Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

:))

(#22952) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
lenne pár kérdés fényezéssel és otthoni ápolással kapcs

1, fényezőknél mi a bevett gyakorlat, ha pl sérülést javítanak, akkor az árajánlat mindig az adott elem teljes egészének fényezésére szól, vagy részterületre ? Ha jól láttam ilyen netes kalkulátorokat, elemenként kb 27-30e Ft körül kalkulál, de nem tudom hogy ez pl teljes elem, vagy csak a sérült rész javítását ködölését jelenti e

2, eddig Agip kutas Ehrle mosókba hordtam a gépet, a 4 programos kézimosójuk a többihez képest egész korrekt, egész jó wax-al, egyetlen problémám hogy minding pöttyösre szárad, meg úgy egy teljes takarítás a végére mindig 1-2000 HUF között van.

Szerintem ennyiből értelmesebb lenne összerakni egy normálisabb tisztítószettet. A kérdés, tudnátok javasolni valami nem hardcore polírbajnoknak egy "kezdőcsomagot"? bogáreltávolító, mosószer, valami wax, felnitisztító
Illetve pesten pl hol van olyan hely ahol ezeket használni is tudnám, de pl sima nagynyomású vízzel?

(#22953) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Hogy mi?

(#22954) animoo válasza FeRRaR1 (#22951) üzenetére


animoo
senior tag

Csodaszep :)

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#22955) FeRRaR1 válasza animoo (#22954) üzenetére


FeRRaR1
őstag

:R

MunezXBK

Már többször próbáltam ma, de erre nem lehet mit mondani. Szagoltad? :DDD

(#22956) MunezXBK válasza FeRRaR1 (#22955) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira nem vagyok bátor. :DD

Amúgy miért forgatja el a képet? :(((

(#22957) focvis válasza MunezXBK (#22956) üzenetére


focvis
veterán

Nálam nem forgatja el a képet.

(#22958) Sub-ZeRo válasza FeRRaR1 (#22951) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

What?! Ez milyen csodaszer?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22959) FeRRaR1 válasza Sub-ZeRo (#22958) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Sima magasnyomású habosító fejjel.

Wolf's Chemicals White satin ph semleges samponnal megtöltve.

magasnyomású öblítés -> habosítás -> magasnyomású öblítés -> Wolf's Agent Orange samponos mosás -> öblítés -> szárazolás.

MunezXBK

Nálam is, lehet Firefox sajátosság...

[ Szerkesztve ]

(#22960) Sub-ZeRo válasza FeRRaR1 (#22959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tök kínai, de értem. 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22961) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#22959) üzenetére


jozsi252
veterán

Én habosításra a Yellow Snow Foam-ot használom, az direkt arra van, és először nem mosom le a koszt, hanem behabosítom, és utána. Mert elvileg direkt arra van hogy a koszt fel oldja, és könnyebben lejöjjön az autóról.
Amúgy öblítés után ahol már kezd száradni, semmilyen fátyol meg egyéb kosz maradék nem marad, szóval nagyon jó ez a yello snow foam. Utána Agent Orange-al mosom át én is, de a víz nyugodtan lehet mondani teljesen tiszta a mosás végére, szóval az előmosással a kosz 99%-a le is jön nálam.

iPhone 13 Pro Max

(#22962) FeRRaR1 válasza jozsi252 (#22961) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem nincs Yellow habosító samponom, de megmondom őszintén nem is szeretnék 3 félét tartani, nekem ez a kettő így pont jó. Ez az egész függ attól is mennyire gyakran mosol kocsit, S80 elő öblítve és habosítva, nálam is 99% tiszta lett, átmentem rajta az Agent samponos mikroszálas paddal, és semmi, de semmi nem volt rajta, a két vödrös technika is kidobott víz volt :DDD

Ellenben az XC 90 napi használatban volt, és nem értem rá három - négy héten át, nagyon fékporos volt, kosz borította az egészet, ott nem volt elég a habosítás, kellett a kétvödrös mosás. Persze nem szeretem megvárni még ennyire koszos lesz, de néha így alakul...

(#22963) -cobra-


-cobra-
aktív tag

A héten berendeltem egy tisztességes pakkot Wolf termékekből:
Fallout 2L, SkyClear 1L, Silk Milk 1L, Blackout 1L
Nano sampon, Nano Glaze, Mystery Juice, Nano Detailer

István nagyon segítőkész volt, le a kalappal.

Holnap jön egy haverom a gyöngyház fehér Honda Civic-jével, végig próbáljuk a termék palettát. :)
Utcán állós volt a kocsi, és szerintem gépi mosóba jártak vele, így első körben kap egy gyurmázást és polírt Meguiars Swirl-Xel (~M205) majd Nano Glaze és Mystery. Majd teszek fel előtte-utána képeket, kíváncsi vagyok. ;)

(#22964) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Annyit promózzák már a facebookon ezt a Lotus -t, hogy eldöntöttem, teszek vele egy próbát. Utánanéztem és ahogy látom ez ugyanaz a termékcsalád, ami külföldön Pearl Waterless néven fut, a Detaling World-ön jókat is olvastam róla, szóval remélem használható.

(#22965) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Mosás után mivel szoktátok foltmentesre törölni az autót?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22966) Motion_Blur válasza Sub-ZeRo (#22965) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem csak ezzel sikerült eddig: [link]

pedig sokféle "klasszikus" mikroszálast kipróbáltam, de ez tényleg jó

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22967) Sub-ZeRo válasza Motion_Blur (#22966) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm szépen! Rendeltem is egyet gyorsan! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22968) Skillet


Skillet
addikt

A két első ajtóm nyikorog. A zsanérokat kellhet lepucolni és kenni. A pucolás egy dolog. Brigéciol biztosan megoldja. Kenni viszont 2 félét mondanak. WD40 és zsírspray. A zsírspray nem folyik ki onnan, de beleragad a sok szmötyi. A wd40 meg kifolyik, rövidebb ideig tart a hatása.
Ötlet?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22969) Kornel válasza Skillet (#22968) üzenetére


Kornel
veterán

Grafitzsír

(#22970) MunezXBK válasza Skillet (#22968) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

WD40-be is bele fog ragadni.

Múltkor kiganéztam, utána nyikorgott. Inkább legyen dzsuva.

(#22971) Skillet válasza Kornel (#22969) üzenetére


Skillet
addikt

Naptető szerkezethez is az kell? Valaki anno azt mondta.

(#22970) MunezXBK
Végre ilyesmit is lehet itt hallani :) inkább legyen dzsuvás, de működjön rendesen! :)
Amúgy jogos. Az a rész lehet retkes, de ne nyikorogjon. Most mindenképpen ki kell pucoljam, aztán megkenni... utána legközelebb megint akkor lesz pucolva, ha nyöszög.
Te is grafitzsírt mondanál? Szerintem azt oda bekenni nem lesz egyszerű. Oda valami folyékony megoldás kellhet. :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22972) MunezXBK válasza Skillet (#22971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont WD40-et kapott most. :D

Egyelőre kussban van, ha megszólal, befogom a pofáját zsírral. ;]

(#22973) focvis válasza MunezXBK (#22972) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon jó a téma és nekem is aktuális!

Elkezdett kopogni valami az autóban, először azt hittem, hogy fél év alatt szétment valami kutyacsont a futóműben (nagy kerék, sportfutómű, magyar utak), aztán rájöttem, hogy a tetőablak kerete nyekken a fülemtől 20-30 centire. :((

Skilletnek és Kornélnak mutattam 2 hete.

2 műanyag elem kötése nem tökéletes, minden úthibán elmozdulnak egy millimétert egymáson. Semmi csavarkötést nem látni, szervizben tartok tőle, hogy csak összecsesznék és rosszabb lenne, mint most. Van otthon grafit zsír spray (Lidl vagy Aldi), azzal megpróbálkozhatok?

[ Szerkesztve ]

(#22974) MunezXBK válasza focvis (#22973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nem patentos?

(#22975) animoo


animoo
senior tag

Nekem a kalaptarto kopogott, de megoldottam azokkal a kis ontapados filclapocskakkal :) Masik auto nyikorgos ajtajait en is WD40nel fujtam be, egesz sokaig birta.

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#22976) focvis válasza MunezXBK (#22974) üzenetére


focvis
veterán

Vélhetően patentos, ott mozog, ahol az ujjam van, vagy attól pár centire előbbre:

(#22977) MunezXBK válasza focvis (#22976) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt fújkálhatod, mozogni fog. Inkább másik patenttel próbálkozz.

(#22978) Skillet válasza focvis (#22976) üzenetére


Skillet
addikt

Nehéz ügy. Fújd ki purhabbal :)
Amúgy passz. Tényleg hülye dolog. Valamit alá kellene tömni. Amit írt más is, kétoldalas ragacs... új patent. De ezekhez meg kell bontani. Ha még nem csináltad, nem tudod, hogyan kell, nagyobb kár lehet, eltörik valami...
Tömj alá valamit, nekem nincs jobb ötletem.
Beszéltük, most is írtad, hogy a szerviz is összecseszheti, mert nem vigyáznak rá. :(

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22979) SzlobiG válasza HuTi.HUN (#22964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na erre kíváncsi leszek állandóan látom én is facen nagyon nyomják a reklámot.

(#22980) focvis válasza MunezXBK (#22977) üzenetére


focvis
veterán

+ Skillet

Akkor megkérdezem a szervizt, hogy mit tudnak kezdeni vele, roncsolás nélkül.

(#22981) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Mire nem jó egy felhőszakadás, lemosattam vele. :D

(#22982) animoo válasza MunezXBK (#22981) üzenetére


animoo
senior tag

Utana megtorolted? Enyemet is lemosta de elotte poros volt igy porosan szaradt. Bar a wax miatt lenyegesen jobban nez ki, mintha amugy azott volna el. :)

Mas: foliat szoktak polirozni? Egy ismerosomnek van ilyen autoja es el van rajta koszolodva (matt piros) de azt mondtak neki, geppel nem lehet. Mi a helyes eljaras erre nezve?

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#22983) MunezXBK válasza animoo (#22982) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Előtte samponos vízzel megküldtem, utána áttöröltem. Tesco gazdaságos mosás. :D

Fóliát nem szokás polírozni.

(#22984) #42667776 válasza animoo (#22982) üzenetére


#42667776
törölt tag

Matt színű a fólia, vagy fényes volt és lemattult? Ha alapból matt fólia volt, akkor egy gyurmázás szerintem segíthet a szennyeződés eltávolításában, ha fényes volt akkor Wolf Nano Glaze visszaadja a fényét.

[ Szerkesztve ]

(#22985) animoo válasza #42667776 (#22984) üzenetére


animoo
senior tag

Eredetileg is matt a folia.

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#22986) -cobra- válasza -cobra- (#22963) üzenetére


-cobra-
aktív tag

És akkor egy pár kép amint ígértem.

Előtte:
[kép]
[kép]
Meguiars Swirl-X után:
[kép]
Wolf Nano Glaze után:
[kép]
[kép]
Mystery Juice után:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

8 órát dolgoztunk rajta ketten, kellőképpen sikerült elfáradni, viszont mint mindig a végeredmény kárpótol. Nagyon szép lett, főleg élőben napsütésben adja vissza ez a gyöngyház fehér szín. Ilyenkor mindig rájövök hogy jó anyagokkal öröm a munka. :)

(#22987) #42667776 válasza -cobra- (#22986) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szép lett! :R Nano Glaze hogy viselkedett kitörlésnél?

(#22988) -cobra- válasza #42667776 (#22987) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nem volt vele semmi gondolom, igaz elég vékonyan dolgoztam vele, az egész autóra a tubus kb 1/4-1/5-e ment el. Mert Te nem így tapasztaltad?

(#22989) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kész lett a fényezésem. Egy két elem újra lett fújva, azok karcmentesek, de tervben volt egy komplett polír, kerámia, kavics fólia kit stb...
Arra még mindig nem kaptam választ, (vagy elkerülte a figyelmemet) hogy akkor most polír után először kerámia/wax és utána fólia, vagy fólia, és utána kerámia/wax. Fóliát be kell-e waxolni/kerámiázni, vagy dluxozni?
Zsolti múltkor mondta, hogy feleslegesen költök az autóra, ezt szeretném most letisztázni magammal, hogy mi az amit érdemes, és mi az amit elhagyhatok?
Kinek mi lenne a következő mozzanat?
A fényezőm azt mondta, hogy a polírt érdemes minél közelebb megcsináltatni a fényezési időponthoz, mert akkor még puhább a lakk, könnyebben tud vele dolgozni a szaki. Bár amiket most fújtak, azokon sehogy sem találtam kivetni valót. Illetve azok elvileg meg is lettek polírozva.
Milyen összegben mozog egy szedán komplett átgyalulása?
Kaptam javító festéket, hogy amelyik elemek most nem lettek fújva, viszont van kavics nyom azt le tudjam vele pamacsolni. Ezt is gondolom a polír előtt érdemes megcsinálni ugyebár?

Előre is köszi a tippeket.

(#22990) #42667776 válasza -cobra- (#22988) üzenetére


#42667776
törölt tag

Excenteres gépel, saját fehér szivacsával (legfinomabb) hajlamos a kiszáradásra bizonyos részeken (íves felület) és ott nehezebb visszatörölni, de lehet csak én tapasztaltam ezt, vékonyan dolgozom vele, nem kell belőle sok.

(#22991) #00809728 válasza -cobra- (#22986) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szép munka és köszi az infokat ez kell ide...
Én most egy lakkozott piros citroennel szivok matricás,céges és Olasz..
12óra és még nincs kész a durvázása...
Lemostam 2* is majd szilikonlemosó és kátrányoldó jőtt.Majd az egész autót belőktem 2000-es papírral kézzel.Jó lett volna géppel de festették pár helyen és a lakkozás néhol "levedlik" és nagyon narancsos azaz alig van rajta lakk.

(#22992) #00809728 válasza z123456789 (#22989) üzenetére


#00809728
törölt tag

Friss fényezést polírozni érdemes de waxolni még nem.

Polír+kerámia én a foliát hagynám max olyan helyekre tennék pld küszöb,lökös,csomagtartó ...

(#22993) Skillet válasza MunezXBK (#22972) üzenetére


Skillet
addikt

Felkészültem, vettem egy flakon wd40-et is... erre elhallgatott mindkét ajtó :DDD
Érdekes, de szerintem azzal lehet kapcsolatban, hogy esett az eső.
:F
Mindegy. Ha megint előjön, megoldom. :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22994) z123456789 válasza #00809728 (#22992) üzenetére


z123456789
addikt

Mennyi idő múlva lehetne polír után feldobni a kerámiát? Illetve akkor úgy lenne ésszerű, hogy polír - kerámia - fólia?
A fólia kitet én is úgy értettem, hogy a kritikus helyekre kerülne, nem az egész autót akarom becsomagolni. Annyiból kb újra fényeztetem. :D
Ja igen, és mennyi lehet egy ilyen komplett polír?

[ Szerkesztve ]

(#22995) #00809728 válasza z123456789 (#22994) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy..

kb 20-30nap kamrában fújták és rámelegítettek vagy csak magában megszáradt?
20.000-tól a csillagos égig, állapotfüggő.

(#22996) z123456789 válasza #00809728 (#22995) üzenetére


z123456789
addikt

Egy hónapot kell várni a polír után? És ha addig sérül a felület? :S
Jó kérdés. Nem tudom sajnos. Ez miben befolyásolja a dolgot?

(#22997) Formaster válasza z123456789 (#22996) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha nem tudod, akkor valszeg nem. Kerámia előtt, úgyis full polír lesz. Ha nem akarod, hogy a fólia besárguljon/lemattuljon, akkor a fóliára teteted a kerámiát. A tisztességet komplett polír meg kb 50 körül lesz, mestertől, szla-tól függően :DDD Persze mindent ki lehet hozni olcsóbban, van aki egy 20-asért is átmegy rajta. Kerámiából meg attól függ mit akarsz feltetetni.

szerk: És ha addig sérül a felület? - azért kaptál javító színt :DD

[ Szerkesztve ]

(#22998) z123456789 válasza Formaster (#22997) üzenetére


z123456789
addikt

Fóliára teszem. Én rakom fel a kerámiát. Mi az az szla?
Cquartz UK-ra gondoltam. Ebből mekkora mennyiség kell egy komplett autóra? Ez a csomag elég így? Illetve vennék egy flakon eraser-t még az előkészületre. A csomagban adnak kendőt, amit a szivacsra felhelyezve tudom felhordani nem? Kell még olyan kendő vagy elég az az egy db? Illetve visszatörléshez milyen kendőt ajánlotok?

Szerk.: mondjuk ez és ez még mellé csapható. Aztán akkor nem kell aggódnom.

[ Szerkesztve ]

(#22999) #00809728 válasza z123456789 (#22998) üzenetére


#00809728
törölt tag

Essence nem kell?

Szerintem a törölgetésre mindegy melyik csak legyen...
De a csomagban lesz egy 40x40 azt hiszem...

(#23000) z123456789 válasza #00809728 (#22999) üzenetére


z123456789
addikt

Az Essence üvegre való? Ja nem... Nem tudom, hogy kéne-e nekem. :F Ez polírpaszta nem? Nem én fogom polírozni, csak a védő réteget akarom felrakni. A kerámiát. Bár az utóbbi időben szemezgetek a wax-szal is. Lényegében egyik sem véd a mechanikai dolgok ellen. A kerámia annyival jobb, hogy ha törődik vele az ember (reloadolja rendesen) akkor több évig kihúzza, a wax-ot meg fel kell dobni fél évente. Jól sejtem?

Kendő:
Mármint a linkeltek közül mindegy melyik? Vagy úgy összességében mindegy milyen kendő, csak legyen mivel visszatörölni? De gondolom szálszerkezetet tekintve inkább az ilyen finomabb tanácsos, nem olyan mint a sokszor említett klasszikus "audis ződ". Vagy te azzal törlöd vissza a kerámiát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.