nehezen egyeztethető követelményeket kellene összehozni, gondolj csak a látószögre: egy átlagos fényképezőgép látószöge a legszélesebb állásban 70-90 fok. Autós kameráknál az ideális az én véleményem szerint a 140 fok, de 120-tól 170 fokig mindennel találkozhatsz. Nyilván mindent meg lehet oldani, de a végén kijönne egy olyan tárgy, ami semmire nem jó igazán, de legalább drága, úgyhogy nem is kell senkinek.
Te olyan sportkocsit akarsz építeni, amivel napi rendszerességgel el lehet vinni a gyereket bölcsibe, és befér egy kanapé meg egy szekrénysor.

(#5221) -=RelakS=-
+1
Alig várom, hogy valamelyik gyártó kidobjon egy olyan szenzort, ami kétszer ilyen széles, és fele - kétharmad ekkora magas képet ad. Királyság lenne, csak nem tudom, erre megéri-e felhúzni egy gyártósort.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5225) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Olyasmi kamerát tudtok, vagy létezik e egyáltalán, ami álló helyzetben, mondjuk parkolóban, akkor készít felvételeket, ha mondjuk mozgás van az autó körül?
Esetleg ugyanez úgy, hogy egy hátsó kamerát is kezel közben?
Természetesen vezetés közben normál módon, az utat rögzítve működne.

(Esetleg, ha a mozgásérzékelés nem, de egy folyamatos rögzítés mehet közben, viszont az átfedésre cirka 13 óra kellene, tehát kell bele egy nagy kártya, mondjuk 64gig, amit meg is eszik)

Valamint szeretnék egy rövid véleményt hallani a dual lens előnyeiről, esetleg hátrányairól.

EZT a kamerát néztem ki magamnak, de beismerem, anélkül, hogy bárminek utána jártam volna. (igen, látom, közben addig hezitáltam, hogy elfogyott :B de tuti lehet kapni máshol is)

A nagy látószög, és a hátsó lencse főleg a parkoló mód miatt lenne fontos. (Melóhelyen sok a köcsög, többen jártak már úgy, hogy kaptak dekorcsíkot estére, természetesen kéretlenül.)

Ezeken felül természetesen szeretnék egy jó/kiváló minőségű fedélzeti kamerát kapni, a szokásos funkciókkal.

Köszi az esetleges válaszokat :)

(#5226) Gépötty válasza #48613632 (#5225) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szia!
Ez a kétkamerás dolog pont arra való, amiről most beszéltünk: duplájára nő a kép szélessége. Elvben. Merthogy ami felvételeket eddig láttam ilyen kamerákból kijönni, mind borzasztóak voltak. Ne bánd, hogy elfogyott.
Az álló helyzetben kamerázás kis ügyeskedéssel megoldható, a mozgásérzékelés pocsék, inkább felejtős. A nagy kártyaméret erősen leszűkíti a lehetőségeid, gyakorlatilag a mini 0806 az, ami hirtelen eszembe jut, hogy megfelelhet az igényeidnek, abba két 64GB méretű kártyát tolhatsz.
Hátra külön kamerát szoktam ajánlani, de nemrég felmerült itt kétkamerás rendszer, aminek a hátsó kamerája is tisztességes képet ad. Nyilván zsebbenyúlás nélkül nem úszod meg, de gondolom ezt sejtetted.
Ha a parkolóban vannak ilyen jellegű problémák, és minden egyéb felhasználás csak mellékes, nem lehetne azt bekamerázni, esetleg szétdobva a költségeket?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5227) #48613632 válasza Gépötty (#5226) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia!

Köszi a gyors választ. :R

Először a parkolóról.
Van kamera, egy biztonsági cég üzemelteti, sajnos azonban a felvételt nem rögzíti, illetve a biztonsági cég nem vállal semmilyen felelősséget az autóban hagyott tárgyakért, illetve a gépjárműben keletkezett esetleges károkért sem. Magyarán, mintha ott sem lennének. :(

A kamera egy sötétített dome-n keresztül operál, nem lehet látni, hogy éppen kire, vagy merre néz, de eddig még nem fogtak el tettest, bár az igaz, nem is fordul elő sűrűn probléma. Talán évente 2-3 alkalommal.

Ez a Mini0806 nem tűnik rossz cuccnak, viszont, ha jól értem, akkor ebből kell 2db, mivel nincs hátsó kamera csatlakoztatási lehetőség.
Van viszont mozgásdetektor*, ami nem tudom, hogy hogyan működik, ilkletve ad e értékelhető eredményt, viszont a látószög kicsi, mivel nem fér bele az A oszlop, így tulajdonképpen, a jármű - sejthetőleg - megközelíthető anélkül, hogy a kamera látószögébe esne?

* Illetve nem is mozgásdetektor lesz az, hanem impact detector, azaz a G-sensor érzékelése esetén léphet működésbe?
"If the camera detects impact to the vehicle, it records a higher resolution, thirty second clip, and saves the segment from being overwritten."

Mondjuk nem feltétlenül kap ütést az autó, ha egy kulccsal végighúzzák a kasznit, itt meg esetleg ez lehet a gond. :(

Esetleg számít az, hogy van egy Pioneer AVH-X3600DAB audio fejegység a kocsiban, amihez lehet tolatókamerát kötni? :F (Pillanatnyilag még nincs bekötve sajnos, de nem is hiszem, hogy ez megoldható lenne, bár ki tudja?)

[ Szerkesztve ]

(#5228) #48613632


#48613632
törölt tag

Ez viszont azért odaver a látószöggel rendesen - no meg az árral is :DDD

Az előző témához kapcsolódva viszont, kérhetnék egy gyors értékelést ERRŐL?

Ami fontos lehet, az a Novatec NT96650, nagy látószög, motion detection, illetve parking monitoring. (fogalmam sincs, mi a különbség a kettő között) Valamint FullHD 1080p@30fps, h264, és HDMI. Mindez 7000 forint körüli áron, postával.
Ebből azért könnyebben veszek kettőt, ha érdemes rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#5229) #48613632 válasza #48613632 (#5228) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, a LINK meg lemaradt, sorry, így már csak ide tudom bebiggyeszteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#5230) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Azoktól kérdezném akiknél sok kamera megfordult már.

Melyik az kamera amire mindenki azt mondja, hogy a "legjobb képpel" rendelkezik ?

Ár nem számít :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5231) -=RelakS=- válasza Gépötty (#5224) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem feltétlenül kell hozzá ilyen szenzor, elég az, ha a szoftver a megfelelő képarányt menti.

Azt nem tudom, miért nem találták még ki, hogy négyzet alakú legyen a szenzor, így bármely állásban lehet azonos felbontású vízszintes videót/képet, vagy pont hogy függőleges képet csinálni :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5232) -=RelakS=- válasza #48613632 (#5227) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom, vandált akarsz fogni.

Ezért nem fogsz autós kamerával

Angol tudás előny

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5233) rover45


rover45
senior tag

Srácok, azt tudom, hogy Ausztriában és Svájcban nem díjazzák a kamerát az autóban (vagyis díjazzák is, elég rendesen $$$), de mi a helyzet Horvátországban? Van erről valakinek infója?

(#5234) cigam válasza #48613632 (#5228) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

motion detection, illetve parking monitoring. (fogalmam sincs, mi a különbség a kettő között)

- motion detection: A képtartalom változását észleli, és elindítja a felvételt.

-parking monitoring: Drasztikusan lecsökkenti a másodpercenként rögzített képkockák számát . Így spórol a hellyel, de folyamatosan rögzít. pl.[link], [link]

Amúgy ezek a kamerák előre/hátra néznek. Hogyan gondoltad, hogy felveszi azt, mi történik a kocsi oldalával?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5235) #48613632 válasza -=RelakS=- (#5232) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi a linket, angollal nincs gond, kint élek pár éve ;)
Pár észrevételem volna a videóval kapcsolatban, nem szakértőként, természetesen.
(Az elején dumálós részt átugrottam, illetve csak a típusra vonatkozó utalást kerestem ki)

Ez egy Sony HDR AS10 action camera, ami nem dashboard camera, így ez inkább egy go-pro kategória, annak ellenére, hogy autóba szerelhető. Erre utal pl a hozzá kapható vízhatlan tok ... stb. Így kicsit fura nekem, hogy az ember pont egy ilyen cuccot rakott be a videóba, tesztelésre. (Amúgy sem vennék Sony-t)

Az áramellátással kapcsolatban csak annyit, hogy nálam a szivargyújtó működik kulcs nélkül is. Azt nem tudom, hogy ez gyári ficsör e, vagy utólagos garázsbuher, tehát a táppal nem lenne gond.

A kamera reakcióideje, - az alvó állapotból ébredésre gondolok, - valóban hagy némi kívánnivalót maga után, de erre megoldás lehet a nagy kártyák kezelése. Így ugye mehet folyamatos működéssel, akár alacsonyabb felbontással is. (720p)
Plusz ugye azért azt is tegyük hozzá, hogy a vandálok nagy többsége erősen hezitál, mielőtt meglépi, amit meg akar. Így, a kamerának is van ideje ébredni ...

A függőleges látószög is gondot okozhat, erre még nem tudok megoldást, hacsak nem a ruházat. Ugyanakkor vegyük figyelembe azt is, hogy ez a Toyota IQ elég csapott motorháztetővel rendelkezik, így a vandál, a kamerához elég közel halad el. A legtöbb autó viszont rendelkezik normális motortérrel, így az enyém is. (Merc CL203)

Szerintem tehát, az én autóm előtt elhaladva simán látszana a pali deréktől felfelé, a feje búbjáig.
A hátsó kamera esetében persze fent áll ugyanez a probléma, hiszen "facelift" elrendezésű a kaszni, azaz az enyém hátul rövid. (persze itt is tehetem a kamerát felülre, de akkor nagyon zavaró lenne a hátrafelé kilátásban)
De talán ez sem jelent gondot, mivel a parkoló 6 hosszabb sorból áll, melyek 2-2-2 elrendezésben vannak, azaz egy sor voltaképp kettő, egy első, és egy hátsó sorból állnak, melyek között nincs közlekedő járat. (A kettes sorok között viszont van)
Én, mivel a műszakom fél órával előbb kezdődik, mint másoké, mindíg találok helyet az első sorban, ami ráadásul a parkoló bejárata felől közvetlenül közelíthető meg, tehát jó esélyem van a szemből támadásra.

Végszóként annyit, hogy tényleg nem okoskodni akarok, de nekem egy kicsit úgy tűnik, hogy ez a videos ürge szándékosan degradálja a kamerákat, és állítja be alkalmatlannak a feladatra.
Ha nem értetek egyet, tisztelettel meghallgatnám a véleményeteket az ügyben, és meg egyszer köszönöm a hozzászólásokat. :)

cigam
Eredetileg, az első linkemben egy 360 fokos kamera volt, amiről Gépötty szaktárs, érthető okok miatt, lebeszélt.
De továbbra is fontos a nagy látószög, illetve csak jó lenne. Mondjuk annyira nagy, hogy azért az A oszlop mögé lásson valamennyire. De ha megnézed a parkoló elrendezését, akkor láthatod, hogy a kocsim nem közelíthető meg anélkül, hogy az orr-rész előtt el ne haladjon a tettes. Kivéve persze akkor, ha nem áll mellettem autó.

[ Szerkesztve ]

(#5236) -=RelakS=- válasza #48613632 (#5235) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az tény, hogy "timelapse" módot nem próbált, pedig folyamatos táppal lehet, pont elkapná a "vandált" :D

Az meg, hogy a te kocsidban nem kapcsol ki a szivargyújtó ... amíg nem láttam Techmoan videóit, nem is tudtam, hogy létezik ilyen fícsör :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5237) #48613632 válasza -=RelakS=- (#5236) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem a rádió is megy kulcs nélkül :C

szerk: Elgondolkozva a dolgon, valahová a fényszórók vonalára kell/lehet kötni az ilyesmi rendszereket. Mivel a szivargyula is 12V, ezért nem gondolom, hogy túl nagy probléma, és az a vonal minimum 40W biztikkel kell, hogy rendelkezzen. Tehát elvi megoldásnak tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5238) cigam válasza #48613632 (#5235) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hiába látszódna elötte / mögötte. Nem fogod abból soha megtudni, hogy csak elment a kocsid mellett, vagy meg is karcolta. Az hogy vki megáll a kocsi elött "hezitálni" nem jelent semmit. Lehet csak vár valakire, és pont a kocsid "látóterében" ácsorog. Tehát amíg az akcíóról nincs felvételed, nem bizonyíték, és a bíróságon sem feltétlen veszik figyelembe.

Azt a "360 fok"ot gondold át még egyszer. Két előre néző optikávál jó esetben 180 fokot fedsz le. Hiába van ugyanilyen 180 fokos optika hátul, a kettő között nem lát semmit.

Annyit tudsz csinálni, hogy ismerőssel mindég egymással szemben parkoltok, és egymás autóját filmezitek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5239) #48613632 válasza cigam (#5238) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem is akarok a bíróságra menni egy ilyen bizonyítékkal, ám van pár kollégám, aki "harapna" az ügyre. Én nem akarok perelni senkit, ha ilyesmi előfordul, ám a tettes kocsija valszeg darabokra hullana. És az a véleményem, hogy be is csuknák a szemüket az esetleges tanuk.

Ja igen, tudom, hogy a 360 fok rendelkezik holttérrel, ám nekem bőven elég, ha valaki megközelíti, és az látszódik. Oldalról ugyanis nem tud jönni, a parkoló elrendezés miatt.
Teljesen feleslegesen meg minek ácsorogna a kocsim mellett, ha az övé máshol van?
Plusz, szerintem hang is hallatszana, ha végighúzna egy slusszkulcsot.
Ráadásul, ha más nem közelíti meg a kocsit, csak a tettes, akkor kizárásos alapon is megvan, nem? ;)

Ezzel együt, ha így sem sikerülne elkapni a tettest, annyiból megnyugodnék, hogy én megtettem mindent.
Jelenleg egy olyan kamerát keresek, ami alkalmas erre a feladatra IS!

De bízom benne, hogy erre a ficsörre soha nem lesz szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#5240) Gépötty válasza #48613632 (#5228) üzenetére


Gépötty
senior tag

Akarok ilyen Garmint! Ezek szerint mégiscsak van olyan ikerkamerás dolog, ami jó!
Ez a kis gyösz hétezerért lehet jó vétel is, ha tudja a ráírtakat, illetve átverés, ha csak egy fHD-re interpolált 720p videót köp ki magából. Nem ismerem, passzolom.

(#5230) Borisz76
Például a mini 0806. Illetve az ambarella A7-es procija a legjobb ma képméret- és minőség téren, de ugye az is számít, milyen szenzorral, és optikával építik össze. Akciókamerából a 4k-s GoProt mondanám.

(#5231) -=RelakS=-
Nem feltétlenül kell hozzá ilyen szenzor, elég az, ha a szoftver a megfelelő képarányt menti.
Az csak képkivágás, a meglévő pixelek felhasználása nélkül. Helytakarékosságra végülis jó, de én arra gondoltam, hogy a szenzor tudjon nagyobb szélességet. Most, hogy jobban belegondolok, számtalan létező képérzékelő van, ami alkalmas lenne a feladatra, és pont ahogy mondod, képkivágással. lehetne akár 4000p széles is a kép, míg a magassága megmaradna pl. a FullHD 1080 pixele. Azért kellene bőven ehhez is fejleszteni, mivel egyrészt a szenzornak is alkalmasnak kell lenni a feladatra, a procinak is fel kell tudni dolgozni a kapott információt (ez lenne talán a legkönnyebb), illetve az optikának is ki kell tudni rajzolni a képet a képérzékelő teljes felületén.
Visszatérve az elképzelésedre, egy FHD felvételből kivágott, 1920x800, vagy A7-tel 2304x800 felbontású videó is alkalmas lehet a feladatra, lecsökkentve ezzel a tárhely iránti igényt.
(#5232) -=RelakS=-
Basszus, miért nem láttam én ezt eddig? Páran már megkerestek hasonló problémával, kevesebbet kellett volna magyaráznom, ha elküldöm a linket.

(#5238) cigam
Két előre néző optikávál jó esetben 180 fokot fedsz le.
Az egyik kamerám 168, a másik 178 fokot lát. Ha simán összeadjuk a kettőt, az majdnem lefedi a teljes kört (persze ez nem ilyen egyszerű, nem lehet mechanikusan összeadni a látószögeket, és ahogy céloztál rá, egy pontba telepíteni az érzékelőiket).
Három darab 160-170 fokos kamerával azonban már biztonsággal, jó átfedéssel megfigyelhető az egész látótér, és akkor a képszéli torzulások, homályosodás is elfogadható mértékűre csökkenthető.
Csak a fizikai elhelyezésüket nem tudod megoldani jól.
Esetleg venni kell a Google-től egy leselejtezett StreetView-gyártó készüléket :D
De az ismerőssel egymással szemben állás ha nem is mindig megvalósítható, de jó ötlet!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5241) -=RelakS=- válasza Gépötty (#5240) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, kifejezetten arra gondoltam, hogy míg a kamera többi funkciója megmarad, addig "dashcam" módban lehetne takarékoskodni a hellyel. Action cam módban meg felvehetne mindent, amit tud az érzékelő, úgyis rángatod a fejed gazdagon (sisakra szerelést feltételezve)

Amúgy ajánlott végigrágni Techmoan videóit. Lehet, hogy nem a legszakszerűbb teszteket csinálja, de ha más nem, érdekességbe belebotlik az ember :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5242) TaaT válasza Borisz76 (#5230) üzenetére


TaaT
veterán

Itt érdemes szétnézni, sokkal több kamera fordul meg a kezeik között mint nálunk bárkinél. :) dashcamtalk

Give them hell Ukraine!

(#5243) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

TaaT elfeledte belinkelni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5244) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Első hátsó kamerás, kijelző nélküli rendszerből milyet érdemes venni?
Ez elég jónak néz ki, cserébe nem olcsó :)
Erről van véleményetek?

Üdv!

http://totesz.myminicity.com/

(#5245) lohn válasza Kronk (#5244) üzenetére


lohn
tag

Gege71 ruházott be egy ilyenre nemrég

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#5246) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben egy kétkamerás rendszer hátsó kamerája kompakt módon, a berendezésbe van beépítve, tehát nincs konkrétan hátravezetve, abban az esetben is alkalmas a hátsó forgalom megfigyelésére, és rögzítésére, vagy az inkább az utastérre van kitalálva?

Köszi a válaszokat :)

(#5247) cigam válasza #48613632 (#5246) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Szerinted? :W

Ha az első szélvédőre cuppantod, a visszafele néző kamera az utasteret látja, vagy a hátsó ablakon kukucskál kifele?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5248) #48613632 válasza cigam (#5247) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem?
Szerintem az van, hogy jó pár kamerát reklámoznak compact hátsó kamerával, ám a promociós fotókon, természetesen, a hátsó forgalom látszik. Így gondoltam, inkább megkérdezem.

(#5249) TaaT válasza cigam (#5243) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#5250) TaaT válasza #48613632 (#5248) üzenetére


TaaT
veterán

Ennyit látsz a hátsó forgalomból :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.