Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) TaaT válasza Gépötty (#5050) üzenetére


TaaT
veterán

"A kondi másodpercekre elegendő a működéshez."

Az enyémbe még annyira sem, be se kapcsol ha nincs valamire rádugva. Ha PC-re dugom akkor kiírja hogy low battery, közben az aksi ikonban egy piros X van. :)

Give them hell Ukraine!

(#5052) Arti1 válasza Gépötty (#5050) üzenetére


Arti1
aktív tag

Na erre az automatikus bekapcsolásra nem is gondoltam... Azon gondolkodtam, hogy lehetne elkerülni, hogy végig kelljen vezetni a kocsiban a villanyt a kamerának, de így nem úszom meg a kábelezést :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5053) Arti1 válasza TaaT (#5051) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha leállítom a kocsit, érzi, és pont van annyi erő még a kondiban, hogy leállítja magát automatikusan, vagy nekem kell kikapcsolni?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5054) Arti1


Arti1
aktív tag

Ezeknek a kameráknak az elején a led csak infra led, ugye? Nem világít pirosan, mint a felvétel jelző led? Mikor rátaláltam a fórumra, előtte egy sedan-ban hátul a kalaptartón figyelt engem egy kamera, de rendes kézi kamerának tűnt, világító piros leddel. Vagy lehet, hogy csak egy kamu kamera volt elrettentésnek?
Ebay-en car camera-ra rákeresve kidob egy csomó "kamera az autóban" matricát. Itthon nem kell jelezni, hogy felveszek? Bár amekkorák azok a matricák, másik autóból nehéz lenne észrevenni, gyalogost meg úgysem érdekli...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5055) havri1 válasza Arti1 (#5054) üzenetére


havri1
félisten

Sima hagyományos fehéren világfító led van benne, nem IR, kamu.
Lófaszt sem ér.

havri

(#5056) Laca1212


Laca1212
őstag

Ki hogy használja a kamerát, hogy érdemes? Mozgásérzékelés vagy állandó felvétel?
Ugye ha nincs táp, azaz áll a kocsi parkolóban, akkor a mozgásérzékelés nem sokat ér... Ha meg van táp, autó gurul, akkor van értelme a mozgásérzékelésnek? Ugyan az mintha állandó felvétellel menne, hisz mindig mozog az autó. Nem? :D

(#5057) fant0mi válasza Laca1212 (#5056) üzenetére


fant0mi
addikt

A mozgaserzekelest kikapcsoltam.
Gyujtasra bekapcsol es indul a felvetel. Ha lekapcsolom a gyujtast, a sajat akkujarol meg felvesz par masodpercet es automatan kikapcsol.

(#5058) Laca1212 válasza fant0mi (#5057) üzenetére


Laca1212
őstag

Én is erre gondoltam.

Más:
Telepíteném a kamerához adott cd-n lévő GPS Playert és ezt kapom:

Telepítés nem sikerül. Mi lehet a gond? W7-re raknám fel.

(#5059) TaaT válasza Laca1212 (#5058) üzenetére


TaaT
veterán

Próbáld ki a registratorviewert.

Give them hell Ukraine!

(#5060) TaaT válasza Laca1212 (#5056) üzenetére


TaaT
veterán

A mozgásérzékelő nekem bezavart korábban, inkább nem használom.

Arti1: Nekem automatikusan kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#5061) cigam válasza TaaT (#5011) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kipróbáltad az alulról kitakarást? Mi lett a tükröződéssel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5062) Gépötty válasza Laca1212 (#5056) üzenetére


Gépötty
senior tag

A mozgásérzékelés arra lenne jó, ha álló helyzetben hagyod bekapcsolva a kamerát (feltételezi, hogy van olyan áramforrás, ami táplálja közben, pl. szivargyújtó aljzat, ami gyújtás nélkül is működik). Mondjuk éjszakára, vagy egy üzletbe beszaladva bekapcsolva hagyod aktív mozgásérzékelővel, ő pedig csak akkor rögzít, ha változást érzékel a képen. Figyelem! Áramot mindenképp vesz fel, csak nem ír fölöslegesen a kártyára.
Egyszer eszembe jut, ki is próbálom.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5063) havri1 válasza Gépötty (#5062) üzenetére


havri1
félisten

Lassan reagál. Én kipróbáltam, volt, hogy nem is rögzítette, hoyg átmentem előtte, csak a visszafelét. És azt is későn, és utána 3 percig (adott ciklus) vett mindent.

havri

(#5064) fant0mi válasza Gépötty (#5062) üzenetére


fant0mi
addikt

Sosem tudtam, pontosan mit takar, s nem is olvastam utana. Azt hittem, a beepitett g-szenzor alapjan azt allapitja meg, hogy mozog e a kocsi.

(#5065) Gépötty válasza havri1 (#5063) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ahogy várható. Legalábbis én sem várok mást, ezért nem próbáltam eddig. De egy kísérletet megérne.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5066) Arti1


Arti1
aktív tag

Na, eldőlt, megtörtént. G1W-CB, Gearbest [link]
Kuponnal 43,99 USD, (kupon nélkül 44,99 :)) ) Kupon kód: G1WCB, nagyon ötletesen :)
Kíváncsi vagyok, mire ér majd ide... szerencsére a piros-fekete memóriakártyát bele már előre megrendeltem :)
Szerk: Ja igen, Netherland post +0,15$, így 44,14 lett végül

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5067) TaaT válasza cigam (#5061) üzenetére


TaaT
veterán

A kitakarást nem próbáltam ki. Ellenben néztem pár felvételt youtube-on, ez sajnos a kamera sajátossága, Techmoan is megmondta hogy majd rak rá polárszűrőt.

Mintha a G1W-ben lenne szűrő alapból. A118C G1W

Give them hell Ukraine!

(#5068) Copilot64 válasza Arti1 (#5066) üzenetére


Copilot64
tag

Szia!

Látom, jó volt a tanácsom. :-) Nekem majdnem napra pontosan 3 hét alatt ért ide.

(#5069) Laca1212 válasza Gépötty (#5062) üzenetére


Laca1212
őstag

Max egy Power Bank-ra rá lehet dugni ilyen esetben...

(#5059) TaaT:
Köszi! Megpróbálom.

(#5070) Arti1 válasza Laca1212 (#5069) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ugye hogy powerbank :DDD

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5071) JJ hunter válasza Laca1212 (#5056) üzenetére


JJ hunter
aktív tag

Szia,

én kivettem a mozgásérzékelést. Csak bezavart. Szétbombázta apró pár mp-es file-okra az utamat, ezt írtam is ide.

Erre a hibára és válaszra megvan a megoldás:)
Rosszul emlékeztem, és be volt kapcsolva a motion detection. Menet közben ugye több kisebb szeletet hagyott felvétel gyanánt, és időben is voltak kimaradások. Be volt kapcsolva a motion detection...ez volt a hiba, bár nem teljesen értem. Menet közben valamiért úgy érzékelte, hogy nincs mozgás :Y :D Tehát kikapcsoltam a mozgásérzékelést, és minden tökéletes :C Kártyát se kellett cserélnem. Az 5 perces szeletek 4-500 mega között mozognak standard. Az egyiknek vége, akkor a következő az előző vége előtti 2-3 mp-től kedzi az új szeletet, nincs hiányzó idő...öröm és bódottá van :DD :DD

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#5072) TaaT válasza JJ hunter (#5071) üzenetére


TaaT
veterán

"Menet közben valamiért úgy érzékelte, hogy nincs mozgás"

Ez így van sajnos.

Give them hell Ukraine!

(#5073) Gépötty válasza Laca1212 (#5069) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szükségtelen, ha van ilyen gombod:

:)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5074) Gépötty válasza JJ hunter (#5071) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ez is teljesen érthető és megmagyarázható a technológiával:
A képérzékelő képpontjairól levett jel szintje sosem állandó. A környezeti világítás változásai (ezek lehetnek felhők, vagy egy közeli fa még akkor is, ha nem is látszik a képen, de a nagy felülete miatt az utca megvilágításába a róla visszaverődő fény miatt jelentősen beleszól), na és az erősítésből adódó zaj (ami ezeknél az olcsó alkatrészekből építkező rendszereknél igen jelentős), együtt folyamatosan változó tartalmú képet hoznak létre. Ez azt jelenti, hogy sosem állna le a felvétel magától ha abszolút nyugalmi állapotra várnánk. Mivel nem akarjuk az elvonuló felhőket, távolban guruló autókat nézegetni, és a szomszéd macskájára sem feltétlen vagyunk kíváncsiak amikor három házzal előttünk átballag az úton, erre fölösleges indítani. Kell tehát egy küszöbérték, amire azt mondjuk, ennyi mozgást még engedünk, de ezt átlépve viszont rögzíteni kezd a kamera. Mivel képpontokon keresztül tudjuk a változásokat érzékelni, különböző szempontokat kell figyelembe venni, mit tekinthetünk később rögzítésre érdemesnek. Ha van mondjuk ezer, az előző kiolvasáshoz képest megváltozott tartalmú képpontunk egyenletesen elterítve a képérzékelő teljes felületén, az lehet felhő, vagy egyszerű zaj. Ha ugyanennyi képpont egy csoportban változik meg, ott valami mozog. Ezt kellene valahogy belőni, figyelve csoportot, mennyiséget, mindezt körülbelül ötmillió képpont tartalmát egyszerre figyelve, ami már hardveresen sem könnyű. Ugye, hogy nem is olyan egyszerű leprogramozni, mit tekintsen felvételre alkalmasnak a kamera? :)
Nem is sikerült tökéletesen megugrani a feladatot a tervezőknek, de szerintem abba az összegbe, amit a kameráért kérnek, nem is fér bele ennél nagyobb igyekezet.
Amúgy a fixen telepített biztonsági megfigyelő rendszerekben pont ilyen szoftveralapú mozgásérzékelő algoritmusokat használnak, csak feltehetőleg azok bonyolultabbak, és jobban működnek.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5075) Laca1212 válasza Gépötty (#5073) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez mi is pontosan?

(#5076) Laca1212


Laca1212
őstag

Rögzítési intervallumnál hány percesre érdemes állítani? Mi van akkor ha a "ki" opció van kiválasztva? Akkor veszi folyamatosan korlátlanul?

(#5077) TaaT válasza Laca1212 (#5076) üzenetére


TaaT
veterán

Én mindig az elérhető leghosszabbra állítom, ez 3 vagy 5perc.

Nem korlátlanul, amit a kártya mérete és formázása enged.

Give them hell Ukraine!

(#5078) Laca1212 válasza TaaT (#5077) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi! 5-re állítom akkor. De miért jó ha így tördelve rögzít?

(#5079) Gépötty válasza Laca1212 (#5075) üzenetére


Gépötty
senior tag

Onnan jön a kamera villanya. Ha akarom, akkor gyújtás nélkül is be tudom kapcsolni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5080) TaaT válasza Laca1212 (#5078) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom, de pl fat32-re 1gb-nál nagyobb fájlt nem írhatsz.

Give them hell Ukraine!

(#5081) JJ hunter válasza Gépötty (#5074) üzenetére


JJ hunter
aktív tag

A lényegét értem :D Végülis igaz, csak fura, hogy ha előzök, meg hagyom le a kocsikat, akkor azért az elég sok képpontot elhasznál (szerintem), tehát be kéne indulnia a felvételnek. :F
De szerencsére van rá megoldás, és így egyáltalán semmi gond ezzel :)

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#5082) Laca1212 válasza Gépötty (#5079) üzenetére


Laca1212
őstag

Semmiképp nem szeretném járó autó töltése nélkül a kisakkut terhelni a kocsiban, még akkor sem ha minimális is az áramfelvétele a kamerának...

(#5080) TaaT:
Mennyi kb. a mérete FullHD-ben egy 5 perces blokknak?

[ Szerkesztve ]

(#5083) TaaT válasza Laca1212 (#5082) üzenetére


TaaT
veterán

Az A118C-nek 570Mb, a G1W-nek aszem 460Mb

Give them hell Ukraine!

(#5084) Arti1 válasza Gépötty (#5079) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ezt meg lehet csinálni úgy is, hogy lengő USB aljzat lógjon ki? (Gondolom, igen, csak mennyiből jöhet ki, gondolom kell hozzá egy USB kábel, amit félbevágok, meg valami áramátalakító) Ha ott találok olyan vezetéket, amin gyújtásfüggő az áram, akkor az elég a kamerának? Nem kell olyan kábel, amin mindig van áram? Nem akarok kockáztatni, hogy elfelejtem és lemerítse az akksimat.

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5085) Moleman válasza Arti1 (#5084) üzenetére


Moleman
addikt

A szokásos megoldást ajánlom. :)

(#5086) Arti1 válasza Moleman (#5085) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm :) felét érteném, már elégedett lennék magammal :)
Ez most az a helyzet, hogy: kérdezze meg villanyosát vagy műszerészét :)
Holnap fel is hívom szegény embert, örülni fog nekem :) talán mire megjön a cucc, készen lesz...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5087) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok. A WDR-t ki vagy be érdemes kapcsolni?

(#5088) amargo válasza TaaT (#5080) üzenetére


amargo
addikt

Mármint 2GB.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5089) havri1 válasza amargo (#5088) üzenetére


havri1
félisten

Én 4gb-ra teszem a voksot.

havri

(#5090) TaaT válasza havri1 (#5089) üzenetére


TaaT
veterán

Ja tényleg, akkor passz. :B

Give them hell Ukraine!

(#5091) havri1 válasza TaaT (#5090) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem azért jó a kis file, mert így hamarabb kikeresheto az adott rész esetleg, illetve nem kell vagdosni, hafel akarja az ember ttölteni stb.

havri

(#5092) Borisz76 válasza TaaT (#5080) üzenetére


Borisz76
veterán

Wikipédia :

A FAT32 hátrányai :

Alapértelmezés szerint csak maximum 32 GB-os lemezeket formázhatunk FAT32-re. Külső szoftverek ezt áthidalhatják, ám nem ajánlott.

A maximális fájlméret 4GB.

A töredezettség-mentesítés és szabad terület kalkulációk nagyon erőforrásigényesek lehetnek a méretesebb lemezeken.

Egy FAT32 mappa csak bizonyos számú almappát és fájlt tartalmazhat (összesen 65536 bejegyzést). Egy-egy almappa vagy fájl több bejegyzést is lefoglalhat magának (függ a fájlnevének hosszától).

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5093) Arti1


Arti1
aktív tag

Hátra mondjuk egy ilyen? [link]
160 fokos, 1080p, de mi akar lenni a jpeg format? Az lenne az átverés benn?
A leírásában a vége felé a legjobb a 4-es kép a beszerelésről, azt elfelejtették leírni, hogy a szivargyújtó csatlakoztatásához a jobb egy lábterében mindig legyen egy gumikalapács :DDD

Szerk: na ezt is benéztem, az eladó 116 értékelésen van túl, tőle száraz kenyeret se :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5094) amargo válasza havri1 (#5089) üzenetére


amargo
addikt

Jogos, de régen volt már ez :B

(#5095) havri1: Én is csak arra emlékeztem, hogy splittelni kellett. a 2 pedig a 2TB limit, mint most utána néztem :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5095) havri1 válasza amargo (#5094) üzenetére


havri1
félisten

Én is csak azért emlékeztem a 4-re, mert mindig szenvedtem a dvd isokkal, ami 4.x volt, és pont nem fért rá. Hát nem ma volt ez a filerendszer új.. ;)

[ Szerkesztve ]

havri

(#5096) Laca1212 válasza TaaT (#5083) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!

(#5097) Arti1


Arti1
aktív tag

Volt valakinek olyan, hogy nem állandó, hanem gyújtásfüggő áramra kötötte a kamerát, de az olyan volt amit indítózás idejére megszakít a kocsi? Lehet ettől baja a kamerának, hogy indításkor amíg fordítom a kulcsot, kap áramot egy pillanatra, amíg indítózok, elmegy az árama és újra csak akkor kap, ha már beindult a kocsi?
Szerk: nem akkus, kondis, az nem tudom, mennyi idő alatt tölt fel

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5098) havri1 válasza Arti1 (#5097) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is így van bekötve. Hamarabb kinyírja az aksit ha aksis, ez tény, kondinál ha addig kibírja a kondi, és nem kapcsolgat ki be a kamera ilyenkor, nem lesz semmi baja.

havri

(#5099) Arti1 válasza havri1 (#5098) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm. Kíváncsi vagyok, ha pl. este kikapcsolom a kamerát, a kondiból kimegy-e reggelig az összes töltés. Mekkora kondi lehet ezekben?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5100) havri1 válasza Arti1 (#5099) üzenetére


havri1
félisten

Amikor gyújtásra rakod, egy pillanat alatt megtelik a kondi, tehét ez nem lehet baj :-)
Picike, nem tudom pontosan.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.