Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) nebulo5 válasza polonic (#47442) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem tudom... A lényeg, hogy alaposan fémtisztára takarított legyen a felület, amire az alapozó kerül. Hogy mi lenne rá a legmegfelelőbb, azt talán egy szakitól érdemes megtudni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#47452) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Mi a véleményetek erről a termékről(SONAX PROFILINE EX 04/06)
Mennyire jó?
[link]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#47453) Dluinet válasza csurgoi (#47452) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ZviZZer-ben még senki nem csalódott.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47454) ::Trunks:: válasza Dluinet (#47453) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Én most rendeltem egy teljes szettet, korongokkal, kíváncsi leszek a tudására!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#47455) Peti78 válasza Morris (#47445) üzenetére


Peti78
őstag

Attól még megveheted, sajnos nem Izlandon vagyunk ahol van tél is. Lesz még megfelelő idő felrakni.
Vagy ahogy K Norbi javasolta, mélygarázs jó hely lehet. Én mélygarázsban parkolok a társasház alatt, 2-3 fokkal mindig melegebb van lent mint kint.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47456) fulton


fulton
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#47457) Morris válasza Peti78 (#47455) üzenetére


Morris
veterán

Hát itt Békés megyében mélygarázs nemigen van :DDD

(#47458) harrrdic


harrrdic
friss újonc

Próbáltátok már ezek közül valamelyik kárpittisztító -t ?

(#47459) Peti78 válasza Morris (#47457) üzenetére


Peti78
őstag

Valakinek csak van garázsa ott is nem? :D Plaza is jó

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47460) Morris válasza Peti78 (#47459) üzenetére


Morris
veterán

Van, de nem fűtött garázs. Nekem is van garázsom.
A plázában is hiába van parkolóház. Nyitott oldalt az is.

(#47461) Brandynew válasza Morris (#47460) üzenetére


Brandynew
őstag

Hősugárzó :D

(#47462) troll81


troll81
addikt

Sziasztok.le járt a szálló rozsda eltávolító szavideje..egy 4 5 hónapja....merjem használni vagy kuka szó nélkül? :R

(#47463) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Szerintetek az hogy van, hogy műanyag jégkaparót használva összekarcolom a szélvédőt? Csakis műanyagot használok, hogy ezt elkerüljem, de most nem tudom, hogy mi okozza? Kosz és por réteg, ami az útról felcsapódva rárakódik és ráfagy?

(#47464) polonic válasza _stick_ (#47463) üzenetére


polonic
félisten

Szia
Igen az karcolja.
Takard le a szelvédőt egy erre alkalmas cuccal. Vagy jégoldó spray, sokkal gyorsabb, kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#47465) _pda_ válasza _stick_ (#47463) üzenetére


_pda_
tag

Az úgy van, hogy a szálló por ott van mindenen.
Abban pedig van bőven kvarc kristály, és egyéb kemény anyag, ezt tolod végig a műanyaggal az üvegen.
Egy része be is ágyazódik a műanyagba, tehát garantált a végeredmény.
Jégoldó folyadékok, pumpás/flakonos kivitelben, illetve ráfűtés amit lehet, HA nincs más lehetőséged.
Ha kertesben laksz, van rá alternatíva.

(#47466) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm a válaszokat. A második legjobb megoldás a kaparás után a jégoldó, viszont ott abba a jelenségbe szoktam belefutni, hogy a letörölt jégoldó ráfagy az ablakra és utána mehet a fűtés.
Üveg polírozás mikrokarcoktól működhet?

(#47467) Peti78 válasza _stick_ (#47466) üzenetére


Peti78
őstag

Szia! A helyedben változtatnék a sorrenden (is), amúgy először simán leseperném a havat ha van az autóról. Ha nincs, akkor nyilván ez a lépés elmarad, de a fűtést azelőtt kapcsolnám be, mieltt nekiállo a jégnek. Kisebb eséllyel fagy rá a jégoldó a zablakra. Egyébként ez milyen jégoldó? A kaparást elfelejteném, bármivel is csinálod. :)

#47462troll81 Használhatod

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47468) _stick_ válasza Peti78 (#47467) üzenetére


_stick_
őstag

Általában noname Lidl vagy tesco gazdaságost veszek. :B

(#47469) Brandynew


Brandynew
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#47470) Varshi válasza troll81 (#47462) üzenetére


Varshi
aktív tag

> szálló rozsda eltávolító szavideje..egy 4 5 hónapja....merjem használni vagy kuka

Én azt még jövőre is bátran használnám.

(#47471) Varshi válasza Peti78 (#47467) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Kisebb eséllyel fagy rá a jégoldó a zablakra.

Én azt vettem észre, hogy van az a mennyiség, amit inkább letörlök, de ne kelljen ráfújni semmit. Erre én egy vastag kesztyűt és egy sima konyharuhát próbáltam ki, ezzel "letolom" a vékony havat/jeget, gyakorlatilag nyom nélkül.
Ha meg fújok rá bármit, akkor az sokkal rosszabb.

De csak "puha" rétegeknél működik, a visszaolvadt/ráfagyott cuccoknál mindenképp kell jégoldó, és azt próbálom egyben letörölni. Mivel ezzel kib.sok idő megy el, mire végzel, egy benzines már kezd is fűteni addigra :) Vagy amelyiknek van beépített 1-2 kW-os PTC kiegészítő fűtése (az elmúlt 10-15 évben a Golf-szegmenstől felfelé a dízelekben is van).

A szóróflakon amúgy nagyon szemét, mert használva lehűl a palack, és csontig hatol a fagy a kezedben. Na ahhoz is kesztyű kell....

(#47472) Varshi


Varshi
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a Rain-X és társai a jég ellen is segítenek a szélvédőn. (Hát én csak emiatt nem merem feltenni, mert megszabadulni tőle nagy kín, ha nem jön be.)

Nekem régen a sima karton is bevált szélvédőre, kisebb adag havat fizikailag távol tart, és a páralecsapódás ellen is használ (ami oda tudna fagyni). Hátránya, hogy közepes szélben már huss, és nem minden ablaktörlő alá lehet szépen betenni, mert az újakon már "szerviz állás"-ba kell rakni őket, hogy kibújjanak, mert olyan szégyenlősek.

Probléma, hogy hová rakod a kartont reggel. :) Csak nem viszed magaddal. :))

(#47473) sutszi válasza Varshi (#47472) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem vegyes érzéseim vannak a Rain-X-el... Egy fullos mosás... (hab, mindenféle oldók, GreenStar az ablakra még Clin és IPA + Frosch ) után már olyan tiszta volt a szélvédő, hogy majdnem átestem rajta... és már nem először csináltam így a Rain X felvitelt, de az eredmény ugyanaz... A vizet inkább csak autópálya sebességnél görgeti felfelé eredményesen...akkor nem is feltétlenül kell lapátot használni...de alatta...hát nem túl meggyőző. És itt jön a gond. A lapáttal törlés után kb 1-2mp fátyol keletkezik, ami eltűnik de erre az időre zavaró és a törlési sebességet figyelembe véve elég gyorsan ismétlődő a jelenség. Ilyenkor nagyon rossz a kilátás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47474) ginola válasza sutszi (#47473) üzenetére


ginola
addikt

Írd le pontosan hogyan viszed fel a szélvédőre... Mik a lépések?

(#47475) sutszi válasza ginola (#47474) üzenetére


sutszi
veterán

Zárójelben leírtam... de az összes variációt amit próbáltam nem fogom tudni leírni. Főleg extra öblítésekkel variáltam az egyes szerek között...meg az ablak tiszítók sorrendjével játszottam. A sorrend kb ez nálam a nagy mosáson.:
1: GreenStarral körbe fújom ha nagyon retkes... Majd rádobom a habot és ha 4-5 perces hatóidő után öblítem.
2: Rozsda és gyanta oldó cuccokkal körbefújom. Pár perc amíg előkészítem a két vödrös mosást...
3. Két vödrös... CG sampon...nem sz@r. Ezután alapos öblítés.
4. IPA+víz kombóval fújom körbe így szárazolok és zsírtalanítok is egyben.
5. Fényezésre megy a wax...
6. Végén van az üvegezés... Innen indulnak a eltérő verziók... Volt, hogy előbb Clin-el áttakarítottam, majd Frosch, majd IPA...aztán utóbbi kettőt cseréltem fel...stb...
A lényeg, hogy ezután ment rá a Rain-X...
Ha ennyitől nem lett tiszta az üveg, akkor lesz@rom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47476) Varshi válasza sutszi (#47473) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nekem is ez volt a bajom a Rain-X-szel. Csakis abban az esetben volt jó (~elfogadható), ha előfűtést használtam, és meleg volt a szélvédő. Akkor rövidebb volt a homály.

Viszont állítólag van olyan vízlepergető, ami nem "homályozik", cserébe megvan a jégtaszító hatása is.

(#47477) sutszi válasza Varshi (#47476) üzenetére


sutszi
veterán

De jó, hogy ezt írtad... mert ez is egybevág az én tapasztalatommal. Meleg szélvédőnél nálam is rövidebb a homály.

Ja...nálam nincs semmiféle jégtaszító hatás... reggelente jégoldót fújok, aztán lehúzom a szilikonos lehúzóval... olyan mint amit a benzinkúton mindenki körbead... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47478) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Télen hány "fokig" ajánlott az autó mosás? Karácsonykor esőt jósol, és mivel 2 X 340 km es menet lesz ( ezért jó koszos lesz az autó utána ), viszont max +3 fokot jósol az időkép bp-re, bizonytalan vagyok. De nem tenném le koszosan az autót.

(#47479) simonjoe válasza Peter.70 (#47478) üzenetére


simonjoe
senior tag

..addig amíg a víz nem válik jéggé a megmosott autón.

Joe

(#47480) Peti78 válasza _stick_ (#47468) üzenetére


Peti78
őstag

Aha... Vegyél rendes normális jégoldót, az nem fagy oda. Ezek az olcsó szarok semmire se jók. Persze ezt mindenkinek meg kell tapasztalni, én is rengeteg pébzt elköltöttem arra, hogy jól járjak. Hát nem jártam jól.
Van amit ha a Tesco-ban járok, megveszem a gazdaságosok közül. pl a kukoricakonzervet.

Van egy dzsatube csatorna [ocdaddyzsolt] Nagyon sok terméket tesztelt a fiatalember. Nagy szakmaiságot ne kell tőle várni, de az elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen. SZoktam nézegetni a videóit, legalább aztmegtudom, hogy mire ne dobáljam a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47481) Csabroncka válasza Peter.70 (#47478) üzenetére


Csabroncka
addikt

Száraz hidegben simán lehet (sőt akkor a legjobb), szárazolni sem kell. A mosók fűtöttek, +-ban lévő karosszériára, befűtött kocsira nem fagy oda. Szárazolni nagy mínuszban nem lehet!

"in medias res"

(#47482) polonic válasza Peti78 (#47480) üzenetére


polonic
félisten

És melyik a legjobb jégoldó?

Egyébként meg lehet házilag is csinálni. Ecet és víz keveréke. Vagy IPA és víz keveréke. Az összes termék tartalmaz ezt vagy azt.

(#47483) sutszi válasza polonic (#47482) üzenetére


sutszi
veterán

Ecettel vigyáznék...mintha a lakkot megmarná...de lehet rosszul emlékszem. (Persze, tudom, a megfelelő hígítás számít.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47484) polonic válasza sutszi (#47483) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az jogos. Az ecettel azért vigyázni kell, nem töményen rálöttyinteni. Talán a gumikat bánthatja. Nem tudom én sem pontosan.
Csak azért írtam, hogy a drága termékekben sincs semmi különleges összetevő. Már ami a jégoldásért felel, arra értem.

Tényleg érdekel amúgy, hogy neked melyik vált be.

(#47485) sutszi válasza polonic (#47484) üzenetére


sutszi
veterán

Az avatar megtéveszt. Nem én voltam az előbbi hozzászóló...

:D De ha már kérdeztél... Én most legutóbb Favorit jégoldót vettem. -1 be és -7-be is ahogy ráfújtam egyből víz lett a jégből... igaz használtam bőséggel... Ment rá kis ablaktisztító, aztán egy nyeles ablaklehúzóval letöröltem. Mondhatni patika...

Van jégkaparóm is, de már régóta nem használom... A jégoldó fényévekkel gyorsabb és nem kell fagyott kézzel meg kesztyűvel tökörészni... Sokkal gyorsabb...

Visszakanyarodva a téma start mezejére, én pl csillaggarázsban állok. És nincs külön szélvédő fűtésem. Így csak a belső meleg levegő ráfújás segíthet... Na ha onnan akarnám leoldani a jeget, akkor kb 10-15 percig állnék a járó motor mellett... A 1.6 benzin nem fűt akkorát ráadásul a rögtön fűtést kapcsolok akkor lassítom a motor bemelegedését és az meg másképp rossz. Szóval én inkább indítok, meg rákapcsolom a hátsó üveg / visszapillantó fűtést... Amíg melegszik a motor, addig jégoldó, meg tisztító és lehúzom... Beszállok és indulok.
Most pl lámpákat is törölni kellett, mert akkora dagonyát kaptak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47486) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Ilyen időben önkiszolgáló Autómosóban hogyan mossak kocsit? (-1 fok van nálunk)

köszi

(#47487) Peti78 válasza polonic (#47482) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tudom melyik a legjobb, túl sokat nem kellett próbálnom. 4-5 után azt mondom, nekem a sheron vált be a legjobban.
Igen, lehet házilag is csinálni, nincs benne semmi titkos összetevő ahogy polonic fórumtárs is írta, de az ecetet én kihagynám belőle amire sutszi is felhívta a figyelmet. alkohol, víz oszt jóvan. Mondjuk a szesz sem olcsó, szerintem nem érdemes bajlódni vele.

#47486kipser sehogy.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47488) Varshi válasza kipser (#47486) üzenetére


Varshi
aktív tag

száradássegítős programot a végén, aztán beállni pláza mélygarázsba egy mozizás idejére :)

a gumikat töröld végig mindenképpen.
nekem volt, hogy jéghártya volt a kocsin, mire hazaértem, de ha a gumikédereken nem marad víz (nem lesz belőle jég), hát annyi baj legyen.

(#47489) simonjoe válasza kipser (#47486) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én nulla alatt offolom a mosást nyílt terepen. Még zárt kézi mosóban sem szívesen.

Joe

(#47490) Peter.70 válasza simonjoe (#47489) üzenetére


Peter.70
őstag

És akkor adabszurdum egész télen dzsuvás, sáros az autó?

(#47491) simonjoe válasza Peter.70 (#47490) üzenetére


simonjoe
senior tag

A "nagy" csak jó időben van csak használva és az garázsban is áll, max poros. A kicsi szaladgálós kapott vaxot, alvázvédelmet, és tényleg csak akkor amikor jobb az idő. Vagy ha már tényleg vállalhatatlan, akkor olyan helyre viszem (Budaörs Auchan előtt, a kézi mosó mögött) ahol zárt helyen tisztítják, kompresszorral kifújják a résekből a vizet, és lelkiismeretesen leszárazolják.

Joe

(#47492) vedini válasza Csabroncka (#47481) üzenetére


vedini
őstag

Szia, ezt hogy erted, hogy szaraz hidegben meg szarazolni sem kell? Kb egy hete lehetett, nem szarazoltam, azt hittem ha nem szarad ra majd szel leviszi cseppmentesen, hat nem jott ossze...

Tegnap gondolkodtam mossam-e le a verdat, ma mentem 800km-t. Jol dontottem (nem mostam le) tiszta kosz az auto, viszont ezzel valamit kell kezdeni, ket unnep kozott is lesz meg egy 1000-res.
Valszeg kezi moso lesz, szarazolas nelkul :W

workworkwork...

(#47493) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gyors mosi, szárazolással + gumiápolás: [link]

Szégyen, de még egy gyorswax sincs a gépen :B

A Perl még mindig azisten :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47494) Brandynew


Brandynew
őstag

Én akárhányszor lemosom a sötétkék autómat, és megyek vele 10 km-t, ugyanúgy néz ki, mint mosás előtt. Más is így van ezzel? Ilyenkor elgondolkodok, hogy minek is mosom, elég lenne a sarat kicsapatni a sárvédőknél.

(#47495) simonjoe válasza Brandynew (#47494) üzenetére


simonjoe
senior tag

.....én akárhányszor eszem, később ugyanolyan éhes leszek mint annak előtte! :P

Joe

(#47496) Peti78 válasza Brandynew (#47494) üzenetére


Peti78
őstag

Ugyanez van nálam is. A magic blue igazából varázslatosan szivat. Ennek ellenére hetente egyszer, de van amikor kétszer lemosom. Mert engem nagyon zavar ha nem tiszta. Az előző volvom ezüst volt az egyszerűbb volt jóval. Sajnos ezzel együtt kell élnem...

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47497) Petyyyyy válasza Motion_Blur (#47493) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szárazolás lándzsás után :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47498) Motion_Blur válasza Petyyyyy (#47497) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bocsi, nálam a gyorsmosiba benne van egy 1vödrös ha csak a halvány filmréget maradt az autón :D

Egyébként nagyon jó a felújított mosó + a foltmentes ölbítő is, igazából alsó harmadot elég lenne átmosni kézzel, de át szoktam menni az egészen ha nincsenek sokan.

mod: ez ilyen tipik ameddig az asszony fodrásznál vagy körmösnél van mosás, 1,5 óra tokkal vonóval ha meghajtom

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47499) Petyyyyy válasza Motion_Blur (#47498) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Höhö :D Úgy mindjárt más, jár az anti-bonk helmet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47500) Csabroncka válasza vedini (#47492) üzenetére


Csabroncka
addikt

száraz hidegben, alacsony páratartalomnál kb -3 - -5 °C-ig lehet szépen mosni. Kédereket kitörölve kb 15 perc alatt leszárad a kocsi napsütésben, normális RO víz nem hagy nyomot.

Én mostam -10-ben is a savanyában, félig gőzben állva - undorító, kellemetlen. Az öblítés után vékony film fagy rá az autóra, de ez is jobb, mint a sós lé!

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.