Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) szepsy


szepsy
senior tag

Kicsi Polom :)

Ráférne egy HD wax lehet :D
Hetente 1x fogom télen használni max.

[ Szerkesztve ]

(#6302) szepsy válasza siti (#6288) üzenetére


szepsy
senior tag

Ok.

De, hogy szárítsam meg mosás után??
Városbabemegyek lemosatom az alját 3 megszárítom shell kútnál, dehaza megyek ugyanott vagyok szinte.
Itthon hogy tudom megszárítani?
Gondoltam veszek valami hősugárzót 2000w körülit, de az biztos sokat fogyaszt meg lehet nem ér semmit?!

(#6303) LaptopSystem válasza szepsy (#6301) üzenetére

Jol néz ki :) :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6304) #00809728 válasza LaptopSystem (#6298) üzenetére


#00809728
törölt tag

Semmivel.
Ugyanis fekete és mehet rá egy matt lakk.Max a győngyők miatt olcsobb kicsivel.

(#6305) LaptopSystem válasza #00809728 (#6304) üzenetére

az nem baj ha olcsobb csak drágább ne legyen én azt hittem hogy mivel egyedi ezért drágább is!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6306) LaptopSystem válasza LaptopSystem (#6305) üzenetére

Ilyen lenne!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6307) LaptopSystem

Most igy néz ki!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6308) Autoglym válasza szepsy (#6302) üzenetére


Autoglym
tag

Ezzel meg tudod szárítani gond nélkül. Van belőle ipari kiszerelésben doboz nélkül, az 2 ezressel olcsóbb is.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6309) Autoglym válasza LaptopSystem (#6307) üzenetére


Autoglym
tag

Szerintem válaszd a fóliát, mert meg fogod unni a látványát egy év után és akkor könnyedén vissza tudod csinálni. Pláne, ha majd egyszer el akarod adni. Egyébként nekem jobban tetszik az eredeti :P

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6310) LaptopSystem válasza Autoglym (#6309) üzenetére

tudod igazad lehet lehet lefújatom olyanra amilyen most!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6311) #00809728 válasza LaptopSystem (#6310) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát a metált egy ilyen bohoc matt feketére átfújni vétek lenne. :N
Foliázást válaszd akkor de az drágább kb 300.000ft körül már csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#6312) LaptopSystem válasza #00809728 (#6311) üzenetére

hát még tavaszik kigondolom :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6313) holnemvolt


holnemvolt
újonc

Sziasztok!

Próbálta már valaki saját maga a waxolást? Mit javasoltok, érdemes elvinnem políroztatni az autót, vagy tudok venni olyan festéket, amit elég csak felkenni?

(#6314) szepsy válasza Autoglym (#6308) üzenetére


szepsy
senior tag

ok nem is a fényezéssel van baj hanem az alvázzal, azt hogy szárítsam meg vagy nem lehet gond? ahogy visszább írták, hogy szét nyom a fagyott víz valamit:S:?

(#6315) Autoglym válasza holnemvolt (#6313) üzenetére


Autoglym
tag

Én már próbáltam, meg szerintem Dodi is, de ebben nem vagyok biztos :DD :C
A második kérdésed nem teljesen tiszta számomra :F
Milyen állapotban van az autó, ha a festés is felmerült a waxolás és polírozás mellett???

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6316) Autoglym válasza szepsy (#6314) üzenetére


Autoglym
tag

Már 100 éve is közúti használatra készültek az autók, nem múzeumi tárgynak. Az alvázban ha a só, sár, latyak, víz stb nem tud kárt tenni télen (elvileg) akkor egy egyszerű mosástól sem fog semmi szétfagyni. Legyen fagyálló a hűtőrendszerben, meg az ablakmosóban, oszt csókolom. Mosás után meg törölj mindent jó szárazra, a gumi tömítéseket kend át Vinyl & Rubber Care-el, meg dobj be a kesztyűtartóba egy De-Icer-t és akkor nem lehet baj.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6317) szepsy válasza Autoglym (#6316) üzenetére


szepsy
senior tag

Értem értem :D csak újautó és féltem még nagyon...:)

Akkor kb hetente egyszer használom az autót, ezután leveretem az alját, beállok a garázsba ami nem fűtött, tegnap -2 fok volt bent, nem lessz semmi baj?!

[ Szerkesztve ]

(#6318) #00809728 válasza szepsy (#6317) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nézd baja nem lesz.Nézd meg a kocsi alját szerintem 70% már mindenhol müanyag takarok vannak rajta.
Lényeg a hátsó sárvédő belső pereme ott ne álljon meg a sár.Szerintem 2011-re ezt majdnem minden autót gyártó cégnek sikerült orvosolni.
Remélem....
De azért a 10éves rozsdásodásba se hidj...

[ Szerkesztve ]

(#6319) Autoglym válasza szepsy (#6317) üzenetére


Autoglym
tag

Tudom, hogy félted és ez rendben is van egy új autónál :R
Vigyázz rá amennyire csak tudsz, de azért használd is, mert gondolom azért vetted. Vagy van másik is rossz időre?

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6320) rfout válasza Autoglym (#6274) üzenetére


rfout
csendes tag

Hello !

Hogy néz ki az a gyurmázás ?

üdv

(#6321) Autoglym válasza rfout (#6320) üzenetére


Autoglym
tag

Szia,

Egy speciális gyurmát kell tologatni a fényezésen síkosító folyadék használata mellett. Kb 10 perc alatt kész egy átlag autó. Nem egy nagy kaland, de sokat számít a végeredmény tekintetében. A gyurma kímélő módon kiszed minden, a fényezésbe ragadt, égett szennyeződést, mint a fémpor, fanedvek, ipari szennyeződések, kátrány stb... Ez a művelet polírozás elött elengedhetetlen (lenne), ha karcmentesre szeretnénk polírozni a fényezést, mert ha bentmaradnak és a polír kapja ki, akkor végig karistolhatjuk velük a fényezést.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6322) LaptopSystem

Tudtok ajánlani egy jó fényezőt?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6323) holnemvolt


holnemvolt
újonc

Lenne egy kérdésem: én még nem hallottam erről a gyurmás dologról..Miben különbözik a homokfújástól? Vagy Te melyiket ajánlod inkább?

(#6324) holnemvolt


holnemvolt
újonc

Mármint bocsi, fordítva: a homokfújás miben különbözik ettől :D (hiszen, lentebb leírtad, mii a gyurmázás, csak már most fáradt vagyok :) )
Köszi

(#6325) #00809728 válasza holnemvolt (#6323) üzenetére


#00809728
törölt tag

Gyurma nem szedi le a festéket,kézzel csutakolod..

Homokfúvás:
szemcseszórás, felülettisztítás, felülethomogenizálás. A technológia alkalmas rozsda, festékeltávolításra, fémfelületek megtisztítására a jó minőségű felületvédelemhez (festés, galvanizálás, felület-előkészítés). Különböző fém, fa, műanyag, plexi, üveg, kerámia és egyéb tárgyak, felületek szórása révén könnyedén eltávolíthatók a rajtuk lévő szennyeződések.

[ Szerkesztve ]

(#6326) rfout válasza Autoglym (#6321) üzenetére


rfout
csendes tag

Köszi !

Még egy kérdés ?

A fehér autómra ráragadt valami fának a sárga nedve és semmivel nem akar lejönni ,tudsz rá valami szert ?

üdv

(#6327) Autoglym válasza rfout (#6326) üzenetére


Autoglym
tag

Többek közt erre is jó a gyurma. Feltéve, hogy nem 1-2 mili vastag ráégett gyantáról van szó, mert akkor drasztikusabb megoldásara lehet szükség

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6328) rfout válasza Autoglym (#6327) üzenetére


rfout
csendes tag

Milyen árban van ?

(#6329) Autoglym válasza rfout (#6328) üzenetére


Autoglym
tag

Készletben lehet kapni 500ml síkosítóval, ami egy gyors fényesítőszerként is használható, 100ml Super Resin Polish-al, Polírrongyal és egy mikroszálas kendővel. 10.900Ft-ba kerül.
Ebből egyébként maga a gyurma kerül a legtöbbe, mert csak az magában az ipari kiszerrelésben is 5.900Ft.

[ Szerkesztve ]

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6330) #00809728 válasza Autoglym (#6327) üzenetére


#00809728
törölt tag

pld. kromofág,flex,homokfújás? ;]

(#6331) rfout válasza Autoglym (#6329) üzenetére


rfout
csendes tag

Köszi

(#6332) Autoglym válasza #00809728 (#6330) üzenetére


Autoglym
tag

Dodi, ha megyek Fehérvárra, tudunk találkozni? Milyen időpontok jók neked?

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6333) #00809728 válasza Autoglym (#6332) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát én Csóron lakom 12km SZFVÁRTÓL.
most éppen a héten 09:00-12:00ig otthon vagyok majd SZFVÁRON meloban 14:00-22:00ig.
Héten ilyen a beosztásom.
Jövöhéten délelőtt meló 06:00-14:00 majd bevásárlás+ovoda.Kb 16:00körül szoktam haza érni...

De most tele vagyok munkával igy a tűtűkéd nem fér be egy polír+waxolásba... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6334) Autoglym válasza #00809728 (#6333) üzenetére


Autoglym
tag

Nem az enyémet kellet volna :D Épp egy régi Ferrari-t csinálok, gondoltam segíthetnél benne :)) Jövő héten, ha van valami polír melód lehet, hogy meglátogatnálak mutogatni ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6335) Espla válasza Autoglym (#6334) üzenetére


Espla
aktív tag

képt pls!!

(#6336) siti válasza szepsy (#6302) üzenetére


siti
senior tag

egy 2Kw-os elektromos fűtés 90Ft-ot fogyaszt óránként. lehet az is elég, ha napsütésen hagyod, vagy beállsz vele a garázsba. az alvázat nem fogja szétnyomni a fagyott víz, mert ott nincs hova befolyni. ajtóknál, sárvédőknél, lámpáknál, vannak illesztések, ott ne álljon meg a víz. ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6337) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Metálfekete autómon bal első ajtó középen (hátra tolatáskor, tehát lassan történt) meg lett húzva villanykaró miatt. Az ajtó nem horpadt, a fekete festék fehér alapozóig(?) lejött (kb 10*10 cm részen karcolva) és az oldalsó díszléc is megkarcolódott. Voltam 1 fényezőnél, azt mondta, hogy az ajtót telibe kell fújni, csak úgy tűnik el. A bal hátsó ajtómon is van egy ajtórányitás, arra azt mondta, hogy polírral kb 80%-osan lehet eltüntetni. Az első ajtó festésére 23 ezret mondott kb, díszléc 5 ezer, teljes polír 3M anyaggal 3 lépcsőben + waxolás (lehet az is 3M-mel azt nem kérdeztem) 22-23 ezer kb. Szerintetek ezek reális árak?

Köszi!

(#6338) #00809728 válasza johnny82 (#6337) üzenetére


#00809728
törölt tag

Márkaszervizes árak: 1 ajtó skoda felicia bordó metal 45.000ft+polír 52.000ft fizetett a kollégám.

(#6339) johnny82 válasza #00809728 (#6338) üzenetére


johnny82
őstag

Akkor jó ár, gondolom. 3M polírra mit mondasz? Igazából gondoltam már rá, hogy le kéne normálisabban políroztatni, de Zaino-ra gondoltam. Ahhoz képest 3M milyen kategória?
Köszi!

(#6340) #00809728 válasza johnny82 (#6339) üzenetére


#00809728
törölt tag

Zainonak nem jó a polírozója gyenge.Viszont a wax része a legjobb.
3M a festő szakmában nagyon jó.

Polír vagy wax nem mindegy... :B

(#6341) Autoglym válasza johnny82 (#6339) üzenetére


Autoglym
tag

Nem csak az anyagon múlik, hogy milyen lesz a végeredmény! Nem mindegy, hogy hol polírozzák meg. Fényezőkkel vigyázz, mert általában nincs türelmük a polírozáshoz. Tisztelet a kivételnek!!! És az eredmény általában ez:

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6342) johnny82 válasza Autoglym (#6341) üzenetére


johnny82
őstag

Annak nem örülnék, ha az enyém így nézne ki!

Más: szerintetek megcsináltassam most, vagy várhatok vele tavaszig? Lesz baja? Mert nehogy véletlenül télen belémjöjjön valaki.

(#6343) Autoglym válasza johnny82 (#6342) üzenetére


Autoglym
tag

Ha tudsz vigyázni a fényezésre, azaz nem mész vele rossz mosóba, akkor most is megcsináltathatod, de szerintem egyenlőre egy jó wax-al védd le, mint ez ;) és csak tavasszal políroztasd meg. Amire úgyszintén mehet a wax védelemnek. Belédmenni, mág bármilyen évszakban tudnak a mazsolák :DD

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6344) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok valamit ajánlani kulccsal húzott karcolás ellen? Tegnap hoztam el a szalonbol a vadiuj c4 picassom metál fekete, ma reggel egy 20cm-es kulccsal huzott karcolas van az oldalan. Gondolhatjatok milyen erzes.... a csík látszik, fehéres színű. Tudok vele valami kezdeni azon kivul hogy az egesz elemet ujra fenyezem 100.000 ezerert? :((
koszi

(#6345) Autoglym válasza Dani82 (#6344) üzenetére


Autoglym
tag

Ha kilátszik a fehér alapozó, akkor sajna fényezni kell, de max 20.000Ft lesz az, nem 100. Már ha ez vigasz ilyenkor :(

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#6346) Dani82 válasza Autoglym (#6345) üzenetére


Dani82
senior tag

ajjaj, de akkor gondolom ott kell hagyni az autot,ez a legnagyobb baj. vagy meg lehet ezt varni?
Miert vannak ilyen emberek ebben az orszagban? Latjak hogy vadiuj auto csillog meg a szalon vaxtol es csak azert is? ... annyira elkeserito

(#6347) dozoo95 válasza Dani82 (#6346) üzenetére


dozoo95
csendes tag

Igen, itt tartunk sajnos. Mindenki a másikkal foglalkozik, hogy neki milyen jó cuccai vannak stb... és ez irigységet vált ki az emberekből. Van, aki annyira irigy tud lenni, hogy szétbarmolja a kocsit... Volt ilyen eset Veszprémben néhány éve. Szép új Mercit vett egy illető, hozzáteszem 10 évig spórolt arra a kocsira, erre valami irigy szomszédja éjszaka a saját körmével szétkarmolta a kocsit, de annyira, hogy a teljes fényezés, illetve egyes krómozott elemek, fűthető üvegek, gumi elemek kicserélése 3.200.000 ft-ba került. A casco fizette, de jó néhány hét múlva csak, mert folyt a rendőrségi nyomozás, papírozás és a bíróság húzta az időt... Ha a Merci tulaja nem megy át a szomszédjához megkérdezni, hogy van-e nála fűtés, el sem kezd gyanakodni, hogy a szomszédja volt. A körme csutkára le volt szakadozva, kicsit sötét ezüst volt, amilyen a kocsi színe alapból, illetve a fogai is festékmaradványosak voltak! Vicces néhány szempontból, hogy még a szájával is tépte a kocsit, mint valami vadállat, de ha mélyen belegondolunk, hogy egy tök normális emberről volt szó és ki sem lehetett volna belőle ezt nézni, igen elkeserítő. De, hogy legyen mostani esetről is szó: Apum Ford Focus-a 2002-es, kombi és fekete. Minden kis ajtónekinyitás látszódik, minden kis karc, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy minden bevásárlás azzal a kockázattal jár, hogy újabb kárt tesznek az autóban. Jó néhány százezer km-t levezetett, több százszor volt kocsival boltban, de a mostani időszakban már annyira kell figyelni ki áll mellé, hogyan száll ki az illető és, hogy hova áll apum. Minél messzebb a kocsiktól és ha lehetséges két parkolóhelyet elfoglal, igaz pofátlanság, ezért is csak akkor ha megteheti, elég ritka ez a helyzet. Nyáron történt az eset, hogy szüleim bankban voltak és mentek itt Veszprémben a Hotel parkolóhoz, a kocsihoz. Amikor odaértek, pont akkor nyitották neki a kocsinak, de úgy, hogy 2-3 centit elég rendesen behorpadt. Csoda módon a fényezés annyira nem sérült, gondolom a Ghia felszereltség miatt, mert állítólag annak keményebb a fényezése. Nos, ha nem látják ki volt a tettes, akkor csak egy horpadás és egy jobb első ajtó fényezés miatt kellett volna 40 ezret kiadni. Még jó, hogy késett a biztosítós pénz, mert valaki néhány héttel rá pont úgy megkarcolta a horpadt ajtót, hogy több méterről is szabályosan látszódik a vájat. (a mai napig nincs lefényeztetve, hátha valaki télen még ügyeskedik) 2 hónapja költöztettek, és a lapát nekidőlt a kocsi bal oldalának. Anyum látta az ablakból az esetet és várt, hátha magától szól a tettes, de nem! Próbálta egy kevéske nyállal eltüntetni, de nem sikerült. Ha nem vesszük észre, tuti elmegy és keletkezik egy 10 ezer forintos kár, mert a bal első ajtó szépen lenyúzódott, polírozással eltűnt + a visszapillantó tükörnél levő gumiborítás is sérült.

(#6348) #00809728 válasza Dani82 (#6346) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Két féle fényezés van.2-3napos és kb egy ajtó telibe fényezése ha metal akkor úgy 50000ft max MÁRKASZERVIZES ÁR!!!
UW segitségével kb úgy 1h és kész ott nézheted és megvárhatód.100.000ft max.

De mivel utobbival tuti nem festették a járgányodat azaz olyan technologiával igy az elsőt javasolnám.
Minden festéknek van egy száradási ideje amit jó ha betartanak... :R

Dőntsd el...

[ Szerkesztve ]

(#6349) zsolt1129 válasza #00809728 (#6050) üzenetére


zsolt1129
addikt

Üdv Dodi!

Megint aktuálissá vállt egy kis Zaino rendelése,mert igaz nem mindenből,de pár dologból kifogytam. Remélem még aktuális a fanoknak az a pár százalékos kedvezmény,majd rád is hivatkozni fogok,persze csak akkor ha hozzájárulsz :DDD .

Viszont polírból lehet az Autoglym-eset fogom rendelni. Szerinted?

(#6350) #00809728 válasza zsolt1129 (#6349) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nyugadtan felhivod és mondod neki sárga leonos (DODI) hátha nem teszi le egyből. ;]
Autoglymben sokkal jobb a polír.Durva,közepes,finom. Finom az tényleg nagyon "finom"
meg hát 1kilot kapok 6000ft alatti áron.MEGGONDOLANDÓ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.