Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) ginola válasza Formaster (#22149) üzenetére


ginola
addikt

A szivacs pl, belső műanyagápolók felvitelére elég jó, arra azért ajánlanám bő anyagfelvitellel.

(#22152) jozsi252 válasza Formaster (#22149) üzenetére


jozsi252
veterán

Múltkor még Aliról direkt rendeltem 10 mikroszálasat ilyen célra, de még úton van. Jó lesz ablaktól kezdve mindenre. Wolfossal szerintem is jobban járok, eddig amit használtam minden terméke bevált nagyon jól. Illetve az ajánlott hígítás is fel van tüntetve Wolf oldalán, gondolom úgy jó is lesz. Na majd köv rendeléshez hozzácsapok még ezt azt. Már lassan külön polcot kell felraknom az autós dolgoknak, annyi minden jött össze a legutóbb időbe. :D Bánom hogy eddig nem foglalkoztam a témával jobban.

Néztem az AG-s flakont de a webshopba árat nem látok. Esetleg szerintetek máshol Magyarországon lehet kapni valami normális szórófejes flakont? Bár a viszonteladókat átnézem hogy hátha náluk lehet kapni.

iPhone 13 Pro Max

(#22153) ssj81 válasza freaghill (#22139) üzenetére


ssj81
aktív tag

Én nem értek hozzá de ha ilyen egyszerű volna minek 2 meg 3 rétegben polírozni persze nem lett patent de egész jó lett a video alapján,Az meg,hogy kézzel... :Y
Bocs nekem vmiért ez a video jött be rá.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#22154) Formaster válasza ginola (#22151) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Felvitel még csak-csak, de egy festett elemről lekaphatja a színt.

(#22152) jozsi252: Nyugi, nekem két teljes kartondoboz van tele :C Plusz egy reklámszatyor mikroszálas, meg még egy sátor méretű utazótáska a polírcuccoknak, gép stb. :C

(#22155) ginola válasza Formaster (#22154) üzenetére


ginola
addikt

Festett műanyagra érted vagy milyen anyagra? Azt nem érdemes műanyag ápolózni.....

[ Szerkesztve ]

(#22156) jozsi252 válasza Formaster (#22154) üzenetére


jozsi252
veterán

Munkahelyen használunk spéci szálmentes törlőkendőt (vegyipar) kíváncsi lennék hogy ablak milyen lenne ha azzal törölném át. Nem szöszöl, nem jönnek ki belőle szálak, jó kis cucc.

Egy gyártó termékét használod amúgy, vagy mindegyik termékből azt amelyik gyártónak a legjobb van?

iPhone 13 Pro Max

(#22157) focvis válasza jozsi252 (#22152) üzenetére


focvis
veterán

Az IKEA-ban vettem spricnit. Nincs összehasonlítási alapom profi cuccal, nekem bevált, sokkal jobb és tartósabb pl. egy Clin szórófejénél.

Desztillált vizet tartok benne, ezzel mosom le az apróbb szennyeződéseket az autóról, így nem hagy foltot.

(#22158) Formaster válasza ginola (#22155) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ő általános beltéri tisztításra gondolt. Szivaccsal óvatosan, úgy értem. Persze a fröcsi műanyagnak mindegy, de ahány autó, annyiféle anyaghasználat létezhet.

(#22156) jozsi252: szinte mindenből mást, most kicsit sok a carpros cuccom, de felnitisztítóból kirpóbálnám a wolfos 5literest, csak rohadt sok a posta külföldre. Az autoglymes spriccninek levették az árát, lehet h reg kell, de asszem 450-500 forint és perfekt. A kendőt nem tudom, nem is vacakolok ilyenekkel, ablaktisztításhoz kell egy durva és egy finom mikroszálas+ipa.

(#22159) d4d válasza jozsi252 (#22152) üzenetére


d4d
tag

Autoglym flakon ár br. 495ft, kupak hozzá 152ft, szórófej 864ft

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#22160) Safranek válasza focvis (#22157) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nekem is bevált ez a fajta :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#22161) d4d


d4d
tag

Megjött a Wolfos csomag. A rendelés aug 9.-én lett leadva, tegnap 16.-án küldték el és ma reggel ki is hozta a postás. Három szórófej is volt a dobozban. A kupak alatt még külön le vannak zárva a palackok egy alufólia szerű dologgal is.

gyártási idők,

APC: 2016.07.12.
Neutrális felnitisztító: 2016.07.26. (mindkettő)
Black Out: 2016.08.05.
Sky Clear: 2016.08.05.

elemlampa.blog.hu

(#22162) jozsi252 válasza focvis (#22157) üzenetére


jozsi252
veterán

Héten megyek úgyis IKEA környékére, lehet bemegyek és veszek 1db-ot aztán kipróbálom hogy milyen. Köszi a tippet! :R

(#22158) euzsolt

5 liter jó sok szerintem otthoni használatra, vagy akkor úgy tervezel hogy egy ideig ne kelljen rendelni?

(#22159) d4d

Köszi, közbe írtam is nekik még éjjel aztán jött is válasz hogy van raktáron. Már csak azt kellene megtudnom hogy van-e lehetőség személyes átvételre.
Látom te is nagyfogyasztó vagy felnitisztító tekintetében. :) Ablaktisztító (is) nagyon jól bevált nekem, tegnap du. vagy 2 órán keresztül suvickoltam a kocsit, persze ma reggelre jött is egy jó nagy zuhi. :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22163) focvis válasza jozsi252 (#22162) üzenetére


focvis
veterán

A dísznövény részen keresd.

(#22164) Mappa válasza jozsi252 (#22162) üzenetére


Mappa
addikt

Van személyes átvétel csak jól el van rejtve :D

bejárat
[link]

fentről

[link]

Bár nem rendeltem előre, gondoltam ha van személyes átvételi pont csak van készleten is cuccuk. Jól kimentem potyára mert 15:00 írják a nyitva tartást de 14:40-kor már senkit sem találtam.

Még egy IKEA-s cucc, pláne ennyiért best/buy felni suvikszolására. ANTAGEN

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#22165) jozsi252 válasza focvis (#22163) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

(#22164) Mappa

Wolfot tudom, többször voltam már náluk, de most az AG-s átvételre értettem hogy a flakont át lehet-e venni személyesen is. 8-2-ig vannak amúgy a Wolf-nál.

Illetve a weboldalon le van nekik írva hogy

2., / Személyes átvétel

(a megrendelő telephelyén vagy az átvételi pontokon):
Budapest területén
Ön választhatja 4-6 munkanapon belüli személyes átvételt telephelyünkön:

Én is először érdeklődtem hogy szólnak-e hogyha meg van, mert sokat kell mennem mire odaérek (Örs Vezér Tere) és nem akarok potyára odamenni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22166) Mappa válasza jozsi252 (#22165) üzenetére


Mappa
addikt

Igaz, 14:00ig :K de cirka 20 perccel előtte már be volt zárva :(((

Én eléggé felk***tam magam rajta, át is gurultam a Homasitaba ami kb. 2 perc kocsival onnan. Megkaptam a neutrális felnitisztítót 1560 Ft-ért kemény 40Ft került többe a 0,5L

Egy ilyen Black Out ápolót akarok most venni, de ha ennyivel "drágább" a Homasitaban akkor nem fogok vele vackolni, ott legalább egyből van (ha van), igaz nem ipari mennyiség.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#22167) d4d válasza jozsi252 (#22165) üzenetére


d4d
tag

Autoglymes Attila valahol Újpesten van asszem és tuti hogy megoldható a személyes átvétel

elemlampa.blog.hu

(#22168) Formaster válasza jozsi252 (#22162) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Dehogy! Nem sok az :DDD A 20 colos felni zabálja, a literes carpro 2 hónapig tartott. Akkor az 5 liter egy évre sem elég, meg a havernak is mindig én kell rendeljem, szóval inkább 2x5 literben gondolkodom, csak kell találnom valakit aki kihozza nekem.

(#22169) P.Gabi


P.Gabi
csendes tag

Üdv All.

Mivel nagyon sok pozitív visszajelzést olvastam a Wolf termékekkel kapcsolatban így úgy gondoltam kipróbálnám őket. Sima hétköznapi, otthoni autóápolás céljára vásárolnám őket.

Autósampon közül melyik a jobb?:
WHITE SATIN
VIASZOS AUTÓSAMPON - AGENT ORANGE

Illetve van egy karcher magasnyomásunk amihez szeretnék habosító fejet venni. A hozzá vehető Karcher FJ 6 fuvóka mennyire jó? Illetve ha ezt megveszem akkor ehhez tudom már használni a Wolf YELLOW SNOW-t is igaz?

Felnitisztítóból melyik a jobb választás?
FALLOUT REMOVER
CLEAN&COAT

BLACK OUT-t gondoltam a műanyagok ápolására.

Ezek közül próbálta már valaki valamelyiket:
JEWEL "IT"
BLUE MOON

Ha valamelyik termék helyet van ami jobb akkor kérlek azt írjátok meg.

Nagyon köszönöm a válaszokat :R :R

(#22170) focvis válasza Formaster (#22168) üzenetére


focvis
veterán

Nem én akarom megmondani Neked a tutit, mert szerintem Te nagyobb autóápolási mágus vagy nálam. :) De...
A télen lekentem a felnimet kívül-belül Wolf's nano felniviasszal - előtte kölcsönöztem a haveromtól Wolf's felnitisztító, hogy steril alapra dolgozzak - azóta kúton csak nagynyomásúval, ill. otthon nagynyomásúval + nano-samponnal és szivaccsal mosom. Nagyon baba, nincs ráégett fékpor. :N

A felni belsejét nem mosom, nem érdekel, majd télen foglalkozok vele. Annyiból lehet esetleg könnyebb a dolgom, hogy bicolor felni - a "színe" szálhúzott alu, a belseje lakkfekete. [kép]

(#22171) jozsi252 válasza Mappa (#22166) üzenetére


jozsi252
veterán

Én inkább vártam rá, de személyesen mentem el érte. Illetve nem mellesleg Farkas úr is rendkívül korrekt, bármilyen kérdésem volt válaszolt, akár telefonon, akár e-mailbe, szóval érdemes előre gondolkozni, aztán úgy rendelni hogy mikorra kell legyen.

(#22167) d4d

Akkor gondolom a weboldalon megadott ponton lehet átvenni, az van Újpesten azt hiszem.

(#22168) euzsolt

Jó hát 20 colos felni :D oda már minden szerből sok kell, én a normál méretű 16"-os felnire értettem hogy a literes is elég. Melyik országba laksz? Szerintem 2x5l kiküldését 8k környékén meg lehetne úszni, csak jól szét kellene nézni a futárszolgálatok terén. Esetleg olyannak lehet olcsóbb aki cégnél van, sűrűn küldenek külföldre dolgokat, azoknak ugye van kedvezmény.

(#22169) P.Gabi

FJ 6 habosítót azt felejtsed el! Nekem is volt olyan a Karcher gépemhez, de megváltam tőle mert nem voltam teljesen megelégedve vele. Egyik fórumtárs linkelte az MJJC habosítóját, Aliexpressen regisztrált küldeményként küldik, összvissz 18$. Már jó pár alkalommal használtam, de ég és föld a Karcher saját habosítójához képest. Ráadásul ehhez literes flakon jár, nem pedig 0.6l-es mint az FJ6-hoz.
Yellow Snow Foam-ot használok én is a habosításhoz, és a 900ml-hez kb. 80ml-t rakok a habosítós cuccból, és teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel.

Felnihez a Fallout Remover a jobb szerintem, műanyaghoz tökéletes a Black Out, beltérsamponnak Silk Milk-et vegyél, ha nincs semmilyen bevonat a kocsin akkor Agent Orange-ot vegyél samponnak, abba van egy kis viasz.

Ha esetleg idegenkedsz a külföldi rendeléstől, akkor vedd meg az FJ6-ot, de a fúvókája közel sem olyan jó mint az MJJC-nek. A habot nem porlasztja annyira mint az MJJC, illetve túl sok megy 1 helyre úgy vettem észre az FJ 6-nál. Nem azt mondom hogy alkalmatlan arra a célra hogy a habot felvidd a kocsira, de minőség meg minden terén jobb az MJJC. Nézzél róla videót Youtube-on, és akkor meglátod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22172) P.Gabi válasza jozsi252 (#22171) üzenetére


P.Gabi
csendes tag

húú köszönöm a részletest választ :R
szoktam aliról rendelni, ugy hogy akkor megrendelem onnan azt remélem hamar megjön majd :C

(#22173) jozsi252 válasza P.Gabi (#22172) üzenetére


jozsi252
veterán

Szívesen!

Annyi hogy amit linkeltem az Karcher K szériához van, ha más szériájú van neked akkor a megfelelőt kell rendelned, és akkor olyan fittinget adnak hozzá ami a gépedhez megfelelő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22174) P.Gabi válasza jozsi252 (#22173) üzenetére


P.Gabi
csendes tag

Beszéltem tesommal mert neki van asszem K4.2-t mondott az alis meg ugye k1-7ig van, már leadtam a rendelést bízom benne hogy 2-3hét alatt megjön.

Másik kérdés, hogy középárkatos vagy mondjam inkább talán hogy 5000 ft alatti WAX-ból melyiket érdemes venni? Vagy megéri inkább a "drágát" venni mert meghálálja az árát?
És olyan kellene amit nem géppel kell felvinni.

[ Szerkesztve ]

(#22175) MunezXBK válasza d4d (#22167) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tavaly augusztusban írtam neki, októberben válaszolt. :D

(#22176) jozsi252 válasza P.Gabi (#22174) üzenetére


jozsi252
veterán

Arra tökéletes ez, azt hiszem hogy az ipari gépekre kell másik fitting.

(#22175) MunezXBK

Lehet csak elkerülte a figyelmét, általában 1 napon belül mindig szokott válaszolni, ma is már 2 levél váltásunk volt.

iPhone 13 Pro Max

(#22177) Formaster válasza focvis (#22170) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én csak fanatikus vagyok :DDD Nyugi én is lenanoztam tavasszal amikor felkerült, de csak azért mert véletlen küldtek egy Sonax Nano felni védőt. Gondoltam, hogy nem lesz hosszú távú, pedig patikára letakarítottam, zsítalanítottam és két rétegben vittem fel, ráadásul hagytam a napon két napot, hogy rendesen rákössön, de kb 2 hónapig tartott. ;) Addig viszont a nagynyomás elég volt. Télire kipróbálom a carpros cuccot, remélem az kibír egy idényt. Na nálam muszáj a felni belsejét is tisztítani, mert ritka küllős, belül is ezüst és a 20 col csúnya, ha belül kormos, szóval nyeli az anyagot.

(#22171) jozsi252: Ezzel a postázással az a baj, ha nem az ő cégükkel küldöd, akkor ott van még a felvételi díj is. Az ő cégükkel meg 30 euró, ami irreálisan sok. Ráadásul sztem más az árszabás, mert valszeg vegyi anyagként kell szállítani, bár ezt passzolom. Úgy néz ki októberben jön valaki, addig veszek 0,5-1 literes valamit.

(#22178) ginola


ginola
addikt

Külső műanyagok felújítására mit ajánltok, ami tartós, és jó?
Sonax Extreme-nél jobbat keresnék....

[ Szerkesztve ]

(#22179) jozsi252 válasza Formaster (#22177) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha Postán van feladva akkor 5kg-ig 6745ft, onnan kg-onként 900 ft, illetve 850 az ajánlott. Szóval még egy 5 literes is elég húzósra jön ki. Nincs helybe neked forgalmazó? Nálunk annyira nem ismert, de Európába azért pár helyen forgalmazzák még. Hátha szerencséd van és találsz olyan helyet ahol nem túl húzós a nemzetközi kézbesítés.
Németbe laksz, oda kellene vinni?

Írtam ennek a Cuies-nek hogy hol lehet a termékeit megvásárolni, és mennyiért. Ez a 400g/m2-es mikroszálas jó vétel lehet szerintem, beszerzek abból is pár db-.ot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22180) Formaster válasza jozsi252 (#22179) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Jaja húzós. Bár még így is olcsóbb lenne, mint bármi más a környéken. Svájcban nincsen, még német is jó lenne, de ott sem találtam forgalmazót. Posta viszont nem fogja elvinni, mert folyadék. Tudtommal...

Kiskerben itt tudod megvenni

(#22181) jozsi252 válasza Formaster (#22180) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen az ki is ment a fejemből hogy folyadék.. Így akkor futár + extra ár mint az akkuknál pl. Néztem ezt én is, de 400g/m2 létére nem túl olcsó? Kíváncsi lennék hogy a Sonax-nak a 2db-os piros mikroszálasa az hány g/m2-es lehet. Csak azért hogy tudjak mihez viszonyítani hogy a 400g mennyi lehet.

iPhone 13 Pro Max

(#22182) Formaster válasza jozsi252 (#22181) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem, mert közvetlen a gyártótól jön, nagyker ár gyakorlatilag, "márkanév" nélkül. De gyártanak márkáknak is, csak ők maguk csomagolják. Használtam már a piros sonaxost, kb 400-ra vagy alá tippelném. Van nekem a ciuestől komplett termékmintám, kb a 350-400 közt van. Elég minőségi cuccaik vannak, címke és sarok nélküliek. De attól függ mire kell. Ezek polírozásra, waxtörlésre, tisztításra, ablakra stb-re tökéletesek, szárazolásra viszont nem tartanak plüsst. Az olyan 500-tól 700-ig a legjobb.

(#22183) Formaster válasza jozsi252 (#22181) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Holnap meg tudom nézni talán, havernak van, elkérem és lemérem :DDD

(#22184) z123456789


z123456789
addikt

Az ilyen maró, lúgos, savas dolgokat miben tároljátok? Csak mert a lúgos mosómból töltöttem egy prelixes, üres, spriccelős flakonba, de 1 hét alatt átmarta a flakont. :S
Hígított arányú, mégis. Mindig csak annyit keverjek be, amennyi kell? Vagy lehet kapni saválló műanyag flakonokat, esetleg olyan üveget, aminek a tetejére tudok spriccfejet tekerni?

(#22185) Formaster válasza z123456789 (#22184) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Chemical guysnak van horror áron. Annyit keverj be amit elhasználsz.

(#22186) z123456789 válasza Formaster (#22185) üzenetére


z123456789
addikt

Meggyőztél. :R

(#22187) jozsi252 válasza z123456789 (#22184) üzenetére


jozsi252
veterán

Ebből pár már vettek páran ebay szerint, szerintem jó lenne lúgos anyagnak, legalábbis a leírása szerint. 5 x Trigger Spray Bottles 650ml, Valeting, Hydroponics, Chemical Resistant Heads

Rendeltem Cuies-től jó pár mikroszálas kendőt, az ablakokra, a belső részekre, illetve a külső részhez. Hétfőn jön meg, majd rakok fel képet róluk, hogyha valaki akar esetleg venni, akkor tudjon dönteni.
- ablakra 27290 kék, zöld 290 g / m2, 70% polyester, 30% polyamid 40 cm × 40 cm
- belsőre 27350 kék, zöld, sárga, rózsaszín 350 g / m2, 70% polyester, 30% polyamid 32 cm × 32 cm
- külsőre szárazolás 27420 zöld, 400 g / m2, 70% polyester, 30% polyamid 40 cm × 40 cm

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22188) d4d válasza z123456789 (#22184) üzenetére


d4d
tag

Kwazar, Marolex, Birchmeier náluk vannak rendes pumpás permetezők is amik ellenállnak a savas, lúgos dolgoknak is. Kwazarból Marolexből van egész kicsi 1 literes is. Én jelenleg egy 1,5 literes Kwazar Venus Pro+ 360at használok, de csak öblítéshez a felnihez, ioncserélt vízen kívül nem volt benne még semmi más, pedig már ennek is Viton tömítései vannak.

Akit érdekel a gyári Wolf APC (multi) 500 milis bolti verzió 1:15 arányban van hígítva.

elemlampa.blog.hu

(#22189) z123456789


z123456789
addikt

Kösz srácok, jegyzem. :)

(#22191) Imy


Imy
veterán

Imo autómosó mennyire ajánlott kategória?

(#22193) Formaster válasza Imy (#22191) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha már mindegy a fényezésnek akkor vidd gépibe. Amúgy egyik gépi sem ajánlott. Gondolom eddig is gépibe hordtad, szal akkor mindegy. De ha frissen van polírozva jobb, ha csak te mosod.

[ Szerkesztve ]

(#22194) MunezXBK válasza Imy (#22191) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A létező legszarabb mosó. :D

(#22195) Patrick


Patrick
addikt

Üdv!

Most fogják újrafesteni az autót. Garázsban nem tudom tárolni, mert nincsen, de nem szeretném, hogy ha 3 év múlva az újrafestett autó (bordó) elkezdene fakulni, mattulni, mint most, a gyári eddig bírta, bár azt nem tudom volt e festve 2001 óta.
Mi kell rá? Akril vagy inkább metál, az jobban bírja?

Köszi!

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#22196) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Az itt tanultak alapján ma gyönyörűen lemostam a kocsit 2 vödrös módszerrel. Szárazoltam is szépen. Amikor kész lettem észrevettem, hogy a kocsi nem kicsit vízköves. Új a kocsi összesen 3-szor lett mosva mosóban magas nyomásúval, lehet ott lett vízköes még korábban. Mit csináljak? Így gondolom ne vigyem fel az Autoglym HD waxot igaz?

Sonax fényezősampont használtam, az előírások szerint keverve. Rengeteget öblítettem a kocsit, nem száradt meg semmi rajta. Sonax mikroszálas szivaccsal mostam.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#22197) burjois válasza focvis (#22170) üzenetére


burjois
csendes tag

Az abroncsot mivel ápolod? Mutatós:)

.....gusztus dolga.

(#22198) focvis válasza burjois (#22197) üzenetére


focvis
veterán

A fotón új abroncs szerepel :). Amúgy Wolf's Balck Out-ot kenek rá.

(#22199) Pardise


Pardise
senior tag

Wolfos lakktisztító gyurmához milyen "síkosítót" gyurma nedvesítót ajánlotok? Láttam videót, ahol ilyen gyurmához Clin ablakmosót használtak :D

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#22200) Formaster válasza Pardise (#22199) üzenetére


Formaster
Topikgazda

:C :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.