Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) amargo válasza hatala (#4798) üzenetére


amargo
addikt

Szia en a cinema mode hasznalom, 32GB kartyaval, ha hosszabb utra megyek, akkor belerakok egy masik 32es kartyat is, kezeli oket szepen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4802) TaaT válasza amargo (#4801) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is az a kedvencem, kisebb a látószög mint a 16:9 felvételeknél ami jótékonyan hat a részletességre.
A 21:9-es arány csak akkor hátrány hogy ha meteort kellene filmezni. :D

Give them hell Ukraine!

(#4803) bajvan2 válasza TaaT (#4800) üzenetére


bajvan2
tag

Én nem mutogatnék olyan videókat ahol tengernyi szabálytalanságom van!
Még a végén az a kósza ötlete támad valakinek, hogy keres rajtad egy kis pénzt. :)

(#4804) TaaT válasza bajvan2 (#4803) üzenetére


TaaT
veterán

Majd ha valakinek nem tetszik jelzi az illetékes kapitányságon. ;)

Give them hell Ukraine!

(#4805) pattantyu


pattantyu
tag

Hátha valakit esetleg érdekel:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4806) hatala válasza TaaT (#4800) üzenetére


hatala
tag

Köszi mindenkinek az infót, szerintem ez a mini lesz a nyerő. :R :R :R

(#4807) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Autós hangsugárzóknak / szetteknek van topikja ?

A 4-es golfomba a hátsó gyárilag kialakított helyre szeretnék venni hangsugárzót de nem szeretnék "teljesen vakon" döntést hozni.

Előre is köszi a linket...ha van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4808) TaaT válasza Borisz76 (#4807) üzenetére


TaaT
veterán

Tessék :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#4809) Borisz76 válasza TaaT (#4808) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4810) rover45 válasza havri1 (#4766) üzenetére


rover45
senior tag

Úgy néz ki ez a véletlenszerű kikapcsolás megoldódott. Samsung kártyával semmi nyoma ... csak a Kingstonnal csinálta :(

(#4811) havri1 válasza rover45 (#4810) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is voltak ilyen problémák régen, ezért tippeltem erre.
Mondjuk nekem a c10 Samsung kártyával is rosszalkodott. El is adtam :)

havri

(#4812) rover45 válasza havri1 (#4811) üzenetére


rover45
senior tag

Mi az, ami neked bevált? Mit használsz?
Nekem egyelőre ezzel a narancs-fehér Samu Evoval hibátlan :)

(#4813) havri1 válasza rover45 (#4812) üzenetére


havri1
félisten

Transcend 32gb prémium, piros / fekete.

havri

(#4814) rover45 válasza havri1 (#4813) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm!

(#4815) TaaT válasza havri1 (#4813) üzenetére


TaaT
veterán

Olyat rendeltem ismerősnek, igaz ő telefonba fogja rakni.

Give them hell Ukraine!

(#4816) pattantyu


pattantyu
tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy megint ezzel jövök, de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Kicsit szűkítettem a kört.

Még mindig bicajos városi és autós kamerát szeretnék venni. Ami maradt:

- Xiaomi Yi - bár még nincs auto power start and stop, de a többi nagyon jónak tűnik. A szín kicsit problémás, amúgy ok.
- SJCam 4000 - ma olcsóbb az aliexpressen, van hozzá tok, viszont autónál, ha tölteni is akarom, akkor a tartója letakarja a kijelzőt, tehát nem ad sokkal többet a Yinél.
-SJCam M10 - Más forma, de amúgy SJ4000.
- Mobius - kicsi, kocsibam nem feltűnő, de nincs lcd, meg kártyára felrakott txt-vel lehet állítgatni, vagy mobillal. Kicsi az aksija, ha felrakom a kormányra, akkor nem tudom bírja-e a betekerést a munkahelyemig. Amúgy tetszik.

Szerintetek melyik ezek közül, ami leginkább alkalmas autós kamerának?

Vagy esetleg Mobius az autóba fixen? De akkor melyik legyen városba a biciklikormányon?

Előre is mindent köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4817) Laca1212


Laca1212
őstag

Összefoglaló olvasása után kérdezném...magyarországi beszerzés esetén csak a ConCorde RoadCam, Transcend DrivePro 200, OVERMAX CamRoad 6.1 a realitás?

Vagy akad még olyan típus ami itthon is kapható garanciával és használható kategória 30e környékén? MM, Edig, Emag és hasonló megbízható boltok kínálata érdekelne inkább.

Nem szeretnék kinti rendelés esetén hónapokat várni rá és a garancia sem lenne hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#4818) Möhe


Möhe
addikt

Srácok.
Overmax-on hogy állítom be a végtelenített felvételt?
Gyakorlatilag be van állítva a folyamatos vétel, de kiírja hogy megtelt a kártya.

(#4819) cimrus


cimrus
csendes tag

Szia!
Segítséget szeretnék kérni!

Ezt a tip. kamerát árulják most a tescóba 12-.900 ft.-ért! Szerinted ez jó minőségű felévételt csinál? Érdemes megvenni?

Lark FreeCam 3.1 Wideorejestrator

(#4820) havri1 válasza cimrus (#4819) üzenetére


havri1
félisten

Ez az össz infó, amit találtam róla:

Przekątna ekranu [cal]: 2.4
Rozdzielczość: 1280 x 720, 848 x 480
Nośnik danych: Karta microSD
HDMI: Tak

Ez kevés..
Ennyiért egy működő G1W sokkal jobb szvsz :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#4821) hatala


hatala
tag

Úgy látom most jó akcióban van a Mini 0806 $84.82-ért a Gearbesten. :))
Pont jókor!
Egy kis segítséget kérnék, hogy mit érdemes hozzá vásárolni tartozékként a beszereléshez?
Plusz kábel fix tápnak, stb..?
Köszi.

(#4822) noco79


noco79
tag

Üdv

Vettem egy Overmax 6.1 kamerát de az istenért se tudok rájönni hogy kell beállitani a dátumot meg az időt.
A menüben csak a megjelenitését tudom ki vagy be kapcsolni.

Esetleg valaki tudja?
Illetve az automata felvétel inditást ki lehet kapcsolni valahogy?

(#4823) TaaT válasza noco79 (#4822) üzenetére


TaaT
veterán

A legtöbb kínai kamerának 2menüje van, hátha ott van.

Give them hell Ukraine!

(#4824) Gépötty válasza JJ hunter (#4768) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem volt már ilyen! Nem G1WH, hanem LS650W, azzal a bizonyos fekete-piros Transcend kártyával. Tíz percre volt állítva a felvételhossz, ehelyett volt, hogy csak másfél perc volt meg, aztán a következő indítás jött. Pipa voltam eléggé, azóta öt percre van állítva. Mindjárt rá is nézek, mert azóta eszembe sem jutott megnézni mi újság ... Ránéztem, hibátlan.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4825) havri1


havri1
félisten

Gyerekek, etsore09.
Írtam neki, hogy a régen vásárolt G1WH-m megadta magát. Kicseréli! :)
Köldtem videót, leveleztünk 2 kört, és adta a címét, küld egy újat. 2 éves a kamera...

[ Szerkesztve ]

havri

(#4826) Petyus87 válasza havri1 (#4825) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Elvileg ma nekem is postázza vissza az elromlott G1W-t(kíváncsi vagyok, mikor érkezik meg)... Nekem viszont azt írta, hogy küldjem vissza mert javítani fogják. Elsőbbségivel adtam fel 1700 Ft-ért és 5 munkanapon belül megérkezett hozzájuk.
Hogy ne maradjak kamera nélkül és legközelebb garanciális probléma esetén ne kelljen távol keletre küldözgetni, így vettem egy ilyet. (ConCorde RoadCam HD50)

Valaki itt kérdezte a méreteit: 8,8 cm szélesség 4,8 cm magasság és 1,4 cm mélység (kamera nélkül, mert az kilóg vagy 1,5 centit a kamerából, de engem nem zavar).
Ég és föld a minőségbeli különbség a G1W és közte. Nagyon összerakott, igényes cuccnak tűnik, de még jó... Az ára a duplája volt. A menü az ugyan az. Magyar is van, viszont az zavar, hogy még nem találtam olyan menüpontot ahol a felvétel készítés minőségét lehet állítani. Alapból FullHD-t rögzít és így is akarom hagyni, de nem találom. Tegnap itthon leteszteltem, nagyon pöpec lesz szerintem, felvétel alatt hallható ciripelésnek semmi nyoma, mint a G1W esetében(ez ügyben már többen is panaszkodtak), ennek nagyon örülök, holnap már az első út is meglesz, majd teszek fel róla videót.
A G1W-vel nem tudom mi lesz, gondolkoztam, hogy befogom hátsó kamerának, de lehet, hogy eladósorba kerül.

(#4827) bul07 válasza havri1 (#4825) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért lehet ránézett hogy mennyit és mit hogy vásároltál tőle , és úgy ítélte meg hogy te vevő vagy érdemes engedékenynek lenni így két év távlatából is
És valljuk be ez a jó hozzáállás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4828) JJ hunter válasza Gépötty (#4824) üzenetére


JJ hunter
aktív tag

Koszi a valaszt!:) akkor atallitom a szelethosszokat, hatha...:)
Masik kartyaval nem probaltam meg, de majd hamarosan...:)

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#4829) havri1 válasza bul07 (#4827) üzenetére


havri1
félisten

Vagy csak átsiklott azon, hoyg mikor vettem tőle. Mert kérte, ne adjak negative feedbacket :)
Azért korrekt leszek, megírom neki, mielőtt visszaküldeném, hogy majdnem 2 éves.

Itt a levél amúgy:

Dear havri1,

Dear customer,

So sorry for the inconvenience. Could you please kindly update the item before you return it back to us? And you can download that in this link:

https://www.sendspace.com/pro/dl/5ebp0b

This is the software for G1WH.please check!
And you can do it in this way:
1)Download this bin file to your computer
2)Format your memory card by computer;
3)copy this bin file to your memory card;
4)Plug into card into camera,and plug into camera to power camera on;
5)It will update automatically
after updating,please plug its memory card and have a test with other memory card!

And our shipping address is:

Fu YanRong/estore009
Room 605,Building 120 ,Meilin Xin cun ,Futian District,Shenzhen,Guangdong ,518034,China

Tel:13421830004
Ebay ID:******( Yours)

Could go to your local office to send the main unit(no any other accessoris) back by Regular air Mail without a tracking number (No DHL/UPS/Fedex/TNT,or else ,we will have custom problem).

Once got this confirmation(attach receipt of post) that you ship it back,we will send you this replacement,ok?

For your understanding,we really do not like this negative feedback or open case on this transaction.So pls believe we will try our best to solve it!

Best regards,
Vicky
- estore009

havri

(#4830) Petyus87 válasza havri1 (#4829) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Hasonló levelet kaptam ugyan ettől a kapcsolattartótól. Miután videót is csináltam róla, hogy a készülék felvétel közben lefagy, azonnal írta, hogy ez sajnos hardveres probléma, küldjem vissza (a pozitív értékelést már régen megkapta, mert a kamera 2-3 hónapig tökéletesen működött). Bosszúság, hogy plusz postaköltség van és a kamerát is 2-3 hétig nélkülözni kell, de legalább foglalkoznak az emberrel, ezért is ajánlott ez a fazon.

(#4831) MaCS_70 válasza cimrus (#4819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem érdemes megvenni -- majd kipróbálni, és ha nem jó, visszavinni. Asszem 4 hét az elállási lehetőség a Tesconál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4832) Laca1212 válasza Petyus87 (#4826) üzenetére


Laca1212
őstag

Publikus, hogy hol vetted itthon?

Tapasztalataid majd érdekelnének. Én is ezen gondolkozom. Pontosabban a GPS-es változatán.
Jól néztem, hogy a HD50 GPS és az Overmax 6.1(összefoglalóban ajánlottak közt van) ugyan az csak 6.1 drágább ExtrDig-on? Árgépen kb. egy árban vannak a legolcsóbb találatoknál. Melyik melyik klónja? Vagy tök mindegy és csak a felirat más rajtuk? :)

Mérete tetszik, ahogy írod elég kompaktnak tűnik. Képeken nagyobbnak gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4833) Petyus87 válasza Laca1212 (#4832) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Én az A4team-nél vettem, mert közel van hozzánk, útba esik és vásároltam már ott. Érdekes, mert 24.110 Ft-ért vettem, de már belenyúltak az árába, jelenleg 24.471 Ft. A legolcsóbb helyen 23.900 Ft. Árukeresőn figyeld. Annyira nem értek hozzá mint más, de ha ránézek az Overmax 6.1-re és erre, egy és ugyan az szerintem. GPS-es változaton én is gondolkodtam, de nincs haszna ha belegondolunk. Holnap lesz egy utam, szép lesz az idő, úgyhogy töltök majd fel délután egy próbafelvételt, eddig csak a lakásba próbálgattam, rossz fényviszonyok mellett. Jók a méretei, egy picit nagyobb, mint egy kis gyufásdoboz.

[ Szerkesztve ]

(#4834) Laca1212 válasza Petyus87 (#4833) üzenetére


Laca1212
őstag

Miért nincs haszna a GPS-nek?
Csak mert ha tényleg nem ér közel +10e-et a GPS-es, akkor nem vagyok a pénzem ellensége.

ExtrDig-tól azért lenne jó nekem vidékinek, mert 24.900,- a sima HD50 és ingyen posta. Ha baja van, akkor nem messze tőlem van ExrtDig ahol le tudnám adni gariban.

6.1-nél annyi eltérést láttam HD50-hez képest, hogy csak microSD-t eszik és microSDHC-t nem. Bár ez lehet elírás...

(#4835) cigam válasza Laca1212 (#4834) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezt neked kell tudni. Van aki hasznosnak találja, van akit nem érdekel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4836) Laca1212 válasza cigam (#4835) üzenetére


Laca1212
őstag

Ok. Ez így igaz, de por-kontrát szívesen olvasnék. Mert jelenleg nem tudom szükségem van-e GPS-re vagy sem... :)

[ Szerkesztve ]

(#4837) TaaT válasza Laca1212 (#4836) üzenetére


TaaT
veterán

A GPS-nek annyi előnye van hogy te látod a felvételen hogy mennyivel mentél, és a megfelelő programmal ilyet is lehet csinálni. [link]

Természetesen a törvény előtt ez a GPS nem ér semmit mivel nem hitelesített eszköz.

Give them hell Ukraine!

(#4838) Petyus87 válasza Laca1212 (#4836) üzenetére


Petyus87
aktív tag

TaaT megelőzött :K

Pl: gondolkodtam, milyen hasznos, ha a "bográcsállvány" véletlen olyan sebességet mér és lefotóz ami nem valós, a kamerán meg rajta van a pillanatnyi sebesség és ezzel bizonyítható lenne az igazam, ha a hivatalos szerv elfogadná hiteles kamerának a készülékem, de nem fogja elfogadni mert nem hiteles(hiába halál pontos). Ezt itt olvastam amúgy. Így azt is kétlem, hogy egy balesetnél mondjuk a másik fél azt állítja, hogy te gyorsan mentél, te pedig visszanézted a felvételt és látszik rajta, hogy nem hajtottál gyorsan, szerintem az se fogadható el, ha bíróságra kerül az ügy. Így a GPS nem más mint egy jópofa extra amivel el lehet szórakozni, ja és egy plusz hibaforrás is. Nekem van GPS-em meg a telefonomba is, az utat meg bármikor meg lehet tervezni otthon is weboldal segítségével, nem éri meg a többletköltséget, de ha neked szükséged van rá, akkor vedd meg a GPS-est.

[ Szerkesztve ]

(#4839) Gépötty válasza Laca1212 (#4836) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én is lassú vagyok :)

Az alap csak mutatja a sebességet, a jobbakkal a felvétel visszanézése közben nézhetsz egy mozgó pöttyöt is egy mini térképen - ez jelzi az autód. Namost a sebesség kijelzése nem túl pontos, illetve sokat késik (bizonyító ereje sincs), a pötty meg a térképen akkor jó, ha nem tudod, hol jártál, különben csak foglalja a helyet a monitoron. Egyszer megnézed, aztán elég is volt. Esetleg ha tecsőn megnézed más videóját, amin ott vannak a koordináták, meg tudod keresni a helyet ahol a felvétel készült.
Ja, meg lehetnek mindenféle grafikonok az oldalirányú gyorsulásról, de ezeknek a létjogosultsága erősen kérdéses számomra.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4840) Gépötty válasza Petyus87 (#4838) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nemrégiben volt egy felvétel, amin az autó beáll egy kereszteződésbe. Már rég áll, de a sebesség csak öt-hat másodperc után csökken le nullára. Arra aztán nagy szükség van, hogy aktuálisan lásd, mennyivel mentél sebességtől függően 10-50-100 méterrel korábban :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4841) Petyus87 válasza Gépötty (#4840) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Te juttattad eszembe... Valamelyik nap néztem egy ilyen videót. A modecom egyik GPS-es változata volt az.
A felvétel szép, meg tök jó, az autó meg áll a kereszteződésben, de a GPS szerint a sebessége még 8-10 km/h... Ugrál össze vissza.. :DDD
Meg is van... Ez az. Rögtön az elején.

[ Szerkesztve ]

(#4842) noco79 válasza Laca1212 (#4832) üzenetére


noco79
tag

Hi

Én is ez a két tipus között vaciláltam(meg hogy kell-e a GPS) de nem kaptam választ hogy melyiket érdemes úgyhogy az Overmaxot vettem meg.....a képe hibátlan,menüje egész átlátható,sok beállitási lehetőség.....

Taat : Köszi meg is van :)

[ Szerkesztve ]

(#4843) TaaT válasza Petyus87 (#4841) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy gyenge a jel, vagy rossz a GPS benne. Az átlag GPS-es kamerák megfelelő jelerősség esetén nem bakiznak nagyokat. Az enyém sem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#4844) TaaT


TaaT
veterán

Petyus & Gépöty: Csak rövidre fogtam. mivel ez a kérdés már sokszor felmerült itt a topikban. :)

noco79: Szívesen.

Give them hell Ukraine!

(#4845) zoli.69


zoli.69
csendes tag

Sziasztok.

Prestigio 560 GPS típusról mi a véleményetek?

(#4846) zotyesz66 válasza TaaT (#4843) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hogy van az, hogy a te G90C-d km/h-ban írja ki a sebességet? Az enyém csak mph-ban hajlandó. Nincs menüpont az átállításához.

(#4847) havri1 válasza zotyesz66 (#4846) üzenetére


havri1
félisten

Lehet más régiós az FW rajta.

havri

(#4848) bajvan2


bajvan2
tag

Volt ma élestesztem biciklissel. Hát bizony nem lett védett a fájl, vagyis gondolom a g-senzor működése hagy némi kívánnivalót maga után. Pedig csak úgy a pusztában egész sokat szokott zárolni. :D

(#4849) Gépötty válasza Petyus87 (#4841) üzenetére


Gépötty
senior tag

Erre gondoltam én is, mert ez eddig a leglátványosabb. Már máskor is megfigyeltem laggolást, és a sajátomon is tapasztaltam - igaz, bőven nem ennyire. Valószínű a magas házak miatt fals adatokkal számolt a gép.

Juteszembe!
Akinek elkezdett becsíkozódni, fagyogatni, rendetlenül viselkedni a kamerája, tapintson már rá legyen olyan kedves, nem melegedett-e át nagyon!
A GS9000, amit fagyáshibával vettem, pont ilyeneket csinál amikor meghülyül. Ahogy nézegettem, a hibát a kukás akku okozza, ami miatt tönkremegy a töltőáramkör, és annyira melegszik, hogy megfagy tőle az addig hibátlanul működő gép. Két befőttesgumival rögzítettem rá egy 18650-et az eredeti akku helyére, addig működik, míg le nem merül. Ha dugok bele töltőt, perceken belül fagy, ennek első jele sokszor a furcsán elszíneződött kép.
Egy szó mint száz, erős a gyanúm, hogy a kukás akku miatt szopat a készülék (ami később tönkreteheti a kamerát, ahogy nekem is történt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#4850) TaaT válasza zotyesz66 (#4846) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lehet állítani, de még kikapcsolni sem a sebességkijelzést. :B

Én is FW-re gyanakszom.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.