Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) ducati113 válasza animoo (#21700) üzenetére


ducati113
csendes tag

Akkor dobj rá egy kerámiát.Darabig megoldódik a gondod.

(#21702) z123456789 válasza animoo (#21698) üzenetére


z123456789
addikt

Királyság! Szerintem is kerámia, vagy sokan próbálták itt a Menzema wax-át. Kcisit visszapörgetsz, még linket is kapsz, hogy honnan vedd. Fórumtársaknak sikerült szép munkákat csinálni vele. ;)

(#21703) ducati113


ducati113
csendes tag

Ma megjött és ki is próbáltam.
[link]

Nagyon jó!! Még annál is jobb. :C :DD Erre nem számítottam.

(#21704) Pardise válasza ducati113 (#21703) üzenetére


Pardise
senior tag

Lestem videót, nem semmi :D Milyen cucc ez, mik vannak benne?

Your car, your life ;)

(#21705) z123456789 válasza ducati113 (#21703) üzenetére


z123456789
addikt

Mi a tosz? Habosító? Sampont alulra, mögé meg bekötöd a magasnyomásút? (Sorry, de nem vagyok nagy angolos, a melóhelyen meg ráadásul a magyart összekeveri a bolgárral a gyökér aliekszpressssz'. :DDD )

Úgy is kérdezni akartam, hogy aki magasnyomásút használ, az hogyan oldja meg a meleg vizes témát? A házból vezeti ki a csövet, vagy van a kerti konyhában/garázsban meleg vizes csap? Mert nálunk sajna a kinti csapok csak hideg vizesek. :S

[ Szerkesztve ]

(#21706) jozsi252 válasza ducati113 (#21703) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen géppel használod?

Én is rendeltem, 20.-án lett elküldve célországba, már várom nagyon hogy megjöjjön. Neked mennyi idő volt amíg célországba elküldve státuszról, célországba megérkezett státuszra váltott?

Én Wolf Yellow Snow Foam sampont vettem hozzá. Egy Karcher K7-el használom majd.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21707) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

Lejjebb/feljebb kérdeztem már, de milyen festéket ajánlotok felnifestéshez? :) Motormosáshoz milyen motormosó folyadékot, sampont, zsíroldót, akármit ajánlotok? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21708) ducati113 válasza jozsi252 (#21706) üzenetére


ducati113
csendes tag

Juli 9 rendeltem.
Lidlis mosó.
Bárdinál vettem Ph semleges sampont de meg nem mondom milyen.
Nem igazán habosodott. Próbáltam több mindennel. De ezzel igen. És ez már nekem elég.
Gondolom azok a samponok amiket ehhez árulnak na az főleg habzik.
Majd idővel próbálok más sampont is.
Vödörből mosás a múlté.

(#21709) jozsi252 válasza ducati113 (#21708) üzenetére


jozsi252
veterán

Vödrös mosás szerintem kell mindenképpen, mert ezek csak előmosók. A kosz nagy részét lehozza ez a habosítós megoldás, de a tökéletes eredmény eléréséhez át kell mosni az autót.

Közbe CN Post oldalán megnéztem, ott meg kijelzi hogy ma délbe bejött az országba a habosító. :)

iPhone 13 Pro Max

(#21710) FeRRaR1 válasza McSzaby (#21707) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Majd

[link]

Vissza keresel itt akkor láthatod hogy csináltam 2-3 motor mosást már idén.

(#21711) tresh


tresh
addikt

Hello Urak!

Valaki Pesten tudna ajánlani foncsorozáshoz szakit? Projektoros lámpát kéne rendbe szedni :)

(#21712) ducati113


ducati113
csendes tag

[link]Ehhez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#21713) MunezXBK válasza tresh (#21711) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Foncsorozas.hu.

(#21714) McSzaby válasza FeRRaR1 (#21710) üzenetére


McSzaby
őstag

Rám elég durva retek vár egyébként. 17 éves ráéget fos olajsár meg minden. Kóóókemény lesz azért keresem a legdurvább cuccot :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21715) g4bb3r


g4bb3r
tag

Ennek van valami értelme mély karcoknál? LINK

YT-n láttam pér videót errő a "chipstick" -ről de vannak kétségeim meddig marad a karcban :D kb az első mosásig nem?

(#21716) FeRRaR1 válasza McSzaby (#21714) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Értem, de az olajsarat semmi nem fogja lehozni, a 15 éves V70-emnél volt az egyik cső mellett olaj szórás, arra fújtam egy kis konyhai vegyszert, és lekeféltem egy műanyag kefével, de ezek általában kikezdik a gumi/műanyag alkatrészeket, szóval én is csak pár percig hagytam rajta, lekeféltem a koszt, 2 x öblítés, majd eltoltam a teljes AG motor mosót, vártam 5 percet, majd alapos öblítés, 5 perc szünet, még egy alapos 10 perces minden rést is kiöblítünk veretés, 5 perc szünet, és eltoltam egy flakon AG műanyag ápolót.

Ez már elég jó eredményt hoz, leápolja a gumi/műanyag csöveket. Az indítással várok ált. 2 órát a teljes procedúra után, nem azért mert muszáj lenne, csak hagyom lefolyni a sok vizet/ápolót, had igya be hidegen valamennyire, utána melegen begőzöli a motorteret, és szép lesz, másnap ahol sok a felesleg letörlöm kicsit.

Lényeg, hogy jég hideg legyen a motor, lehetőleg aznapi első használat előtt csináld, illetve az AG motormosó után amíg várod az 5-10 percet mikroszálassal vagy valami puha kefével rámehetsz még egyszer a nagyon durván olajos retkes részekre. Ha nagyon koszos a motortér, nem árt kb 2 héttel az első után megismételni, de ahhoz tényleg nagyon retkes motortér kell.

Az első alapos öblítés/vizezés után ugye a fent említett folt kefélés, ha az is kész és leöblítve, esetleg egy ph semleges mosóval egy alapos habosítást beiktathatsz, rajt hagyod 10-15 percre és utána öblítés AG mosó folytatás stb...

[ Szerkesztve ]

(#21717) McSzaby válasza FeRRaR1 (#21716) üzenetére


McSzaby
őstag

Tuti 2 mosás vár rám ha korrekt eredményt akarok. Kefét még nem tudom hol veszek, amivel megsikálhatok mindent gond nélkül. Tesco, Praktiker szerintetek? Itt most nem bemutatóra vinném a verdát csak szeretnék egy picit kulturált motorteret.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21718) FeRRaR1 válasza McSzaby (#21717) üzenetére


FeRRaR1
őstag

(#21719) McSzaby válasza FeRRaR1 (#21718) üzenetére


McSzaby
őstag

Jó lett, csak az én motorteremben sokkal több a fémes rész. Nekem pl. a szívócsonk is vas, amiről azért nehezebben fog lejönni. :) Mondhatni nincs is műanyag borítás. Most valahogy így néz ki, majd szeretném, ha valami ilyesmit ki tudnék belőle hozni. :) Egyik kép sem az enyém.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21720) FeRRaR1 válasza McSzaby (#21719) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A fémeket nyugodtan kefélheted, akár ph semleges autó samponnal, hígítás nélkül, az első nagy öblítés után.

De annak a sok gumi/műanyag csőnek jót fog tenni az ápolás. Úgy értem hogy szerintem minden motorteret meg kéne csinálni 1-2 évente, hogy kapjanak ápoló szert a gumik/műanyagok, ne repedezzenek, töredezzenek stb...

[ Szerkesztve ]

(#21721) z123456789 válasza McSzaby (#21719) üzenetére


z123456789
addikt

Munez ajánlott nekem lúgos mosót. Már megjött, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Az esetleg segíthet rajtad is. Nálam, nincsen ekkora "baj", egyszerűen csak szerettem volna valami tuti anyagot. Pár HSZ-szel alatta találod a használatát is.

(#21722) MunezXBK válasza z123456789 (#21721) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Használat előtt majd rázd össze. ;)

(#21723) z123456789 válasza MunezXBK (#21722) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, arra már rájöttem. (Meg azt hiszem rá is van írva. :) ) :D Úgy néz ki mint valami koktél, ami jól néz ki. :DDD

(#21724) McSzaby válasza z123456789 (#21721) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez mondjuk tényleg durvának látszik :D De nem, ennyire nem akarom törni magam. Ha kapnék a közelben ilyet, akkor ok, de rendelni már nem akarok semmit. :) Tapasztalat szerzésre megy a játék most. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21725) jozsi252 válasza ducati113 (#21708) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe ma meghozta a Postás nekem is ezt a habosítót. Csináltam pár képet ha esetleg valakit érdekelne jobban. Teszt csak hétvégén lesz, de látszik hogy minőségi, és nem utolsó sorban egyáltalán nem drága.

KATT

Nagyjából összeszerelve jön, csak a szívócsövet kell rárakni az aljára, illetve a fittinget rárakni és lehet is használni. Ja és jár hozzá teflon szalag is, illetve ajándékként egy waxolo szivacs is. A nagy része rézből van, szóval a tartóssággal nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21726) LaptopSystem válasza jozsi252 (#21725) üzenetére

szép felszerelésed van :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21727) ducati113 válasza jozsi252 (#21725) üzenetére


ducati113
csendes tag

Supi :C

Ez milyen lehet megérheti az árát?[link]

Darabig kitartana :C

Most olvasom,hogy ez csak 6 liter.+ keverni kell. :F

[ Szerkesztve ]

(#21728) XtremLor válasza jozsi252 (#21725) üzenetére


XtremLor
őstag

Mondtam en hogy nyugodtan rendeld meg, ennyiert azt lehet mondani ajandek!
A kis parkside geppel is szepen mukodik akkor a karcherel se lesz gond! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#21729) jozsi252 válasza LaptopSystem (#21726) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R

(#21727) ducati113

Én itthonról vettem a Wolf-tól Snow Foam-ot ami direkt erre a célra van. Ez a 3 cucc jött a héten a Wolf-tól, a habosra kíváncsi vagyok én is nagyon hogy mit tud. KATT
Az az igazság hogy mielőtt rendeltem habosítóba sampont érdeklődtem a tulajnál, mert mondtam hogy 50-100ml elég 1l-es tartályba ebből a habosítós samponból, és azt mondta hogy igen. Szóval először 75ml-el kipróbálom, és ha beválik márpedig szerintem be fog, akkor ennyit fogok beleönteni a továbbiakban is. Szóval 13 mosásra elég kb. 1l sampon. De van 5literes kiszerelés is ami gazdaságosabb.
De ha gondolod keresd fel a Wolf-ot, e-mailre gyorsan szoktak válaszolni, illetve telefonon napközbe eléred őket.
Én Farkas Istvánnal beszéltem, de nagyon készséges volt, minden kérdésemre választ adott, szóval rendkívül korrekt! Jövőben az ő termékeit fogom használni.

(#21728) XtremLor

Igen tuti hogy nem lövök mellé ezzel a cuccal. Vannak márkásabbak de yt-os videók alapján tök ugyanazt tudja mint ez, töredék áron! A többi már csak a sampontól függ véleményem szerint.

iPhone 13 Pro Max

(#21730) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Gépi polír után mit tudnátok ajánlani amivel levédhetem?
magamnak kerámiát szeretnék majd, de a többi autót is megcsinálom a családban amolyan gyakorlásként (van egy pár, családtagok nem bánnák, meg én sem mert gyakorolhatok :D ).

EGP-m van egy kevéske, megfelel ez ennek a célnak? Ez wax egyáltalán? Esetleg jobb, tartósabb alternatíva hasonló áron?
HD wax -ot nem szeretnék mert drága, pénzt nem látok vissza belőle, ezért valami EGP árfekvésig mennék el maximum.

hd waxot akkor vennék ha az enyémet is azzal kezelném polír után, de jobb szerintem ha egyszer végigmegyek rajta kerámiával és nyugodt vagyok. Erősítsetek meg ebben azért kérlek.

(#21731) z123456789 válasza DeathAdder (#21730) üzenetére


z123456789
addikt

Én annyiban megerősítelek, hogy polír után én is magam fogom feltenni a kerámiát. Mindezt 0 szakmai tapasztalattal.
Gondolkoztam én is azon, hogy fatermuter kocsiján gyakorlok, de inkább nem dobok ki az ablakon annyit. Majd talán máskor.

(#21732) DeathAdder válasza z123456789 (#21731) üzenetére


DeathAdder
veterán

nekem nem lesz kién gyakorolni, waxolni rengeteget csináltam már (polír nélkül mert régen azt hittem annyiból áll az egész :D ), bízom benne hogy a kerámia elsőre menni fog a sajátomon, mert nagyon drága ahhoz hogy azzal is gyakorolnom kelljen :))

Elég nekem csak a polírozást gyakorolni, hogy aztán megcsinálhassam a sajátomat, és hát ugye azokat sem árt valamivel levédeni. Arra a célra lehet veszek egy EGP-t, ha nem kapok jobb választ :)
csak a sajátomat akarom kerámiával.

[ Szerkesztve ]

(#21733) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Az autómon könnyűfémfelni van. Melyik felnitisztítót válasszam hozzá?
Ezt? Esetleg ezt?

Ez jó lehet a motorháztető alatt lévő műanyagok, műanyag burkolatok későbbi ápolásához? Új az autó, tehát nem koszos, de előre bevásárolok 1-2 dolgot!

Your car, your life ;)

(#21734) d4d válasza Pardise (#21733) üzenetére


d4d
tag

Én a neutrálist használom már a második adagot vettem, de tervezem nagyobb kiszerelés beszerzését is. A nanora azt írják, hogy enyhén savas.

elemlampa.blog.hu

(#21735) d4d válasza jozsi252 (#21729) üzenetére


d4d
tag

Szia Józsi,

Mondasz nekem egy gyártási időt a Wolf cuccaidra? Elvileg mindig frisset küldenek, pár hetes max 1-2 hónaposak lehetnek.

elemlampa.blog.hu

(#21736) jozsi252 válasza d4d (#21735) üzenetére


jozsi252
veterán

Hali,

Meg is néztem neked a gyártási időket.

Yellow Snow Foam - 2016.05.02
Agent Orange - 2016.06.07
Fallout Remover - 2016.06.30

Ha ezek elfogynak akkor elgondolkozok 5l-es kiszereléseken én is, és akkor az sokáig elég lesz. Black Out műanyag és gumiápolót elfelejtettem rendelni, úgyhogy nekem köv alkalommal azt kell beszereznem. Majd utánakérdezek hogy ilyen spricnit lehet-e külön venni, mert pl. a literes Black Out-hoz jó lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#21737) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Asszony állat segítségével megtaláltuk az egyetlen értékelhető használati módját a Shower X Rain X-nek, csak úgy dobja a vizet :DDD Ilyen boldognak még sohasenem láttam :))

(#21738) SZATA válasza FeRRaR1 (#21737) üzenetére


SZATA
senior tag

Az autó szélvédője mit teszel, ha a Rain-X csak a fürdőbe jó? Én használtam a normál módon, és nem volt semmi bajom vele. Még a sokat emlegetett fátyolosodás sem.

(#21739) FeRRaR1 válasza SZATA (#21738) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Három félét próbáltam, ezt az ablak tisztítós sprayt, ugye ezt nehéz elrontani, az ablakmosó adalékosat, amit szintén nehéz lenne elrontani, és a klasszikusat. Na már most egyik sem vált be, legalább is nem jobban mint a GG, szóval dobtam, itt is több az elégedetlen mint az elégedett ember. Az útmutatóban meg nincs feltüntetve, hogy IPA + Gyurma + Polír kell előtte hogy normálisan fennmaradjon, de még úgy is gyorsan lejön....

Úgy hogy vissza tértem a bevált recepthez:Wolf's Glass Guard

Örülj neki, hogy nálad jól működik, nekünk is, csak a zuhany kabinon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21740) SZATA válasza FeRRaR1 (#21739) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem is GG van most fent, ezért kérdeztem. Nem rossz, de nem is jobb. Én a simát használtam - a többi kettőt nem is ismertem - és általában előtte AG Car Glass Polish-sal készítettem elő a felületet.

(#21741) FeRRaR1 válasza SZATA (#21740) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem a 2-3 rétegben felhordott GG jobb és főként tartósabb, a fátyolosodás sincs ami nálam is jelentkezett néha.

(#21742) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#21739) üzenetére


jozsi252
veterán

Az mitől van hogy ilyen nagy eltérés van a külföldi Wolf webshop árai között, illetve a Magyar között? Itthon esetleg a Magyar fizuhoz van igazítva az ár? Ez a Wolf's GG 2900 vs 9300 ft. Nem kicsi a különbség. No nem mintha baj lenne, csak szimplán érdekel.

iPhone 13 Pro Max

(#21743) -cobra- válasza jozsi252 (#21742) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Valószínű úgy van ahogy írod, ez a magyar fizukhoz van igazítva és nem rajtunk akar meggazdagodni a márka. Elég pozitív hozzáállás.

(#21744) FeRRaR1 válasza jozsi252 (#21742) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Két árlistával dolgoznak, Magyar és nemzetközi, ha beregisztrálsz, láthatod a Magyar is.

(#21745) z123456789 válasza FeRRaR1 (#21739) üzenetére


z123456789
addikt

Ezen már gondolkoztam amúgy én is, hogy fürdőszobába, egyéb helyekre, de akár még a ház ablakaira is jó lehet egy ilyen cucc. :D

(#21746) kelly7 válasza z123456789 (#21745) üzenetére


kelly7
aktív tag

Én tetőablakon is használom, teljesen jó. :)

(#21747) z123456789 válasza kelly7 (#21746) üzenetére


z123456789
addikt

Na tessék! :C

(#21748) LaptopSystem

sziasztok

alufelnire van valami okosság?Ha mondjuk kap egy kavicsot és azt szeretném házilag javítani

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21749) #00809728 válasza LaptopSystem (#21748) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ecsetelés.De sajnos akkor is látszani fog.Föleg ha gyári és az a bizonyos "állmetalal" van festve.
Nem tudják kikeverni...

(#21750) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném az autómat megfelelően karban tartani. Olvasgatom a topikot, közben rájöttem hogy az autóápolás egy komoly szakma :)
Szinte a nulláról kezdve meg kell vennem pár dolgot. Ezekre gondoltam:
-Mikroszálas kendők
-Autósampon
-Felnitisztító
-Wax
-Bőrápoló
-Műanyagápoló

A márkákat nagyjából innen a fórumból megismertem. Wolf-ra vagy hasonló középáras brandre gondoltam a beszerzésnél. Kell még valami első körben? Esetleg valamelyik terméknél best buy?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.