Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) havri1 válasza Petyus87 (#4826) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 200g volt a csomag, levélként adtam fel, 1490 volt. 890 lett volna a nyomkövetés, de nem kértem...nem működik, vesztenivalóm nincs, ha elveszik a csomag.

havri

(#4852) Petyus87 válasza havri1 (#4851) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Ajánlott levélként nem? Én is úgy adtam fel.
Sima levélként nincs értelme feladni azt mondta a postás, igaza is van mert bárhol zsebre dughatják.
A kamerát már fel is adták és még csomagkövetési szám is van hozzá.

(#4853) havri1 válasza Petyus87 (#4852) üzenetére


havri1
félisten

Nem, simán. Ajánlva +890ft lett volna. Annyit nekem már nem ér meg.

havri

(#4854) Laca1212


Laca1212
őstag

Köszi srácok! :)

Szerintem GPS-es lesz, bár még agyalok. :)

Ha GPS-es, akkor még mindig a HD50 GPS és az Overmax 6.1 van képben.

Jól látom, hogy az Overmax 6.1-ben van g-sensor, HD50 GPS -ben meg nincs.

Mem kártyából melyik a különösen ajánlott? És e-bay-ről kitől? Max 32GB-t kezelik leírás szerint, de vajon 64GB-ossal boldogulnak?
Ezt találtam a visszaolvasás közben mint ajánlott kártya és ajánlott eladó: http://www.ebay.com/itm/351052775026
Vagy van jobb ár/értékben, ajánlottságban, eladó megbízhatóságban?

[ Szerkesztve ]

(#4855) havri1 válasza Laca1212 (#4854) üzenetére


havri1
félisten

Egyelőre nincs más alternatíva a kártyára.

[ Szerkesztve ]

havri

(#4856) Petyus87 válasza Laca1212 (#4854) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Meglepődnék, mert az én HD50-es kamerámban van G sensor.

havri1
Akkor te is ajánlottan adtad fel. A postás szerint máshogy nem is érdemes, mert eltűnne.
Tegnap elvileg nekem is visszaküldték a G1W-t Kínából. Nyomon követési számot is kaptam, kíváncsi leszek mikor érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#4857) havri1 válasza Petyus87 (#4856) üzenetére


havri1
félisten

Mondom sinám, nem ajánlottan :)

havri

(#4858) Petyus87 válasza havri1 (#4857) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Sorry, kifárasztott az utazás, ráadásul az autópályán kaptunk egy defektet, szóval azt se tudom már miket irkálok... :( 2szer válaszoltam a posztodra.
Most viszont összevágok az érdeklődőknek egy videót, hogy hogyan muzsikált a HD50. :)

Ja... Ami megdöbbentő számomra, 15-20 perc volt a kerékcsere és most nézem, a kamera végig rögzített, pedig az autó le volt állítva... Csak a kulcs maradt benne. Tudtommal nem kap a szivargyújtó áramot, ha leállítom a motort teljesen. Viszont a kamera akkuja kizárt, hogy eddig bírta. Vagy lehet, hogy átsiklottam valamin? :F :D (Báár... lehet, hogy véletlen nem fordítottam teljesen "off" állásba a kulcsot, erre már nem emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#4859) Laca1212 válasza Petyus87 (#4856) üzenetére


Laca1212
őstag

Kizárt akkor, hogy a HD50 GPS-ben nincs. Honlapon meg valószínű elírás, ami ciki... :)

[ Szerkesztve ]

(#4860) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Jó estét!
Csináltam egy ilyen szösszenetet. Concorde Roadcam HD50. Gyönyörű az eredeti felvétel, szép videót csinál, de ez a minőség pocséknak tűnik és nálam akadozik is, lehet, hogy a gyenge vidéki internet miatt látom így? Pedig ez a videó 1440*1080-as felbontásban lett konvertálva. Na majd megmondjátok.
A videón egyébként semmi extra nincs, ezt csak mutatóba készítettem, hogy milyen a kamera.
A kamera beállításért nem röhögni :D Vissza kell fordítsam egy kicsit jobbra.

Laca1212: Állítható G szenzor van benne, szóval tuti, hogy csak elírás.

[ Szerkesztve ]

(#4861) TaaT válasza Petyus87 (#4860) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is akadozik (valszeg youtube fail). Amúgy minek 1440-re konvertálni amikor 1920x1080 az eredeti felbontás?

Töltsd fel valahova az eredeti videó egy darabját és azt oszd meg. :)

Elsőre ez egy Novatek belsős G1W-nek tűnik. :)

Give them hell Ukraine!

(#4862) Petyus87 válasza TaaT (#4861) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Elsőre ez egy Novatek belsős G1W-nek tűnik.

Az is, tudtommal a nem fake G1W-be is az NTK96650-ös processzora van. Pontosan ez van abban a kamerában is, amit ebayen vettem, mégis jobbnak érzem ennek a képminőségét.

1920x1080-as felbontásra is megcsináltam ezt az egyveleget, de ugyan ilyen a minőség, szóval a másikat töltöttem fel. Szerintem a youtube belenyúl... Nem tudom hova töltsem. Ötlet?

(#4863) TaaT válasza Petyus87 (#4862) üzenetére


TaaT
veterán

"Szerintem a youtube belenyúl..."

Hajjaj de belenyúl. :) [link] [link]

"Nem tudom hova töltsem. Ötlet?"

Mega, Google Drive. A lényeg hogy ne videó megosztó legyen, csak fájl megosztó.

Give them hell Ukraine!

(#4864) Gépötty válasza Petyus87 (#4862) üzenetére


Gépötty
senior tag

96220 van a fake G1W-ben, a 96650 egy nagyságrenddel jobb - FullHD felbontás HD helyett, és a képminőség, fényváltozás-kezelés stb. is korrektebb.
A Yarisnak ACC állás van a gyújtás előtt, ACCessory, azaz a tartozékok - szivargyújtó, rádió pl. - már működnek, de még nincs gyűjtás. Ezért vette fel a kerékcserét a kamera.
A YT nem kicsit nyúl bele, a javasoltakon kívül más, felhő alapú tárhely is, pl. a Dropbox is ajánlható, nagy megelégedéssel használom.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4865) Petyus87 válasza Gépötty (#4864) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Valószínű tényleg így volt, nem figyeltem, kicsit zavarban voltam, mert életemben először kellett sztrádán kereket cseréljek. :))
Ez a YT tényleg katasztrofális minőségben teszi fel a videót...
TaaT képein is látszik, hogy milyen borzasztó fakó...
Bezzeg a sok megtekintéssel rendelkező HD videó (pl egy zene) ezerszer jobb minőségű...
Egyébként ez a Wondershare Video Editor, amivel az egyveleget csináltam, ez is rondította a felvételt konvertálás után...
Feltettem a videót google Drive-ra, elvileg megtekinthető... Ettől se esek hasra, de legalább nem akadozik annyira...
Mindegy, egy szó mint száz, azokon akartam segíteni, akik gondolkodnak a kamera megvásárlásán. Az eredeti kamera által mentett felvételek igen szépek és jó minőségűek.
Van nekem elmentve a gépen G1W felvétel és egyértelműen megállapítható, hogy szebb felvételt csinál a Roadcam HD50, szerintem a lencse miatt. Bátran ajánlom a megvételét mindenkinek, aki szán rá ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#4866) Laca1212 válasza Petyus87 (#4865) üzenetére


Laca1212
őstag

Tényleg jó a képe!!! Köszi! :R

Bár még mindig nem tudtam eldönteni, hogy 6.1 vagy HD50 GPS legyen. :) Ha normális helyen akarom venni(ExtrDig) akkor HD50 GPS, mert ott 6.1 ott jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#4867) Calogero válasza Petyus87 (#4865) üzenetére


Calogero
addikt

Ha a feltett videódat online nézem úgy rosszabb minőséget kapok, mint ha gépre letöltve nézem.

(#4868) noco79


noco79
tag

Üdv

Az érdekelne hogy hosszú távon nem árt e a kamerának ha rendszeresen ki-be kapcsoltatom (inditás-leállitás)........úgy naponta kb. 30x?
Vagy hadjam rajta a gyújtást és rögzitsen folyamatosan?

Laca1212: én a PClandben vettem az Overmaxot ......34ezer volt + 7 ezer a 32 gigás Kingstone memókártya

[ Szerkesztve ]

(#4869) Laca1212 válasza noco79 (#4868) üzenetére


Laca1212
őstag

Nekem ExtrDig azért lenne jó, mert itt vidéken az van a legközelebb a normális boltok közül. És ha gond lenne vele, akkor könnyebben vissza tudom vinni.
7e-et sokallok egy 32GB-s kártyáért...
E-bay meg a türelmemet tenné próbára. :) Ezért azt kérdezném többiektől is, hogy az itteni aprón hirdetők által kínált Transcend Premium 300x UHS-1(fekete-piros) kártyák eredetiek vajon? Melyik eladó megbízható? Hogy lehetne megbizonyosodni arról, hogy nem fake a kártya?

(#4870) TaaT válasza Laca1212 (#4869) üzenetére


TaaT
veterán

Az ajánlott kínai eladótól kb 10nap alatt ér ide a pendrive vagy memkártya :)

Give them hell Ukraine!

(#4871) Laca1212 válasza TaaT (#4870) üzenetére


Laca1212
őstag

Nekem 10 nap is sok. :) Az a pár ezer ft. felár megér nekem annyit, ha nem kamuk az itt hirdetettek. Meg egyéb okokból amúgy sem barátom e-bay...

[ Szerkesztve ]

(#4872) Gépötty válasza Laca1212 (#4869) üzenetére


Gépötty
senior tag

(#4869) Laca1212:
"7e-et sokallok egy 32GB-s kártyáért"
(#4871) Laca1212
"Nekem 10 nap is sok. :) Az a pár ezer ft. felár megér nekem annyit"
Eldönthetnéd mit is szeretnél! :)
Épp most rendeltem, 3 500Ft.
Ha gyorsan kell, vedd meg párezerrel többért - hétezerért - ha sok a hétezer, várj tíz napot. Egyszerű.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4873) Laca1212 válasza Gépötty (#4872) üzenetére


Laca1212
őstag

Végül is belém állhatsz... :) De a 7e az pont a duplája a 3,5e-nek(bár lehet rosszul számolok). De ha mondjuk veszek itt aprón 4700,-ért, akkor az mégsem annyira a lehúzás kategória!(feltéve ha van neki készleten és nem FAKE) :)
Ha meg már idézgetsz, akkor ezt is beszúrhattad volna:
"Meg egyéb okokból amúgy sem barátom e-bay..."

Azért köszi a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#4874) Petyus87 válasza Laca1212 (#4873) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Én is ebay-ről vettem a micro sd kártyát, ugyan azt a Transcend class 10-et amit te is említettél(meg amit Gépötty is belinkelt).
Az itteni aktív fórumtársak ajánlották a tagot (téma leírásban is benne van), akkor még 4200 Ft-ot fizettem érte postával kb. Ha biztosan tudod, hogy kamerát akarsz venni akkor a helyedben már rég megrendeltem volna és mire megjön külföldről addigra beszerzed a készüléket. Én is így csináltam. Előbb volt meg a kártya, mint a kamera. De felőlünk itteni fórumostól is megveheted, nekünk nem fáj... ;) Csak a felhasználó pozitív visszajelzéseit azért figyeld. (Gépötty csak azt akarta, hogy spórolj).
Rengetegen élnek már abból, hogy ebayről beszerzik a terméket és rátesznek 1-2 ezrest(persze termékfüggő), keresetkiegészítésként. Na az ilyenek belőlem nem élnek meg...Kintről rendelt G1W kamerát is láttam már 20-30 ezrekért hirdetve. Jót mosolyogtam.

[ Szerkesztve ]

(#4875) Gépötty válasza Laca1212 (#4873) üzenetére


Gépötty
senior tag

Eszembe nem jutott beléd állni, nem vagy az esetem :D
Pontosan azt mondtam én is, amit te: a hét pont a háromfél duplája. És pár ezressel több is egyidőben.
Mit reagálhattam volna az itt kínáltakkal kapcsolatban? Szerinted ki tudja megmondani, melyik, mit árul?
Viszont van egy hely, ahonnan egész biztosan megtudod (miután megvetted, és kicsomagoltad). Nekem például eredetit érkezett Sinceritytől, meg rajtam kívül mindenki másnak is, én sokkal nyugodtabban vásárolok tőle, mint itthon bármilyen hirdetésből.
És akkor arról még szó sem esett, hogy már csak egy találkozás is könnyedén belekerülhet háromfélbe.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4876) Laca1212 válasza Petyus87 (#4874) üzenetére


Laca1212
őstag

Nyilván a lehúzás és a kis haszon a "nemkellheteketvárnirá"-ért cserébe nem ugyan az. :)

Igazából csak arra lettem volna kíváncsi, hogy vajon az itt hirdetett korrekt kártya-e? Ebből aztán nem is értem miért jött ez az egész performansz?! :)

Még egyszer mondom... ebay-es rendelés bizonyos okokból gond nekem. Amúgy akit linkeltem, 522 pozitívja van 0 negatív mellett.

(#4877) Laca1212 válasza Gépötty (#4875) üzenetére


Laca1212
őstag

Megnyugodtam, hogy nem vagyok az eseted... Te sem az enyém, mivel feltételezem pasi vagy... :DD

Értem én az érveket és alá is írom, de mi nem érthető abban, hogy e-bay számomra nem pálya? :) Max akkor, ha valakit megkérek, hogy rendelje meg... De kuncsorogni meg nem szeretek.

Nah, látod ez a csekkolós link már használható. :R Bár ha már a kezemben van és kamu.. tök mindegy :D

(#4878) Petyus87 válasza Laca1212 (#4877) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Szerintem zárjuk is le ezt a dolgot, mert szólni fog moderátor... Ha 522 pozitív értékelése van, akkor nyugodtan megveheted tőle(a kamerát meg majd eldöntöd). :K

(#4879) bul07 válasza Laca1212 (#4877) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt ugye sejted hogy az aprón hirdetett , memória kártyák pendrive-ok 95%-a ugyan úgy az ebay-ről származik
Azt fizeted meg hogy raktáron van nekik , már ha ide nem kúszik át az a mentalitás hogy pénz érkezése után rendelik Kínából a te címedre
És nem ezért ajánlják itt hogy vedd az ebay-ről mert hülyének néznek hogy az apróról veszed hanem pontosan tudják hogy az is Kínából van

És ha kifogsz egy olyan eladód aki nem kapkodja el a dolgot akkor egy hét is lehet mire nálad van, így vártál is meg többe is került

Na de onnan veszed ahonnan akarod , csak ne vedd sértésnek a jó tanácsot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4880) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Összehasonlító dashcam teszt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4881) Laca1212 válasza Winner_hun (#4880) üzenetére


Laca1212
őstag

Nem is tudtam, hogy a HD20-hoz jár hátsó kamera is.

(#4882) Gépötty válasza Winner_hun (#4880) üzenetére


Gépötty
senior tag

Jó nagy fos teszt lett, még jó, hogy autókat nem így... vagy igen? :Y

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4883) TaaT válasza Gépötty (#4882) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt az indavideót beszántanám és besóznám annyira szar.

Ha minden jól megy lesz majd tesztelhetek egy A118-ast valamikor.

Give them hell Ukraine!

(#4884) cigam válasza Gépötty (#4882) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért ahoz értenek? Amúgy is egy annyira szubijektív műfaj...

Amúgy a Kenwood-on meglepődtem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4885) Moleman válasza cigam (#4884) üzenetére


Moleman
addikt

Van néhány téves gondolatuk az autók terén, de alapvetően szerintem hitelesek. Ettől az embertől viszont még sose láttam cikket, a reakciókat elnézve valószínűleg később se fogunk.
A Kenwoodra én is rákívántam a képek alapján, de 20-25-nél többet nem adnék érte.

(#4886) bul07 válasza TaaT (#4883) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem vagy egyedül , látok egy érdekes hírt erre indavideó-ra van felrakva videó(annak ellenére hogy a forrás videó youtube-on van és simán lehetne az eredeti videót beágyazni) , és ekkor be is zárom a lapot, nem vagyok hajlandó bármit is megnézni azon a kupac barna csomón

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4887) Gépötty válasza Moleman (#4885) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én autók közt nőttem fel, talán van valami kis rálátásom és közöm hozzájuk. Winklernek vannak néha olyan kérdései, hogy elcsodálkozom, mit keres még ott, a többiek viszont nagy vonalakban helyen vannak, ha figyelembe vesszük azt is, hogy pont annyira más aspektusból nézik az autókat, mint az egységsugarú felhasználó, vagy a nepper. Winkli jó arc, de sokszor úgy érzem (megrögzött égéstér-hallgató vagyok), mintha már elege lenne egy kicsit ebből a műfajból, és nem érdekli, inkább teher neki ezzel foglalkozni.
A többiek hellyel-közzel maguk is autóbuzik, a tévedéseikkel együtt nincs bajom a felkészültségükkel.
Az Indavideot én is gyűlölöm, de ugye házon belül van, nem véletlenül erőltetik. A TC becsületére legyen mondva, gyakran teszik be a tecső linkeket is az indás mellé.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4888) shield válasza Moleman (#4885) üzenetére


shield
őstag

Nekem is a Kenwood tetszett legjobban, de a Concorde RoadCam HD 20 is sokkal jobb volt a többinél.
Feljebb van egy Concorde RoadCam HD50 teszt, nem rossz az itthoni árához képest sem.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#4889) shield válasza Laca1212 (#4881) üzenetére


shield
őstag

A fene sem gondolta volna. [link] Még a HD30-hoz is tartozik.
Gondolom az HD50-hez nem lesz, mindjárt rá is keresek.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#4890) pattantyu


pattantyu
tag

A G300-as tükör kamera komboról mi a véleményetek?

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-G300-Car-DVR-Rearview-Mirror-Novatek-Full-HD-1080P-4-3-LCD-140-Degree/32366605530.html

Egy teszt: https://www.youtube.com/watch?v=4IdOSSJlISM

(#4891) szumoo@gmail válasza Laca1212 (#4869) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Aldiban 6ezer lesz hétfőtől.
32gb, c10, medion.

(#4892) TaaT válasza bul07 (#4886) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is olyankor el kell kezdeni keresgélni a youtube-os verziót :(((

Gépötty: Ja Winkler nem autómeleg igazából, viszont jól ír. És nem bírja ha valaki kijavítja a hibáit.

pattantyu: Nagyon gyenge képminőség, egy G1WH áráért. [link]

Give them hell Ukraine!

(#4893) pattantyu válasza TaaT (#4892) üzenetére


pattantyu
tag

Köszi! Igazából azért gondoltam erre, mert a normál autós kamerákhoz képest ez nem annyira látható kívülről. Akár be lehet kötni állandóra, ott lehet hagyni.

(#4894) TaaT válasza pattantyu (#4893) üzenetére


TaaT
veterán

Én fontolóra vennék egy A118-at is, az egy elég jó diszkrét kamera.

Give them hell Ukraine!

(#4895) KL48


KL48
tag

Létezik olyan autós kamera, amelyik FHD-ben 25 FMS -al dolgozik? Én nem találtam. Ha tudnátok ilyenről, kérem linkeljétek be! Köszi.

(#4896) Gépötty válasza KL48 (#4895) üzenetére


Gépötty
senior tag

Megkérdezhetem, hogy miért lenne lényeges az akadozó mozgás?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4897) TaaT válasza KL48 (#4895) üzenetére


TaaT
veterán

Az nem 25fps lenne?

Nekem van ilyen: K6000 de nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4898) KL48 válasza TaaT (#4897) üzenetére


KL48
tag

Elírtam, bocs, és kösz.
Gépőtty: Szeretném, ha szinkronban lenne egy Canon 650D-vel.

(#4899) TaaT válasza KL48 (#4898) üzenetére


TaaT
veterán

Keresgéltem a neten, 25fps-el csak gyenge minőségű mjpeg tömörítésű kamerákat találtam, mint amit korábban linkeltem.

Give them hell Ukraine!

(#4900) KL48 válasza TaaT (#4899) üzenetére


KL48
tag

Akkor lehet, hogy a 650D-be kéne egy olyan firmware, (ha ez lehetséges) ami viszont a 30fps -ot tudja. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.